Δεν κανετε τιποτα με τα τοπικα !!!

panoslydios

New Member
vag25 είπε:
panoslydios είπε:
Η καρυδια(βασικα τα καρυδια της, black walnuts)
περιεχουν ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ποσοτητες τανικου οξεος(τανινης).

Ρε λες γι αυτο να ειδα μειωμενες ασπρες τελευταια?Ειχα λιωσει στα καρυδια:p

Παιζει. Και ο χυμος απο παντζαρια υποτιθεται τις ξαναμαυριζει ολες 100% αλλα σε μεγαλο χρονικο διαστημα.
Ο,τι και να παρουμε σα χαπι,σαν τα ζωντανα ενζυμα της διατροφης,δεν υπαρχουν.


weznem είπε:
οταν λες δεν παιζει κανεις με τα παντζαρια..δηλαδη?αν εγω θελω να πινω ενα χυμο παντζαριου καθε μερα,δεν κανει καλο?

Τις πρωτες 4 μερες θα κατουρας μωβ,θα κουραζεσαι παρα πολυ,
θα αισθανεσαι σαν να πηρες κιλα στα κοκκαλα.
Μετα καλυτερευει.

Το θεμα ειναι να τον αναμειγνυεις και με σπαραγγια σε αναλογια 60%/40% (παντζαρια/σπαραγγια).
Εγω σκετον τον πινω,και πραγματικα εν πινεται με τιποτα.Ειναι παρα
πολυ γλυκος ,γι αυτο πρεπει να βαλω και τα παραγγια μεσα γιατι
εκτος του οτι τον κανουν να πινετε,του βγαζουν και τα περισσοτερα
αποτοξινωτικα συμπτωματα.
Για τον ιδιο λογο,τρως μετα 1-3 μηλα και 1-2 καροτα.
Το μηλο καθαριζει τις βρωμιες που βγαζει ο οργανισμος
οταν αποτοξινωνεται.Απλως πρεπει να το τρως και οχι να το πινεις
στην περιπτωη αυτη ,γιατι ειναι η μεγαλη η ινα του μηλου που σε βοηθαει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
πως βρισκω την αναλογια 60%-40% ,με δοσομετρητη ml?ο μοναδικος λογος προσθηκης σπαραγγιων ειναι για να πεινετε που λες?οποτε αν δεν θελουμε δεν τα βαζουμε?
διαβασα στο νετ για καποιον που γιατρευτηκε απο καρκινο πνευμονα με χυμο ενιαιο,απο παντζαρι μηλο καροτο αν ειναι αληθεια το γεγονος δεν το γνωριζω απλα το αναφερω..σε 3μηνες καπουτ ο καρκινος ειπε οτι του συνεστησε αυτον το χυμο βοτανολογος....τωρα σαν πληροφορια το λεω σαφως και δεν μπορουμε να ξερουμε τι ισχυει.. εσυ ομως προτεινεις να τα τρωμε τα καροτα και τα μηλα.. παιζει ρολο το μήλο αν ειναι πρασινο η κοκκινα? ,διοτι εγω μονο τα πρασινα τρωω.. :)
thnx pano..
 

panoslydios

New Member
^^ξεκινας αργα.

1η εβδομαδα: 1/4 του ποτηριου παντζαρια|1/4 του ποτηριου σπαραγγια

2η εβδομαδα:1/2 του ποτηριου παντζαρια|κατι λιγοτερο απο 1/2 του ποτηριο σπαραγγια

3η εβδομαδα: 3/4 του ποτηριου παντζαρια|κατι λιγοτερο απο 3/4 του ποτηριου σπαραγγια.

4η εβδομαδα: 1 ποτηρι παντζαρα|3/4 του ποτηριου σπαραγγια.

Τα αναμειγνυεις και πινεις.
Εγω κοκκινα μηλα τρωω μετα.Δεν νομιζω να εχει σημασια.

