Η ζωη με Covid-19

Giorgos-3

Well-Known Member
Ευτυχώς που αυτοί που "επιλέγουν" να μη το κανουν ειναι μια μειοψηφία .
Αλλιώς θα γερνουσαμε στη καραντίνα χρεωκοπημένοι και θα κράζαμε την εκάστοτε κυβέρνηση που δεν εχει κανει άλλες 5000 ΜΕΘ !
Κλαίγοντας παράλληλα χιλιάδες θύματα καθώς θα μοιράζαμε τον Ιο μεχρι να χτιστει η ανοσία με φυσική διαδικασία .
Λες και μιλάμε για φιναστεριδη !
Sorry ρε φίλε
Μου εισαι συμπαθής, αλλα δε μπορω να ακούω τέτοια πράγματα ειδικα απο νέους Ανθρώπους .
Διάβασα πολλά ....άκουσα πολλά .... φίλτραρα σκέφτηκα και πήρα μια απόφαση ....ναι οι γονείς μου είναι ευάλωτοι...ναι οι παχύσαρκοι ναι οι διαβητικοί κτλ κτλ.... Εγώ ακούγοντας τον εαυτό μου και γνωρίζοντας τον οργανισμό μου θεωρώ ότι κάποια στιγμή στο μέλλον αν κολλήσω θα περάσει και δεν θα το πάρω χαμπάρι ...μπορεί και να έχει συμβεί ήδη...δεν το γνωρίζω ....δεν γνωρίζω όμως κ τι θα προκύψει μετά από κάποιο διάστημα κ με την "βίαιη" εισαγωγή του ιού ....το ξέρει κάνεις ; Σου λέω λοιπόν πως κανείς δεν το ξέρει ....μια ευπαθής ομάδα ναι να το κάνει το εμβόλιο γιατί είναι εκτεθειμένος σε μεγάλο κίνδυνο...κάποιος ο οποίος έχει καλή κράση αθλείται κάνει μια ποιοτική ζωή γενικά θεωρώ ότι δεν χρειάζεται να τρέξει να το κάνει τώρα τουλάχιστον... βλέποντας και κάνοντας....μπορεί να έχω άδικο μπορεί και όχι ...εγώ δεν κατηγορώ ούτε αυτούς που τρέχουν να κάνουν εμβόλιο ούτε λέω να μην κάνουν και να ακολουθήσουν το παράδειγμα μου.... εξάλλου σου είπα ότι έτρεξα να εμωολιασω τα αγαπημένα πρόσωπα που θεωρώ ότι πρέπει και δεν ήθελαν....να Σάι σίγουρος πάντως ότι δεν είναι και τόσο μειονότητα αυτοί.....δυστυχώς όμως σε κάποιες περιπτώσεις... απόδειξη; Τα περισεματα της άστρα που μοιράζουν τώρα στους νέους ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εξαιρετικα απίθανο απ´οτι αναφέρεται
Οι μεταλλάξεις το πιθανότερο ειναι να αποδυναμώσουν τον Ιο .
Plus οτι εκτός απο τα εμβόλια και την ήδη χτισμένη για τοτε ανοσία θα εχουμε και φάρμακα αντιμετώπισης επιπλοκών που δε θα πιέζει πια τα συστήματά υγείας του κοσμου .

Αυτό δεν είναι σωστό. Οι μεταλλάξεις ναι μεν κάνουν τον ιο λιγότερο θανατηφόρο αλλά πιο μεταδοτικό και υπάρχει πάντα η πιθανότητα να μεταλλαχτεί σε τέτοιο βαθμό που να χρειάζεται τροποποίηση των εμβολιών. Μέχρι στιγμής (και με την ινδική) δεν έχει συμβεί αλλά το σωστό είναι να τον περιορίσεις σε όλο τον κόσμο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Διάβασα πολλά ....άκουσα πολλά .... φίλτραρα σκέφτηκα και πήρα μια απόφαση ....ναι οι γονείς μου είναι ευάλωτοι...ναι οι παχύσαρκοι ναι οι διαβητικοί κτλ κτλ.... Εγώ ακούγοντας τον εαυτό μου και γνωρίζοντας τον οργανισμό μου θεωρώ ότι κάποια στιγμή στο μέλλον αν κολλήσω θα περάσει και δεν θα το πάρω χαμπάρι ...μπορεί και να έχει συμβεί ήδη...δεν το γνωρίζω ....δεν γνωρίζω όμως τι όμως θα προκύψει μετά από κάποιο διάστημα με την "βίαιη" εισαγωγή του ιού ....το ξέρεις κάνεις ; Σου λέω λοιπόν πως κανείς δεν το ξέρει ....μια ευπαθής ομάδα ναι να το κάνει το εμβόλιο γιατί είναι εκτεθειμένος σε μεγάλο κίνδυνο...κάποιος ο οποίος έχει καλή κράση αθλείται κάνει μια ποιοτική ζωή γενικά θεωρώ ότι δεν χρειάζεται να τρέξει να το κάνει τώρα τουλάχιστον... βλέποντας και κάνοντας....μπορεί να έχω άδικο μπορεί και όχι ...εγώ δεν κατηγορώ ούτε αυτούς που τρέχουν να κάνουν εμβόλιο ούτε λέω να μην κάνουν και να ακολουθήσουν το παράδειγμα....να Σάι σίγουρος πάντως ότι δεν είναι και τόσο μειονότητα αυτοί.....δυστυχώς όμως σε κάποιες περιπτώσεις... απόδειξη; Τα περισεματα της άστρα που μοιράζουν τώρα στους νέους ....

Εξαιρετικά ανενημέρωτος Γεώργιε. "Βίαιη εισαγωγή ΤΟΥ ΙΟΥ?" Δεν υπάρχει κανένας ιός στα εμβόλια mRNA (αλλά και σε άλλα), παρά μόνο η πληροφορία να παράξουν κάποια κυταρά σου μια αθώα (αλλά ξένη στο σώμα) πρωτεινή που έχει ο ιός και η οποία δεν έχει καμμία σχέση με τον ιό. Μου θυμίζεις αυτούς που λένε ότι η γη είναι επίπεδη. "Τα περισεματα της άστρα που μοιράζουν τώρα στους νέους" Τι έχει το εμβόλιο της Αστρα? Μια χαρά είναι. Όλο το ΗΒ εμβολιάστηκε με αυτό. Απλά επειδή λόγω τηλεμάρκετινγκ (που ο κάθε άσχετος δημοσιογράφος εκφέρει γνώμη για να αυξήσει την τηλεθέαση του) πουλιέται καλύτερα το pfizer βγάλαμε άχρηστο το Αstra? Αστεία πράγματα. Το μόνο πρακτικό μειονέκτημα του Αστρα είναι ότι την δέυτερη δόση την κάνεις μετά από 2.5 μήνες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
Εξαιρετικά ανενημέρωτος Γεώργιε. "Βίαιη εισαγωγή ΤΟΥ ΙΟΥ?" Δεν υπάρχει κανένας ιός στα εμβόλια mRNA (αλλά και σε άλλα), παρά μόνο η πληροφορία να παράξουν κάποια κυταρά σου μια αθώα (αλλά ξένη στο σώμα) πρωτεινή που έχει ο ιός και η οποία δεν έχει καμμία σχέση με τον ιό. Μου θυμίζεις αυτούς που λένε ότι η γη είναι επίπεδη. "Τα περισεματα της άστρα που μοιράζουν τώρα στους νέους" Τι έχει το εμβόλιο της Αστρα? Μια χαρά είναι. Απλά επειδή λόγω τηλεμάρκετινγκ (που ο κάθε άσχετος δημοσιογράφος εκφέρει γνώμη για να αυξήσει την τηλεθέαση του) πουλιέται καλύτερα το pfizer βγάλαμε άχρηστο το Αstra? Αστεία πράγματα. Το μόνο πρακτικό μειονέκτημα του Αστρα είναι ότι την δέυτερη δόση την κάνεις μετά από 2.5 μήνες.
Cvial τι κάνουν τα εμβόλια; Σου βάζουν ελεγχόμενα τον ιό στον οργανισμό σου χοντρικά....γι αυτό έχεις για κάποιες ώρες παρενέργειες με πυρετούς και τέτοια .... αντιδράει ο οργανισμός και αμύνεται.... προσαρμόζεται και τσουπ αποκτάει τα αντισώματα και την ανοσία ....είναι απλό ....επίσης υπαρχουν διάφορες μελέτες δεξιά και αριστερά Άγγλων κατά βάση που σου λένε ότι μπορείς να χτίσεις το τοίχος σου και με φυσικό τρόπο αν έχεις τις κατάλληλες προϋποθέσεις.....με την καλή ζωή ...την γυμναστική και διάφορα άλλα που δεν τα λέω για να μην ανοίξω τον ασκό τώρα και δεν θέλω που τεσπά έχω βγάλει ένα συμπέρασμα ότι αν δεν συντρέχουν ιδιαίτερη λόγοι υγείας δεν έχεις κληρονομικότητα σε διάφορα είσαι σε καλή ηλικία δεν αρρωσταίνεις στην ζωή σου εύκολα κτλ κτλ ....δεν χρειάζεται να τρέξεις πρώτος να το κάνεις τουλάχιστον....θα αφησω τον χρόνο να κυλήσει....μπορεί να είμαι λάθος ...ο χρόνος θα δείξει .....
 

Georgie

Well-Known Member
Αυτό δεν είναι σωστό. Οι μεταλλάξεις ναι μεν κάνουν τον ιο λιγότερο θανατηφόρο αλλά πιο μεταδοτικό και υπάρχει πάντα η πιθανότητα να μεταλλαχτεί σε τέτοιο βαθμό που να χρειάζεται τροποποίηση των εμβολιών. Μέχρι στιγμής (και με την ινδική) δεν έχει συμβεί αλλά το σωστό είναι να τον περιορίσεις σε όλο τον κόσμο.
Ναι συμφωνώ , ο περιορισμός ήδη συμβαίνει με τους μαζικούς πια εμβολιασμούς .
Αυτο που συμβαίνει στην Ινδία και στη Βραζιλία θα μείνειστην Ανθρώπινη Ιστορια γραμμένο στη Βίβλο της ανοησίας .
Cvial τι κάνουν τα εμβόλια; Σου βάζουν ελεγχόμενα τον ιό στον οργανισμό σου χοντρικά....γι αυτό έχεις για κάποιες ώρες παρενέργειες με πυρετούς και τέτοια .... αντιδράει ο οργανισμός και αμύνεται.... προσαρμόζεται και τσουπ αποκτάει τα αντισώματα και την ανοσία ....είναι απλό ....επίσης υπαρχουν διάφορες μελέτες δεξιά και αριστερά Άγγλων κατά βάση που σου λένε ότι μπορείς να χτίσεις το τοίχος σου και με φυσικό τρόπο αν έχεις τις κατάλληλες προϋποθέσεις.....με την καλή ζωή ...την γυμναστική και διάφορα άλλα που δεν τα λέω για να μην ανοίξω τον ασκό τώρα και δεν θέλω που τεσπά έχω βγάλει ένα συμπέρασμα ότι αν δεν συντρέχουν ιδιαίτερη λόγοι υγείας δεν έχεις κληρονομικότητα σε διάφορα είσαι σε καλή ηλικία δεν αρρωσταίνεις στην ζωή σου εύκολα κτλ κτλ ....δεν χρειάζεται να τρέξεις πρώτος να το κάνεις τουλάχιστον....θα αφησω τον χρόνο να κυλήσει....μπορεί να είμαι λάθος ...ο χρόνος θα δείξει .....
Ναι καλά τα λες για τον εαυτό σου .
Και εγώ τελευταία φορά αρρώστησα στα 20
Το θέμα όμως είναι ότι γίνεσαι δυνητικά επικίνδυνος για τους άλλους φίλε .
Δε το έχεις καταλάβει ακόμα ?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γιώργο, ενημερώσου σε βάθος σε παρακαλώ πριν εκφέρεις γνώμη, έχεις χάσει επεισόδια. ΔΕΝ σου βάζουν όλα τα εμβόλια εξασθενημένο ιο στο σώμα σου. Στο έγραψα, αν δεν το έπιασες κάνε μια απλή έρευνα και θα καταλάβεις. Μην με αναγκάσεις να γράψω σεντόνι.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ναι συμφωνώ , ο περιορισμός ήδη συμβαίνει με τους μαζικούς πια εμβολιασμούς .
Αυτο που συμβαίνει στην Ινδία και στη Βραζιλία θα μείνειστην Ανθρώπινη Ιστορια γραμμένο στη Βίβλο της ανοησίας .
Ναι καλά τα λες για τον εαυτό σου .
Και εγώ τελευταία φορά αρρώστησα στα 20
Το θέμα όμως είναι ότι γίνεσαι δυνητικά επικίνδυνος για τους άλλους φίλε .
Δε το έχεις καταλάβει ακόμα ?
Τζορτζ πέρα ότι προσέχω την ατομική μου υγεία (βασικά πάντα πρόσεχα κ δεν περίμενα την πανδημία για να έχω πάντα αντισηπτικό στο τσαντάκι μου ) κάθε μα κάθε εβδομάδα τεσταρομαι θέλοντας και μη ....επειδή ακριβώς αυτό που λες το έχω σκεφτεί είναι κ ο λόγος που κρατάω αποστάσεις μέχρι να εμβολιαστεί το 70% του πληθυσμού και έτρεξα να εμβολιασω αυτούς που έπρεπε με το ζόρι ...γονείς και πεθερικά....τους άλλους τους έχω ΣΕ απόσταση μέχρι νεωτέρας....δεν είμαι αέρα Πατέρα .... περνώντας λοιπον τα μέτρα όπως έκανε μέχρι σήμερα δεν βάζω σε κίνδυνο κανέναν...εξάλλου αν δεν έκανα αυτή την δουλειά που κάνω και περίμενα την σειρά μου πότε θα ήταν ; Ιούνη; Υποτίθεται τον Ιούνη θα μαστε κομπλέ σωστά ; Θα έχουμε πιάσει το στόχο του 70%
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιώργο, ενημερώσου σε βάθος σε παρακαλώ πριν εκφέρεις γνώμη, έχεις χάσει επεισόδια. ΔΕΝ σου βάζουν όλα τα εμβόλια εξασθενημένο ιο στο σώμα σου. Στο έγραψα, αν δεν το έπιασες κάνε μια απλή έρευνα και θα καταλάβεις. Μην με αναγκάσεις να γράψω σεντόνι.
Θα επανέλθω πιο βράδυ ....τώρα με βάζετε σε διαδικασίες που δεν θέλω αλλά οκ ...
 

Georgie

Well-Known Member
Τζορτζ πέρα ότι προσέχω την ατομική μου υγεία (βασικά πάντα πρόσεχα κ δεν περίμενα την πανδημία για να έχω πάντα αντισηπτικό στο τσαντάκι μου ) κάθε μα κάθε εβδομάδα τεσταρομαι θέλοντας και μη ....επειδή ακριβώς αυτό που λες το έχω σκεφτεί είναι κ ο λόγος που κρατάω αποστάσεις μέχρι να εμβολιαστεί το 70% του πληθυσμού και έτρεξα να εμβολιασω αυτούς που έπρεπε με το ζόρι ...γονείς και πεθερικά....τους άλλους τους έχω ΣΕ απόσταση μέχρι νεωτέρας....δεν είμαι αέρα Πατέρα .... περνώντας λοιπον τα μέτρα όπως έκανε μέχρι σήμερα δεν βάζω σε κίνδυνο κανέναν...εξάλλου αν δεν έκανα αυτή την δουλειά που κάνω και περίμενα την σειρά μου πότε θα ήταν ; Ιούνη; Υποτίθεται τον Ιούνη θα μαστε κομπλέ σωστά ; Θα έχουμε πιάσει το στόχο του 70%
Καντο ρε τρελέ .
Ασε που μια έρευνα λεει οτι βγάζει και μαλλια απογειώνοντας τη libido .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geeorgee

Active Member
Ξερει κανεις αν ο τροπος που αντιδρα ο οργανισμος μετα το εμβολιο δηλαδη ποσο πυρετο ανεβαζει κτλ εχει να κανει και με τον τροπο που θα αντιδρουσε αν ειχε κολλησει τον ιο?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν υπάρχει συσχέτιση, όπως δεν υπάρχει και συσχέτιση (παρόλο που κάποιοι το λένε) με το επίπεδο των αντισωμάτων που έχεις και του τρόπου που αντιδρά ο οργανισμός.
 

Hairsick

Active Member
Cvial τι κάνουν τα εμβόλια; Σου βάζουν ελεγχόμενα τον ιό στον οργανισμό σου χοντρικά....γι αυτό έχεις για κάποιες ώρες παρενέργειες με πυρετούς και τέτοια .... αντιδράει ο οργανισμός και αμύνεται.... προσαρμόζεται και τσουπ αποκτάει τα αντισώματα και την ανοσία ....είναι απλό ....επίσης υπαρχουν διάφορες μελέτες δεξιά και αριστερά Άγγλων κατά βάση που σου λένε ότι μπορείς να χτίσεις το τοίχος σου και με φυσικό τρόπο αν έχεις τις κατάλληλες προϋποθέσεις.....με την καλή ζωή ...την γυμναστική και διάφορα άλλα που δεν τα λέω για να μην ανοίξω τον ασκό τώρα και δεν θέλω που τεσπά έχω βγάλει ένα συμπέρασμα ότι αν δεν συντρέχουν ιδιαίτερη λόγοι υγείας δεν έχεις κληρονομικότητα σε διάφορα είσαι σε καλή ηλικία δεν αρρωσταίνεις στην ζωή σου εύκολα κτλ κτλ ....δεν χρειάζεται να τρέξεις πρώτος να το κάνεις τουλάχιστον....θα αφησω τον χρόνο να κυλήσει....μπορεί να είμαι λάθος ...ο χρόνος θα δείξει .....
Και τους γονείς σου γιατί τους έσυρες τότε ρε σύ Γιώργο;
 
Μπλουζα