Μεταμόσχευση 2500 fut kai 550 fue. Κλινική ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ. Αρνητική εμπειρία.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν βρίσει κάποιος στο συγκεκριμένο νήμα,στο μέλλον,γτ τώρα δεν έχει βρίσει κάποιος,ας διαγράφουν οι βρισιές τότε και ας μπαναριστουν αυτοί που έβρισαν..άλλο αυτό και άλλο αυτό που λες εσύ τώρα ότι σου ζητήθηκε να καθαρίζεις νήματα ..δεν σου ζητήθηκε κάτι τετοιο..για το συγκεκριμένο μιλάμε,όχι γενικά.για ένα νήμα ,δεν γίνεται καθαρίστρια κανένας.

Γιατί, τι διαφορετικό έχει το συγκεκριμένο νήμα από οποιοδήποτε άλλο νήμα;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Γτ για αυτό μιλάμε τώρα.το οποίο νήμα δείχνει κάποια κακώς κείμενα και στην επέμβαση και στην αντιμετώπιση που είχε το μέλος..αν κλειδωθεί θα χαθεί εντελώς από τα μάτια όλων,κάτι που επιθυμε ο γιατρός σίγουρα..σε κάποια άλλα νήματα έγινε το κλείδωμα..η επιθυμία του δλδ..ε σε αυτό λέω πως θα ήταν σωστό να μην επαναληφθει
Γιατί, τι διαφορετικό έχει το συγκεκριμένο νήμα από οποιοδήποτε άλλο νήμα;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αεράτε δεν έγινε καμμία επιθυμία κανενός και να μην επαναλάβεις σε παρακαλώ αυτή την κουβέντα Έχω κλειδώσει σε ανύποπτο χρόνο πολλά νήματα και πριν τον Αναστασάκη. Αν τα ψάξεις θα τα βρεις. Το νήμα δεν θα κλειδώσει αν δεν παρεκτραπείτε ΟΜΑΔΙΚΑ. Είναι στο χέρι σας. Τέλος κανένα νήμα δεν θάβεται. Έτσι και αλλιώς είναι ταξινομημένα πλέον στο προφίλ κάθε κλινικής.
 

aeratos28

Just aeratos
Επιθυμία με την έννοια του ότι θέλει να μην υπάρχουν τέτοια νήματα. Εδώ δεν ήθελε να ανοίξει νήμα ο συγκεκριμένος για να δείξει την επέμβαση,θα θέλει τώρα αυτό?με αυτή την έννοια της επιθυμίας ..όχι ότι το ζήτησε από εσένα και θα το κάνεις η θα το έκανες..ίσως δεν το διατύπωσα σωστά..κατάλαβες όμως τώρα τι εννοω
Αεράτε δεν έγινε καμμία επιθυμία κανενός και να μην επαναλάβεις σε παρακαλώ αυτή την κουβέντα Έχω κλειδώσει σε ανύποπτο χρόνο πολλά νήματα και πριν τον Αναστασάκη. Αν τα ψάξεις θα τα βρεις. Το νήμα δεν θα κλειδώσει αν δεν παρεκτραπείτε ΟΜΑΔΙΚΑ. Είναι στο χέρι σας. Τέλος κανένα νήμα δεν θάβεται. Έτσι και αλλιώς είναι ταξινομημένα πλέον στο προφίλ κάθε κλινικής.
 

Xristos87

Well-Known Member
@aeratos28 εχεις ξεφυγει για ακομη μια φορα. με ρωτησες κατι κ απαντησα πανω σ αυτο. σ αεσει να κανεις σαματα μονο για τον σαματα, δεν εχει ζουμι ο λογος σου!! επεα πτερεοντα!!

εσυ @tol να μην διακρινεις τι λεω με το τι γινεται;; τι σχεση εχει το νημα του παιδιου;

ναι συμπονω τον ανθρωπο jacksmith κ λυπαμαι αλλα δεν ξερω τι και πως για να κρινω σαν πανελιστας, κοινως χωρις γνωση!!! πως το λενε...η εικονα του λεει πολλα αλλα για να πεις τα λιγα χρειαζεσαι γνωση..εγω δεν την εχω κ δεν μππρω να την αποκτησω..η μονη γνωση π εχω ειναι εμπειρικη ΟΧΙ ΙΑΤΡΙΚΗ.
 

Flag17

Well-Known Member
@aeratos28 εχεις ξεφυγει για ακομη μια φορα. με ρωτησες κατι κ απαντησα πανω σ αυτο. σ αεσει να κανεις σαματα μονο για τον σαματα, δεν εχει ζουμι ο λογος σου!! επεα πτερεοντα!!

εσυ @tol να μην διακρινεις τι λεω με το τι γινεται;; τι σχεση εχει το νημα του παιδιου;

ναι συμπονω τον ανθρωπο jacksmith κ λυπαμαι αλλα δεν ξερω τι και πως για να κρινω σαν πανελιστας, κοινως χωρις γνωση!!! πως το λενε...η εικονα του λεει πολλα αλλα για να πεις τα λιγα χρειαζεσαι γνωση..εγω δεν την εχω κ δεν μππρω να την αποκτησω..η μονη γνωση π εχω ειναι εμπειρικη ΟΧΙ ΙΑΤΡΙΚΗ.
Για να κρίνεις ένα αισθητικό αποτέλεσμα δεν χρειάζεται να είσαι γιατρός. Τρίχες του έβαλε δεν του έκανε επέμβαση ανοιχτής καρδιάς. Γιατροί που βάζουν μαλλιά είναι δεν ανοίγουν καρδιές ούτε χειρουργούν σπονδυλικες στήλες chill. Κάποια πράγματα είναι απλή λογική
Ας τα κάνουνε με dots να γίνουν απόλυτα κατανοητά
•αναλαμβάνω άτομο που δεν μπορώ να του κάνω επιτυχημένη επέμβαση = βλέπω τον πελάτη σαν χρήμα
•κάνω λάθος μετρήσεις στην δοτρια = κακό πλάνο κλινικής για το συγκεκριμένο άτομο
•αφήνω στον πελάτη μεγάλες ουλές = σίγουρα όχι καλή διαχείριση δοτριας
•δεν διορθώνω τα λάθη που έγιναν αλλά μιλάω για αλλαγή στάσης αν ο πελάτης τα δημοσιοποιησει τα παραπάνω= πολύ κακό support αν κάτι στραβώσει
Όλα αυτά είναι συγκεκριμένα για τον jacksmith δεν σημαίνει πως γενικευονται σε άλλες περιπτώσεις απαραίτητα
 

oreo

Well-Known Member
Για να κρίνεις ένα αισθητικό αποτέλεσμα δεν χρειάζεται να είσαι γιατρός. Τρίχες του έβαλε δεν του έκανε επέμβαση ανοιχτής καρδιάς. Γιατροί που βάζουν μαλλιά είναι δεν ανοίγουν καρδιές ούτε χειρουργούν σπονδυλικες στήλες chill. Κάποια πράγματα είναι απλή λογική
Ας τα κάνουνε με dots να γίνουν απόλυτα κατανοητά
•αναλαμβάνω άτομο που δεν μπορώ να του κάνω επιτυχημένη επέμβαση = βλέπω τον πελάτη σαν χρήμα
•κάνω λάθος μετρήσεις στην δοτρια = κακό πλάνο κλινικής για το συγκεκριμένο άτομο
•αφήνω στον πελάτη μεγάλες ουλές = σίγουρα όχι καλή διαχείριση δοτριας
•δεν διορθώνω τα λάθη που έγιναν αλλά μιλάω για αλλαγή στάσης αν ο πελάτης τα δημοσιοποιησει τα παραπάνω= πολύ κακό support αν κάτι στραβώσει
Όλα αυτά είναι συγκεκριμένα για τον jacksmith δεν σημαίνει πως γενικευονται σε άλλες περιπτώσεις απαραίτητα
Όπως λέει και ο Νικολάκης
 
D

Deleted member 24312

Το κοστος ηταν 5800
γειά σου φίλε μου,, το αποτέλεσμα θα το δεις όταν κλείσεις χρόνο, όχι πιο νωρίς. Η τομη είναι μεν μεγάλη αλλά κ αυτή πιστεύω ότι θα βελτιωθεί με το χρόνο. Αυτό που μου κάνει κακή εντύπωση όμως, είναι το μεγάλο κόστος της επέμβασης. Δεν δικαιολογειται νομίζω...
 

oikodomos

Member
γειά σου φίλε μου,, το αποτέλεσμα θα το δεις όταν κλείσεις χρόνο, όχι πιο νωρίς. Η τομη είναι μεν μεγάλη αλλά κ αυτή πιστεύω ότι θα βελτιωθεί με το χρόνο. Αυτό που μου κάνει κακή εντύπωση όμως, είναι το μεγάλο κόστος της επέμβασης. Δεν δικαιολογειται νομίζω...
ο Αναστασακης παντα υπερκοστολογει τις υπηρεσιες του, αδικως κατα την γνωμη μου.
 

jacksmith

Active Member
Καλή χρονιά σε όλους. Σε λίγες μέρες κλείνω χρόνο από την επέμβαση οπότε θα ήθελα να κάνω,εναν απολογισμό και μια σύνοψη του περιστατικού μου.Πριν από αυτό θα ήθελα να πω δυο λόγια για τις μετρήσεις που γίναν τον Δεκέμβρη,ξεκινώντας με δυο παρατηρήσεις.
To ποσοστό φύτρωσης σύμφωνα με τις μετρήσεις κυμαίνεται περίπου στο 90%.Κατά την γνώμη μου ενδέχεται να είναι κατά τί λιγότερο, περίπου στο 85%.Και αυτό το λέω διότι παρατηρώντας το τελείωμα της λήπτριας περιοχής,υπάρχουν ελάχιστα μοσχέυματα ( γύρω στα 20 ) σε μια έκταση που την υπολογίζω με το μάτι φυσικά από 5 έως 7 εκατοστά (βλ.φωτό).Στα σημεία αυτά δεν νομίζω να πάρθηκαν φωτογραφίες, οπότε αν προσθέταμε και φωτό από αυτα τα σημεία ο μέσος όρος φυτρωσης θα έπεφτε.Αυτό που γράφω δεν έιναι φυσικά μομφή για τον CIVIAL, απλά το παρατήρησα κοιτώντας την μεγάλη φωτογραφία.Συν το γεγονός ότι υπάρχουν στην λήπτρια περιοχή, και κάποια μοσχέυματα που έχουν παραμείνει σε μηκος μερικών χιλιοστών και δεν μεγαλώνουν (αυτό το είχα παρατηρήσει από πριν).Η εκτίμηση και η προσέγγιση που κάνω μπορεί να έιναι και εσφαλμένη,οπότε ας θεωρήσουμε, ότι το τελικό ποσοστό φυτρωσης είναι 90%+/- ή τέλως πάντων μεταξύ 85-90%.
Η δεύτερη παρατήρηση αφορά τα ποσοστά μονοτριχων, δίτρυχων κ.τ.λ.Συμφωνα με την κλινική (πριν την επέμβαση) έχουμε:
1τριχα: 32%
2τριχα: 37%
3τριχα: 19%
4+τριχα:11%
Σύμφωνα με τις μετρήσεις(μετά την επέμβαση)
1τριχα: 23,6%
2τριχα: 57,8%
3τριχα: 16,4%
4+τριχα:1,9%
Αυτό που παρατηρείται είναι εκτόξευση του ποσοστού των 2τριχων και δραματική μείωση των 4τριχων.Βέβαια ο λόγος δεν αλλάζει ουσιαστικά.Το αναφέρω και αυτό σαν παρατήρηση.Δεν ξέρω πως ερμηνεύεται.
Συμπερασματικά λοιπόν,έχουμε ένα ποσοστό φυτρωσης γύρω στο 90%. Η ερώτηση είναι, έιμαι ικανοποιημένος? Αν θεωρήσουμε ότι πριν τις μετρήσεις, πίστευα ότι εχω περίπου 2500 μοσχέυματα,η απάντηση έιναι ναι.Η φύτρωση πήγε καλά.Αν θεωρήσουμε οτι για την περίπτωση μου το κάθε τριχοθυλάκιο, θεωρείται υπερπολύτιμο και το γεγονός ότι η τοποθέτηση δεν έγινε σε μεγάλες πυκνότητες, σε γυμνή περιοχή και γενικά δεν υπήρχαν δυσκολίες, η απάντηση έιναι όχι.Ενα ποσοστό 95% θα ήταν το ιδανικό για την περιπτωσή μου, όπου μη ξεχναμε ότι τα 2500 μοσχέυματα ήταν με FUT (λιγότεροι τραυματισμοί) και όταν πρόσφατα ο γιατρός της κλινικής ισχυρίσθηκε ότι γνωρίζει όλους τους πιθανούς τρόπους τραυματισμού των μοσχευμάτων και στην FUE και στην FUT διαδικασία.Μπορεί να επιτευχθεί μεγαλύτερο ποσοστό φύτρωσης? Φυσικά και μπορεί. Το είδαμε στην περίπτωση του CIVIAL για παράδειγμα όπου έφτασε 95% επιτυχία.
Αυτά όσον αφορά την φύτρωση, η οποία θεωρείται επιτυχημένη αλλά όχι η ιδανική κατά την γνώμη μου.
 

Συνημμένα

  • καραφλα 2.jpg
    καραφλα 2.jpg
    706.1 KB · Προβολές: 137

jacksmith

Active Member
Όσον αφορά την συνολική διαδικασία τώρα.Νομίζω κάπου το έχω ξαναγράψει αλλά θα το αναφέρω ξανά εδω.
Όταν άρχισα την διερέυνηση για να κάνω την μεταμόσχευση, είτε στέλνοντας email, είτε πηγαίνωντας σε κλινικές, συνειδητοποίησα ότι η δοτριά μου ήταν κάτω του μετρίου. Για μένα λοιπόν,έχοντας ήδη μια τομή, το στριπ φάνταζε μονόδομος. H επιλογή της κλινικής ήταν επίσης μονόδρομος.Απαγορευτικό δυτυχώς για μένα το εξωτερικό,όπου ήταν και η πρώτη μου επιλογή, λόγω οικονομικών κυρίως λόγων (Hattinghen, Bisanga, Karadeniz) Σε καμία άλλη περίπτωση δεν θα επέλεγα την κλινική. Για αυτό άλλωστε το πρώτο ραντεβού επέλεξα να το κάνω δωρεαν με κάποια συνεγατιδα του γιατρού,η οποία φυσικά δεν έιναι γιατρός και από ότι μου είπε και η ίδια δούλευε παλιά σε αλλη κλινική ( μπορούσες να επιλέξεις 70 ευρω με τον γιατρό ή δωρεάν και να σε δεί κάποιος υπέυθυνος) και το έκανα μόνο και μόνο για να μου κάνουν μετρήσεις, πριν αντιλήφθώ ότι πρέπεί να κάνω στριπ.Εν συνεχεία όταν καταστάλαξα,ζήτησα και έκανα και δευτερο ραντεβού πληρωνοντας, με τον γιατρό.

Consultation. To έχουμε αναλύσει, τι ειπώθηκε και τι τελικά έγινε.Απογοητευτικό.
Λήπτρια. Το ανέλυσα στο προηγούμενο ποστ ως προς την φύτρωση. Συνδεση στους κροτάφους, απογοητευτική. Τεχνική που εφαρμόσθηκε, νομίζω δεν είχε το αναμενόμενο αποτέλεσμα.
Διαδικασία. Τα έχω γράψει αναλυτικά σχετικά με την εξαγωγή, είσαγωγή κ.τ.λ. που συμμετέχει ο γιατρός και που όχι.
Δότρια. Δυστυχώς εδώ είχαμε το θέμα με τις ουλές.Η κλινική ισχυρίσθηκε ότι αιτία είναι η ιδιοσυγκρασία του δέρματος και όχι κάποιο λάθος που έγινε κατά την διαδικασία. Εγώ δεν έχω λόγο να το αμφισβητήσω αυτό καθώς αν έιχε γίνει λάθος, έιμαι σιγουρος ότι ο γιατρός θα το παραδεχόταν και θα αναλάμβανε τις ευθύνες του. Το θέμα εδώ όμως είναι άλλο. Ουδέποτε η κλινική και ο γιατρός δεν έχουν αναφέρει κάπου, στα δεκάδες ενημερωτικά βίντεο,στην σελίδα της κλινικής, εδώ στο φόρουμ,πριν από την επέμβαση, ότι υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο αν κάνεις στριπ. Να δημιουργηθούν μεγάλες ουλές εξαιτίας του οργανισμού σου.Yπάρχει δηλαδή έλλειψη ενημέρωσης. Σίγουρα βέβαια κάπου θα έιναι γραμμένο στα βιβλία. Ευκαιρία έιναι λοιπόν μέσα από την περίπτωσή μου να γωνρίζει κάποιος τί μπορεί να περιμένει μετά από επέμβαση FUT.
Επικοινωνία. Καμία επικοινωνία μετά το τρίμηνο.

Αυτή ήταν η δική μου συνολική αποτίμηση και αφορά φυσικά την δική μου ξεχωριστή περίπτωση.Επίσης προσωπική μου κρίση και άποψη χωρίς να είναι κανείς υποχρεωμένος να την ασπασθεί, έιναι ότι από μένα δεν προτεινεται η κλινική στα μέλη του φόρουμ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Disco

Well-Known Member
Όσον αφορά την συνολική διαδικασία τώρα.Νομίζω κάπου το έχω ξαναγράψει αλλά θα το αναφέρω ξανά εδω.
Όταν άρχισα την διερέυνηση για να κάνω την μεταμόσχευση, είτε στέλνοντας email, είτε πηγαίνωντας σε κλινικές, συνειδητοποίησα ότι η δοτριά μου ήταν κάτω του μετρίου. Για μένα λοιπόν,έχοντας ήδη μια τομή, το στριπ φάνταζε μονόδομος. H επιλογή της κλινικής ήταν επίσης μονόδρομος.Απαγορευτικό δυτυχώς για μένα το εξωτερικό,όπου ήταν και η πρώτη μου επιλογή, λόγω οικονομικών κυρίως λόγων (Hattinghen, Bisanga, Karadeniz) Σε καμία άλλη περίπτωση δεν θα επέλεγα την κλινική. Για αυτό άλλωστε το πρώτο ραντεβού επέλεξα να το κάνω δωρεαν με κάποια συνεγατιδα του γιατρού,η οποία φυσικά δεν έιναι γιατρός και από ότι μου είπε και η ίδια δούλευε παλιά σε αλλη κλινική ( μπορούσες να επιλέξεις 70 ευρω με τον γιατρό ή δωρεάν και να σε δεί κάποιος υπέυθυνος) και το έκανα μόνο και μόνο για να μου κάνουν μετρήσεις, πριν αντιλήφθώ ότι πρέπεί να κάνω στριπ.Εν συνεχεία όταν καταστάλαξα,ζήτησα και έκανα και δευτερο ραντεβού πληρωνοντας, με τον γιατρό.

Consultation. To έχουμε αναλύσει, τι ειπώθηκε και τι τελικά έγινε.Απογοητευτικό.
Λήπτρια. Το ανέλυσα στο προηγούμενο ποστ ως προς την φύτρωση. Συνδεση στους κροτάφους, απογοητευτική. Τεχνική που εφαρμόσθηκε, νομίζω δεν είχε το αναμενόμενο αποτέλεσμα.
Διαδικασία. Τα έχω γράψει αναλυτικά σχετικά με την εξαγωγή, είσαγωγή κ.τ.λ. που συμμετέχει ο γιατρός και που όχι.
Δότρια. Δυστυχώς εδώ είχαμε το θέμα με τις ουλές.Η κλινική ισχυρίσθηκε ότι αιτία είναι η ιδιοσυγκρασία του δέρματος και όχι κάποιο λάθος που έγινε κατά την διαδικασία. Εγώ δεν έχω λόγο να το αμφισβητήσω αυτό καθώς αν έιχε γίνει λάθος, έιμαι σιγουρος ότι ο γιατρός θα το παραδεχόταν και θα αναλάμβανε τις ευθύνες του. Το θέμα εδώ όμως είναι άλλο. Ουδέποτε η κλινική και ο γιατρός δεν έχουν αναφέρει κάπου, στα δεκάδες ενημερωτικά βίντεο,στην σελίδα της κλινικής, εδώ στο φόρουμ,πριν από την επέμβαση, ότι υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο αν κάνεις στριπ. Να δημιουργηθούν μεγάλες ουλές εξαιτίας του οργανισμού σου.Yπάρχει δηλαδή έλλειψη ενημέρωσης. Σίγουρα βέβαια κάπου θα έιναι γραμμένο στα βιβλία. Ευκαιρία έιναι λοιπόν μέσα από την περίπτωσή μου να γωνρίζει κάποιος τί μπορεί να περιμένει μετά από επέμβαση FUT.
Επικοινωνία. Καμία επικοινωνία μετά το τρίμηνο.

Αυτή ήταν η δική μου συνολική αποτίμηση και αφορά φυσικά την δική μου ξεχωριστή περίπτωση.Επίσης προσωπική μου κρίση και άποψη χωρίς να είναι κανείς υποχρεωμένος να την ασπασθεί, έιναι ότι από μένα δεν προτεινεται η κλινική στα μέλη του φόρουμ.
Respect φίλε Jacksmith τα είπες όλα όπως είναι!

Κρατάω και αυτό που λες για την μη ενημέρωση σου πριν την επέμβαση όπως και όλων των ασθενών για τις πιθανές επιπλοκές για μεγάλες ουλές από την τεχνική FUT μετά την επέμβαση λόγω "ιδιοσυγκρασίας" του οργανισμού. Είναι κάτι που πρέπει να γνωρίζουν όλοι οι υποψήφιοι για να μη βρεθούν προ εκπλήξεως μετά.
 

oreo

Well-Known Member
Όσον αφορά την συνολική διαδικασία τώρα.Νομίζω κάπου το έχω ξαναγράψει αλλά θα το αναφέρω ξανά εδω.
Όταν άρχισα την διερέυνηση για να κάνω την μεταμόσχευση, είτε στέλνοντας email, είτε πηγαίνωντας σε κλινικές, συνειδητοποίησα ότι η δοτριά μου ήταν κάτω του μετρίου. Για μένα λοιπόν,έχοντας ήδη μια τομή, το στριπ φάνταζε μονόδομος. H επιλογή της κλινικής ήταν επίσης μονόδρομος.Απαγορευτικό δυτυχώς για μένα το εξωτερικό,όπου ήταν και η πρώτη μου επιλογή, λόγω οικονομικών κυρίως λόγων (Hattinghen, Bisanga, Karadeniz) Σε καμία άλλη περίπτωση δεν θα επέλεγα την κλινική. Για αυτό άλλωστε το πρώτο ραντεβού επέλεξα να το κάνω δωρεαν με κάποια συνεγατιδα του γιατρού,η οποία φυσικά δεν έιναι γιατρός και από ότι μου είπε και η ίδια δούλευε παλιά σε αλλη κλινική ( μπορούσες να επιλέξεις 70 ευρω με τον γιατρό ή δωρεάν και να σε δεί κάποιος υπέυθυνος) και το έκανα μόνο και μόνο για να μου κάνουν μετρήσεις, πριν αντιλήφθώ ότι πρέπεί να κάνω στριπ.Εν συνεχεία όταν καταστάλαξα,ζήτησα και έκανα και δευτερο ραντεβού πληρωνοντας, με τον γιατρό.

Consultation. To έχουμε αναλύσει, τι ειπώθηκε και τι τελικά έγινε.Απογοητευτικό.
Λήπτρια. Το ανέλυσα στο προηγούμενο ποστ ως προς την φύτρωση. Συνδεση στους κροτάφους, απογοητευτική. Τεχνική που εφαρμόσθηκε, νομίζω δεν είχε το αναμενόμενο αποτέλεσμα.
Διαδικασία. Τα έχω γράψει αναλυτικά σχετικά με την εξαγωγή, είσαγωγή κ.τ.λ. που συμμετέχει ο γιατρός και που όχι.
Δότρια. Δυστυχώς εδώ είχαμε το θέμα με τις ουλές.Η κλινική ισχυρίσθηκε ότι αιτία είναι η ιδιοσυγκρασία του δέρματος και όχι κάποιο λάθος που έγινε κατά την διαδικασία. Εγώ δεν έχω λόγο να το αμφισβητήσω αυτό καθώς αν έιχε γίνει λάθος, έιμαι σιγουρος ότι ο γιατρός θα το παραδεχόταν και θα αναλάμβανε τις ευθύνες του. Το θέμα εδώ όμως είναι άλλο. Ουδέποτε η κλινική και ο γιατρός δεν έχουν αναφέρει κάπου, στα δεκάδες ενημερωτικά βίντεο,στην σελίδα της κλινικής, εδώ στο φόρουμ,πριν από την επέμβαση, ότι υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο αν κάνεις στριπ. Να δημιουργηθούν μεγάλες ουλές εξαιτίας του οργανισμού σου.Yπάρχει δηλαδή έλλειψη ενημέρωσης. Σίγουρα βέβαια κάπου θα έιναι γραμμένο στα βιβλία. Ευκαιρία έιναι λοιπόν μέσα από την περίπτωσή μου να γωνρίζει κάποιος τί μπορεί να περιμένει μετά από επέμβαση FUT.
Επικοινωνία. Καμία επικοινωνία μετά το τρίμηνο.

Αυτή ήταν η δική μου συνολική αποτίμηση και αφορά φυσικά την δική μου ξεχωριστή περίπτωση.Επίσης προσωπική μου κρίση και άποψη χωρίς να είναι κανείς υποχρεωμένος να την ασπασθεί, έιναι ότι από μένα δεν προτεινεται η κλινική στα μέλη του φόρουμ.
Mood of the day μετά την ολοκλήρωση της τεχνικής HOCKEY STICK + gradual gradient για την επίτευξη της μέγιστης κάλυψης.
 

Συνημμένα

  • 0a899b5b8cb85e11cf10f355885c2dba.jpg
    0a899b5b8cb85e11cf10f355885c2dba.jpg
    99.7 KB · Προβολές: 167

nick90

Well-Known Member
Mood of the day μετά την ολοκλήρωση της τεχνικής HOCKEY STICK + gradual gradient για την επίτευξη της μέγιστης κάλυψης.
Τελικά όπως αποδείχτηκε στην περίπτωση του jacksmith όχι μονο δεν πρόσφερε κάτι η συγκεκριμένη τεχνική αλλά έκανε και το συνολικό αποτέλεσμα του jacksmith να φαίνεται πιο αραιό χάνοντας σε κάλυψη...
 

vlafo

Well-Known Member

Συνημμένα

  • IMG-85d327435e186bd55f3b5ed0bee1e1c5-V.jpg
    IMG-85d327435e186bd55f3b5ed0bee1e1c5-V.jpg
    189.2 KB · Προβολές: 171
Μπλουζα