Norain, fue, 2294 grafts, 4/5/2018

koumparos

Well-Known Member
tsek μπλουζακι να βγαλεις...we love ahc ...o_O
ελεος δηλαδη

@καλα φενεται να πηγε...βαλε ποιο φωτεινες φωτο....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tsek

Well-Known Member
Δες ποσο κενο κάλυψε με 2.300 grafs ρε φιλε
Screenshot_20190112-024940_Samsung Internet.jpg
 

Tsek

Well-Known Member
Δεν κολλάει η σύγκριση αλλα πες τα και όλα. Φίνα και αλλα
6 χιλιαρικα μείον η τσέπη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NoRain

Member
Επανερχομαι στο θεμα 2+ χρονια μετα την επεμβαση (αν και η φωτο ειναι τραβηγμενη πριν 8 μηνες)
Δειχνω το πως καθονται τα μαλλια στο προσωπο και πως εχουν καλυψει την περιοχη.

Τα συναισθηματα μου μετα απο αυτο το διαστημα ειναι αναμεικτα.
Απο την μια σιγουρα καλυφθηκε μια μεγαλη περιοχη και η εικονα μου δεν εχει καμια σχεση με αυτην που ηταν.

Απο την αλλη νιωθω οτι λειπει αυτο το κλικ παραπανω που θα μπορουσα να πετυχω. Και αναφερομαι στην οριοθετηση της hairline.
Θα την προτιμουσα ενα κλικ ελαφρως πιο κατω. Ειχα μαλιστα ποσταρει και μια φωτογραφια, οπου διακρινεται μια τριχα (προφανως απο τις παλιες εποχες) λιγο πιο κατω απο την καινουργια γραμμη.
Η τριχα παραμενει ακομα στη θεση της και μεγαλωνει κανονικα.

Το ειχα κανει θεμα στην κλινικη σε καποια επανεξεταση και η απαντηση ηταν οτι "ε , εχεις μεγαλο μετωπο. Αν κατεβαιναμε κιαλο επρεπε μετα να γεμισουμε και τα πλαινα."

Κατα τον αρχικο σχεδιασμο, τραβηχθηκε μια αρχικη γραμμη, Εδωσα μια διορθωση να κατεβει λιγο πιο κατω για να καλυψουμε μια τριχα που προυπηρχε. ΟΚ μου ειπε ενταξει. Και σχεδιασε το υπολοιπο κομματι με ψιλοανοιχτους κροταφους με την δικαιολογια: θα το κανω ετσι γιατι εχεις μακροστενο κεφαλι και θα σου πηγαινει.

Δεν ειχα καποια αντιρρηση σε ολα αυτα, καθως:
1. Το κομματι των κροταφων απο πριν δε με απασχολουσε τοσο. Με βαση αυτα που παρατηρουσα γυρω μου θεωρουσα οτι δεν ειναι και τοσο σημαντικο στην εικονα, καθως ειναι και κατι που δεν φαινεται με την πρωτη ματια και σαφως δινει και μια οικονομια στα grafts.
2. Ειχα επηρεαστει για να πω την αληθεια απο την αποψη συμφορουμιτων εδω μεσα που προτειναν να μην κατεβει πολυ η hairline. Οποτε εκεινη τι στιγμη τα σκεφτηκα ολα αυτα και εμεινα στην επιλογη που σχεδιαστηκε.

Ολα αυτα εγιναν σε διαστημα σιγουρα πολυ κατω των 5 λεπτων.
Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι σιγουρα σε ολο το σχεδιασμο υπηρξε μια προχειροτητα. Δεν δωθηκαν 2-3 εναλλακτικοι σχεδιασμοι ωστε να επιτευχθει το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα. Και φυσικα αυτα τα 3 λεπτα , αποτυπωνονται πλεον στο κεφαλι μου.

Δεν ξερω ποσο αυτο μπορει να φανει απο την φωτογραφια, καθως παιζει και μεγαλο ρολο η γωνια και το κουρεμα, αλλα για μην πειτε οτι ειμαι υπερβολικος σκεφτειτε οτι υπαρχουν ατομα που συναναστρεφομαι που δεν εχουν καταλαβει τιποτα, και φαλακρο με ανεβαζουν, φαλακρο με κατεβαζουν!
 

Συνημμένα

  • IMG_20191231_164002.png
    IMG_20191231_164002.png
    99.4 KB · Προβολές: 279
  • IMG_20191231_164002.jpg
    IMG_20191231_164002.jpg
    83.3 KB · Προβολές: 288

manly_Man

Well-Known Member
δεν φαινεται παντως και τοσο ψηλο το μετωπο σου... αν το κατεβαζες και αλλο σιγουρα θα χρειαζοσουν και περισσοτερα μοσχευματα....ποσα εκατοστα ειναι η αποσταση απο το κεντρο της hairline μεχρι το πανω μερος των φρυδιων;

Y.Γ. κουρεψε λιγο τα πλαινα να μακρυνει το προσωπο σου...
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: spi

Harris_G

Well-Known Member
Καταλαινω τους προβληματισμους σου, αλλαξε styling και θα βελτιωσεις αρκετα την επιφανεια που σε απασχολει.
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν υπάρχει κανένας λόγος να αυθυποβάλλεσαι, μια χαρά είσαι από τα επιτυχημένα περιστατικά και με τέτοιο μαλλί κάνεις ότι θέλεις.
 
  • Like
Reactions: spi

Georgie

Well-Known Member
Φίλε καλησπέρα.
Μια χαρά το βλέπω το αποτέλεσμα σου με βάση τα τριχοθυλακια που έβαλες σε μια συνέδρια.
Οι περισσότεροι που εχουν κανει μεταμοσχευση μαλλιων θέλουν το κλικ παραπάνω μετα το τελικό αποτέλεσμα .
Άλλοι δικαίως και άλλοι αδίκως .
Εξαρτάται το πως βλεπεις το ποτήρι .
Καλυτερα να εχεις πιο ψηλά τη hairline ώστε εάν ποτε στο μέλλον ξαναμπεις στη διαδικασία να εχεις χώρο για βελτίωση.
Το προβλημα θα ηταν η χαμηλή hairline που δε θα έδειχνε καλή και θα βρισκόσουν σε προβλημα .
 
  • Like
Reactions: spi

Xristoforaz

Well-Known Member
Επανερχομαι στο θεμα 2+ χρονια μετα την επεμβαση (αν και η φωτο ειναι τραβηγμενη πριν 8 μηνες)
Δειχνω το πως καθονται τα μαλλια στο προσωπο και πως εχουν καλυψει την περιοχη.

Τα συναισθηματα μου μετα απο αυτο το διαστημα ειναι αναμεικτα.
Απο την μια σιγουρα καλυφθηκε μια μεγαλη περιοχη και η εικονα μου δεν εχει καμια σχεση με αυτην που ηταν.

Απο την αλλη νιωθω οτι λειπει αυτο το κλικ παραπανω που θα μπορουσα να πετυχω. Και αναφερομαι στην οριοθετηση της hairline.
Θα την προτιμουσα ενα κλικ ελαφρως πιο κατω. Ειχα μαλιστα ποσταρει και μια φωτογραφια, οπου διακρινεται μια τριχα (προφανως απο τις παλιες εποχες) λιγο πιο κατω απο την καινουργια γραμμη.
Η τριχα παραμενει ακομα στη θεση της και μεγαλωνει κανονικα.

Το ειχα κανει θεμα στην κλινικη σε καποια επανεξεταση και η απαντηση ηταν οτι "ε , εχεις μεγαλο μετωπο. Αν κατεβαιναμε κιαλο επρεπε μετα να γεμισουμε και τα πλαινα."

Κατα τον αρχικο σχεδιασμο, τραβηχθηκε μια αρχικη γραμμη, Εδωσα μια διορθωση να κατεβει λιγο πιο κατω για να καλυψουμε μια τριχα που προυπηρχε. ΟΚ μου ειπε ενταξει. Και σχεδιασε το υπολοιπο κομματι με ψιλοανοιχτους κροταφους με την δικαιολογια: θα το κανω ετσι γιατι εχεις μακροστενο κεφαλι και θα σου πηγαινει.

Δεν ειχα καποια αντιρρηση σε ολα αυτα, καθως:
1. Το κομματι των κροταφων απο πριν δε με απασχολουσε τοσο. Με βαση αυτα που παρατηρουσα γυρω μου θεωρουσα οτι δεν ειναι και τοσο σημαντικο στην εικονα, καθως ειναι και κατι που δεν φαινεται με την πρωτη ματια και σαφως δινει και μια οικονομια στα grafts.
2. Ειχα επηρεαστει για να πω την αληθεια απο την αποψη συμφορουμιτων εδω μεσα που προτειναν να μην κατεβει πολυ η hairline. Οποτε εκεινη τι στιγμη τα σκεφτηκα ολα αυτα και εμεινα στην επιλογη που σχεδιαστηκε.

Ολα αυτα εγιναν σε διαστημα σιγουρα πολυ κατω των 5 λεπτων.
Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι σιγουρα σε ολο το σχεδιασμο υπηρξε μια προχειροτητα. Δεν δωθηκαν 2-3 εναλλακτικοι σχεδιασμοι ωστε να επιτευχθει το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα. Και φυσικα αυτα τα 3 λεπτα , αποτυπωνονται πλεον στο κεφαλι μου.

Δεν ξερω ποσο αυτο μπορει να φανει απο την φωτογραφια, καθως παιζει και μεγαλο ρολο η γωνια και το κουρεμα, αλλα για μην πειτε οτι ειμαι υπερβολικος σκεφτειτε οτι υπαρχουν ατομα που συναναστρεφομαι που δεν εχουν καταλαβει τιποτα, και φαλακρο με ανεβαζουν, φαλακρο με κατεβαζουν!
Η hairline φιλε μου επρεπε να κατεβει 1,5 εκατοστο πιο κατω...μπες ξανα για μεταμοσχευση και απαιτησε να σου παρουν πολυ λιγα χρηματα ακομα κι αν ζητηθει να σου εξαγουν 1600 γκραφτς σε μια συνεδρια! Οταν ειναι ψηλα η χερλαιν ο ανθρωπος φαινεται ανοιχτομετωπος και "δικαιολογημενα" καποιοι ασεμνοι χαρακτηρες βρισκουν πατημα να σε κοροιδεψουν (αντι να δουνε τα δικα τους χαλια οπου κι αν εντοπιζονται αυτα)...
Εκει που ειναι η τριχα σου που δεν επεσε και λιγο πιο κατω ζητησε τους να παει η προσθια γραμμη! Πετυχημενο, φυσικο, πυκνο το αποτελεσμα σου αλλα η χερλαιν πρεπει να γινει συμφωνα με τις δικες σου προτιμησεις κι οχι συμφωνα με το σχεδιασμο των ιθυνοντων της κλινικης!
 

Georgie

Well-Known Member
Η hairline φιλε μου επρεπε να κατεβει 1,5 εκατοστο πιο κατω...μπες ξανα για μεταμοσχευση και απαιτησε να σου παρουν πολυ λιγα χρηματα ακομα κι αν ζητηθει να σου εξαγουν 1600 γκραφτς σε μια συνεδρια! Οταν ειναι ψηλα η χερλαιν ο ανθρωπος φαινεται ανοιχτομετωπος και "δικαιολογημενα" καποιοι ασεμνοι χαρακτηρες βρισκουν πατημα να σε κοροιδεψουν (αντι να δουνε τα δικα τους χαλια οπου κι αν εντοπιζονται αυτα)...
Εκει που ειναι η τριχα σου που δεν επεσε και λιγο πιο κατω ζητησε τους να παει η προσθια γραμμη! Πετυχημενο, φυσικο, πυκνο το αποτελεσμα σου αλλα η χερλαιν πρεπει να γινει συμφωνα με τις δικες σου προτιμησεις κι οχι συμφωνα με το σχεδιασμο των ιθυνοντων της κλινικης!
Καλά οι ιθύνοντες της κλινικής δεν έκαναν και κανά τρελό σχεδιασμό . 3 λεπτά max λεει ο φίλος. Αυτο μετανιώνει.
Εγω θα του πω οτι ηταν τυχερός επειδή η προχειρότητα αυτη ευτυχώς που δεν αποτυπώθηκε στο τελικό αποτέλεσμα.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Καλά οι ιθύνοντες της κλινικής δεν έκαναν και κανά τρελό σχεδιασμό . 3 λεπτά max λεει ο φίλος. Αυτο μετανιώνει.
Εγω θα του πω οτι ηταν τυχερός επειδή η προχειρότητα αυτη ευτυχώς που δεν αποτυπώθηκε στο τελικό αποτέλεσμα.
Κι εμενα γρηγορος ηταν ο σχεδιασμος..μπηκε 1 λεπτο πριν ξεκινησει η επεμβαση ο ιδιος ο κυριος Βεκρης..και με ενα μπλε μαρκαδορο μου σχεδιασε τη χερλαιν..διαφωνουσα αλλα τι να πω? Να αρνηθω? Να διαφωνησω εμπρακτα? Ας πουμε οτι τον εμπιστευθηκα! Μετα απο 4 χρονια στην lp αν και διαφωνησε ο γιατρος, μου κατεβασε τη χερλαιν αλλα θεωρω μη επιτυχημενο το αποτελεσμα μου εκει..διοτι ηθελα να παρει περισσοτερα μοσχευματα συμφωνα με τα 3000 ευρω που ελαβε!
 

manly_Man

Well-Known Member
Η hairline φιλε μου επρεπε να κατεβει 1,5 εκατοστο πιο κατω...μπες ξανα για μεταμοσχευση και απαιτησε να σου παρουν πολυ λιγα χρηματα ακομα κι αν ζητηθει να σου εξαγουν 1600 γκραφτς σε μια συνεδρια! Οταν ειναι ψηλα η χερλαιν ο ανθρωπος φαινεται ανοιχτομετωπος και "δικαιολογημενα" καποιοι ασεμνοι χαρακτηρες βρισκουν πατημα να σε κοροιδεψουν (αντι να δουνε τα δικα τους χαλια οπου κι αν εντοπιζονται αυτα)...
Εκει που ειναι η τριχα σου που δεν επεσε και λιγο πιο κατω ζητησε τους να παει η προσθια γραμμη! Πετυχημενο, φυσικο, πυκνο το αποτελεσμα σου αλλα η χερλαιν πρεπει να γινει συμφωνα με τις δικες σου προτιμησεις κι οχι συμφωνα με το σχεδιασμο των ιθυνοντων της κλινικης!
christofer, η hairline δεν μπαινει εκει που μας αρεσει αλλα εκει που πρεπει, αναλογως το προβλημα....μια χαμηλη hairline θα ετρωγε πολλα μοσχευματα για να γινει αρκετα πυκνη τα οποια θα χρησιμευαν σε αλλες περιοχες που μελλοντικα να υπηρχε θεμα...επισης θα φαινοταν πολυ εντονη η διαφορα με το πριν...οποτε ο σχεδιασμος πρεπει να γινεται παντα λαμβανοντας υποψιν την ηλικια του ασθενη και το προβλημα αραιωσης που εχει.
 
  • Like
Reactions: tol
Μπλουζα