η Κριτικη μου στο google για την εμπειρια μου απ την Αναστασακης Ηair Clinic , ΕΧΕΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ!!

Aldo

Well-Known Member
κανονικά δεν πρέπει να γίνεται ολική αναισθησία γιατί μετά μπορούν να σου κάνουν οτι θέλουν και δεν μπορείς να καταλάβεις ποιος έκανε τι και αν συμμετείχε ο γιατρός. Δεν πρέπει να δέχεται κανείς να γίνεται για τους ευνόητους λόγους. Δεν ξέρω αν το δέχτηκες ή οχι πάντως.
Εδώ δέχτηκα και δεν σηκώθηκα να φυγω, να μου τοποθετήσουν νοσηλεύτριες τα μοσχεύματα κάτι που δεν θα δεχόμουν ποτέ ….
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

platanos

Well-Known Member
Εδώ δέχτηκα και δεν σηκώθηκα να φυγω, να μου τοποθετήσουν νοσηλεύτριες τα μοσχεύματα κάτι που δεν θα δεχόμουν ποτέ ….
Aldo πάντως να ξέρεις ότι στη συντριπτική πλεοψηφία των κλινικών που χρησιμοποιούν forceps, τις τοποθετήσεις τις κάνουν νοσηλεύτριες (εκπαιδευμένες εννοείται) .. βλέπε Feriduni, HDC, Erdogan (προ pen εποχή) κτλ
 

aeratos28

Just aeratos
Ότι δεν υπάρχει θέμα με την τοποθέτηση από βοηθούς ισχύει..σε πολλές κλινικές γίνεται αυτό και δεν υπάρχει φόβος ..πολλοί βοηθοί είναι άριστοι στη δουλειά τους..βέβαια αυτό,αν το γνωρίζεις εξαρχής και συμφωνείς να πας σε αυτή την κλινική..γτ άλλο να το γνωρίζεις και άλλο να σου πουν ότι όλα θα τα κάνει ο γιατρός και εν ώρα χειρουργείου αυτό να αλλάζει..αν δεν το γνωρίζεις ,στραβωνεις.
Aldo πάντως να ξέρεις ότι στη συντριπτική πλεοψηφία των κλινικών που χρησιμοποιούν forceps, τις τοποθετήσεις τις κάνουν νοσηλεύτριες (εκπαιδευμένες εννοείται) .. βλέπε Feriduni, HDC, Erdogan (προ pen εποχή) κτλ
 

Aldo

Well-Known Member
Aldo πάντως να ξέρεις ότι στη συντριπτική πλεοψηφία των κλινικών που χρησιμοποιούν forceps, τις τοποθετήσεις τις κάνουν νοσηλεύτριες (εκπαιδευμένες εννοείται) .. βλέπε Feriduni, HDC, Ergogan (προ pen εποχή)
Εγώ αυτό δεν το γνώριζα, λάθος δικό μου που δεν πίεσα κι άλλο για να μάθω ακριβώς και μου αρκούσε το τα κάνει σχεδόν όλα μόνος του .
Στο feedback που το έδωσα όταν πήγα να τον δω τον Αύγουστο φέτος, είπα να αναφέρουν στους ενδιφερουμενουσ Ακριβω ποιος κάνει τι .. του είπα βέβαια πως δεν θα πήγαινα ποτέ εκεί εαν γνώριζα πως δεν κάνει ο ίδιος εισαγωγή . Εγώ πήγα για τον Αναστασάκη όχι για την Σια και την Ρια , που μπορεί να είναι καταπληκτικές και ικανότατες (ήταν όντως ευγενεστατες οι κοπέλες) , αλλά δεν μου κάνουν .. τι να κάνουμε ;;; Τα πολυτριχα στο αριστερό
Temporal που είναι … όπως είναι … δεν θα τα έβαζε ποτέ χέρι γιατρού η θα τα άφηνε να μπουν, τουλάχιστον εγώ εαν ήμουν γιατρός δεν θα το επέτρεπα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

platanos

Well-Known Member
Ότι δεν υπάρχει θέμα με την τοποθέτηση από βοηθούς ισχύει..σε πολλές κλινικές γίνεται αυτό και δεν υπάρχει φόβος ..πολλοί βοηθοί είναι άριστοι στη δουλειά τους..βέβαια αυτό,αν το γνωρίζεις εξαρχής και συμφωνείς να πας σε αυτή την κλινική..γτ άλλο να το γνωρίζεις και άλλο να σου πουν ότι όλα θα τα κάνει ο γιατρός και εν ώρα χειρουργείου αυτό να αλλάζει..αν δεν το γνωρίζεις ,στραβωνεις.
Ναι καλά σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο .. πρέπει να τα γνωρίζεις όλα από πριν γιατί παίζει και ρόλο στην ψυχολογία σου full!
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Ολικη για ΜΜ; Είναι νόμιμο; Ολικη έκαναν σε εμένα στην κύστη κοκκυγος αλλα δεν είναι το ίδιο. Έχει ξαναυπαρξει περιστατικό με ολικη για μεταμόσχευση;
 

gregkont13

Verified MM member
Ολικη για ΜΜ; Είναι νόμιμο; Ολικη έκαναν σε εμένα στην κύστη κοκκυγος αλλα δεν είναι το ίδιο. Έχει ξαναυπαρξει περιστατικό με ολικη για μεταμόσχευση;

Ο muresanu μου ειχε πει πως εχει αναισθησιολογο αν χρειαστει σε περιπτώση που ο ασθενής δεν συνεργάζετε με τίποτα. Παρόλα αυτά, αυτό ήταν για FUT και μου τόνισε ότι στα δέκα χρόνια χρειάστηκε 1 φορά. Για FUE δεν το έχω ακούσει ξανά. Νόμιμο θα είναι. Απάραιτητο, νομίζω πως δεν είναι.
 

oreo

Well-Known Member
Ο muresanu μου ειχε πει πως εχει αναισθησιολογο αν χρειαστει σε περιπτώση που ο ασθενής δεν συνεργάζετε με τίποτα. Παρόλα αυτά, αυτό ήταν για FUT και μου τόνισε ότι στα δέκα χρόνια χρειάστηκε 1 φορά. Για FUE δεν το έχω ακούσει ξανά. Νόμιμο θα είναι. Απάραιτητο, νομίζω πως δεν είναι.
Δεν νομίζω οτι είναι νόμιμο άνευ συνέναισης και πάλι παίζετε. Αν ξέρει κανείς να απαντήσει με σιγουριά για να μην ψάχνουμε πάλι τα ιατρικά κιτάπια.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ολικη για ΜΜ; Είναι νόμιμο; Ολικη έκαναν σε εμένα στην κύστη κοκκυγος αλλα δεν είναι το ίδιο. Έχει ξαναυπαρξει περιστατικό με ολικη για μεταμόσχευση;

Η ολικη αναισθησια απαιτει ΔΙΑΣΩΛΗΝΩΣΗ.
Ισως, λεω ΙΣΩΣ, να ειναι καλο να γινεται ενα google search πριν παρουν καποιοι φόρα, γιατι ενω κανουν τους γνωστες, τελικα ισως χρειαζεται ενα μικρο διαβασματακι.....

Η Μεθη (consious sedation) γινεται χωρις διασωληνωση και με αυτοματη αναπνοή απο ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟ. (προσωπικα ως εδω και 15 χρόνια κατοχος τιτλου ALS, Advanced Life Support, επικαιροποιημενου ανα 2ετία, μπορω και εγω να προσφερω μεθη ΝΟΜΙΜΑ ;). ΕΝτούτοις, ΠΑΝΤΑ εχω Αναισθησιολογο.)
Καποιους ασθενής του χειρουργω με μεθη καποιους χωρις.
Αναλογα με το "ψυχολογικό προφιλ" του ασθενούς.
Τα κριτηρια μου ως χειρουργος αναφερονται στο 3τομο βιβλιο μου, μπορειτ ενα το αποκτησετε από 15/1/22 στο site Springer Nature
Screenshot 2021-10-11 at 17-22-53 SPRINGER VOL 1 EKSOFYLLO.png
Screenshot 2021-10-11 at 17-22-15 SPRINGER VOL 2.png
Screenshot 2021-10-11 at 17-22-34 SPRINGER VOL 3.png
 

oreo

Well-Known Member
Η ολικη αναισθησια απαιτει ΔΙΑΣΩΛΗΝΩΣΗ.
Ισως, λεω ΙΣΩΣ, να ειναι καλο να γινεται ενα google search πριν παρουν καποιοι φόρα, γιατι ενω κανουν τους γνωστες, τελικα ισως χρειαζεται ενα μικρο διαβασματακι.....

