Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 976 grafts, 30/8/2021 (3nd operation)

Mizerix

Active Member
Φαίνεται αρκετά φυσικό το κλείσιμο των κροτάφων και το μάτι δεν πέφτει τόσο εύκολα στην retro. Επίσης εδώ το όποιο «πρόβλημα» αναδεικνύεται στο μέγιστο βαθμός μιας και η κάμερα είναι πολύ high end. Στην καθημερινότητα ένα απλό κοινό μάτι δεν παρατηρεί απολύτως τίποτα. Αναφορικά με το κούρεμα, διαφωνώ κάθετα στην άποψη «κάναμε μεταμόσχευση, ας το αφήσουμε και 40-45 ημέρες το μαλλί για καλύτερη κάλυψη». Δεν πάει σε όλους τόσο μακρύ μαλλί. Τέλος, αν υπήρχε φωτογραφία με το μαλλί που είχες πριν 25-30 χρόνια και μπορούσαμε να κάνουμε μια υποτυπώδη σύγκριση θα ήταν ευτύχημα. Όχι για να δούμε πυκνότητες, αλλά για να διαπιστώσουμε κατά πόσο διαφέρει σε design και φυσικότητα το μαλλί προ μεταμόσχευσης και μετά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

seeker

Verified MM member
Και οι χειρουργικές ικανότητες πρωτίστως Oreo. Πολύ σκληρό δέρμα. Χοντρή και σγουρο/σπαστή τρίχα που μπορεί να δίνει κάλυψη αλλά είναι πολύ δύσκολη στην εξαγωγή και χωρίς καθόλου ελαστικότητα. Πύκνωση στην πύκνωση για να φτάσω 60-65g στην hairline (με την 3η) και να καλύψω το handicap του πολύ μικρού λόγου και άλλα πολλά.

Για το σκληρό δέρμα πώς/τι επηρεάζει; Θυμάμαι μου είχε πει και μένα ο γιατρός ότι το δέρμα μου είναι αρκετά σκληρότερο απο το κανονικό.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φαίνεται αρκετά φυσικό το κλείσιμο των κροτάφων και το μάτι δεν πέφτει τόσο εύκολα στην retro. Επίσης εδώ το όποιο «πρόβλημα» αναδεικνύεται στο μέγιστο βαθμός μιας και η κάμερα είναι πολύ high end. Στην καθημερινότητα ένα απλό κοινό μάτι δεν παρατηρεί απολύτως τίποτα. Αναφορικά με το κούρεμα, διαφωνώ κάθετα στην άποψη «κάναμε μεταμόσχευση, ας το αφήσουμε και 40-45 ημέρες το μαλλί για καλύτερη κάλυψη». Δεν πάει σε όλους τόσο μακρύ μαλλί. Τέλος, αν υπήρχε φωτογραφία με το μαλλί που είχες πριν 25-30 χρόνια και μπορούσαμε να κάνουμε μια υποτυπώδη σύγκριση θα ήταν ευτύχημα. Όχι για να δούμε πυκνότητες, αλλά για να διαπιστώσουμε κατά πόσο διαφέρει σε design και φυσικότητα το μαλλί προ μεταμόσχευσης και μετά.

Το μήκος μαλλιού με την μμ πάνε πακέτο. Εκτός και αν έχεις πολύ δότρια και κάνεις 3μμ για να φτάσεις σχεδόν 75-80% μαμα πυκνότητες (σε τρίχες) όπως μια μμ σε Λορενζο που πρόσφατα πόσταρε κάποιος (σε NW3 παρακαλώ). Τότε ναι μπορείς να το έχεις πολύ κοντό και να μην φαίνεται τίποτα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για το σκληρό δέρμα πώς/τι επηρεάζει; Θυμάμαι μου είχε πει και μένα ο γιατρός ότι το δέρμα μου είναι αρκετά σκληρότερο απο το κανονικό.

Κάνει πολύ δύσκολη την εξαγωγή και κατά συνέπεια αυξάνει το transection.
 

Panos1982

Well-Known Member
4,5 μήνες. Ποστάρω μια διαφορετική, πλαγια φώτο που δείχνει hairline και κρόταφο. Είναι εμφανής η φύτρωση στην hairline και ειδικά στο κομμάτι του κατεβάσματος δηλαδή από την μέση και προς τον κρόταφο που έκλεισε ένα κλικ.

Προβολή συνημμένου 44861

Εγω θα ελεγα οτι παραεκλεισε ο κροταφος κιολας.....σε σημειο που παραπέμπει πιο πολυ σε 25 χρονο παρα σε 50 χρονο.
Καμμια σχεση με mature hairline που εχουμε συνηθίσει.
Αν μου το έλεγες απο πριν θα το θεωρούσα too much.... τελικά ομως σου ταιριαζει.
Δινει πολυ καλο frame και εδεσε καλα με την ολη εικονα κ ολα δειχνουν ταιριαστα κ φυσικα, παρ ολο το agressive.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
50 ήμουν όταν ξεκίνησα το ταξίδι Πάνο, τώρα 55, περνάνε τα χρόνια. Δεν έχεις καθόλου άδικο και εγώ είχα τους ενδοιασμούς μου να μην παρά κλείσει. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι έχω μακρύ και μεγάλο μέτωπο και βοηθάει στο καλύτερο framing, γιατί δεν με βοηθάει το σχήμα των φρυδιών.
 

Panos1982

Well-Known Member
50 ήμουν όταν ξεκίνησα το ταξίδι Πάνο, τώρα 55, περνάνε τα χρόνια.

Τα χρονια μπορει να περνανε αλλα τωρα με τα νεα μαλλια απο τοτε που ξεκινησες το ταξιδι αυτο, ο χρονος λειτουργησε αντιστροφα, μοιάζεις πιο νεος απ οτι οταν ξεκινησες οποτε θα παγωσουμε λιγο στα 50 για αρκετα χρονια ακομα :)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και ξέρεις, για μένα που μέχρι τα 50 δεν με ένοιαξε ποτέ το μαλλί (που δεν είχα) σε αντίθεση ίσως με τους περισσότερους εδώ που το κυνηγάνε (ή το έχουν μαράζι) απο μικροί, η αλλαγή σε 2-3 χρόνια δημιούργησε ένα εντελώς διαφορετικό look, μια μεταμόρφωση άνευ προηγούμενου λόγω της τεράστιας διαφοράς του πριν και του μετά.
 

Panos1982

Well-Known Member
Ισχυει !!
Γιατι σε εμενα ας πουμε που βαζω απ τα 27 ειμαι συνεχως με ενα καποιο μαλλι στο κεφαλι δεν με εχω δει ποτε αδειο εντελως. Οπως θα ημουν τωρα δηλαδη αν δεν ειχα κανει τιποτα ποτε.
Αρα εχω μικροτερα ψυχολογικα boost.
Οποτε το ψυχολογικο boost που σου δινει σε τετοιες περιπτωσεις οπως η δικη σου ειναι τεραστιο !!!!
 

obi one

Active Member
σ
Το μήκος μαλλιού με την μμ πάνε πακέτο. Εκτός και αν έχεις πολύ δότρια και κάνεις 3μμ για να φτάσεις σχεδόν 75-80% μαμα πυκνότητες (σε τρίχες) όπως μια μμ σε Λορενζο που πρόσφατα πόσταρε κάποιος (σε NW3 παρακαλώ). Τότε ναι μπορείς να το έχεις πολύ κοντό και να μην φαίνεται τίποτα.
συμφωνώ, εγώ με NOR 7, κ μετά από 2μμ FUT, ( κ 3η πριν από ένα σχεδον μήνα) έχω αφήσει 6 μήνες μαλλί ακουρευτο ώστε να καλύπτουν τα κενά κ με ελάχιστο πλέον τοπικ, κάτι γίνεται..Αν κουρευτω γουλί ή έστω με μεγάλη σκάλα το αποτέλεσμα δεν θα δείχνει το ίδιο...Οπότε θεωρώ ότι μμ + μακρύ μαλλί πάνε μαζί..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Αρχηγέ το αυτί θέλει ξεχορτιάριασμα, δεν το βλέπει ο κουρέας; Επίσης νομίζω πως η φαβορίτα πρέπει να διορθωθεί λίγο, έχει μία κλίση προς τα αριστερά όπως βλέπουμε τη φωτογραφία. ίσως πρέπει να φαρδύνει και να κοντύνει επίσης.
 

