Σύγκριση Τιμών μεταξύ Ελληνικών Κλινικών - Έρευνα για Μεταμόσχευση

Xristos87

Well-Known Member
Ronaldo ένα έχω να σου πω.
Η δήλωση σου ¨λεφτά υπάρχουν" ήταν όλα τα λεφτά.
Τα λεφτά που γλίτωσα από τον Freitas ψάχνω να δω τι θα τα κάνω.
Μπορεις να τα δωσεις σε εναν ντεκτεκτιβ να βρει τα τθ π εχασες στη μμ σου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Κοιτα στην ουσια η συγκριση με τον Cristiano Ronaldo ειναι αστοχη, αλλα αυτο που θελει να πει ειναι οτι
οπως ο Cristiano εχει μια συμπεριφορα ατιθαση και αλητικη μεσα στα γηπεδα
απεναντι σε ποδοσφαιριστες, εχει βρησει ακομα και προπονητες, ακομα απεναντι και στη FIFA, δεν αφηνει κανενα να του παρει τον αερα
γενικοτερα κανει οτι γουσταρει απλα γιατι μπορει και γιατι δεν εχει κανεναν αναγκη.
Σε πολλα interview εχει δηλωσει οτι στο μυαλο του παντα εχει μεσα στο γηπεδο οτι ειναι ο καλυτερος και οτι δεν υπαρχει κανενας αλλος, πολλες φορες δεν τον νοιαζει οταν σκοραρουν οι συμπαικτες του αν δεν εχει βαλει ο ιδιος γκολ.

Ως expert που αυτοαποκαλειται πιο πανω, μηπως θα ηταν πιο σωστη διατυπωση οταν λεει οτι δεν ειμαστε το ιδιο στο γηπεδο του, δηλαδη στο [ γηπεδο του τομεα της ''Ιατρικης'' ? ]

Αλλα και παλι εδω ειναι ενα φορουμ, με ελευθερια του λογου για ολους.
Επισης το οτι ο cristiano ronaldo συμπεριφερεται ετσι επειδη εχει χρημα=δυναμη, δεν σημαινει οτι ειναι επαγγελματικη συμπεριφορα.

Ακριβως.
Αλλα αν θέλει καποιος να παρεξηγηθει, πάντα βρισκει
 

jersey

Well-Known Member
Ας ηρεμήσουν τα πνεύματα και από τις δύο μεριές (γιατρού και μελών) και να λήξει εδώ η συζήτηση τους, ώστε να πάμε παρακάτω... :D:D:D
 

koumparos

Well-Known Member
Μπορεις να τα δωσεις σε εναν ντεκτεκτιβ να βρει τα τθ π εχασες στη μμ σου.
Αδερφέ μην το λες και το ξαναλες αυτό διότι είναι σοβαρό θέμα.Εαν είναι να βάλω 2500 και τελικά μου βάλουν 1500 κλαφτα Χαράλαμπε.Καταλαβαινω ότι θιχτηκες με τον χαρακτηρισμό που σου έκανε

Είσαι διάολος και εσύ...χαχαχαχα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristos87

Well-Known Member
Αδερφέ μην το λες και το ξαναλες αυτό διότι είναι σοβαρό θέμα.Εαν είναι να βάλω 2500 και τελικά μου βάλουν 1500 κλαφτα Χαράλαμπε.Καταλαβαινω ότι θιχτηκες με τον χαρακτηρισμό που σου έκανε

Είσαι διάολος και εσύ...χαχαχαχα
Είναι πάρα πολύ σόβαρο θέμα κ γι αυτό το έγραψα. Μακάρι να μην συνέβαινε και να μην ξανα συμβεί σε κανέναν. Ο μόνος τρόπος γι αυτό είναι η αληθινή πληροφόρηση.

