Andreas1978 , FUE , 3452g , 02-03/8/2021

tol

Well-Known Member
Ο Τυρκαλας είναι εξαιρετικός και κατά την άποψη μου ο καλύτερος στη φυσικότητα .Στα περισσότερα περιστατικά απέδειξε ότι κατέχει την φυτρωση

Καλα...δεν παιζεσαι, φιλε alex.

Ξερεις κατι;

Η διαφορα σου με το "τσιρακι" του Αναστασακη, τον Χρηστο, ειναι "ενα τσιγαρο δρομος".

Ο ενας (ο Χρηστος) ειναι δουλοπρεπης και ταυτοχρονα ειρωνικος, εσυ εισαι δουλοπρεπης και ταυτοχρονα "νευρικος" και ευεξαπτος, οπως σου εγραψαν και άλλα μελη.

Ειλικρινα δεν μπορω να σας καταλαβω.

Τοση δουλοπρεπεια!!!

Τι δουλεια εχετε, ρε αθεοφοβοι, να πεταγεστε συνεχως σε νηματα των αγαπημενων σας γιατρων και να τους υπερασπιζεστε μεχρις εσχατων;

Αντι να κανετε τουμπεκι, μιλατε για σχοινι στο σπιτι του κρεμασμενου.

Στο παρον νημα (αν εχουμε αντιληφθει ορθως, αφου δεν εχουμε ακομη πληρες υλικο) μαλλον εχουμε μια περιπτωση "πατατας" του κ. Τυρκαλα. Αλλο ενα περιστατικο ερχεται να προστεθει στα μετρια αποτελεσματα του γιατρου.

Αντι να σεβαστεις, λοιπον, την κατασταση, αρχιζεις παλι τα παραμυθια περι κορυφαιου γιατρου!!!

Ελεος πια!!!
Όταν βγάζει δεν διακρίνει μονοτριχα από πολυτριχα


Βαράει ανοιχτά δηλαδή κ ότι βγει … άρα δεν αλλάζει punch (για πολυτριχα κτλ ) one size fits all, μάλιστα.


Ο φιλος Aldo, εκανε μια ορθοτατη παρατηρηση που αποδεικνυει την εσφαλμενη τακτικη του δηθεν κορυφαιου κ. Τυρκαλα.

Ολοι γνωριζουμε οτι τα πολυτριχα απαιτουν διαφορετικης διαμετρου εργαλειο απο τα μονοτριχα.

Ερχεσαι, λοιπον, εσυ και γραφεις οτι ο κορυφαιος "βαραει αλυπητα, χωρις διακριση"!!!

Αντι να δεχθεις την ορθη παρατηρηση του αλλου, εσυ επιμενεις οτι αυτη ειναι σωστη τακτικη.

Λιγη σοβαροτητα.

Ατομα σαν εσενα και τον Χρηστο που φορουν παρωπιδες, που θεοποιουν γιατρους, που δουλοπρεπως προσπαθουν να συγκαλυπτουν σε καθε νημα τις αστοχιες των αγαπημενων τους γιατρων, δεν προσφερουν καμια απολυτως βοηθεια στα μελη του forum.

Λειτουργουν ως πολιορκητικοι κριοι, ψαραδες πελατων και παραχαρακτες της πραγματικοτητας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vagosx

Well-Known Member
Εγώ απάντησα γιατί μέλος διαμαρτυρήθηκε για τον Τυρκαλα ότι βγάζει πολλά μονοτριχα και ο Aldo μπέρδεψε τον Τυρκαλα με κάποιον Ισπανό που κυνηγάει υψηλούς λόγους .Και είπα το αυτονόητο .Το έχω συζητήσει και με τον Τυρκαλα αυτό παλιά .Όταν κάμεις εξαγωγή και εμφύτευση την ίδια μέρα ,ο ίδιος άνθρωπος τότε δεν υπάρχει περιθώριο χρόνου να ψάχνεις όλο το κεφάλι για να εντοπίσεις ένα τετράτροχο η ένα τριτριχο και να βγάλεις αποκλειστικά αυτά και καθόλου μονοτριχα .
Πάντως ο Pekiner και η HLC που ο γιατρός τα κάνει όλα βγάζουν πολύ υψηλούς λόγους, συνήθως άνω των 2,5
 

