jhack11, FUE, 4214g, 7-8/1/2022

tasos33

Well-Known Member
βομβαρδισμένη από πριν η δότρια ήθελε 1 χρόνο φίνα φορ σουρ. τρομάζει δε, το μετά
Νομίζω είσαι ο μόνος που το ανέφερε, αυτό προσεξα εξ αρχής, κάνει μπαμ στις φωτό ότι η δοτρια αυτή ήθελε αν όχι φίνα ,την ελάχιστη δυνατή εξαγωγή μοσχευματων. Θεωρώ πως με 4000 εξαγωγή θα είναι σαν την Β. Εύβοια.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2022-01-12-16-21-26-705_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-01-12-16-21-26-705_com.android.chrome.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 305
  • Screenshot_2022-01-12-16-21-39-080_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-01-12-16-21-39-080_com.android.chrome.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 333

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis88test

Active Member
Τί εννοείς @giannis88test? Δε κατάλαβα.

η κατάσταση της δότριας ΠΡΙΝ την εγχείρηση είναι αρκετά προβληματική, οπότε θα ήταν χρήσιμο να έχεις πάρει 1 χρόνο φίνα πριν για ενίσχυση. το ότι πριν ήταν τόσο άσχημα λέει ότι μάλλον μετά θα είναι ακόμα πιο άσχημα. σε κάθε περίπτωση για εμένα καλά έκανες και προχώρησες, άλλοι θα πούνε ότι δεν ήσουν καλός υποψήφιος
 

giannis88test

Active Member
@giannis88test κακός υποψήφιος για μεταμόσχευση γενικότερα ή εκείνη η περιοχή συγκεκριμένα είναι προβληματική;

γενικότερα αφού υπάρχουν κομμάτια χτυπημένα (είναι dupa ειναι ρέτρο είναι δεν ξέρω εγώ τι) και άρα σημαντικός περιορισμός των ασφαλών περιοχών. εγώ ξαναλέω διαφωνώ.
 

Kostas97

Well-Known Member
@bobby αυτό μου έγραψαν. Τί είναι γενικά καλύτερο σε μορφή χαπιού ή σπρέυ; Υπάρχουν πιθανές επιπτώσεις στη στύση κτλ που λένε;
Προβολή συνημμένου 44392
Τοπικο διαλυμα ειναι. Προς τη σωστη κατευθυνση νομιζω..
Αν και στην περιπτωση σου νομιζω εισαι για χαπι.
 

bobby

Well-Known Member
@bobby αυτό μου έγραψαν. Τί είναι γενικά καλύτερο σε μορφή χαπιού ή σπρέυ; Υπάρχουν πιθανές επιπτώσεις στη στύση κτλ που λένε;
Προβολή συνημμένου 44392
Φίλε μου τοπικά δεν έχω δοκιμάσει, κατευθείαν πήρα χάπι φίνα 1,25mg/day (proscar στα 4) και έχω δει αποτέλεσμα (όχι συνταρακτικό αλλά σημαντικό).

Βέβαια άργησα να ξεκινήσω, μια και η τριχόπτωση σε εμένα ξεκίνησε από τα 26 περίπου και με αργούς ρυθμούς στα 48,5 (που ξεκίνησα φίνα - τωρα 49,5 - 1 χρόνο ακριβώς χρήση) με έχει πάει NW III V με τάσεις όμως για NW V. Αν είχα ξεκινήσει μία δεκαετία πρίν θα παρέμενα NWII.

Από παρενέργειες μόνο στην αρχή μικροπόνοι στους όρχεις και αραιωμένο σπέρμα, μετά απο 2 μήνες τίποτα. Πολύ ανεκτό φάρμακο. Προσωπικά πιστεύω ΜΜ χωρίς φαρμακευτική αγωγή είναι ρίσκο, ειδικά για ηλικίες 30-35.

