Η ζωη με Covid-19

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δηλαδή με 87% πλήρως εμβολιασμένους (το υπόλοιπο 13% παιδιά 0-12 ετών), φουλ ελέγχους στα αεροδρόμια και στα σύνορα, τί φοβούνται? Αν τα εμβόλια είναι λιγότερο αποτελεσματικά θα το τραβήξουν έτσι μέχρι να πάρουν τα νέα εμβόλια την άνοιξη?


και τι θες να κάνουν; Παίζουν άμυνα μέχρι να έχουν περισσότερα στοιχεία.
 
  • Like
Reactions: tol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Mizerix

Active Member
και τι θες να κάνουν; Παίζουν άμυνα μέχρι να έχουν περισσότερα στοιχεία.

Το καταλαβαίνεις κι εσύ ότι αυτή η στρατηγική είναι ομηρία επ’ αόριστον έτσι? Άραγε θα πάρουμε ποτέ πίσω τις ζωές μας ή κάθε φορά που θα ανακαλύπτουμε και μια νέα μετάλλαξη θα έχουμε μέτρα παγκοσμίως? Όπως το φανταζόμουν, έχουμε πάρα πολύ δρόμο ακόμα…
 

tol

Well-Known Member
Πάντως πολλοί εξηνταρηδες σκάνε κάθε μήνα 100€ στην Pfizer για άλλο προϊόν βεβαια, εκεί ομως δεν κοιτάνε παρενεργειες, ουτε έχουν επιφυλάξεις.

Θα συνεχισω να ειμαι αθυροστομος, φιλε pagoura, αφου "εχω βγει εξω απο τα ρουχα μου" με οσα γραφει ο φιλος Mizerix και καποιοι αλλοι...

Ολα για τον π@υτσο γινονται!!! Οτιδηποτε αφορα το κατω κεφαλι, γινεται απερισκεπτα και χωρις κανεναν ενδοιασμο.

Οτιδηποτε, ομως, αφορα το πανω κεφαλι και που απαιτει λογικη κριση, αυτο οι δηθεν επαναστατες αρνητες το περνουν στο ντουκου.

Πινουν, καπνιζουν, ξενυχτουν, τρεφονται με ανθυγιεινα, η αθληση ειναι αγνωστη λεξη για αυτους, "ασελγουν" καθημερινα στο σωμα και την υγεια τους...και παρολα αυτα γινονται κηρυκες υγειας. Δεν εμβολιαζονται για το καλο του οργανισμου τους!!!

Εναν οργανισμο που τον βασανιζουν σε καθημερινη βαση, αλλά τον προστατευουν απο το εμβολιο του σατανα!!!

Το ακρον αωτον του παραλογισμου.
 

pagouras

Well-Known Member
Θα συνεχισω να ειμαι αθυροστομος, φιλε pagoura, αφου "εχω βγει εξω απο τα ρουχα μου" με οσα γραφει ο φιλος Mizerix και καποιοι αλλοι...

Ολα για τον π@υτσο γινονται!!! Οτιδηποτε αφορα το κατω κεφαλι, γινεται απερισκεπτα και χωρις κανεναν ενδοιασμο.

Οτιδηποτε, ομως, αφορα το πανω κεφαλι και που απαιτει λογικη κριση, αυτο οι δηθεν επαναστατες αρνητες το περνουν στο ντουκου.

Πινουν, καπνιζουν, ξενυχτουν, τρεφονται με ανθυγιεινα, η αθληση ειναι αγνωστη λεξη για αυτους, "ασελγουν" καθημερινα στο σωμα και την υγεια τους...και παρολα αυτα γινονται κηρυκες υγειας. Δεν εμβολιαζονται για το καλο του οργανισμου τους!!!

Εναν οργανισμο που τον βασανιζουν σε καθημερινη βαση, αλλά τον προστατευουν απο το εμβολιο του σατανα!!!

