ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΑΛΛΙΩΝ 4070 grafts-Dr ΑΓΓΕΛΟΣ ΚΕΡΑΜΙΔΑΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ) 13 ΣΕΠ 2021

teoyoung

Active Member
Όταν σου λέει δότρια 110 cm με 60 grafts πυκνότητα τότε όλα τα μοσχεύματα είναι 6600 και μπορείς να πάρεις τα μισά δηλαδή 3150

Έβγαλα 920 παραπάνω. Και το έλεγα στον εαυτό μου να μην πάω για παραπάνω από 3100-3200 gr.
Θα κάνω υπομονή όπως μου είπες τώρα και ψυχραιμία. Κι όταν μου είπε ο γιατρός Θοδωρή σταματάμε τώρα , στα 4070, του γκρίνιαξα κιόλας.
Σανίδα που θέλω...Ο στόχος του Ιατρού ήταν το ελάχιστο 4200.Έτσι μου είχε πει στην αρχή αλλά μετά το έκοψε από μόνος του. (4070 έβγαλε)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Σχεδόν αυτά που έγραψες, με την προυπόθεση οτι ο πελάτης δεν κάνει λάθος ή κατάλαβε λάθος στην ενημερωσή του. Ο matt δεν είναι κορυφή, απλά ένα παλικάρι που έκανε μετ και προσπαθεί να βγάλει λεφτά απο αυτό. Δεν είναι ιατρός.

Σκεψου ποσο σαπια ειναι η φαση ορισμενες φορες που ο πελάτης θα προτιμήσει να ακούσει και στο τέλος τέλος να πληρώσει έναν άλλον ασθενή (!!!!!!) για να κάνει τη δουλειά που θα έπρεπε να έκανε αψεγάδιαστα ένας ειδικός. Μπάζει από παντού το θέμα. Η ευθύνη δεν είναι μονόπλευρη.
 

oreo

Well-Known Member
Έβγαλα 920 παραπάνω. Και το έλεγα στον εαυτό μου να μην πάω για παραπάνω από 3100-3200 gr.
Θα κάνω υπομονή όπως μου είπες τώρα και ψυχραιμία.
Φίλε έκανες αυτό που νόμιζες καλύτερο, θα βγούν τα μαλλιά και θα αλλάξουν τελείως αυτό που βλέπεις στον καθρέφτη, προς το καλύτερο. Μην άγχεσαι τώρα στο πως τι και γιατί. Καλα να είσαι και να είμαστε, στο τέλος ξυρίζουν το γαμπρό.
 

vlafo

Well-Known Member
o Cole ξέρουμε αν είναι έλληνας/ ελληνοαμερικάνος από τον ένα γονέα του ; Αν όχι ο Cole ποιο μεγάλο όνομα παγκοσμίως του χώρου είναι μισός Έλληνας ξέρει κάποιος ;
Δεν το ξέρω αυτό.
How come?
Είναι πάντως περίεργος.
 

Aldo

Well-Known Member
Σχεδόν αυτά που έγραψες, με την προυπόθεση οτι ο πελάτης δεν κάνει λάθος ή κατάλαβε λάθος στην ενημερωσή του. Ο matt δεν είναι κορυφή, απλά ένα παλικάρι που έκανε μετ και προσπαθεί να βγάλει λεφτά απο αυτό. Δεν είναι ιατρός.
Τώρα έχω μιαν ερώτηση για εσένα, είναι ηθικό να προειδοποιεί κάποιος ο οποίος επιχειρεί στον χώρο της αισθητικής τπυ μαλλιου(προϊόντα , συμβουλευτική , μεταμοσχεύσεις) ότι φοράει τοπικ στις εμφανίσεις του ;
Πχ . τον βλέπεις (αυτό τον κάποιο) και λες α μαλλι σαν το δικό σου θέλω, θα πρπεει αυτός ο κάποιος να ανακοινώνει την χρήση τοπικ ή όχι ; Εαν δεν το κάνει (ενώ κάνει χρήση), πως λέγεται ;
 

