Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 976 grafts, 30/8/2021 (3nd operation)

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το crown. Φώτο με καλό φωτισμό γραφείου από πάνω (1) και με flash επιπλέον του φωτισμού (2).
Προφανώς δεν μπορούμε να καταλάβουμε τίποτα ακόμα αλλά της βάζω σαν reference γιατί σκοπεύω να ποστάρω φώτο με τις ίδιες συνθήκες στους 5, 7, 9, 12 μήνες.

(1)
IMG_3754.jpg


(2)
IMG_3756.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είναι πολύ δύσκολο να καταλάβεις το αποτέλεσμα της μμ στο crown. Μόνο με ίδιες λήψεις, φωτισμό, μήκος μαλλιού, χτένισμα.
 

vlafo

Well-Known Member
Βλέπω και ξαναβλέπω το crown και το είχα ξαναδεί πάλι παλιότερα πως κατεβαίνει σαν κορυφογραμμή προς τα κάτω και αναρωτιέμαι,από εκεί που πήρε μοσχεύματα δεν έχει ρίσκο?
Έχει σπάσει στα δύο τη δότρια σαν τον Μωυσή.
Πολύ μυστήριο δεν το έχω ξαναδεί σε τέτοιο βαθμό.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σε αυτή τη ηλικία (στάσιμη τριχόπτωση) σημασία έχει το miniaturization της περιοχής σε micro επίπεδο. Έτσι το καταλαβαίνεις.
 

giorgosv

Active Member
Πάντως και η τρίχα σου φαίνεται πολύ καλή. Έχει πολλά θετικά χαρακτηριστικά για να δώσει κάλυψη. Σπαστη, γκρίζο μαλλί και με το μάτι φαίνεται χοντρή. Μοσχεύματα από γενιά για έξτρα κάλυψη στο crown δεν θα άξιζε να χρησιμοποιήσεις; Έστω 300-400. Για πίσω είναι πολύ καλά με blending με κανονικά μοσχευματα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
H τρίχα μου με έσωσε γιατί όλα τα άλλα δεν είναι καλά, προφανώς δεν έχεις διαβάσει (ή δεν θυμάσαι) τις υπεραναλύσεις των χαρακτηριστικών του μαλλιού μου. Δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα, το crown καμουφάρεται πολύ καλά. Οι συγκεκριμένες φώτο είναι επίτηδες αποκαλυπτικές για να μπορέσουμε να αξιολογήσουμε τι θα δώσουν τα 400g x 2.2h/g.

Στο crown δεν αξίζουν τα γένια γιατί θες πολύτριχα. Αξίζουν μόνο για αυτούς που έχουν λεπτή τρίχα και θα τους βοηθήσουν λόγω πάχους. Στην δικιά μου περίπτωση με χοντρή τρίχα δεν έχει καμμία διαφορά. 200-300 μονότριχα μπορούσα να βρω και από κεφάλι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μετά από φρέσκο (ώρας) Χριστουγεννιάτικο κούρεμα και χτένισμα ποστάρω και τις απαραίτητες μπροστινές για να υπάρχει reference για τους επόμενους μήνες. Αν κάποιος θέλει να καταλάβει ποιό είναι το reference ανάλυσης, φωτισμού, κλπ αυτό είναι το παράδειγμα. Πάντα με iphone 12 pro max.

IMG_3795r.jpg


IMG_3805r.jpg


IMG_3802r.jpg




IMG_3793r.jpg


2036B1C5-8B44-4751-AE49-31EBCFCEC119.jpeg
 
Τελευταία επεξεργασία:

oreo

Well-Known Member
Μετά από φρέσκο (ώρας) Χριστουγεννιάτικο κούρεμα και χτένισμα ποστάρω και τις απαραίτητες μπροστινές για να υπάρχει reference για τους επόμενους μήνες. Αν κάποιος θέλει να καταλάβει ποιό είναι το reference ανάλυσης, φωτισμού, κλπ αυτό είναι το παράδειγμα. Πάντα με iphone 12 pro max.

Προβολή συνημμένου 43349

Προβολή συνημμένου 43350

Προβολή συνημμένου 43348
Προβολή συνημμένου 43347

Προβολή συνημμένου 43358
Λοιπόν αυτές είναι αποκαλυπτικότατες φώτο. Όταν φαίνεσαι έτσι στην φώτο έχεις κερδίσει και το στοίχημα της live εικόνας.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μα για αυτό μετράει η γνώμη σου, γιατί ξέρω ότι από τις πολλές προσεγγίσεις της hairline μου προ μμ έχεις πλεόν εξοικειωθεί με την εικόνα και καταλαβαίνεις τις διαφορές με το πριν.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μετά τις παρατηρήσεις του καλλιτέχνη έκανα αντιπαραβολή 2 φώτο σε μεγέθυνση (1.5+3.5 μήνες μετά την μμ) και όντως υπάρχει διαφορά. Το snapshot είναι από την μύτη/κέντρο της hairline.

hairline 3,5.png
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και άλλη μια του crown 15 μέρες μετά το κούρεμα, 4 μήνες ακριβώς, χωρίς layering λόγω μικρού μήκους στην δότρια. Ο φωτισμός και η λεπτομέρεια είναι και εδώ τέτοια που αποκαλύπτουν τα πάντα. Αυτό είναι το μήκος που θα ήθελα να έχω σαν reference για την κάλυψη. Δηλαδή αυτά τα 400g με λόγο 2.2 να μαυρίσουν τόσο το σημείο έτσι ώστε να μην χτυπάει στο μάτι σε παρόμοιες συνθήκες. Θα ξαναποστάρω την ίδια φώτο από το ίδιο σημείο 15 μέρες μετά το επόμενο κούρεμα. Περίπου στους 6 μήνες.

IMG_4006r.jpg
 
Μπλουζα