Σύγκριση Τιμών μεταξύ Ελληνικών Κλινικών - Έρευνα για Μεταμόσχευση

Xristos87

Well-Known Member
Δεν ξέρω ποιο είναι τωρα το κοστολόγιο της. Μπορεί ακόμα να χρεώνει ακριβά, και με πολυ διαφήμιση και marketing ολο κ κάποιος θα τσιμπήσει. Αμφιβάλλω αν το αγοραστικό κοινό θα τη βαλει στη θεση της οταν δεν είναι κατάλληλα ενημερωμένο και απαιτητικό. Οπότε και αυτή συνεχίζει το ίδιο τροπάριο. Πρέπει να είσαι απαιτητικός με κάποιον για να τον κάνεις να αλλάξει.
Αναφερεσαι στην Bisanga - BHR Κυπαρισσου, Βενετσανου ;; τα αρχικα π εγραψες σε ποιον ανηκουν;;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Αυτό που λες δεν είναι σίγουρο ότι ισχύει. Απλά υποθέτεις επειδή έχει υψηλή τιμή ότι ΜΑΛΛΟΝ θα σου δίνει καλύτερο αποτέλεσμα. Να ξέρεις ότι και οι υψηλές τιμές είναι και τεχνική του μαρκετινγκ, δηλαδή η επιχείρηση κοστολογεί ακριβά για να νομίσει το αγοραστικό κοινό ότι παρέχει τις καλύτερες υπηρεσίες χωρίς απαραίτητα να ισχύει αυτό. Έτσι τσιμπάνε διάφοροι που σκέφτονται "α εγω θα επιλεξω αυτή την κλινική γιατί χρώνει ακριβά και τα θέλω όλα τέλεια", και εν τέλει να μη τα πάρει όλα τέλεια και να είχε το ίδιο αποτέλεσμα με την άλλη επιχείρηση ή και υποδηέστερο. Π.χ. είχα δει και η Β.Κ. είχε χρεώσει κάποιον 2.5 ευρώ το g. Τι σημαίνει αυτό ότι επειδή χρεώνει ακριβά θα παρέχει άριστες υπηρεσίες; οχι βεβαια....Οπότε για την επιλογή σου θα κοιτάξεις τα αποτελέσματα της κλινικής, και παράλληλα να συνδυάζεται με μια λογική τιμη γι'αυτό που προσφέρει. Και φυσικά μετά κρίνεις αν αυτό που σου προσφέρει ο αλλος αξίζει τα λεφτά που ζητάει ή οχι.

Συμφωνω μαζι σου στο αρχικο για την τιμή ως τεχνική πώλησης.
βεβαια παει μαζι με πολυετη κλινική, φιγουρα, υφος κτλ.
Έχουν φτασει πολλοι στο άλλο άκρο: να θεωρούν οτι οποισδηποτε έχει υψηλοτερη χρεωση ειναι Β.Κ. και να πρεπει μηνες να του πρηζουν το συκώτι επειδη καποιος άλλος τους έχει κοροιδεψει ή ξερουν καποιους που πεσαν θυματα.
 

Georgie

Well-Known Member
Να πω και εγω την άποψη μου μου απο την Ελληνικη ιατρική αγορά οχι μονο των μεταμοσχεύσεων.
Και σε σύγκριση με το εξωτερικό ( Αγγλια -Ιρλανδία που εχω ζήσει τα περισσότερα χρονια της ζωής μου)
Μεχρι πριν και 10 χρονια η φάση ηταν 80% όπου σε πιάσουν . Θυμάμαι ειχε φτιαξει το στηθος τη πρωτη μου σύζυγος και το παζάρι με τις κλινικές πήγε σύννεφο, φαντάσου η αδελφή της στην ίδια Ελληνικη κλινική πλήρωσε 30% περισσότερα .
Ειχα ρωτήσει για εμφυτευματα στην έρευνα μου τοτε και οι τιμες ηταν στο θεό, έν´ το μεταξυ δεν έλεγα οτι ημουν κάτοικος εξωτερικού επειδή η τιμη έπαιρνε τα επάνω της .
Τελικά έβαλα πριν απο 3 χρονια με την έρευνα στην αγορά να ειναι πανω κατω τα ίδια ποσα
Απο 6.500 η πιο φθηνή προσφορά ( Ισραηλινά) μεχρι 8000 που τελικά πλήρωσα για Ελβετικά.
Τα πράγματα θεωρώ οτι εχουν βελτιωθεί αρκετά λογω ανταγωνισμού αλλα και πιο ενημερωμένου κοινού .
Με λίγα λόγια η αγορά εχει αυτορυθμιστεί .
Σίγουρα υπαρχουν ακομα στρεβλώσεις αλλα δεν ειναι η πλειοψηφία .
Συγκεκριμένα μια μονο κλινική ΜΕΤ απο τις γνωστες μου προξενεί απορία στη πολιτική των χρεώσεων
Μάλιστα ειναι και η μοναδική με ξεκάθαρη χρεώση στη σελίδα της .
Αλλα δεν ισχύει .
Αλλα θα πουν σε εσένα, αλλα σε άλλον, αλλα το Πάσχα, και αλλα τη Τσικνοπέμπτη.
Στο εξωτερικό οι υπηρεσίες ειναι ακριβες μεν ξεκάθαρες στη χρέωση δε .
Αλλα that makes sense επειδή και οι νοσηλεύτριες η το προσωπικό δε πληρώνονται με 1500 το μηνα
Μη τσιμπήσει κανένας εκπρόσωπος η κλινικαρχης αν πληρώνει παραπάνω ( μακάρι να το κανει )
Ενα παράδειγμα δίνω
 

manly_Man

Well-Known Member
Συμφωνω μαζι σου στο αρχικο για την τιμή ως τεχνική πώλησης.
βεβαια παει μαζι με πολυετη κλινική, φιγουρα, υφος κτλ.
Έχουν φτασει πολλοι στο άλλο άκρο: να θεωρούν οτι οποισδηποτε έχει υψηλοτερη χρεωση ειναι Β.Κ. και να πρεπει μηνες να του πρηζουν το συκώτι επειδη καποιος άλλος τους έχει κοροιδεψει ή ξερουν καποιους που πεσαν θυματα.
Εντάξει δεν νομιζω οτι θα θεωρούν και οτιδήποτε έχει υψηλότερη χρέωση οτι ειναι BK. Απλά πιστεύω οτι ισως να χρειάζονται να πειστούν ότι όντως είναι έτσι με βαση τα κριτήρια τους και να δικαιολογείται αποδεδειγμένα και με αποτελεσματα η διαφορά στην τιμή απο τους υπόλοιπους.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εντάξει δεν πιστεύω οτι θα θεωρούν οτιδήποτε έχει υψηλότερη χρέωση οτι ειναι BK. Απλά ισως να χρειάζονται να πειστούν ότι όντως είναι έτσι με βαση τα κριτήρια τους και να δικαιολογείται αποδεδειγμένα και με αποτελεσματα η διαφορά στην τιμή απο τους υπόλοιπους.

Τι ωραια που θα ήταν να ίσχυε με αυτον τον τρόπο...
Χωρις προσβολές, χωρις εξυπναδες, χωρις επιθεσεις, χωρις αγενειες."

"Ιατρέ, χρεωνεις περισσοτερο από του άλλους.
Περιμενουμε να δουμε πως αξιζεις τι διαφορά!
Και ακόμα και αν δεν έχω τα λεφτα να έρθω, θα χαρω.
Δεν θα προσπαθησω να σε υποβιβαζω και για να μην φανω έγω φθηνιάρης να λεω πως εισαι έσυ ακριβός.
Δεν θα βρισκω ευκαιρία να πεταω λάσπη.
Δεν θα λέω ότι πρπει να ριξεις τιμες επειδή ο κοσμος ταλαιπωρειται, λες και πυλας το φαρμακο γαι τον καρκινο.
Δεν θα χτυπάω ύπουλα γνωριζοντας ότι δεν μπορεις να απαντησεις ως επώνυμος όπως θα απαντουσες ως ανωνυμος.
Όμορφα, ευγενικά αλλα αυστηρα και αντρικια"

Τι ωραια που θα ήταν.... :cool::cool:
 

manly_Man

Well-Known Member
Τι ωραια που θα ήταν να ίσχυε με αυτον τον τρόπο...
Χωρις προσβολές, χωρις εξυπναδες, χωρις επιθεσεις, χωρις αγενειες."

"Ιατρέ, χρεωνεις περισσοτερο από του άλλους.
Περιμενουμε να δουμε πως αξιζεις τι διαφορά!
Και ακόμα και αν δεν έχω τα λεφτα να έρθω, θα χαρω.
Δεν θα προσπαθησω να σε υποβιβαζω και για να μην φανω έγω φθηνιάρης να λεω πως εισαι έσυ ακριβός.
Δεν θα βρισκω ευκαιρία να πεταω λάσπη.
Δεν θα λέω ότι πρπει να ριξεις τιμες επειδή ο κοσμος ταλαιπωρειται, λες και πυλας το φαρμακο γαι τον καρκινο.
Δεν θα χτυπάω ύπουλα γνωριζοντας ότι δεν μπορεις να απαντησεις ως επώνυμος όπως θα απαντουσες ως ανωνυμος.
Όμορφα, ευγενικά αλλα αυστηρα και αντρικια"

Τι ωραια που θα ήταν.... :cool::cool:
Η αποψη μου είναι οτι ΚΑΝΕΙΣ δεν πετάει λάσπη, ΚΑΝΕΙΣ δεν χτυπάει ύπουλα και με δολο. Και ΟΥΤΕ ζητάει ΚΑΝΕΙΣ να ρίξετε τις τιμές, ΟΤΙ θέλετε θα χρεώνετε και δικαίωμα σας. Απλά όπως όλες οι κλινικές, έτσι θα κριθεί και αυτός βάσει αυτών που προσφέρει και αυτών που ζητάει. Και δεν είναι το θεμα οτι δεν εχει τα λεφτα, εννοείται ΤΑ ΕΧΕΙ, απλα πιστεύει οτι δεν δικαιολογείται αυτή η διαφορά στην τιμή απο τους αλλους. Ο νοήμων άνθρωπος, πάντα επιλέγει κάτι όταν αποδεδειγμένα αξιζει αυτό. Αλλοι θέλουν να πειστούν με πράξεις, άλλοι πείθονται εύκολα και ο καθενας το εκφράζει με τον τροπο του.

Ισως και αυτοί να βλέπουν καποια συμπεριφορά ή προκλητικότητα ή ασέβεια προς διάφορα μέλη ή κλινικές που δεν τους αρέσει και δεν την θεωρουν σωστή, οπότε μετά έχουν και ανάλογη συμπεριφορά και οι ίδιοι. Επίσης οταν κάποιος ανεβαζει τον πήχη "κατα τα λεγόμενα του", μετά γινεσαι και πιο αυστηρος κριτής μαζι του, ετσι δεν παει; Όμως πιστευω οτι οι "αυστηροί κριτές" συντελούν ωστε να γίνει ακόμα καλύτερος κάποιος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Η αποψη μου είναι οτι δεν χτυπάει κανείς ύπουλα και με δολο. Και δεν είναι το θεμα οτι δεν εχει τα λεφτα, τα εχει απλα μπορει να πιστεύει οτι δεν δικαιολογείται αυτή η διαφορά στην τιμή απο τους αλλους (τουλάχιστον να μην εχει πειστεί ο ίδιος). Καθως αλλοι θέλουν να πειστούν με πράξεις, άλλοι πείθονται πιο εύκολα και ο καθενας το εκφράζει με τον τροπο του. Ισως και αυτοί να βλέπουν καποια συμπεριφορά ή προκλητικότητα που δεν τους αρέσει και δεν την θεωρουν σωστή, οπότε μετά έχουν και ανάλογη συμπεριφορά και οι ίδιοι. Επίσης οταν κάποιος ανεβαζει τον πήχη κατα τα λεγόμενα του, μετά γινεσαι και πιο αυστηρος κριτής μαζι του, ετσι δεν παει;

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την κριτική.
Ούτε με την αυστηρότητα.
Κανεις δεν ειναι πιο αυστηρος από μενα με εμενα! Not even close.
Εχω πρόβλημα με την ανακρίβεια, την αγένεια, τη μισαλλοδοξια και την κακία.
Σε ενα περιβάλλον ανωνυμιας δυστυχως αυτα ευδοκιμούν.

Αυτο που καποις θα το πει θεωρούν προκλητικότητα, εγω το χαίρομαι να το βλεπω σε άξιους.
Προσωπικα γουσταρω τον Ronaldo που ειναι ο υπερκαταπληκτικός αθλητης, πανεμορφος άνθρωπος, 2 μετρα αντρακλας πολυεκατομμυριούχος και δεν το παιζει "ταπεινό παιδί". Και λιγα κάνει. Μέσα στο γηπεδο που τους κατουραει όλους, ποιος ειμαι εγω να έχω αποψη πως θα φερεται? ουτε μπαλα δεν ξερω.
Γούσταρα το "θράσος" του Καντονά στο γηπεδο. Δεν ειναι θρασος, απλα ειναι θρασος αν το κάνω εγω ή εσυ: αυτος το΄"εχει" μεσα στο γηπεδο. Εξω δεν ήταν έτσι.
Γούσταρα το "τσογλανέ" του Ντραζεν στο γηπεδο: ποιος ειμαι εγω που θα το κρινω?? Αστεια πραγματα.
Τωρα, αν εγω κομπλεξαρομαι και έχω απαιτησεις από αυτούς λες και ειναι σαν εμενα, λες και παιζουμει με ίσους όρους στο γήπεδο τους, αυτο ειναι ααααααλλο θεμα.
Όπότε, όταν ένας expert ιατρός στο αντικειμενό του σου μιλάει με σιγουρια, άνεση και φουλ αυτοπεποίθηση, δεν ειναι θρασος.
Oύτε ειναι προκλητικός
Ειναι επαγγελματιας, κατεχει πληρως το αντικείμενο και απλα εσυ μπορει να ενοχλήσε που αν εσυ ειχες αυτη τη συμπεριφορα στο γηπεδό του, ΝΑΙ θα ήταν προκλητικό.
Αλλα δεν ειστε το ιδιο στο γηπεδο ΤΟΥ.
Στο δικο σου, κανει τουμπεκι.
Αν εκει κανει εξυπναδες, τότε ειναι προκλητικός.
Αποψή μου!
 
Τελευταία επεξεργασία:

manly_Man

Well-Known Member
Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την κριτική.
Ούτε με την αυστηρότητα.
Κανεις δεν ειναι πιο αυστηρος από μενα με εμενα! Not even close.
Εχω πρόβλημα με την ανακρίβεια, την αγένεια, τη μισαλλοδοξια και την κακία.
Σε ενα περιβάλλον ανωνυμιας δυστυχως αυτα ευδοκιμούν.

Αυτο που πολλοι θεωρούν προκλητικότητα, εγω το χαίρομαι να το βλεπω σε άξιους.
Προσωπικα γουσταρω τον Ronaldo που ειναι ο υπερκαταπληκτικός αθλητης, πανεμορφος άνθρωπος, 2 μετρα αντρακλας πολυεκατομμυριούχος και δεν το παιζει "ταπεινό παιδί". Και λιγα κάνει. Μέσα στο γηπεδο που τους κατουραει όλους, ποιος ειμαι εγω να έχω αποψη πως θα φερεται? ουτε μπαλα δεν ξερω.
Γούσταρα το "θράσος" του Καντονά στο γηπεδο. Δεν ειναι θρασος, απλα ειναι θρασος αν το κάνω εγω ή εσυ: αυτος το΄"εχει" μεσα στο γηπεδο. Εξω δεν ήταν έτσι.
Γούσταρα το "τσογλανέ" του Ντραζεν στο γηπεδο: ποιος ειμαι εγω που θα το κρινω?? Αστεια πραγματα.
Τωρα, αν εγω κομπλεξαρομαι και έχω απαιτησεις από αυτούς λες και ειναι σαν εμενα, λες και παιζουμει με ίσους όρους στο γήπεδο τους, αυτο ειναι ααααααλλο θεμα.
Όπότε, όταν ένας expert ιατρός στο αντικειμενό του σου μιλάει με σιγουρια, άνεση και φουλ αυτοπεποίθηση, δεν ειναι θρασος.
Oύτε ειναι προκλητικός
Ειναι επαγγελματιας, κατεχει πληρως το αντικείμενο και απλα εσυ μπορει να ενοχλήσε που αν εσυ ειχες αυτη τη συμπεριφορα στο γηπεδό του, ΝΑΙ θα ήταν προκλητικό.
Αλλα δεν ειστε το ιδιο στο γηπεδο ΤΟΥ.
Στο δικο σου, κανει τουμπεκι.
Αν εκει κανει εξυπναδες, τότε ειναι προκλητικός.
Αποψή μου!
Ο καθένας έχει την άποψή του και το κλείνω εδω γιατι βλεπω που θα παει η δουλεια αν συνεχιστεί η συζήτηση :D Καλη συνεχεια λοιπόν.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ο καθένας έχει την άποψή του και το κλείνω εδω γιατι βλεπω που θα παει η δουλεια αν συνεχιστεί η συζήτηση :D Καλη συνεχεια λοιπόν.
Δεν ειχα σκοπό να το "τραβηξω" αλλά οκ, we agree to disagree!
 

nick90

Well-Known Member
Μάρας 2,10 - Βρυωνιδου 1,60 για την Ελλαδική αγορά και μόνο λόγο κρίσης και λόγο εμου που πίεσα διότι παρακολουθώ το φόρουμ και αναγνωρίζω καλύτερα απ'οτι η κλινική μου το τι γίνεται εδώ μέσα άπλα τα μεταφέρω όλα.

Από τα παρακάτω που προσφέρουμε στην τιμή κράτα το νούμερο 4... Όποτε ναι στο διάλειμμα που έχει ο ασθενής για ξεκούραση και φαΐ μπορεί να επιλέξει οτιδήποτε να φάει δωρεάν από τα τα εστιατόρια τις Κύπρου που προσφέρουν και μπριζόλα μοσχαρίσια η χοιρινή.
Eεεε μα πιααα :D :D:D
Αφού σερβίρετε μπριζόλες ως γεύμα.... θα έρθω. Θέλω όμως Rib-Εye medium rare παρακαλώ :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ronaldo

Well-Known Member
Εγώ βλέπω μια ειρωνική, αγενή και απαράδεκτη συμπεριφορά, μια κακια, και έλλειψη σεβασμού να συνεχίζεται από κάποιον που το έργο είχε αναλάβει κάποιος εκπρόσωπος. Και μετά απορουν γιατί τα μέλη ΔΕΝ τους σέβονται. Ο σεβασμός ΚΕΡΔΙΖΕΤΑΙ δεν ΕΠΒΑΛΛΕΤΑΙ με το ετσι θέλω.

Δεν νομίζω ότι κομπλεξάρεται κανένας και κάνει ύπουλες επιθέσεις. Δεν είμαστε καν στο ιδιο επάγγελμα και δεν έχουμε οικονομικό όφελος με το να μη πετυχαίνει καποιος στον τομέα του. Ο καθένας εκφράζει την γνώμη μου, τώρα αν ο καθένας το θεωρεί κομπλεξ το να εκφράζεις όπως θες τη γνώμη σου τότε αυτό είναι άλλο θέμα. Κόμπλεξ εγω θεωρώ ότι έχει όποιος όταν λέει ότι δεχεται κριτική αλλά στην ουσία να μη δέχεται και και δεν του αρέσει και δεν το επιτρέπει παρά μόνο το χαιδεμα των αυτιών.

Ότι ένα δημόσιο φόρουμ είναι το γήπεδο κάποιου συγκεκριμένου γιατρού ή κλινικής αυτό πρώτη φορά το ακούω και μου προκαλεί γέλιο
. Το γήπεδο κάποιου γιατρού είναι ο χώρος του και μόνο εκει θα παίξει μπάλα με τους όρους του, εδώ όχι. Είναι φιλοξενούμενος σε ένα φόρουμ που έχει και οικονομικό όφελος απο αυτό, ενω τα μέλη όχι και θα έπρεπε να υπάρχει ο ανάλογος σεβασμός για να σε σέβονται και τα μέλη. Δεν θα ξεχάσουμε αυτά που ξέρουμε και θα κάνουμε ότι δεν βλέπουμε για να μη παρεξηγηθεί κάποιος συγκεκριμένος γιατρός.

Όποιος γιατρός μπαίνει εδώ μέσα ξέρει απόλυτα οτι πρόκειται για φόρουμ με μέλη που γράφουν με ψευδώνυμα, οπότε θα ανέμενε ότι θα έχει και το ανάλογο Ρίσκο του πέραν του κέρδους της διαφήμισης και των πελατών που θα πάρει. Αλλιώς θα έμπαινε σε φόρουμ ιατρών που θα έγραφαν όλοι με τα όνοματά τους και δεν θα ένιωθε άνισα να μιλάει με μέλη που δεν ξέρει το ονομα τους. Οπότε κάνει τις επιλογές του. Τα μέλη βέβαια δεν ξύπνησαν ένα πρωι και είπαν εμείς δεν θα σεβόμαστε αυτή τη κλινική, προφανώς και ο εκπρόσωπος συνέβαλε τα μέγιστα σε αυτό ωστε να καλλιεργηθεί αυτή η αντιπάθεια οπως θέλετε πειτε το.

Κανείς δεν παρακαλάει ΚΑΝΕΝΑ γιατρό και ΚΑΜΙΑ κλινική να ρίξει τιμές. ΛΕΦΤΑ έχουμε να πάμε να τα ΣΚΑΣΟΥΜΕ στον καλύτερο ΑΜΑ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕΕΕ....ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΣΚΑΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ. ΚΑΤΑΝΟΗΤΟΟ; Δοξα το Θεό υπάρχουν άπειρες επιλογές και πολύ καλές και εγγυημένες λύσεις και δεν έχουμε ανάγκη ΚΑΝΕΝΑΝ. . ΑΛΛΟ ηταν το θέμα ότι δεν υπήρχε σαφής πολιτική τιμών, σε σύγκριση με τις αλλες κλινικές. Οποτε αυτό ήταν κάπως άνισο να ξέρεις από όλες τις κλινικές και από μία όχι. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗΣ ΕΠΕΙΔΗ ΖΗΤΑΕΙ ΝΑ ΥΠΡΧΕΙ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΣΤΙΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ. Δεν θέλεις οκ προχωράμε παρακάτω. ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ.

Τέλος μου φαίνεται κάπως ΑΣΤΟΧΗ η σύγκριση ΑΘΛΗΤΩΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ ΚΛΑΣΗΣ αναγνωρισμένης απο όλη την ΥΦΗΛΙΟ με απλά έναν ΓΙΑΤΡΟ που απευθύνεται σε συγκεκριμένο και περιορισμένο κοινό. Δεν λεω μπορει οντως να κανει πολυ καλα τη δουλειά του αλλα δεν του δίνει το δικαίωμα να μη σεβεται και να μιλάει έτσι προς μέλη. Δεν κολλάει κάπως αυτο κατά τη γνώμη μου. Και βέβαια μπορεί μια κλινική να έχει θράσος και αυτοπεποίθηση για τη δουλειά της αλλα να το κάνει και με σεβασμό προς τα μελη και τις κλινικές, χωρίς χτυπήματα κάτω απο τη μέση, με καλούς τρόπους, χωρις να λεει μόνο ΕΓΩ ξερω και όλοι οι υπόλοιποι ειναι χασάπηδες ή δεν ξερω εγω τι υπονοεί. Αυτη η συμπεριφορά που την είχε υιοθετήσει ο εκπρόσωπος μονο ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΕΣ κερδίζει.

Αυτή είναι η άποψη μου. Και απευθυνομαι σε όποιον έχει αυτές τις αντιλήψεις και συμπεριφορά εδώ στο φόρουμ. Δεν υπονοω κάτι για κανεναν και μπορεί στη δουλειά του να συμπεριφέρεται αλλιώς απλώς κρίνεται η παρουσία του εδώ μέσα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ronaldo, θα βάλεις και εσύ μια τελεία; Όλο τελειώνει το θέμα και όλο και κάποιος πετάγεται να μας αναλύσει πάλι την κατάσταση που έχει συζητηθεί άπειρες φορές. Η ημέρα της μαρμότας πάλι και πάλι.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Ronaldo, θα βάλεις και εσύ μια τελεία; Όλο τελειώνει το θέμα και όλο και κάποιος πετάγεται να μας αναλύσει πάλι την κατάσταση που έχει συζητηθεί άπειρες φορές. Η ημέρα της μαρμότας πάλι και πάλι.
Ρε CVIAL, ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΕΒΓΑΛΕ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ. Δεν ηθελα να γράψω. Αλλα δεν είδες τι γράφτηκε απο πανω;;; Ποιος του δίνει το δικαιωμα να μιλάει έτσι με τόσο απαράδεκτο και απαξιωτικό τρόπο προς μέλη που απλά εξέφραζαν την γνώμη τους; Δεν ξερει ότι για να σε σέβονται θα πρέπει να σέβεσαι κ εσυ; Και πάλι βλέπουμε τι είπε χτες ενώ ειχα σκοπό να λείξω όποια διαμάχη. Όσο αυτός δεν σταματάει, τόσο θα συνεχίζεται.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Heat

Member
Τέλος μου φαίνεται κάπως άστοχη η σύγκριση αθλητών παγκόσμιας κλάσης αναγνωρισμένης απο όλη την υφήλιο με απλά έναν γιατρό που απευθύνεται σε συγκεκριμένο και περιορισμένο κοινό. Δεν λεω μπορει οντως να κανει πολυ καλα τη δουλειά του αλλα δεν του δίνει το δικαίωμα να μη σεβεται. Δεν κολλάει κάπως αυτο κατά τη γνώμη μου. Και βέβαια μπορεί μια κλινική να έχει θράσος και αυτοπεποίθηση για τη δουλειά της αλλα να το κάνει και με σεβασμό προς τα μελη και τις κλινικές, χωρίς χτυπήματα κάτω απο τη μέση, με καλούς τρόπους, χωρις να λεει μόνο εγω ξερω και όλοι οι υπόλοιποι ειναι χασάπηδες ή δεν ξερω εγω τι. Αυτη η συμπεριφορά που την είχε υιοθετήσει ο εκπρόσωπος μονο αντιπάθειες κερδίζει.

Αυτή είναι η άποψη μου. Και δεν απευθύνομαι σε κάποιον συγκεκριμένα αλλά γενικα σε όποιον έχει αυτές τις αντιλήψεις και συμπεριφορά εδώ στο φόρουμ. Δεν υπονοω κάτι για κανεναν και μπορεί στη δουλειά του να είναι άριστος επαγγελματίας.

Κοιτα στην ουσια η συγκριση με τον Cristiano Ronaldo ειναι αστοχη, αλλα αυτο που θελει να πει ειναι οτι
οπως ο Cristiano εχει μια συμπεριφορα ατιθαση και αλητικη μεσα στα γηπεδα
απεναντι σε ποδοσφαιριστες, εχει βρησει ακομα και προπονητες, ακομα απεναντι και στη FIFA, δεν αφηνει κανενα να του παρει τον αερα
γενικοτερα κανει οτι γουσταρει απλα γιατι μπορει και γιατι δεν εχει κανεναν αναγκη.
Σε πολλα interview εχει δηλωσει οτι στο μυαλο του παντα εχει μεσα στο γηπεδο οτι ειναι ο καλυτερος και οτι δεν υπαρχει κανενας αλλος, πολλες φορες δεν τον νοιαζει οταν σκοραρουν οι συμπαικτες του αν δεν εχει βαλει ο ιδιος γκολ.

Ως expert που αυτοαποκαλειται πιο πανω, μηπως θα ηταν πιο σωστη διατυπωση οταν λεει οτι δεν ειμαστε το ιδιο στο γηπεδο του, δηλαδη στο [ γηπεδο του τομεα της ''Ιατρικης'' ? ]

Αλλα και παλι εδω ειναι ενα φορουμ, με ελευθερια του λογου για ολους.
Επισης το οτι ο cristiano ronaldo συμπεριφερεται ετσι επειδη εχει χρημα=δυναμη, δεν σημαινει οτι ειναι επαγγελματικη συμπεριφορα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ronaldo, o Manly_Man το έκλεισε, καλό είναι να το κλείσεις και εσύ. Μην αρχίσουμε να παίζουμε την κότα και το αυγό. Ο καθένας κρίνεται από τους άλλους για αυτά που γράφει. Το κοινό, ακόμα και σιωπηρά, αντιλαμβάνεται πλήρως την κοινωνική συμπεριφορά κάποιου,την οποία αποδέχεται ή καταδικάζει δεν χρειάζονται τόσα πολλά ποσταρίσματα αντίδρασης.
 

vlafo

Well-Known Member
H κότα και το αυγό είναι ένα ωραίο παιχνίδι για να ξεσκάνε κάποιοι,απλά στο τέλος δεν θα μείνει ούτε κότα ούτε αυγό.:)
Για τον κόκκορα δεν ξέρω.

Ronaldo ένα έχω να σου πω.
Η δήλωση σου ¨λεφτά υπάρχουν" ήταν όλα τα λεφτά.
Τα λεφτά που γλίτωσα από τον Freitas ψάχνω να δω τι θα τα κάνω.:)
 

vlafo

Well-Known Member
Προτείνω στον Cvial να ξεκινήσει συνεργασία και με ένα ψυχολόγο άμεσα για τους ενδιαφερόμενους.
Και ο νοών νοείτο. :)
 

Ronaldo

Well-Known Member
Ronaldo ένα έχω να σου πω.
Η δήλωση σου ¨λεφτά υπάρχουν" ήταν όλα τα λεφτά.
Τα λεφτά που γλίτωσα από τον Freitas ψάχνω να δω τι θα τα κάνω.:)
Θα τα επενδύσεις στις καλοκαιρινές σου διακοπές vlafo, για να χαρείς το νεο σου μαλλί ;)
 
Μπλουζα