Stripar, injertocapilar (lorenzo), fue, 2992grafts, 21-22/11/2018

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγω δεν κατάλαβα που αποσκοπεί η παρέμβαση-υπεράσπιση του Lorenzo απο τον Moderator?
Είπε κάποιος ότι ο εν λόγω ιατρός δεν είναι καλός στην δουλειά του;
Ούτε παραφιλολογίες ούτε τίποτα δεν υπάρχει..στο παραπάνω post όσες φορές και να το διάβασα!
Υπάρχει κάποιο είδος προστασίας δλδ ως προς τον εν λόγο Ισπανό; δεν δέχεται μύγα στο σπαθί του...;
Απλά ρωτάω εγω...για να μάθω βρε παιδεια!

Μάλλον πρέπει να ξαναδιαβάσεις προσεκτικότερα τα σχόλια Δημήτρης34 και με διεισδυτικοτερη ματιά. Κάθε φορά σε κάθε νήμα που δεν υπάρχει ενημέρωση έχουμε τα ίδια και τα ίδια. Θεωρίες συνομωσίας, αμφισβήτηση γιατρών, ισοπέδωση, κλπ, κλπ.

Δεν υπάρχει καμμία πρόθεση υπεράσπισης απλά δεν μπορώ να διαβάζω υπερβολές. Δεκτή όλη η κριτική για την μη ενημέρωση αλλά μέχρι εκεί.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Δλδ νήματα συνωμοσιών για να βλάψουν τον μεγαλο ιατρό με reserved book για τον επόμενο χρόνο;
Μάλλον τις θεωρίες συνωμοσίας είσαι ο μόνος που τις βλέπει ε...και θα έχεις τους λόγους σου σίγουρα!
Υ.Γ
Πολύ χαλαρος για το ότι δεν υπάρχει ενημέρωση σε βρίσκω πάντως.
Κλεισε το συγκεκριμένο νήμα λοιπόν διχως ενημέρωση είναι ΑΧΡΗΣΤΟ!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σε όλα τα νήματα που δεν έχουν ενημέρωση είμαι χαλαρός. Ουδέποτε έχω πίεσει κανέναν να κάνει παρουσίαση ή να μην κάνει γιατί δεν ξέρω τι συμβαίνει στη ζωή του καθενός. Το έχω δηλώσει κατά επανάληψη.

Οι θεωρίες συνωμοσίων δεν αφορούν μόνο το συγκεκριμένο νήμα αλλά και άλλα νήματα (πχ Erdo, Βεκρής,κλπ). Φυσικά και έχω τους λόγους μου και είναι πολύ σοβαροί. Είναι θέμα γενικότερης παιδείας και αφορούν την οπαδοποίηση μελών και «γήπεδοποιηση» του φόρουμ για τα οποία έχω γράψει πολλές φορές.

Το συγκεκριμένο νήμα δεν θα το κλείσω εκτός και αν μου το ζητήσει αυτός που τον αφορά. Κανένα νήμα δεν είναι άχρηστο. Όποιος το θεωρεί άχρηστο απλά το προσπερνά και πάει παρακάτω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Akis-multi

Well-Known Member
Eπειδή έχουν αρχίσει οι διάφορες παραφιλολογίες για τον Λορένζο με αφορμή την καθυστέρηση ενημέρωσης από τον Stripar να πω μετά λόγου γνώσης ότι ο γιατρός είναι ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα που έχουν περάσει από την FUE. Και δεν το λέω εγώ, το λένε οι άλλοι γιατροί. Μου το έχει πει προσωπικά ο Erdo στο FUE workshop στην Αθήνα, μου το έχει πει ο Wong και άλλοι. Το χέρι του, η ταχυτητά του και η ικανοτητά του να τολμά πράγματα που λίγοι μπορούν, τον κάνει από τους κορυφαίους και πρωτοπόρους (το Lion implanter που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι γιατροί FUE είναι δικής του επινόησης). Έτσι τον αποτιμούν αυτοί που τον ξέρουν καλά αλλά και άλλοι "πίσω από τις κουρτίνες". Έλληνας διάσημος πλαστικός (που ασχολείται με μμ) έκανε την μμ του σε αυτόν και τον θεωρεί μεντορά του.

Αυτό φυσικά δεν τον κάνει ούτε τον καλύτερο γιατρό του κόσμου ούτε τον μόνο. Έχει και αυτός τους περιορισμούς του που τους έχουμε αναλύσει εκτενώς. Μέχρι εκεί όμως.
Αυτό φίλε cvial είναι το πιο άμεσο και πιο απροκάλυπο promotion γιατρού που γράφτηκε ποτέ στο φόρουμ.
Υπάρχουν αντιδράσεις για μέλη που δείχνουν συμπάθεια για τον γιατρό τους τα οποία και τα στολίζουν για μίζες για ψαρεματα κτλ και κάνεις τέτοιο ποσταρισμα; είναι δυνατόν;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό φίλε cvial είναι το πιο άμεσο και πιο απροκάλυπο promotion γιατρού που γράφτηκε ποτέ στο φόρουμ.
Υπάρχουν αντιδράσεις για μέλη που δείχνουν συμπάθεια για τον γιατρό τους τα οποία και τα στολίζουν για μίζες για ψαρεματα κτλ και κάνεις τέτοιο ποσταρισμα; είναι δυνατόν;

Υπάρχει κάτι αναληθές σε αυτό που έγραψα?
 

Harris_G

Well-Known Member
Μη ζείτε στο μικρόκοσμο του hairlossgr, υπάρχουν και άλλα forum και δε περιμένουμε απο εδώ να μάθουμε (εμείς οι καποιοι τελοσπάντων που το έχουμε κάψει με την έρευνα) αν ειναι καλός ή όχι ο Lorenzo. Δημήτρη, για να είμαστε δίκαιοι θυμήσου λίγο τι έγραφες και συ για το γιατρό που σε χειρούργησε όταν έκανες copy/paste το βιογραφικό του και έβγαζες μάτι ότι θα μπορούσες να είσαι ακόμα και η γραμματέας του. Έλα όμως που δεν είσαι και ενσωματώθηκες ξανά στο forum και πολλές απόψεις σου είναι και άρτια συγκροτημένες.
Οπότε μη προτρέχεις να βαφτίσεις κατευθυνόμενα διάφορα μέλη του forum.

Όσον αφορά το νήμα αυτό, περιμένετε στη γωνία να λιθοβολήσετε τον Stripar επειδή έχετε προσωπικές διαφορές μαζί του και μέσα σε αυτό το γενικότερο πλαίσιο μένους προσπαθείτε να μειώσετε την αξία του Lorenzo. Και επειδή ο Stripar ουδέποτε στήριζε τον Lorenzo αλλά τον Τούρκο κάνετε λάθος συσχετισμό ασθενούς οπαδού/ιατρού για να επιτεθείτε. Ο Stripar κατέληξε στον Lorenzo λόγω της ιδιαίτερης φυσιολογίας του περιστατικού του. Η ουσία είναι ότι ο Lorenzo τον ανέλαβε και ισως έκανε λάθος (ΕΑΝ δεν είναι καλό το αποτέλεσμα που ΔΕΝ το γνωρίζουμε). Μπορεί πάλι να είναι καλό αλλά όχι όπως το περίμενε ο Stripar και μπορεί να μη γουστάρει προς το παρόν να το παρουσιάσει. Κανείς δεν είναι τέλειος. Και για να κλείσω όσοι ασχολούνται σοβαρά με το χώρο αυτό, ακόμα και να μην είναι το αποτέλεσμα αυτό καλό, εάν είχαν το budget με κλειστά μάτια θα πήγαιναν στο Lorenzo.
 

kaiba

Active Member
Το θεμα εχει βγει εντελως off topic σταματηστε το η σβηστε μηνυματα. Ο καθε γιατρος ειναι καλος για καθε περιπτωση του ασθενη το μονο προβλημα εδω ειναι οτι ο stripar κακως δεν ενημερωνει οπως εκανε κ στην αλλη παρουσιαση που ανελαβε. Απο εκει και περα δεν τιθεται θεμα κοντρας και συγκρισης Lorenzo με αλλες κλινικες μιλαμε για αλλο bu dget τι συγκρινεται? Απο εκει και περα να ευχαριστουμε ολοι το forum που μας εμαθε καποια πραγματα πχ μεγαλο nw μκρο budget ahc. Πιο safe επιλογες κυπρος . Aπιστευτες hairline ergogan με spliting. Οποιος εχει πολλα λεφτα ισπανια και λορεντσο. Ο καθενας βλεπει τα θελω του και επιλεγει
 

Stripar

Established Member
O Stripar ασχολείτε με την ανάπτυξη ενός Ομίλου, και δεν πρόκειται να παρεικλεινει από τον στόχο του.
Έχει συνεισφέρει στο forum και θα ξανασυνεισφέρει ως συνήθως (ή θα ξανά τοποθετηθεί) τον Νοέμβρη που ειναι η προγραμματισμένη αδεία του.

