Η ζωη με Covid-19

Giorgos-3

Well-Known Member
Αν διαβάσεις τα γραφόμενα σου, επικαλείσαι τους ειδικούς κατά το δοκούν. Αυτοί είναι που εισηγήθηκαν την χορήγηση των εμβόλιων και αυτούς ακούμε όλοι όσοι το αποφασίσαμε να το κάνουμε, δεν υπάρχει πιο αξιόπιστη πηγή. Ποιος θα κρίνει αν κάποιος έχει τις προϋποθέσεις ή όχι, ο κάθε μη ειδικός των social media, που έμαθε από «εσωτερική αποκλειστική» διαρροή το τι παίζει; Το εμβόλιο λοιπόν το κάνουμε για εμάς, ώστε ακόμη και να κολλήσουμε να το περάσουμε ήπια, αλλά και για τους γύρω μας, που δεν μπορούν να το κανουν, ώστε να τους προστατέψουμε, πχ τα παιδιά μας όπως πολύ σωστά είπες και έπραξες με το αντιγριπικό.
Αν διαβάσεις λοιπόν εσύ τα γραφόμενα μου η πρώτη φράση στο πρώτο μου ποστ είναι ότι διαβάζω ενημερώνομαι φιλτράρω και βγάζω το συμπέρασμα μου ...φυσικά και διαβάζω από τους ειδικούς ...υπάρχουν και ειδικοί που λένε πράγματα που εσύ δεν συμφωνείς και εγώ συμφωνώ ...ποιος καθορίζει ποιος είναι ποιος ειδικός από ποιον και ποιος είναι ο πιο σωστός ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Hairsick

Active Member
Αν διαβάσεις λοιπόν εσύ τα γραφόμενα μου η πρώτη φράση στο πρώτο μου ποστ είναι ότι διαβάζω ενημερώνομαι φιλτράρω και βγάζω το συμπέρασμα μου ...φυσικά και διαβάζω από τους ειδικούς ...υπάρχουν και ειδικοί που λένε πράγματα που εσύ δεν συμφωνείς και εγώ συμφωνώ ...ποιος καθορίζει ποιος είναι ποιος ειδικός από ποιον και ποιος είναι ο πιο σωστός ;
Η μόνη «αμφισβήτηση» από τους εγχώριους ειδικούς, ήταν αυτή των Λινού/Παγώνη περί εμβολιασμού των μικροτερων ηλικιών με Άστρα Ζενεκα, που και πάλι παροτρειναν την χρήση των λοιπών εμβολίων. Γενικοτερα και εκτός Ελλάδας, το μόνο ντιμπέιτ που υπάρχει είναι ως προς την μάρκα των εμβολίων, όχι ως προς την αναγκαιότητα χρήσης αυτών.
Χαιρομαι πάντως που οι νεότεροι Έλληνες αποδεικνύουν την εμπιστοσύνη τους στην επιστήμη και στον ορθολογισμό, βγάζοντας τα κάστανα από την φωτιά, παρολο πως στατιστικά έχουν τις λιγότερες πιθανότητες σοβαρής νοσησης.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
ναι αυτο κανει...σου απανταω εγω... κρινει τους αλλους χωρις να ξερει...χωρις να εχει συζητησει μαζι τους...προσβαλει, μειωνει και επιβαλλει με τον τροπο του ουσιαστικα να κανει αυτο που θελει αυτος επειδη αυτο θεωρει σωστο ενω ο αλλος ουτε επιβαλει ουτε λεει σε κανεναν τι να κανει...αλλα κατα τ αλλα ο αλλος ειναι ο μλκ ο ελληναρας και οχι εκεινος...κλασσικος δλδ ελληναρας που κατηγορει αυτα που κανει....ε και? ο πρωτος ειναι?
υγ:για ολους εσας που λετε η συμφωνειτε στο να γινει υποχρεωτικος ο εμβολιασμος η να πληρωνει μονος του την ενδεχομενη νοσηλεια (εδω γελαμε...ας μου γυρισουν και οσα πληρωνα μεχρι σημερα τοτε και γενικα να μην πληρωνω ασφ ταμεια...) το θεωρειτε πολυ δημοκρατικο ε?σε συνεδριαση της ευρωπαικης ενωσης το απεριψαν αυτο αλλα εσεις το θελετε...δλδ αν καποιος μη εμβολιασμενος ειναι μονιμως με το αρνητικο τεστ στο χερι δεν σας κανει ετσι? θελετε "αιμα" με το ζορι.....
Συμφωνω μαζι σου! Ειναι φασιστικη αντιμετωπιση, να χαρακτηριζεις οσους δε γουσταρουν να εμβολιαστουν ως μη υπευθυνους!
Συμφωνω με οσα γραφεις Γεωργιε, αλλα τα νεοδμητα εμβολια θα απετρεπα να τα κανουν οι γονεις μου, ενω εσυ τους προετρεψες να τα κανουν..εκει εχουμε κοντρα ας το πουμε! Μοναχα εκει!
Διοτι ειμαι αρνητης οχι των παλιων κλασικων εμβολιων που ολοι εχουμε κανει απο μικροι αλλα αρνητης του νεοδμητου εμβολιου που παρουσιασαν τα καναλια!
Ο συνονοματος σου, επαψε να μιλαει σε ανθρωπο που γνωριζε τρεις δεκαετιες, επειδη δεν ηταν υπερ των νεοδμητων εμβολιων, τι να λεμε τωρα!
Δικαιωμα του βεβαια..δε θα του υποδειξω πως θα ενεργει στον προσωπικο του βιο αλλα μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση η συγκεκριμενη αντιμετωπιση!
Τωρα παμε στο προσωπικο ζητημα..για εμενα ο Ιησους Χριστος, ο αναστημενος Θεανθρωπος ειναι χορηγος της Ζωης και δεν εμπιστευομαι των ανθρωπων τη συγχρονη εμβολιαστικη επιστημη που διατεινεται οτι επιζητει το καλο μας!
Και για να προλαβω καποιους, η γη ειναι ξεκαθαρα σφαιρικη (διοτι καποιοι μπορει θελοντας η μη να με συνδεσουν με οσους πιστευουν οτι η γη ειναι επιπεδη).
Οσο για την τεχνολογια των εμβολιων, σου παραθετω δηλωση του Σχοινα:

Μ. Σχοινάς: Και τρίτη δόση εμβολιασμού, μόνο με βιοτεχνολογία mRNA, από το φθινόπωρο
 