tol

Well-Known Member
Αρχηγέ το αυτί θέλει ξεχορτιάριασμα, δεν το βλέπει ο κουρέας; Επίσης νομίζω πως η φαβορίτα πρέπει να διορθωθεί λίγο, έχει μία κλίση προς τα αριστερά όπως βλέπουμε τη φωτογραφία. ίσως πρέπει να φαρδύνει και να κοντύνει επίσης.

"Αρχηγε", "ξεχορταριασμα"....

Κλασικο λεξιλογιο "κουραδομαγκων", αυτων που το παιζουν "κουτσαβακια", "μαγκια κλανια και κ@λος εξατμιση/φινιστρινι".

Το υφος/η γλωσσα ειναι ενδεικτικη και του ηθους του ανθρωπου.

"Ξεχορταριασμα" χρειαζεται, μαλλον, το μυαλο καποιων" μπαγλαμαδων".
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αρχηγέ το αυτί θέλει ξεχορτιάριασμα, δεν το βλέπει ο κουρέας; Επίσης νομίζω πως η φαβορίτα πρέπει να διορθωθεί λίγο, έχει μία κλίση προς τα αριστερά όπως βλέπουμε τη φωτογραφία. ίσως πρέπει να φαρδύνει και να κοντύνει επίσης.

Δίκιο έχεις. Το πήρε με την μηχανή αλλά με τα χαπακώματα με τις βιταμίνες δεν τα προλαβαίνεις. Είναι στα υπόψιν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gianney

Well-Known Member
"Αρχηγε", "ξεχορταριασμα"....

Κλασικο λεξιλογιο "κουραδομαγκων", αυτων που το παιζουν "κουτσαβακια", "μαγκια κλανια και κ@λος εξατμιση/φινιστρινι".

Το υφος/η γλωσσα ειναι ενδεικτικη και του ηθους του ανθρωπου.

"Ξεχορταριασμα" χρειαζεται, μαλλον, το μυαλο καποιων" μπαγλαμαδων".
Νομίζω ,Tol οι εκφράσεις του αλλά με συνδυασμό το άβαταρ του σε πυροδότησαν έτσι χαχαχ
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
"Αρχηγε", "ξεχορταριασμα"....

Κλασικο λεξιλογιο "κουραδομαγκων", αυτων που το παιζουν "κουτσαβακια", "μαγκια κλανια και κ@λος εξατμιση/φινιστρινι".

Το υφος/η γλωσσα ειναι ενδεικτικη και του ηθους του ανθρωπου.

"Ξεχορταριασμα" χρειαζεται, μαλλον, το μυαλο καποιων" μπαγλαμαδων".
Γεια σου ρε Τol!!!
Μια λέξη ο Τamaliatoupiso δέκα ο Tol! :D :D :D
 

tol

Well-Known Member
Γεια σου ρε Τol!!!
Μια λέξη ο Τamaliatoupiso δέκα ο Tol! :D :D :D

Φιλε Ιουλιε (Καισαρα), το εχω ξαναγραψει. Οσο ο φιλος tamaliamoupiso μας τρολαρει, τοσο και εγω δε θα τον αφηνω σε χλωρο κλαδι.

Νιωθω οτι μονιμως μας τρολαρει...πεταει εξυπναδες...μας αποκαλει αγελη και κοπαδι...γραφει ως Γεροντας Παΐσιος ή ως Πυθια (ακαταλαβιστικες προφητειες) ...γραφει με μάγκικο υφος...

Ολα αυτα με εξωθουν στο να τον τρολαρω και εγω.

Μια αυτος...δεκα εγω!!! :D :cool:

Ave, Caesar...χαιρε, ω (Ιουλιε) Καισαρα!!!
 
Μπλουζα