Τα σπαραγγια,τον κανουν να πινετε αλλα βοηθανε και τον οργανισμο
στην προσπαθεια του να βγαλει τις τοξινες απο τα παντζαρια.
Το ιδιο και τα μηλα στη συνεχεια.

Οταν κατουρας το μωβ απο τα παντζαρια ακομη και αν εχει περασει
μια ολοκληρη μερα χωρις να εχεις πιει κατι ,Τοτε καταλαβαινεις
τι να κλασουν τα φαρμακευτικα σκευασματα μπροστα τους.
Πανε παντου,μεσα στα κοκκαλα.Υποτιθεται σε μεγαλες ποσοτητες
μπορουν να φτιαξουν ξανα ενα ολοκληρο οργανο μεσα σε 4 μερες,πραγμα που ειναι τρομακτικο.

Μετα απο 5-6 μερες δεν βγαζω πια αυτο το μωβ στα ουρα,και με κανει να αναρρωτιεμαι
που πηγαινει τελικα.
 

panoslydios

New Member
Μια μικρη αναφορα για το ιωδιο που βρισκεται πιο κοντα
στη συχνοτητα 432 hz .Ειναι η συχνοτητα της αγαπης.
Κοντα επισης ειναι ο χαλκος και ο σιδηρος.

ELEMENT ATOMIC#/NOTE/RATIO
CHROMIUM 384(3:2)G#(THROAT)
MOLYBDENUM 336(4:3)F
CALCIUM 320(5:4)E-(SOLAR PLEXUS)
MANGANESE 400(4:5)G#
IRON 416(13:8)Ab(PSYCHIC CENTER/URANUS)
POTASSIUM 304(6:5)D#
IODINE 424(5:6)Ab
COPPER 464(10:11)Bb
PHOSPHORUS 480(16:15)B(CROWN)
ZINC 480(16:15)B
SELENIUM 272(15:16)C#(TRANSPERSONAL/EARTH)

http://www.greatdreams.com/hertz.htm
 

panoslydios

New Member
George3V είπε:
Η συχνότητα της αγάπης ---> 432 hz .Σημειώστε το σύντροφοι-συμπολεμιστές.

Eχεις ποτε αισθανθει το σωμα σου να vibra-αρει και να επουλωνει
τα παντα?

Αν οχι ,δεν μπορεις να καταλαβεις.
Πολυ φοβαμαι οτι πολυ δεν μπορουν να καταλαβουν αυτα που γραφω, γιατι ισως να εχω βιωσει εντελως διαφορετικες καταστασεις και να εχω μια εντελως διαφορετικη αντιληψη περι θεραπειων.

Εισαι απο πολυ παλια σε αυτο το φορουμ και ο αρνητισμος σου δειχνει πολλα.
Απλα θα σου πω μη χανεις το καιρο σου με θεραπειες.
Καποια πραγματα παρακαλουν να θεραπευτουν απο μεσα.
Ισως για σενα η τριχοπτωση σου να αντανακλα αυτο.

Δεν το εχεις παραταρησει τοσο καιρο?
Μα γιατι ολα τα ατομα με αρνητισμο και απαισιοδοξια
βλεπουν τα λιγοτερα αποτελεσματα με θεραπειες.?

Καμια χημικη μεθοδος δεν προκειται να εκκινησει τους
μηχανισμους του οργανισμου. Ακομη και αν τους εκκινησει θα δημιουργησει αλλα προβληματα.Που θα σε κανουν να μπεις
σε αλλο φορουμ για να τα αντιμετωπισεις.Ο οργανισμος δεν μπορει να αντεξει πολλα απο αυτα μετα απο καποιο διαστημα.
Απλως μη φυγεις απο το φορουμ σαν ηττημενος οταν θα εχεις καταληξει οτι η ζωη ειναι κατι παραπανω απο την τριχοπτωση ,και
θα εχεις σιχαθει να απογοητευεσαι οταν επισκεφτεσαι τα ξενα φορουμ.

Πανως μπραβο στο κουραγιο σου μετα απο τοσα χρονια.Κατι δειχνει αυτο αλλα η προσεγγιση σου πρεπει να ειναι πιο πολυπλευρη.

Με συγχωρεις η συχνοτητα της αγαπης ειναι 528hz ,432 ειναι επουλωτικη συχνοτητα παγκοσμιος μουσικος τονος.(οσοι παιζουν κιθαρα θα ξερουν οτι καποιοι κουρδιζουν τη λα
στα 432).
Καποιοι παθογονοι δεν μπορουν να αντεξουν τις αρμονικες αυτες.Υπαρχουν μηχανηματα οπως το rife που τις χρησιμοποιουν.Στους παθογονους αρεσει η φρεσκια σαρκα και φυσικα
τα τριχοθυλακια.

Ποσο στοιχημα οτι θα δεις περισσοτερα αποτελεσματα στα μαλλια σου αν εισαι
πραγματικα ερωτευμενος για 2 μηνες απο οτι αν προσπαθησεις οποιαδηποτε χημικη μεθοδο
γνωστη μεχρι τωρα στον ανθρωπο?
 

George3V

Member
Πάνο αναγνωρίζω ότι για σένα το φόρουμ είναι κάτι σημαντικό, μιας και απ ότι βλέπω αποτελεί μια καθημερινή δημιουργική απασχόληση που δίνει διέξοδο στην ατέρμονη εγκεφαλική σου δραστηριότητα.Εύχομαι να είμαι λάθος και όλα αυτά που μας αραδιάζεις για ιώδιο-επουλώσεις-vibraρισματα και love radio στα 432 Hz μια μέρα να θριαμβεύσουν.Μέχρι στιγμής βέβαια δεν έχω δει να παραθέτεις ούτε ένα αποτέλεσμα, μια φωτογραφία ένα πριν και ένα μετά κάποιο στοιχείο τέλος πάντων που να δείχνει ότι αυτά που λες δεν τα κατεβάζεις απ το κεφάλι σου αλλά όντως έχουν πρακτικό αντίκτυπο.Καλώς ή κακώς αυτό που στο τέλος μετράει είναι το αποτέλεσμα.
 

vag25

Well-Known Member
George3V είπε:
Μέχρι στιγμής βέβαια δεν έχω δει να παραθέτεις ούτε ένα αποτέλεσμα, μια φωτογραφία ένα πριν και ένα μετά κάποιο στοιχείο τέλος πάντων που να δείχνει ότι αυτά που λες δεν τα κατεβάζεις απ το κεφάλι σου αλλά όντως έχουν πρακτικό αντίκτυπο.Καλώς ή κακώς αυτό που στο τέλος μετράει είναι το αποτέλεσμα.

Αν...ΑΝ ειναι περιπου σωστα(προσωπικα αμφισβητω και δεχομαι τα παντα,απλα τα φιλτραρω και μαθαινω) αυτα που γραφει ο Πανος,ειναι απιθανο να δινουν την επανεκφυση στην ταχυτητα που την δινουν οι φινες.μινοξ.
Οποτε τα αποτελεσματα που ζητας εχουν πολυ μικροτερες πιθανοτητες να υπαρχουν,γιατι
α)θα υπαρχει παντα ενας George3V που θα ειρωνευτει και θα αποτρεψει πιθανον τετοιες προσπαθειες
β)Η απογοητευση θα ερθει γρηγορα,λογο οπως ειπα των αργων εως ανυπαρκτων αρχικα αποτελεσματων
γ)Τα λιγα που θα υπαρχουν θα αμφισβητηθουν ή θα περασουν στα ψιλα ,οταν υπαρχουν σε αλλα threads τα εκπληκτικα αποτελεσματα των minox/fina.

Τα αποτελεσματα ομως που ζητας ήδη υπαρχουν.Δες thread gomi για το βουρτσισμα.Δες μαρτυριες για μειωμενη τριχοπτωση απο ρολλερ.
Σιγουρα ομως ειναι στην σκια αποτελεσματων οπως του boukla,γιατι οι περισσοτεροι θελουν μαλλι αυριο αν γινεται.