Αν εσύ κουμπάρε μου πήγαινες σε μια κλινική να βάλεις 4000 τθ και εν τέλει σου έβαζαν 3000τθ (το διαπίστωνες ύστερα απο ψάξιμο ενώ σκέφτεσαι παράλληλα αν συμβαίνει σε μένα, τον ψαγμένο, τι μπορεί να συμβαίνει στο πλατύ κοινό; ) και είχες τη δυνατότητα να γυρίσεις τον χρόνο πίσω, θα έκανες την ίδια επιλογή;
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Είναι πάρα πολύ σόβαρο θέμα κ γι αυτό το έγραψα. Μακάρι να μην συνέβαινε και να μην ξανα συμβεί σε κανέναν. Ο μόνος τρόπος γι αυτό είναι η αληθινή πληροφόρηση.

Αν εσύ κουμπάρε μου πήγαινες σε μια κλινική να βάλεις 4000 τθ και εν τέλει σου έβαζαν 3000τθ (το διαπίστωνες ύστερα απο ψάξιμο ενώ σκέφτεσαι παράλληλα αν συμβαίνει σε μένα, τον ψαγμένο, τι μπορεί να συμβαίνει στο πλατύ κοινό; ) και είχες τη δυνατότητα να γυρίσεις τον χρόνο πίσω, θα έκανες την ίδια επιλογή;
Και πως ειμαστε σιγουροι οτι χαθηκαν και οτι δεν εχει παιχτει κατι αλλο;Ορθοτερο ειναι να περιμενουμε να ολοκληρωθει το αποτελεσμα και να κρινουμε,το θεωρω αδυνατο να χαθηκαν τοσα μοσχευματα,κατι αλλο εχει γινει και δεν ξερουμε τι.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και πως ειμαστε σιγουροι οτι χαθηκαν και οτι δεν εχει παιχτει κατι αλλο;Ορθοτερο ειναι να περιμενουμε να ολοκληρωθει το αποτελεσμα και να κρινουμε,το θεωρω αδυνατο να χαθηκαν τοσα μοσχευματα,κατι αλλο εχει γινει και δεν ξερουμε τι.

Ρε σεις πάλι τα ίδια (και μάλιστα σε άσχετο νήμα). Όποιος δεν θυμάται ας διαβάσει το νήμα του vlafo.
 

vlafo

Well-Known Member
Και πως ειμαστε σιγουροι οτι χαθηκαν και οτι δεν εχει παιχτει κατι αλλο;Ορθοτερο ειναι να περιμενουμε να ολοκληρωθει το αποτελεσμα και να κρινουμε,το θεωρω αδυνατο να χαθηκαν τοσα μοσχευματα,κατι αλλο εχει γινει και δεν ξερουμε τι.
Και πολύ αμφιβάλλω αν θα μάθετε ποτέ.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Και πολύ αμφιβάλλω αν θα μάθετε ποτέ.
Καταλαβαινω τι λες vlafo, θυμαμαι οταν μου ειχες πει οτι υπαρχουν πραγματα που συζητησατε με τον γιατρο αλλα δεν θελεις να μιλησεις για αυτα,προφανως κατι που σε εχει πειραξει εδω.Γιατι δεν πιανετε τον γιατρο εσυ και ο Γιωργος και οσοι εχετε κανετε εκει μμ να τον πεισετε να μπει στο φορουμ ή να βαλει εκπροσωπο;Πρεπει να καταλαβει και ο ιδιος οτι η παρουσια του στο φορουμ θα βοηθησει και εμας και τον ιδιο,το θεωρω υποχρεωση του και προσωπικα πολυ θα χαιρομουν αν τον ειχαμε εδω μαζι μας.Τελοσπαντων το ληγω γιατι ειμαστε σε ασχετο νημα,φτιαχτε το παντως αυτο με τον γιατρο,ολοι κερδισμενοι θα βγουμε.
 