Aldo

Well-Known Member
Συμφωνω μαζι σου! Ειναι φασιστικη αντιμετωπιση, να χαρακτηριζεις οσους δε γουσταρουν να εμβολιαστουν ως μη υπευθυνους!
Συμφωνω με οσα γραφεις Γεωργιε, αλλα τα νεοδμητα εμβολια θα απετρεπα να τα κανουν οι γονεις μου, ενω εσυ τους προετρεψες να τα κανουν..εκει εχουμε κοντρα ας το πουμε! Μοναχα εκει!
Διοτι ειμαι αρνητης οχι των παλιων κλασικων εμβολιων που ολοι εχουμε κανει απο μικροι αλλα αρνητης του νεοδμητου εμβολιου που παρουσιασαν τα καναλια!
Ο συνονοματος σου, επαψε να μιλαει σε ανθρωπο που γνωριζε τρεις δεκαετιες, επειδη δεν ηταν υπερ των νεοδμητων εμβολιων, τι να λεμε τωρα!
Δικαιωμα του βεβαια..δε θα του υποδειξω πως θα ενεργει στον προσωπικο του βιο αλλα μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση η συγκεκριμενη αντιμετωπιση!
Τωρα παμε στο προσωπικο ζητημα..για εμενα ο Ιησους Χριστος, ο αναστημενος Θεανθρωπος ειναι χορηγος της Ζωης και δεν εμπιστευομαι των ανθρωπων τη συγχρονη εμβολιαστικη επιστημη που διατεινεται οτι επιζητει το καλο μας!
Και για να προλαβω καποιους, η γη ειναι ξεκαθαρα σφαιρικη (διοτι καποιοι μπορει θελοντας η μη να με συνδεσουν με οσους πιστευουν οτι η γη ειναι επιπεδη).
Οσο για την τεχνολογια των εμβολιων, σου παραθετω δηλωση του Σχοινα:

Μ. Σχοινάς: Και τρίτη δόση εμβολιασμού, μόνο με βιοτεχνολογία mRNA, από το φθινόπωρο
Χριστοφορε, έχεις κάποια σχέση με βιολογία?Είσαι υγειονολογος ή κάτι αντίστοιχο ...
Εαν έχεις κάποια πληροφορία εκ των έσω, θα χαρώ να την ακούσω για να μην ακούγομαι σαν Πσεκας έξω(εαν εκφράζω αμφιβολίες) !!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Xristoforaz

Well-Known Member
Τωρα φιλε, ηρθε στο νου μου η δηλωση του αγαπητου Κωνσταντινου Αναστασακη, που επειδη ο Αερατος τολμησε να τον ρωτησει θαρραλεα ποιο εργαλειο εξαγωγης χρησιμοποιει, του απαντησε ο ντοκτορ "εχεις καποια σχεση με την Ιατρικη? Κατεχεις καποιο εξειδικευμενο πτυχιο?"
Η συντριπτικη πλειοψηφια των φορουμιτων δεν ειναι ιατροι...
Αν και κατ εμε, ο cvial καλλιστα μπορει να θεωρηθει οτι διαθετει πτυχιο μεταμοσχευσης μαλλιων λογω των γνωσεων που κατεχει!
Ορισμενοι επειτα απο μελετη εντρυφουν αξιολογα στα του ιατρικου τομεα και δεν ομιλω για τον εαυτο μου..
Ο ιδιος ΤΕΙ Ηλεκτρολογιας Πειραιως τελειωσα αλλα δεν εργαστηκα ως Ηλεκτρολογος!
Αρα ουτε Βιολογος ειμαι, ουτε καν Ηλεκτρολογος (εννοω επι του πρακτεου)!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
Η μόνη «αμφισβήτηση» από τους εγχώριους ειδικούς, ήταν αυτή των Λινού/Παγώνη περί εμβολιασμού των μικροτερων ηλικιών με Άστρα Ζενεκα, που και πάλι παροτρειναν την χρήση των λοιπών εμβολίων. Γενικοτερα και εκτός Ελλάδας, το μόνο ντιμπέιτ που υπάρχει είναι ως προς την μάρκα των εμβολίων, όχι ως προς την αναγκαιότητα χρήσης αυτών.
Χαιρομαι πάντως που οι νεότεροι Έλληνες αποδεικνύουν την εμπιστοσύνη τους στην επιστήμη και στον ορθολογισμό, βγάζοντας τα κάστανα από την φωτιά, παρολο πως στατιστικά έχουν τις λιγότερες πιθανότητες σοβαρής νοσησης.
Πέφτει το μάτι σου ψάχνοντας σε διάφορες μελέτες κυρίως από Αγγλίας μεριά που με έχουν βάλει σε σκέψεις ...εγώ όπως είπα και παραπάνω δεν διαφωνώ στον εμβολιασμό....για τους περισσότερους το ρίσκο είναι μεγάλο στο να αφήσουν την φύση να κάνει την δουλειά της ...υπάρχουν όμως και αυτοί που θεωρώ ότι ανήκω και εγώ (μπορεί να κάμω και λάθος) που με παίρνει να αφησω τα πράγματα να εξελιχθούν από μόνα τους.....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Συμφωνω μαζι σου! Ειναι φασιστικη αντιμετωπιση, να χαρακτηριζεις οσους δε γουσταρουν να εμβολιαστουν ως μη υπευθυνους!
Συμφωνω με οσα γραφεις Γεωργιε, αλλα τα νεοδμητα εμβολια θα απετρεπα να τα κανουν οι γονεις μου, ενω εσυ τους προετρεψες να τα κανουν..εκει εχουμε κοντρα ας το πουμε! Μοναχα εκει!
Διοτι ειμαι αρνητης οχι των παλιων κλασικων εμβολιων που ολοι εχουμε κανει απο μικροι αλλα αρνητης του νεοδμητου εμβολιου που παρουσιασαν τα καναλια!
Ο συνονοματος σου, επαψε να μιλαει σε ανθρωπο που γνωριζε τρεις δεκαετιες, επειδη δεν ηταν υπερ των νεοδμητων εμβολιων, τι να λεμε τωρα!
Δικαιωμα του βεβαια..δε θα του υποδειξω πως θα ενεργει στον προσωπικο του βιο αλλα μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση η συγκεκριμενη αντιμετωπιση!
Τωρα παμε στο προσωπικο ζητημα..για εμενα ο Ιησους Χριστος, ο αναστημενος Θεανθρωπος ειναι χορηγος της Ζωης και δεν εμπιστευομαι των ανθρωπων τη συγχρονη εμβολιαστικη επιστημη που διατεινεται οτι επιζητει το καλο μας!
Και για να προλαβω καποιους, η γη ειναι ξεκαθαρα σφαιρικη (διοτι καποιοι μπορει θελοντας η μη να με συνδεσουν με οσους πιστευουν οτι η γη ειναι επιπεδη).
Οσο για την τεχνολογια των εμβολιων, σου παραθετω δηλωση του Σχοινα:

Μ. Σχοινάς: Και τρίτη δόση εμβολιασμού, μόνο με βιοτεχνολογία mRNA, από το φθινόπωρο
Ο Γιώργος είπε κάτι υπερβολικό πάνω στην αγανάκτηση του στην Κλεισούρα πάνω που απλά και να ισχύει θα τα βρουν ξανά στο μέλλον ....έχει μάθει και να κάνει ζωηρή ζωή γενικά και του έχει κοστίσει ψυχολογικά αυτό όταν σε αντίθετη περίπτωση ο κορονοιος εμένα με έχει εξυπηρετήσει και από πάνω για να βγάλω το μεταπτυχιακό μου για παράδειγμα μπαμ μπαμ και να παραδίνω διπλωματική.....όσο αφορά αυτό με τους γονείς σκέφτομαι τις πιθανότητες του ρίσκου ...εγώ μπορώ να το κάνω ...ο πατέρας μου 76 χρόνων δεν τον παίρνει για "πειράματα" ...οπότε ναι το ρίσκο στον πατέρα μου και το κόστος θα ναι μεγάλο αν τον αφηνα εκτεθειμένο... ενάντια στα εμβόλια δεν είμαι ...απλά θεωρώ ότι υπάρχει μια μειοψηφία που δεν χρειάζεται να κάνει ....
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Ο Γιώργος είπε κάτι υπερβολικό πάνω στην αγανάκτηση του στην Κλεισούρα πάνω που απλά και να ισχύει θα τα βρουν ξανά στο μέλλον ....έχει μάθει και να κάνει ζωηρή ζωή γενικά και του έχει κοστίσει ψυχολογικά αυτό όταν σε αντίθετη περίπτωση ο κορονοιος εμένα με έχει εξυπηρετήσει και από πάνω για να βγάλω το μεταπτυχιακό μου για παράδειγμα μπαμ μπαμ και να παραδίνω διπλωματική.....όσο αφορά αυτό με τους γονείς σκέφτομαι τις πιθανότητες του ρίσκου ...εγώ μπορώ να το κάνω ...ο πατέρας μου 76 χρόνων δεν τον παίρνει για "πειράματα" ...οπότε ναι το ρίσκο στον πατέρα μου και το κόστος θα ναι μεγάλο αν τον αφηνα εκτεθειμένο... ενάντια στα εμβόλια δεν είμαι ...απλά θεωρώ ότι υπάρχει μια μειοψηφία που δεν χρειάζεται να κάνει ....
Ποια σχολη τελειωσες αν επιτρεπεται?
Ειδες τα κοριτσια του Χαρη Παυλιδη? Ουτε απο κορονοιους καταλαβαινουν ουτε απο τιποτα..πανε νταηλιδικα μες στην Ουγγαρια και νικωντας δυο ομαδες απο εκεινα τα μερη, κατακτουν την κορυφη της Ευρωπης..στο λεω κιολας επειδη εισαι υδατοσφαιριστης και θα χαρηκες ιδιαιτερα με την επιτυχια τους!
Κοιτα, εισαγεται ο κορονοιος μες στο αιμα των γονιων σου..ευχομαι να μην εχουν παρενεργειες οικτρες στο μελλον διοτι υπαρχει ενα σαιτ οπου νεαρα ατομα ειχαν ασχημες παρενεργειες μετα τον εμβολιασμο...αναρτουν απο ολο τον κοσμο τις παρενεργειες! Αν εχουν κανει μια δοση οι γονεις, θα σε παρακαλουσα να τους αποτρεψεις απο δευτερη και τριτη δοση!
Και ο ιδιος ειμαι υπερ του εμβολιασμου, του παλιου του κλασικου ομως (υπερ του τρυπηματος που εγινε στην παιδικη ηλικια μας αλλα και κατα τη διαρκεια της θητειας μας στα ενδοξα ελληνικα στρατα).
Καθετα αντιθετος ειμαι ομως με οσους ειναι υπερ του εμβολιασμου (πχ με τον αφανα νοτ που πιθανα να ειναι και γιατρος μεταμοσχευσης τριχοθυλακιων), κατα της ασθενειας που φουσκωσαν τα καναλια σε βαθμο να εχουμε παγκοσμια χουντα!
Βλεπω πισω απ την κουρτινα!
Ο φιλος του cvial δεν εφυγε απο κορονοιο, κατα τη δικη μου αποψη παντα την οποια ΔΕΝ τη διαμορφωνει η στημενη και βαλτη τηλεοραση!

Να σου πω κατι αλλο...σεβομαι και εκτιμω τον Αναστασακη αλλα λεφτα για μεταμοσχευση δεν εχω για να προβω σε τετοιου ειδους διαδικασια ουτε στον εξαιρετικα ταλαντουχο Τυρκαλα!
Επισης, ξανατονιζω, δεν εγλειψα κανεναν Αναστασακη ωστε να παρω καποια προσφορα..ειχα γραψει απλα οτι οταν συγκεντρωσω το καταλληλο ποσο τοτε πιθανα να το διαθεσω για μεταμοσχευση στην κλινικη του ιατρου Αναστασακη διοτι που να τρεχω Θεσσαλονικες τωρα αλλα και γιατι αν και ακριβος οντως αξιζει να πληρωνεται αδρα! Προσωπικη μου γνωμη αυτο παντα!!!
Ευαισθητος δεν ειμαι, σκληροκαρδος ειμαι εννοειται..ευαισθητος ειμαι ΜΟΝΟ στον αισθηματικο τομεα! Νταξει πτοηθηκα τροπον τινα απο τη συμπεριφορα προς τη δολια παρτη μου, της Α.Μ. αλλα τι να κανουμε? Αυτα εχει η προσκαιρη αυτη ζωη(μετα το θανατο ξεκιναει η αιωνια...και εδω ειναι που απορω με οσους τρεχουν να εμβολιαστουν για προστασια τους απ τον αορατο εχθρο που δημιουργησαν τα μιντια)....ο Θεος να σε ευλογει και να υγιαινεις Γεωργιε! Εισαι και σπουδαστης και αθληταρας και οικογενειαρχης..πανω απ ολα ομως εισαι καλος και σκεπτομενος ανθρωπος και αυτο ειναι που εις βαθος μετραει!
 

Disco

Well-Known Member
Να σου πω κατι αλλο...σεβομαι και εκτιμω τον Αναστασακη αλλα λεφτα για μεταμοσχευση δεν εχω για να προβω σε τετοιου ειδους διαδικασια ουτε στον εξαιρετικα ταλαντουχο Τυρκαλα!
Επισης, ξανατονιζω, δεν εγλειψα κανεναν Αναστασακη ωστε να παρω καποια προσφορα..ειχα γραψει απλα οτι οταν συγκεντρωσω το καταλληλο ποσο τοτε πιθανα να το διαθεσω για μεταμοσχευση στην κλινικη του ιατρου Αναστασακη διοτι που να τρεχω Θεσσαλονικες τωρα αλλα και γιατι αν και ακριβος οντως αξιζει να πληρωνεται αδρα! Προσωπικη μου γνωμη αυτο παντα!!!
Οπότε τελικά δεν έκανες επέμβαση φίλε @Xristoforaz . Κανονικά θα έπρεπε να σε αναλάβουν τζάμπα ή με το ελάχιστο κόστος γιατί έχεις ταλαιπωρηθεί αρκετά. Τι ποσό πιστεύεις πρέπει να συγκεντρώσεις για να κάνεις επέμβαση στην κλινική του;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@CVIAL σε συνεχεια λοιπον την συζητησης μας λοιπον αφου θες να πιασουμε τα εμβολια...ναι κτλ τι λες και ξερω οτι υπαρχουν δυο ειδων εμβολια...τα ιικου φορτιου που ειναι της τζονσον και το αστρα και ολα τα υπολοιπα με τον αγγελιοφορο ρνα που οπως καταλαβαινω τα θεωρεις τα καλα.... λοιπον εγω απ οτι εχω αντιληφθει απο αυτα που διαβαζω δεν ειναι και τοσο σημαντικες οι αλλαγες... μπορει να μην σου βαζουν εναν εξασθαινημενο ιο μεσα σου ωστε να εξοικιωθει το σωμα σου δλδ τα λευκα αιμοσφαιρια να κανουν επιθεση και σε ενδεχομενη αληθινη επιθεση του ιου κ να ξερουν πια τον τροπο αντιμετωπισης αλλα και αυτη η πρωτεινικη ακιδα που εχουν το μοντερνας το φαιζερ και νομιζω το ρωσικο τι κανουν νομιζεις? χρησιμοποιουν ενα μερος του ιου και το βαζουν μεσα ...δλδ πιο συγκεκριμενα χρησιμοποιουν το κομματι της επιφανεια του ιου που χρησιμευει για να μπουκαρει μεσα μας...αυτο τι ειναι? υπαρχουν καποιες τραβηγμενες αποψεις ειδικων που ομολογω δεν εχω ψαξει αλλα αξιζει να το κανει κανεις οτι αυτου του ειδους τα εμβολια αλλαζουν τον γενετικο σου κωδικα....επισης υπαρχει η αλλη μερια που λεει οχι δεν ισχυει οτι γινεται με αυτα τα εμβολια ειναι μακρια απο το dna...δεν ξερω απλα το λεω σαν πληροφορια...για να μην μακρυγορω αλλο τι κανουν λοιπον αυτα τα εμβολια?δινουν οδηγιες στο σωμα σου στο πως να δημιουργησει αυτες τις πρωτεινες ωστε το ανοσοποιητικο να ειναι ετοιμο οταν φτασει η ωρα....ειναι μια παρομοια δουλεια με τα ιικου φορτιου απλα στο πλασαρουν λιγο διαφορετικα...η λογικη ειναι η ιδια οπως και σε ολα...στην γριπη ...στα παντα....αυτο που θελω να κανω εγω με φυσικο τροπο απλα θες εσυ να το κανεις εδω και τωρα....φυσικα με το εμβολιο θα εχεις μεγαλυτερη χρονικη διαρκεια ανοσιας ενω με τον φυσικο τροπο λιγοτερη....ενας χρονος ο οποιος γενικα ειναι απροσδιοριστος καθως οι ερευνητες θελουν χρονο ακομα και εμπειρια για να κατανοησουν ακριβως τι και πως ειναι αυτο που δημιουργησαν....ενα αλλο που με απασχολει ειναι οτι συμφωνα με τις οδηγιες της εε αν πας για δετερη δοση και εχεις κορονοιο πρεπει να ακυρωσεις το ραντεβου.... αυτο ποσο σιγουρος εισαι οτι οταν πας να κανεις την δοση δεν εχεις μολυνθει?καλα προσπερναω οτι δεν κανουν καν τεστ πριν το κανεις αλλα πες οτι κανεις...και ειναι αρνητικο..πως ξερεις οτι δεν εχεις μολυνθει τις προηγουμενες μερες? και τελος οσο αφορα τις μεταλλαξεις που θα βγαινουν ξανα και ξανα νεες και ειναι λογικο συμφωνα με τους ειδικους ευτυχως ειναι ηπιες και δεν ειναι τοσο δραστηριος ο ιος σε σχεση με την γριπη που καθε χρονο παντα αλλαζουν το τυπο για συνεχεια βγαζει μεταλλαξεις και ειναι πιο επιθετικος...αληθεια ολοι εσεις που τρεχετε για εμβολιο του κορονοιου ποσες φορες εχετε τρεξει γι αυτο της γριπης? μαλλον οι περισσορτεροι οπως και εγω δεν θα το εχουν κανει καμια φορα στην ζωη τους η μια (οπως εγω φετος πρωτη φορα και αυτο για το μωρο)......σε αλλο λοιπον ποστ θα επανελθω γιατι πρεπει να το κανουν οι ευπαθεις ομαδες και γιατι υπαρχουν καποιοι αλλοι που εχουν τις σωστες προυποθεσεις να τον αντιμετωπισουν με φυσικο τροπο....