ΥΓ.Δεν θα παρω το μερος του Πανου για αυτα που λεει,αλλα θα παρω το μερος του για το γεγονος οτι καθετε να γραψει εδω στο φορουμ,οτι μαθαινει απο την δικη του ερευνα.
Ακομα και βλακειες να ειναι.
 

George3V

Member
Για κάθε ένα George3V που δε θα επικροτήσει θα υπάρχουν 10 εύπιστοι ή απεγνωσμένοι ή ενθουσιώδεις (πες τους όπως θες) που θα σπεύσουν να συνδράμουν.Και αν κατάλαβα καλά θες να πεις ότι ο πάνος και κάθε πάνος αν ακούσει εμένα να τον κράζω θα σταματήσει απογοητευμένος.Δε νομίζω.Αν βλεπει αποτελέσματα δε θα τον σταματήσει καμία κριτική. Μη ξεχνάμε ότι και η επιβράδυνση/ανάσχεση της τριχόπτωσης είναι αποτέλεσμα.Δε χρειάζεται να γίνεις θάμνος για να είναι επιτυχές αυτό που κάνεις.
Βtw εγώ δε μίλησα για gomi ούτε για ρόλερ.Έχεις δει να κάνω κάποιο σχόλιο στα θέματα αυτά;Προφανώς δεν υπάρχουν μόνο φίνα και μίνοξ...

Κατά τα άλλα το φόρουμ είναι δημόσιο ,ο καθένας εκφέρει γνώμη δημόσια και συνέπεια είναι να κρίνεται.Λυπάμαι αν η κριτική μου δε σας αρέσει ,μπορείτε να με κρίνετε και εσείς γι αυτά που λέω.Καλοδεχούμενοι.


panoslydios είπε:
Με συγχωρεις η συχνοτητα της αγαπης ειναι 528hz ,432 ειναι επουλωτικη συχνοτητα παγκοσμιος μουσικος τονος.(οσοι παιζουν κιθαρα θα ξερουν οτι καποιοι κουρδιζουν τη λα
στα 432).
Καποιοι παθογονοι δεν μπορουν να αντεξουν τις αρμονικες αυτες.Υπαρχουν μηχανηματα οπως το rife που τις χρησιμοποιουν.Στους παθογονους αρεσει η φρεσκια σαρκα και φυσικα
τα τριχοθυλακια.

Ποσο στοιχημα οτι θα δεις περισσοτερα αποτελεσματα στα μαλλια σου αν εισαι
πραγματικα ερωτευμενος για 2 μηνες απο οτι αν προσπαθησεις οποιαδηποτε χημικη μεθοδο
γνωστη μεχρι τωρα στον ανθρωπο?

Έρωτας και νότα λα ==> stop hairloss
 

vag25

Well-Known Member
Οχι δεν εννοουσα οτι ο Πανος θα σταματησει.Αυτο δεν θα γινει συμφωνω.
Οι ''10 εύπιστοι ή απεγνωσμένοι ή ενθουσιώδεις '' που λες ομως,αυτοι ειναι οι πρωτοι που δεν θα δωσουν την ευκαιρια σε κατι τετοιο,γιατι δεν θα εχουν βγαλει μαλλια σε 5 μηνες,οποτε θα στραφουν καπου αλλου.Καποιοι ακομα πιο γρηγορα θα σταματησουν διαβαζοντας ποστς οπως τα δικα σου.Ξερεις πολυ καλα οτι αυτοι ειναι που αμφιταλαντευονται και ευκολα αλλαζουν.
Οι περισσοτεροι τετοιοι ειναι και οχι Πανος που πιστευει το ταδε ή εσυ που πιστευεις το ταδε με μια αλφα αυτοπεποίηθηση και σιγουρια.

Δεν ειναι οτι δεν μου αρεσει τοσο η κριτικη σου,αλλα η ειρωνια.
Απο την αλλη μερια,ο Πανος δεν πουλαει κατι,δεν εχει μαγαζι ωστε να ακουσει την κριτικη.Οκ κολλαει και εδω κριτικη,αλλα θα προτιμουσα την αποψη καλυτερα.

Δηλαδη σου λεει ο Πανος αυτη ειναι η συχνοτητα του...ερωτα ,το οποιο ακουγεται σε μενα οσο γελοιο ακουγεται και σε σενα.Χωρις καμια διαφορα σε διαβεβαιωνω.Αντι να κραξεις ή να ειρωνευτεις,ψαξε ,μαθε,ρωτα και γραψε την αποψη σου για αυτο.

Εγω αυτα δεν μπορω.Οτι δεν μου εχουν μαθει οι αλλοι,οτι δεν εχει ποτισει στην νοοτροποια μου να μου φαινεται εξωγηινο,οσο φαινοταν σε καποιους καποτε οτι η γη ειναι στρογγυλη.
Στην συγκεκριμενη περιπτωση μπορει οντως να μην ειναι,αλλα προτιμω να το εξετασουμε απο το να το ειρωνευτούμε-απορριψουμε.
 

Komis

Active Member
Ασχετα με τα οσα προαναφερθηκαν,αν και τα λες μια χαρα pano σχετικα με τις συχνοτητες κ.τλ,σημερα σκευτομουνα που μπορει να οφειλονται τα τριχακια που εβγαλα στο μπροστινο μερος του κεφαλιου.
Πριν 1μιση μηνα περιπου αρχισα ιωδιο και πριν 3 βδομαδες οσα εχω στην υπογραφη μου.
Πριν 3 βδομαδες λοιπον αρχισα να βλεπω να δημιουργουνται νεοι ποροι και σιγα σιγα να ξεπροβαλουν μικρα τριχακια.
Θεωρησα οτι ειναι αποτελεσμα απο τον αργιλο μιας και κανει δυνατους καθαρισμους στους πορους.
Σημερα που το ξανασκευτηκα,ισως οφειλεται στο ιωδιο γιατι δεν παιζει να βγηκανε τριχακια με θεραπεια λιγων ημερων.
Το ιωδιο μου τελειωσε αλλα με το που βρω χρηματα σκευτομαι να δοκιμασω ξανα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
πανο μια ερωτηση αν πινω καθε μερα χυμο απο παντζαρια δεν θα εχω προβλημα?ξερω οτι ανεβαζει τα ζαχαρα του οργανισμου ειναι μυθος τι λες? και τι σπαραγγια εννοεις??διοτι η μανα μου, μου λεει υπαρχουν τα αγρια και τα ηρεμα και εγω δεν ξερω απο αυτα.. :)
 

panoslydios

New Member
George3V είπε:
Για κάθε ένα George3V που δε θα επικροτήσει θα υπάρχουν 10 εύπιστοι ή απεγνωσμένοι ή ενθουσιώδεις (πες τους όπως θες) που θα σπεύσουν να συνδράμουν.Και αν κατάλαβα καλά θες να πεις ότι ο πάνος και κάθε πάνος αν ακούσει εμένα να τον κράζω θα σταματήσει απογοητευμένος.Δε νομίζω.Αν βλεπει αποτελέσματα δε θα τον σταματήσει καμία κριτική. Μη ξεχνάμε ότι και η επιβράδυνση/ανάσχεση της τριχόπτωσης είναι αποτέλεσμα.Δε χρειάζεται να γίνεις θάμνος για να είναι επιτυχές αυτό που κάνεις.
Βtw εγώ δε μίλησα για gomi ούτε για ρόλερ.Έχεις δει να κάνω κάποιο σχόλιο στα θέματα αυτά;Προφανώς δεν υπάρχουν μόνο φίνα και μίνοξ...

