ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ LORENZO

Marios1982

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου!

Έλεγα να πάω μία κ έξω σε μία καλή κλινική Ισπανία και κατά πάσα πιθανότητα στον θρύλο. Παρότι είχα ψαρώσει με Ερντογάν και το ιατρείο του, δεν ξέρω, δε μου βγάζουν εμπιστοσύνη οι Τουρκοι. Crown να μην πειράξω λες λόγω μεγάλης πιθανότητας shock loss? H αραίωση μπροστά από το crown, δεν έχει τις ίδιες πιθανότητες shock loss? Για hairline και κροτάφους, ναι δε φοβάμαι.

Τέλος, χωρίς φίνα δε νομίζω να με πάρει ο Λορέντζο. Επίσης, ίσως την πρώτη χρονιά μετά τη μεταμόσχευση να παίρνω, για να είμαι 100% σίγουρος για τη φύτρωση κλπ. Με ανέβασαν τα λόγια σου πάντως, να σαι καλά!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Για αυτο σου ειπα οτι μπορει να σου δωσει χαμηλη δοση φινα. Το μισο απο αυτο που επαιρνες για να διατηρηθει και η δοτρια σε καλη κατασταση.
 

Marios1982

Well-Known Member
Θα του στείλω την επόμενη εβδομάδα. Το επόμενο που με προβληματίζει, είναι το κατά πόσο θα μπορεί να κάνει online διάγνωση ως προς τη δότρια περιοχή και αν θα πρέπει να ταξιδέψω πριν τη μ.μ.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ναι να μην πειράξεις το crown και να ασχοληθείς μόνο με το μπροστά. Κάποιες διάσπαρτες τρίχες μπροστά δεν σε νοιάζει αν χαθουν. Είναι για να πέσουν έτσι κι αλλιώς, δεν σώζονται.
Για τη δοτρια σου δεν χρειάζεται καμία online διάγνωση. Είναι τέλεια. Για όπου αποφασίσεις πηγαίνεις φτιάχνετε πλάνο και κάνεις τη μμ σου.
Αξιολόγηση δοτριας χρειάζεται όταν σκέφτεσαι φτάνει δεν φτάνει. Εσύ έχεις παρθένα δοτρια σε πολύ καλή κατάσταση.
Σε κάλυπτει και σου μένει και καβατζα για το μέλλον.
Προχωρησε το φουλ και θα νιώσεις άλλος άνθρωπος. Αν θες να πάρεις φινα πάρε. Για εμένα δεν σου χρειάζεται ούτε φινα.
 

Marios1982

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε Δημήτρη, με έχεις ανεβάσει πολύ! Θα το προχωρήσω, το έχω πάρει απόφαση. Εκτός αν συνεχιστεί για πολύ αυτή η κρίση και δε μαζευτούν τα λεφτά. Θα περιμένω λίγες μέρες και για τη γνώμη των υπολοίπων μελών και θα στείλω email στον Λορέντζο.
 

Marios1982

Well-Known Member
Είχε γράψει ο cvial κάπου ότι πάει ανά 1000 grafts. Ξεκινάει 5, τα επόμενα 4, τα επομενα 3. Αν θυμάμαι καλά, δεν είμαι σίγουρος! Είναι ακριβός. Το θέμα είναι να εγγυάται αποτέλεσμα, όσο αυτό γίνεται φυσικά... Θα του γράψω ότι είμαι και μέλος στο φόρουμ, θα του πω ότι έχει ξεκινήσει μεγάλη κρίση λόγω του ιού και αν καταφέρει και κάνει κάτι καλύτερο, θα σας ενημερώσω.
 

Marios1982

Well-Known Member
Επίσης, αν έχει κάποιος να προτείνει μία ΤΟΥΜΠΑΝΟ θεραπεία, θα χαιρόμουν να γράψει, γιατί θέλω να την αρχίσω από 1η Μαίου, ώστε το χειμώνα στη μ.μ. να έχω 8 μήνες περίπου σε θεραπεία. Μινοξιδίλη, φουνγκοράλ σαμπουάν, φίνα. Αν κάποιος έχει να προτείνει ένα καλό σαμπουάν για ενδιάμεσα ή κάποια άλλα συμπληρώματα/βιταμίνες κλπ. θα ήθελα πολύ να ακούσω γνώμες για δοκιμασμένες λύσεις!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Marios1982

Well-Known Member
Eυχαριστώ κουμπάρε! Λέω να το συνδυάσω με μινοξ. από τη στιγμή που θα αρχίσω ... Περιμένω όλες τις γνώμες, γιατί Δευτέρα θα στείλω στις κλινικές Ισπανίας για προσφορές. Ακούω προτάσεις για γιατρούς, θεραπείες και κανά φτηνό e-shop για αγορές! Ευχαριστώ παιδιά όλους σας!
 

Marios1982

Well-Known Member
Καλησπέρα παιδιά!

Ετοίμασα το συγκεκριμένο e-mail, το οποίο θα πάει σε Ερντογάν, Φρέιτας, Κουότο και φυσικά Λορέντσο. Αν κάποιος θέλει να προσθέσει κάποιον γιατρό, να μου πει! Καψούρα μου είναι ο Λορέντσο, αλλά σας άκουσα και θα απευθυνθώ και σε άλλους! Τέλος, ήθελα να ρωτήσω ποιός κατά τη γνώμη σας κάνει την πιο φυσική hairline και τη γνώμη σας για την τεχνική ζιγκ ζαγκ στη hairline, ώστε να φαίνεται πιο φυσική! Ευχαριστώ!

_________________________

Dear Doctor & Colleagues,

I hope these hard days for everyone, find you and your close people safe!

Being at the age of 38 and about NW4, I have taken the decision to make an operation for the coming winter, about February. My hair loss has not been very aggressive, apart from when I was 19-20 and once again when I was 25-26. Since then, I have been losing gradually. I have attached you photos, with wet and dry hair, so as to make your own assumptions.

At this stage, I am gathering information, so as to take my final decision, during May/June. I am really psychologically prepared to have this operation and I am not against in starting any therapy immediately. However, this global crisis we are facing with this virus, has made everything difficult for everyone, so I am hoping for a logical offer, so as to be able to make it.

Furthermore, I do not mind to participate in any photo/video session of my results for you and also I can share with my friends in the Greek Forum, hairlossgr.com where I am a member, the results of my hair transplant and the greater experience as well.

Finally, regarding the grafts, what worries me most, is to be able to have a very natural hairline and if possible a bit lower than the standard. Also, temples coverage and perhaps some coverage at the vertex area as well. Therefore I believe it is going to be 3.000 grafts plus.

I can also try a treatment for vertex/crown area with finasteride/minoxidil if you believe it is risky to touch crown for potential shock loss, however I will do what you suggest me and what you believe is best for my case!

____________________________________

Παιδιά πως σας φαίνεται? Σας αρέσει? Πείτε ότι έχετε να πείτε, αν θέλετε να προσθέσω κάτι, γιατί δεν κρατιέμαι, Δευτέρα πρωί φεύγει! Ευχαριστώ!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikolakis

Well-Known Member
Μάριε καταρχήν καλή επιτυχία σε ότι κ αν αποφασίσεις. Αυτό που θέλω εγώ να ρωτησω είναι σε τι ορίζοντα σκέφτεσαι για μμ; Εννοώ με την παρούσα κατάσταση πως μπορείς να προγραμματίσει κανεις κάτι τέτοιο;
 

Marios1982

Well-Known Member
Γειά σου φίλε μου, σε ευχαριστώ πολύ!

Ήθελα να την κάνω χειμώνα, ιδανικά Φεβρουάριο. Πιστεύω ως τότε να έχουμε ξεκολλήσει από τα θέματα αυτά! Ελπίζω δηλαδή να ξεκινήσουν οι δουλειές, η αγορά κλπ. Ε αν πάνε όλα κατά διαόλου, προφανώς αντίο μ.μ. ή κάποια πιο οικονομική λύση!
 

Marios1982

Well-Known Member
Έστειλα email σε Λορέντσο, Φερέιρα και Φρέιτας. Για τον Κόουτο δε βρήκα ιστοσελίδα.. Σε ένα φόρουμ όμως έγραφε ότι είναι κλεισμένο μέχρι το 23! Πως γένεν αυτό ?? :D

Στον Ερντογάν δεν έγραψα.. δεν ξέρω ρε παιδιά, δε μου πάει η καρδιά σε Τούρκο... Άσε που με τόσο μεγάλη κλινική και τόσο πολύ προσωπικό, μου φαίνεται σαν βιομηχανοποίηση... Λέτε απλά να πάρω μια γνώμη?... Αλλά δεν πρόκειται να πάω εκεί, δεν το λέει η καρδιά μου.. Έχω ήδη ένα στρες σχετικά με την επιλογή μου.. Με το που μου απαντήσουν, θα σας ενημερώσω!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Με έναν μπακαλίστικο σχεδιασμό κάπου εδώ πρέπει να επικεντρωθεις γύρω στα 3200-3500 μοσχεύματα.

IMG_9163.JPG
 

oreo

Well-Known Member
Έστειλα email σε Λορέντσο, Φερέιρα και Φρέιτας. Για τον Κόουτο δε βρήκα ιστοσελίδα.. Σε ένα φόρουμ όμως έγραφε ότι είναι κλεισμένο μέχρι το 23! Πως γένεν αυτό ?? :D

Στον Ερντογάν δεν έγραψα.. δεν ξέρω ρε παιδιά, δε μου πάει η καρδιά σε Τούρκο... Άσε που με τόσο μεγάλη κλινική και τόσο πολύ προσωπικό, μου φαίνεται σαν βιομηχανοποίηση... Λέτε απλά να πάρω μια γνώμη?... Αλλά δεν πρόκειται να πάω εκεί, δεν το λέει η καρδιά μου.. Έχω ήδη ένα στρες σχετικά με την επιλογή μου.. Με το που μου απαντήσουν, θα σας ενημερώσω!
Ρε μήπως μπέρδευτηκες και αντι για αγγλικα, το έστειλες στα σανσκριτικά το mail και δεν σου έχουν απαντήσει ακόμα ?
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Ρε μήπως μπέρδευτηκες και αντι για αγγλικα, το έστειλες στα σανσκριτικά το mail και δεν σου έχουν απαντήσει ακόμα ?

Plot twist : Αντι για Λορέντζο πήγε Μεντι ΖενεΖΖΖΖ και κάνει με περηφάνια πλέον το κούρεμα της Μπεμπέ Λιλη.
 
Μπλουζα