Το καλό είναι ότι ασχολήθηκες λίγο και μπορούμε τουλάχιστον να διαφωνούμε με πιο συγκεκριμένο τρόπο. Δεν με εκφράζει το μπανεράκι του @george_hatzi γιατί μας διαβάζουν πολλοί. Αν είμασταν man to man είμαι της ίδιας άποψης. Είπες: "χρησιμοποιουν ενα μερος του ιου και το βαζουν μεσα ...δλδ πιο συγκεκριμενα χρησιμοποιουν το κομματι της επιφανεια του ιου που χρησιμευει για να μπουκαρει μεσα μας...αυτο τι ειναι?", πρέπει να ξεχωρίσεις στο μυαλό σου τι είναι ιος και τι δεν είναι. Ο ιός όπως και τα κύτταρά μας προστατεύουν το γενετικό τους υλικό (DNA, ο συγκεκριμένος δεν έχει DNA) μέσα στον πυρήνα τους. Το απέξω του ιου είναι απλά υλικά που δεν έχουν καμμία πληροφορία, κανέναν κώδικα αναπαραγωγής, είναι σαν να λέμε απλοικά "οργανική ύλη", όπως είναι το λίπος, ο ασβέστης, το γυαλί (πολύ απλουστευτική η αναλογία αλλά για να το καταλάβει ο κόσμος). Το αν αλλάζει το DNA είναι για γέλια. Τίποτα δεν εισέρχεται στον πυρήνα των κυττάρων μας (εκεί βρίσκεται το DNA) στα mRNA εμβόλια άρα ο ισχυρισμός ότι μπορεί να μεταβάλλεται το DNA είναι τόσο παρανοικός όσο το ότι η γη είναι επίπεδη. Φυσικά πολλοί το πιστεύουν όπως πιστεύουν ότι και η γη είναι επίπεδη.

Αυτά περί του φυσικού τρόπου ανοσίας είναι ανόητα γιατί η φυσική ανοσία σημαίνει ανεξέλεγκτη εξάπλωση του ιου, των μεταλλάξεων και εκατομμύρια θανάτους για πολλά χρόνια.Το πιο βασικό όμως είναι ότι αν θεωρείς ότι με τα εμβόλια σου βάζουν "κομμάτι του ιου" (σου εξήγησα τι είναι αυτό) εσύ δέχεσαι να "σου μπει ολόκληρος ο ιος" δηλαδή αυτό που εσύ απεύχεσαι με τα εμβόλια το επιδιώκεις παραγνωρίζοντας το γεγονός ότι αυτός ο ιος ΜΠΟΡΕΙ πλέον να σου αλλάξει το DNA αφού εισέρχεται στον πυρήνα του κυττάρου σου (με την λογική την δικιά σου). Αυτο πως σου φαίνεται? Δεν σε φοβίζει? Οι φόβος των μακροχρόνιων επιπτώσεων του ιου δεν σου λέει κάτι?

Ιστορικά η ανθρωπότητα έχει σωθεί από πολλές μάστιγες χάρη στα εμβόλια. Αυτή είναι η πραγματικότητα. Το ίδιο ισχύει και τώρα. Στον μεσαίωνα καίγανε τους επιστήμονες που με τις ανακαλύψεις του τάραζαν τα ήθη και τον τρόπο που η εκκλησία και η μοναρχία ήθελε να κοντρολάρει τους ανθρώπους. Ευτυχώς τώρα αυτό το ποσοστό είναι πλέον η μειοψηφία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Ποια σχολη τελειωσες αν επιτρεπεται?
Ειδες τα κοριτσια του Χαρη Παυλιδη? Ουτε απο κορονοιους καταλαβαινουν ουτε απο τιποτα..πανε νταηλιδικα μες στην Ουγγαρια και νικωντας δυο ομαδες απο εκεινα τα μερη, κατακτουν την κορυφη της Ευρωπης..στο λεω κιολας επειδη εισαι υδατοσφαιριστης και θα χαρηκες ιδιαιτερα με την επιτυχια τους!
Κοιτα, εισαγεται ο κορονοιος μες στο αιμα των γονιων σου..ευχομαι να μην εχουν παρενεργειες οικτρες στο μελλον διοτι υπαρχει ενα σαιτ οπου νεαρα ατομα ειχαν ασχημες παρενεργειες μετα τον εμβολιασμο...αναρτουν απο ολο τον κοσμο τις παρενεργειες! Αν εχουν κανει μια δοση οι γονεις, θα σε παρακαλουσα να τους αποτρεψεις απο δευτερη και τριτη δοση!
Και ο ιδιος ειμαι υπερ του εμβολιασμου, του παλιου του κλασικου ομως (υπερ του τρυπηματος που εγινε στην παιδικη ηλικια μας αλλα και κατα τη διαρκεια της θητειας μας στα ενδοξα ελληνικα στρατα).
Καθετα αντιθετος ειμαι ομως με οσους ειναι υπερ του εμβολιασμου (πχ με τον αφανα νοτ που πιθανα να ειναι και γιατρος μεταμοσχευσης τριχοθυλακιων), κατα της ασθενειας που φουσκωσαν τα καναλια σε βαθμο να εχουμε παγκοσμια χουντα!
Βλεπω πισω απ την κουρτινα!
Ο φιλος του cvial δεν εφυγε απο κορονοιο, κατα τη δικη μου αποψη παντα την οποια ΔΕΝ τη διαμορφωνει η στημενη και βαλτη τηλεοραση!

Να σου πω κατι αλλο...σεβομαι και εκτιμω τον Αναστασακη αλλα λεφτα για μεταμοσχευση δεν εχω για να προβω σε τετοιου ειδους διαδικασια ουτε στον εξαιρετικα ταλαντουχο Τυρκαλα!
Επισης, ξανατονιζω, δεν εγλειψα κανεναν Αναστασακη ωστε να παρω καποια προσφορα..ειχα γραψει απλα οτι οταν συγκεντρωσω το καταλληλο ποσο τοτε πιθανα να το διαθεσω για μεταμοσχευση στην κλινικη του ιατρου Αναστασακη διοτι που να τρεχω Θεσσαλονικες τωρα αλλα και γιατι αν και ακριβος οντως αξιζει να πληρωνεται αδρα! Προσωπικη μου γνωμη αυτο παντα!!!
Ευαισθητος δεν ειμαι, σκληροκαρδος ειμαι εννοειται..ευαισθητος ειμαι ΜΟΝΟ στον αισθηματικο τομεα! Νταξει πτοηθηκα τροπον τινα απο τη συμπεριφορα προς τη δολια παρτη μου, της Α.Μ. αλλα τι να κανουμε? Αυτα εχει η προσκαιρη αυτη ζωη(μετα το θανατο ξεκιναει η αιωνια...και εδω ειναι που απορω με οσους τρεχουν να εμβολιαστουν για προστασια τους απ τον αορατο εχθρο που δημιουργησαν τα μιντια)....ο Θεος να σε ευλογει και να υγιαινεις Γεωργιε! Εισαι και σπουδαστης και αθληταρας και οικογενειαρχης..πανω απ ολα ομως εισαι καλος και σκεπτομενος ανθρωπος και αυτο ειναι που εις βαθος μετραει!
Δημόσια διοίκηση στο πανεπιστήμιο Αιγαίου και οδευω για διδακτορικό μάλλον...ήταν να μην πάρω φόρα τώρα ....μου άνοιξε η όρεξη στα γεράματα...τεσπά ...για το πολο χάρηκα όπως πιστεύω οι άπαντες και το παρακολουθώ όπως όλα τα ομαδικά κατά βάση ...για τα εμβόλια όλες οι απόψεις σεβαστές και ο καθένας πράττει όπως νομίζει ....καλά είναι αυτή η συζήτηση γιατί είναι και κουραστικό να πρεπει να υπερασπίζεσαι την άποψη σου σε αγνώστους που στην τελική Δεν υπάρχει λόγος....
τώρα όσο αφορά με τον Αναστασάκη κρίμα γιατί θα μπορούσε να βρεθεί μια χρυσή τομή και να πας ....αν παίξεις τα ρέστα σου γίνεται και να Σάι θετικός σε ενδεχόμενο Στριπ και να μην το φοβηθείς.....
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Οπότε τελικά δεν έκανες επέμβαση φίλε @Xristoforaz . Κανονικά θα έπρεπε να σε αναλάβουν τζάμπα ή με το ελάχιστο κόστος γιατί έχεις ταλαιπωρηθεί αρκετά. Τι ποσό πιστεύεις πρέπει να συγκεντρώσεις για να κάνεις επέμβαση στην κλινική του;

Δε θα κανω πλεον αλλη μεταμοσχευση λογω μη επαρκους οικονομικης δυνατοτητας..εχω κανει ηδη δυο σε Βεκρη (η Λινα την εκανε η ιατρος) και σε Παπανικολαου (εκανε δουλεια ο Ελευθεριος, απλα ο ιδιος στραβωσα στο οικονομικο διοτι θεωρω πως υπηρχε ασυμφωνια, παρεξηγηση..ο γιατρος βεβαια μπορει να μη θεωρει κατι τετοιο..διοτι ο καθεις τα βλεπει απ τη δικη του σκοπια..εξηγουμαστε ωστε να ΜΗΝ παρεξηγουμαστε!)..
Αλλα ειμαι τουβλο! Πρωτον διοτι ενω εμπαινα στο φορουμ..επρεπε να προσεξω τις επισημανσεις περι της διαχειρισεως της δοτριας που γινεται στην πρωτη κλινικη οπου ειχα προβει σε μεταμοσχευση (αν και προσωπικα, μου ειναι αδιαφορο το θεαμα της δοτριας) και δευτερον διοτι επρεπε να μελετησω καλυτερα το που θα παω για δευτερη μεταμοσχευση...χωρις με αυτο που γραφω να πεταω κατι αρνητικο για τον Ελευθεριο..να μαστε ξεκαθαροι..οποιος θελει παει, οπου γουσταρει!!!
Ενα δεκαχιλιαρο θα εδινα στον ιατρο Αναστασακη και στην ομαδα του (εννοω γενικα στην κλινικη του) και ΑΝ εκρινε ο γιατρος οτι μπορουμε να προχωρησουμε σε νεα μεταμοσχευση τοτε και μονο τοτε θα προχωρουσαμε...ομως ο ιδιος εχω ιδιαιτερες απαιτησεις..εχω σκαλωμα με το πως θελω τους κροταφους...ενω στην ολη κεφαλη θα πρεπει να χρησιμοποιηθει μονο η τεχνικη bht (κατα τη γνωμη του γιατρου που σε εξεταζει μπορει η αποφαση να ναι διαφορετικη..διερευνουμε ολα τα ενδεχομενα)!

Δεν πειραζει ρε φιλε για το θεμα των μαλλιων..ναι βελτιωνεται η εικονα..αλλα ολα αυτα ειναι απλα τριχες μπροστα σε αλλα σοβαροτερα θεματα καθημερινοτητας που μπορει να απασχολουν τον καθενα απο εμας..
Οπως και να εχει, σε ευχαριστω για το ενδιαφερον!
 

vlafo

Well-Known Member
Δημόσια διοίκηση στο πανεπιστήμιο Αιγαίου και οδευω για διδακτορικό μάλλον...ήταν να μην πάρω φόρα τώρα ....μου άνοιξε η όρεξη στα γεράματα.
Γιώργο μια άσχετη ερώτηση.
Διδακτορικό γιατί θα κάνεις?
Πρόκειται να ακολουθήσεις ακαδημαϊκή καριέρα?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
υγ:για ολους εσας που λετε η συμφωνειτε στο να γινει υποχρεωτικος ο εμβολιασμος η να πληρωνει μονος του την ενδεχομενη νοσηλεια (εδω γελαμε...ας μου γυρισουν και οσα πληρωνα μεχρι σημερα τοτε και γενικα να μην πληρωνω ασφ ταμεια...) το θεωρειτε πολυ δημοκρατικο ε?σε συνεδριαση της ευρωπαικης ενωσης το απεριψαν αυτο αλλα εσεις το θελετε...δλδ αν καποιος μη εμβολιασμενος ειναι μονιμως με το αρνητικο τεστ στο χερι δεν σας κανει ετσι? θελετε "αιμα" με το ζορι.....

