Charalambos, FUE, 4031g, 25-26/02/21

Georgie

Well-Known Member
Και εγώ είχα στα γένια όμως.
Πριν από 30 χρόνια
Από γκόμενα που με έστειλε το έπαθα .
Τωρα βέβαια δε τη βλέπω καν !
Και κυριολεκτικά και μεταφορικά.

Βέβαια γλύτωσε και αυτή !
Να τα λέμε όλα .
:)
6 μηνες μου κράτησε και μετά επανήλθε και δεν εμφανίστηκε ξανά ποτέ .
( Και η γκόμενα και η γυροειδη )
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Και εγώ είχα στα γένια όμως.
Πριν από 30 χρόνια
Από γκόμενα που με έστειλε το έπαθα .
Τωρα βέβαια δε τη βλέπω καν !
Και κυριολεκτικά και μεταφορικά.

Βέβαια γλύτωσε και αυτή !
Να τα λέμε όλα .
:)
6 μηνες μου κράτησε και μετά επανήλθε και δεν εμφανίστηκε ξανά ποτέ .
( Και η γκόμενα και η γυροειδη )
Δεν επανέρχεται πάντα .Υπάρχει περίπτωση να παραμείνει
 

oreo

Well-Known Member
Δεν επανέρχεται πάντα .Υπάρχει περίπτωση να παραμείνει
Έτσι είναι φίλε. Δυστυχώς η γυροειδής δεν είναι ξεκάθαρο αν υποβόσκει και περιμένει την ευκαιρία να εμφανιστεί στον οποιονδήποτε ή την γονιδιακά την έχεις κληρονομήσει. Το trigger point της είναι το έντονο στρες. Στην δική μου περίπτωση (γένια) ενώ θα με χαρακτήριζα εξαιρετικά cool , σε 4 έντονα στρεσογόνους περιόδους της ζωής μου , νέα "σημάδια" έκαναν την εμφανισή τους, χωρίς επανέκφυση στο ενδιάμεσο στις πρότερες απώλειες.
 

bobby

Well-Known Member
Καταλαβαινω τι λες αλλά έχω αντιπαραδειγμα. Εχω φίλο συνομήλικο που το παλικαράκι είναι ιατρική ( πάει για καρδιοχειρουργος ) και στις Πανελληνιες του 2019 ειχε γραψει αν δεν κάνω λάθος 19.890 μόρια, κάπου εκει ( μεστο τοπ 3 πανελλαδικα ) . Θα μου πεις γιατι στα λεω. Διαβαζει 16 ωρες τη μερα ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ και εχει ενα μονιμο αγχος αν θα τα προλαβει ολα. Ξεκινησε λοιπον προσφατα να αραιωνει πισω στο crown. Η μιση αληθεια ειναι αυτη. Η αλλη μιση πως και αυτός έχει συγγενεια απο παντου για να αραιωσει ( 2 παππουδες NW 6, μπαμπας NW 5 ) ενώ είναι και αρκετά τριχωτός πράγμα που σημαίνει περισσότερη τεστο - περισσοτερη DHT. Η κομμώτρια που τον έχει αναλάβει του είπε ότι είναι λόγω άγχους, εγώ θεωρώ απλά το άγχος να έκανε speed up κανα δυο χρονια την ολη διαδικασια. Ως εκει. Καμια φορά η γενικότερη εικόνα ίσως λέει παραπάνω πράγματα.
Φίλε James δεν λέω για την ΑΑ γενικά, αλλά για τις «μπούφλες» της γυροειδούς αλωπεκίας. Σίγουρα το άγχος επιβαρύνει αλλά δεν είναι η γενεσιουργός αιτία… τα γονίδια είναι….
 

bobby

Well-Known Member
Μπορεί ο τριχοφας να μην επανέρχεται πάντα αλλά οι παλιές γκόμενες σχεδόν πάντα επανέρχονται ακόμα και μετά από πολλά χρόνια
Η αλήθεια είναι ότι κανά δυο τρεις «παλιές» θα ήθελα να τις περάσω ένα «χεράκι»…. για να δω την αντοχή τους στο χρόνο…..:p:p:p;););)
 

Georgie

Well-Known Member
Μπορεί ο τριχοφας να μην επανέρχεται πάντα αλλά οι παλιές γκόμενες σχεδόν πάντα επανέρχονται ακόμα και μετά από πολλά χρόνια
Τη Νικολούλη φίλη έχουν οι δικές σου ρε τρελέ?
Μια πριν από χρόνια μου έστειλε μνμ στο messenger ρωτώντας αν είμαι αυτός .Εγώ δηλαδή .
Της είπα ότι είμαι η γυναίκα του που χειρίζεται το λογαριασμό γιατί πέθανε πριν ένα χρόνο
Πήρα τα συλλυπητήρια έκανα και ένα block και όλα καλά :)
 

alex7

Well-Known Member
Τη Νικολούλη φίλη έχουν οι δικές σου ρε τρελέ?
Μια πριν από χρόνια μου έστειλε μνμ στο messenger ρωτώντας αν είμαι αυτός .Εγώ δηλαδή .
Της είπα ότι είμαι η γυναίκα του που χειρίζεται το λογαριασμό γιατί πέθανε πριν ένα χρόνο
Πήρα τα συλλυπητήρια έκανα και ένα block και όλα καλά :)
Τωρα με το FB σε βρίσκουν πανεύκολα οι παλιές
 

oreo

Well-Known Member
Η αλήθεια είναι ότι κανά δυο τρεις «παλιές» θα ήθελα να τις περάσω ένα «χεράκι»…. για να δω την αντοχή τους στο χρόνο…..:p:p:p;););)
ΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Να δείς αν σκλήρυνε το πετσί βρε αδερφέ ή κρατιέται η ευλυγισία!!!!! χααχαχααχαχαχαχχαχαχχαχα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Αναφερεστε σε ουλωτικη και οχι γυροειδη αλωπεκια.
Η γυροειδης σε μεγαλο αριθμο περιπτωσεων με θεραπεια επανερχεται. Και ειναι γεγονος οτι οποιος ΕΧΕΙ ΠΡΟΔΙΑΘΕΣΗ το αγχος μπορει να την ενεργοποιησει.
 

oreo

Well-Known Member
Αναφερεστε σε ουλωτικη και οχι γυροειδη αλωπεκια.
Η γυροειδης σε μεγαλο αριθμο περιπτωσεων με θεραπεια επανερχεται. Και ειναι γεγονος οτι οποιος ΕΧΕΙ ΠΡΟΔΙΑΘΕΣΗ το αγχος μπορει να την ενεργοποιησει.
όχι ουλωτική , για την γυροειδής μιλάω. Έκανα θεραπεία την πρώτη φορά, δεν θυμάμαι ακριβώς με τι , κορτικοστεροειδή ή οπως τελος παντων τα λένε. Δεν είχα αποτέλεσμα και δεν ξαναασχολήθηκα.
 

Kostas97

Well-Known Member
όχι ουλωτική , για την γυροειδής μιλάω. Έκανα θεραπεία την πρώτη φορά, δεν θυμάμαι ακριβώς με τι , κορτικοστεροειδή ή οπως τελος παντων τα λένε. Δεν είχα αποτέλεσμα και δεν ξαναασχολήθηκα.
Ισχυει δεν επανερχεται παντα.
Απλως στις μετ αναφερομαι οτι υπαρχουν περιπτωσεις που καποιος εχει σε συνδυαστικα ,με την ΑΓΑ και ουλωτικη.Αυτη μπορει να μη διαγνωστηκε ποτε καθως ειναι αρκετα δυσκολο. Σε καποιες περιπτωσεις ο μονος τροπος για να την εντοπισεις ειναι η βιοψια δερματος.
Ειναι ενα σεναριο για να παει κατι λαθος στη φυτρωση. Υπαρχουν περιστατικα που μεταμοσχευσεις εχουν παει λαθος λογω αυτου.
Μπορεί ο τριχοφας να μην επανέρχεται πάντα αλλά οι παλιές γκόμενες σχεδόν πάντα επανέρχονται ακόμα και μετά από πολλά χρόνια
Τριχοφας=Τροχοφαγος??
 

alex7

Well-Known Member
Ισχυει δεν επανερχεται παντα.
Απλως στις μετ αναφερομαι οτι υπαρχουν περιπτωσεις που καποιος εχει σε συνδυαστικα ,με την ΑΓΑ και ουλωτικη.Αυτη μπορει να μη διαγνωστηκε ποτε καθως ειναι αρκετα δυσκολο. Σε καποιες περιπτωσεις ο μονος τροπος για να την εντοπισεις ειναι η βιοψια δερματος.
Ειναι ενα σεναριο για να παει κατι λαθος στη φυτρωση. Υπαρχουν περιστατικα που μεταμοσχευσεις εχουν παει λαθος λογω αυτου.

Τριχοφας=Τροχοφαγος??
Yes
 
Μπλουζα