Το ακρον αωτον του παραλογισμου.
Δν μπορεις να βγάλεις ακρη με αρνητές η κρυφοαρνητες, κοπτονται για τα συνταγματικά δικαιώματα τους περιορισμούς τα πρόστιμα, τους ελέγχους κτλ και δν μπορούν απλά να καταλάβουν ότι είναι σε μια κοινωνία που η ίδια τους άρνηση σ όλα επηρεάζει και την ζωή των άλλων, η μητέρα μου πχ δν έκανε το προγραμματισμένο χειρουργείο της επειδή έγινε μεθ covid η μια χειρουργική. Έχουν μόνο απαιτησεις: Δωρεαν τεστ , δωρεαν περίθαλψη, νεες χιλιάδες μεθ, χιλιάδες προσλήψεις, επιδόματα, λες και το κράτος είναι ο Μητσοτάκης ο Τσιπρας και ο κάθε πολιτικός.
 

pagouras

Well-Known Member
Διαβάζω ο αρχιψεκας 70χρονος διαβητικός Τραγκας κόλλησε covid και γκρινιάζει στο fb που δν του δίνουν μονοκλωνικα που ως γνωστον είναι δοκιμασμένα εδώ και 10ετιες. Δν τον φοβάμαι όμως έχει στο κόμμα του τον αρχιατρο Πετρακο. Θα τον κάνει περδικι
 

Mizerix

Active Member
@tol @pagouras Να σας υπενθυμίσω ότι έχω κάνει το εμβόλιο και μάλιστα στην ώρα του, όταν δεν είχα απολύτως κανέναν περιορισμό στην καθημερινότητά μου. Άρα μην αναπαράγετε περί κρυφοαρνητών, καθώς ήταν μια επιλογή 100% συνειδητή.

Από την στιγμή που φορολογούμαι ασφαλώς και έχω απαιτήσεις από το ΕΣΥ. Όχι παιδιά, να μην κάνουν προσλήψεις, για παράδειγμα είναι χαζή η ξαδέρφη μου που σπούδασε εδώ, έκανε μεταπτυχιακό εδώ κι έχει αναμονή δεν ξέρω κι εγώ πόσα χρόνια για ειδικότητα. Εν τέλει, έκανε τα χαρτιά της και μέσω αξιολόγησης (γραπτές εξετάσεις, συνεντεύξεις κλπ) κατέληξε Ελβετία για να κάνει την ειδικότητά της και λογικά να συνεχίσει να δουλεύει εκεί. Μου λέει ευτυχώς έγινε όλο αυτό και γλύτωσα! Ας τους διώξουμε μωρέ και αυτούς τους τελευταίους νέους, χώρο πιάνουν έτσι κι αλλιώς. Ας μείνουν μόνο ξεματιάστρες, τί τους θέλουμε τους γιατρούς…
 

pagouras

Well-Known Member
@tol @pagouras Να σας υπενθυμίσω ότι έχω κάνει το εμβόλιο και μάλιστα στην ώρα του, όταν δεν είχα απολύτως κανέναν περιορισμό στην καθημερινότητά μου. Άρα μην αναπαράγετε περί κρυφοαρνητών, καθώς ήταν μια επιλογή 100% συνειδητή.

Από την στιγμή που φορολογούμαι ασφαλώς και έχω απαιτήσεις από το ΕΣΥ. Όχι παιδιά, να μην κάνουν προσλήψεις, για παράδειγμα είναι χαζή η ξαδέρφη μου που σπούδασε εδώ, έκανε μεταπτυχιακό εδώ κι έχει αναμονή δεν ξέρω κι εγώ πόσα χρόνια για ειδικότητα. Εν τέλει, έκανε τα χαρτιά της και μέσω αξιολόγησης (γραπτές εξετάσεις, συνεντεύξεις κλπ) κατέληξε Ελβετία για να κάνει την ειδικότητά της και λογικά να συνεχίσει να δουλεύει εκεί. Μου λέει ευτυχώς έγινε όλο αυτό και γλύτωσα! Ας τους διώξουμε μωρέ και αυτούς τους τελευταίους νέους, χώρο πιάνουν έτσι κι αλλιώς. Ας μείνουν μόνο ξεματιάστρες, τί τους θέλουμε τους γιατρούς…
Aν θες να φανείς χρήσιμος πεισε καποιον αρνητή να εμβολιαστεί , πρόσεχε τον εαυτό σου και τους γύρω σου έτσι βάζεις κ εσυ ένα λιθαράκι να τελειώσει πιο γρήγορα η ΠΑΝΔΗΜΙΑ έτσι συνεισφέρει ο καθένας από λίγο στο κοινωνικό σύνολο. Όλα τα άλλα είναι αμπελοφιλοσοφιες και βαθυστοχαστες αναζητήσεις.
 

Mizerix

Active Member
Aν θες να φανείς χρήσιμος πεισε καποιον αρνητή να εμβολιαστεί , πρόσεχε τον εαυτό σου και τους γύρω σου έτσι βάζεις κ εσυ ένα λιθαράκι να τελειώσει πιο γρήγορα η ΠΑΝΔΗΜΙΑ έτσι συνεισφέρει ο καθένας από λίγο στο κοινωνικό σύνολο. Όλα τα άλλα είναι αμπελοφιλοσοφιες και βαθυστοχαστες αναζητήσεις.

Φίλε μου προσπαθώ, αλλά αυτοί που φοβούνται δεν πείθονται εύκολα. Το σέβομαι. Δεν κάθομαι να τον στοχοποιήσω γιατί χειρότερα θα τα κάνω. Του αναφέρω κάποια στατιστικά σχετικά με το πόσο κινδυνεύει από τον ιό, πόσο από το εμβόλιο κλπ, αλλά πέρα από αυτό δεν μπορώ να τον πιάσω από το αυτί να τον πάω στο εμβολιαστικό κέντρο.
 

pagouras

Well-Known Member
Φίλε μου προσπαθώ, αλλά αυτοί που φοβούνται δεν πείθονται εύκολα. Το σέβομαι. Δεν κάθομαι να τον στοχοποιήσω γιατί χειρότερα θα τα κάνω. Του αναφέρω κάποια στατιστικά σχετικά με το πόσο κινδυνεύει από τον ιό, πόσο από το εμβόλιο κλπ, αλλά πέρα από αυτό δεν μπορώ να τον πιάσω από το αυτί να τον πάω στο εμβολιαστικό κέντρο.
Αυτοί που φοβούνται πλέον είναι ελάχιστοι, να το καταλάβω για το πρώτο δίμηνο οκ. Πλεον με 7 δις εμβολιασμούς παγκοσμίως με ένα από τα πιο ασφαλή και αποτελεσματικά εμβολια παγκοσμίως δν υπαρχει δικαιολογία. Το 90% των ανεμβολιαστων είναι αρνητές ψεκασμενοι θρησκοληπτοι, αγράμματοι αμόρφωτοι, ατομα χαμηλής αυτοπεποιθησης που μέσα από την άρνηση θεωρούν οτι κάνουν κάποιου είδους επανάσταση και δίνουν αξία στο εγώ τους, με λίγα λόγια τυφλώμενοι από τον εγωισμό τους ότι πράττουν κάτι το ιδεατο χωρίς να μπρουν να αντιληφθούν την τραγική πραγματικότητα με τους αχρείαστος καθημερινούς θανάτους. Ατομα που έχασαν λόγω της άρνησης τους να εμβολιαστούν την ζωή τους , τα συγγενικά πρόσωπα με τα ίδια μυαλά παρόλο που πήγαν τυλιγμένο με σελοφάν τον άνθρωπο τους συνεχίζουν τα ίδια και χειρότερα. Γι αυτά τα άτομα λοιπόν τουλάχιστον για ένα 50% το οικονομικό αντικίνητρο θα είναι μια χαρά ευκαιρία και δικαιολογία για να κάνουν το τσίμπημα.
 

Panos1982

Well-Known Member
Τα πραγματα ειναι πολυ απλα , δε καταλαβαινω γτ τσακωνεστε για 140 σελιδες....
σε αυτο το βιντεο στο 7:45 λεει ξεκαθαρα ο gates οτι μπορει να βγαλει εμβολιο σε 18 μηνες αλλα στο 7:51 οτι αυτο θα εχει σαν κοστος
να γινουν λιγοτερες δοκιμες ασφαλειας απ οτι χρειαζεται, με πιθανες παρενεργειες οποτε οι κυβερνησεις θα πρεπει να διαλεξουν τι θελουν να κανουν..... στο 8:30 λεει οτι δεν εχουμε τον χρονο να κανουμε μακρες δοκιμες οποτε θα πρεπει να υπαρξει ενας συμβιβασμος, ειτε θα περιμενουν οι κυβερνησεις να γινει κανονικος ελεγχος δοκιμων ασφαλειας που θα παρει χρονια ειτε θα γινουν λιγοτερα τεστ ασφαλειας κ θα βγει πιο γρηγορα,
κι ολοι ειδαμε τι διαλεξαν κ πως το διαλεξαν ( χωρις να φερουν καμμια απολυτως ευθυνη σε ανθρωπους που θα υπαρξουν προβληματα - γιατι ακριβως ηξεραν οτι θα υπαρξουν .... οποτε πολυ δικαιολογημενος ο φοβος των αντι...

Επισης ολοι εχουμε δει να πεθαινει καποιος γνωστος μας κλπ απο κοβιντ κ δικαιολογημενος κ ο φοβος των εμβο για τον ιο.

Σε αυτο το βιντεακι απο κατω Ελληνας πρωθυπουργος πριν 25 χρονια μιλουσε για την μηδενοποιηση των κυβερνησεων.
δες το μικρο αποσπασμα 1 λεπτου.

Και τελικα ειδαμε απο 1ο χερι το 2015 οτι οντως εχει χαθει η ενθικη κυριαρχια , αποφασιζουν οι "μεγαλοι" για τη χωρα μας κ οι πολιτικοι μας ειναι απλα ενα φερεφωνο, που εχει δεμενα τα χερια κ υπακουει οτι του υποδειξουν.

Τα κρατη θα παψουν να ειναι κρατικα και θα ειναι ιδιωτικα, τα λιμανια τα αεροδρομια , τους δρομους , τις υπηρεσιες , τις ΑΠΕ , τη ΔΕη κλπ κλπ
θα τις εχουν μεγαλες ξενες πολυεθνικες. Αντι να κανουν πολεμο οπως οι τουρκοι για να σου παρουν τα παντα, θα στα παρουν και θα δουλευεις γι αυτους χωρις να εχουν ριξει 1 σφαιρα. Θα σταματησουν οι παρελασεις οι σημαιες κ οτιδηποτε εθνικο.... αλλα θα σου παρεχουν κ προστασια δε θα σου κανει πια κανενας πολεμο.... γιατι ολες οι εταιρειες θα ειναι δικες τους.

Οπως ειπε κ ο benjamin Franklin αυτος που δινει μια σπιθαμη ελευθεριας για να παρει λιγη ασφαλεια , δεν αξιζει ουτε την ελευθερια ουτε την ασφαλεια και στο τελος θα χασει κ τα δυο.

Ο επομενος στοχος ειναι οι πολιτες των κρατων η αποδυναμωση τους κ η στερηση της ελευθεριας κ των δικαιωματων τους.
εχει ηδη αρχισει.
Θα ολοκληρωθει ( μετα απο αρκετα χρονια) οταν ολοι θα ειναι πληρως ελεγχομενοι δεν θα εχουν κανενα δικαιωμα και κανενα περιθωριο επιλογης παρα μονο να κανουν αυτο που προσταζει το κεντρο εξουσιας.

Θα δουλεουν ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ 7 μερες την εβδομαδα, 12 ωρες την ημερα για 400 - 500 ευρω. Οι ιδιωτικες επιχειρησεις θα πεθανουν και ολοι θα δουλεουν σε πολυκαταστηματα πολυεθνικων. Αν καποιος παει να σηκωσει κεφαλι να απεργησει κλπ θα απολυεται αυτοματως χωρις καμμια απολαβη και θα του διαγραφονται και τα ενσημα που εχει κολλησει στην εταιρια που δουλευε κι ας τα εχει πληρωσει.... δε θα περνει συνταξη.
Ο φοβος λοιπον θα τον εχει κανει αρνακι.
Τοτε οταν καποιος αλλος panos1982 φωναξει και πει φτανει πια , θα βρεθει αλλος ενας harrisG να του πει αν δε σ αρεσει να πας στο βουνο γτ εδω ετσι πρεπει να ζουμε κ η ιστορια θα συνεχιζεται.

Καταλαβετε οτι το θεμα δεν ειναι Υγειας αλλα Εξουσιας. Τα μετρα δεν εχουν στοχο την υγεια σου αλλα στοχο εχουν τον ελεγχο σου κ την στερηση της ελευθεριας σου κ την σταδιακη προσαρμογη σου στην νεα εποχη εξουσιας που ερχεται.
Τα εμβολια ειναι απλα ο δουρειος Ιππος.

Τελος για να κλισει πιο ευχαριστα το μυνημα θα βαλω ενα τραγουδακι που το ακουγα απο μικρος δινοντας βαση κυριως στην μελωδια κ οχι στα λογια ( δεν καταλαβαινα ημουν μικρος ειχα μαλλι κ ζουσα ανεμελα :)

Δωσε βαση απ την αρχη , αλλα αν θες να μπεις κατευθιαν στο θεμα αντε στο 0:50


Υ.Γ γραμμενο 40 χρονια πριν, απο ψεκ στιχουργους.

Σε πολυεθνικο μονοδρομο , aka μονο πολυεθνικες αυστηρα (μονοδρομος)
φοβαμαι αυτα που θα γινουν για μενα χωρις εμενα , aka στερηση προσωπικης ελευθεριας κ υποχρεωτικος μετασχηματισμος σε υπακουο πιονι.

Οποιος πιστευει οτι εχουμε Δημοκρατια θα πρεπει απο 16 Γεναρη να πληρωνει 100 ευρω προστιμο !
Οποιος πιστευει οτι αυριο δεν θα ερθει κ η δικη του σειρα 200 !
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannis88test

Active Member
ας πούμε ότι όλα όσα λες είναι σωστά παραβλέποντας κάποια φακτ ότι για χώρες σαν την ελλάδα ισχύουν από ίδρυσης και δεν έγιναν τα τελευταία χρόνια με το να αντιδράς στο εμβόλιο τιμωρείς τον ευατό σου. τον μάη πέρασε το αντεργατικό έκτρωμα και δεν κουνήθηκε φύλλο. το 85 κανείς δεν θα αντιδρούσε στον εμβολιασμό, αλλά αν ακούμπαγαν το 8ωρο θα είχε γυρίσει η γη.
 
  • Like
Reactions: spi

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα δουλεουν ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ 7 μερες την εβδομαδα, 12 ωρες την ημερα για 400 - 500 ευρω. Οι ιδιωτικες επιχειρησεις θα πεθανουν και ολοι θα δουλεουν σε πολυκαταστηματα πολυεθνικων. Αν καποιος παει να σηκωσει κεφαλι να απεργησει κλπ θα απολυεται αυτοματως χωρις καμμια απολαβη και θα του διαγραφονται και τα ενσημα που εχει κολλησει στην εταιρια που δουλευε κι ας τα εχει πληρωσει.... δε θα περνει συνταξη.
Ο φοβος λοιπον θα τον εχει κανει αρνακι.
Τοτε οταν καποιος αλλος panos1982 φωναξει και πει φτανει πια , θα βρεθει αλλος ενας harrisG να του πει αν δε σ αρεσει να πας στο βουνο γτ εδω ετσι πρεπει να ζουμε κ η ιστορια θα συνεχιζεται.

Δύσκολο να προβλέψεις ένα χαοτικό μέλλον. Αν όμως έπρεπε να κάνω μια πρόβλεψη θα έλεγα ότι μάλλον το αντίθετο θα συμβεί. Σταδιακά ο άνθρωπος ΔΕΝ θα δουλεύει και θα αρχίσει να αντικαθίσταται από μηχανές πολύ γρηγορότερα από το παρελθόν. Σε λίγο καιρό θα δούμε τα ταξί και τα φορτηγά να γίνονται αυτόνομα και σταδιακά να χάνονται επαγγέλματα που δεν θα αντικαθιστώνται από άλλα όπως γινόταν στο παρελθόν. Αυτό θα σημαίνει ανεργία και φτωχοποίηση? Πιθανώς ναι, πιθανώς και όχι. Από την στιγμή που θα παράγεται πλούτος, αφού η παραγωγικότητα θα αυξάνεται, ένα σενάριο λέει (και συζητείται αρκετά σε βόρειες χώρες) ότι πρακτικά θα πληρώνεσαι για να κάθεσαι, τουλάχιστον στον βαθμό που οι άνθρωποι θα είναι το επίκεντρο των κοινωνικών και πολιτικών εξελίξεων.
 

Harris_G

Well-Known Member
Τι σχεση εχει ρε Πανο αυτο που λεω για την κοινωνικη ευθυνη με αυτο που περιγραφεις;
Αμα ειναι να περναω με κοκκινα επειδη δε γουσταρω να περιμενω. Επειδη εσυ δεν εκπληρωνεις την ευθυνη σου γιατι ο αλλος διπλα σου να σε ανεχτει; Θες να συναλλασσεσαι μαζι με αλλους για να αγοραζεις Ducates kai Agustes και χλιδατες εμφυτευσεις; Θελεις προνομια μιας οργανωμενης κοινωνιας (υγεια, εκπαιδευση, ασφαλεια, παροχη λοιποων υπηρεσιων) Ε αφου δε σας αρεσει η κοινωνια πηγαινετε να ζησετε σα τους Αμις. Αλλα και αυτοι καθε τρεις και λιγο στη πολη κατεβαινουν. Να τα απομυζουμε τα θετικα της κοινωνιας αλλα εμεις να μην προσφερουμε τπτ. Μαλιστα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Θα συνεχισω να ειμαι αθυροστομος, φιλε pagoura, αφου "εχω βγει εξω απο τα ρουχα μου" με οσα γραφει ο φιλος Mizerix και καποιοι αλλοι...

Ολα για τον π@υτσο γινονται!!! Οτιδηποτε αφορα το κατω κεφαλι, γινεται απερισκεπτα και χωρις κανεναν ενδοιασμο.

Οτιδηποτε, ομως, αφορα το πανω κεφαλι και που απαιτει λογικη κριση, αυτο οι δηθεν επαναστατες αρνητες το περνουν στο ντουκου.

Πινουν, καπνιζουν, ξενυχτουν, τρεφονται με ανθυγιεινα, η αθληση ειναι αγνωστη λεξη για αυτους, "ασελγουν" καθημερινα στο σωμα και την υγεια τους...και παρολα αυτα γινονται κηρυκες υγειας. Δεν εμβολιαζονται για το καλο του οργανισμου τους!!!

Εναν οργανισμο που τον βασανιζουν σε καθημερινη βαση, αλλά τον προστατευουν απο το εμβολιο του σατανα!!!

Το ακρον αωτον του παραλογισμου.

Tol εχεις απιστευτο δίκιο. Συγγνωμη που θα αλλαξω το θεμα συζητησης αλλα οι ιδιοι κυριοι που τόσο γλαφύρα περιέγραψες θα είναι και οι ίδιοι που στο άκουσμα της φιναστερίδης θα ορκίζονται πως ευθύνεται για οτιδήποτε τους συμβαίνει. Τι κι αν οι αρτηρίες κοντεύουν να φράξουν , τι κι αν η σχέση τους με τον αθλητισμό είναι τα ματς του Ολυμπιακού στο Γιουρόπα Λιγκ, τι κι αν η σχέση τους με την υγιεινή είναι ένα μπάνιο τη βδομάδα και 2 φορές ανά 8 μέρες βούρτσισμα των δοντιών. Για όλα φταίει η φιναστερίδη, τα εμβόλια και η κακιά δύση ! Ως επί των πλείστων η πλειοψηφία των ΦΑΝΑΤΙΚΩΝ αντιεμβολιαστών είναι και οι ίδιοι που κατά κανόνα θα πιστεύουν ότι ο Κθούλου κρύβεται στα βάθη του τρίγωνου των Βερμούδων, πως το πείραμα της Φιλαδέλφειας είναι γεγονός, πως κάτω από την Ακρόπολη κρύβεται μία άλλη Ακρόπολη με το χρυσελεφάντινο άγαλμα του Δία και πως η ελληνική γλώσσα δεν είναι παγκοσμίως διαδεδομένη για μία ψήφο που έδωσε ένας Έλληνας στην Αγγλική και μας νίκησαν. Γενικά άκρη δε θα βγάλεις....
 

Mizerix

Active Member
Δύσκολο να προβλέψεις ένα χαοτικό μέλλον. Αν όμως έπρεπε να κάνω μια πρόβλεψη θα έλεγα ότι μάλλον το αντίθετο θα συμβεί. Σταδιακά ο άνθρωπος ΔΕΝ θα δουλεύει και θα αρχίσει να αντικαθίσταται από μηχανές πολύ γρηγορότερα από το παρελθόν. Σε λίγο καιρό θα δούμε τα ταξί και τα φορτηγά να γίνονται αυτόνομα και σταδιακά να χάνονται επαγγέλματα που δεν θα αντικαθιστώνται από άλλα όπως γινόταν στο παρελθόν. Αυτό θα σημαίνει ανεργία και φτωχοποίηση? Πιθανώς ναι, πιθανώς και όχι. Από την στιγμή που θα παράγεται πλούτος, αφού η παραγωγικότητα θα αυξάνεται, ένα σενάριο λέει (και συζητείται αρκετά σε βόρειες χώρες) ότι πρακτικά θα πληρώνεσαι για να κάθεσαι, τουλάχιστον στον βαθμό που οι άνθρωποι θα είναι το επίκεντρο των κοινωνικών και πολιτικών εξελίξεων.

Άρα αναμένουμε με ανυπομονησία το λεγόμενο «Παγκόσμιο Καθολικό Εισόδημα»? Πρακτικά εμένα αυτό μου ακούγεται ότι θα βρισκόμαστε σε μια κατάσταση ελευθερίας αλλά στην ουσία θα είναι φυλακή. Θα μας πετάνε και ελάχιστα ψιχουλάκια κι όλα καλά.

Η τεχνολογία θεωρώ είναι ευχή και κατάρα μαζί, ανάλογα με το πώς την χρησιμοποιεί κανείς. Για παράδειγμα εμένα ο Γκέιτς μου βγάζει ότι έχει μια τρελοδιαστροφή. Πες με προκατειλημμένο, έτσι τον ψυχανεμίζομαι. Ξαφνικά τον πήρε ο πόνος για την ανθρωπότητα και δίνει τη μία συνέντευξη μετά την άλλη? Η τεχνητή νοημοσύνη δεν είναι πολύ μακρινό σενάριο όπως φαντάζονται μερικοί. Λίγες δεκαετίες χρειάζονται για να προετοιμαστεί κατάλληλα το έδαφος.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Οι μισοί Έλληνες δεν έκαναν το εμβόλιο εδώ και 2 χρόνια με τόσο σκληρά μέτρα και εκβιασμους και από τους υπόλοιπους οι μισοί το έκαναν από υποχρέωση για να μην χάσουν την δουλειά τους οπότε αν το εμβόλιο δεν ήταν υποχρεωτικό ζήτημα να εμβολιαζοταν 1-2 εκατομμύρια ελληνες.
Μήπως οι αρνητές παγκόσμιος είναι πολλοί περισσότεροι? Αν ήταν οι μειοψηφία τώρα θα τελείωνε εδώ και καιρό όλο αυτό το πράγμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και παρεπιπτόντως τις προάλλες σας είχα αναφέρει ότι ο θείος μου έπαθε εγκεφαλικό μετά την πρώτη δόση Pfizer δηλαδή μετά 3 ώρες και τον είχαν στα κέντρα αποκατάστασης. Πέθανε πριν μια εβδομάδα από το εμβόλιο το είπαν και οι γιατροί και η θεία μου που τον ζαλίσει να το κάνει τώρα είναι σε κατάθλιψη.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οι μισοί Έλληνες δεν έκαναν το εμβόλιο εδώ και 2 χρόνια με τόσο σκληρά μέτρα και εκβιασμους και από τους υπόλοιπους οι μισοί το έκαναν από υποχρέωση για να μην χάσουν την δουλειά τους οπότε αν το εμβόλιο δεν ήταν υποχρεωτικό ζήτημα να εμβολιαζοταν 1-2 εκατομμύρια ελληνες.
Μήπως οι αρνητές παγκόσμιος είναι πολλοί περισσότεροι? Αν ήταν οι μειοψηφία τώρα θα τελείωνε εδώ και καιρό όλο αυτό το πράγμα.

Αυτό είναι το ελάσσον. Το μείζον είναι ο εμβολιασμός του λεγόμενου "τρίτου κόσμου". Όταν τα 2/3 του πλανήτη δεν έχουν πρόσβαση σε εμβόλια το θέμα θα διαιωνίζεται και οι παραλλαγές θα κάνουν πάρτι.
 

Mizerix

Active Member
Και παρεπιπτόντως τις προάλλες σας είχα αναφέρει ότι ο θείος μου έπαθε εγκεφαλικό μετά την πρώτη δόση Pfizer δηλαδή μετά 3 ώρες και τον είχαν στα κέντρα αποκατάστασης. Πέθανε πριν μια εβδομάδα από το εμβόλιο το είπαν και οι γιατροί και η θεία μου που τον ζαλίσει να το κάνει τώρα είναι σε κατάθλιψη.

Ζωή σε εσάς @John_John1. Πολλοί θα πουν σε έναν πόλεμο υπάρχουν και παράπλευρες απώλειες. Εγώ θα πω ας αποφασίσει ο καθένας για τον εαυτό του τί θα κάνει. Είναι μια ιατρική πράξη. Άραγε τα κανάλια θα δείξουν τίποτα?


Πόσοι γιατροί ή απλός κόσμος γνωρίζουν την κίτρινη κάρτα? Οι περισσότεροι θα αναφέρουν ότι πρόκειται για μια κάρτα που δίνεται για αντικανονικό μαρκάρισμα στο ποδόσφαιρο.
 

tol

Well-Known Member
εχει χαθει η ενθικη κυριαρχια , αποφασιζουν οι "μεγαλοι" για τη χωρα μας κ οι πολιτικοι μας ειναι απλα ενα φερεφωνο, που εχει δεμενα τα χερια κ υπακουει οτι του υποδειξουν.

Φιλε Πανο, μπορει οι γνωσεις σου για μεταμοσχευσεις μαλλιων να ειναι τεραστιες, απο την αλλη, ομως, ολα οσα γραφεις, θιγοντας παρα πολλα άλλα ζητηματα, ειναι, μαλλον, εσφαλμενα.

Σαν αλλος Νοστραδαμος αρχισες τις προφητειες...θα γινει αυτο...θα γινει το αλλο. Φταινε αυτοι...φταινε οι αλλοι.

Απο που να ξεκινησει κανείς και που να τελειωσει; Τι να πρωτοσχολιασω, για να αποδειξω ποσο αιολα ειναι οσα γραφεις;

"Χαθηκε η εθνικη μας κυριαρχια εξαιτιας των μεγαλων και οι πολιτικοι μας ειναι φερεφωνο" ;

Αληθεια τωρα; Σοβαρολογεις;

Ποιος εφερε τη χωρα σε τετοιο χαλι; Ποιος ευθυνεται για τις λαμογιες δεκαετιων;

Οι ξενοι; Η Μερκελ; Ο Μπους; Ο Ομπαμα; Οι Γερμαναραδες; Οι Τουρκαλαδες;

Ποιος εχεφρων ανθρωπος εχει αυτες τις αντιληψεις;

Αραγε, σε ποια χωρα ζεις, φιλε Πανο;

Για δεκαετιες ολοκληρες οι πολιτικοι μας εχουν αποδειχθει ανικανοι και επικινδυνοι και εσυ γραφεις οτι ειναι λαθος που σταματησαν να διαχειριζονται οι ιδιοι τα εσωτερικα μας θεματα, αλλά οι ξενοι.

Μα η μονη ελπιδα να ορθοποδησουμε ειναι αυτη. Οσο οι τυχαρπαστοι, ανερματιστοι, διεφθαρμενοι ως το κοκκαλο Ελληνες πολιτικοι ειχαν τη διαχειριση, η χωρα πηγε κατα διαολου.

Δυστυχως και εσυ, οπως και πολλοι αλλοι, πασχετε απο το συνδρομο του νεοελληνα ραγια. Αυτου που βλεπει γυρω του μονο αφεντες που ειναι ετοιμοι να του πιουν το αιμα. Αυτου που για ολα τα δεινα, του φταινε οι ξενοι, οι αλλοι, οι βαρβαροι του Καβαφη.

Αντι να κανουμε μια αυτοκριτικη ως εθνος, αντι να ενσκυψουμε στα παμπολλα λαθη μας και να τα διορθωσουμε, μας φταιει η Μερκελ και ο Σόιμπλε!!!

Στην προκειμενη περιπτωση του εμβολιου, αντι να αναλαβει ο καθενας τις ευθυνες του, αρχιζει το κηρυγμα περι απωλειας της ατομικης και εθνικης ανεξαρτησιας.

Μηπως θα ηταν προτιμοτερο να σταματησουμε το κυνηγι μαγισσων και αναγνωριζοντας τα λαθη μας να βαλουμε ολοι ενα λιθαρακι στην προσπαθεια ανορθωσης της χωρας;
 
Μπλουζα