Πάρα πολύ δημοκρατικό είναι. Η δημοκρατία δεν σημαίνει αντικοινωνική συμπεριφορά. Γνωστός "αρνητής" επ' ευκαιρία των 200 έτων πήγε σε εκδήλωση, ήταν ασυμπτωματικός κόλλησε 20, 6 εκ των οποίων με μάσκα, 3 πέθαναν και αυτός. Αυτή είναι κοινωνική ευθύνη? Ότι απορίπτει η ΕΕ δεν σημαίνει ότι είναι λάθος. Είδαμε τι έκανε με τα εμβόλια, πόσο γραφειοκρατική είναι και δυσκίνητη (και με πολιτικούς συμβιβασμούς) στις αποφάσεις της. Όταν γεμίζουν οι ΜΕΘ και πεθαίνουν αθώοι άνθρωποι που και το εμβόλιο θα ήθελαν να κάνουν αλλά δεν πρόλαβαν και πληρώνουν την ασυδοσία των αρνητών είμαστε πλέον σε έκτακτες συνθήκες και πρέπει να ισχύουν έκτακτα μέτρα. Στο Ισραήλ έχουν εμβολιάσει (χωρίς να είναι υποχρεωτικό) 80% του πληθυσμού. Απλά εκεί ο λαός είναι συνειδητοποιήμενος και ξέρει τι σημαίνει και έκτακτα μέτρα και κοινωνική ευθύνη. Για αυτό και έχουν γυρίσει σελίδα από αρχές Απρίλη.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Δημόσια διοίκηση στο πανεπιστήμιο Αιγαίου και οδευω για διδακτορικό μάλλον...ήταν να μην πάρω φόρα τώρα ....μου άνοιξε η όρεξη στα γεράματα...τεσπά ...
Οχι και γεραματα ρε συ Γιωργο,37 χρονων εισαι,ο ξαδερφος μου στα 40 του εδωσε πανελληνιες και περασε αρχιτεκτονικη αθηνας που ηταν το παθος του και τωρα εργαζεται πανω στο αντικειμενο αυτο!Και δεν ειχε καμια αντιστοιχη προυπηρεσια στον τομεα πριν τις σπουδες του.Η διψα για μαθηση και εξελιξη δεν ειναι προνομιο συγκεκριμενων ηλικιακων γκρουπ,ισα ισα που στα 37 σου εισαι πιο κατασταλλαγμενος,πιο ωριμος,και μπορεις να αξιοποιησεις το πτυχιο με μεγαλυτερη συνεση.
Πανεπιστημιο Αιγαιου ε;Στην Χιο εννοεις φανταζομαι,γιατι υπαρχει και ενα στην Μυτιληνη.
Αν ειναι της Χιου,με πας αρκετα χρονια πισω..Στο πανεπιστημιο της Χιου ειχα ερθει απειρες φορες στα φοιτητικα μου χρονια και ειχα μεινει και καποια περιοδο κιολας.Ερχομασταν συχνα εμεις του πα.πει. στο αντιστοιχο τμημα ναυτιλιακων της Χιου,πολυ αξιολογο Πανεπιστημιο και φυσικα η Χιος,το πανεμορφο νησι με την μεγαλυτερη ναυτιλιακη ιστορια και κληρονομια.
Τον Θανο Παλλη τον γνωριζεις;Ειναι ακομα στο πανεπιστημιο;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιώργο μια άσχετη ερώτηση.
Διδακτορικό γιατί θα κάνεις?
Πρόκειται να ακολουθήσεις ακαδημαϊκή καριέρα?
Όχι και γενικά δεν έχω καμία ανάγκη να έκανα οτιδήποτε και να το έπαιζα βολεμενος ... σκέψου το 2016 που διορίστηκα ήμουν δε με απολυτήριο λυκείου από τεχνικό μάλιστα και χωρίς αγγλικά ....και τώρα παίρνω διαδοχικά τα πτυχία το ένα πίσω από το άλλο...ειναι στο χαρακτήρα μου αυτο....αν κάνω κάτι θέλω να το τερματίσω...
καν δεν θέλω να αλλάξω κλάδο υπηρεσία ( παρακαλάνε πολλοί να έρθουν σε μας και θα φύγω εγώ; ) ...το βλέπω σαν μια μεγάλη πρόκληση...αυτό με ρώτησε κ ο καθηγητής μου εντομεταξυ και τον ρώτησα και εγώ ..πρέπει να θέλω να κάνω ακαδημαϊκή καριέρα; Όχι μου λέει απλά συνηθίζεται....εγώ απλά εχώ σαν στόχο κάποια στιγμή να προσφέρω κάτι νέο ..κάτι διαφορετικό ίσως ....θα δούμε βέβαια γιατί αυτό το πράγμα είναι 3-6 χρόνια και θέλει θυσιάσες οσο αφορά την οικογένεια....πρέπει να ζυγισω....πάντως υπάρχουν οι προϋποθέσεις να το κάνω αν το θελήσω στο καπάκι....ήθελα κάποια στιγμή να ρωτήσω σχετικά και τον Νικ Μος να μου πει την εμπειρία του γιατί αν θυμάμαι καλά κάπου αναφέρει ότι κάνει ....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Πάρα πολύ δημοκρατικό είναι. Η δημοκρατία δεν σημαίνει αντικοινωνική συμπεριφορά. Γνωστός "αρνητής" επ' ευκαιρία των 200 έτων πήγε σε εκδήλωση, ήταν ασυμπτωματικός κόλλησε 20, 6 εκ των οποίων με μάσκα, 3 πέθαναν και αυτός. Αυτή είναι κοινωνική ευθύνη? Ότι απορίπτει η ΕΕ δεν σημαίνει ότι είναι λάθος. Είδαμε τι έκανε με τα εμβόλια, πόσο γραφειοκρατική είναι και δυσκίνητη (και με πολιτικούς συμβιβασμούς) στις αποφάσεις της. Όταν γεμίζουν οι ΜΕΘ και πεθαίνουν αθώοι άνθρωποι που και το εμβόλιο θα ήθελαν να κάνουν αλλά δεν πρόλαβαν και πληρώνουν την ασυδοσία των αρνητών είμαστε πλέον σε έκτακτες συνθήκες και πρέπει να ισχύουν έκτακτα μέτρα. Στο Ισραήλ έχουν εμβολιάσει (χωρίς να είναι υποχρεωτικό) 80% του πληθυσμού. Απλά εκεί ο λαός είναι συνειδητοποιήμενος και ξέρει τι σημαίνει και έκτακτα μέτρα και κοινωνική ευθύνη. Για αυτό και έχουν γυρίσει σελίδα από αρχές Απρίλη.
Η ανευθυνότητα κάποιων δεν χρειάζεται να εξισώνεται με αντιδημοκρατικές αντιλήψεις...αν εγώ μέχρι εσύ να εμβολιαστείς είμαι μόνιμα με το αρνητικό τεστ εσένα τι σε ενοχλεί ; Και μην κατηγορείς το χάλι μας τους αρνητές....μην τρελαθουκε τώρα ...βγες έξω και δες τι γίνεται που ο ένας ποδοπαταει τον άλλον για ένα φρέντο και σου φταίνε οι αρνητές.....και γενικά όλο αυτό το διάστημα της πανδημίας.... Τι μεσά τι έξω ένα και το αυτό ...όλα τα πράγματα κάνουν το κύκλο τους ...εδώ πλησιάζει το τέλος αυτού του κύκλου...επίσης είπα ξακαθαρα είμαι υπέρ των εμβολίων κατά πλειοψηφία συντριπτική γιατί δεν μπορούν όλοι να σηκώσουν το βάρος της φυσικής ανοσίας....πόσο πιο απλα να το πω δεν ξέρω ;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Οχι και γεραματα ρε συ Γιωργο,37 χρονων εισαι,ο ξαδερφος μου στα 40 του εδωσε πανελληνιες και περασε αρχιτεκτονικη αθηνας που ηταν το παθος του και τωρα εργαζεται πανω στο αντικειμενο αυτο!Και δεν ειχε καμια αντιστοιχη προυπηρεσια στον τομεα πριν τις σπουδες του.Η διψα για μαθηση και εξελιξη δεν ειναι προνομιο συγκεκριμενων ηλικιακων γκρουπ,ισα ισα που στα 37 σου εισαι πιο κατασταλλαγμενος,πιο ωριμος,και μπορεις να αξιοποιησεις το πτυχιο με μεγαλυτερη συνεση.
Πανεπιστημιο Αιγαιου ε;Στην Χιο εννοεις φανταζομαι,γιατι υπαρχει και ενα στην Μυτιληνη.
Αν ειναι της Χιου,με πας αρκετα χρονια πισω..Στο πανεπιστημιο της Χιου ειχα ερθει απειρες φορες στα φοιτητικα μου χρονια και ειχα μεινει και καποια περιοδο κιολας.Ερχομασταν συχνα εμεις του πα.πει. στο αντιστοιχο τμημα ναυτιλιακων της Χιου,πολυ αξιολογο Πανεπιστημιο και φυσικα η Χιος,το πανεμορφο νησι με την μεγαλυτερη ναυτιλιακη ιστορια και κληρονομια.
Τον Θανο Παλλη τον γνωριζεις;Ειναι ακομα στο πανεπιστημιο;
Τα ναυτιλιακά όσοι θέλουν να περάσουν συνήθως βάζουν πρώτα Χίο και μετά Αθήνα ....και ας μένουν Αθήνα ...είναι καλό πανεπιστήμιο και ανοίγουν πόρτες από δω πιο εύκολα καθώς σε κάθε ναυτιλιακή εταιρεία το κλειδί το κρατάει τουλάχιστον ένας Χιώτης ως γνωστόν και έρχονται για τα κονέ μετέπειτα....αυτός ο Πάλλης που λες στο τμήμα το δικό μου δεν είναι ...δλδ άλλος είναι αυτός που εργάζεται στην γραμματεία....τώρα αυτό που λες λέει γνώσεων κτλ κτλ τα ξέρω και είναι γνωστά όλα αυτά ...απλά αν δεν είσαι μόνος σου πρέπει πολλές φορές να κάνεις και πίσω όπου χρειάζεται....θα δούμε μωρέ ....είναι μεγάλο Τσάλεντζ πάντως και Μ αρέσει να κάνω πράγματα που δεν περίμενει κάνεις να κάνω ....
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Τα ναυτιλιακά όσοι θέλουν να περάσουν συνήθως βάζουν πρώτα Χίο και μετά Αθήνα ....και ας μένουν Αθήνα ...είναι καλό πανεπιστήμιο και ανοίγουν πόρτες από δω πιο εύκολα καθώς σε κάθε ναυτιλιακή εταιρεία το κλειδί το κρατάει τουλάχιστον ένας Χιώτης ως γνωστόν και έρχονται για τα κονέ μετέπειτα....αυτός ο Πάλλης που λες στο τμήμα το δικό μου δεν είναι ...δλδ άλλος είναι αυτός που εργάζεται στην γραμματεία....τώρα αυτό που λες λέει γνώσεων κτλ κτλ τα ξέρω και είναι γνωστά όλα αυτά ...απλά αν δεν είσαι μόνος σου πρέπει πολλές φορές να κάνεις και πίσω όπου χρειάζεται....θα δούμε μωρέ ....είναι μεγάλο Τσάλεντζ πάντως και Μ αρέσει να κάνω πράγματα που δεν περίμενει κάνεις να κάνω ....
Να το κανεις φιλε Γιωργο,αξιζει τον κοπο.Το θεμα ειναι ομως να εχεις πληρη επιγνωση του τι κανεις και τον λογο που το κανεις και να εξοπλισεις τον εαυτο σου με τα απαραιτητα εφοδια,κυριως ψυχολογικα αποθεματα,ωστε να μην το εγκαταλειψεις το απαιτητικο αυτο εγχειρημα.Θελει πυγμη και πειθαρχια,σε αυτα δεν σε φοβαμαι εχεις δωσει θετικα σημαδια γραφης.
Εγω ακομη δεν εχω ξεκινησει,θα χρειαστει πρωτα να τακτοποιησω αλλες εκκρεμοτητες αλλιως δεν θα μπορεσω να ειμαι σε θεση να αφοσιωθω πληρως στις αυξημενες απαιτησεις του διδακτορικου.Πρωτος στοχος μου ειναι η μεταμοσχευση μαλλιων.Οταν αυτος ο στοχος επιτευχθει,τοτε και μονο τοτε θα ειμαι ετοιμος ψυχολογικα να βαλω πλωρη για το διδακτορικο.Παντως,να ξεκινησεις με το mentality οτι το διδακτορικο θα ειναι η δικη σου συμβολη στην επιστημη σου,η δικη σου σφραγιδα,το δικο σου ονομα.Δεν μιλαμε απλα για συνεχιση σπουδων, παντρευεσαι την επιστημη σου και δινεσαι ολοκληρωτικα σε αυτην.Tα λεω για να τα ακουω και εγω.Καλη επιτυχια για οποτε το αποφασισεις και μην ξεχνας,πολλοι μπορει να σου πουν οτι δεν μπορεις να το κανεις,οτι δεν εχει αξια,οτι ειναι ακατορθωτο κτλ.Σε οσους μας βαζουν τρικλοποδια στα ονειρα μας,ενα ομορφο f@k off και Χ,γιατι μπορεις,μπορουμε!
Υ.Γ.Αν και με μια μερα καθυστερηση,ευχομαι χρονια πολλα σε ολους τους Γιωργους.Γιωργηδες,πολυχρονοι οπως θα ελεγε και ο μιθρι
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα