Charalambos, FUE, 4031g, 25-26/02/21

khaos13

Member
Νομίζω έχεις δίκιο ακόμα και ρετρό η ντουπα να έχει κάποιος και να κάνει μμ η φύτρωση δεν επηρεάζεται ,θα βγουν κανονικά τα τριχοθυλάκια απλά μετά δεν ξέρουμε μέχρι πότε θα υπάρχουν

Μα τα ΜΜ μαλλιά μένουν για πάντα, τα υπόλοιπα χάνεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Alexpetropoul

New Member
Από το σχολιο #161 κ κάτω συζητάμε αν τελικά κ λιγοστή φυτρωση που είχε ο φίλος οφείλεται σε ντουπα η ρετρό τέλος πάντων.από τα συμφραζόμενα κατάλαβα οτι τελικά παίζουν ρόλο αυτοί οι δυο παράγοντες.στα τελευταία σχόλια ομωσ λέτε το αντίθετο .τι ισχύει τλκ;
 

Alexpetropoul

New Member
Από το σχολιο #161 κ κάτω συζητάμε αν τελικά κ λιγοστή φυτρωση που είχε ο φίλος οφείλεται σε ντουπα η ρετρό τέλος πάντων.από τα συμφραζόμενα κατάλαβα οτι τελικά παίζουν ρόλο αυτοί οι δυο παράγοντες καθωσ εχει ειπωθεί κ σε αλλά νήματα .στα τελευταία σχόλια ομωσ λέτε το αντίθετο .τι ακριβώς ισχυει;
 

alex7

Well-Known Member
Ίσως οι ρίζες του δεν άντεξαν το στρες της ΜΜ με δεδομένο ότι δεν είχε ούτε DUPA ούτε RETRO .Ντελικατες ρίζες λόγω dna
 

Alexpetropoul

New Member
Σορρυ που απαντάω μόνος μου στον εαυτό μου αλλά είναι τα πρώτα μου σχόλια κ τωρα μαθαινώ πως δουλευει το πραγμα
 

Georgie

Well-Known Member
Είναι αργά πλέον έτσι?
Φίλε μου ειλικρινά δε ξέρω .
Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να περιμενεις άλλους 4-5 μηνες να δεις την ολοκλήρωση του αποτελέσματος και αργότερα να κινηθείς όπως θα εχουν τα τοτε δεδομένα .
Σου εύχομαι ειλικρινά καλή τύχη .

Φίλε @John_John1 ίσως να γνωρίζεις κατι παραπάνω και θελω να σε ρωτήσω .
Η HDC ενημερώνει τον υποψήφιο για μεταμοσχευση περι θεραπειών και ειδικά φιναστεριδης ?
Γενικά τη προτείνει σα θεραπεια?
 

oreo

Well-Known Member
Μα τα ΜΜ μαλλιά μένουν για πάντα, τα υπόλοιπα χάνεις.
Όταν τα μαλλιά δεν παίρνονται απο την safe zone ή όταν ακόμα και η safe zone είναι χτυπημένη απο διάφορες μορφές αλωπεκίας, το για πάντα είναι σαν τους όρκους πίστης και αφοσίωσης, με την πρώτη κοπέλα που γνωρίσαμε.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Όταν τα μαλλιά δεν παίρνονται απο την safe zone ή όταν ακόμα και η safe zone είναι χτυπημένη απο διάφορες μορφές αλωπεκίας, το για πάντα είναι σαν τους όρκους πίστης και αφοσίωσης, με την πρώτη κοπέλα που γνωρίσαμε.

Plot twist : Ειναι όντως ΑΚΟΜΑ με τη 1η κοπέλα που γνώρισε και γίνεται offended .
 

oreo

Well-Known Member
Στην retrogade ακολουθείται κάποια φαρμακευτική αγωγή που δίνει αναστρέψιμα αποτελέσματα ή είναι irreversible η κατάσταση ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Στην retrogade ακολουθείται κάποια φαρμακευτική αγωγή που δίνει αναστρέψιμα αποτελέσματα ή είναι irreversible η κατάσταση ?
Χαλάρωσε ρε φίλε δεν υπάρχει αγωγή για τα πάντα.:)
Εκεί τα έχασες αυτά δεν τα λαμβάνεις υπόψιν σου.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλήμερα μόλις διάβασα το νήμα του Χαράλαμπου.
Δεν μπαίνω να δικαιολογήσω άλλα με αυτό που γίνεται τρομοκρατειτε τον Χαράλαμπο και τραγικοποιειτε την κατάσταση με μια νοοτροπία που επικρατεί ότι η δικιά μας Η η δικιά σας κλινική είναι καλύτερη από την άλλη βάζοντας τις κλινικές σε έναν διαγωνισμό.

Ο Χαράλαμπος έβαλε 4000 μοσχεύματα σε μια μεγάλη περιοχή και έχει αναφέρει ότι στην πρώτη μεταμόσχευση του έβαλαν 2000 μοσχεύματα στην Bergankord οπού στην τελική δεν φύτρωσαν τόσα.

Επίσης η φώτο που έχει βάλει η κλινική πριν την μεταμόσχευση και φαίνονται αρκετά μαλλάκια τα οποία είναι μακριά και κολλημένα και φαίνονται πιο πυκνά απ'οτι στην πραγματικοτητα.

Να πούμε ότι η συγκεκριμένη μεταμόσχευση μπορεί να έχει και βαθμό δυσκολίας σαν διορθωτική από την προηγούμενη την οποία την κάνει ακόμη πιο δύσκολη λόγο τις κακής μεταχείρισης από την πρώτη.
Επίσης ο Χαράλαμπος έχει βγάλει τελείως ξεγυμνωτικες φωτογραφίες.