JimKan1

Well-Known Member
Τελειομανής θα ήσουν άμα έκανες παρουσίαση day 1 με καθαρές φώτο και συνεχείς ανανεώσεις. Παρουσίαση που γίνεται μετά από ένα χρόνο προφανώς δεν δείχνει στοιχεία τελειομανειας, και ότι είπες στο cvial οτιδήποτε στους 9,5 μήνες δηλαδή τι? Τι μας λέει αυτό? Δηλαδη πρέπει να σου εξηγήσω εγώ που εξυπηρετεί μια παρουσίαση αποτυχημένης μεταμόσχευσης στο φόρουμ μεταχρονολογημενα?
Καθε παρουσιαση μεταμοσχευσης ειναι καλοδεχουμενη εστω και μεταχρονολoγημενα, σε αποτυχημενες μεταμοσχευσεις θεωρω οτι ο ασθενης το εχει και περισσοτερο αναγκη για να αποφασισει για τα επομενα βηματα του.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Flag17

Well-Known Member
Καθε παρουσιαση μεταμοσχευσης ειναι καλοδεχουμενη εστω και μεταχρονολγημενα, σε αποτυχημενες μεταμοσχευσεις θεωρω οτι ο ασθενης το εχει και περισσοτερο αναγκη για να αποφασισει για τα επομενα βηματα του.
Υπάρχουν κάποια πρότυπα που πρέπει να γίνεται μια παρουσίαση μεταμόσχευσης. Νομίζω είναι ξεκάθαρο στα μυνηματα μου οτι δεν κατηγορώ το παλικάρι που την κάνει καθώς είναι δικαίωμα του να κάνει οτι θέλει απλά τονίζω ότι δεν είναι κάτι για να πούμε μπράβο νομίζω είμαι σαφής.
 

witcher

Well-Known Member
Πάντως ο Pekiner και η HLC που ο γιατρός τα κάνει όλα βγάζουν πολύ υψηλούς λόγους, συνήθως άνω των 2,5
Φίλε δεν υπάρχει ένας γιατρός στην HLC. Υπάρχουν διάφοροι και μπλέκονται πάνω από ένας σε μία επέμβαση και ο Ozgur δεν κάνει πλέον επεμβάσεις.

Νομίζω γενικά δεν είναι δύσκολο να κατευθυνθεί κάπου ο γιατρός αναλόγως τι θέλει να βγάλει. Π.χ. γνωρίζει ότι στην occipital έχει περισσότερα πολύτριχα. Αν αντίστοιχα θέλει περισσότερα μονότριχα βγάζει από temporal.
 

Andreas1978

Active Member
Τελειομανής θα ήσουν άμα έκανες παρουσίαση day 1 με καθαρές φώτο και συνεχείς ανανεώσεις. Παρουσίαση που γίνεται μετά από ένα χρόνο προφανώς δεν δείχνει στοιχεία τελειομανειας, και ότι είπες στο cvial οτιδήποτε στους 9,5 μήνες δηλαδή τι? Τι μας λέει αυτό? Δηλαδη πρέπει να σου εξηγήσω εγώ που εξυπηρετεί μια παρουσίαση αποτυχημένης μεταμόσχευσης στο φόρουμ μεταχρονολογημενα?
Έχω δικό μου ορισμό για την τελειομανία και πίστεψε με πως η ζωή με επιβεβαιώνει καθημερινώς !!! Αν θεωρείς οτι δεν σε εξυπηρετεί είναι πολύ απλό switch the channel και παρακολούθησε κάτι που σε εξυπηρετεί.
Τώρα πως χαρακτηρίζεις αποτυχημένη μια μμ χωρίς να έχω κάνει παρουσίαση που διακαώς ζητάς να δεις … έχει και αυτό την αξία του για τον τρόπο που λειτουργείς και μεταφράζεις!
 

