ΜΜ 4860 Grafts DR Yaman 9 Αυγουστου

montecristo

Well-Known Member
Αυτά να τα βλέπουν ορισμένοι, που βολεύονται στα λίγα και που έχουν σίγουρο ότι με 5000 η δοτρια πρέπει να είναι βορβαδισμενο τοπίο...
Όταν γίνει ευλαβικά η δουλειά φαίνεται.
κάθε περίπτωση και κάθε δότρια ειναι διαφορετική. Δεν μπορεις να συγκρίνεις άτομα με διαφορετικές δότριες. Αλλιως θα επουλωθεί μια δότρια με μεγαλύτερο απόθεμα και αλλιώς μια πιο μικρή δότρια.

Επίσης μπορείς να δεις δότριες ταλαιπωρημένες από HDC στα ανεξάρτητα νήματα της με λιγότερα grafts...Οπότε εκεί δεν ειχε γινει ευλαβικά η δουλειά ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Στην δοτρια εχουμε βελτιωθει αρκετα και γιατο κανουμε πλεον και Mega αλλα παιζει ρολο και η δοτρια του ασθενη δεν γινεται σε ολους να τους βγαζουμε με την μια τοσα.
 

Panoschania

Active Member
Στην δοτρια εχουμε βελτιωθει αρκετα και γιατο κανουμε πλεον και Mega αλλα παιζει ρολο και η δοτρια του ασθενη δεν γινεται σε ολους να τους βγαζουμε με την μια τοσα.
Σωστά, το βγάζουμε και ότι γίνει, είναι αποτυχημένο πλάνο εκ αρχής, ζάρια, η προσέγγιση που λες με βρίσκει σύμφωνο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Panoschania

Active Member
κάθε περίπτωση και κάθε δότρια ειναι διαφορετική. Δεν μπορεις να συγκρίνεις άτομα με διαφορετικές δότριες. Αλλιως θα επουλωθεί μια δότρια με μεγαλύτερο απόθεμα και αλλιώς μια πιο μικρή δότρια.

Επίσης μπορείς να δεις δότριες ταλαιπωρημένες από HDC στα ανεξάρτητα νήματα της με λιγότερα grafts...Οπότε εκεί δεν ειχε γινει ευλαβικά η δουλειά ;
όχι δεν έγινε, έπεσε το πλάνο έξω για εμένα τουλάχιστον, έκτος αν έχει ενημερωθεί ο ασθενής και προχώρησε και δίκη του ευθύνη. επέμβαση στο κεφάλι σου είναι φίλε μου , δεν τον βάζεις το γιατρό να σου σοβαντίσει κάνα τοίχο...να πεις ε οκ καλά ήταν.. Το Καλά από το κακά σε αυτές τις περιπτώσεις είναι ακριβώς δίπλα, είναι σαν να κάνεις επέμβαση στο πόδι και τελικά να κουτσενεις λίγο, τι θα πεις, πάλι καλά που περπατάω? Εκτός και αν σε έχει ενημερώσει ο γιατρος από πριν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

montecristo

Well-Known Member
όχι δεν έγινε, έπεσε το πλάνο έξω για εμένα τουλάχιστον, έκτος αν έχει ενημερωθεί ο ασθενής και προχώρησε και δίκη του ευθύνη. επέμβαση είναι φίλε μου , δεν τον βάζεις το γιατρό να σου σοβαντίσει κάνα τοίχο...
Για την HDC λέω έχουμε δει ταλαιπωρημένες δότριες με λιγότερα grafts αν δεις τα ανεξάρτητα νήματα της. Εκεί σου λέω δεν έγινε με ευλάβεια η δουλειά;
 

JimKan1

Well-Known Member
Αυτά να τα βλέπουν ορισμένοι, που βολεύονται στα λίγα και που έχουν σίγουρο ότι με 5000 η δοτρια πρέπει να είναι βορβαδισμενο τοπίο...
Όταν γίνει ευλαβικά η δουλειά φαίνεται.
Συμφωνω, βεβαια αλλο οι επισημες φωτογραφιες κλινικης και αλλο οι κανονικες φωτογραφιες που βγαζεις εσυ
 

Panoschania

Active Member
Συμφωνω, βεβαια αλλο οι επισημες φωτογραφιες κλινικης και αλλο οι κανονικες φωτογραφιες που βγαζεις εσυ
Η άποψη μου δεν αφορά ποτέ σύγκριση με φώτο κλινικής, φυσικά η βιτρίνα τους είναι μόνο τα καλά και ίσως και φτιαχτα. Ότι είναι θα φανει στο αποτέλεσμα του κάθε ασθενή. Για την HDC έχουμε καλές ενδείξεις, δεν το έχω παράξενο δηλαδή η φώτο του john να μην ισχύουν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Octopus95

Member
Χαλι μαυρο βέβαια είναι ή περίοδος που έχουν πεσει . Ναι έχει ψιλοσυνελθει ή δοτρια αλλά το crown φαίνεται χειροτερο και απο τοτε που μπηκα αλλά λογικό.
 

Antonis80

Active Member
Χαλι μαυρο βέβαια είναι ή περίοδος που έχουν πεσει . Ναι έχει ψιλοσυνελθει ή δοτρια αλλά το crown φαίνεται χειροτερο και απο τοτε που μπηκα αλλά λογικό.
Εντάξει φαίνεται η δότρια σου πάντως, και ειναι και πολυ νωρίς ακόμα στον 1ο μήνα.
Τώρα τα μοσχεύματα της λήπτριας ναι θα έχουν πέσει τα περισσότερα λογικά, και θα ξαναβγουν μετά το 3μηνο. Μπορεις να βάλεις και μια από πάνω από το κεφάλι σου με τη λήπτρια ;
 

Panoschania

Active Member
Από ασφαλές περιοχή, αυτές οι φωτό που βλέπω τώρα που έβαλες, δείχνουν αρκετή αραίωση και σοκ Λος αρχομενο. Βάζε μινοξ και θα δεις στο 4μηνο 6μηνο αν έχει αφήσει κουσούρια, που είναι πιθανό σενάριο, ότι και να έχει ας ελπίσουμε ότι θα είναι σαν εμένα κάπως ελαφρύ. Σίγουρα δείχνει μεγάλη πίεση. Μην αγχώνεσαι όμως.
 
Τελευταία επεξεργασία:

JimKan1

Well-Known Member
Εισαι δυσκολη περιπτωση, μεγαλη επιφανεια καλυψης, μονο στη Β ζωνη εχεις καποια μαλλια που βοηθανε λιγο, η δοτρια σου σχετικα αδυναμη με κραουν που κατεβαινει χαμηλα οποτε ειναι τεραστιο ρισκο να βγαλεις 5.000 grafts με τη μια. Μπορεις να βαλεις καθαρες φωτο δοτριας πριν την μμ και πως ειναι τωρα;
 

Octopus95

Member
Εισαι δυσκολη περιπτωση, μεγαλη επιφανεια καλυψης, μονο στη Β ζωνη εχεις καποια μαλλια που βοηθανε λιγο, η δοτρια σου σχετικα αδυναμη με κραουν που κατεβαινει χαμηλα οποτε ειναι τεραστιο ρισκο να βγαλεις 5.000 grafts με τη μια. Μπορεις να βαλεις καθαρες φωτο δοτριας πριν την μμ και πως ειναι τωρα;
Είχα βάλει πριν και μετα. Ανεβαζω μια πριν την μμ. Πιστεύω οτι ο Yaman θα μου έλεγε αν ηταν καλυτερα να μην την κάνω. Πίστευαν πως ή δοτρια είχε να δώσει και το πάχος της τρίχας ηταν πανω απο το κανονικό. Οντως το crown δεν είναι το καλυτερο και δεν είμαι και τόσο σίγουρος τι ακριβως έχουν κανει στο συγκεκριμένο σημείο , αν και θυμάμαι πως είχαν μπει και εκεί μοσχεύματα την ημερα που την εκανα.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20230903_160724_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20230903_160724_WhatsApp.jpg
    830.1 KB · Προβολές: 64
Μπλουζα