ΜΜ 4860 Grafts DR Yaman 9 Αυγουστου

Panoschania

Active Member
Πανό θα ρωτησω τη κλινική για να είμαι σίγουρος αλλά θυμάμαι πολύ καλά οτι μου πήρανε και καποιες τρίχες manually.
Αυτές που πήρανε κάτω κάτω χαμηλά πρεπει να τις πήρανε με το χερι. Εν τω μεταξύ εβγαλα σπυράκια εκεί ευτυχώς φύγανε. Τώρα σε σχέση με σένα, εμένα δεν μου πέσανε μπροστά στο πρωτο μηνα.
Εχουν μείνει αρκετά μοσχεύματα όπως ακριβως τα είχανε βάλει εξαρχής.
Δεν μου άρεσε αυτό στην αρχή αλλά τελικά δεν είναι λογος για να ανησυχω.
Και στον καθένα λειτουργει και διαφορετικά ή κάθε μμ. Επίσης να πω πως πήρα ηρεμιστικό την ημερα της μμ.
Με ρώτησαν αν θέλω και τους είπα ναι.
Εσένα σε ρώτησαν? Νομιζω με τοσα μοσχεύματα και τόσες ώρες καλυτερα ηταν έτσι.
oχι δεν με ρώτησαν,μια χαρά ήμουν,προσπαθούσα να καταλάβω την δουλειά, εκτός αν ήταν ο ορός που μου βάλανε στο τέλος, εσένα σου βάλανε ορό προς το τέλος η χάπι πήρες?
άραξε και θα πέσουν, ειδικά τώρα που άρχισες μινοξ θα τα ισοπεδώσει σε χρόνο ντε τε
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Octopus95

Member
Ναι μου βαλανε ορο. Δεν είναι ηρεμιστικό αυτό. Κοιτά σε κάποια στιγμη οι ενέσεις έπεφταν σύννεφο και με ειδανε λίγο καπως οποτε το πήρα το xanax.
Μετα όλα οκ δεν με ένοιαζε τοσο .
Είναι μαραθώνιο μμ 4860 γκραφτ σε μια μερα. Όταν γύρισα στο ξενοδοχείο και είδα στο καθρέφτη δεν πίστευα οτι μπήκανε τοσα. Είναι ρίσκο. Εγώ πάντως βλέπω μεγάλη διάφορα σε σένα .
 

Panoschania

Active Member
Ναι μου βαλανε ορο. Δεν είναι ηρεμιστικό αυτό. Κοιτά σε κάποια στιγμη οι ενέσεις έπεφταν σύννεφο και με ειδανε λίγο καπως οποτε το πήρα το xanax.
Μετα όλα οκ δεν με ένοιαζε τοσο .
Είναι μαραθώνιο μμ 4860 γκραφτ σε μια μερα. Όταν γύρισα στο ξενοδοχείο και είδα στο καθρέφτη δεν πίστευα οτι μπήκανε τοσα. Είναι ρίσκο. Εγώ πάντως βλέπω μεγάλη διάφορα σε σένα .
Εγώ πάλι κομπλέ, μόνο μετά την εξαγωγή παραπαταγα λίγο και ήμουν σαν ντιρλα, μετά ξενοδοχείο μια χαρά, ωραία φάση όταν σε βλέπεις, και κοιμήθηκα και τζάμι χωρίς να ξυπνήσω η να πονάω, μόνο που λερωσα το μαξιλάρι και λέω όπα θα φάμε κάνα 50ρικο τώρα στον κ.. Αλλά οκ δεν είπαν τίποτα. Η διαφορά είναι μεγάλη ναι, ως πλάνο όμως έχω ακόμα αμφιβολίες όπου θα λυθούν το επόμενο διάστημα. Σίγουρα όμως άλλαξα 101%, τώρα είναι σαν αφάνα η κεφάλα μου, λυπάμαι να τα κουρέψω.
 

Octopus95

Member
Εγώ πάλι κομπλέ, μόνο μετά την εξαγωγή παραπαταγα λίγο και ήμουν σαν ντιρλα, μετά ξενοδοχείο μια χαρά, ωραία φάση όταν σε βλέπεις, και κοιμήθηκα και τζάμι χωρίς να ξυπνήσω η να πονάω, μόνο που λερωσα το μαξιλάρι και λέω όπα θα φάμε κάνα 50ρικο τώρα στον κ.. Αλλά οκ δεν είπαν τίποτα. Η διαφορά είναι μεγάλη ναι, ως πλάνο όμως έχω ακόμα αμφιβολίες όπου θα λυθούν το επόμενο διάστημα. Σίγουρα όμως άλλαξα 101%, τώρα είναι σαν αφάνα η κεφάλα μου, λυπάμαι να τα κουρέψω.
Χαχα! Εγώ όταν γυρισα ξενοδοχείο ξαπλωσα αποκοιμηθηκα μέχρι το πρωι και δεν θυμομουνα τιποτα.. Το μαξιλάρι μέσα στα αίματα και αγχωθηκα και γω! Δεν μου είπανε τίποτα χαχα Δεν έμεινα στο gorrion με πήγανε στο royal stay palace κοντα ηταν. Περίεργη ή περιοχή αυτή που μας πήγανε..
Απο την άποψη μακρια απο κεντρο και όλο ξενοδοχεία μεγαλα.
 

Panoschania

Active Member
Χαχα! Εγώ όταν γυρισα ξενοδοχείο ξαπλωσα αποκοιμηθηκα μέχρι το πρωι και δεν θυμομουνα τιποτα.. Το μαξιλάρι μέσα στα αίματα και αγχωθηκα και γω! Δεν μου είπανε τίποτα χαχα Δεν έμεινα στο gorrion με πήγανε στο royal stay palace κοντα ηταν. Περίεργη ή περιοχή αυτή που μας πήγανε..
Απο την άποψη μακρια απο κεντρο και όλο ξενοδοχεία μεγαλα.
Είναι χάος γενικά
 

Octopus95

Member
6 μηνες και πιστεύω πως έχει πετύχει ή μεταμόσχευση. Εχει βγει πολύ πράμα αν και σε καποια σημεία φαίνεται λίγο κενό . μεγάλη αλλαγή πάντως. Εκανα τοπική θεραπεία με φιναστεριδη και regaine αλλά ειχα μεγάλη παρενέργεια με κνησμό και πυρίτιδα. Να τη ξανάρχισω λέω... Ελπίζω να έχω πιο πολύ πύκνωση αν και φαίνεται αρκετα καλό το αποτέλεσμα είναι κάπως "λεπτή " ή νέα τρίχα. Το hairline είναι φοβερό φαντάζομαι πως τώρα που μπαίνω στο 6μηνο έχω ακόμα αρκετό δρόμο μπροστά.
 

Συνημμένα

  • IMG-55ced4e6495093affd4e9b927e9dd2a7-V.jpg
    IMG-55ced4e6495093affd4e9b927e9dd2a7-V.jpg
    77.3 KB · Προβολές: 104
  • 20240121_231018.jpg
    20240121_231018.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 107

Octopus95

Member
Εντύπωση μου κανει πως "γέμισε" τόση μεγάλη περιοχή. Δεν το περίμενα ή αλήθεια είναι. Μονο αφού τα αφήσω ακουρευτα πετυχαινω αυτήν τη πυκνότητα. Δυστυχώς τα πήρα με τη μηχανή σήμερα και φαίνονται αδύναμα και λεπτα ακόμα. Το hairline είναι πιο δυνατό και πυκνό. Ελπίζω να δυναμώσει ή τρίχα στο μελλον και να είναι λογικό αυτο το αποτελεσμα των 6 μηνών.
 

bobby

Well-Known Member
Η "πρόσοψη" φαίνεται πολύ καλή! Βάλε όμως καμιά φωτο της προκοπής...... σε διαχύτο φώς μπρος, πάνω, αριστερα, δεξιά, πίσω. Με αυτές τις φώτο δεν μπορούμε να καταλάβουμε τίποτα.....
 

Octopus95

Member
Μην είσαι άδικος κάτι μπορεί κανεις να καταλάβει..ή πιο σκοτεινή φωτο δείχνει οτι έχω γεμίσει μαλλί και ας είναι θολής δεν είχα ουτε το μισο απο αυτό πριν 6 μηνες
Θα ανέβασω αύριο πιο καθαρές .
Πανο ευτυχώς ή δοτρια είναι οκ. Θα ανέβασω αύριο με καθαρό φως. Είχα πίσω απο τα αυτια δυο "κενά" και είχα στεναχωρεθει διότι δεν έβλεπα βελτίωση εκεί τόσο καιρό. Ευτυχώς έχουν γεμίσει εκεί γιατί είχα αγχώθει πολύ. Μου πηρανε σχεδον 5000 μοσχευματα και φαινοταν τοσο χαλια στην αρχη η δοτρια μου που ελεγα μεσα μου αποκλειεται αυτο το πραγμα να δει βελτιωση. Ομως ξερουν τι κανουν. Πάντως αυτό που βλέπω με τη μεταμόσχευση είναι οτι εκεί που πεφτεις λίγο ψυχολογικά με το αποτέλεσμα ξαφνικα καταλαβαίνεις οτι είναι όλα οκ απλα δεν παει με το χρονο που θες εσύ να δεις βελτίωση. Έχω άλλο τόσο δρόμο μπροστά ελπίζω να πάνε καλά. Σήμερα ο βλάκας τι ήθελα και τα πήρα με τη μηχανή φαίνονται πολύ αδύναμα ακόμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Antonis80

Member
Ήδη η αλλαγή σου ειναι μεγάλη σε σχέση με το πριν και θα δεις περεταίρω βελτίωση τους επόμενους μήνες..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Octopus95

Member
Αντώνη σε ευχαριστώ πολύ νασαι καλα!
Για αυτό υπαρχουν τα φόρουμ για να ψάχνουμε και να μαθαίνουμε.
Το '20 μπήκα εδώ για πρωτη φορά ήμουνα απαγοητευμένος με την κατασταση μου.
Που να ήξερα οτι τρια χρόνια μετα θα εκανα την μεταμοσχευση. Πάντως κοίταξα τα πρωτα μου μηνύματα το '20 και ο πρώτος που μου απάντησε ηταν ο Αναστασακης.
Μου είπε οτι θα χρειάστω 3500 μοσχεύματα ποσο που μου φαινόταν αστρονομικό τοτε.
Να που τελικά μου Βάλανε 4860!
Κάπως άσχετο τώρα:
Ένας γνωστός μου αρκετά χρόνια μεγαλύτερος σε ηλικία είχε χασει σχεδόν όλα τα μαλλια του και μπήκε τυχαία στα medi...χωρίς να ξέρει ουτε για φόρουμ ουτε για κλινικές και έκανε μεταμόσχευση... Του πήρανε ποσα λεφτά και άντε να βγήκανε 500-800 τρίχες.
Μπορεί να είναι παραπανω αλλά μιλάμε για πολύ κακό αποτελεσμα. Και αισθάνομαι και άσχημα που βλέπει σχεδόν κάθε μέρα πως τα πάω με τη δική μου μεταμόσχευση.
Παρα πολύ σημαντικό να ψάξει κανεις πρωτα ..τυχαία μπηκα εδώ και βρήκα το φόρουμ και έμαθα 2-3 πραγματα.
Και παλι χύμα πήγα βέβαια ουτε ηξερα για τη δοτρια να τους πω να τη προσεξουν και βολτες πηγαινα μετα κτλπ ..οποτε παλι καλά που όλα είναι οκ.
 

montecristo

Well-Known Member
Πολύ καλό αποτέλεσμα φιλε. Απέκτησες ξανά hairline και άλλαξε όλη σου η πρόσοψη σου από εκεί που ησουν καραφλός Norwood 5 προς 6..:D
Γενικά ο Yaman φαινεται πολυ τιμια επιλογή στην Τουρκία σε προσιτό κοστος...
Αναμένουμε και νέες φωτογραφίες σου μολις ξανα μακρύνει το μαλλί σου (γιατί κάπου ειδα οτι τα πήρες με τη μηχανή).
Καλή σου συνέχεια εύχομαι και να χαιρεσαι τη νέα σου εικόνα...:)
 

Octopus95

Member
Σε ευχαριστώ πολύ φιλέ μου!! Εννοείται πως θα ανεβασω μόλις μεγαλώσουν παλι.
Είναι ακόμα αδύναμη ή τρίχα όπως και ή πυκνότητα αλλά πιστεύω στο 6μηνο είναι λογικό. Για να δουμε!
 

JimKan1

Well-Known Member
6 μηνες και πιστεύω πως έχει πετύχει ή μεταμόσχευση. Εχει βγει πολύ πράμα αν και σε καποια σημεία φαίνεται λίγο κενό . μεγάλη αλλαγή πάντως. Εκανα τοπική θεραπεία με φιναστεριδη και regaine αλλά ειχα μεγάλη παρενέργεια με κνησμό και πυρίτιδα. Να τη ξανάρχισω λέω... Ελπίζω να έχω πιο πολύ πύκνωση αν και φαίνεται αρκετα καλό το αποτέλεσμα είναι κάπως "λεπτή " ή νέα τρίχα. Το hairline είναι φοβερό φαντάζομαι πως τώρα που μπαίνω στο 6μηνο έχω ακόμα αρκετό δρόμο μπροστά.
Με τετοιες φωτο ολες οι μεταμοσχευσεις επιτυχημενες φαινονται.

Αν θελεις να εχει νοημα η παρουσιαση σου βαλε καλες φωτο με φως απο μπροστα, 2 προφιλ, πανοραμικη και πισω
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Οι post op φωτογραφίες , ειδικά του εξαμήνου ,θα έπρεπε να είχαν σβηστεί άμεσα.
Καθαρές και φωτεινές φωτογραφίες δότριας και ληπτριας,οτιδήποτε άλλο λειτουργεί άθελά σας παραπλανητικά.

Κάποιοι έχουν περάσει το φόρουμ για social media και δεν κρατάνε ούτε καν τα προσχήματα στην εκδήλωση υποστήριξης των αγαπημένων τους,είναι αστείο ως τραγικό και καταλήγουν να προσβάλλουν το φόρουμ με τις κλωτσιές που δίνουν στο πιο core χαρακτηριστικό του φόρουμ που είναι η διερεύνηση.
Τέλος,αποτέλεσμα δεν παίρνουμε μόνο στην ληπτρια αλλά και στην δότρια.Να την δούμε όμως, όπως και το πάνω μέρος του κεφαλιού και τότε θα κρίνουμε .Προς το παρών κάθε προσπάθεια αξιολόγησης πέφτει σε τοίχο και επί της ευκαιρίας μια φιλική σημείωση για όσους διαβάζουν για πρώτη φορά,πρέπει να είναι έξτρα προσεκτικοί και επιφυλακτικοί απέναντι σε όσους έχουν πάντα κάτι θετικό να πουν όταν ικανοποιείται η συνθήκη του χαμηλού κόστους.Ερευνα και αξιολόγηση.
 
Καλή επιτυχία, φαίνεται ότι θα πάει καλά. Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο? 4800 grafts και έδωσες μόνο 3000?? Δηλαδή κάτι λιγότερο από 0.70. Τόσο πολύ τα έχουν ρίξει στην Τουρκία? Και σε εμάς φαίνεται φτηνό το 1.50, τι να πω...
 

montecristo

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ πολύ φιλέ μου!! Εννοείται πως θα ανεβασω μόλις μεγαλώσουν παλι.
Είναι ακόμα αδύναμη ή τρίχα όπως και ή πυκνότητα αλλά πιστεύω στο 6μηνο είναι λογικό. Για να δουμε!
οκ φίλε θα περιμένουμε και τις νέες σου φωτογραφιες που σου είπα για να κρίνουμε και καλύτερα. Από μπροστά φαίνεται καλό αλλά θελουμε και πανοραμικη για να δούμε από πάνω και πλαϊνές…κανε μια ενημέρωση τον 8 μήνα που θα έχει μακρύνει με καλύτερες φωτογραφιες. Καλη συνέχεια σου εύχομαι !
 
Τελευταία επεξεργασία:

Octopus95

Member
Οι post op φωτογραφίες , ειδικά του εξαμήνου ,θα έπρεπε να είχαν σβηστεί άμεσα.
Καθαρές και φωτεινές φωτογραφίες δότριας και ληπτριας,οτιδήποτε άλλο λειτουργεί άθελά σας παραπλανητικά.

Κάποιοι έχουν περάσει το φόρουμ για social media και δεν κρατάνε ούτε καν τα προσχήματα στην εκδήλωση υποστήριξης των αγαπημένων τους,είναι αστείο ως τραγικό και καταλήγουν να προσβάλλουν το φόρουμ με τις κλωτσιές που δίνουν στο πιο core χαρακτηριστικό του φόρουμ που είναι η διερεύνηση.
Τέλος,αποτέλεσμα δεν παίρνουμε μόνο στην ληπτρια αλλά και στην δότρια.Να την δούμε όμως, όπως και το πάνω μέρος του κεφαλιού και τότε θα κρίνουμε .Προς το παρών κάθε προσπάθεια αξιολόγησης πέφτει σε τοίχο και επί της ευκαιρίας μια φιλική σημείωση για όσους διαβάζουν για πρώτη φορά,πρέπει να είναι έξτρα προσεκτικοί και επιφυλακτικοί απέναντι σε όσους έχουν πάντα κάτι θετικό να πουν όταν ικανοποιείται η συνθήκη του χαμηλού κόστους.Ερευνα και αξιολόγηση.
Είναι τελείως γελοίο όλο αυτό που λες και αν πάω να "παραπλάνησω" κάποιον τον εαυτό μου κορόιδευω. Το τι θα έπρεπε να κάνω και τι όχι δεν θα μου το πεις εσύ.
Χεστηκα ποιος είναι πιο hardcore ή softcore εδώ μέσα και ποιος όχι.
Φωτο θα ανέβασω καθαρές αφού μεγαλώσει παλι το μαλλί αυτές είναι μια γεύση απλα ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ αμα σου πικρίζει φτυσε. Να δω αν μπορω να σε μπλοκαρω απο κει και πέρα θα ανεβασω τη δοτρια αύριο με χαι ρεσολουτιον για το πανο και τα αλλά παιδιά που έχουν τρόπους.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα