ΜΜ 4860 Grafts DR Yaman 9 Αυγουστου

Octopus95

Member
Πανο μόλις μου απάντησαν απο κλινική 6,2 micron το πάχος της τρίχας. Καλό είναι αυτό? Θα ανέβασω και φωτο δοτριας σημερινή σχεδόν 4 βδομάδες απο την μμ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

montecristo

Well-Known Member
Πανό μόλις μου απάντησαν απο κλινική 6,2 micron το πάχος της τρίχας. Καλό είναι αυτό? Θα ανέβασω και φωτο δοτριας σημερινή σχεδόν 4 βδομάδες απο την μμ.
καλό είναι γιατί δες εδώ πως τα διαχωρίζει.

5,5 με 7 το έχει στο thick.
 

Συνημμένα

  • EA2008F6-8B36-4897-9F00-F18E9A370CBA.jpeg
    EA2008F6-8B36-4897-9F00-F18E9A370CBA.jpeg
    135.7 KB · Προβολές: 9

Panoschania

Active Member
Πανό μόλις μου απάντησαν απο κλινική 6,2 micron το πάχος της τρίχας. Καλό είναι αυτό? Θα ανέβασω και φωτο δοτριας σημερινή σχεδόν 4 βδομάδες απο την μμ.
ότι καλύτερο είναι! αν όλα πάνε καλά και έχεις ενα 80-90% φυτρωση , θα δεις οτι με 1 μμ καλύφθηκε το κεφάλι σου όλο (με μακρύ μαλλί και χτένισμα) , και επειδή είσαι 41 νομίζω ότι έπεσε, έπεσε από τα μαλλιά σου, δεν είναι τίποτα σίγουρο όμως σε αυτό και κατά την γνώμη μου άσε τις αγωγές με φινα χάπι,και συζήτησε το με γιαμαν και έναν δερματολόγο, αν δεν υπάρχει λόγος και έχει καταλαγιάσει η τριχόπτωση να μην παίρνεις άδικα αγωγές.
κάνεις άλλη μια σε πέντε- δέκα χρόνια πχ και τελειώνεις, εκτός αν θες πύκνωση καλή καλή που πας άνετα για 3 μμ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Octopus95

Member
Παλι καλά! Χαρηκα τώρα με αυτά που μου ριπές. Ας ελπισουμε οτι οι δοτριες μας θα επιβιώσουν όλη αυτή την ταλαιπωρια!
 

Antonis80

Active Member
Αντώνη σε ευχαριστώ για τα θερμά σου λογια. Το παιδι που γνώρισα απο Ρωσία έψαχνε τρια χρόνια πριν παει στον Yaman και πιστεύει πως είναι απο τους καλύτερους στο χωρο.
Τώρα αυτά είναι τα χρήματα που θα δώσεις για μμ στην τουρκια. Φαντάζομαι θα χρέωνε πολλά περισσότερα σε μια αλλη χώρα. Πάντως εδώ μου ζηταγανε τα διπλάσια και βάλε. Δεν μπορω να σου πω με σιγουριά να πας διότι τώρα μπαίνω στην τέταρτη εβδομαδα και είναι πολύ νωρίς για να βγάλω κάποιο συμπέρασμα.
Γενικά στην Τουρκία έχουν λιγότερα λειτουργικά έξοδα και φόρους σε σχέση με αλλες χώρες και επίσης λόγω της υποτίμησης της Τούρκικης Λίρας, μπορούν να έχουν πιο χαμηλές τιμές σε ευρώ με μεγάλα κέρδη για τους ίδιους και επίσης το κράτος τους δίνει επιδοτήσεις για να προάγει τον ιατρικό τουρισμό.
Εννοείται δεν μπορεις να πεις σε καποιον τη γνώμη σου καθως τώρα δεν μπορεις να βγάλεις κανένα συμπέρασμα για το αποτέλεσμα όπου θα το δεις στο 12μηνο. Αλλά γενικά υπάρχουν πολλές παρουσιάσεις μελών και σε φορουμ του εξωτερικού αλλά και επίσημες που μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα. Και γενικά από οτι έχω δείξει πολύ θετικά δείγματα ο Yaman και χειρουργεί πολλά χρόνια με μεγάλη εμπειρία οπότε σίγουρα ξέρει τι κάνει.
Εσύ ήσουν ανάμεσα και σε άλλες κλινικές πριν τον επιλέξεις ;
 

