Charalambos, FUE, 4031g, 25-26/02/21

Alexpetropoul

New Member
Καλησπερα στο φόρουμ.Είναι το πρώτο μου σχολιο παρολο που παρακολουθώ στενά αρκετά χρόνια.Στην περίπτωση του φίλου μηπως υπάρχει πιθανότητα για dupa;διότι στις φωτο πριν την μμ παρατήρησα κάποια κενά σαν ‘ρυακια’ κ ίσως είναι ένας λόγος που δεν επιβίωσαν αρκετά μοσχεύματα ;κ δεν μου φαινονται σαν κενά λόγω της πρώτης του μμ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Καλησπερα στο φόρουμ.Είναι το πρώτο μου σχολιο παρολο που παρακολουθώ στενά αρκετά χρόνια.Στην περίπτωση του φίλου μηπως υπάρχει πιθανότητα για dupa;διότι στις φωτο πριν την μμ παρατήρησα κάποια κενά σαν ‘ρυακια’ κ ίσως είναι ένας λόγος που δεν επιβίωσαν αρκετά μοσχεύματα ;κ δεν μου φαινονται σαν κενά λόγω της πρώτης του μμ
Όχι κάποια, όλη η temporal και μέρος της parietal. Περίμενα αυτό το σχόλιο , στην αρχή της παρουσίασης. Δεν θυμάμαι να το είδα.
 

Alexpetropoul

New Member
Υπάρχουν κ μερικές φωτο μετά την μμ που κατι διακρίνεται.ειδικά στην temporal όπως ειπε κ ο Oreo.Βέβαια αν δεν κανω λάθος εχω δει έδω κ αλλά περιστατικά με dupa η retro όπου επετεύχθη κανονική φύτρωση.Οποτε δεν ξερω αν μπορούμε να το αποδώσουμε εκει.
 
Φωτογραφίες πρίν από την μμ. Ελπίζω να είναι διαφωτιστικές ώστε να εξαχθεί ασφαλές συμπέρασμα.
 

Συνημμένα

  • 20210126_145914.jpg
    20210126_145914.jpg
    2.1 MB · Προβολές: 184
  • 20210126_145953.jpg
    20210126_145953.jpg
    2.4 MB · Προβολές: 185
  • ΔΟΤΡΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ (3).jpg
    ΔΟΤΡΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ (3).jpg
    2.5 MB · Προβολές: 187
  • ΔΟΤΡΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ (4).jpg
    ΔΟΤΡΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ (4).jpg
    2.5 MB · Προβολές: 181
  • ΔΟΤΡΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ (2).jpg
    ΔΟΤΡΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ (2).jpg
    2.5 MB · Προβολές: 190
  • ΔΟΤΡΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ (6).jpg
    ΔΟΤΡΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ (6).jpg
    2.6 MB · Προβολές: 188
  • 20210124_223924.jpg
    20210124_223924.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 182
  • 20210124_232523.jpg
    20210124_232523.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 169

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ρέτρο έχεις οποσδήποτε και είναι πολύ άσχημη. DUPA δεν μπορείς να πεις με σιγουριά, μπορεί να την καλύπτει και η χοντρή τρίχα, σε κάποια σημεία κάτι φαίνεται αλλά δεν βγάζει μάτι. Πάντως δεν μπορείς να το αποκλήσεις κιόλας. Από την άλλη δεν μπορώ να φανταστώ ότι δεν το είδαν στην HDC όταν βάλαν μικροσκόπιο.
 
Νομίζω ότι ο αριστερός κρόταφος υστερεί σε σχέση με τον δεξί και γενικά πιστεύω οτι σε σχέση με τον αριθμό μοσχευμάτων και την προηγούμενη κατάσταση του κεφαλιού σου θα έπρεπε να έχεις πάρει καλύτερο αποτέλεσμα. Είσαι 8ο μήνα όπως είπες, συνήθως τα αποτελέσματα είναι στο 90% ολοκληρωμένα σε αυτή τη φαση. Οι φωτό βέβαια είναι 1000% αποκαλυπτικές, δε κρύβουν το παραμικρό, αλλά αυτό είναι και το ζητουμενο... Εσύ είσαι ικανοποιημένος? Με την κλινική έχεις μιλήσει? Και αν ναι, αυτοί πως το βλέπουν?
Αυτόν που βλέπεις οτι υστερεί είναι ο δεξιός και όχι ο αριστερός κρόταφος. Εξαιτίας του οτι η φώτο είναι selfie φαίνοντα ανάποδα οι κροτάφοι. Χτενίζω τα μαλλιά απ' την αριστερή προς την δεξιά πλευρά και νομίζω οι γέφυρες βοηθάνε στο να φαίνεται καλύτερη η εικόνα της αριστερής πλευράς. Λόγω πολύ πιεστικού προγράμματος τους τελευταίους μήνες έχω να επισκεφθώ την κλινική από όταν έιχαν συμπληρωθεί 3 μήνες αλλά σκοπεύω να το κάνω με την συμπλήρωση 8 μηνών. Περίμενα σίγουρα καλύτερο αποτέλεσμα σε αυτή τη φάση αλλά όπως είπα και σε προηγούμενη μου ανάρτηση νομίζω οτι με παίρνει πολύ αργά σε σύγκριση με άλλες μμ και βλέπω μέχρι και σήμερα οτι έστω αργά αλλά σταθερά η περιοχή εξακολουθεί να μαυρίζει από μήνα σε μήνα. Δεν γνωρίζω μέχρι ποιό μήνα είναι δυνατον να συνεχιστεί η φύτρωση. Υπάρχει περίπτωση να συνεχιστεί η φύτρωση μέχρι τους 12 μήνες?
 
Ρέτρο έχεις οποσδήποτε και είναι πολύ άσχημη. DUPA δεν μπορείς να πεις με σιγουριά, μπορεί να την καλύπτει και η χοντρή τρίχα, σε κάποια σημεία κάτι φαίνεται αλλά δεν βγάζει μάτι. Πάντως δεν μπορείς να το αποκλήσεις κιόλας. Από την άλλη δεν μπορώ να φανταστώ ότι δεν το είδαν στην HDC όταν βάλαν μικροσκόπιο.
Δεν μου είχαν αναφέρει οτιδήποτε για DUPA από την κλινική. Αν όντως έχω, αυτό επηρεάζει το τελικό αποτέλεσμα και σε ποιό βαθμό?
 

oreo

Well-Known Member
Θα ανεβάσω σε πολύ λιγο φωτογραφίες πριν την μμ.
Φίλε μου απο την φώτο της occipital φαίνεται οτι έχει επηρεαστεί και αυτή στα πλάγια και όχι στι κέντρο. Δεν ξέρω αν φταίει η χοντρή τρίχα που σε αυτό το μήκος καλύπτει τα κενά το layering, που λέει ο cvial. Εξαγωγή έγινε εμφανώς και απο περιοχές ήδη προβληματικές, οπότε πιθανόν αυτές οι τρίχες ήταν λίγο πριν τον τελευταίο ασπασμό σε τελογενή φάση, χωρίς περιθώρια ανάστασης. Η εικόνα που βλέπω και στεναχωριέμαι που στο λέω , είναι σαν να φύτρωσε λιγότερο απο το 60%.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

F1ght3r

Well-Known Member
Και εγώ HDC έκανα,εγγυούνται 80% φυτρώσει. Αν είναι έτσι δεν ξέρω πριν 6 χρονια έτσι λέγανε.
 

Gianney

Well-Known Member
Πάντως αν οι Ελληνικες και κυπριακές κλινικές όντως δεν μπορούν να εντοπίσουν προβλήματα όπως ρετρό η ντουπα,τότε μιλάμε για μαυρα μεσάνυχτα.Απο την άλλη αν το κάνουν σκοπίμως προκειμένου να μην χάσουν το κασέρι,διόλου απίθανο στις μέρες μας,τότε απλά τα λόγια είναι περιττά
 

Ronaldo

Well-Known Member
Και εγώ HDC έκανα,εγγυούνται 80% φυτρώσει. Αν είναι έτσι δεν ξέρω πριν 6 χρονια έτσι λέγανε.
καλά αν εγγυώνται ακόμα 80% φύτρωση κλάφ'τα Χαράλαμπε...ελπίζω να το έχουν αλλάξει τώρα το 2021 !
 

F1ght3r

Well-Known Member
καλά αν εγγυώνται ακόμα 80% φύτρωση κλάφ'τα Χαράλαμπε...ελπίζω να το έχουν αλλάξει τώρα το 2021 !
Δεν ξέρω φιλε, αλλα εγώ περίμενα αλλα όταν πήγα, να με κοιτάξουν με μικροσκόπιο και και αλλα τίποτα, ο Μάρας με είδε το κεφάλι όταν με τραβούσαν φωτογραφίες και αρχίσαμε. Με έκανε το hairline ζωγράφισε και αυτό ήταν, ούτε πόση cm2 καλύψανε ούτε ποσα grafts έχω, τίποτα απόλυτος. Τέλος πάντων εγώ τουλάχιστον δεν έχω τόσο άσχημο αποτέλεσμα όπως ο φίλος. Κατά τα αλλα ο Μάρας μου άρεσε πολύ σαν τύπος. Μου είπε επίσης ότι τα τριχοφιλακια μου δεν είναι τόσο καλά, αυτό δεν το κατάλαβα και μου έδειξε στο άλλο δωμάτιο πως πρέπει να είναι από έναν άλλον ασθενή. Τα δικά μου ήτανε κάπως σαν πιο αδύνατα. Του είπα κανόνισε θα έχω φυτρώσει και μου είπε μην αγχώνεσαι φυσικά και θα έχεις.
 

Nick1313

Member
Πάντως αν οι Ελληνικες και κυπριακές κλινικές όντως δεν μπορούν να εντοπίσουν προβλήματα όπως ρετρό η ντουπα,τότε μιλάμε για μαυρα μεσάνυχτα.Απο την άλλη αν το κάνουν σκοπίμως προκειμένου να μην χάσουν το κασέρι,διόλου απίθανο στις μέρες μας,τότε απλά τα λόγια είναι περιττά
η ρετρο τι ειναι? γκουγκλαρα και δεν βρηκα κατι
 

Georgie

Well-Known Member
Χωρίς να έχω τις super ιατρικές, τεχνικές κλπ γνώσεις για να το εξηγήσω
Νομίζω ότι δεδομένη φυτρωση δεν υπάρχει, για κάποιο λόγο.
Το εχουμε δει τελευταία από τις κλινικές της Κύπρου συχνότερα.

Καλη συνέχεια στο φίλο και να ευχηθούμε όταν ολοκληρωθεί να έχει το αποτέλεσμα που επιθυμούσε.
 

oreo

Well-Known Member
Χωρίς να έχω τις super ιατρικές, τεχνικές κλπ γνώσεις για να το εξηγήσω
Νομίζω ότι δεδομένη φυτρωση δεν υπάρχει, για κάποιο λόγο.
Το εχουμε δει τελευταία από τις κλινικές της Κύπρου συχνότερα.

Καλη συνέχεια στο φίλο και να ευχηθούμε όταν ολοκληρωθεί να έχει το αποτέλεσμα που επιθυμούσε.
Ο alex φταίει, απο τότε που ανέφερε σε ένα post οτι τα τελευταία χρόνια δεν έχει δει ούτε ένα περιστατικό, με χαμηλή φύτρωση στο φόρουμ, γα....κε ο Δίας!!!!
 
Μπλουζα