Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 976 grafts, 30/8/2021 (3nd operation)

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Άτιμη ρετρό .Χτίζεις και υπονομεύει ότι ωραίο δημιουργείται

That's life. Η λύση για αυτό Alex (και στο λέω με απόλυτη βεβαιότητα) είναι το fade που πρότεινε ο Oreo. Όταν το μαλλί μεγαλώσει σε περιοχή με μικρή πυκνότητα δεν είναι ωραίο. Η λύση για την retro είναι ξούρα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
That's life. Η λύση για αυτό Alex (και στο λέω με απόλυτη βεβαιότητα) είναι το fade που πρότεινε ο Oreo. Όταν το μαλλί μεγαλώσει σε περιοχή με μικρή πυκνότητα δεν είναι ωραίο. Η λύση για την retro είναι ξούρα.
Μπορείς απλά να τα αφήσεις να μακρύνουν λίγο παραπάνω as well. Εχω ρετρο και εγώ και όταν αφήνω το μαλλί να μακρύνει πάνω από 35 μέρες στο πλάι δεν φαίνεται κάτι. Πάντως mod κάνεις ψηλό σβήσιμο που σε μικραίνει ηλικιακά φουλ.
 

obi one

Active Member
4,5 μήνες. Ποστάρω μια διαφορετική, πλαγια φώτο που δείχνει hairline και κρόταφο. Είναι εμφανής η φύτρωση στην hairline και ειδικά στο κομμάτι του κατεβάσματος δηλαδή από την μέση και προς τον κρόταφο που έκλεισε ένα κλικ.

Προβολή συνημμένου 44861
πολύ ωραίο αποτέλεσμα χωρις αμφιβολία,, απλά έχω την αισθηση ότι την ίδια φυσικότητα μπορούν να την δώσουν κ ντόπιες κλινικές τόσο σε Θεσ/νίκη όσο και Αθήνα,,Εκεί που χάνουν οι δικές μας, είναι στις μετρήσεις που κυμαίνονται απο ελάχιστες ως καθόλου...
 

Kostas97

Well-Known Member
Το αποτελεσμα ειναι αυτο που δικαιωνει την επιλογη γιατρου.
Εξαιρετικο. Ενα nw5 εχει αυτη την εικονα . Τι αλλο να θελεις καποιος;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
πολύ ωραίο αποτέλεσμα χωρις αμφιβολία,, απλά έχω την αισθηση ότι την ίδια φυσικότητα μπορούν να την δώσουν κ ντόπιες κλινικές τόσο σε Θεσ/νίκη όσο και Αθήνα,,Εκεί που χάνουν οι δικές μας, είναι στις μετρήσεις που κυμαίνονται απο ελάχιστες ως καθόλου...

Πιθανότατα, ανάλογα με τον βαθμό δυσκολίας. Δυστυχώς πολλές φορές τείνουμε να υπερεκτιμούμε εύκολα αποτελέσματα ή να υποεκτιμούμε δύσκολα. Κλειδί είναι η μελέτη σε βάθος των χαρακτηριστικών του κάθε περιστατικού/επέμβασης και ο συσχετισμός με την τελική εικόνα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μπορείς απλά να τα αφήσεις να μακρύνουν λίγο παραπάνω as well. Εχω ρετρο και εγώ και όταν αφήνω το μαλλί να μακρύνει πάνω από 35 μέρες στο πλάι δεν φαίνεται κάτι. Πάντως mod κάνεις ψηλό σβήσιμο που σε μικραίνει ηλικιακά φουλ.

Εξαρτάται πόσο προχωρημένη είναι η ρετρο. Στην δική μου περίπτωση παίζει το 25-30% των άσπρων τριχών που βλέπεις στην περιοχή πάνω από το αυτί στο τρίγωνο με το peak να είμαι από μμ.
 

oreo

Well-Known Member
πολύ ωραίο αποτέλεσμα χωρις αμφιβολία,, απλά έχω την αισθηση ότι την ίδια φυσικότητα μπορούν να την δώσουν κ ντόπιες κλινικές τόσο σε Θεσ/νίκη όσο και Αθήνα,,Εκεί που χάνουν οι δικές μας, είναι στις μετρήσεις που κυμαίνονται απο ελάχιστες ως καθόλου...
Στο συγκεκριμένο case οι πιθανότητες είναι να μην έπαιρνε αυτό που μπόρεσε, μιας και οι μετρήσεις ήταν άκρως απαραίτητες για την στρατηγική του να μην χαθεί "τίποτα"
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Στο συγκεκριμένο case οι πιθανότητες είναι να μην έπαιρνε αυτό που μπόρεσε, μιας και οι μετρήσεις ήταν άκρως απαραίτητες για την στρατηγική του να μην χαθεί "τίποτα"

Και οι χειρουργικές ικανότητες πρωτίστως Oreo. Πολύ σκληρό δέρμα. Χοντρή και σγουρο/σπαστή τρίχα που μπορεί να δίνει κάλυψη αλλά είναι πολύ δύσκολη στην εξαγωγή και χωρίς καθόλου ελαστικότητα. Πύκνωση στην πύκνωση για να φτάσω 60-65g στην hairline (με την 3η) και να καλύψω το handicap του πολύ μικρού λόγου και άλλα πολλά.
 

obi one

Active Member
Πιθανότατα, ανάλογα με τον βαθμό δυσκολίας. Δυστυχώς πολλές φορές τείνουμε να υπερεκτιμούμε εύκολα αποτελέσματα ή να υποεκτιμούμε δύσκολα. Κλειδί είναι η μελέτη σε βάθος των χαρακτηριστικών του κάθε περιστατικού/επέμβασης και ο συσχετισμός με την τελική εικόνα.
ναι, συμφωνώ..
 

obi one

Active Member
Στο συγκεκριμένο case οι πιθανότητες είναι να μην έπαιρνε αυτό που μπόρεσε, μιας και οι μετρήσεις ήταν άκρως απαραίτητες για την στρατηγική του να μην χαθεί "τίποτα"
άρα το κλειδί της επιτυχίας για δύσκολες περιπτώσεις είναι οι σωστές μετρήσεις,,, μακάρι να το καταλάβουν οι δικοί μας,
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Μπορείς να την κρατήσεις σταθερή με φίνα χωρίς να προχωρήσει. Να σου δώσει πίσω ότι έχασες δεν το νομίζω. Θα δυναμώσει την τρίχα πάντως οπότε και πάλι με + βγαίνεις.
 

Vdupa

Well-Known Member
Μπορείς να την κρατήσεις σταθερή με φίνα χωρίς να προχωρήσει. Να σου δώσει πίσω ότι έχασες δεν το νομίζω. Θα δυναμώσει την τρίχα πάντως οπότε και πάλι με + βγαίνεις.
Αν δεν μπορει να βοηθησει η φινα φαινεται οτι εχει διαφορετικο μηχανισμο.

dupa και ΑΑ πχ εχουν τον ιδιο.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Αν δεν μπορει να βοηθησει η φινα φαινεται οτι εχει διαφορετικο μηχανισμο.

dupa και ΑΑ πχ εχουν τον ιδιο.
Πολύ πιθανό. Έχω δει πως όσοι έχουν ρέτρο ως επί των πλείστων δεν είναι και τρομεροί responders στη φινα από άποψη regrowth αλλά μονάχα maintenance. Πιθανώς να χάνουμε και λόγω της τεστοστερόνης και όχι μόνο της DHT.
 

vlafo

Well-Known Member
Ωραία φυσικότητα,και έχουν δέσει με τα temporals μια χαρά.
Αυτό που μετράει είναι η φύτρωση,σαν σχεδιασμός πέτυχε πάντως.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Με 45g και λόγο σκάρτο 1.5, δηλαδή 60-65τρίχες το ζητούμενο δεν είναι η πυκνότητα αλλά να δημιουργηθεί ένα ωραίο transition 5mm που να δίνει την ψευδαίσθηση του μικρού κλεισίματος των κροτάφων και της μυτούλας στην hairline. Την μυτούλα πάντως ήδη την βλέπω και την φχαριστιέμαι.
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
4,5 μήνες. Ποστάρω μια διαφορετική, πλαγια φώτο που δείχνει hairline και κρόταφο. Είναι εμφανής η φύτρωση στην hairline και ειδικά στο κομμάτι του κατεβάσματος δηλαδή από την μέση και προς τον κρόταφο που έκλεισε ένα κλικ.

Εμ! Αυτό το κλικ κάνει τη διαφορά.
Άψογος!!!
 
Μπλουζα