Octopus95

Member
Επίσης πληρώνονται με ξένο νόμισμα και χωρίς κάποιο αποδεικτικό εκτός απο τη γραπτή εγγύηση που μου εδωσαν- έτσι πλήρωσα εγώ πάντως..
Στην αρχή, πριν δυο χρόνια δηλ που πρωτο μπήκα στο φόρουμ, είχα σκοπό να την κάνω εδώ διότι σκέφτηκα πως θα ηταν ταλαιπωρία να την κάνω σε ξένη χώρα. Αλλά με το καιρό κατάλαβα οτι θα ηταν και πολύ πιο φθηνά και θα ηταν μια ευκαιρία να δω μια ξένη πόλη. Προσοχή όμως.εγώ καθησα τρεις μέρες παραπανω με δικά μου έξοδα. Τα αλλά παιδιά που γνώρισα δεν βγήκαν καν απο το ξενοδοχείο για βόλτες. Και παραλίγο να χτυπησω το κεφάλι μου μέσα στην πολη και ευτυχώς δεν έπαθαν τίποτα τα μοσχεύματα. Εγώ απο την επόμενη μέρα εγώ εκανα βόλτες σινεμά μαγαζιά , και εμπαινα και στο μετρο.
Θέλει προσοχή. Οποτε είχα καταλήξει στη κλινική του Yaman και στην hair smile clinic.
Οπου και να πας ρίσκο ειναι στην τελική.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Octopus95

Member
ότι καλύτερο είναι! αν όλα πάνε καλά και έχεις ενα 80-90% φυτρωση , θα δεις οτι με 1 μμ καλύφθηκε το κεφάλι σου όλο (με μακρύ μαλλί και χτένισμα) , και επειδή είσαι 41 νομίζω ότι έπεσε, έπεσε από τα μαλλιά σου, δεν είναι τίποτα σίγουρο όμως σε αυτό και κατά την γνώμη μου άσε τις αγωγές με φινα χάπι,και συζήτησε το με γιαμαν και έναν δερματολόγο, αν δεν υπάρχει λόγος και έχει καταλαγιάσει η τριχόπτωση να μην παίρνεις άδικα αγωγές.
κάνεις άλλη μια σε πέντε- δέκα χρόνια πχ και τελειώνεις, εκτός αν θες πύκνωση καλή καλή που πας άνετα για 3 μμ
Το θέμα είναι οτι έχω παραγγειλει τον αφρό της fagron. Και δεν ξερω τι να κάνω ..
Να κάνω αγωγη για 10 μηνες και να την σταματήσω? Ή πρεπει για παντα. Ειλικρινά με έχει προβληματίσει αυτό το θέμα.
 

Panoschania

Active Member
Επίσης πληρώνονται με ξένο νόμισμα και χωρίς κάποιο αποδεικτικό εκτός απο τη γραπτή εγγύηση που μου εδωσαν- έτσι πλήρωσα εγώ πάντως..
Στην αρχή, πριν δυο χρόνια δηλ που πρωτο μπήκα στο φόρουμ, είχα σκοπό να την κάνω εδώ διότι σκέφτηκα πως θα ηταν ταλαιπωρία να την κάνω σε ξένη χώρα. Αλλά με το καιρό κατάλαβα οτι θα ηταν και πολύ πιο φθηνά και θα ηταν μια ευκαιρία να δω μια ξένη πόλη. Προσοχή όμως.εγώ καθησα τρεις μέρες παραπανω με δικά μου έξοδα. Τα αλλά παιδιά που γνώρισα δεν βγήκαν καν απο το ξενοδοχείο για βόλτες. Και παραλίγο να χτυπησω το κεφάλι μου μέσα στην πολη και ευτυχώς δεν έπαθαν τίποτα τα μοσχεύματα. Εγώ απο την επόμενη μέρα εγώ εκανα βόλτες σινεμά μαγαζιά , και εμπαινα και στο μέτρο.
Θέλει προσοχή. Οποτε είχα καταλήξει στη κλινική του Yaman και στην hair smile clinic.
Οπου και να πας ρίσκο ειναι στην τελική.
Εάν είσαι μεγάλο nw 5+ και το δεις και βόλτα αξίζει η Τουρκία, με ρίσκο βέβαια αυτά που λέμε παραπάνω, κατά τα άλλα βρίσκεις Ελλάδα μια χαρά επιλογές με μακρύ ραντεβού ομως και κάνα 500ρικο παραπάνω, αν εισαι μικρό nw δεν χρειάζεται ούτε καν να σκεφτείς την Τουρκία.
 

Panoschania

Active Member
Το θέμα είναι οτι έχω παραγγειλει τον αφρό της fagron. Και δεν ξερω τι να κάνω ..
Να κάνω αγωγη για 10 μηνες και να την σταματήσω? Ή πρεπει για παντα. Ειλικρινά με έχει προβληματίσει αυτό το θέμα.
Να ρωτήσεις δερματολόγο για το μετά . Βάζε τώρα για δέκα μήνες.
 

Antonis80

Active Member
Επίσης πληρώνονται με ξένο νόμισμα και χωρίς κάποιο αποδεικτικό εκτός απο τη γραπτή εγγύηση που μου εδωσαν- έτσι πλήρωσα εγώ πάντως..
Στην αρχή, πριν δυο χρόνια δηλ που πρωτο μπήκα στο φόρουμ, είχα σκοπό να την κάνω εδώ διότι σκέφτηκα πως θα ηταν ταλαιπωρία να την κάνω σε ξένη χώρα. Αλλά με το καιρό κατάλαβα οτι θα ηταν και πολύ πιο φθηνά και θα ηταν μια ευκαιρία να δω μια ξένη πόλη. Προσοχή όμως.εγώ καθησα τρεις μέρες παραπανω με δικά μου έξοδα. Τα αλλά παιδιά που γνώρισα δεν βγήκαν καν απο το ξενοδοχείο για βόλτες. Και παραλίγο να χτυπησω το κεφάλι μου μέσα στην πολη και ευτυχώς δεν έπαθαν τίποτα τα μοσχεύματα. Εγώ απο την επόμενη μέρα εγώ εκανα βόλτες σινεμά μαγαζιά , και εμπαινα και στο μέτρο.
Θέλει προσοχή. Οποτε είχα καταλήξει στη κλινική του Yaman και στην hair smile clinic.
Οπου και να πας ρίσκο ειναι στην τελική.
Ειναι όπως το λες το συνδυάζεις και με ταξίδι για βόλτα. Ευκαιρία να ξεφύγεις κιόλας να δεις και ένα νέο μέρος και σου έρχεται και αρκετά πιο οικονομικά..
Σίγουρα θέλει προσοχή μετά την επέμβαση, αμα προσέχεις και δεν κάνεις ριψοκίνδυνα πράγματα μια χαρα βγαίνεις όπως έκανες και εσύ. Πάντως πρέπει να κυκλοφορούν πολλοί μεταμοσχευμένοι έξω εκεί; Επέλεξες να κάτσεις περισσότερες μέρες έτσι για βόλτες ή και να κάνεις περισσότερα λουσίματα στην κλινική;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Octopus95

Member
Ειναι όπως το λες το συνδυάζεις και με ταξίδι για βόλτα. Ευκαιρία να ξεφύγεις κιόλας να δεις και ένα νέο μέρος και σου έρχεται και αρκετά πιο οικονομικά..
Σίγουρα θέλει προσοχή μετά την επέμβαση, αμα προσέχεις και δεν κάνεις ριψοκίνδυνα πράγματα μια χαρα βγαίνεις όπως έκανες και εσύ. Πάντως πρέπει να κυκλοφορούν πολλοί μεταμοσχευμένοι έξω εκεί; Επέλεξες να κάτσεις περισσότερες μέρες έτσι για βόλτες ή και να κάνεις περισσότερα λουσίματα στην κλινική;
Ναι κυκλοφορούν πολλοί και τους βλεπεις με επιδεσμο στο κεφαλι . Οι τούρκοι έχουν καταλάβει τι γίνεται και θα τους φαίνεται λίγο αστείο φαντάζομαι. Στην istiklal δεν ηταν λίγοι που μου έκαναν τη γνωστή χειρονομία που κανουν τη φράτζα πίσω με το χερι και μετα γελανε.. Αλλά σε γενικές γραμμές οι τούρκοι δεν ασχολούνται με κανέναν και αυτό μου άρεσε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

bobby

Well-Known Member
Τους δίνετε τα ωραία σας ευρώ, που τα κάνουν όπλα (μέρος των χρημάτων) που απειλούν την χώρα μας και σας κάνουν και πλακίτσα…….για αυτό (για τα όπλα και όχι την πλακίτσα) δεν αγοράζω ούτε τουρκικές φακές από το σουπερμάρκετ… βασικά και τζάμπα να μου την προσφέρανε δεν θα έκανα ΜΜ στη Τουρκία….όχι από θέμα ποιότητας γιατρών, έχει και καλούς γιατρούς αλλά λόγω της άποψης που ανέλυσα παραπάνω και του γεγονότος ότι οι κλινικές (ακόμα και του ερντο) δουλεύουν κυρίως με καθεστώς σουπερμάρκετ.
 

Octopus95

Member
Σεβαστή ή άποψη σου αλλά είναι παρα πολλοί τούρκοι που δεν έχουν καμμία σχέση με ολα αυτά που λες. Το να λες τώρα οτι τα χρήματα που πάνε στις κλινικές μαλλιών πάνε μετα στην αγορά όπλων μου ακούγεται κάπως. Γιατί να δώσω τα διπλάσια χρήματα σε μια κλινική εδώ Αθήνα επειδή είμαι Ελληνας? Τα μαλλια μου εφτιαξα δεν πουλησα το σωμα μου. Εγώ δεν αισθάνομαι οτι προδωσα τη χώρα μου επειδή εκανα μμ στην Τουρκία. Δηλαδή έπρεπε να πάω στην DHI που είναι και δίπλα απο το σπίτι μου, για να μου βάλουν μια τουφιτσα μαλλια μπροστά με 3000 ευρώ? Σορρυ αλλά είναι πιο έξυπνοι απο εμας στο θέμα των μμ. Και για αυτό έχουν κερδίσει το παιχνιδι.
 

bobby

Well-Known Member
Με παρεξήγησες… δεν σε κατηγορώ….απλά καταθέτω την άποψη μου για την Τουρκία (ως κράτος)… με τους ανθρώπους δεν έχω τίποτα, ίσα ίσα οι απλοί άνθρωποι εκεί πιστεύω ότι είναι μια χαρά. Για το (βαθύ) τουρκικό κράτος όμως επέτρεψε μου να διαφωνώ. Μέρος τον χρημάτων που ρέουν ως συνάλλαγμα στην Τουρκία (ως φόροι) καταλήγουν σε όπλα απέναντι στην χώρα μας, αυτό είναι δεδομένο, τα πράγματα είναι απλά: τα όπλα χρηματοδοτούνται από το κράτος, το κράτος χρηματοδοτείται από φόρους και δάνεια, οι φόροι επιβάλλονται και σε υπηρεσίες, η ΜΜ είναι υπηρεσία. Δεν είπα ότι οι ΜΜ χρηματοδοτούν τα όπλα, είπα ότι μέρος αυτών των χρημάτων πάει και σε όπλα, και εγώ δεν θέλω με κανένα τρόπο να συνεισφέρω σε αυτό, όχι μόνο για ΜΜ αλλά ούτε για τσίχλες made in turkey…….
 

Octopus95

Member
Οκ σεβαστό. Εννοείται οτι είναι κώλο κράτος. Αλλά είναι παρα παρα πολλοί που δεν έχουν σχέση με όλο αυτό.
 

Antonis80

Active Member
Σεβαστή ή άποψη σου αλλά είναι παρα πολλοί τούρκοι που δεν έχουν καμμία σχέση με ολα αυτά που λες. Το να λες τώρα οτι τα χρήματα που πάνε στις κλινικές μαλλιών πάνε μετα στην αγορά όπλων μου ακούγεται κάπως. Γιατί να δώσω τα διπλάσια χρήματα σε μια κλινική εδώ Αθήνα επειδή είμαι Ελληνας? Τα μαλλια μου εφτιαξα δεν πουλησα το σωμα μου. Εγώ δεν αισθάνομαι οτι προδωσα τη χώρα μου επειδή εκανα μμ στην Τουρκία. Δηλαδή έπρεπε να πάω στην DHI που είναι και δίπλα απο το σπίτι μου, για να μου βάλουν μια τουφιτσα μαλλια μπροστά με 3000 ευρώ? Σορρυ αλλά είναι πιο έξυπνοι απο εμας στο θέμα των μμ. Και για αυτό έχουν κερδίσει το παιχνιδι.
Ακριβώς αυτό και καλό ειναι να κρατήσουμε τα πολιτικά εκτός των μεταμοσχεύσεων...αν ειναι δυνατόν να σκεφτόμαστε οτι θα συνεισφέρουμε στο να φτιάξουν οπλά με τα λεφτά που πάνε στις μεταμοσχεύσεις, θέλει πολυ φαντασία όλο και νομίζω το πήγαμε πολυ μακριά, που δεν έχει καμία σχέση ολο αυτό με τις μεταμοσχεύσεις...εδώ τόσοι χιλιάδες Έλληνες πάνε απλά για τουρισμό και όχι μονο στην Τουρκία. Δεν έχει ανάγκη εμάς παιδιά, πάνε χιλιάδες από όλο τον κόσμο...
Και επίσης αυτός ειπε δεν του έδωσε απόδειξη άρα ούτε φόρο δεν εισπράττει το κράτος από αυτά..άρα καμία συνεισφορά!!!
Εφόσον μας προσφέρει μια υπηρεσία σε πολυ καλύτερη τιμή δεν βρίσκω λόγο γιατί να μη πάει κάποιος. Ο καθένας κοιτάει που μπορει να εξυπηρετηθεί καλύτερα και τον βολεύει με βάσει αυτά που μπορεί να διαθέσει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Panoschania

Active Member
Με παρεξήγησες… δεν σε κατηγορώ….απλά καταθέτω την άποψη μου για την Τουρκία (ως κράτος)… με τους ανθρώπους δεν έχω τίποτα, ίσα ίσα οι απλοί άνθρωποι εκεί πιστεύω ότι είναι μια χαρά. Για το (βαθύ) τουρκικό κράτος όμως επέτρεψε μου να διαφωνώ. Μέρος τον χρημάτων που ρέουν ως συνάλλαγμα στην Τουρκία (ως φόροι) καταλήγουν σε όπλα απέναντι στην χώρα μας, αυτό είναι δεδομένο, τα πράγματα είναι απλά: τα όπλα χρηματοδοτούνται από το κράτος, το κράτος χρηματοδοτείται από φόρους και δάνεια, οι φόροι επιβάλλονται και σε υπηρεσίες, η ΜΜ είναι υπηρεσία. Δεν είπα ότι οι ΜΜ χρηματοδοτούν τα όπλα, είπα ότι μέρος αυτών των χρημάτων πάει και σε όπλα, και εγώ δεν θέλω με κανένα τρόπο να συνεισφέρω σε αυτό, όχι μόνο για ΜΜ αλλά ούτε για τσίχλες made in turkey…….
Ε δεν κόβει πράμα ο γιαμαν... Ένα χαρτί σου δίνει, σιγά μην αποδίδει φόρο χαχαχαχαχα στον ερντογαν, τσέπη όλα
Παρόλα αυτά άσχετα με τις μμ, η Ελλάδα δεν παράγει τίποτε, η Τουρκία είναι φοβερή στην παραγωγή, άσχετα με τα υπόλοιπα, ας ήταν άξιοι και εδώ, να έχει νεφρά το κράτος μας, αλλά με τα λαμογια που βγάζουμε τόσα χρόνια μην έχουμε και απαίτηση. Και εγώ δεν θα πήγαινα, αλλά ήταν η μόνη επιλογή μου την στιγμή που μπορούσα, μα από λεφτά δεν γλύτωσα τίποτα σπουδαίο, τα αναλύω στο αρχικό που ποστ και αυτά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

JimKan1

Well-Known Member
Τους δίνετε τα ωραία σας ευρώ, που τα κάνουν όπλα (μέρος των χρημάτων) που απειλούν την χώρα μας και σας κάνουν και πλακίτσα…….για αυτό (για τα όπλα και όχι την πλακίτσα) δεν αγοράζω ούτε τουρκικές φακές από το σουπερμάρκετ… βασικά και τζάμπα να μου την προσφέρανε δεν θα έκανα ΜΜ στη Τουρκία….όχι από θέμα ποιότητας γιατρών, έχει και καλούς γιατρούς αλλά λόγω της άποψης που ανέλυσα παραπάνω και του γεγονότος ότι οι κλινικές (ακόμα και του ερντο) δουλεύουν κυρίως με καθεστώς σουπερμάρκετ.
Τουρκικα σιριαλ βλεπεις;

Εσυ ΗΠΑ δεν μενεις;
 

Octopus95

Member
Δεν ειμαι και τόσο σίγουρος οτι ειναι φοβεροι στην παραγωγη οι τουρκοι.. Στην παραγωγη ρούχα μαϊμού ναι.. Ή οικονομία της Τουρκίας είναι σε άθλια κατασταση και μου κανει εντύπωση διότι επάθα λίγο σοκ. Τέτοια κτήρια και μαγαζιά δεν έχουμε εμεις
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα