ΜΜ 4860 Grafts DR Yaman 9 Αυγουστου

Octopus95

Member
Καλησπέρα σε ολους! Εκανα ΜΜ FUE στις 9 Αυγούστου στην κλινική του Dr Yaman στην Κωνσταντινούπολη.
Τα μοσχεύματα που τοποτεθηκανε ηταν 4860 σε αριθμο και δεν θα πω ψέματα μετα απο 50+ ενεσουλες στο κεφάλι και 8 ώρες στο κρεβάτι στην κλινική , ηταν μια δυσκολη μέρα. Αποφάσισα να πάω στην συγκεκριμένη κλινική λόγω χρημάτων και θετικά σχόλια τα οποία διάβασα εδώ στο φόρουμ τα τελευταια δυο χρόνια.
Όταν εφτασα ήρθε ο οδηγός και με πήρε απο το αεροδρόμιο αλλά έτυχε να πάω στο πιο μικρο αεροδρόμιο και το ξενοδοχείο ηταν πολύ μακρια, και δεν ξαφνιαστηκα όταν μου είπανε οτι δεν μπορούνε να με ξαναπάνε στο αεροδρόμιο στον γυρισμό.
Το ξενοδοχείο πανέμορφο μοντέρνο με πρωινό αλλά όπως και ή κλινική ηταν σε μια κάπως βιομηχανική περιοχή μακρια απο το κεντρο.
Με τον κύριο Yaman δεν είχα πολλά "πάρε δώσε".. τον γνώρισα κυριολεκτικα μισή ωρα πριν την επέμβαση. Μου έδειξε με κάμερα οτι είχα πολλά πολυτριχα στη δοτρια και οτι θα πάνε όλα καλά. Ο άνθρωπος δουλεύει κυριολεκτικά σαν αστραπή επάθα πλάκα με τροπο που έκανε την εξαγωγή. Εκείνη τη μέρα είχε εμένα και ενα άλλο παιδι απο τη Δανία για ασθενείς.
Την επόμενη ηταν ενα παιδι απο Ιρλανδία και ενα παιδι απο Ρωσία οποτε έρχονται παιδιά απο όλο το κοσμο εκεί.
Με τα παιδιά γίναμε και φιλοι ειδικα με το παιδι απο Ρωσία ο οποιος ήξερε ακόμα οτι ο κύριος Yaman χρησιμοποιει νυστέρι με κεφαλή sapphire. Ομολογώ οτι ο Ρωσος είχε κανει καλυτερο "διάβασμα" απο μένα.
Την τριτη και τελευταια μέρα μου γνώρισα ενα παιδι που ήρθε απο Αμερική και μου είπε οτι αν είχα κανει ΜΜ στην Αμερικη με τέτοιο αριθμο μοσχευμάτων, μπορεί και 29 χιλιαδες δολάρια να μου κόστιζε.
Ή τιμη τώρα.. Λίγο κάτω απο 3000 ευρώ.
Ναι με ακουσατε καλά. Αν και δεν πήγα για clubbing με τον κύριο Yaman δεν του κρατάω κακια.. η Ηλικία μου 41.
Σύμφωνα με την κλινική τοποτεθηκανε:
810 μόνα
2510 δίπλα
1540 τριπλά
Δεν γνωρίζω ποσο είναι ο λογος μου..
ΔΕΝ έχω ξεκινήσει αγωγη γιατί ή δοτρια έχει ταλαιπωρηθει αρκετά όπως θα δείτε και στις φωτο αλλά επειδή είμαι στην 4 βδομάδα σκέφτομαι να την ξεκίνησω αυριο.
Έλεγα για φίνα και Μίνο σε αφρό.
Αν μπορεί κάποιος να με συμβουλέψει θα το εκτιμούσαν. Μου δώσανε αντιβιοτικη κρέμα σαμπουάν αφρό ειδικό και βιταμίνες που λογικά θα φτάσουν κάνα 6μηνο.
Το μονο που φοβάμαι είναι αν ή δοτρια μου θα επιβιωσει μετα απο μια τέτοια ΜΜ
Και το μονο αρνητικό είναι οτι ακόμα με τσουζει λίγο ή δοτρια και έχω βγάλει ενα σπυράκι που με ενοχλεί λογικά σε αυτό το σημείο είχαν κανει και εξαγωγή. Τώρα έχω το γνωστό κνησμό και κοκκινίλα αλλά γενικά δεν έχουν πεσει και πολλά μαλλια απο σοκλος. Βέβαια έχω πολλους μηνες μπροστά μέχρι να βγάλω συμπερασμα.
Ελπίζω να πάνε όλα καλά!! Και να πω οτι το νήμα του Πάνου απο Χανιά με επηρεασε αρκετά στο να πάω στην συγκεκριμένη κλινική. Ίσως δεν ηταν καλη η επιλογη μου μέσα στο καλοκαιρι για ΜΜ αλλά τώρα είχα και τα χρήματα. Τέλος εκλεισα μόνος και έμεινα αλλες τρεις μέρες στην πόλη για να την εξερεύνηση.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20230903_160711_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20230903_160711_WhatsApp.jpg
    608.9 KB · Προβολές: 162
  • Screenshot_20230903_160724_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20230903_160724_WhatsApp.jpg
    830.1 KB · Προβολές: 151
  • Screenshot_20230903_160758_Gallery.jpg
    Screenshot_20230903_160758_Gallery.jpg
    989.6 KB · Προβολές: 156
  • Screenshot_20230903_160810_Gallery.jpg
    Screenshot_20230903_160810_Gallery.jpg
    926.6 KB · Προβολές: 165

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Octopus95

Member
Οι πρωτες δυο πριν την μμ και οι αλλες την ημερα της μεταμόσχευσης και της επόμενης που με έλουσαν.
Ή δοτρια έχει συνελθει αρκετά θα ανέβασω και καινούργιες.
 

Legend

Member
Καλή επιτυχία. Έχω δει γενικά καλά αποτελέσματα από τον Dr Yaman και πιστεύω θα πας καλά και εσύ. Ο σχεδιασμός φαίνεται ωραίος. Είχες μεγάλο θέμα από ότι βλέπω και χρειαζόσουν πολλά grafts και σίγουρα θα χρειαστείς και άλλη μια επέμβαση για πύκνωση. Τώρα δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα για κάτι αφού είσαι στον 1ο μήνα. Υπομονή 6-7 μήνες ακόμα..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Octopus95

Member
Σε ευχαριστώ παρα πολύ. Ελπίζω το αποτέλεσμα να είναι αρκετα καλό για μην χρειαστεί δεύτερη μμ. Ο χρονος θα δειξει!
 

Legend

Member
Σε ευχαριστώ παρα πολύ. Ελπίζω το αποτέλεσμα να είναι αρκετα καλό για μην χρειαστεί δεύτερη μμ. Ο χρονος θα δειξει!
Εντάξει θα κρατήσεις και απόθεμα για το μέλλον αν θες να ξαναμπείς.
Βλέπω έχει ωραία αποτελέσματα o Dr Yaman που τα δείχνει σε βίντεο που τα χτενίζει στο κανάλι του στο YouTube...Εύχομαι να πάρεις και εσύ ένα παρόμοιο ..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Octopus95

Member
Ευχαριστώ! Αυτό ελπιζω και εγω..
Να πιάσουν τόπο τοσα μοσχεύματα που μου έβαλε! Μου δώσανε πάντως εγγύηση οτι σου ξανακάνουν δωρεαν μμ σε περιπτωση που δεν βγουν τα 90%..
Αλλά πως το ξέρεις?
 

Legend

Member
Ευχαριστώ! Αυτό ελπιζω και εγω..
Να πιάσουν τόπο τοσα μοσχεύματα που μου έβαλε! Μου δώσανε πάντως εγγύηση οτι σου ξανακάνουν δωρεαν μμ σε περιπτωση που δεν βγουν τα 90%..
Αλλά πως το ξέρεις?
Θα το δεις στο τέλος αυτό, όταν ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα σου. Πάρε και τις θεραπείες να βοηθήσεις το αποτέλεσμα. Πάντως μπράβο του που σου λέει και για δωρεάν δεύτερη μμ, σε περίπτωση που υπάρξει ατυχία στο ποσοστό φύτρωσης. Σημαίνει οτι νοιάζεται να μείνει ικανοποιημένος ο ασθενής..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Panoschania

Active Member
Φίλε καλή επιτυχία, πίνε 2 βιταμίνες όχι μια ώστε να έχεις την μέγιστη δόση saw palmetto, θα έχεις ενοχλήσεις για 20 μέρες ακόμα και μούδιασμα λογικά, χαλάρωσε, ξέχνα τα όλα και στους 3 μήνες θα δεις να ξεκινάει η φυτρωση, γνώμη μου ρώτα τον γιατρό για μινοξ, και βάζε στην δοτρια για4- 6 μήνες γιατί τις ταλαιπωρεί ο γιαμαν, είχες μαλλιά( σχετικά) nw5 και θα σε καλύψει καλά εφόσον πάρεις φύτρωση καλή. Ότι θες να στέλνεις στην κλινική να ρωτάς, αν βγάζεις ακμή σε κάνα μήνα , θα χρειαστεί αγωγή, μην το Αφήσεις.
Καλή επιτυχία
 

Octopus95

Member
Γεια σου Πανo! Ευχαριστώ για τις συμβουλες. Έπαιρνα απο μια βιταμίνη οκ θα παίρνω 2 τοτε. Εμ λες για ακμή.. Για τη δοτρια μιλάμε τώρα γιατί έχω λίγη ή αλήθεια είναι. Όσο αφορα την αγωγη ξέρει κανεις να μου πει αν πειράζει που την αρχίζω στην τέταρτη εβδομαδα σχεδόν?
Μινοξ και φίνα σε αφρό είναι οκ και για ποσο καιρό?? Επίσης πως βγαίνει ο λογος μου δηλ αναλογία σε σχέση με τα μοσχεύματα? Παλι ευχαριστώ!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Panoschania

Active Member
Γεια σου Πανό! Ευχαριστώ για τις συμβουλες. Έπαιρνε απο μια βιταμίνη οκ θα παίρνω 2 τοτε. Εμ λες για ακμή.. Για τη δοτρια μιλάμε τώρα γιατί έχω λίγη ή αλήθεια είναι. Όσο αφορα την αγωγη ξέρει κανεις να μου πει αν πειράζει που την αρχίζω στην τέταρτη εβδομαδα σχεδόν?
Μινοξ και φίνα σε αφρό είναι οκ και για ποσο καιρό?? Επίσης πως βγαίνει ο λογος μου δηλ αναλογία σε σχέση με τα μοσχεύματα? Παλι ευχαριστώ!
Χαμηλός λόγος γύρω στο 2.13, αλλά μην κολλάς εκεί διότι είναι μπακάλης σε αυτά και τα γράφουν όπως βολεύει στο περίπου,splitαρουν μοσχεύματα κτλ.. πάχος τρίχας θα ήθελα να μάθω, πόσα micron είχες. Αγωγή λογικά μπορείς, μιλάω για ληπτρια μεταξύ 2 - 3 μήνα ΑΝ χρειαστεί, όχι δότρια, για δότρια λέω να βάζεις μινοξ για να την βοηθάς να επανέλθει. Ρωτάς πάντα την κλινική, ειδικά για φίνα κτλ, εδώ απλές συμβουλές δίνουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

witcher

Well-Known Member
Καλή φύτρωση φιλε, φαινεται ωραία δουλειά και πιστεύω θα δεις μεγάλη διαφορά στην εικόνα σου...Στα θετικά οτι κάνει και 2 περιστατικά την ημέρα ο Yaman.
Θεραπείες ξεκίνα τώρα φιναστερίδη ιδανικά σε χάπι και μινοξιδίλη 2 φορές την ημέρα. Κανονικα δεν πρέπει να τις σταματήσεις ποτέ. Αν δεν έχεις σκοπό να τις παίρνεις για πάντα πάρτες τουλάχιστον από τώρα μέχρι να ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα.
 

Octopus95

Member
Καλή φύτρωση φιλε, φαινεται ωραία δουλειά και πιστεύω θα δεις μεγάλη διαφορά στην εικόνα σου...Στα θετικά οτι κάνει και 2 περιστατικά την ημέρα ο Yaman.
Θεραπείες ξεκίνα τώρα φιναστερίδη ιδανικά σε χάπι και μινοξιδίλη 2 φορές την ημέρα. Κανονικα δεν πρέπει να τις σταματήσεις ποτέ. Αν δεν έχεις σκοπό να τις παίρνεις για πάντα πάρτες τουλάχιστον από τώρα μέχρι να ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα.
Ευχαριστώ πολύ φιλε μου !
Κοιτα εκείνη τη μέρα με είχανε απο τις 12 με 8 το βράδυ και το άλλο παιδι τελειωσε στις 10 οποτε δεν νομιζω μπορούν και παραπανω μμ να κανουν ...
Θα κάνω τοπική αγωγη για κάνα 11 μηνο δεν νομιζω θελω για παντα. Έπαιρνα φίνα πριν 10 χρόνια και την έκοψα. Μεγα λαθος
 

Panoschania

Active Member
Πανο δεν το γράφει μόλις το είδα. Θα στειλω μήνυμα στον Doga να μου πει φαντάζομαι κρατάνε αρχεία..
Βάλε μια φώτο δότριας πίσω και πλαϊνά να υπάρχει στο νήμα σου όπως και την ληπτρια αφού είσαι στον μήνα και όλα καλα
 

Panoschania

Active Member
Καλή φύτρωση φιλε, φαινεται ωραία δουλειά και πιστεύω θα δεις μεγάλη διαφορά στην εικόνα σου...Στα θετικά οτι κάνει και 2 περιστατικά την ημέρα ο Yaman.
Θεραπείες ξεκίνα τώρα φιναστερίδη ιδανικά σε χάπι και μινοξιδίλη 2 φορές την ημέρα. Κανονικα δεν πρέπει να τις σταματήσεις ποτέ. Αν δεν έχεις σκοπό να τις παίρνεις για πάντα πάρτες τουλάχιστον από τώρα μέχρι να ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα.
3 - 4 κάνουν, εγώ αυτό είδα
 

Panoschania

Active Member
εδώ στον φιλο και τις 2 μέρες ειχε 2 άτομα..και αλλου έχω δει τόσα να λενε άλλοι ή μαξ 3..τέλος πάντων
Εμένα ήταν άλλοι 3 στο βαν στο γυρισμό, να ήταν από άλλη κλινική δεν νομίζω, εκεί παίζει 2 3 4 ανάλογα την πίεση προφανώς.
 

witcher

Well-Known Member
Εμένα ήταν άλλοι 3 στο βαν στο γυρισμό, να ήταν από άλλη κλινική δεν νομίζω, εκεί παίζει 2 3 4 ανάλογα την πίεση προφανώς.
δεν ξέρεις από ποια μέρα ειναι ο καθένας. μπορει κάποιος να έμεινε παραπάνω μέρες να κάνει και άλλο λούσιμο ξερω γω και να έφυγε μαζι με εσένα. Αν έκανε 4 σε μια μέρα, τους 4 που έκανε σε 2 μέρες θα τους έβαζε σε μια μέρα και οχι σε 2 που τους χώρισε.
 
Μπλουζα