Γιατροί στο φόρουμ και επίσημες παρουσιάσεις κλινικών

koumparos

Well-Known Member
Δεν συμφωνω που διαγράφηκαν τα συγκεκριμένα μέλη.Μπορει να είχαν φανατιστει με την κλινική αλλά σε γενικές γραμμές δεν δημιουργούσαν προβλήματα στο φόρουμ.
Νομίζω η διαχείριση πρέπει να επανεξετάσει το συγκεκριμένο ζητημα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν συμφωνω που διαγράφηκαν τα συγκεκριμένα μέλη.Μπορει να είχαν φανατιστει με την κλινική αλλά σε γενικές γραμμές δεν δημιουργούσαν προβλήματα στο φόρουμ.
Νομίζω η διαχείριση πρέπει να επανεξετάσει το συγκεκριμένο ζητημα.

Για την διαχείριση έχει κλείσει το θέμα.
 

manly_Man

Well-Known Member
νομιζω ειναι πολλοι αυτοι που δεν συμφωνουν με την διαγραφη των μελων, γιατι ο οπαδισμος δεν ειναι μεμπτος και να υποστηριζεις την επιλογη που εκανες, οπως κανουν πολλοι εδω μεσα ακομα... πρεπει να υπαρχει ελευθερια λογου στο forum...και πανω απο ολα δημοκρατια!
 

kardinalios

Well-Known Member
Αν όντως πάντως υπήρχε κάποιο background συνεργασίας με την κλινική για ποιο λόγο δεν βάζουν στην υπογραφή τους ότι είναι συνεργάτες όπως τα μέλη που έχουν επαφή με τις κυπριακές κλινικές ;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν τίθεται θέμα μόνο οπαδισμού αλλά γενικότερης συμπεριφοράς και απάτης. Η απόφαση πάρθηκε μετά από αρκετή σκέψη, μακρύ χρονικό διάστημα, προειδοποιήσεις και συνολική εικόνα.
 

vlafo

Well-Known Member
δεν υπάρχει τεράστιο ηθικό θέμα για όλους αυτούς που "σφάχτηκαν" νομίζοντας ότι ανακάλυψαν την σωτηρία τους? Το πρόβλημά μου δεν είναι το fishing, που στο κάτω κάτω είναι προφανές, αλλά η απάτη που καταστρέφει κεφάλια και αυτοί που με τραμπουκισμό κάνουν το μάυρο άσπρο παρασύροντας και άλλους
Το ηθικό θέμα αφορά και τους ίδιους Cvial.Πρέπει να γίνει κατανοητό αυτό.

Θα πρέπει επιτέλους να δούμε συνολικά και το θέμα της ατομικής ευθύνης του καθενός.

Δεν υπάρχει?Πάνε πρόβατα επι σφαγή?Eίναι άμοιροι ευθυνών?

Προσωπικά δεν με ενοχλούσανε οι συγκεκριμένοι με τα γραφόμενα τους απλά ήταν γραφικοί με το να κάνουνε το άσπρο μαύρο.

Το φόρουμ δεν έχει αρκετές πληροφορίες ώστε να ανοίξει ο καθένας τα μάτια του και να διαβάσει?

Να αξιολογήσει την πληροφορία και να διαλέξει ποιες είναι οι επιλογές του?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το ηθικό θέμα αφορά και τους ίδιους Cvial.Πρέπει να γίνει κατανοητό αυτό.

Θα πρέπει επιτέλους να δούμε συνολικά και το θέμα της ατομικής ευθύνης του καθενός.

Δεν υπάρχει?Πάνε πρόβατα επι σφαγή?Eίναι άμοιροι ευθυνών?

Προσωπικά δεν με ενοχλούσανε οι συγκεκριμένοι με τα γραφόμενα τους απλά ήταν γραφικοί με το να κάνουνε το άσπρο μαύρο.

Το φόρουμ δεν έχει αρκετές πληροφορίες ώστε να ανοίξει ο καθένας τα μάτια του και να διαβάσει?

Να αξιολογήσει την πληροφορία και να διαλέξει ποιες είναι οι επιλογές του?

Πολύ σωστά. Δεν είναι καθόλου άμοιροι ευθυνών και αυτή είναι και η δικιά μου θέση. Είναι όμως και ευάλωτοι όπως ο καθένας που η ψυχολογία του τον ωθεί σε κινήσεις απελπισίας και όχι λογικής. Όταν η μπάλα πηγαίνει συνέχεια στην εξέδρα, το μαύρο γίνεται συστηματικά άσπρο με σχολαστικό και συστηματικό τρόπο που να δημιουργεί πλέον σχολή, υπάρχει και ευθύνη στην διαχείριση γιατί αφήνει να διαχέεται συστηματικά παραπληροφορηση. Δυστυχώς το φόρουμ έχει εγγενείς αδυναμίες. Πολλές φορές η γραμμή που επιβάλλεται τελικά είναι αυτή που έχει τους περισσότερους οπαδούς και όχι η σωστή κάτι που τα τελευταία χρόνια ήταν προφανές.

Πρέπει να ξεκαθαρίσω την θέση μου. Ο χρόνος που διαθέτω στο φόρουμ έχει νόημα αν κερδίσει η κοινότητα σε γνώση, σωστές επιλογές και ανέβει το επίπεδο. Δεν με ενδιαφέρουν ούτε οι ισορροπίες, ούτε αν θα με πουν απαραίτητα "δημοκράτη" για κάποιες αποφάσεις. Όπως ακριβώς πράττει ο καπετάνιος ή ο γενικός διευθυντής σε στιγμές κρίσιμες για το καράβι ή την εταιρία, έτσι και εγώ θα πράξω αν κρίνω ότι χρειάζεται, δεν νίπτω τας χείρας μου ούτε θα γίνω πολιτικάντης για να είναι όλοι ευχαριστημένοι. Πιστεύω στην δημοκρατία (και νομίζω ότι το έχω αποδείξει), αλλά πιστεύω πάνω απ' όλα στην ουσία και στο αποτέλεσμα. Και φυσικά θα κριθώ για αυτό χωρίς κανένα παράπονο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Πολύ σωστά. Δεν είναι καθόλου άμοιροι ευθυνών και αυτή είναι και η δικιά μου θέση. Είναι όμως και ευάλωτοι όπως ο καθένας που η ψυχολογία του τον ωθεί σε κινήσεις απελπισίας και όχι λογικής. Όταν η μπάλα πηγαίνει συνέχεια στην εξέδρα, το μαύρο γίνεται συστηματικά άσπρο με σχολαστικό και συστηματικό τρόπο που να δημιουργεί πλέον σχολή, υπάρχει και ευθύνη στην διαχείριση γιατί αφήνει να διαχέεται συστηματικά παραπληροφορηση. Δυστυχώς το φόρουμ έχει εγγενείς αδυναμίες. Πολλές φορές η γραμμή που επιβάλλεται τελικά είναι αυτή που έχει τους περισσότερους οπαδούς και όχι η σωστή κάτι που τα τελευταία χρόνια ήταν προφανές.

Πρέπει να ξεκαθαρίσω την θέση μου. Ο πολύτιμος χρόνος που διαθέτω στο φόρουμ έχει νόημα αν κερδίσει η κοινότητα σε γνώση και σωστές επιλογές και ανέβει το επίπεδο. Δεν με ενδιαφέρουν ούτε οι ισορροπίες, ούτε αν θα με πουν απαραίτητα "δημοκράτη" για κάποιες αποφάσεις. Όπως ακριβώς πράττει ο καπετάνιος ή ο γενικός διευθυντής σε στιγμές κρίσιμες για το καράβι ή την εταιρία, έτσι και εγώ θα πράξω αν κρίνω ότι χρειάζεται, δεν νίπτω τας χείρας μου ούτε θα γίνω πολιτικάντης για να είναι όλοι ευχαριστημένοι. Πιστεύω στην δημοκρατία (και νομίζω ότι το έχω αποδείξει), αλλά πιστεύω πάνω απ' όλα στην ουσία και στο αποτέλεσμα. Και φυσικά θα κριθώ για αυτό χωρίς κανένα παράπονο.
Η εκτίμηση μου είναι η εξής:

Tη δεδομένη χρονική στιγμή το φόρουμ έχει άφθονη πληροφορία σε πλούτο και μπορείς να βρείς σχεδόν τα πάντα.Δεν χάνεσαι είναι τακτοποιημένα όλα και ανατρέχεις σε ότι ενδιαφέρει τον καθένα.

Η ευθύνη της διαχείρισης είναι όταν χάνεται αυτή η πληροφορία και τότε ψάχνεσαι στο σκοτάδι.
Για αυτό πολύ απλά,προβαίνει σε σβήσιμο των σχολίων των περιττών ή μάλλον πιο ακριβές της συστηματικής κατ εξακολούθησης παραπληροφόρησης και εκεί καθαρίζει ουσιαστικά ο κόπρος του αυγείου.

Νομίζω ή ένσταση μου πρός εσένα είναι ότι δεν το έκανες αρκετά συχνά αλλά το άφηνες και ήσουνα διαλλακτικός.
Και δεν μιλάω για τα ανούσια περιττά σχόλια-δεν ενοχλούνε αυτά αλλά για αυτή την "συνεχιζόμενη απάτη και διαστρέβλωση της πραγματικότητας".

Δεν χρειαζότανε να φτάσει εδώ το πράγμα.

1η ευκαιρία,2η στην 3 καίγεσαι.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η ευθύνη της διαχείρισης είναι όταν χάνεται αυτή η πληροφορία και τότε ψάχνεσαι στο σκοτάδι.
Για αυτό πολύ απλά,προβαίνει σε σβήσιμο των σχολίων των περιττών ή μάλλον πιο ακριβές της συστηματικής κατ εξακολούθησης παραπληροφόρησης και εκεί καθαρίζει ουσιαστικά ο κόπρος του αυγείου.

Το να παρακολουθείς τα νήματα κάθε μέρα (ειδικά μετά το χάσιμο των push notification του taptalk) είναι ανέφικτο (τουλάχιστον για μένα). Θέλει full time job. Τώρα το κάνω περισσότερο λόγω COVID. Αλλά πιο εύκολο (και αποτελεσματικό) είναι αντί να καθαρίζεις, να σταματήσεις την πηγή μόλυνσης.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Αν και δεν ασχολουμε με τετοιου ειδους ποστ κ ξεκατινιασματα γτ τα βαριεμαι στη ζωη μ γενικοτερα....
νομιζω οτι κακως επραξες που διεγραψες αυτα τα μελη cvial....
δεν ειδα να κανουν fishing ουτε ειδα τρομερα ποστ που να προωθουν κλπ περα απ το συνιθησμενο που μπορει να κανει ο καθενας που παει στην κλινικη του κ την εχει σε εκτιμηση. δεν ειδα κατι περιεργο ποτε σε θεμα fishing....

Και συγκιριακα τα εκανες διαγραφη τωρα, που μπηκε ο Αναστ στο φορουμ ??
ειναι τυχαιο αυτο ?

κοιτα τι ελεγες προ 2 χρονων για Αναστ.



Εδω δε ξερω απο που αντλουσες την πληροφορια αλαλ ελεγες οτι ειναι "φιλος " του βεκρ ...
τελικα απ οτι δειχνει δεν ηταν κ τοσο , γτ ειδα αψημαχιες του με τα μελη που διεγραψες προσφατα.
Εισαι σιγουρος για καθε πληροφορια που εχεις ?
Εγω ακομα κ αν τελικα καποιος σου εδωσε τις πληροφοριες για αυτα τα ατομα , αν εγινε αυτο....ξερεις σε ποιον παει το μυαλο μου ??
κ ειναι κ απ τον χωρο λες.... ε μονο σε εναν παει εμενα το μυαλο μ... π θα ειχε κ οφελος τελικα...
λυκοφιλιες ειναι αυτες...

καποτε παλια π ο ακης ο admin ειχε προτεινει να μπουν γιατροι εδω εγινε μαακρης διαλογος κ τελικα αποριψαμε την προταση αυτη για το καλυτερο της κοινοτητας.... δεν ησουν εδω τοτε cvial η αν ησουν δεν ησουν ενεργος κ υπηρχε ηρεμια κ ελευθερη αποψη.
Τωρα αυτο το επετρεψες δε ξερω που θα οδηγησει.....ελπιζω να μην χαθει η ελευθερια λογου κ να μην υπαρχει φοβος της ελευθερης εκφρασης
υπο οποιαδηποτε εννοια.
Η απόλυτη ταύτιση απόψεων ...μαζί σου πάνο ...κ πάνω κάτω τα ανέφερα κ εγώ ....νομίζω ότι αδίκως διεγράφησαν τα παιδιά κ δεν το θεωρώ σωστό ....αυτό για αρχή ...για τα υπόλοιπα επίσης τα είπα ξανά κ ξανά κ έχει κατανοήσει πλήρως το σκεπτικό μου ο cvial κ στο άμεσο μέλλον θα υποβαθμιστεί το φόρουμ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Αν ήξερες αυτά που ξέρω εγώ μπορεί και να είχες άλλη γνώμη. Λογικό και εγώ στην θέση σου μπορεί να έλεγα τα ίδια. Πάντως έχεις χάσει πολλά επεισόδια Πανό. Δεν θα επεκταθώ ξανά γιατί τα έχω ξαναγράψει, επαναλαμβάνομαι. Αν το επίπεδο συζήτησης και αντιπαράθεσης ήταν αυτό που έγινε στο νήμα του Καρδινάλιου δεν θα έλεγα τίποτα δεν μιλάμε για τέτοιο.

Αν η παρουσία των γιατρών γίνει με κανόνες θα ανεβάσει το επίπεδο του φόρουμ γιατί θα ανεβάσει και το επίπεδο του διαλόγου. Για αυτό χρειάζεται ήρεμο και πολιτισμένο κλίμα.
Το θέμα είναι ότι αυτοί που συμφωνούμε κ αυτήν την άποψη του Πάνου είναι γιατί κρίνουμε με βάση αυτά που ξέρουμε ...δεν μπορούμε με εικασίες να κατηγορήσουμε κάποιον ....κ για μένα αφού καλώς η κακώς δεν μπορείς να δημοσιοποιήσει ς τις πηγές σου έπρεπε να συνεχίσεις να σφυρίζεις αδιαφορα η να σφίξει τα λουριά.να βάλεις περιορισμούς στα ποστ (κάτι που το λέω κ για τώρα )
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Μην είσαι τόσο βέβαιος. Αυτό άσε να το κρίνει ο χρόνος. Εγώ πάντως στοιχηματίζω ότι θα αναβαθμιστεί.
Αν πάρεις τα απαραίτητα μέτρα κ βάλεις φρένο σε κάποια πράγματα σίγουρα ....για την ώρα εγώ παρακολουθω τον τελευταίο μήνα την "Αναστασιάδα".... Μάγκας βέβαια ο γιατρός ...με τον τρόπο του πετυχαίνει αυτό που θέλει κ τον παραδέχομαι στον μάρκετινγκ.....σκεφτειτε απλά για πιο λόγο μπήκε στο φόρουμ κ που φτάσαμε σήμερα .... Πως έχει τουμπαρει μεγάλη μερίδα μελών ....μεγάλη ευθύνη σ αυτο έχεις βέβαια κ εσύ που δίνεις πλήρη ελευθερία παρουσιάσεων των κλινικών κ οποίος θελει μπαίνει μέσα κάνει ένα νήμα κ πυροβόλα καθημερινώς...ε όταν μπει ένα μέλος κ κοιτάξει τις νέες δημοσιεύσεις τι θα δει; Τι θα σκεφτεί ; Που θα πάει ; Γιατί πάνε στα μεντι ; Αυτό βλέπουν στην τηλ εκεί πάνε .... καταλήγοντας πιστεύω ότι αφού Σόνι κ ντε θες κλινικές επίσημα κ παρουσιάσεις τους από τα αρχεία δεν θα ταν κακό να βάλεις κ κάποιους κανόνες ...
 

crossfire

Well-Known Member
στο άμεσο μέλλον θα υποβαθμιστεί το φόρουμ....

Η εμπειρία μου από την πρώτη μέρα λειτουργιας του φόρουμ έως και τωρα είναι οτι αυτη τη στιγμη το φορουμ λειτουργει υποδειγματικά.
Ξεκινήσαμε με το τι είναι η μινοξιδιλη και πως απλώνεται στο κεφάλι.......συνεχίσαμε με ιδιοκατασκευές και διάφορα μαντζουνια.
Στις μεταμοσχεύσεις υπήρχε μονο η FUT.......δεν ξέραμε καν για FUE.
Οι σωστες και πετυχημενες μεταμοσχεύσεις ηταν άπιαστο όνειρο λόγω του οικονομικού.......όλοι σκεφτομασταν να μαζεψουμε λεφτά να πάμε Καναδά ή Αμερική.
Τα ταξίδια του @Panos1982 και των αλλων παιδιών ηταν η επανασταση της εποχής.
Μετα μπήκε στο παιχνιδι η Κύπρος με τον @John_John1...........σιγά σιγά μαθεύτηκε η FUE, η Τουρκία κτλ.
Όλα αυτά τα χρόνια έχουμε φαει φωτογραφίες πειραγμενες, φωτογραφιες με τοπικ , παρουσιάσεις ετεροχρονισμενες ως και παρουσιάσεις που στο τρίμηνο μας έδειχναν την φωτογραφία του εξαμήνου .
Μας έχουν ανεβάσει και φωτογραφιες με τις σαπουναδες στο κεφάλι μετα απο λουσιμο για να μας δείξουν το εντυπωσιακό αποτέλεσμα.(για όσους θυμούνται ).

Αν θυμάσαι @Panos1982 υπηρχε και ο αντίστοιχος Δημήτρης της εποχής ο οποίος είχε ακριβως την ίδια συμπεριφορά και τον ίδιο τροπο λειτουργίας στο φόρουμ και τελικά αποδείχτηκε οτι για καιρό δούλευε στην D@I......

Το φόρουμ την κοιλιά του την έκανε........αυτή την στιγμη ανεβαίνει επίπεδο.
 

vag25

Well-Known Member
Αν και δεν ασχολουμε με τετοιου ειδους ποστ κ ξεκατινιασματα γτ τα βαριεμαι στη ζωη μ γενικοτερα....
νομιζω οτι κακως επραξες που διεγραψες αυτα τα μελη cvial....
δεν ειδα να κανουν fishing ουτε ειδα τρομερα ποστ που να προωθουν κλπ περα απ το συνιθησμενο που μπορει να κανει ο καθενας που παει στην κλινικη του κ την εχει σε εκτιμηση. δεν ειδα κατι περιεργο ποτε σε θεμα fishing....

Και συγκιριακα τα εκανες διαγραφη τωρα, που μπηκε ο Αναστ στο φορουμ ??
ειναι τυχαιο αυτο ?

κοιτα τι ελεγες προ 2 χρονων για Αναστ.



Εδω δε ξερω απο που αντλουσες την πληροφορια αλαλ ελεγες οτι ειναι "φιλος " του βεκρ ...
τελικα απ οτι δειχνει δεν ηταν κ τοσο , γτ ειδα αψημαχιες του με τα μελη που διεγραψες προσφατα.
Εισαι σιγουρος για καθε πληροφορια που εχεις ?
Εγω ακομα κ αν τελικα καποιος σου εδωσε τις πληροφοριες για αυτα τα ατομα , αν εγινε αυτο....ξερεις σε ποιον παει το μυαλο μου ??
κ ειναι κ απ τον χωρο λες.... ε μονο σε εναν παει εμενα το μυαλο μ... π θα ειχε κ οφελος τελικα...
λυκοφιλιες ειναι αυτες...

καποτε παλια π ο ακης ο admin ειχε προτεινει να μπουν γιατροι εδω εγινε μαακρης διαλογος κ τελικα αποριψαμε την προταση αυτη για το καλυτερο της κοινοτητας.... δεν ησουν εδω τοτε cvial η αν ησουν δεν ησουν ενεργος κ υπηρχε ηρεμια κ ελευθερη αποψη.
Τωρα αυτο το επετρεψες δε ξερω που θα οδηγησει.....ελπιζω να μην χαθει η ελευθερια λογου κ να μην υπαρχει φοβος της ελευθερης εκφρασης
υπο οποιαδηποτε εννοια.
Ρε παιδια πραγματικα δεν σας καταβαινω...

Σε ενα ακραιο παραδειγμα οπου ο Βεκρης αποφασισει να κανει ξαφνικα μονος του τις μμ και κανει και 2-3 αλλαγες ακομα και εμεις βγουμε και πουμε μπραβο, θα ειναι υποπτο?

Και δεν θα ειναι υποπτο αν παραμεινουμε σταθεροι στην παλιοτερη αποψη μας?

Ξαναλεω δεν σας καταλαβαινω.

Ο Αναστασακης εκανε λαθος που τσουβαλιαζε ολους τους Τουρκους με εκεινο το βιντεο. Πιθανον και ο ιδιος να μην γνωριζε τον ερντογαν δεν ξερω, αλλα δεν δικαιολογει το Τσουβαλιασμα. Αυτο εγραψε ο Cvial. Τωρα ως ''φιλο'' του θα τον χαρακτηριζει επειδη ειναι Ελληνικη κλινικη και οχι εξωτερικου.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γιώργο, όλα τα πράγματα με τον καιρό ξεφουσκώνουν, έτσι γίνεται. Στις επίσημες κάποια στιγμή θα μπει κάποιο ανώτατα πλαφόν ποσταρίσματος και θα οργανωθούν ανά κατηγορίες (ήδη ξεκίνησα). Δεν καταλαβαίνω το μένος σου για τις επίσημες παρουσιάσεις. Εξάλλου οι επίσημες είναι ανοιχτές για όλες τις κλινικές, και η HDC ανεβάζει μια χαρά. Αν κάποια κλινική δεν θέλει να ανεβάσει ή δεν θέλει να φανεί η δουλειά της ή στο κάτω κάτω δεν θέλει να χαλάσει χρόνο και πιστεύει ότι δεν την ενδιαφέρει τι πρέπει να κάνουμε? Να σταματήσουμε τους υπόλοιπους που θέλουν?

Με συγχωρείς αλλά μόνο με τον ανταγωνισμό θα πάει μπροστά και το φόρουμ, δεν είμαστε δημόσιο Εγώ έχω απευθύνει πρόσκληση σε όλους, η πόρτα είναι ανοιχτή. Όσοι μας σνομπάρουν ή δεν τους ενδιαφέρουμε ας υποστούν και τις συνέπειες. Αυτός είναι ο νόμος της ελεύθερης αγοράς.
 

vag25

Well-Known Member
Αν πάρεις τα απαραίτητα μέτρα κ βάλεις φρένο σε κάποια πράγματα σίγουρα ....για την ώρα εγώ παρακολουθω τον τελευταίο μήνα την "Αναστασιάδα"....

Πολυ εχεις ενοχληθει Giorgo και δεν γνωριζω γιατι.
Προσωπικα αρχιζουν και μου φαινονται υποπτοι ατομα που δεν το περιμενα απο τοτε που εχει ερθει εδω ο Αναστασακης. Αλλα οχι προς την κατευθυνση που υπαινίσσεσαι.

Εγω ευχομαι να ερθει και ο γιατρος που εκανες εσυ μμ εδω. Θα χαιρομουν το ιδιο αν ειχε ερθει πρωτος, αλλα βλεπω οτι αντι να χαιρεστε καποιοι εχετε ξενερωσει. Χωρις να λεω οτι υπαρχει κατι απο πισω, μου φαινεται περιεργο.

Και στο παρελθον, οπως ειπε και το παλιο μελος απο πανω, εχουν φυγει με μονιμο ban κρυφοι εκπρόσωποι της DHI. Που πραγματι δουλευαν εκει.
Δεν γινεται πρωτη φορα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
Μια άλλη εποχή, στην οποία τα πειράματα ήταν ατελείωτα, διαπιστώσαμε βέβαια ότι είναι χαμένος χρόνος στο 95% των περιπτώσεων
γι αυτό και έγινε στροφή προς τις μμ. Αυτό το γράφω ως απάντηση σε μέλη που το αναφέρουν αυτό ως παράπονο. Έχουμε κάνει δεκάδες πειράματα, τρυπούσαμε το κεφάλι με roller, λιώναμε χάπια και τα κάναμε λοσιόν, τι να πρωτοθυμηθώ και μαλλί δεν βλέπαμε.


Ξεκινήσαμε με το τι είναι η μινοξιδιλη και πως απλώνεται στο κεφάλι.......συνεχίσαμε με ιδιοκατασκευές και διάφορα μαντζουνια.
 

vag25

Well-Known Member
Μια άλλη εποχή, στην οποία τα πειράματα ήταν ατελείωτα, διαπιστώσαμε βέβαια ότι είναι χαμένος χρόνος στο 95% των περιπτώσεων
γι αυτό και έγινε στροφή προς τις μμ. Αυτό το γράφω ως απάντηση σε μέλη που το αναφέρουν αυτό ως παράπονο. Έχουμε κάνει δεκάδες πειράματα, τρυπούσαμε το κεφάλι με roller, λιώναμε χάπια και τα κάναμε λοσιόν, τι να πρωτοθυμηθώ και μαλλί δεν βλέπαμε.
Ισχυει. Και εγω ημουν απο αυτους που τα υποστηριζα πολυ (δεν λεω οτι καποια δεν δουλευουν σε ενα βαθμο), αλλα μεγαλωνουμε, αποκτουμε εμπειρια, γνωσεις και αλλαζουμε. Οποτε ολα αυτα τοποθετηθηκαν εκει που πραγματικα ανηκουν.

Δεν θα κραταμε μια αποψη για παντα. Γιατι κατι τετοιο θεωρειται για καποιο λογο η ''τιμια'' τακτικη εδω απο καποιους. Μεγα λαθος.

με τον crossfire ειμαστε και παλιοσειρα. Τα εχουμε δει ολα :D
 
Μπλουζα