Κατά τα άλλα το φόρουμ είναι δημόσιο ,ο καθένας εκφέρει γνώμη δημόσια και συνέπεια είναι να κρίνεται.Λυπάμαι αν η κριτική μου δε σας αρέσει ,μπορείτε να με κρίνετε και εσείς γι αυτά που λέω.Καλοδεχούμενοι.


panoslydios είπε:
Με συγχωρεις η συχνοτητα της αγαπης ειναι 528hz ,432 ειναι επουλωτικη συχνοτητα παγκοσμιος μουσικος τονος.(οσοι παιζουν κιθαρα θα ξερουν οτι καποιοι κουρδιζουν τη λα
στα 432).
Καποιοι παθογονοι δεν μπορουν να αντεξουν τις αρμονικες αυτες.Υπαρχουν μηχανηματα οπως το rife που τις χρησιμοποιουν.Στους παθογονους αρεσει η φρεσκια σαρκα και φυσικα
τα τριχοθυλακια.

Ποσο στοιχημα οτι θα δεις περισσοτερα αποτελεσματα στα μαλλια σου αν εισαι
πραγματικα ερωτευμενος για 2 μηνες απο οτι αν προσπαθησεις οποιαδηποτε χημικη μεθοδο
γνωστη μεχρι τωρα στον ανθρωπο?

Έρωτας και νότα λα ==> stop hairloss



Ακριβως , ακομη και η τριχοπτωση σηκωνει τα χερια ψηλα
οταν συντονιζεσαι σε 528hz.


weznem είπε:
πανο μια ερωτηση αν πινω καθε μερα χυμο απο παντζαρια δεν θα εχω προβλημα?ξερω οτι ανεβαζει τα ζαχαρα του οργανισμου ειναι μυθος τι λες? και τι σπαραγγια εννοεις??διοτι η μανα μου, μου λεει υπαρχουν τα αγρια και τα ηρεμα και εγω δεν ξερω απο αυτα.. :)

Δυστυχως δεν ξερω πολλα για αυτα.Εγω πινω καθε μερα για πανω απο μια εβδομαδα.Και ναι ειναι πολυ ζαχαρη. Αν καποιος ειναι διαβητικος
τοτε θυμαμαι εκεινον που προτεινε αυτο το πρωτοκολλο ,οτι πρεπει να ακολουθησει καποια αλλη διαδικασια πριν.Αν και δεν εχω βρει ποτε αυτη τη διαδικασια.


vag25 είπε:
O βιοσυντονισμος τι σχεση μπορει να εχει με ολα αυτα?

Θελεις να επεκταθεις λιγο παραπανω στην εννοια του βιοσυντονισμου?

Το θεμα ειναι οτι εχουμε αφησει εντελως τη ψυχικο-πνευματικη πλευρα των θεραπειων.Ακομη και οι σκληροπυρηνικες ερευνες δεχονται το θεμα του placebo.Πολυ απλα,αν πιστευεις σε μια θεραπεια ,θα εχει αποτελεσματα ακομη και αν ειναι νερο σκετο.Αν δεν πιστευεις σε μια θεραπεια δεν θα εχει.
Αυτο συμβαινει με τα αρνητικα ατομα.Δεν πιστευουν σε καμια θεραπεια για αυτο δεν εχουν αποτελεσματα. Αλλα δεν φταινε μονο αυτα για τον αρνητισμο τους.


Komis είπε:
Ασχετα με τα οσα προαναφερθηκαν,αν και τα λες μια χαρα pano σχετικα με τις συχνοτητες κ.τλ,σημερα σκευτομουνα που μπορει να οφειλονται τα τριχακια που εβγαλα στο μπροστινο μερος του κεφαλιου.
Πριν 1μιση μηνα περιπου αρχισα ιωδιο και πριν 3 βδομαδες οσα εχω στην υπογραφη μου.
Πριν 3 βδομαδες λοιπον αρχισα να βλεπω να δημιουργουνται νεοι ποροι και σιγα σιγα να ξεπροβαλουν μικρα τριχακια.
Θεωρησα οτι ειναι αποτελεσμα απο τον αργιλο μιας και κανει δυνατους καθαρισμους στους πορους.
Σημερα που το ξανασκευτηκα,ισως οφειλεται στο ιωδιο γιατι δεν παιζει να βγηκανε τριχακια με θεραπεια λιγων ημερων.
Το ιωδιο μου τελειωσε αλλα με το που βρω χρηματα σκευτομαι να δοκιμασω ξανα.