Αν φοβάσαι ξεκίνα low dose 1,25mg μέρα παρά μέρα, οι πιθανότετες όμως παρενέργειας (επίμονης) είναι πολύ μικρές.
 

jersey

Well-Known Member
Από πίσω δεν φαίνεται να έχει πρόβλημα η δότρια πέρα από εκείνο το στρογγυλό κομμάτι. Στα πλάγια φαίνεται να έχει ρέτρο πάνω από τα αυτιά.
 

Gianney

Well-Known Member
@vlafo έχω ένα αριθμό από το consultation που είχα κάνει πριν μισό χρόνο αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι είναι ακριβής. Σκοπεύω τις επόμενες δύο ημέρες να το μετρήσω με μιλιμετρέ χαρτί (όταν "ριζώσουν" καλύτερα τα μοσχεύμετα) και θα το μοιραστώ εδώ.
Ο αριθμός από το cons ποιος ειναι;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Φίλε μου τοπικά δεν έχω δοκιμάσει, κατευθείαν πήρα χάπι φίνα 1,25mg/day (proscar στα 4) και έχω δει αποτέλεσμα (όχι συνταρακτικό αλλά σημαντικό).

Βέβαια άργησα να ξεκινήσω, μια και η τριχόπτωση σε εμένα ξεκίνησε από τα 26 περίπου και με αργούς ρυθμούς στα 48,5 (που ξεκίνησα φίνα - τωρα 49,5 - 1 χρόνο ακριβώς χρήση) με έχει πάει NW III V με τάσεις όμως για NW V. Αν είχα ξεκινήσει μία δεκαετία πρίν θα παρέμενα NWII.

Από παρενέργειες μόνο στην αρχή μικροπόνοι στους όρχεις και αραιωμένο σπέρμα, μετά απο 2 μήνες τίποτα. Πολύ ανεκτό φάρμακο. Προσωπικά πιστεύω ΜΜ χωρίς φαρμακευτική αγωγή είναι ρίσκο, ειδικά για ηλικίες 30-35.

Αν φοβάσαι ξεκίνα low dose 1,25mg μέρα παρά μέρα, οι πιθανότετες όμως παρενέργειας (επίμονης) είναι πολύ μικρές.
Συμφωνώ, χωρίς φίνα δεν παλεύεται.
 

jhack11

Verified MM member
Φίλε μου τοπικά δεν έχω δοκιμάσει, κατευθείαν πήρα χάπι φίνα 1,25mg/day (proscar στα 4) και έχω δει αποτέλεσμα (όχι συνταρακτικό αλλά σημαντικό).

Βέβαια άργησα να ξεκινήσω, μια και η τριχόπτωση σε εμένα ξεκίνησε από τα 26 περίπου και με αργούς ρυθμούς στα 48,5 (που ξεκίνησα φίνα - τωρα 49,5 - 1 χρόνο ακριβώς χρήση) με έχει πάει NW III V με τάσεις όμως για NW V. Αν είχα ξεκινήσει μία δεκαετία πρίν θα παρέμενα NWII.

Από παρενέργειες μόνο στην αρχή μικροπόνοι στους όρχεις και αραιωμένο σπέρμα, μετά απο 2 μήνες τίποτα. Πολύ ανεκτό φάρμακο. Προσωπικά πιστεύω ΜΜ χωρίς φαρμακευτική αγωγή είναι ρίσκο, ειδικά για ηλικίες 30-35.

Αν φοβάσαι ξεκίνα low dose 1,25mg μέρα παρά μέρα, οι πιθανότετες όμως παρενέργειας (επίμονης) είναι πολύ μικρές.
Thanks @bobby! Αυτό είναι κάτι που το παίρνεις με συνταγή γιατρού; Πώς το προμηθεύεσαι; Και το παίρνεις μόνο για κάποια περίοδο (π.χ. μέχρι να φτάσεις τα 50+) και να σταθεροποιηθεί η κατάσταση;
 

bobby

Well-Known Member
Thanks @bobby! Αυτό είναι κάτι που το παίρνεις με συνταγή γιατρού; Πώς το προμηθεύεσαι; Και το παίρνεις μόνο για κάποια περίοδο (π.χ. μέχρι να φτάσεις τα 50+) και να σταθεροποιηθεί η κατάσταση;
Χωρίς συνταγή στην Ελλάδα, proscar 14 χάπια 6€. Το παντεύεσαι για όσο θες να έχεις μαλλιά ή μέχρι να βγει κάτι άλλο καλύτερο....
 

jhack11

Verified MM member
Jhack11
Γνωρίζεις την εμβαδομετρούμενη περιοχή πόση είναι?
Γειά και πάλι @vlafo. Χθες έκανα μία προσπάθεια να το εμβαδομετρήσω. Δυστυχώς το βιβλιοπωλείο της γειτονιάς δεν είχε διαφανές χαρτί επομένως το έκανα λίγο μπακάλικα ως εξής: μου έβαλαν περιμετρικά της λήπτριας αλόε βέρα και ακούμπησα στο κεφάλτο χαρτί. Αν υπάρχει κάποιος καλύτερος τρόπος, πείτε μου και θα τον προσπαθήσω αύριο-μεθαύριο!

Screen Shot 2022-01-13 at 5.00.45 AM.jpg Screen Shot 2022-01-13 at 5.00.53 AM.png
 

Ronaldo

Well-Known Member
Γειά και πάλι @vlafo. Χθες έκανα μία προσπάθεια να το εμβαδομετρήσω. Δυστυχώς το βιβλιοπωλείο της γειτονιάς δεν είχε διαφανές χαρτί επομένως το έκανα λίγο μπακάλικα ως εξής: μου έβαλαν περιμετρικά της λήπτριας αλόε βέρα και ακούμπησα στο κεφάλτο χαρτί. Αν υπάρχει κάποιος καλύτερος τρόπος, πείτε μου και θα τον προσπαθήσω αύριο-μεθαύριο!

Προβολή συνημμένου 44417Προβολή συνημμένου 44418

Περίπου 132 τ.ε. μέτρησα με μια γρήγορη μέτρηση. Μπορεί να μου ξέφυγε και κανένα βέβαια.

Άρα 4214/132 = 32 graft / cm2 μέση πυκνότητα (με ομοιόμορφη κατανομή)

Screen Shot 2022-01-13 at 5.00.45 AM.jpg

Screen Shot 2022-01-13 at 5.00.45 AM.jpg
 

Flag17

Well-Known Member
Γειά και πάλι @vlafo. Χθες έκανα μία προσπάθεια να το εμβαδομετρήσω. Δυστυχώς το βιβλιοπωλείο της γειτονιάς δεν είχε διαφανές χαρτί επομένως το έκανα λίγο μπακάλικα ως εξής: μου έβαλαν περιμετρικά της λήπτριας αλόε βέρα και ακούμπησα στο κεφάλτο χαρτί. Αν υπάρχει κάποιος καλύτερος τρόπος, πείτε μου και θα τον προσπαθήσω αύριο-μεθαύριο!

Προβολή συνημμένου 44417Προβολή συνημμένου 44418
Υπάρχει και πρόγραμμα στο κινητό που βάζεις την φώτο ορίζεις μια διάσταση και μετά στο υπολογίζει!! Ας ποσταρει οποίος το θυμάται!
 

nick90

Well-Known Member
Περίπου 132 τ.ε. μέτρησα με μια γρήγορη μέτρηση. Μπορεί να μου ξέφυγε και κανένα βέβαια.

Άρα 4214/132 = 32 graft / cm2 μέση πυκνότητα (με ομοιόμορφη κατανομή)

Προβολή συνημμένου 44419

Προβολή συνημμένου 44419
Είναι μεγάλη η έκταση. Σε τέτοια επιφάνεια δεν μπορείς να αναμένεις και υψηλές πυκνότητες και η δότρια δεν φαίνεται και τόσο καλή οπότε κινήθηκε συντηρητικά σε αυτή την πυκνότητα που αναφέρεις με ίσως λίγο πιο πυκνή τοποθέτηση μπροστά από οτι πίσω.
 
Μπλουζα