Δεν κανετε τιποτα με τα τοπικα !!!

Serifis

Active Member
Παιδιά έχετε δει το Collagen, ένα συμπλήρωμα που έχει βγει στην αγορά; Όπου πέραν των όσων προσφέρει μιλάει και για μείωση τριχόπτωσης. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι εάν η έλλειψη κολλαγόνου ενισχύει την τριχόπτωση( φαντάζομαι πως δεν μπορεί φυσικά να κάνει θαύματα στην αα, απλά ίσως να μειώσει την τριχόπτωση ή μια καλύτερη ποιότητα τρίχας).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panoslydios

New Member
Serifis είπε:
Παιδιά έχετε δει το Collagen, ένα συμπλήρωμα που έχει βγει στην αγορά; Όπου πέραν των όσων προσφέρει μιλάει και για μείωση τριχόπτωσης. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι εάν η έλλειψη κολλαγόνου ενισχύει την τριχόπτωση( φαντάζομαι πως δεν μπορεί φυσικά να κάνει θαύματα στην αα, απλά ίσως να μειώσει την τριχόπτωση ή μια καλύτερη ποιότητα τρίχας).

Nαι την ενισχει αλλα το θεμα ειναι να χτισεις κολλαγονο
με οργανικο θειο και ασβεστιο στη διατροφη σου.
Γαλακτοκομικα=ανοργανο ασβεστιο που δεν μπορει να απορροφησει ο οργανισμος.
 

Prosim

Member
Καλησπέρα. Διάβασα καμμια 20αριά σελίδες στα βιαστικά και θέλω να σταθώ σε ένα σημείο μόνο γιατί μπλέκει πολύ το πράμα. Επειδή αθλούμαι και γενικά τα συνιστούν ειδικοί/προπονητές κτλ., θέλω καιρό να προσθέσω στη διατροφή μου τα παντζάρια, τα οποία απέφευγα για τον λόγο του ότι δεν μου αρέσουν διόλου (γευστικά). Τέλος πάντων, μην το ζαλίζω, μπαίνω στο «ζουμί»: το χυμό πώς τον φτιάχνετε; Σαφώς και θέλει αποχυμωτή, ωστόσο, πρώτα τα βράζετε ή όχι; Ωμά;

(πόσα παντζάρια χρειάζονται πάνω κάτω για ένα ποτήρι; Ρωτάω να ξέρω τι θ' αγοράσω απ' τη λαϊκή, χαχα, μιας και θα γίνει καθημερινή χρήση)
(η ιδέα μου είναι να τα συνδυάσω με μήλα, καρότα και λεμόνι - σπαράγγια ούτε καν. Ήδη τα παντζάρια είναι άθλος για μένα)

Edit: κάπου διάβασα ότι βάζουμε και τα φύλλα στον αποχυμωτή. Τι ισχύει;
 

TheSunWithin

New Member
Αποκατασταση νηματος:

To ιωδιο τα σπαει.Αλλα οχι οι χημικες μορφες του.Οσα αναφερω στο OP ειναι πραγματικοτητα
το θεμα ομως ειναι σε αλλα σημεια:

-ηπια τη λυση lugols ιωδιου η οποια μαλιστα προτεινεται απο τους φαρμακοποιους για ποση
και μπορω ανετα να την καταταξω στα τοπ 10 δηλητηρια που παιζουν φαρμακευτικα.
Ειναι ενα καυστικο οξυ και τιποτα αλλο.
Ο λογος για τον οποιο σε κανει να αισθανεσαι ωραια ειναι ακριβως γιατι αποστειρωνει τον οργανισμο σου απο τα ωφελιμα βακτηρια(κατα το 85% αποτελουμαστε απο βακτηρια) οποτε δεν εχει ο οργανισμος σου να πολεμησει κατι.

-Καλο θα ηταν τωρα να προετοιμαστω για νεο γυρο και αυτη τη φορα δυσκολοτερο γιατι δεν εμαθε ο οργανισμος μου να πεταει τις τοξινες και τα βαρεα μεταλλα μονος του με το καθαρο αιμα και την αιματωση αλλα με χημικες ουσιες .

-Ποτε μα ποτε μην χρησιμοποιησετε χημικη μορφη ιωδιου(γενικα οτιδηποτε χημικο) και αν θελετε μονο βαμμα ιωδιου τοπικα .

-Το ιωδιο οντως αποσιδηρωνει τα βαρεα μεταλλα.Το θεμα ομως ειναι οτι καταντα δηλητηριο οταν οι χημικες του μορφες παγιδευονται μεσα στον οργανισμο.

-Αναζητηστε φυσικο ιωδιο(natural tree iodine) ειτε απο δεντρο ειτε απο φυκια (kelp,bladerwrack) .
 

sito

Active Member
Δεν υπάρχει φυσικό και χημικό. Όλα είναι χημεία! και τα φυσικά συστατικά είναι χημικά, απλα συνηθώς καλουμε φυσικα οσες ουσίες μπορούν να βρεθούν στην μορφή τους στην φυση και χημικά οσα παρακσευαζονται τεχνητα.

Και τα δηλητηριωδη μανιτάρια φυσικά, φάτε δηλητηριώδη μανιτάρια να βγάλετε μαλλιά! (φυσικα και ειρωνεύομαι)
 
Μπλουζα