Flag17

Well-Known Member
Έχω δικό μου ορισμό για την τελειομανία και πίστεψε με πως η ζωή με επιβεβαιώνει καθημερινώς !!! Αν θεωρείς οτι δεν σε εξυπηρετεί είναι πολύ απλό switch the channel και παρακολούθησε κάτι που σε εξυπηρετεί.
Τώρα πως χαρακτηρίζεις αποτυχημένη μια μμ χωρίς να έχω κάνει παρουσίαση που διακαώς ζητάς να δεις … έχει και αυτό την αξία του για τον τρόπο που λειτουργείς και μεταφράζεις!
Ο ορισμός που εσύ μπορεί να έχεις στην ζωή δεν συνάδει με το πως είναι μια τέλεια παρουσίαση στο φόρουμ. Εδώ δεν μιλάμε για την ζωη σου όμως. Αν λοιπόν θεωρείς πως η μεταμόσχευση σου είναι απολύτως επιτυχημένη αυτόματα χάνει σε αξιοπιστία εφόσον δεν έγινε σε πραγματικό χρόνο. Το φορουμ είναι εδώ για να σε στηρίξει αν απέτυχε η επέμβαση σου και να βρεις το δίκιο σου αλλα θεωρώ ότι πρέπει να το σέβεσαι και εσύ.
 

alex7

Well-Known Member
Δεν είπε σε εμένα αλλά Στον pan77 είπε σήκω και φύγε από εδώ επειδή είπε σε μένα αν παριστάνω τον μλκ ή είμαι μλκς.
Καλα...δεν παιζεσαι, φιλε alex.

Ξερεις κατι;

Η διαφορα σου με το "τσιρακι" του Αναστασακη, τον Χρηστο, ειναι "ενα τσιγαρο δρομος".

Ο ενας (ο Χρηστος) ειναι δουλοπρεπης και ταυτοχρονα ειρωνικος, εσυ εισαι δουλοπρεπης και ταυτοχρονα "νευρικος" και ευεξαπτος, οπως σου εγραψαν και άλλα μελη.

Ειλικρινα δεν μπορω να σας καταλαβω.

Τοση δουλοπρεπεια!!!

Τι δουλεια εχετε, ρε αθεοφοβοι, να πεταγεστε συνεχως σε νηματα των αγαπημενων σας γιατρων και να τους υπερασπιζεστε μεχρις εσχατων;

Αντι να κανετε τουμπεκι, μιλατε για σχοινι στο σπιτι του κρεμασμενου.

Στο παρον νημα (αν εχουμε αντιληφθει ορθως, αφου δεν εχουμε ακομη πληρες υλικο) μαλλον εχουμε μια περιπτωση "πατατας" του κ. Τυρκαλα. Αλλο ενα περιστατικο ερχεται να προστεθει στα μετρια αποτελεσματα του γιατρου.

Αντι να σεβαστεις, λοιπον, την κατασταση, αρχιζεις παλι τα παραμυθια περι κορυφαιου γιατρου!!!

Ελεος πια!!!






Ο φιλος Aldo, εκανε μια ορθοτατη παρατηρηση που αποδεικνυει την εσφαλμενη τακτικη του δηθεν κορυφαιου κ. Τυρκαλα.

Ολοι γνωριζουμε οτι τα πολυτριχα απαιτουν διαφορετικης διαμετρου εργαλειο απο τα μονοτριχα.

Ερχεσαι, λοιπον, εσυ και γραφεις οτι ο κορυφαιος "βαραει αλυπητα, χωρις διακριση"!!!

Αντι να δεχθεις την ορθη παρατηρηση του αλλου, εσυ επιμενεις οτι αυτη ειναι σωστη τακτικη.

Λιγη σοβαροτητα.

Ατομα σαν εσενα και τον Χρηστο που φορουν παρωπιδες, που θεοποιουν γιατρους, που δουλοπρεπως προσπαθουν να συγκαλυπτουν σε καθε νημα τις αστοχιες των αγαπημενων τους γιατρων, δεν προσφερουν καμια απολυτως βοηθεια στα μελη του forum.

Λειτουργουν ως πολιορκητικοι κριοι, ψαραδες πελατων και παραχαρακτες της πραγματικοτητας.
Καλώς τον καθηγητή.Συνεχίζεις να μην καταλαβαίνεις αυτά που γράφω .Σπο κάτω σου κάνει like και η κλίκα βλέπω.Θα στο κάνω λιανά μήπως και το καταλάβεις .ΔΕ ΘΕΩΡΩ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟΤΡΙΧΑ.Εξηγώ όμως γιατί γίνεται αυτό .Το ανέλυσα .Τον Τυρκαλα κριτικάρω γιαυτο γιατί δεν το θεωρώ σωστό .Ο CVIAL το κατάλαβε .Εσείς που να το καταλάβετε .Δεν είναι όμως σωστό να λες όπως ο Aldo “αποδεδειγμένα κυνηγάει υψηλό λόγο» .Δεν κυνηγάει και η παρέμβαση μου προσπαθεί να διορθώσει μη πραγματικά γεγονότα για τον Τυρκαλα.Είναι κακό μα υπερασπίζεσαι την αλήθεια;Εγώ σε καταλαβαίνω .Ειδα και σε άλλες συζητήσεις ότι δεν καταλαβαίνεις αυτά που γράφουν άλλοι .Δεν είναι πρώτη φορά .Κυνηγά λόγους φανατικά η Ισπανική σχολή και κάποιοι Τούρκοι .Όχι όλοι οι Υπυρκοι και ούτε ο Τιρκαλας .Το ποιος είναι υποστηρικτής ,οπαδός και ποιος λέει την αλήθεια το αφήνω στην κρίση του forum .Έχει πολλούς εδώ που καταλαβαίνουν πολύ καλά.
 

aeratos28

Just aeratos
Το iso είναι να γίνεται σε πραγματικό χρόνο με φωτό τη μέρα της επέμβασης και 2-3 φωτό ανά μήνα μέχρι το τελικό αποτέλεσμα στον χρόνο ..έτσι βλέπουμε τι και πως και όχι αλεπουδιαρικες παρουσιάσεις κατόπιν εορτής ..εντάξει κύριε τάξις και ηθική που έχεις και υφάκι κιόλας ενώ δεν έχεις κάνει τπτ από τα παραπάνω?
Ποιά είναι φίλε αυτά τα πρότυπα ; Υπάρχει και κάποιο iso ;;;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JimKan1

Well-Known Member
Το iso είναι να γίνεται σε πραγματικό χρόνο με φωτό τη μέρα της επέμβασης και 2-3 φωτό ανά μήνα μέχρι το τελικό αποτέλεσμα στον χρόνο ..έτσι βλέπουμε τι και πως και όχι αλεπουδιαρικες παρουσιάσεις κατόπιν εορτής ..εντάξει κύριε τάξις και ηθική που έχεις και υφάκι κιόλας ενώ δεν έχεις κάνει τπτ από τα παραπάνω?
Καλα φιλε χαλαρωσε κι εσυ παρουσιαση της μμ του κανει ο ανθρωπος, δηλαδη αν δεν βαζει 2-3 φωτο ανα μηνα σε live χρονο δεν καταδεχεται το forum να γινει παρουσιαση;
 

vlafo

Well-Known Member
Αυτά που έχουν ειπωθεί δεν ανταποκρίνονται σε καμία περίπτωση στην πραγματικότητα,τουλάχιστον από τη δική μου εμπειρία με 2 μμ και με όσες συζητήσεις έχω κάνει με το συγκεκριμένο γιατρό.

Δεν ξέρω αν δεν είναι κατανοητά (αυτά που λέει) από τους αποδέκτες,εγώ πάντως έχω πολύ σαφή εικόνα για τον τρόπο της δουλειάς του και πως λειτουργεί.

Ο διαχωρισμός και η ανάκτηση πολυτρίχων-μονότριχα προφανώς γίνεται συνειδητά και αυτό το επιλέγει ο γιατρός τη στιγμή της εξαγωγής και αναλόγως και του εκάστοτε pattern (πυκνότητες ανά περιοχή).​
Το μικροσκόπιο που φοράει αυτή τη δουλειά κάνει άλλωστε.​

Επίσης ο λόγος εξαγωγής που στοχεύει ο Τιρκαλάς είναι σχεδόν πάντα πάνω από τον μαμίσιο και έχουμε ουκ ολίγα παραδείγματα από αυτά.​

Το ίδιο έκανε και σε εμένα και ουσιαστικά επιδιώκει να βγάζει μεγάλους λόγους εξαγωγής,για να έχει τη μέγιστη κάλυψη σε τρίχες.

Σε αυτό βέβαια πρέπει να βοηθάει και το αντίστοιχο pattern του ασθενή αλλά κατά κύριο λόγο εκεί στοχεύει.
 

Andreas1978

Active Member
Τ
Μπορείς να δεις πολλές από τις αξιοπρεπείς παρουσιάσεις του φορουμ που έγιναν real time για να πάρεις μια ιδέα.
Τις έχω δει και γνώμη μου είναι πως η πλειοψηφία πάσχει οσο αφορά τις φωτογραφίες. Η τελειομανία φίλε μου είναι ελάττωμα που οδηγεί ναι μεν στην επιτυχία αλλά είναι χρονοβόρα και επίπονη και είναι τρόπος ζωής δηλαδη αφορά και τα πάντα επομένως και τη μμ. Άκου τωρα να δεις τι είναι τελειομανία για εμένα … να εχω τραβήξει φωτό από όλες τις γωνιές πάντα στο ίδιο σημείο του σπιτιού μου πάντα με τον ίδιο φωτισμό πάντα με το ίδιο κινητό κάθε μέρα για την πρώτη εβδομάδα έπειτα μια φορά την εβδομάδα για τον πρώτο μήνα και έπειτα μια φορα κάθε μήνα . Αυτό είναι τελειομανία και όχι πότε θα τις ανεβάσω , που ετσι κι αλλιώς δεν αλλάζει κάτι ως προς το χρονικό εύρος της παρουσίασης.
 

aeratos28

Just aeratos
Αυτο είναι το "iso" και καλά του πως είναι μια σωστή παρουσίαση για εδώ στο φορουμ..εγώ να χαλαρώσω? Η ο άλλος που μπαίνει και ειρωνεύεται κιόλας αφού γενικώς δεν έχει δείξει κάτι αλλά επειδή στραβωσε λιγάκι η δουλειά,κάτσε να κάνω μια παρουσίαση εδώ στο φόρουμ τώρα ..τεσπά ας κάνει ότι θέλει ο άνθρωπος,δεν τον ζορισε κανένας ,απλά στην ειρωνία απαντησα
Καλα φιλε χαλαρωσε κι εσυ παρουσιαση της μμ του κανει ο ανθρωπος, δηλαδη αν δεν βαζει 2-3 φωτο ανα μηνα σε live χρονο δεν καταδεχεται το forum να γινει παρουσιαση;
 

tol

Well-Known Member
Ειδα και σε άλλες συζητήσεις ότι δεν καταλαβαίνεις αυτά που γράφουν άλλοι

Ενταξει...το τερματισες!!!

Επιτρεψε μου να εχω την αποψη οτι ενας φανατικος γλωσσολογος και μελετητης της νεοελληνικης, μαλλον αντιλαμβανεται αυτα που γραφει και αυτα που διαβαζει.

Και, για να σου αποδειξω οτι, οταν γραφεις οτι εγω δεν καταλαβαινω τι διαβαζω, μαλλον κοιταζεις τον καθρεπτη και βλεπεις τον εαυτο σου...



Εσείς που να το καταλάβετε .Δεν είναι όμως σωστό να λες όπως ο Aldo “αποδεδειγμένα κυνηγάει υψηλό λόγο»

Ανοιξε τα ματια σου...πεταξε παρωπιδες...μαθε τη νεοελληνικη γλωσσα.

Σε ποιο σημειο, ρε γνωστη της νεοελληνικης, εκανα λογο για...λογους graft; Σε ποιο σημειο εγραψα οτι ο κ. Τυρκαλας "κυνηγα" ή "δεν κυνηγα" υψηλους λογους;

Ξαναδιαβασε το σχολιο μου...μην πεταγεσαι σαν τον Φαντομα, απλα για να υπερασπιστεις τις μπαρουφες σου.

ΠΟΥΘΕΝΑ.

Εγω το μονο που εγραψα ειναι οτι ειναι ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΕΣΦΑΛΜΕΝΗ τακτικη του κ. Τυρκαλα (οπως και πολλες αλλες, τις οποιες εχω επισημανει στο παρελθον) να εξαγει σε καθε κεφαλι τα grafts με ενα και μοναδικο εργαλειο. Ειναι αυτονοητο οτι, αν βγαζεις ενα τετρατριχο με το ιδιο εργαλειο του μονοτριχου, τοτε πιθανον να το τραυματισεις.

Εγω επεκρινα αυτο που εγραψες...οτι ο κ. Τυρκαλας τα σαρωνει ολα τα grafts με τον ιδιο τροπο εξαγωγης, αδιαφορωντας αν ειναι μονοτριχα ή πολυτριχα.

Μαθε, επιτελους τη νεοελληνικη, και μετα ελα και κανε μου κηρυγμα για την ικανοτητα μου να διαβαζω και να κατανοω τα σχολια των αλλων.
 

alex7

Well-Known Member
Αυτά που έχουν ειπωθεί δεν ανταποκρίνονται σε καμία περίπτωση στην πραγματικότητα,τουλάχιστον από τη δική μου εμπειρία με 2 μμ και με όσες συζητήσεις έχω κάνει με το συγκεκριμένο γιατρό.

Δεν ξέρω αν δεν είναι κατανοητά (αυτά που λέει) από τους αποδέκτες,εγώ πάντως έχω πολύ σαφή εικόνα για τον τρόπο της δουλειάς του και πως λειτουργεί.

Ο διαχωρισμός και η ανάκτηση πολυτρίχων-μονότριχα προφανώς γίνεται συνειδητά και αυτό το επιλέγει ο γιατρός τη στιγμή της εξαγωγής και αναλόγως και του εκάστοτε pattern (πυκνότητες ανά περιοχή).​
Το μικροσκόπιο που φοράει αυτή τη δουλειά κάνει άλλωστε.​

Επίσης ο λόγος εξαγωγής που στοχεύει ο Τιρκαλάς είναι σχεδόν πάντα πάνω από τον μαμίσιο και έχουμε ουκ ολίγα παραδείγματα από αυτά.​

Το ίδιο έκανε και σε εμένα και ουσιαστικά επιδιώκει να βγάζει μεγάλους λόγους εξαγωγής,για να έχει τη μέγιστη κάλυψη σε τρίχες.

Σε αυτό βέβαια πρέπει να βοηθάει και το αντίστοιχο pattern του ασθενή αλλά κατά κύριο λόγο εκεί στοχεύει.
Σε εμένα ο μαμισιος λόγος ήταν 2.1 μετρημένος από τον Lorenzo το 2018 .Όταν μου έκανε εξαγωγή ο Τυρκαλας βγήκε 2.1.Είπα τότε «Μάγος ο Ισπανός».Στο συγκεκριμένο περιστατικό που μιλάμε η εξαγωγή έγινε με λόγο 2.25 δηλαδή σχεδόν ίδιος με το μέσο όρο του φυσιολογικού ανθρώπου .Που είναι λοιπόν το κυνήγι του υψηλού λόγου; Μην τρελαθούμε .Αν κηνυγουσε λόγο θα φαινόταν αυτό
 

alex7

Well-Known Member
Ενταξει...το τερματισες!!!

Επιτρεψε μου να εχω την αποψη οτι ενας φανατικος γλωσσολογος και μελετητης της νεοελληνικης, μαλλον αντιλαμβανεται αυτα που γραφει και αυτα που διαβαζει.

Και, για να σου αποδειξω οτι, οταν γραφεις οτι εγω δεν καταλαβαινω τι διαβαζω, μαλλον κοιταζεις τον καθρεπτη και βλεπεις τον εαυτο σου...





Ανοιξε τα ματια σου...πεταξε παρωπιδες...μαθε τη νεοελληνικη γλωσσα.

Σε ποιο σημειο, ρε γνωστη της νεοελληνικης, εκανα λογο για...λογους graft; Σε ποιο σημειο εγραψα οτι ο κ. Τυρκαλας "κυνηγα" ή "δεν κυνηγα" υψηλους λογους;

Ξαναδιαβασε το σχολιο μου...μην πεταγεσαι σαν τον Φαντομα, απλα για να υπερασπιστεις τις μπαρουφες σου.

ΠΟΥΘΕΝΑ.

Εγω το μονο που εγραψα ειναι οτι ειναι ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΕΣΦΑΛΜΕΝΗ τακτικη του κ. Τυρκαλα (οπως και πολλες αλλες, τις οποιες εχω επισημανει στο παρελθον) να εξαγει σε καθε κεφαλι τα grafts με ενα και μοναδικο εργαλειο. Ειναι αυτονοητο οτι, αν βγαζεις ενα τετρατριχο με το ιδιο εργαλειο του μονοτριχου, τοτε πιθανον να το τραυματισεις.

Εγω επεκρινα αυτο που εγραψες...οτι ο κ. Τυρκαλας τα σαρωνει ολα τα grafts με τον ιδιο τροπο εξαγωγης, αδιαφορωντας αν ειναι μονοτριχα ή πολυτριχα.

Μαθε, επιτελους τη νεοελληνικη, και μετα ελα και κανε μου κηρυγμα για την ικανοτητα μου να διαβαζω και να κατανοω τα σχολια των αλλων.
Απάντησα επι της ουσίας γιαυτα που γράφεις .Είσαι γνωστής της Νεοελληνικής αναμφίβολα αφού είσαι και καθηγητής .Δεν καταλαβαίνεις την ουσία αυτών που γράφω και εγώ αλλά και άλλοι
 

vlafo

Well-Known Member
Λόγος δικός μου μαμίσιος 2,2 και βγάλαμε 2,5.

Λόγος μαμίσιος Panou1234 και βγάλανε 2.7.

Και πολλά άλλα cases που δεν έχω το χρόνο να τα ψάξω αλλά ευχαρίστως να τα παραθέσω κάποια στιγμή.
 

tol

Well-Known Member
Τ

Τις έχω δει και γνώμη μου είναι πως η πλειοψηφία πάσχει οσο αφορά τις φωτογραφίες. Η τελειομανία φίλε μου είναι ελάττωμα που οδηγεί ναι μεν στην επιτυχία αλλά είναι χρονοβόρα και επίπονη και είναι τρόπος ζωής δηλαδη αφορά και τα πάντα επομένως και τη μμ. Άκου τωρα να δεις τι είναι τελειομανία για εμένα … να εχω τραβήξει φωτό από όλες τις γωνιές πάντα στο ίδιο σημείο του σπιτιού μου πάντα με τον ίδιο φωτισμό πάντα με το ίδιο κινητό κάθε μέρα για την πρώτη εβδομάδα έπειτα μια φορά την εβδομάδα για τον πρώτο μήνα και έπειτα μια φορα κάθε μήνα . Αυτό είναι τελειομανία και όχι πότε θα τις ανεβάσω , που ετσι κι αλλιώς δεν αλλάζει κάτι ως προς το χρονικό εύρος της παρουσίασης.

Φιλε Αντρεα, ειναι αυτονοητο οτι μπορεις να ανεβασεις οποτε εσυ θελησεις υλικο, ειδικα αν αυτο ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα.

Δε χρειαζεται να σε πιεζει κανείς. Οποτε θεωρεις οτι εχεις ετοιμασει το επαρκες και αντικειμενικο υλικο, ανεβασε το.

Ακομη και μια μεταχρονολογημενη παρουσιαση, αν συνοδευεται απο το καταλληλα αποδεικτικα στοιχεια, εχει μεγαλη αξια για το forum.

Αναμενουμε, επομενως, τις φωτογραφιες/video που εχεις συλλεξει εσυ και ο CVIAL.

ΥΓ Αληθεια τι ειδικοτητα εχεις, φιλε μου; Αν καταλαβα καλα ειμαστε συναδελφοι σε διαφορετικους τομεις (δημοσιο/ιδιωτικο).
 
Μπλουζα