Norain, fue, 2294 grafts, 4/5/2018

Συζήτηση στο φόρουμ 'Advanced Hair Clinics' που ξεκίνησε από το μέλος NoRain, στις 15 Οκτωβρίου 2017.

1. koumparos

koumparos Well-Known Member

Aδερφε ποσο σου κοστισε η μμ??
    Καλη φυτρωση σου ευχομαι και εαν μπορεις φωτο με τη δοτρια.

NoRain έχει κάνει like σε συτό.
  2. Avatar

Google AdSense Guest Advertisement

για να απενεργοποιήσεις τις διαφημίσεις.
  3. NoRain

NoRain New Member

να σαι καλα φιλε.
    3000 ευρω το κοστος. Φωτο απο τη δοτρια οσες εχω ειναι αυτες. Δεν εβγαλα αμεσως μετα χωρις γαζα.

4. piros75

piros75 Well-Known Member

ωραίος σχεδιασμός χερλαιν, με το απαραίτητο πριωνοτό σχήμα. Αν έχεις καλή φύτρωση πιστεύω ότι θα γίνεις τούμπανο. Εύχομαι τα καλύτερα.

5. NoRain

NoRain New Member

φρεσκο πραμα

Attached Files:

athenian έχει κάνει like σε συτό.
  6. NoRain

NoRain New Member

3 εβδομαδες

Στην ληπτρια νιωθω ενα (δεν θα το ελεγα μουδιασμα) τραβηγμα που μοιαζει με γαργαλητο καποιες φορες.
    Η δοτρια εχει καποια σημεια που δινουν ελαφρο πονο, κυριως ψηλα οταν κουναω καποιες τριχες.

Απο την Κυριακη 20/5 εχω ξεκινησει Minox 2 φορες την ημερα. Λουσιμο γινεται κανονικα καθημερινα απο τις πρωτες μερες με nanogen

Attached Files:

John_John1 και dimitris50423 έχουν κάνει like σε αυτό.
  7. dimitris50423

dimitris50423 Well-Known Member

ωραιος εισαι. ολα φυσιολογικα αυτα που νιωθεις. τον ηλιο προσεχε και υπομονη. ;)

8. aeratos28

aeratos28 Just aeratos

Ωραίος ο φίλος,καλά πάει..ωραία δείχνει νομίζω το έχω ξαναπεί αλλά δεν πειράζει.εχει πολύ ωραίο σχεδιασμό hairline,φυσικό εντελώς και πιστεύω θα δείξει πάρα πολύ καλά..καλή συνεχεια

9. akishellas3

akishellas3 Active Member

πες μου οτι την εκανες στον βεκρη ακριβως το ιδιο προβλημα ειχα με εσενα κ με κανανε χαλια ,περισσοτερα πυκνα ηταν τα μαλλια μου κ απο τι βλεπω κ απο τα δικα σου πριν την μεταμοσχευση κ εγω ημουν κ πιο γεματος απο σενα απο κοτυφη στην hairline κ πλεον ειναι πολυ χεοιροτερα τα μαλλια μου ,ευχομαι να μη σου πειραξανα οι μπακαληδες το ενδιαμεσο απο την hairline ως την κορυφη με οποιοδηποτε προσχημα διοτι αλλα θελουν να κερδισουν απο αυτο.
    Ελπιζω οταν ανοιξες το θεμα εδω να μη σου στειλανε κ κανα προσωπικο μηνυμα οταν ειπες οτι εψαχνες για κλινικη διοτι τοτε οντως καποιος απο εδω ειναι βαλτος απο την κλινικη κ κονομαει ...
    Επισης ΣΕ ΣΥΝΕΝΝΟΗΣΗ ΜΕ ΜΟΝΤ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ Κ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ Κ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΚΛΙΝΙΚΗ . Καποιος μοντ να μου στειλει p.m. διοτι πλεον δεν εχουν το θεο τους απο τι βλεπω εδω μεσα περνουν στο λαιμο κ αλλο κοσμο .

10. akishellas3

Απο τι βλεπω δεν πειραξανε τα λαμογια τιποτα αλλο μονο εκει που εχεις προβλημα,πως το παθανε ... Ευχομαι να βγει καλο το αποτελεσμα φιλε μου αλλα αν σε παρακεινησε κανεις απο εδω με προσωπικο μηνυμα να το πεις . Εμενα τα μαλλια μου τα χαλιανα χαλια μου πειραξανα κ αυτα που ηταν οκ ,στην κορυφη ηταν λες κ δεν βαλανε ποτε κ μπροστα hairline σαν σκορπια διαδηλωση κ οταν πηγα για επανεξεταση η απαντηση τους ηταν θα μου φευγανε τα ενδιαμεσα...δηλαδη θα υπηρχε αραιωση (ελα που η αραιωση αυτη μετα απο 2 χρονια δεν προχωρησε για κακη τους τυχη παρα μονο μετα την μ.μ. εκει) κ πως για το αποτελεσμα της κορυφης κ της hairline οτι θα χρειαστω κ αλλη μεταμοσχευση ,εν ΟΛΙΓΗΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΠΛΕΟΝ ΘΑ ΤΡΩΝΕ ΚΡΑΞΙΜΟ Κ ΟΠΟΙΟΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΕΔΩ ΘΑ ΤΟΝ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΩ Κ ΟΠΩΣ ΘΑ ΑΝΟΙΞΩ ΘΕΜΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ Κ ΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ .

11. NoRain

NoRain New Member

το εχω δει το θεμα σου και το μεχρι στιγμης αποτελεσμα σου.

οχι δεν μου εστειλε κανεις pm για να διαφημισει την κλινικη.
    Εγω εστειλα πρωτος καποια pm για να παρω καποιες πληροφοριες.

Η επιλογη της κλινικης εγινε υστερα απο πολυ μεγαλη μελετη και κρινοντας τα θετικα και αρνητικα που ειδα εδω μεσα σε συνδιασμο με την εκτιμηση της δικης μου καταστασης.

Επισης δεν ζητησα (εν γνωση μου) συγκεκριμενο γιατρο, καθως μπορει ναι μεν να ειχα ενδειξη για τα αποτελεσματα καποιου μεσα απο το forum , αλλα μπορει απο καποιον αλλον να γινοταν κατι καλυτερο.

Ουτε καν του ζητησα να απλωσει τη δοτρια (παλι εν γνωση μου) βασιζομενος περισσοτερο σε καποια επιχειρηματα του Akis-multi που μου αρεσαν σαν σκεψη, παντα σε συνδιασμο με την δικη μου κατασταση!

Ειπα απλα πριν την αρχη της διαδικασιας ενα διπλωματικο: "αναμενω το καλυτερο αποτελεσμα τοσο μπροστα... οσο και πισω!" (το οποιο μαλλον απο την μετεπειτα συζητηση δεν πρεπει να εγινε και αντιληπτο :p )

Tsek και akishellas3 έχουν κάνει like σε αυτό.
  12. akishellas3

Καλή φύτρωση να έχεις φίλε μου. Ελπίζω όλα καλά κ έτσι πιστεύω αφού εστιάστηκαν πλέον σε συγκεκριμένο σημείο που είχες πρόβλημα κ όχι όπου να ναι ελπίζω ακόμα κ εκει να έχουν κάνει καλή δουλειά. Καλή συνέχεια .

13. NoRain

NoRain New Member

4 εβδομαδες

την τελευταια εβδομαδα εχει αρχισει μια τριχοπτωση. Δλδ κατα το λουσιμο κυριως βρισκω καποιες τριχες στα χερια μου η και κατα τη διαρκεια της μερας στο μετωπο.
    Απο τις φωτογραφιες δεν φαινεται τοσο καλα, αλλα υπαρχουν 3-4 σημεια που μπορεις να διακρινεις μικρα κενα.

Το γαργαλοτραβηγμα συνεχιζει αλλα σε μικροτερη εκταση και οχι τοσο εντονα.

αυτα.

Attached Files:

14. NoRain

NoRain New Member

φωτογραφιες μετα απο 2 μηνες.

Το "γαργαλημα" και το μικροτραβηγμα συνεχιζει.
    Η περιοχη εχει καποια ερυθροτητα αλλα δεν ειναι παντα τοσο εντονη και εμφανη.

Παντως δεν ξερω αν συνεχισουν να πεφτουν αλλα σιγουρα η περιοχη δεν εχει αδειασει εντελως.
    Βαζω μινοξιδιλη 5% 2 φορες την ημερα συμφωνα με τις οδηγιες.

Attached Files:

15. piros75

piros75 Well-Known Member

άχαρη περίοδος αυτοί οι μήνες μεταξύ 2-4 πραγματικά δεν θέλω ούτε να τους θυμάμαι... υπομονή και τα καλά έρχονται.

Μοιραστείτε τη σελίδα