Το ιωδιο ,εκτος του οτι ειναι αντιμικροβιακο ,επιταχυνει και πολλες μεταβολικες διαδικασιες.Δυστυχως το lugol's μου εδινε τρομερη κουραση σε ποσοτητες 40-50 mg.
Γι αυτο οταν το ξαναξεκινησω θα παω πολυ αργα.Αν και το καλυτερο θα ηταν extract απο φυσικες πηγες.
 

vag25

Well-Known Member
panoslydios είπε:
Θελεις να επεκταθεις λιγο παραπανω στην εννοια του βιοσυντονισμου?

Δυστυχως δεν γνωριζω πολλα,αλλα ισως εχει σχεση με αυτα που γραφεις παραπανω.

Δες εδω
http://www.vita.gr/html/ent/386/ent.2386.asp

Αυτο που ξερω οτι σε μενα δεν εκανε τιποτα σε θεμα τριχοπτωσης.Ισως σε 1-2 αλλα πραγματακια.
Ισως ηθελε παραπανω χρονο.

Επισης ξερω οτι η μητερα μου με μια επισκεψη εχει αποφυγει για 2 συνεχομενα χρονια την αλλεργια που ειχε παντα την ανοιξη.
Αυτα.
 

panoslydios

New Member
vag25 είπε:
panoslydios είπε:
Θελεις να επεκταθεις λιγο παραπανω στην εννοια του βιοσυντονισμου?

Δυστυχως δεν γνωριζω πολλα,αλλα ισως εχει σχεση με αυτα που γραφεις παραπανω.

Δες εδω
http://www.vita.gr/html/ent/386/ent.2386.asp

Αυτο που ξερω οτι σε μενα δεν εκανε τιποτα σε θεμα τριχοπτωσης.Ισως σε 1-2 αλλα πραγματακια.
Ισως ηθελε παραπανω χρονο.

Επισης ξερω οτι η μητερα μου με μια επισκεψη εχει αποφυγει για 2 συνεχομενα χρονια την αλλεργια που ειχε παντα την ανοιξη.
Αυτα.

Γαματο .Η μηχανη που χρησιμοποιειται λεγεται qxci/scio.

Εχει να κανει με κβαντικη φυσικη.

Ποσο σου κοστισε το ραντεβου.Το μηχανημα μεταχειρισμενο κανει καπου στα 10.000 ευρω.
Σου διεγνωσε πολλα πραγματα το interface?
 

edyuser1

Active Member
πανο ενδιαφερομαι να αποτοξινωσω τον οργανισμο μου εχω κοψει και το τσιγαρο εδω και 2,5 μηνες και σκεφτομαι να καθαρισω.τι να παρω απο το φαρμακειο?θελω μια βδομαδα τον μηνα να κανω αυτον τον καθαρισμο γινετε ετσι?
 

panoslydios

New Member
edyuser1 είπε:
πανο ενδιαφερομαι να αποτοξινωσω τον οργανισμο μου εχω κοψει και το τσιγαρο εδω και 2,5 μηνες και σκεφτομαι να καθαρισω.τι να παρω απο το φαρμακειο?θελω μια βδομαδα τον μηνα να κανω αυτον τον καθαρισμο γινετε ετσι?

Eιναι παρα πολλα. Και δεν εχω φτιαξει ενα ολοκληρωμενο προγραμμα.

Παντως για αρχη ξεκινα(αν δεν το εχεις κανει ηδη) να αφαιρεις
επεξεργασμενα προιοντα σταδιακα.

Μολις βρω ενα χρονο να αφιερωσω θα κανω νηστεια μονο με νερο .
Ή με χυμο πορτοκαλι.Μονο αυτα.
Απλως με το που θα ξεκινησω θα μπω σε ολα τα σχετικα φορουμ
μιας και δεν θα εχω κατι να κανω(θα αποφευγω κοινωνικες επαφες,κτλ).

40μερες νηστεια με χυμο πορτοκαλι θα σε κανει καινουριο!
Πραγματικα. Μολις ο οργανισμος δεν θα εχει πια δηλητηρια να επεξεργαεται στο στομαχι του,θα αρχισει να επουλωνεται.Θα αισθανεσαι επισης και πνευματικοτητα βλεποντας οτι μπορεις να αντεξεις με το χρονο χωρις κοιλιο-δουλεια.

Το θεμα ειναι οτι ειμαι πολυ λεπτος και δεν θα τα καταφερω,και απο την αλλη δεν το προτεινω παρα μονο σε οσους ξερουν πραγματικα.
Οπως ειπα,αν θελει καποιος το ξεκιναει την πρωτη μερα και αρχιζει να ψαχνει τα παντα για αυτο.Και συνεχιζει.

Αν πας στην προηγουμενη σελιδα(ή στις λιγο προηγουμενες) θα δεις
ενα πρωτοκολλο με χυμο απο παντζαρια/σπαραγγια.Καντο ,τα παντζαρια σε χυμο καταστρεφουν τις ελευθερες ριζες,που ειναι καταστροφικες σε μεγαλες συγκεντρωσεις(ειναι προιοντα του υπερβολικου οξειδωτικου στρες).
Να θυμασαι οτι οσο πιο μικρες ειναι οι ινες που κατεβαζεις και τρως(οπως οταν κανεις κατι χυμο,τοσο ευκολοτερα ο οργανσιμος σου τις αφομοιωνει και δεν χρειαζεται να εκκρινει οξεα για να τις σπασει).
Αρα κανε συνηθεια να κανεις χυμους φρουτων και λαχανικων.

Ειναι παρα πολλα ,και δεν τα ξερω ολοκληρωμενα.Θα πηγαινα αργα
και μετα θα εμπαινα σε καθαρισμους,
Και το dry skin brushing με τη βουρτσα απο αγριοχοιρο ,αν το κανεις σε ολο το σωμα ειναι αποτοξινωτικο .Βοηθει τη λεμφικη κυκλοφορια,και θα βγαζει τις τοξινες απο μεσα προς τα εξω πιο ευκολα.


Α επισης μην ξεχνας οτι ο καθενας ειναι διαφορετικος.
πχ ο vag25 εκανε θεραπεια με μηχανημα κβαντικης φυσικης.
Το συγκεκριμενο σου δινει χιλιαδες συχνοτητες το δευτερολεπτο
και μετραει αν οι συχνοτητες γινονται αποδεκτες απο τον οργανισμο
ή αν εκπεμπει ο οργανισμος αμυντικο σημα η τελος αν δεν εκπεμπει κατι που σημαινει οτι εχει παραιτηθει απο το προβλημα.Σε καθε περιπτωση
καταγραφει τα αποτελεσματα.
Σου μιλαει για αλλεργιες και χιλιες αλλες δυο δυσλειτουργιες.
Στο λεω ,γιατι μπορει να ανιχνευσει οτι καποιος εχει αρνητικη βιοαναδραση σε ενα συμπληρωμα που χρησιμοποιειται απο χιλιαδες αλλους χωρις θεμα .Καθε οργανισμος ειναι μοναδικος.

Βεβαια αυτη η τεχνολογια ειναι εκατομμυρια χρονια μπροστα απο εκεινο που θεωρουμε''συγχρονη ιατρικη'' και ελπιζω να εχω την τυχη καποτε να κανω θεραπεια με αυτο.
 
Μπλουζα