Μεταμόσχευση 2500 fut kai 550 fue. Κλινική ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ. Αρνητική εμπειρία.

Disco

Well-Known Member
Όντως σε αυτό έχεις δίκιο, πάντως αν πάει έτσι το πράγμα ο μοντ θα ρίξει το γενικό
Δεν υπάρχει κάποιος λογος φιλε να γινει αυτο. Σε ολα τα νήματα γίνονται τέτοιες συζητήσεις δεν επεσε κανένας γενικός οπως λες. Αυτό μόνο την κλινική συμφέρει για τους λόγους που ειπε και ο αερατος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Το μόνο επικίνδυνο σε αυτό το νήμα,είναι αυτό.
[/QUOT

Πραγματικα εισαι επικινδυνος!!!! φυλακισμενος στην εγωπαθεια σου!!
Screenshot_2021-12-15-13-36-25-693_com.android.chrome.jpg

Δεν μπορεις να διακρινεις ποιος εχει μεγαλυτερο προβλημα, καλυτερη τριχα, καλυτερα χαρακτηριστικα κ.ά. ΕΛΕΟΣ εισαι Ε Π Ι Κ Ι Ν Δ Υ Ν Ο Σ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Να μην ρίξει κανένα γενικό γτ χατιρια δεν πρέπει να γίνονται σε κανέναν.αν βρίσει κάποιος να διαγραφεί το μνμ αυτό που βρίζει κάποιος και να μπαναρει..να μην κλειδωθεί κάτι

Προφανώς και δεν γίνονται χατίρια, ούτε σε κλινικές αλλά και ούτε σε μέλη. Ότι έχει γίνει μέχρι τώρα σε τέτοιες περιπτώσεις θα γίνει και εδώ. Στο χέρι σας είναι να το κρατήσετε κόσμιο και να αποφύγετε τις υπερβολές.
 

aeratos28

Just aeratos
Εννοείται αυτό..για αυτό έγραψα πως όποιος βρίσει ας διαγραφει το μνμ του και ας μπαναριστει..από μεριά των μελών αυτό και από τη μεριά της κλινικής να παραμείνει ανοιχτό προς σχολιασμό το νήμα.γτ τα άλλα νήματα τα οποία υπήρχαν παράπονα ,κλειδώθηκαν και είναι εντελώς ανύπαρκτα στο φόρουμ..κανεις δεν θα τα δει ποτέ.αφαντα έγιναν..
 

Disco

Well-Known Member
Εννοείται αυτό..για αυτό έγραψα πως όποιος βρίσει ας διαγραφει το μνμ του και ας μπαναριστει..από μεριά των μελών αυτό και από τη μεριά της κλινικής να παραμείνει ανοιχτό προς σχολιασμό το νήμα.γτ τα άλλα νήματα τα οποία υπήρχαν παράπονα ,κλειδώθηκαν και είναι εντελώς ανύπαρκτα στο φόρουμ..κανεις δεν θα τα δει ποτέ.αφαντα έγιναν..
Ετσι ακριβώς αν κάποιος ξεφεύγει και βρίζει μπορει να τιμωρείται ο ιδιος και οχι να κλειδώνει το νημα που μπορει ο νηματοθετης να το θελει και ανοιχτο κιολας για να ενημερωνει για την εξέλιξη και τις κινήσεις που εκανε ή θα κανει. Ας πουμε στο αλλο νημα που τσακώθηκες με τον Eradon τιμωρήθηκες με μια εβδομάδα ban δεν κλειδώθηκε το νημα...
 

aeratos28

Just aeratos
Μπράβο ,με αυτόν κάτι του είχα πει νομίζω,δεν θυμάμαι τι..έχω χάσει και τον λογαριασμό .χαχαχαχαχαχα το θέμα είναι ότι χάνω τα θέματα μετά και δεν θυμάμαι που έχω μείνει ώστε να συνεχίσω..πολλά τα Μπαν φιλαράκι..χαχαχαχαχ
Ετσι ακριβώς αν κάποιος ξεφεύγει και βρίζει μπορει να τιμωρείται ο ιδιος και οχι να κλειδώνει το νημα που μπορει ο νηματοθετης να το θελει και ανοιχτο κιολας για να ενημερωνει για την εξέλιξη και τις κινήσεις που εκανε ή θα κανει. Ας πουμε στο αλλο νημα που τσακώθηκες με τον Eradon τιμωρήθηκες με μια εβδομάδα ban δεν κλειδώθηκε το νημα...
 

vlafo

Well-Known Member
Το επίπεδο μου είναι γνωστό εδώ,δε χρειάζομαι να γίνω αρεστός σε σένα ούτε αυλοκόλακες χρειάζομαι,ούτε τα διαπιστευτήρια σου.
Οπότε ο καθένας ας μείνει ευχαριστημένος με τη μετριότητα του,καρφί δε μου καίγεται.
Όποιος θέλει βελτιώνεται και μαθαίνει και επιζητά το καλύτερο,με το ζόρι κανέναν δεν πείθω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ετσι ακριβώς αν κάποιος ξεφεύγει και βρίζει μπορει να τιμωρείται ο ιδιος και οχι να κλειδώνει το νημα που μπορει ο νηματοθετης να το θελει και ανοιχτο κιολας για να ενημερωνει για την εξέλιξη και τις κινήσεις που εκανε ή θα κανει. Ας πουμε στο αλλο νημα που τσακώθηκες με τον Eradon τιμωρήθηκες με μια εβδομάδα ban δεν κλειδώθηκε το νημα...

Εννοείται αυτό..για αυτό έγραψα πως όποιος βρίσει ας διαγραφει το μνμ του και ας μπαναριστει..από μεριά των μελών αυτό και από τη μεριά της κλινικής να παραμείνει ανοιχτό προς σχολιασμό το νήμα.γτ τα άλλα νήματα τα οποία υπήρχαν παράπονα ,κλειδώθηκαν και είναι εντελώς ανύπαρκτα στο φόρουμ..κανεις δεν θα τα δει ποτέ.αφαντα έγιναν..

Tα νήματα κλειδώνουν όταν γίνεται γενικευμένος χαμός και αγνοούνται οι συστάσεις. Δεν έχω χρόνο για να μπαίνω στην διαδικασία αξιολόγησης όλων των μνμ. Δεν είμαι καθαρίστρια να μαζεύω συνέχεια τα σκουπίδια. Αν θέλετε την παιδική χαρά ανοιχτή να αυτορυθμιστείτε και να την προστατεύσετε.
 

kharmacoma

Well-Known Member
[/QUOT

Πραγματικα εισαι επικινδυνος!!!! φυλακισμενος στην εγωπαθεια σου!!

Δεν μπορεις να διακρινεις ποιος εχει μεγαλυτερο προβλημα, καλυτερη τριχα, καλυτερα χαρακτηριστικα κ.ά. ΕΛΕΟΣ εισαι Ε Π Ι Κ Ι Ν Δ Υ Ν Ο Σ.

Συγγνώμη, σε τι διαφωνείς από αυτά που σου είπε ο Vlafo? Για εμένα ισχύον όλα κατά λέξη.
 

oreo

Well-Known Member
Το επίπεδο μου είναι γνωστό εδώ,δε χρειάζομαι να γίνω αρεστός σε σένα ούτε αυλοκόλακες χρειάζομαι,ούτε τα διαπιστευτήρια σου.
Οπότε ο καθένας ας μείνει ευχαριστημένος με τη μετριότητα του,καρφί δε μου καίγεται.
Όποιος θέλει βελτιώνεται και μαθαίνει και επιζητά το καλύτερο,με το ζόρι κανέναν δεν πείθω.
Μην μου συγχίζεσαι και πέσουν τα IGG στο πάτωμα, χρονιάρες μέρες :p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Καλά ,μην μας σκουπιδιαζεις κιόλας..μπορείς και να μην απαντήσεις καν σε ότι αναφέραμε ..το να μην κλειδώσεις το νήμα για να μην κάνουμε τη χάρη σε κανέναν που θέλει να πετύχει αυτό το πράγμα ,δεν κάνεις εσένα αυτόματα καθαρίστρια,ούτε σου ζητήθηκε να κάνεις την καθαρίστρια.
Tα νήματα κλειδώνουν όταν γίνεται γενικευμένος χαμός και αγνοούνται οι συστάσεις. Δεν έχω χρόνο για να μπαίνω στην διαδικασία αξιολόγησης όλων των μνμ. Δεν είμαι καθαρίστρια να μαζεύω συνέχεια τα σκουπίδια. Αν θέλετε την παιδική χαρά ανοιχτή να αυτορυθμιστείτε και να την προστατεύσετε.
 

bobby

Well-Known Member
Ρε εσείς χαλαρώστε λίγο, ο καθένας έχει την άποψη του και τις προτιμήσεις του και σίγουρα υπάρχουν διαφωνίες. Ο καθένας καταλαβαίνει (σύμφωνα με την αντίληψη και τα γούστα του) ποιος έχει δίκιο και που ποιος άδικο και που, με ποιον συμφωνεί με ποιον διαφωνεί κλπ.

Λογικό είναι κάποιος που έκανε ΜΜ σε ένα γιατρό και είναι ευχαριστημένος να τον υποστηρίζει ακόμα και αν οι περισσότεροι διαφωνούν. Λογικό λοιπόν ο @Xristos87 να υποστηρίζει Αναστασάκη αφού είναι ευχαριστημένος, ομοίως και ο @vlafo με Τυρκαλά. Δεν υπάρχει λόγος να πλακώνεστε για αυτό (ποιος είναι καλύτερος ή ποιος την έχει μεγαλύτερη.....την ικανότητα στις ΜΜ), δόξα των Θεό έχουν αρκετά ανεξέρτητα περιστατικά στο φόρουμ (τα επίσημα δεν μετράνε τόσο για εμένα, αλλά τα λαμβάνω και αυτά υπόψη) που ο καθένας μπορεί να διαμορφώσει άποψη για έκαστο γιατρό.

Προσωπικά προσπαθώ να είμαι αντικειμενικός γιατί κατά την άποψη μου τέλειος γιατρός δεν υπάρχει... όλοι έχουν πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα. Δυστυχώς υπάρχουν πολλοί που τα μειονεκτήματα είναι πολύ περισσότερα, αλλά κάποιοι από τους ασθενείς τους είναι ευχαριστημένοι και τους υποστηρίζουν, δεν είναι κακό αυτό, για εμένα είναι κατανοητό και μπορεί να το έκανα και εγώ αν έπαιρνα πολύ καλό αποτέλεσμα από κάποιον γιατρό που η πλειοψηφία να μην τον θεωρεί καλό (δηλαδή περισσότερα μειονεκτήματα). Μην το κάνετε λοιπόν Dachau το νήμα και κάνετε βαριούς προσωπικούς χαρακτηρισμούς, ας συμφωνήσετε ότι διαφωνείτε. Οι περισσότεροι εδώ μέσα έχουν κρίση και γνώση για να διαμορφώσουν δική τους άποψη ότι και να λέτε................
 

vlafo

Well-Known Member
Ρε εσείς χαλαρώστε λίγο, ο καθένας έχει την άποψη του και τις προτιμήσεις του και σίγουρα υπάρχουν διαφωνίες. Ο καθένας καταλαβαίνει (σύμφωνα με την αντίληψη και τα γούστα του) ποιος έχει δίκιο και που ποιος άδικο και που, με ποιον συμφωνεί με ποιον διαφωνεί κλπ.

Λογικό είναι κάποιος που έκανε ΜΜ σε ένα γιατρό και είναι ευχαριστημένος να τον υποστηρίζει ακόμα και αν οι περισσότεροι διαφωνούν. Λογικό λοιπόν ο @Xristos87 να υποστηρίζει Αναστασάκη αφού είναι ευχαριστημένος, ομοίως και ο @vlafo με Τυρκαλά. Δεν υπάρχει λόγος να πλακώνεστε για αυτό (ποιος είναι καλύτερος ή ποιος την έχει μεγαλύτερη.....την ικανότητα στις ΜΜ), δόξα των Θεό έχουν αρκετά ανεξέρτητα περιστατικά στο φόρουμ (τα επίσημα δεν μετράνε τόσο για εμένα, αλλά τα λαμβάνω και αυτά υπόψη) που ο καθένας μπορεί να διαμορφώσει άποψη για έκαστο γιατρό.

Προσωπικά προσπαθώ να είμαι αντικειμενικός γιατί κατά την άποψη μου τέλειος γιατρός δεν υπάρχει... όλοι έχουν πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα. Δυστυχώς υπάρχουν πολλοί που τα μειονεκτήματα είναι πολύ περισσότερα, αλλά κάποιοι από τους ασθενείς τους είναι ευχαριστημένοι και τους υποστηρίζουν, δεν είναι κακό αυτό, για εμένα είναι κατανοητό και μπορεί να το έκανα και εγώ αν έπαιρνα πολύ καλό αποτέλεσμα από κάποιον γιατρό που η πλειοψηφία να μην τον θεωρεί καλό (δηλαδή περισσότερα μειονεκτήματα). Μην το κάνετε λοιπόν Dachau το νήμα και κάνετε βαριούς προσωπικούς χαρακτηρισμούς, ας συμφωνήσετε ότι διαφωνείτε. Οι περισσότεροι εδώ μέσα έχουν κρίση και γνώση για να διαμορφώσουν δική τους άποψη ότι και να λέτε................
Φίλε bobby
Η όλη προσέγγιση σου είναι ίσα βάρκα ίσα νερά.
Εδώ μέσα όπως ξέρεις δεν λέμε προσωπικά γούστα ή οτιδήποτε μας κάνει στο μάτι.
Λέμε συγκεκριμένα πράγματα,όπως εργαλεία,τεχνικές,φύτρωση, διαχείριση δότριας και πολλά άλλα όπως ξέρεις.
Πρέπει να υπάρχει μια αντικειμενική σταθερά όχι γιατί το λέω εγώ γιατί έτσι είναι.Τόσο απλά.
Το γεγονός ότι λίγοι καταλαβαίνουν τα βασικά αυτό δεν τους κάνει και να έχουν άποψη με γνώση.
Εσύ είδες, έχεις κάνει εξονυχιστική ανάλυση όπως και άλλα μέλη,όχι πολλά άλλα υπάρχουν.
Δηλαδή τι να διαφωνήσουμε,να πούμε ότι ο Τιρκαλάς δεν χρησιμοποιεί μεγάλο εργαλείο?
Φυσικά αυταπόδεικτο είναι αυτό.
Ότι το έχει με τη φυσικότητα και τον κατατάσσω νούμερο 1 όχι από εμένα προσωπικά από όλα τα περιστατικά του που έχω δει αλλα εσείς δεν έχετε?
Ότι οι δότριες του είναι ταλαιπωρημένες αρχικά άλλα μετά επανέρχονται?
Αυτά δεν είναι δεδομένα?
Για την αντίπαλη πλευρά δεν θα ήθελα να μιλήσω τα έχω πει χιλιάδες φορές.

Τι σημαίνει τέλειος γιατρός?
Εμένα με ενδιαφέρει αυτός που συνδυάζει τα περισσότερα χαρακτηριστικά θετικά όπως λες,και είναι σοβαρός στη δουλειά του.

Δεν λέμε προσωπικές απόψεις άλλα σταθερές,όταν αρχίζουμε την τρελλή τότε καταλαβαίνεις ότι κάτι δεν πάει καλά.

Κάτι τελευταίο.
Ο γιατρός δεν είναι κολλητός άλλα τον κρίνεις όχι μόνο από τη δουλειά που κάνει σε σένα άλλα για το σύνολο της δουλειάς του σε ασθενείς.
Ο Lorenzo που είναι ένας κορυφαίος γιατρός, εγώ έχω δηλώσει πως ποτέ δεν θα πήγαινα να μου φτιάξει χερλάιν, άλλωστε μου την είχε φτιάξει και ήταν εκτός,σε όλα τα άλλα θα τον διάλεγα και πιθανόν να έκανα εκεί τη 2η επέμβαση μου.

Αυτό στο λέω για να καταλάβεις πως εγώ δεν έχω συναισθηματισμούς με αυτά τα πράγματα και το έχω αποδείξει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλά ,μην μας σκουπιδιαζεις κιόλας..μπορείς και να μην απαντήσεις καν σε ότι αναφέραμε ..το να μην κλειδώσεις το νήμα για να μην κάνουμε τη χάρη σε κανέναν που θέλει να πετύχει αυτό το πράγμα ,δεν κάνεις εσένα αυτόματα καθαρίστρια,ούτε σου ζητήθηκε να κάνεις την καθαρίστρια.

Πως δεν ζητήθηκε. Ευθέως. Να καθαρίζω τα νήματα και να μπανάρω τους παραβάτες. Δεν είναι cleaning αυτό?
 

bobby

Well-Known Member
Φίλε bobby
Η όλη προσέγγιση σου είναι ίσα βάρκα ίσα νερά.
Εδώ μέσα όπως ξέρεις δεν λέμε προσωπικά γούστα ή οτιδήποτε μας κάνει στο μάτι.
Λέμε συγκεκριμένα πράγματα,όπως εργαλεία,τεχνικές,φύτρωση, διαχείριση δότριας και πολλά άλλα όπως ξέρεις.
Πρέπει να υπάρχει μια αντικειμενική σταθερά όχι γιατί το λέω εγώ γιατί έτσι είναι.Τόσο απλά.
Το γεγονός ότι λίγοι καταλαβαίνουν τα βασικά αυτό δεν τους κάνει και να έχουν άποψη με γνώση.
Εσύ είδες, έχεις κάνει εξονυχιστική ανάλυση όπως και άλλα μέλη,όχι πολλά άλλα υπάρχουν.
Δηλαδή τι να διαφωνήσουμε,να πούμε ότι ο Τιρκαλάς δεν χρησιμοποιεί μεγάλο εργαλείο?
Φυσικά αυταπόδεικτο είναι αυτό.
Ότι το έχει με τη φυσικότητα και τον κατατάσσω νούμερο 1 όχι από εμένα προσωπικά από όλα τα περιστατικά του που έχω δει αλλα εσείς δεν έχετε?
Ότι οι δότριες του είναι ταλαιπωρημένες αρχικά άλλα μετά επανέρχονται?
Αυτά δεν είναι δεδομένα?
Για την αντίπαλη πλευρά δεν θα ήθελα να μιλήσω τα έχω πει χιλιάδες φορές.

Τι σημαίνει τέλειος γιατρός?
Εμένα με ενδιαφέρει αυτός που συνδυάζει τα περισσότερα χαρακτηριστικά θετικά όπως λες,και είναι σοβαρός στη δουλειά του.

Δεν λέμε προσωπικές απόψεις άλλα σταθερές,όταν αρχίζουμε την τρελλή τότε καταλαβαίνεις ότι κάτι δεν πάει καλά.

Κάτι τελευταίο.
Ο γιατρός δεν είναι κολλητός άλλα τον κρίνεις όχι μόνο από τη δουλειά που κάνει σε σένα άλλα για το σύνολο της δουλειάς του σε ασθενείς.
Ο Lorenzo που είναι ένας κορυφαίος γιατρός, εγώ έχω δηλώσει πως ποτέ δεν θα πήγαινα να μου φτιάξει χερλάιν, άλλωστε μου την είχε φτιάξει και ήταν εκτός,σε όλα τα άλλα θα τον διάλεγα και πιθανόν να έκανα εκεί τη 2η επέμβαση μου.

Αυτό στο λέω για να καταλάβεις πως εγώ δεν έχω συναισθηματισμούς με αυτά τα πράγματα και το έχω αποδείξει.
Είμαι ισορροπιστής...... χαχαχαχαχ :p:p:p:p:p:p:p

Προσπαθώ πάντα να βρώ αυτά που μας ενώνουν και όχι αυτά που μας χωρίζουν....:p:p:p:p:p

Και εγώ στην αρχή πριν διαβάσω αρκετά, πριν δω πολλά (ανεξάρτητα) περιστατικά, πριν συζητήσω (διαδικτυακά) με άλλους φορουμίτες είχα επηρεαστεί από το επιθετικό marketing (εγχώριο και εξωτερικού), αλλά μετά σταμάτησα να ασχολούμαι με τις "διαφημίσεις" επίσημες και "μη" και κοιτάω την ουσία.

Τέλειος γιατρός είναι αυτός ο (θεωρητικά υπαρκτός) γιατρός που τα κάνει όλα στον μέγιστο (με τα σημερινά τεχνικά δεδομένα) βαθμό (πλάνο, σχεδιασμό, ασφάλεια, φύτρωση, φυσικότητα, διαχείριση δότριας) και στην καλύτερη δύνατή τιμή. Συμφωνούμε ότι αυτός δεν υπάρχει, οπότε ανάλογα με τις προτεραιότητές μας διαλέγουμε αυτόν που τις ικανοποιεί κατά το δυνατόν περισσότερο κάνοντας τους αναγκαίους συμβιβασμούς.

Ξέρεις ότι στα περισσότερα (μη πω σε όλα) συμφωνούμε, αλλά και να μην συμφωνούσαμε δεν υπήρχε ποτέ περίπτωση να φτάσουμε να τσακωθούμε για μία διαφωνία μας. Αυτό προσπαθώ να πω και σε εσένα (που σε ξέρω καλύτερα αλλά και από κοντά) και στον Χρήστο, ότι ακόμα και αν έσυ ή αυτός έχετε την άποψη πχ ότι "ο γάΪδαρος πετάει" ενώ η σταθερά είναι ότι δεν πετάει, δεν υπάρχει κανένας λόγος να γίνεστε μπίλιες γιατί "εν τοις πράγμασι" είναι ηλίου φαεινότερο ποιος έχει δίκιο. Έχει καταθέσει ο καθένας την άποψη του, την έχουν δει όσοι παρακολουθούν το νήμα και μπορούν να βγάλουν τα συμπεράσματά τους για το ποιος έχει δίκιο, αν σφάλουν και διαλέξουν την λάθος άποψη τι να κάνουμε (ας πρόσεχαν - διάβαζαν και μελετούσαν περισσότερο), δεν μπορείς να τους σωσεις όλους, αν ο άλλος δεν θέλει να καταλάβει ούτε με εγχείριση εγκεφάλου δεν μπορείς να τον κάνεις να καταλάβει. Είναι σαν τους αντιεμβολιαστές στο άλλο νήμα, που σταμάτησα να βλέπω (και να σχολιάζω)......
 
Μπλουζα