alex7

Well-Known Member
Έβγαλα 920 παραπάνω. Και το έλεγα στον εαυτό μου να μην πάω για παραπάνω από 3100-3200 gr.
Θα κάνω υπομονή όπως μου είπες τώρα και ψυχραιμία. Κι όταν μου είπε ο γιατρός Θοδωρή σταματάμε τώρα , στα 4070, του γκρίνιαξα κιόλας.
Σανίδα που θέλω...Ο στόχος του Ιατρού ήταν το ελάχιστο 4200.Έτσι μου είχε πει στην αρχή αλλά μετά το έκοψε από μόνος του. Μην μου ζητάς ούτε ένα ακόμη, μου είπε.(4070 έβγαλε)
Διορθώνω 3300 όχι 3150 .Αν όμως είναι σωστή η μέτρηση .Έχω αμφιβολίες γιαυτο .Τα 110 που λέει και ο μοντ είναι πολύ μικρή δότρια
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Αυτο με το τοπικ είναι σαν τα πορτοκάλια που βάζαν στο σουτιέν τα κοριτσάκια αρκετές φορές στο γυμνάσιο για να φαίνονται boostαρισμενα. Οφείλει να το λέει κάποιος. Εγώ όταν είχα αραιώσει με μινοξ και έβαζα με καμάρι το έλεγα. Σιγά.
 

oreo

Well-Known Member
Τώρα έχω μιαν ερώτηση για εσένα, είναι ηθικό να προειδοποιεί κάποιος ο οποίος επιχειρεί στον χώρο της αισθητικής τπυ μαλλιου(προϊόντα , συμβουλευτική , μεταμοσχεύσεις) ότι φοράει τοπικ στις εμφανίσεις του ;
Πχ . τον βλέπεις (αυτό τον κάποιο) και λες α μαλλι σαν το δικό σου θέλω, θα πρπεει αυτός ο κάποιος να ανακοινώνει την χρήση τοπικ ή όχι ; Εαν δεν το κάνει (ενώ κάνει χρήση), πως λέγεται ;
Είναι ρητορική η ερώτηση, προφανώς πρέπει ο πελάτης να πληροφορείται για το καμουφλάζ.
 

oreo

Well-Known Member
Αυτο με το τοπικ είναι σαν τα πορτοκάλια που βάζαν στο σουτιέν τα κοριτσάκια αρκετές φορές στο γυμνάσιο για να φαίνονται boostαρισμενα. Οφείλει να το λέει κάποιος. Εγώ όταν είχα αραιώσει με μινοξ και έβαζα με καμάρι το έλεγα. Σιγά.
Τώρα με τα KFC, είναι boostarismena δεν χρείαζονται πορτοκάλια :p :p :p
 

Aldo

Well-Known Member
Αυτο με το τοπικ είναι σαν τα πορτοκάλια που βάζαν στο σουτιέν τα κοριτσάκια αρκετές φορές στο γυμνάσιο για να φαίνονται boostαρισμενα. Οφείλει να το λέει κάποιος. Εγώ όταν είχα αραιώσει με μινοξ και έβαζα με καμάρι το έλεγα. Σιγά.
Πρόσεξε, ρώτησα κάτι συγκεκριμένο. Πως χαρακτηρίζεται/λέγεται αυτός που επιχειρεί στον χώρο που ανέφερα και δεν αναφερει στον εν δυνάμει πελατη του, ότι φοράει τοπικ ! Είναι ηθικό να μην το αναφέρει ;

Εσυ δεν βγάζεις λεφτά από μεταμοσχεύσεις ή προϊόντα για το μαλλι , σωστά ;
Όποτε δεν μπορεί η εικόνα σου να επιδράσει προς όφελος σου, στην οποιαδήποτε απόφαση του πελατη.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Πρόσεξε, ρώτησα κάτι συγκεκριμένο. Πως χαρακτηρίζεται/λέγεται αυτός που επιχειρεί στον χώρο που ανέφερα και δεν αναφερει στον εν δυνάμει πελατη του, ότι φοράει τοπικ !

Εσυ δεν βγάζεις λεφτά από μεταμοσχεύσεις ή προϊόντα για το μαλλι , σωστά ;
Όποτε δεν μπορεί η εικόνα σου να επιδράσει προς όφελος σου, στην οποιαδήποτε απόφαση του πελατη.

To πως χαρακτηρίζεται ας μη το πούμε καλύτερα γιατί θα φάμε μπαν. Απλά στο άλλαξα λίγο γι αυτό το λόγο, για να πω πως γενικά δε θα έπρεπε να αντιμετωπίζεται σαν ταμπου απο ορισμένους. Όσο για εμενα δυστυχως αυτή τη περιοδο λογω σχολης δεν βγαζω λεφτα απο τιποτα. Οταν αρχισω να ξαναβγαζω παντως θα προσπαθησω να μην ειναι απο τα τοπικ :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Θα σου δώσω τον ορισμό λοιπόν να μην σε μπλέξω με άρθρα του αστικού και ποινικού κώδικα.

Ορίζεται πως απάτη πράττει όποιος έχοντας σκοπό παράνομου περιουσιακού οφέλους, εξαπατά άλλον, με αποτέλεσμα να του δημιουργήσει μια πλάνη, η οποία έχει ως αποτέλεσμα, να προβεί αυτός σε μια περιουσιακή διάθεση, εξαιτίας της οποίας βλάπτεται η περιουσία του εξαπατώμενου ή άλλου. Η εξαπάτηση του θύματος μπορεί να γίνει με τους ακόλουθους τρόπους: α) Με ρητή παράσταση ενός ψευδούς γεγονότος σαν αληθινού. Γεγονός είναι κάτι που ανήκει στο παρελθόν ή στο παρόν, όχι πάντως στο μέλλον για παράδειγμα κάποιος παρουσιάζεται ως γιατρός. Αυτό είναι γεγονός, αλλά αν κάποιος πει σε κάποιον άλλον δώσε μου 5000 ευρώ και θα σου δώσω τη μοτοσυκλέτα μου, δεν είναι γεγονός, διότι είναι κάτι μελλοντικό και επομένως δε γίνεται να υπάρχει απάτη. β)Με συναγόμενη παράσταση ψευδούς γεγονότος δηλαδή όταν ο δράστης χωρίς να δηλώνει κάτι ξεκάθαρα το υποδηλώνει με τη συμπεριφορά του, για παράδειγμα ο απατεώνας φοράει μια ιατρική μπλούζα και περιφέρεται μέσα σε ένα νοσοκομείο δημιουργώντας την εντύπωση πως είναι γιατρός. γ)Εξαπάτηση με παράλειψη η οποία γίνεται με αθέμιτη παρασιώπηση, για παράδειγμα ο πωλητής ενός αυτοκινήτου παραλείπει σκόπιμα να αναφέρει τα σοβαρά πραγματικά η νομικά ελαττώματα που υπάρχουν στο όχημα.
 

Aldo

Well-Known Member
Θα σου δώσω τον ορισμό λοιπόν να μην σε μπλέξω με άρθρα του αστικού και ποινικού κώδικα.

Ορίζεται πως απάτη πράττει όποιος έχοντας σκοπό παράνομου περιουσιακού οφέλους, εξαπατά άλλον, με αποτέλεσμα να του δημιουργήσει μια πλάνη, η οποία έχει ως αποτέλεσμα, να προβεί αυτός σε μια περιουσιακή διάθεση, εξαιτίας της οποίας βλάπτεται η περιουσία του εξαπατώμενου ή άλλου. Η εξαπάτηση του θύματος μπορεί να γίνει με τους ακόλουθους τρόπους: α) Με ρητή παράσταση ενός ψευδούς γεγονότος σαν αληθινού. Γεγονός είναι κάτι που ανήκει στο παρελθόν ή στο παρόν, όχι πάντως στο μέλλον για παράδειγμα κάποιος παρουσιάζεται ως γιατρός. Αυτό είναι γεγονός, αλλά αν κάποιος πει σε κάποιον άλλον δώσε μου 5000 ευρώ και θα σου δώσω τη μοτοσυκλέτα μου, δεν είναι γεγονός, διότι είναι κάτι μελλοντικό και επομένως δε γίνεται να υπάρχει απάτη. β)Με συναγόμενη παράσταση ψευδούς γεγονότος δηλαδή όταν ο δράστης χωρίς να δηλώνει κάτι ξεκάθαρα το υποδηλώνει με τη συμπεριφορά του, για παράδειγμα ο απατεώνας φοράει μια ιατρική μπλούζα και περιφέρεται μέσα σε ένα νοσοκομείο δημιουργώντας την εντύπωση πως είναι γιατρός. γ)Εξαπάτηση με παράλειψη η οποία γίνεται με αθέμιτη παρασιώπηση, για παράδειγμα ο πωλητής ενός αυτοκινήτου παραλείπει σκόπιμα να αναφέρει τα σοβαρά πραγματικά η νομικά ελαττώματα που υπάρχουν στο όχημα.
Μερσί !
 

teoyoung

Active Member
Κι έλεγα γιατί είχα δύο τρία εξογκώματα.Τα πίεσα και ήταν σαν να είχε υγρό μέσα.Πονανε αρκετά.Πηρα τον Γιατρό μου πριν λίγο.Διαγνωση θυλακίτιδα.Ξεκιναω με αντιβίωση για 4-5 μέρες.Το πίεσα λίγο μετά το λούσιμο κ έβγαλε πράμα...
Πολύ περισσότερο από την φωτογραφία.
Να ανησυχώ ; Με έχει πιάσει άγχος αρκετό.Θα χάσω όλη την ληπτρια;
 

Συνημμένα

  • IMG_20211015_202155~2.jpg
    IMG_20211015_202155~2.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 222
  • IMG_20211015_220426~2.jpg
    IMG_20211015_220426~2.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 206

teoyoung

Active Member
Κι έλεγα γιατί είχα δύο τρία εξογκώματα.Τα πίεσα και ήταν σαν να είχε υγρό μέσα.Πονανε αρκετά.Πηρα τον Γιατρό μου πριν λίγο.Διαγνωση θυλακίτιδα.Ξεκιναω με αντιβίωση για 4-5 μέρες.Το πίεσα λίγο μετά το λούσιμο κ έβγαλε πράμα...
Πολύ περισσότερο από την φωτογραφία.
Να ανησυχώ ; Με έχει πιάσει άγχος αρκετό.Θα χάσω όλη την ληπτρια;

Ο cvial είχε πεί σε άλλο μέλος :


19 Μάιος 2021
"Δεν έχεις πρόβλημα με την επιβίωση των μοσχευμάτων. Η θυλακίτιδα είναι ασθένεια του δέρματος και όχι του εσωτερικού υποστρώματος που επηρεάζει την επιβίωση των τριχοθυλακίων. Βέβαια καλό είναι να την αντιμετωπίσεις έγκαιρα όπως όλες τις παθήσεις. Πάντως μην ανησυχείς".

Ελπίζω να ισχύει κ για μένα αυτό
 

alex7

Well-Known Member
Κι έλεγα γιατί είχα δύο τρία εξογκώματα.Τα πίεσα και ήταν σαν να είχε υγρό μέσα.Πονανε αρκετά.Πηρα τον Γιατρό μου πριν λίγο.Διαγνωση θυλακίτιδα.Ξεκιναω με αντιβίωση για 4-5 μέρες.Το πίεσα λίγο μετά το λούσιμο κ έβγαλε πράμα...
Πολύ περισσότερο από την φωτογραφία.
Να ανησυχώ ; Με έχει πιάσει άγχος αρκετό.Θα χάσω όλη την ληπτρια;
Έβαζες τα χέρια στο κεφάλι και τα χάϊδευες τα μμοσχευμενα ;
 

teoyoung

Active Member
Έβαζες τα χέρια στο κεφάλι και τα χάϊδευες τα μμοσχευμενα ;

Μόνο πίσω τα χαϊδευα.Κάποια στιγμή, στο συγκεκριμένο σημείο ,πριν 10 μέρες είχε μια πετσούλα και είχα βάλει εκεί τα δάχτυλα και πίεσα να βγεί.Αλλά τώρα έχω εξόγκωμα και στην άλλη πλευρά.
 

Gianney

Well-Known Member
Δεν το έχεις καταλάβει.
Μετεξεταστέος.
Περάστε του χρόνου πάλι.
Συνήθως η safe donor area είναι 160 με 200 με 80 πυκνότητα για παράδειγμα έχουμε διαθέσιμα 12800 16000 και μπορούμε συνήθως να εξάγουμε το50% οπότε 6400 με 8000 :cool: :cool: :cool: :cool: .Τι λες ;; ωραίος;;;
 

alex7

Well-Known Member
Συνήθως η safe donor area είναι 160 με 200 με 80 πυκνότητα για παράδειγμα έχουμε διαθέσιμα 12800 16000 και μπορούμε συνήθως να εξάγουμε το50% οπότε 6400 με 8000 :cool: :cool: :cool: :cool: .Τι λες ;; ωραίος;;;
Πέρασες παιδί μου το μάθημα.Συγχαρητήρια !
 
Μπλουζα