Το ότι έχεις εσύ vlafo με 4000 μοσχεύματα ένα άλφα αποτελεσμα δεν σημαίνει ότι και ο άλλος θα έχει το ίδιο λόγο των χαρακτηριστικων του.
Μην ξεχνάς την στήριξη που είχες από τα μαμά μαλλιά σου και σου Boostare το αποτελεσμα.

Τοποθετώ κάποιες συγκριτικές φωτογραφίες των μηνών από αυτές που ανέβασε ο Χαράλαμπος και δείτε πόση έκταση κάλυψε και συγκριτικα με τα μοσχεύματα που τοποθέτησε έχει μια πολύ αξιόλογη εικόνα μέχρι στιγμής.

Χαράλαμπε μίλησα μόλις με την κλινική εφόσον είσαι από Κύπρο πετάξου βρε παιδί μου ως την κλινική να σε δούνε.

Page1.jpg
Page1 (2).jpg
 

alex7

Well-Known Member
Με συγχωρεις πολύ.Είναι όμως εικόνα αυτή στη hairline μετά από 2 επεμβάσεις και που η δεύτερη ήταν 4000.Αντε να δεχτούμε ότι η περιοχή συνολικά είναι μεγάλη για 4000 μοσχεύματα.Η hairline? Είναι τραγική για εικόνα 7 μηνών.Δεν αποκλείεται όμως να βελτιωυθεί αισθητά.Σε κάποιους καθυστερεί η φύτρωση και μπορεί να γκαζώσει ακόμα και στους 9 μήνες
 

veg

Active Member
δεν μου φαινεται οτι πηγαινει ασχημα , μονη παρατηρηση απο την πλευρα που ξεκιναει η χωριστρα , ισως θα επρεπε να δοθει λιγο παραπανω βαρος πυκνοτητας ωστε η αμεσως μετα περιοχη (κεντρικη ) να καλυπτεται αμεσα . Βεβαια επειδη φανταζομαι ποσο εμπειροι ειναι οι γιατροι εκει , μπορει ηδη να εχει γινει απλα το ματι να μην το πιανει , η να μην πιστευουν στην μεθοδο αυτη . Παντως θα ειναι στο τελος καλη η εικονα εχω την εντυπωση . Η εμπροσθοφυλακη της hairline φαινεται οτι εχει τοποθετηθει πυκνοτερη , που θεωρω θα φανει αργοτερα . Παντα σχολιαζω ως κομπογιαννιτης παρατηρητης .
 

vlafo

Well-Known Member
Δηλαδή Γιάννη τι προσπαθείς να μου πεις?
Έχει βάλει σε μια έκταση 100τμ (με τίποτα παραπάνω),σωστό αριθμό g,κάλυψε α+β ζώνη με μια μέση πυκνότητα 40g,είχε αρκετά μαλλιά ιδίως πιο βαθιά στο forlock,έχει ήδη φτάσει στους 7 μήνες που ξέρουμε ότι η φύτρωση έχει σχεδόν τελειώσει και με ενα καλό λόγο 2,2 επίσης και έχει αυτή την εικόνα?
Eίναι αυτή πυκνότητα 40g?H χερλάιν ούτε καν έχει σχηματιστεί.
Ποιός μίλησε για τη δική μου εικόνα,καμία σχέση δεν έχουν τα περιστατικά και ούτε ποτέ θα έπαιρνε τέτοιο αποτέλεσμα προφανώς,γιατί είναι τελείως διαφορετικά περιστατικά.
Τα g που έβαλε είναι μια χαρά,η φύτρωση ξεκάθαρα δεν έχει επιτευχθεί και έχει και retro προχωρημένη.

Δηλαδή τρομοκρατούμε τον Χαράλαμπο όταν τα επισημαίνουμε?

Υ.Γ:Οι κλινικές επιβάλλεται να μπαίνουν σε διαγωνισμό γιατί μόνο έτσι βελτιώνονται-παραδείγματα πολλά μπορώ να σου αναφέρω ποιές ήδη έχουν αλλάξει το μοτίβο τους.
Για την Starks που έκανα εγώ,χαίρομαι που με άκουσε και άλλαξε πολλά προς το καλύτερο πολύ σύντομα και αυτό είναι προς το συμφέρον τους και το συμφέρον των μελών.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Με συγχωρεις πολύ.Είναι όμως εικόνα αυτή στη hairline μετά από 2 επεμβάσεις και που η δεύτερη ήταν 4000.Αντε να δεχτούμε ότι η περιοχή συνολικά είναι μεγάλη για 4000 μοσχεύματα.Η hairline? Είναι τραγική για εικόνα 7 μηνών.Δεν αποκλείεται όμως να βελτιωυθεί αισθητά.Σε κάποιους καθυστερεί η φύτρωση και μπορεί να γκαζώσει ακόμα και στους 9 μήνες

Αυτή είναι η ουσία. Η φύτρωση στην hairline, ζώνη Α είναι χαμηλή, αν δει κάποιος την τοποθέτηση μετά την μμ δεν θα έπρεπε να δείχνει έτσι στους 7 μήνες. Το σωστό όμως είναι να περιμένουμε άλλους 2-3 ακόμα. Ακόμα και αυτό που βλέπουμε ουσιαστικά στηρίζεται στο layering των μαλλιών και όχι στην πυκνότητα. Εδώ κάτι έχει πάει λάθος.
 
Μπλουζα