Η Μεθη (consious sedation) γινεται χωρις διασωληνωση και με αυτοματη αναπνοή απο ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟ. (προσωπικα ως εδω και 15 χρόνια κατοχος τιτλου ALS, Advanced Life Support, επικαιροποιημενου ανα 2ετία, μπορω και εγω να προσφερω μεθη ΝΟΜΙΜΑ ;). ΕΝτούτοις, ΠΑΝΤΑ εχω Αναισθησιολογο.)
Καποιους ασθενής του χειρουργω με μεθη καποιους χωρις.
Αναλογα με το "ψυχολογικό προφιλ" του ασθενούς.
Τα κριτηρια μου ως χειρουργος αναφερονται στο 3τομο βιβλιο μου, μπορειτ ενα το αποκτησετε από 15/1/22 στο site Springer Nature
Προβολή συνημμένου 43496Προβολή συνημμένου 43497Προβολή συνημμένου 43498
Γιατρέ δεν τα δίνεις στον Άδωνη τα βιβλία που το ' χει το αντικείμενο , να σε εκτοξεύσει στις πωλήσεις.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Δεν νομίζω οτι είναι νόμιμο άνευ συνέναισης και πάλι παίζετε. Αν ξέρει κανείς να απαντήσει με σιγουριά για να μην ψάχνουμε πάλι τα ιατρικά κιτάπια.

ωχ!!!

Ελπίζω να μην ανακαλύψεις κατι που δεν το ξερω εγω και βρω το μπελα μου...
Ακομα περισσοτερο μην βρεις κατι παρανομο και βρω το μπελα μου!!! :D:D:D:D
Απορω με αυτα που γραφετε καποιοι δεν ντρεπεστε απέναντι στον εαυτο σας???
Απορω δλδ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
ωχ!!!

Ελπίζω να μην ανακαλύψεις κατι που δεν το ξερω εγω και βρω το μπελα μου...
Ακομα περισσοτερο μην βρεις κατι παρανομο και βρω το μπελα μου!!! :D:D:D:D
Απορω με αυτα που γραφετε καποιοι δεν ντρεπεστε απέναντι στον εαυτο σας???
Απορω δλδ.
Ζητάω να απαντήσει κάποιος με σιγουριά, δεν τοποθετήθηκα αφοριστικά.
Το πρόβλημα doctor εδώ μέσα δεν είναι το τι δεν ξέρεις εσύ, αλλά τι δεν ξέρουμε εμείς απο αυτά που ξέρεις και δεν λες ;)
Απορώ πως δεν το έχεις καταλάβει ακόμα και νομίζεις οτι προσπαθούμε να σε ξεπεράσουμε σε γνώσεις.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Γιατρέ δεν τα δίνεις στον Άδωνη τα βιβλία που το ' χει το αντικείμενο , να σε εκτοξεύσει στις πωλήσεις.

Κοιτα, ΣΙΓΟΥΡΑ δεν απευθυνομαι σε εσενα!.
Εσυ τα ξερεις ολα ηδη.
Σε σημειο που ειρωνευεσαι και εναν συγγραφεα ΑΚΡΙΒΩΣ στο ακτιεκιμενο που ξεροσταλιαζεις στον ελευθερο χρονο σου
Αν μαλιστα σας ηξερα όταν το εγραφα, συχνα θα ζηταγα την γνωση σας.
Απευθυνομαι αλλου.
Σε εκεινη την φωνουλα μεσα στο καθενα που του λεει τι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ οταν δεν ειναι ανωνυμος....

Εσυ ομως και πολλοι άλλοι μην ανησυχειτε.
Ξαναλεω ΔΕΝ απευθυνομαι σε εσας.
Δυστυχως, σας γνωρισα αργα....
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ζητάω να απαντήσει κάποιος με σιγουριά, δεν τοποθετήθηκα αφοριστικά.
Το πρόβλημα doctor εδώ μέσα δεν είναι το τι δεν ξέρεις εσύ, αλλά τι δεν ξέρουμε εμείς απο αυτά που ξέρεις και δεν λες ;)
Απορώ πως δεν το έχεις καταλάβει ακόμα και νομίζεις οτι προσπαθούμε να σε ξεπεράσουμε σε γνώσεις.

Την γνωση την μοιραζα ΑΦΘΟΝΗ (οση εχω τουλαχιστον), μαζι με περιστατικα κτλ, μεχρι που η ΦΥΣΗ καποιων υπερισχυσε της λογικής, της ευγενειας και του σεβασμού.
Καλες εορτες!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldo

Well-Known Member
Εαν απευθύνεσαι σε εμένα Κύριε Αναστασάκη, έγραψα πολλές φορές δεν γνωρίζω τι ήταν κτλ -ξεκάθαρα ! Κ όπου έγραψα καταλαθος ολική ή κατι αντίστοιχο το έκανα EDIT σε ΜΕΘΗ.
Αντρίκια, ξερεις χωρίς κουβέντες πολλές χωρίς ειρωνίες και υπεκφυγές.
 

oreo

Well-Known Member
Κοιτα, ΣΙΓΟΥΡΑ δεν απευθυνομαι σε εσενα!.
Εσυ τα ξερεις ολα ηδη.
Σε σημειο που ειρωνευεσαι και εναν συγγραφεα ΑΚΡΙΒΩΣ στο ακτιεκιμενο που ξεροσταλιαζεις στον ελευθερο χρονο σου
Αν μαλιστα σας ηξερα όταν το εγραφα, συχνα θα ζηταγα την γνωση σας.
Απευθυνομαι αλλου.
Σε εκεινεη την φωνουλα μεσα στο καθενα που μπορει να του λεει:
Ρε συ, μηπως εισαι στην πραγματικότητα ενας ασχετος και γινεσαι ρομπα με την ξερολιαση σου?

Εσυ ομως και πολλοι άλλοι μην ανησυχειτε.
Ξαναλεω ΔΕΝ απευθυνομαι σε εσας.
Δυστυχως, σας γνωρισα αργα....
Να βοηθήσω ήθελα το έργο σας να βρει την αποδοχή σε μεγαλύτερη μάζα ασχέτων ήθελα, επιλέγοντας μια σίγουρη οδό πώλησης.
Σκεφτείτε επιτυχία να πωλείται με τα best sellers Ελλήνων Αφύπνισης και Επιστολές του Ιησού.
Καθαρά marketing στόχευση.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Να βοηθήσω ήθελα το έργο σας να βρει την αποδοχή σε μεγαλύτερη μάζα ασχέτων ήθελα, επιλέγοντας μια σίγουρη οδό πώλησης.
Σκεφτείτε επιτυχία να πωλείται με τα best sellers Ελλήνων Αφύπνισης και Επιστολές του Ιησού.
Καθαρά marketing στόχευση.

Ημουν βεβαιος οτι πολλοι δεν ξερουν ποιος ειναι ο οικος Springer.
Για αυτο και σας εβαλα το link....
Πως αλλιως να βοηθησω?
Αν εσυ "φτανεις" μεχρι τον Αδωνη (που ειναι εξαιρετικα μορφωμενος και αξιολογος κατα τα αλλα) και τον Βελοπουλο, αυτο ειναι θεμα που αφορα εσενα και τους οικειους σου.
Τουλαχιστον οι ...ασχετοι που αγοραζουν τα βιβλια του Αδωνη, ΞΕΡΟΥΝ ποσα ΔΕΝ ξερουν....
Επισης, τα βιβλια μου ειναι στα Αγγλικα, οχι Αγγλικα καμακιου στη Ροδο, λιγο πιο δυσκολα.
Οπότε....
 
Μπλουζα