Aldo, FUE, 2409g, 05/08/2020

Aldo

Well-Known Member
Γιατί αυτός είναι τύπου Α εσύ όχι. Αυτή είναι η διαφορά οι Α "καθαρίζουν" μπροστά.
Κάτι λίγο άσχετο, ο παππούς μου έχει ακόμα forelock στα 80 του, όμως ο πατέρας μου 57, το έχει χάσει, βεβαια έχει σταματήσει η τριχόπτωση εκεί που είχαν αδειάσει οι κρόταφοι μου. Όποτε η εξέλιξη είναι αβέβαιη ως προς το τι θα χάσω! Γενικά αυτό που θέλω να πω είναι ότι ενδεχομένως οι προβλέψεις Cvial να είναι σωστές και να προχωρήσω λίγο παραπάνω από τον πατέρα μου. Δεν είναι ξεκάθαρο όμως.... εντάξει υπάρχουν καλοί γιατροί, θα πάω σε δυο / τρία χρόνια για τσεκ πάλι !
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κοίτα εμένα στα 29
2.jpg

Στα 34
1.jpg

Στα 44 (πρακτικά περί τα 38 ήταν ανύπαρκτο το forelock απλά δεν έχω φώτο)
3.jpg


Δηλαδή σε μια 15ετια καθάρισα αλλά πρακτικά στην 10ετια είχα φτάσει στο 90-95% του αισθητικού αποτελέσματος. Ο Aldo στα 28 είναι όπως ήμουν εγώ στα 34, δηλαδή προηγείται 6 χρόνια. H μεγάλη διαφορά στους Α είναι η ολοκληρωτική απώλεια του forelock αφού πρώτα χάσουν εντελώς τους κροτάφους (όπως και στον Ado). Για αυτό λέω ότι δεν την γλυτώνει την 2η μμ στην πενταετία. Εκτός και αν τον βοηθήσουν τα "βοηθήματα".
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κάτι λίγο άσχετο, ο παππούς μου έχει ακόμα forelock στα 80 του, όμως ο πατέρας μου 57, το έχει χάσει, βεβαια έχει σταματήσει η τριχόπτωση εκεί που είχαν αδειάσει οι κρόταφοι μου. Όποτε η εξέλιξη είναι αβέβαιη ως προς το τι θα χάσω! Γενικά αυτό που θέλω να πω είναι ότι ενδεχομένως οι προβλέψεις Cvial να είναι σωστές και να προχωρήσω λίγο παραπάνω από τον πατέρα μου. Δεν είναι ξεκάθαρο όμως.... εντάξει υπάρχουν καλοί γιατροί, θα πάω σε δυο / τρία χρόνια για τσεκ πάλι !

Εννοείται, υπάρχουν άπειρες μορφές ΑΑ ακόμα και του ίδιου τύπου. Η άποψη μου βασίζεται πάνω σε αυτό που βλέπω και μετράμε. Σε μια περιοχή βλέπεις την τωρινή της κατάσταση και την πρότερη και καταλαβαίνεις προς τα που πάει. Δεν ξέρεις σε πόσο καιρό θα πάει. Αυτή την στιγμή δεν σε βλέπω για κάτι χειρότερο από 4, σε 4-5 χρόνια θα ξέρεις με μεγαλύτερη βεβαιότητα.
 

vlafo

Well-Known Member
Cvial
Δεν θεωρείς ότι ανέβηκε πολύ ψηλά και πήρε μοσχεύματα από τη safe zone?
Έχω μια ένσταση εκεί εκτός και ήταν σίγουρος ο γιατρός για το που θα καταλήξει o aldo.
Γιατί δεν πήρε από το φιλέτο μόνο?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Cvial
Δεν θεωρείς ότι ανέβηκε πολύ ψηλά και πήρε μοσχεύματα από τη safe zone?
Έχω μια ένσταση εκεί εκτός και ήταν σίγουρος ο γιατρός για το που θα καταλήξει o aldo.
Γιατί δεν πήρε από το φιλέτο μόνο?

Θεωρώ ότι μια χαρά πήρε. Πάντα όταν σχεδιάζεις την safe zone κοιτάς το μελλοντικό NW (όπως το περιέγραψα), την υγεία της περιοχής και πως εξελίσσεται στο χρόνο (advanced alopecia, κλπ). Ο Aldo έχει εξαιρετική δότρια και η πιθανότητα του να εξελιχθεί σε κάτι χειρότερο από αυτό που έγραψα και να βγει εκτός safe zone όπως φαίνεται στην μμ είναι απειροελάχιστη. Όταν μια περιοχή έχει απείραχτη πυκνότητα/λόγο και μάλιστα σε κάποιο ικανό βάθος από την χτυπημένη από ΑΑ ζώνη δεν γίνεται ξαφνικά να αρχίσει να πάσχει και ειδικά στα 28 όταν η ΑΓΑ είναι σε πλήρη εξελίξει στο υπόλοιπο κεφάλι.
 

Aldo

Well-Known Member
Ημέρα 19η, (24/8/20) μια μέρα πριν φύγω απο Ελλάδα!
 

Συνημμένα

  • DSC04916_.jpg
    DSC04916_.jpg
    881.7 KB · Προβολές: 333
  • DSC04917_.jpg
    DSC04917_.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 359
  • DSC04918_.jpg
    DSC04918_.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 344
  • DSC04919_.jpg
    DSC04919_.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 314
  • DSC04920_.jpg
    DSC04920_.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 313
  • DSC04921_.jpg
    DSC04921_.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 338
  • DSC04922_.jpg
    DSC04922_.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 376
  • DSC04923_.jpg
    DSC04923_.jpg
    2.9 MB · Προβολές: 375
  • DSC04924_.jpg
    DSC04924_.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 365

Giorgos-3

Well-Known Member
Θα ήθελα να δω ένα σχόλιο από τους έμπειρους σχετικά με την δοτρια να τεσταρω κ τον εαυτό μου να δω αν σκέφτομαι σωστά ....
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Θα ήθελα να δω ένα σχόλιο από τους έμπειρους σχετικά με την δοτρια να τεσταρω κ τον εαυτό μου να δω αν σκέφτομαι σωστά ....
Η δοτρια του σε ενα σημειο ειναι λιγο (και οχι εντονα) αραιωμενη...σαν παραλληλογραμμο της στριπ(δεν εννοω με κενα σημεια οπως οταν αφαιρειται λωριδα, καμια σχεση)..βεβαια οπως ειπε κι ο φιλος ειναι νωρις ακομα για να κριθει η δοτρια!
Εσυ τι παρατηρησες ακριβως, Γεωργιε?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aldo

Well-Known Member
Δεν στα πήρε και πολύ καλά :)
Δεν με απασχολεί ιδιαίτερα αυτό όσο ότι πρέπει να περιμενω άλλους δυο μήνες για να δω νέες τρίχες να βγαίνουν στο κεφάλι μου... επίσης αν πέσει lockdown, πάλι, θα τα παρω μόνος με την μηχανή :p
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Η δοτρια του σε ενα σημειο ειναι λιγο (και οχι εντονα) αραιωμενη...σαν παραλληλογραμμο της στριπ(δεν εννοω με κενα σημεια οπως οταν αφαιρειται λωριδα, καμια σχεση)..βεβαια οπως ειπε κι ο φιλος ειναι νωρις ακομα για να κριθει η δοτρια!
Εσυ τι παρατηρησες ακριβως, Γεωργιε?
Τουλάχιστον από τις φωτό βλέπω σαν έχει σχηματιστεί μια λοριδα μακρόστενη ...όχι ακριβώς παράθυρο αλλά ένα κομμάτι στο φιλέτο προφανώς που του έδωσε κ κτλ ....βέβαια μπορεί κ να με ξεγελάει η φωτό ...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όταν τον είδα εγώ μια χαρά ήταν δεν φαινόταν τίποτα και πόσταρε φώτο, εκτιμώ ότι μάλλον υπήρξε αστοχία στο κούρεμα αλλά θα το έχουμε υπόψιν μας στο μέλλον όταν ξανά κουρευτεί
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
Όταν τον είδα εγώ μια χαρά ήταν δεν φαινόταν τίποτα και πόσταρε φώτο, εκτιμώ ότι μάλλον υπήρξε αστοχία στο κούρεμα αλλά θα το επέχουμε υπόψιν μας στο μέλλον όταν ξανά κουρευτεί
Πραγματικα, φιλε CVIAL, οι φωτογραφιες που ειχατε ανεβασει 5 μολις μερες μετα τη μμ, εδειχναν μια αψογη/ανεπαφη δοτρια. Αντιθετως οι τωρινες φωτογραφιες οντως δειχνουν καποια κενα στο κεντρο της δοτριας...μαλλον θα οφειλονται στο κακο κουρεμα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πραγματικα, φιλε CVIAL, οι φωτογραφιες που ειχατε ανεβασει 5 μολις μερες μετα τη μμ, εδειχναν μια αψογη/ανεπαφη δοτρια. Αντιθετως οι τωρινες φωτογραφιες οντως δειχνουν καποια κενα στο κεντρο της δοτριας...μαλλον θα οφειλονται στο κακο κουρεμα.

Και στις 12 μέρες που τον είδα μια χαρά ήταν
 

Aldo

Well-Known Member
40η ημέρα
 

Συνημμένα

  • DSCN1866.JPG
    DSCN1866.JPG
    2.6 MB · Προβολές: 285
  • DSCN1867.JPG
    DSCN1867.JPG
    2.2 MB · Προβολές: 277
  • DSCN1868.JPG
    DSCN1868.JPG
    2.4 MB · Προβολές: 278
  • DSCN1870.JPG
    DSCN1870.JPG
    2.6 MB · Προβολές: 298
  • DSCN1874.JPG
    DSCN1874.JPG
    2.1 MB · Προβολές: 300
  • DSCN1877.JPG
    DSCN1877.JPG
    1.8 MB · Προβολές: 278
  • DSCN1878.JPG
    DSCN1878.JPG
    1.9 MB · Προβολές: 276
  • DSCN1869.JPG
    DSCN1869.JPG
    2.7 MB · Προβολές: 262
Μπλουζα