alex7

Well-Known Member
Καταλαβαινω τι λες vlafo, θυμαμαι οταν μου ειχες πει οτι υπαρχουν πραγματα που συζητησατε με τον γιατρο αλλα δεν θελεις να μιλησεις για αυτα,προφανως κατι που σε εχει πειραξει εδω.Γιατι δεν πιανετε τον γιατρο εσυ και ο Γιωργος και οσοι εχετε κανετε εκει μμ να τον πεισετε να μπει στο φορουμ ή να βαλει εκπροσωπο;Πρεπει να καταλαβει και ο ιδιος οτι η παρουσια του στο φορουμ θα βοηθησει και εμας και τον ιδιο,το θεωρω υποχρεωση του και προσωπικα πολυ θα χαιρομουν αν τον ειχαμε εδω μαζι μας.Τελοσπαντων το ληγω γιατι ειμαστε σε ασχετο νημα,φτιαχτε το παντως αυτο με τον γιατρο,ολοι κερδισμενοι θα βγουμε.
Δεν επιθυμεί να μπαίνει στο Forum
 

vlafo

Well-Known Member
Νικ του το είχα πει όποτε θέλει και μπορεί,να μπαίνει μέσα να διαβάζει και να γράφει,αλλά δεν είναι τέτοιος τύπος.
Ποτέ δεν ξέρεις όμως.
Έχω το εξής πρόβλημα:
Μπορώ να δεχτώ να συζητήσω σχεδόν τα πάντα.
Αν κάτι δεν γίνεται κατανοητό δεν έχω κανένα πρόβλημα να το εξηγήσω και να το συζητήσω όσες φορές και να χρειαστεί αν και δεν φημίζομαι για την υπομονή μου.
Όταν όμως λήξει αυτό,δεν υπάρχει επιστροφή πάλι.
Τη βλακεία δεν την μπορώ όπως και την πίεση του στυλ λέγε λέγε κάτι θα μείνει.
Γκεμπελική νοοτροπία.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Νικ του το είχα πει όποτε θέλει και μπορεί,να μπαίνει μέσα να διαβάζει και να γράφει,αλλά δεν είναι τέτοιος τύπος.
Ποτέ δεν ξέρεις όμως.
Έχω το εξής πρόβλημα:
Μπορώ να δεχτώ να συζητήσω σχεδόν τα πάντα.
Αν κάτι δεν γίνεται κατανοητό δεν έχω κανένα πρόβλημα να το εξηγήσω και να το συζητήσω όσες φορές και να χρειαστεί αν και δεν φημίζομαι για την υπομονή μου.
Όταν όμως λήξει αυτό,δεν υπάρχει επιστροφή πάλι.
Τη βλακεία δεν την μπορώ όπως και την πίεση του στυλ λέγε λέγε κάτι θα μείνει.
Γκεμπελική νοοτροπία.
Ποτέ μην λες ποτέ ....αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση ποτέ!!!! Χαχαχα
 

Hairsick

Active Member
Από ότι έχει δείξει μέχρι στιγμής, οι γιατροί δεν το χουν με την επικοινωνία. Φαίνεται και από τον γραφικό τους χαρακτήρα στις συνταγες... Προτιμότερο να εκπροσωπούνται από έναν ενημερωμένο και διακριτικό εκπρόσωπο, με τα κατάλληλα skills. Πχ θεωρώ ότι ο john_john κάνει πολύ καλή δουλειά και αθόρυβα...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Από ότι έχει δείξει μέχρι στιγμής, οι γιατροί δεν το χουν με την επικοινωνία. Φαίνεται και από τον γραφικό τους χαρακτήρα στις συνταγες... Προτιμότερο να εκπροσωπούνται από έναν ενημερωμένο και διακριτικό εκπρόσωπο, με τα κατάλληλα skills. Πχ θεωρώ ότι ο john_john κάνει πολύ καλή δουλειά και αθόρυβα...

Έχεις πιάσει το νόημα ακριβώς σε αυτό που λες.
Συνήθως οι γιατροί δεν βάζω των μεταμοσχεύσεων μιλάω για τους υπόλοιπους έχουνε ρίξει διάβασμα έχουν στραβωθεί για να κάνουν αυτό που κάνουν... έχει ο καθένας στο είδος του άπειρα περιστατικά με ασθενείς και εμπειρία αλλά και μεταξύ των γιατρών επικρατεί μια διαφορετική άποψη πάντα...πχ είχα ένα θέμα δερματολογικό και πήγα σε έναν δερματολόγο και μόλις του είπα ότι ο προηγούμενος που επισκέφτηκα με είπε να κάνω αυτό μόνο που δεν με έδιωξε... ο καθένας έχει την δικιά του άποψη στην ιατρική και αυτό συμβαίνει είτε είναι παθολόγος,είτε χειρουργός,είτε Ωρυλας...
(Αυτό συμβαίνει και με το χόμπι με ενυδρεια που ασχολούμαι και τους ενυδρειαδες...και εκεί γίνεται ένας χαμός ο καθένας ειδικός έχει και διαφορετική άποψη).
φαντάσου ένα παραπάνω που εμείς δεν είμαστε γιατροί και πάμε να τους πούμε ότι γνωρίζουμε περισσότερα διαβάζοντας κάποια πράγματα στο ίντερνετ και μόνο.
Όμως ακόμη και το ίντερνετ και το φόρουμ μας βοηθάει κάποιον να μην την πατήσει ακόμη και από εμάς τους άσχετους που γνωρίζουμε κάποια βασικά πράγματα χωρίς καν να είμαστε γιατροί.
Εγώ χάρη στο φόρουμ σώθηκα το 2012.
Ξέρουμε ότι από όλους μας υπάρχει ένας σεβασμός με τους γιατρούς διότι φυσικά κρέμεται και η υγείας μας σε αυτό. Είναι ένα λεπτό κομμάτι.
Στις μεταμοσχεύσεις είναι ένα λεπτό και μεγάλο ζήτημα αλλά τα έχουμε αναλύσει χιλιάδες φορές.Υπαρχει η γνώση πλέον.
Εγώ φυσικά συνεργάζομαι με την κλινική αλλά ποτέ δεν ανέφερα ότι έχω ιατρικές γνώσεις ούτε το παίζω έξυπνος ούτε διαβασμένος ούτε παντογνώστης του αντικείμενου.
Απλά βάζω ένα λιθαράκι και εγώ πάνω στο θέμα...
Δεν συνεργάζομαι με κλινική σφαγείο δεν θα το έκανα ποτέ αυτό...Αναγνωρίζουμε ότι όλες οι κλινικές κάποιες φορές είχαν κάποιες αστοχίες.
Μερικές όμως έμειναν στα χειρότερα και πρέπει να προστατεύουμε τους υπόλοιπους όπως μας προστάτευσαν και εμάς οι παλιότεροι όταν γνωρίσαμε το φόρουμ..

Όσο για τους γιατρούς τις HDC δύσκολα να μπούνε στην διαδικασία του φόρουμ διότι ένας γιατρός όταν έχει κάνει επέμβαση χιλιάδες περιστατικά και του πετάξει εξυπνάδα ένας από εμάς θα σταματήσει να γράφει με το καλημέρα.
Δεν σημαίνει όμως ότι θα συμφωνούσα εγώ σαν Γιάννης και σαν απλό μέλος με τέτοιου είδους συμπεριφορές.
Από τι στιγμή που πάρει απόφαση να μπει σε ένα φόρουμ πρέπει να είναι ευγενικός γιατί μόνο θα κερδίσει από αυτό και να ελίσσεται έξυπνα σε περίεργες συμπεριφορές των μελών χωρίς πολλές πολλές αντιπαράθεσεις αλλά οι γιατροί έχουν αρκετό εγωισμό μέσα τους πιστεύω που αυτό πηγάζει από την πολύ δουλειά και την κούραση όλα αυτά τα χρόνια για να καταφέρουν να φτάσουν εκεί που έφτασαν.
 
Τελευταία επεξεργασία:
ρε παιδια εγω που ειμαι καινουργιος εδω, διαβαζοντας σας δεν μου δινετε την εντυπωση οτι οι πιο πολλοι ειστε αντικειμενικοι
συγγνωμη που το λεω απλα αυτο εισεπραξα καθως εχω διαβαζει πολλα μηνυματα στο φορουμ.
δηλαδη εαν καποιος εχει δει ενα κακο αποτελεσμα απο μια κλινικη τοτε για ποιο λογο να μην το αναφερει?
επισης μια αλλη παρατηρηση...εχω δει παρα πολλες ερωτησεις συγκεκριμενες που ρωτανε του ποιο παλιους του φορουμ τη γνωμη τους για συγκεκριμενες κλινικες και οι απαντησεις δεν ειναι συγκεκριμενες..

να κανω μια ερωτηση που πιστευω οποιος καινουργιος μπει στο φορουμ θα ειναι και αυτο που θα θελει να δει

ποιους θεωρειται τοπ 3 στην ελλαδα, τοπ 3 στην ευρωπη ???????????????????????
(ανεξαρτητως τιμης)

ελπιζω να παρουμε μια απαντηση συγκεκριμενη με ονοματα ιατρων
 

vlafo

Well-Known Member
Έχει 2-3 χειρουργεία τη μέρα(δεν κάνει τα πάντα αυτός) και προσωπικό και μπορεί και τα μανατζάρει εύκολα.
Η αναμονή όταν λέμε άμεση είναι 2-3 μήνες όχι παραπάνω.
 
Έχει 2-3 χειρουργεία τη μέρα(δεν κάνει τα πάντα αυτός) και προσωπικό και μπορεί και τα μανατζάρει εύκολα.
Η αναμονή όταν λέμε άμεση είναι 2-3 μήνες όχι παραπάνω.

και δηλαδη αν δεν θελει καποιοσ να παρει φιναστεριδη ?δεν τον δεχεται?
 

Heat

Member
ρε παιδια εγω που ειμαι καινουργιος εδω, διαβαζοντας σας δεν μου δινετε την εντυπωση οτι οι πιο πολλοι ειστε αντικειμενικοι
συγγνωμη που το λεω απλα αυτο εισεπραξα καθως εχω διαβαζει πολλα μηνυματα στο φορουμ.
δηλαδη εαν καποιος εχει δει ενα κακο αποτελεσμα απο μια κλινικη τοτε για ποιο λογο να μην το αναφερει?
επισης μια αλλη παρατηρηση...εχω δει παρα πολλες ερωτησεις συγκεκριμενες που ρωτανε του ποιο παλιους του φορουμ τη γνωμη τους για συγκεκριμενες κλινικες και οι απαντησεις δεν ειναι συγκεκριμενες..

να κανω μια ερωτηση που πιστευω οποιος καινουργιος μπει στο φορουμ θα ειναι και αυτο που θα θελει να δει

ποιους θεωρειται τοπ 3 στην ελλαδα, τοπ 3 στην ευρωπη ???????????????????????
(ανεξαρτητως τιμης)

ελπιζω να παρουμε μια απαντηση συγκεκριμενη με ονοματα ιατρων
Φιλε καλησπερα, τα κακα αποτελεσματα παντα καποιος τα αναφερει διοτι εδω μεσα υπαρχουν πολλα ατομα που κοιτανε την λεπτομερεια,
διοτι η λεπτομερεια κανει και τη διαφορα.

Οταν λες οτι εχεις δει να ρωτανε τους πιο παλιους του φορουμ, τη γνωμη τους για κλινικες, και οτι οι απαντησεις τους δεν ειναι συγκεκριμενες τι θελεις να πεις, μηπως μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος ?

Το TOP 3 για το οποιο ρωτας στην Ελλαδα ειναι αμφιταλαντευομενο. Για κλινικες στις οποιες κανουν τις Μεταμοσχευσεις μονο Ιατροι
σιγουρα η

*Anastasakis Hair Clinic ειναι η κλινικη η οποια εχει παραθεσει το περισσοτερο υλικο σε Βιντεο πανελλαδικα αλλα και αποτελεσματων στο φορουμ, οπου ο υποψηφιος για ΜΜ μπορει να δει ποικιλια απο βιντεο και απο φωτογραφιες του πριν, κατα τη διαρκεια, και του μετα των αποτελεσματων.

*Υπαρχει η HDC Hair Clinic Cyprus που ειναι ο κ.Μάρας και ακομα μια κοπελα αν δεν κανω λαθος, δεν θυμαμαι το ονομα της, με πολυ καλα αποτελεσματα γενικα.

*Υπαρχει ο κ.Καραλεξης της Derma hair Clinic, LP Clinic στη Γλυφαδα του κ.Παπανικολαου, και Dr.theocharis στην Γλυφαδα. Δεν υπαρχουν πολλες αναλυτικες παρουσιασεις μελων για τις συγκεκριμενες αλλα μπορεις να διαβασεις και να δεις τις ιστοσελιδες τους.

*Υπαρχει η (Starks) στη θεσ/νικη αλλα δεν εχουμε δει πολλα αποτελεσματα μεχρι τελος και υπαρχει επισης και ενα Blank Spot με τη συγκεκριμενη, καθως μελος του φορουμ που πραγματοποιησε την ΜΜ του εκει, κατοπιν εκτενης μελετης και γνωσης , το αποτελεσμα του ηταν οτι υπηρχε αποκλιση 500 graft, oταν αλλα μελοι του φορουμ με ισχυρισμους εγραφαν οτι υπαρχει αποκλιση 900-1000 graft κατοπιν εξονυχιστικης ερευνας. Ακομα και σημερα δεν υπαρχει πορισμα. Πηγα να διαβασω το συγκεκριμενο νημα καθως εβλεπα οτι αναφεροταν σε πολλα αλλα νηματα η συγκεκριμενη περιπτωση, διαβασα μεχρι την 35+ σελιδα του νηματος, μετα κουραστικα διοτι πηγε να καει το μυαλο μου απο τους υπολογισμους του Cvial σε συναρτηση με τους διαφορετικους υπολογισμους του Tol, που τα νουμερα εβγαιναν διαφορετικα. Βεβαια ο ασθενης δεν χρεωθηκε τα graft αλλα ειναι δικαιωμα του να μην πει και το τι εγινε διοτι μπορει να μην θελει να στοχοποιησει το ονομα της κλινικης.

Για κλινικες που δεν πραγματοποιουν τις ΜΜ ιατρικο προσωπικο οπως βλεπεις δεν τις αναφερω καν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nik.Mos

Well-Known Member
Ποτέ μην λες ποτέ ....αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση ποτέ!!!! Χαχαχα
Απο την στιγμη που ο ιδιος ο γιατρος προτρεπει τους ασθενεις του να παρουσιαζουν τα περιστατικα τους στο φορουμ δεν μπορει να λεει οτι δεν ενδιαφερεται ή οτι δεν επιθυμει να ασχοληθει με αυτο,το βλεπω λιγο σαν υποκρισια και εκμεταλλευση.Δηλαδη το φορουμ ειναι καλο οταν το χρησιμοποιει για να του στελνει πελατες αλλα κακο για να ασχοληθει ο ιδιος και να δινει απαντησεις σε ζητηματα των περιστατικων του;
Το εγραψα σαν απαντηση σε σενα Γιωργο γιατι καλα ειναι να γελατε και να το θεωρειτε αστειο που ο γιατρος σνομπαρει το φορουμ αλλα για τους υπολοιπους ομως που δεν εχουν ιδεα ουτε μας βοηθαει ουτε μας κανει καπου καλο.
 
Μπλουζα