ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ LORENZO

Marios1982

Well-Known Member
Χαιρετώ την παρέα και πάλι από το νήμα μου! Δυστυχώς, ο κορονοιος μου προκάλεσε τεράστια οικονομική καταστροφή και για 2 χρόνια ήμουν παροπλισμένος. Η αλωπεκία συνέχιζε να κάνει πάρτυ. Ενώ είχα σταθεροποιηθεί στα 37 μου έκανε μια επίθεση καλή, καθώς ξανά στο μπάνιο έβλεπα τρίχες και νομίζω κατέβηκα μισό με ένα Norwood. Δυστυχώς το παρακολουθούσα, καθώς δεν ήμουν σε θέση να κάνω τίποτα οικονομικά. Έστειλα λοιπόν email για consultation στον Λορέντζο, απάντησε η Grace και μου είπε diffcuse alopecia Norwood 4 και να ξεκινήσω άμεσα θεραπεία. Ξεκίνησα λοιπόν από Φεβρουάριο fina 1 mg τη μέρα, regaine 5% 2 φορές, fungoral κ βιταμίνες lamberts κ μετά epicrin. Τα αποτελέσματα ως τώρα είναι αρκετά ενθαρρυντικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Marios1982

Well-Known Member
Αυτή ήταν η κατάσταση πριν τη θεραπεία και πάνω σε αυτήν έκανε consult ο Λορέντσο.
 

Συνημμένα

  • BF5E16B0-80A8-4BDA-8B7D-93D98BDAA639.jpeg
    BF5E16B0-80A8-4BDA-8B7D-93D98BDAA639.jpeg
    2 MB · Προβολές: 77
  • E8BDB7EE-FEDF-4D66-B0DB-E2B5182ADD1D.jpeg
    E8BDB7EE-FEDF-4D66-B0DB-E2B5182ADD1D.jpeg
    2.6 MB · Προβολές: 74
  • 1BCA311C-586F-4114-AAA5-E99A4B2021AC.jpeg
    1BCA311C-586F-4114-AAA5-E99A4B2021AC.jpeg
    2.7 MB · Προβολές: 73
  • 701E44C5-8767-4870-80E4-F66B29A9E1C0.jpeg
    701E44C5-8767-4870-80E4-F66B29A9E1C0.jpeg
    2.1 MB · Προβολές: 76
  • 108A7911-ABF7-4E01-BC7B-FA4208D5E984.jpeg
    108A7911-ABF7-4E01-BC7B-FA4208D5E984.jpeg
    1.5 MB · Προβολές: 76
  • 87EB6C62-7944-4C75-B982-1094608F1246.jpeg
    87EB6C62-7944-4C75-B982-1094608F1246.jpeg
    2.1 MB · Προβολές: 74
  • 097EF6D9-C099-4637-8724-B8153A44AD57.jpeg
    097EF6D9-C099-4637-8724-B8153A44AD57.jpeg
    1.3 MB · Προβολές: 70
  • ACB574C8-589F-45CE-AE6A-82487E37474B.jpeg
    ACB574C8-589F-45CE-AE6A-82487E37474B.jpeg
    1.3 MB · Προβολές: 72

Marios1982

Well-Known Member
Αυτή ήταν και η απάντηση της Grace:

You have a diffuse alopecia, NW IV with a bigger frontal area than in the crown so 3,000 grafts wouldn’t be enough (currently, 4,000 grafts would be better).

However, we need to take a few things into account:

  1. Your donor area is short (you have a lower coverage capacity in the inferior temporal and parietal areas)
  2. Finasteride can improve the depopulated areas.
The characteristics of your hair (thin and greasy) is also an issue, we agreed Finasteride but we do not recommend topic minoxidil in your case.
Finasteride alone will be enough to fulfill our needs.

We will need a new consultation in 6 months on medication so if you wish to do a procedure in the winter you are on time to start the medication now.
 

Marios1982

Well-Known Member
Δυστυχώς η διάχυτη σε συνδυασμό με τη λεπτή τρίχα και το Norwood 4 με έχει χτυπήσει άσχημα. Αναγκαστικά παντρεύομαι φίνα.. κ ελπίζω να έχω κ δότρια, μη φάω κ κανά άκυρο στο τέλος …
 

Marios1982

Well-Known Member
πάντως παιδιά, με 4 μήνες θεραπεια, έχει σχεδόν κλείσει crown η τρίχα πολύ πιο παχιά και λαμπερή, καλύτερη κάλυψη και βλέπω επίσης και κάποια τριχακια. Το μόνο που με ανησυχει είναι ότι η Grace είπε δε θα έχω regrowth. Γιατί όμως;; Λόγω ηλικία, 40; Επίσης, δεν είχα καθόλου shedding. Η ίσως ελάχιστο. Είναι καλό η κακό αυτό; Έχω την εντύπωση κακό..
Υγ: στους 6 μήνες θα ποστάρω φωτογραφίες για να δούμε τις αλλαγές.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Αναμενόμενο ότι θα σε βοηθούσε στο crown η φίνα αδελφέ, καθώς εκεί είχες ήδη αρκετό μαλλί και πριν και ήταν σχετικά υγιειές.
Α' ζώνη θεωρώ μπαίνεις ανα πάσα στιγμή για ΜΜ με 3500 και την κλείνεις.
Β' ζώνη είναι γκρίζα ζώνη για μένα ακόμη, να δεις τι ακόμη μπορεί να σώσει η φίνα, αν και εκεί σίγουρα θα παίξει η ΜΜ αλλά πιο συντηρητικά.
Βάλε και καμία φώτο πρόσφατη αν θες να έχουμε πιο ξεκάθαρη άποψη.
 

Marios1982

Well-Known Member
Αναμενόμενο ότι θα σε βοηθούσε στο crown η φίνα αδελφέ, καθώς εκεί είχες ήδη αρκετό μαλλί και πριν και ήταν σχετικά υγιειές.
Α' ζώνη θεωρώ μπαίνεις ανα πάσα στιγμή για ΜΜ με 3500 και την κλείνεις.
Β' ζώνη είναι γκρίζα ζώνη για μένα ακόμη, να δεις τι ακόμη μπορεί να σώσει η φίνα, αν και εκεί σίγουρα θα παίξει η ΜΜ αλλά πιο συντηρητικά.
Βάλε και καμία φώτο πρόσφατη αν θες να έχουμε πιο ξεκάθαρη άποψη.
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για το σχολιασμό και που ασχολήθηκες. Θα βάλω φωτογραφία όταν κλείσω 6 μήνες, δηλαδή 3/8. Θεωρώ με 3500 όχι απλά την κλείνω, αλλά κ σε καλή πυκνότητα. Για το μέσα ακριβως προσπαθώ να δω τι μπορεί να δώσει, αλλά σίγουρα μπορεί να γίνει δεύτερη πύκνωσης και ίσως κάποιο touch up μπροστά. Το θέμα είναι τι δότρια έχω.. όπως κ το ότι ο Λορέντσο είναι συντηρητικός γιατρός, ενώ εγώ είμαι της άποψης πάω για όσο τούμπανο γίνεται. Έξαλλου 40 είμαι 10-15 μάχιμα χρόνια έχω, μετά θα μαστε γέροι, τα μαλλια (εμένα τουλάχιστον) δε θα με νοιάζουν τόσο.
 

Marios1982

Well-Known Member
Αναμενόμενο ότι θα σε βοηθούσε στο crown η φίνα αδελφέ, καθώς εκεί είχες ήδη αρκετό μαλλί και πριν και ήταν σχετικά υγιειές.
Α' ζώνη θεωρώ μπαίνεις ανα πάσα στιγμή για ΜΜ με 3500 και την κλείνεις.
Β' ζώνη είναι γκρίζα ζώνη για μένα ακόμη, να δεις τι ακόμη μπορεί να σώσει η φίνα, αν και εκεί σίγουρα θα παίξει η ΜΜ αλλά πιο συντηρητικά.
Βάλε και καμία φώτο πρόσφατη αν θες να έχουμε πιο ξεκάθαρη άποψη.
Shedding γιατί δεν είχα μπορείς να μου πεις ;; Υγ: 3.500 με καλό κλείσιμο κροτάφους έτσι;
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλημέρα φίλε μου.
Το shedding είναι σχετικό το πότε θα γίνει και σε πόση εμβέλεια θα γίνει.
Καταρχήν το οτι λες ότι σου δυνάμωσε το crown, αυτό σημαίνει ότι η θεραπεία ξεκίνησε να δουλεύει σε κάποιες περιοχές.
Είχες πολλές αδυνατισμένες πριν τη θεραπεία;
Στις τελευταίες φώτο που έβαλες, βλέπω κυρίως ένα κεφάλι 2 καταστάσεων: γυμνές/αραιωμένες περιοχές, και περιοχές με σχετικά καλή ποιότητα τρίχας. Δε βλέπω εντελώς αδυνατισμένες τρίχες δηλαδή, έαν υπήρχαν εντελώς miniaturized, θεωρώ θα έπεφταν με shedding πολύ νωρίς, με την άμεση πτώση της DHT.
Θεωρώ θα δεις shedding κάποια φάση στους επόμενους μήνες κυρίως σε Β' ζώνη που υπάρχουν λεπτές τρίχες, απλά ίσως πρέπει να κατέβει και άλλο η DHT για να γίνει. Α' ζώνη μην περιμένεις πράγματα, εκεί θα παίξεις με ΜΜ όπως είπαμε.
Είσαι μόλις 4 μήνες. Δώσε χρόνο να κάνουν κύκλους οι τρίχες. Μην ξεχνάς ότι ένας κύκλος της τρίχας απαιτεί 3 μήνες.

Όσο αφορά την ΜΜ, θεωρώ με 3500 αποκλειστικά Α' ζώνη την κλείνεις πολύ δυνατά και χερλαιν και κροτάφους.
Υ.γ: Το μαλλί θα σε ενδιαφέρει και στα 50 και στα 60, θα το δεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Marios1982

Well-Known Member
Καλημέρα φίλε μου.
Το shedding είναι σχετικό το πότε θα γίνει και σε πόση εμβέλεια θα γίνει.
Καταρχήν το οτι λες ότι σου δυνάμωσε το crown, αυτό σημαίνει ότι η θεραπεία ξεκίνησε να δουλεύει σε κάποιες περιοχές.
Είχες πολλές αδυνατισμένες πριν τη θεραπεία;
Στις τελευταίες φώτο που έβαλες, βλέπω κυρίως ένα κεφάλι 2 καταστάσεων: γυμνές/αραιωμένες περιοχές, και περιοχές με σχετικά καλή ποιότητα τρίχας. Δε βλέπω εντελώς αδυνατισμένες τρίχες δηλαδή, έαν υπήρχαν εντελώς miniaturized, θεωρώ θα έπεφταν με shedding πολύ νωρίς, με την άμεση πτώση της DHT.
Θεωρώ θα δεις shedding κάποια φάση στους επόμενους μήνες κυρίως σε Β' ζώνη που υπάρχουν λεπτές τρίχες, απλά ίσως πρέπει να κατέβει και άλλο η DHT για να γίνει. Α' ζώνη μην περιμένεις πράγματα, εκεί θα παίξεις με ΜΜ όπως είπαμε.
Είσαι μόλις 4 μήνες. Δώσε χρόνο να κάνουν κύκλους οι τρίχες. Μην ξεχνάς ότι ένας κύκλος της τρίχας απαιτεί 3 μήνες.

Όσο αφορά την ΜΜ, θεωρώ με 3500 αποκλειστικά Α' ζώνη την κλείνεις πολύ δυνατά και χερλαιν και κροτάφους.
Υ.γ: Το μαλλί θα σε ενδιαφέρει και στα 50 και στα 60, θα το δεις.
Καλημέρα φίλε μου. Ίσως γιαυτο δεν έχω shedding ναι. Κάποιες τρίχες πέσαν ναι από τη β ζώνη ναι, τώρα δεν ξέρω αν θεωρείται shedding επειδή ήταν λίγες σχετικά τρίχες.. θα δείξει είναι νωρίς ακόμα πιστεύω. Πριν τη θεραπεια είχα για πρώτη φορά άτονο μαλλί μετά από κούρεμα. Δηλαδή ενώ το μαλλί είχε αποδυναμωθεί, όταν το κούρευα πάντα έπαιρνε τα πάνω του. Πρώτη φορά δεν είχαν όγκο και δύναμη οι τρίχες. Προφανώς είχαν αποδυναμωθεί και είχε ξεκινήσει και καινούργια φάση τριχόπτωσης. Ενώ ήμουν σχετικά σταθεροποιημένος. Κ εκεί πήρα απόφαση θεραπεια κ μμ. Λέω δεν πάει άλλο. Ναι θεωρώ έχει αρχίσει να δουλεύει. Ακόμα και α ζώνη βλέπω τριχακια. Δεν ξέρω αν θα αναπτυχθούν βέβαια, αλλά αυτό δείχνει ότι στις άλλες ζώνες θα γίνεται καλή δραστηριότητα. Crown ναι έκλεισε σχεδόν, τρίχες καλύτερο όγκο καλύτερη ποιότητα, τώρα αν έχω κ regrowth μέσα ποιος ξέρει … αν είδες τι μου έγραψε η Grace είχα θέμα δεν ήμουν έτοιμος με είχε ******* το diffuse.. θέλω να πιστεύω χειμώνα να έχω ένα καλό αποτέλεσμα και να έχω μαζέψει τα λεφτά να μπω. Γιατί έπαθα τεράστια οικονομική ζημιά από τον ιο. Βέβαια κ πάλι έχω άγχος γιατί δεν ξέρω τι δότρια έχω.. κ επίσης δεν ξέρω κ τι πυκνότητα μπορεί να βγει.. γιατί την α ζώνη τη θέλω πολύ μπομπα. Είμαι της άποψης ότι είναι ο καθρέφτης. Το πίσω καλύπτεται. Ειδικά με φίνα έχω πάθει πλάκα στο πίσω κομμάτι με μόνο 4 μήνες.
 

dlazaros

Well-Known Member
Shedding γιατί δεν είχα μπορείς να μου πεις ;; Υγ: 3.500 με καλό κλείσιμο κροτάφους έτσι;
Αναφέρεις οτι είδες βελτίωση σε πάχος των μαλλιών. Πρέπει να καταλάβεις οτι τα μαλλιά που έχεις ήδη στο κεφάλι δεν πρόκειται να βελτιωθούν ποτέ καθώς είναι νεκρές πρωτείνες και δεν επιδιορθώνονται (κόβεις με κούρεμα μέχρι να φτάσεις να κόψεις όλα το παλιό μαλλί). Ο τρόπος που επιδιορθώνεται το μαλλί είναι να πέφτει και να αντικαθίσταται απο νέες τρίχες παχύτερες και δυνατότερες. Απλά δεν έπεσαν τρίχες στην έκταση που πέφτει σε κάποιους. Δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα, υπομονή και καλή τύχη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Marios1982

Well-Known Member
Αναφέρεις οτι είδες βελτίωση σε πάχος των μαλλιών. Πρέπει να καταλάβεις οτι τα μαλλιά που έχεις ήδη στο κεφάλι δεν πρόκειται να βελτιωθούν ποτέ καθώς είναι νεκρές πρωτείνες και δεν επιδιορθώνονται (κόβεις με κούρεμα μέχρι να φτάσεις να κόψεις όλα το παλιό μαλλί). Ο τρόπος που επιδιορθώνεται το μαλλί είναι να πέφτει και να αντικαθίσταται απο νέες τρίχες παχύτερες και δυνατότερες. Απλά δεν έπεσαν τρίχες στην έκταση που πέφτει σε κάποιους. Δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα, υπομονή και καλή τύχη.
Μάλιστα, κατάλαβα. Οπότε είχα πολύ μικρής έκτασης shedding? Εκτός αν δω αυτόν τον μήνα 5ος η κ 6ος 7ος; Και στην ουσία να παρακαλάω να γίνει;
 

dlazaros

Well-Known Member
Μάλιστα, κατάλαβα. Οπότε είχα πολύ μικρής έκτασης shedding? Εκτός αν δω αυτόν τον μήνα 5ος η κ 6ος 7ος; Και στην ουσία να παρακαλάω να γίνει;
Έτσι, εγώ παρακάλαγα να πέσουν το συντομότερο για να βγούν τα νέα το συντομότερο (μπορείς βέβαια να τα πάρεις όλα σύριζα αμα είσαι γενναίος..). Αμα σκεφτείς οτι τα μαλλιά είναι 1 πόντο στην ρίζα και μακραίνουν 1,2 πόντους τον μήνα τότε φαντάζεσαι οτι όποια τρίχα πέφτει θέλει 5 μήνες για να την "καταλάβεις" στο κεφάλι. Είμαι 9 μήνα με μόνο 3χ την εβδομάδα αλλά η διαδρομή είναι η ίδια. Υπομονή, θέλει 1 χρόνο για να γίνει η δουλειά και μετά για να ξεγίνει πρέπει να την σταματήσεις και μετά απο 1 χρόνο γυρνάς εκεί που ήσουν πρίν (αν και δεν πρόκειται να την κόψω ποτέ λόγο προστάτη...).
 

Marios1982

Well-Known Member
Έτσι, εγώ παρακάλαγα να πέσουν το συντομότερο για να βγούν τα νέα το συντομότερο (μπορείς βέβαια να τα πάρεις όλα σύριζα αμα είσαι γενναίος..). Αμα σκεφτείς οτι τα μαλλιά είναι 1 πόντο στην ρίζα και μακραίνουν 1,2 πόντους τον μήνα τότε φαντάζεσαι οτι όποια τρίχα πέφτει θέλει 5 μήνες για να την "καταλάβεις" στο κεφάλι. Είμαι 9 μήνα με μόνο 3χ την εβδομάδα αλλά η διαδρομή είναι η ίδια. Υπομονή, θέλει 1 χρόνο για να γίνει η δουλειά και μετά για να ξεγίνει πρέπει να την σταματήσεις και μετά απο 1 χρόνο γυρνάς εκεί που ήσουν πρίν (αν και δεν πρόκειται να την κόψω ποτέ λόγο προστάτη...).
Δεν έχω θέμα, ειδικά τώρα καλοκαίρι θα κάνω μια ξούρα. Που βοηθάει όμως αυτό δεν κατάλαβα; Στο να γίνει ο κύκλος πιο γρήγορα; Εγώ παίζω φουλ 1 γνώμη τη μέρα και δυο φορές μινο 5% κ φουνγκοραλ. Κ βιταμίνες. Θέλω βα αρχίσω κ derma rolling. Για laser που λέει κ ο Αναστασάκης το γνώμη έχεις; Βοηθάει ;
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Δεν έχω θέμα, ειδικά τώρα καλοκαίρι θα κάνω μια ξούρα. Που βοηθάει όμως αυτό δεν κατάλαβα; Στο να γίνει ο κύκλος πιο γρήγορα; Εγώ παίζω φουλ 1 γνώμη τη μέρα και δυο φορές μινο 5% κ φουνγκοραλ. Κ βιταμίνες. Θέλω βα αρχίσω κ derma rolling. Για laser που λέει κ ο Αναστασάκης το γνώμη έχεις; Βοηθάει ;
Είχα μία συζήτηση περί καπέλου λέιζερ τις προάλλες με έναν δερματολόγο και μόνο που δεν έβαλε τα γέλια. Πιο ευεργετικό για το μαλλί σου θα ήταν να κάνεις ένα PRP, που και αυτό δεν είναι αποδεδειγμένο ότι βοηθάει στην ανάπτυξη τριχοφυιας, παρά οτιδήποτε άλλο. Μη παρεξηγηθώ πάντως δεν σου προτείνω να κάνεις PRP. Αυτά που πρέπει να κάνεις τα κάνεις φίλε μου. Φινα - Μινοξ και συνέχισε όπως τώρα. Όπως βλέπεις από θεραπείες παραμένουμε ''φτωχοι''.
 

dlazaros

Well-Known Member
Δεν έχω θέμα, ειδικά τώρα καλοκαίρι θα κάνω μια ξούρα. Που βοηθάει όμως αυτό δεν κατάλαβα; Στο να γίνει ο κύκλος πιο γρήγορα; Εγώ παίζω φουλ 1 γνώμη τη μέρα και δυο φορές μινο 5% κ φουνγκοραλ. Κ βιταμίνες. Θέλω βα αρχίσω κ derma rolling. Για laser που λέει κ ο Αναστασάκης το γνώμη έχεις; Βοηθάει ;
Η ξούρα βοηθάει ψυχολογικά γιατί βλέπεις άμεσα την βελτίωση στο κεφάλι μετά. Φαντάσου το εξής: οτι τρίχες έχεις στο κεφάλι έχουν διάμετρο 40μικρά (70 μικρά είναι το κανονικό). Άρχισες φίνα οπότε ότι τρίχα δεν έπεσε, άρχισε απο την ρίζα, να βγαίνει πιο παχυά αλλά η άκρη της τρίχας είναι ακόμα 40 μικρά επειδή δεν κουρεύτηκες. Αποτέλεσμα είναι να νιώθεις τις τρίχες στην βάση παχυές και δυνατές αλλά οι άκρες να είναι σαν το μαλλί της γριάς λεπτές και αδύνατες. Τις κόβεις και οτι δείς απο δώ και πέρα είναι νέα μαλλιά με την ευγενική βοήθεια της αγαπητής μου φίνας.
Άποψη μου, πάς φίνα για 1 χρόνο και μετά οτι δεν σου έχει γεμίσει κάνεις μια ΜΜ και καθαρίζεις για πάντα (εννοείται δεν σταματάμε την φίνα, μπορείς να πάς σε 3χ την εβδομάδα συντήρηση αμα θές).
 

Gianney

Well-Known Member
Η ξούρα βοηθάει ψυχολογικά γιατί βλέπεις άμεσα την βελτίωση στο κεφάλι μετά. Φαντάσου το εξής: οτι τρίχες έχεις στο κεφάλι έχουν διάμετρο 40μικρά (70 μικρά είναι το κανονικό). Άρχισες φίνα οπότε ότι τρίχα δεν έπεσε, άρχισε απο την ρίζα, να βγαίνει πιο παχυά αλλά η άκρη της τρίχας είναι ακόμα 40 μικρά επειδή δεν κουρεύτηκες. Αποτέλεσμα είναι να νιώθεις τις τρίχες στην βάση παχυές και δυνατές αλλά οι άκρες να είναι σαν το μαλλί της γριάς λεπτές και αδύνατες. Τις κόβεις και οτι δείς απο δώ και πέρα είναι νέα μαλλιά με την ευγενική βοήθεια της αγαπητής μου φίνας.
Άποψη μου, πάς φίνα για 1 χρόνο και μετά οτι δεν σου έχει γεμίσει κάνεις μια ΜΜ και καθαρίζεις για πάντα (εννοείται δεν σταματάμε την φίνα, μπορείς να πάς σε 3χ την εβδομάδα συντήρηση αμα θές).
Λαζαρε εσύ θα ξες.Σπερμοδιαγραμμα θα προτείνες σε νέους που ξεκινούν φίνα η γενικά εξετάσεις κτλ που ακούω πως ο Αναστασακης ο Ζοντος και άλλοι θέλουν
 

dlazaros

Well-Known Member
Λαζαρε εσύ θα ξες.Σπερμοδιαγραμμα θα προτείνες σε νέους που ξεκινούν φίνα η γενικά εξετάσεις κτλ που ακούω πως ο Αναστασακης ο Ζοντος και άλλοι θέλουν
Οχι. Είναι σαν να προτείνω σε έφηβους να κάνουν σπερμοδιάγραμμα για να ξέρουν αμα μπορούν να κάνουν παιδιά πριν παντρευτούν...
edit. αμα ο γιατρός έχει υποψία οτι παίζει κάτι περαπάνω απο ΑΓΑ τότε ότι γράψει απο εξέταση το κάνεις (κήλη, κρυψορχία, ορμονικό, θυροειδή κλπ).
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλημέρα φίλε μου. Ίσως γιαυτο δεν έχω shedding ναι. Κάποιες τρίχες πέσαν ναι από τη β ζώνη ναι, τώρα δεν ξέρω αν θεωρείται shedding επειδή ήταν λίγες σχετικά τρίχες.. θα δείξει είναι νωρίς ακόμα πιστεύω. Πριν τη θεραπεια είχα για πρώτη φορά άτονο μαλλί μετά από κούρεμα. Δηλαδή ενώ το μαλλί είχε αποδυναμωθεί, όταν το κούρευα πάντα έπαιρνε τα πάνω του. Πρώτη φορά δεν είχαν όγκο και δύναμη οι τρίχες. Προφανώς είχαν αποδυναμωθεί και είχε ξεκινήσει και καινούργια φάση τριχόπτωσης. Ενώ ήμουν σχετικά σταθεροποιημένος. Κ εκεί πήρα απόφαση θεραπεια κ μμ. Λέω δεν πάει άλλο. Ναι θεωρώ έχει αρχίσει να δουλεύει. Ακόμα και α ζώνη βλέπω τριχακια. Δεν ξέρω αν θα αναπτυχθούν βέβαια, αλλά αυτό δείχνει ότι στις άλλες ζώνες θα γίνεται καλή δραστηριότητα. Crown ναι έκλεισε σχεδόν, τρίχες καλύτερο όγκο καλύτερη ποιότητα, τώρα αν έχω κ regrowth μέσα ποιος ξέρει … αν είδες τι μου έγραψε η Grace είχα θέμα δεν ήμουν έτοιμος με είχε ******* το diffuse.. θέλω να πιστεύω χειμώνα να έχω ένα καλό αποτέλεσμα και να έχω μαζέψει τα λεφτά να μπω. Γιατί έπαθα τεράστια οικονομική ζημιά από τον ιο. Βέβαια κ πάλι έχω άγχος γιατί δεν ξέρω τι δότρια έχω.. κ επίσης δεν ξέρω κ τι πυκνότητα μπορεί να βγει.. γιατί την α ζώνη τη θέλω πολύ μπομπα. Είμαι της άποψης ότι είναι ο καθρέφτης. Το πίσω καλύπτεται. Ειδικά με φίνα έχω πάθει πλάκα στο πίσω κομμάτι με μόνο 4 μήνες.
Φίλε από τη στιγμή που μπήκες φίνα δυναμικά, μόνο καλύτερα θα είσαι μήνα με το μήνα.
Ηρεμία, υπομονή, και κάνε τον απολογισμό σου στους 12-15 μήνες.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Είχα μία συζήτηση περί καπέλου λέιζερ τις προάλλες με έναν δερματολόγο και μόνο που δεν έβαλε τα γέλια. Πιο ευεργετικό για το μαλλί σου θα ήταν να κάνεις ένα PRP, που και αυτό δεν είναι αποδεδειγμένο ότι βοηθάει στην ανάπτυξη τριχοφυιας, παρά οτιδήποτε άλλο. Μη παρεξηγηθώ πάντως δεν σου προτείνω να κάνεις PRP. Αυτά που πρέπει να κάνεις τα κάνεις φίλε μου. Φινα - Μινοξ και συνέχισε όπως τώρα. Όπως βλέπεις από θεραπείες παραμένουμε ''φτωχοι''.
Όπως ακριβώς τα λέει ο φίλος @Legwg James .
Ούτε λέιζερ, ούτε prp, ούτε "μαγικά" σαμπουάν, μόνο φίνα+μινόξ τόσο απλά.
Ότιδηποτε άλλο χάνεις και χρόνο και χρήμα.
 
Μπλουζα