Tίποτα λιγότερο τίποτα περισότερο,
Καλή Συνέχεια σε όλους...
 

vagosx

Well-Known Member
Ο Λορεντζο είναι ένας κορυφαίος γιατρος σχεδον αναμισβητητο από ολους. Ότι και σε αυτόν όμως ότι μπορεί να μην βγουν και καποια αποτελέσματα καλα επίσης είναι πιθανό, διότι επιτυχία 100% στις μμ δεν υπάρχει. Ότι στους 6 μήνες από τη μια ενημέρωση στην άλλη μπορεί να κάνει κάποιος και μια 2η μμ αν η πρώτη δεν πήγε καλα επίσης πιθανό. Γενικά η συγκεκριμένη παρουσίαση είναι λίγο έως πολυ μπεδεμενη και τουλάχιστον στα δικά μου μάτια ο εν λόγω γιατρος δεν ανέβηκε. Βέβαια το να συγκρίνουμε το Λορεντζο με μπατζετ επέμβασης τα 15000€ με κλινικες των 4000€ είναι τελείως ανεδαφικό, διότι άλλες απαιτήσεις εχεις όταν πληρώνεις πχ για ένα αυτοκίνητο 30000€ και άλλες όταν πληρώνεις 8000€.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Θα γίνει και αυτό εν ευθέτω χρόνω
Ένας στενόμυαλος άνθρωπος δεν έχει άλλο τρόπο να δείξει ότι είναι άξιος, από το να προσπαθεί να περνάει πάντα το δικό του.....Σβήσε λοιπόν τις αλήθειες που ακούστηκαν...κουκουλωσέ τα Moderator!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ένας στενόμυαλος άνθρωπος δεν έχει άλλο τρόπο να δείξει ότι είναι άξιος, από το να προσπαθεί να περνάει πάντα το δικό του.....Σβήσε λοιπόν τις αλήθειες που ακούστηκαν...κουκουλωσέ τα Moderator!!!

Πριν να κρίνεις περίμενε να δεις. Ποτέ δεν διαγράφω σχόλια ουσίας ακόμα και αν είναι αρνητικά για οποιονδήποτε, μόνο τις βωμολοχίες, έπρεπε να το ξέρεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ρε Δημήτρη με κεφαλαία 34 ,μας ζαλισες ,δεν ξέρω αν πήρες χαμπάρι ..έχουμε 2-3 σελίδες και μας τα έχεις κάνει τσουρέκια..με αμπασαντορ και πίπες ..και εσύ ρε στριπαρ κάνε μια ενημέρωση ,δεν προλαβαίνεις και εσύ.λες και σε έχει προσλάβει ο Τραμπ να αναστήσεις την αμερικανική οικονομία.3-4 φωτό βάλε και τέλος.οσο έκανες να γράψεις το μνμ θα είχες βγάλει τις φώτο και δεν θα είχαμε βαβουρες..άντε παπάρες ένας ένας.κουρασατε..
Υ.γ
John john δυνατό comeback ε??? Χαχαχαχαχαχαχαχαχα
Καλά πάει το crown σου ρε θεσσαλονικιοτικο καραφλομπεκατσο.
Χαχαχα

Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει "ΤΕΛΟΣ" μετά τις 3-4 φώτο. Εδώ εγώ ένα σχόλιο έκανα και έχουμε ανοίξει συζήτηση 2 μέρες τώρα και αναμασάμε τα ίδια και τα ίδια.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δημήτρη σε προειδοποίησα ότι δεν θα υπάρξει τρίτη φορά. Ban για ένα μήνα. Τα υβριστικά μηνύματα θα σβηστούν και τα υπόλοιπα θα μεταφερθούν σε άλλο νήμα (περί ambassadors). Αερατε αν απαντήσεις στο ίδιο ύφος θα ακολουθήσεις και εσύ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
@CVIAL εδώ τι συμβαίνει; Κοντευουμε τα δύο χρονια. Υποτίθεται ότι τον Νοέμβρη που πέρασε θα χαμέ έστω συνολικά φωτός το αποτέλεσμα. Μιλάς καθόλου;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έχω μιλήσει. Θα προτιμήσω όμως να μην επεκταθώ από την στιγμή που η παρουσίαση σταμάτησε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για τους ίδιους προσωπικούς λόγους που έχω αναφέρει ξανα. Όταν λέω να επεκταθώ εννοώ για το αποτέλεσμα όχι για τους λόγους.
 

vag25

Well-Known Member
Το λεω με βαρια καρδια, γιατι ηταν ενα μελος που εχει βοηθησει πολύ, αλλα θα επρεπε να αποκλειστει ως αναξιοπιστο. Ειναι η δευτερη φορα.
 

manly_Man

Well-Known Member
Για τους ίδιους προσωπικούς λόγους που έχω αναφέρει ξανα. Όταν λέω να επεκταθώ εννοώ για το αποτέλεσμα όχι για τους λόγους.
2-3 φωτο τοσο δυσκολο θα ηταν να ανεβασει;; να κλεισει και τα στοματα που υποπτευονται διαφορα...τωρα απο την στιγμη που δεν το κανει και την αφηνει στη μεση ο καθενας εχει το δικιο του να πιστευει οτι δεν πηγε καλα η μεταμοσχευση και γιαυτο δεν ολοκληρωνει την παρουσιαση.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα