Το ποτάμι δεν γυρίζει πισω...

Gio

New Member
Flippy είπε:
Μάλλον εσύ χρειάζεσαι μαθήματα γραμματικής.

Δεν είπε κανείς ότι ισχυρίστηκες πως έχει βρεθεί η μόνιμη λύση στην τριχόπτωση. Αυτό που ισχυρίζεσαι είναι ότι οι επιστήμονες ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ να βρεθεί η μόνιμη λύση. Και σου λέω πολύ απλά ότι αυτά που λες είναι μπούρδες.

Ευχαριστώ.


GOMI είπε:
Το δικό σου επιχείρημα είναι ότι μία παθολογική κατάσταση μπορεί να λυθεί με κάτι αντίστοιχο του να τρως τραχανά. Επηρεάστηκες από τις πορτοκαλοθεραπείες του λύδιου;

Το τόνισα πως ήταν ένα τυχαίο παράδειγμα, αλλά μιας και δεν έχεις επιχειρήματα προτιμάς την πλάγια οδό, μέσω της ειρωνείας.
Γνωστή τακτική στενόμυαλου.
Ή ξέρεις ο ίδιος καμία πάθηση που να γιατρεύεται με συγκεκριμένη διατροφή;

Όχι φίλε, εδώ έχεις δίκαιο.
Αν έχεις ζάχαρο, τρώγε αβέρτα γλυκά, κανένα πρόβλημα.
Αν έχεις χοληστερίνη, τάραξε τα τηγανιτά, κανένα πρόβλημα.
Αν έχεις έλλειψη ενζύμου G6 PD τρώγε αέρα φάβα και κουκιά.
Αν έχεις κοιλιοκάκη τρώγε ότι περιλαμβάνει γλουτένη χωρίς σταματημό...
Τέσπα, δεν θεωρώ ότι είσαι σοβαρό άτομο οπότε δεν καταδέχομαι να συνεχίσω.
Απλά πρέπει να πεις κάτι για να θυμάσαι ότι υπάρχεις.

Πολύ παρωχημένη και αναμενόμενη απάντηση. Η ερώτησή μου είναι (για άλλη μια φορά): μπορείς να ΘΕΡΑΠΕΥΣΕΙΣ μία παθολογική κατάσταση με συγκεκριμένη διατροφή; Να ΘΕΡΑΠΕΥΣΕΙΣ. Ξέρεις τι σημαίνει θεραπεία;



ΙΣΧΥΡΙΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ, ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ. Απλά και ρεαλιστικά. Δηλαδή είναι πιο εύκολο να τροποποιήσεις γεννετικά το dna σου και να εξαλείψεις μορφολογικές ατέλειες, απο το να απομονώσεις ενα συγκεκριμένο γονίδιο που είναι υπεύθυνο για την απώλεια μαλλιών ε; Flippy πλανάσαι πλάνην οικτράν και δεν θα μπω στην διαδικασία να συνεχίσω την αντιπαράθεση μαζί σου.. Αν ήμασταν σε κανένα κανάλι ίσως και να το έκανα προς χάριν τηλεθεάσεως αλλά επί της παρούσης έχω σημαντικότερα πράγματα να κάνω.

Άλλωστε, θα εξετάσω την προσωπικότητα σου.. σε επόμενες απαντήσεις σου. Μέχρι τότε... καληνύχτα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
GOMI είπε:
Τέσπα, δεν θεωρώ ότι είσαι σοβαρό άτομο οπότε δεν καταδέχομαι να συνεχίσω.
Απλά πρέπει να πεις κάτι για να θυμάσαι ότι υπάρχεις.

Θυμαμαι ενα ποστ που ειχες κανει για τα σαλιγκαρια που πεταγονταν σε ξενα φορουμς και αποθαρρυναν τους παντες, μολις καποιος παρατηρουσε κατι που μπορουσε να προσφερει και δεν περιελαμβανε τα αγαπητα φινα/μινοξ.
Σου ειχα πει οτι και εδω εχει τετοια.Οσο περισσοτερο προσπαθεις να προσφερεις και να συζητησεις ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΑ και ΟΜΟΡΦΑ για κατι διαφορετικο,κατι που παρατηρησες ρε αδερφε και θελεις να το μοιραστεις, τοσα περισσοτερα βγαινουν στην επιφανεια για να σε βαλουν στον ισιο δρομο της Μερκ.
Καλο κουραγιο παντως.Θα το χρειαστεις.
 

Flippy

New Member
Ποιοι δεν τους αφήνουν Gio και με τρόπο;

Οι δύο πιθανές απόψεις είναι οι εξής: Α) η ΜΕΡΚ εξαγοράζει τις πατέντες , πράγμα το οποίο δεν μπορεί να κάνει σου εξήγησα γιατί, Β) η ΜΕΡΚ έχει μυστικούς πράκτορες και σκοτώνει κόσμο/καταστρέφει εργαστήρια που πάνε να βγάλουν τη θεραπεία. Το τελευταίο δεν ξέρω αν ισχύει, αν έχεις κάτι κατά νου θα ήθελα να το ακούσω.

vag, σύνελθε... το να λες ότι η ΜΕΡΚ δεν έχει την οικονομική δυνατότητα να εξαγοράσει τον εφευρέτη της θεραπείας για την τριχόπτωση ισοδυναμεί με υποστήριξη της ΜΕΡΚ;

Έχει ενδιαφέρον αυτή η κουβέντα, πάντως, μου θυμίζει τον ευχάριστο χρόνο που περνάω όταν μιλάω με κάτι πιστούς του πάτερ παίσιου.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πολύ παρωχημένη και αναμενόμενη απάντηση. Η ερώτησή μου είναι (για άλλη μια φορά): μπορείς να ΘΕΡΑΠΕΥΣΕΙΣ μία παθολογική κατάσταση με συγκεκριμένη διατροφή; Να ΘΕΡΑΠΕΥΣΕΙΣ. Ξέρεις τι σημαίνει θεραπεία;

Χαίρομαι που δεν σε απογοήτευσα λοιπόν.
Εσύ ξέρεις τι σημαίνει η καλύτερη ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΛΗΨΗ?
Αν σου είχαν πει την αιτία, ίσως να ήσουν σε θέση να το προλάβεις και να το κρατάς υπό έλεγχο, όπως τόσες και τόσες άλλες παθήσεις.
Χαλάμε το νήμα του Κos, γι αυτό σου κάνω την χάρη να σταματήσω εδώ.
H κουβέντα έχει ενδιαφέρον, εσύ δεν έχεις.


Παντού και πάντα φίλε vag...
 

Flippy

New Member
Έλα ρε GOMI, κάνε μου τη χάρη να με ισοπεδώσεις, είναι τόσο πειστικά και κυρίως διασκεδαστικά τα επιχειρήματά σου. Συνέχισε να μου μιλάς για τις προληπτικές τραχανοθεραπείες που έχουν τη δυνατότητα να προλαμβάνουν γεννετικά προκαθορισμένες παθήσεις.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έχει ενδιαφέρον αυτή η κουβέντα, πάντως, μου θυμίζει τον ευχάριστο χρόνο που περνάω όταν μιλάω με κάτι πιστούς του πάτερ παίσιου.
Να υποθέσω είσαι και εσύ φυσιολάτρης?
Τέσπα,
Καληνύχτα φίλε
 

vag25

Well-Known Member
Flippy είπε:
vag, σύνελθε... το να λες ότι η ΜΕΡΚ δεν έχει την οικονομική δυνατότητα να εξαγοράσει τον εφευρέτη της θεραπείας για την τριχόπτωση ισοδυναμεί με υποστήριξη της ΜΕΡΚ;

Δεν ειπα αυτο φιλε μου.Και δεν αφορα μονο εσενα το σχολιο μου ή μονο τα σημερινα ποστ σου..
Οτιδηποτε εκτος απο την ''επιστημη'' για καποιους ειναι τζιζ(ή μαλλον πολυ τζιζ).Και δεν μπορω να καταλαβω το γιατι.
Καποιοι δεν μπορουν να ξανακανουν σεξ με την επιστημονικη φινα και σας πειραζουν πορτοκαλια και βουρτσισματα.
Και μιλαμε για αμοκ,τρελα,ειρωνεια,παθος και μισος για ενα...γαμοπορτοκαλι(μην κολλησεις στο πορτοκαλι οπως με τον τραχανα,παραδειγμα ειναι).

Ειναι αξιοπεριεργο στην καλυτερη.

Τελος παντων.
 

Flippy

New Member
Είναι πολύ "τζιζ" γιατί κάποιοι ανόητοι συνωμοσιολόγοι μπορεί να ακούσουν κάποιους άλλους ανόητους μπουρδολόγους και να πιστέψουν για παράδειγμα ότι το να φοράς αντιηλιακό σου κάνει κακό, να βγουν χωρίς αντιηλιακό στον απαγορευτικά καυτό ήλιο, να καούν 2 φορές και σε 3 χρόνια να πάθουν μελάνωμα.

Ένα απλό παράδειγμα του να απορρίπτεις την καθεστηκυία τάξη πραγμάτων.

ΥΓ: Μπορεί για εσένα που είσαι πολύ έξυπνος (και φαίνεται) το παραπάνω σενάριο να φαντάζει μακρινή πραγματικότητα, για άλλους όμως δεν είναι. Απόψεις που υπάρχει έστω και η υπόνοια ότι θέτουν σε κίνδυνο την ανθρώπινη υγεία πρέπει να τσακίζονται δια ροπάλου και να μπαίνει το θέμα στη σωστή του διάσταση.
 
Ρε παιδιά και συγγνώμη για τη παρεμβαση. εχει ανοιξει ένα θεμα,το οποιο απασχολει και ολα τα αντιστοιχα φόρουμ του εξωτερικού, ενω υπαρχει και μια ακομα ιδιαιτερότητα σ αυτο το φόρουμ, να υπαρχει ενα αρκετα παλαιό του μέλος που να εχει μπει λίγο πιο βαθεια στη συγκεκριμένη υπόθεση, και απο το οποιο μπορούμε ν αντλήσουμε στο μέλλον αρκετα σημαντικές πληροφορίες. Για να μη γίνει παρεξήγηση, δεν ειμαι ουτε εγω αισιοδοξος οτι θα προκυψει μια λυση στο προβλημα μας, αλλα οπωσδήποτε προσπάθειες που γίνονται απο επιστήμονικες ομάδες και βασιζονται σε μελετες αφορουν πολυ κόσμο εδώ μέσα(και εγω αναμεσα σε αυτους) που πιστευουμε οτι ακόμα και καποια ελαχιστα ευρυματα να προκυψουν απο τετοιες ερευνες ειναι σημαντικα. Δεν ειναι ωραιο να χανομαστε σε εναν ωκεανό σχολίων, για τα οποια υπαρχουν και πολυ πιο σχετικα θεματα ανοιχτα να συζητηθούν αν και τα περισσοτερα ειναι χιλιοειπωμένα(αλήθεια ο παραλληλισμος με το λειζερ για τη μυωπια πρεπει να έχει ειπωθεί χωρις υπερβολη σε πανω απο 20 θέμτα).Το ιδιο ισχύει φυσικα και για όλα τα θέματα που αφορουν νέα-ερευνες και που πολυ σωστα το φορουμ τα εχει διαχωρίσει σε ενα πλαισιο στην αρχική σελίδα.

Θα ζητούσα λοιπόν μια χάρη απο τους συντονιστές, μιας κ ξερω οτι το κάνουν, να μεταφερουν ολα τα τελευταια ποστ(μαζι και το δικο μου βεβαιως) σε καποιο αλλο πιο σχετικό θέμα για να ειναι και οι συμφορουμίτες που έχουν πιάσει τη τελευταια συζήτηση σε θε΄μα που να σχετίζεται αμεσα με τη κουβέντα τους
 

vag25

Well-Known Member
Flippy είπε:
Είναι πολύ "τζιζ" γιατί κάποιοι ανόητοι συνωμοσιολόγοι μπορεί να ακούσουν κάποιους άλλους ανόητους μπουρδολόγους και να πιστέψουν για παράδειγμα ότι το να φοράς αντιηλιακό σου κάνει κακό, να βγουν χωρίς αντιηλιακό στον απαγορευτικά καυτό ήλιο, να καούν 2 φορές και σε 3 χρόνια να πάθουν μελάνωμα.
Δεν ειπα ποτε να μην φερεις αντιρρηση σε αυτο.Και εγω ειχα διαφωνησει τοτε αν θυμασαι με τον Πανο.
Φετος ομως δεν χρησιμοποιησα αντηλιακο.Απλα πηγα απογευμα και καθε φορα ενα μισαωρο πιο πριν.Δεν καηκα ποτε ουτε στο ελαχιστο.(μονο την πρωτη φορα που πηγα μεσημερι,αν και εβαλα αντηλιακο)
Δεν χρειαστηκε αντηλιακο τις επομενες.
Χθες πηγα 3.30 η ωρα και δεν κοκκινησα σε κανενα σημειο του σωματος μου.

Με τις ακραιες αποψεις οπως αυτη του Πανου(καθιστε και ψηθειτε στον ηλιο) φυσικα και διαφωνω και θα πρεπει να διαφωνουν οι περισσοτεροι,γιατι καποιοι μπορει να επηρεαστουν και να παθουν ζημια.

Το θεμα ειναι οτι απο τον τρελοπανο εχω κρατησει 2-3 πραγματα απο τις 100 μπουρδες που πανω στον ενθουσιασμο του ελεγε και μου εχουν κανει καλο.Ακομα και ο ηλιος που δεν του εδινα ποτε αξια με εχει βοηθησει.Αλλα οχι με τον τροπο που το προτεινε ο πανος.
Κρατησα την αρχικη του προταση και εκανα αυτο που πιστευα εγω οτι μπορει να βοηθησει.
Ο ηλιος (που δεν με καιει)λοιπον με εχει βοηθησει στην φαγουρα.Ειναι καρατσεκαρισμενο πλεον.(με αποχη για αρκετες μερες οπου ξαναεμφανιστηκε και σημερα μετα το μπανιο ολα οκ παλι).
Δεν ξερω αν ετυχε.Εγω πιστευω οτι πετυχε.Σιγουρα συνεχιζω να παρατηρω.

Που θελω να καταληξω.Εγω θελω να ακουω τα παντα.Και για τραχανα και για φινα,μινοξ και για βολτες στην εξοχη.ΟΛΕΣ τις αποψεις.

Ο αλλος που παθαινει αμοκ με αυτες που δεν του αρεσουν και τις διωχνει τελικα ,μου χαλαει το φορουμ(δεν εννοω οτι ειναι δικο μου,αλλα ολων μας,αρα και σε ενα βαθμο και δικο μου).

Τελος παντων.
Χαλαμε το thread.
Ελπιζω να πετυχει ο kos.
 

Flippy

New Member
Μία γενικότερη τοποθέτηση για να λήξει εδώ το θέμα: όσο υπάρχει κόσμος που θέτει υπό αμφισβήτηση -με αστεία επιχειρήματα- πράγματα τα οποία πλέον θεωρούνται αποδεδειγμένα και δεδομένα, τόσο περισσότερο θα αργούμε στο να βρίσκουμε λύσεις στα διάφορα προβλήματα.

Σχετικά με το θέμα, επαναλαμβάνω ότι αν θέλει ο KOS να τον πάρουμε όντως στα σοβαρά να φανερώσει την ιδιότητά του (τι είναι; γιατρός; επιστήμονας; απλός μεταφραστής; ) και για ποιον δουλεύει. Ο τρόπος που τοποθετείται εδώ μέσα και αυτά που λέει, με μακροχρόνιες αποχές ενδιάμεσα, είναι το λιγότερο ύποπτος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Μπράβο στον kos. Keep us posted. Χρήστο ξεκινά τα μπαράκια γιατί γεμίσαμε με χαβαλέδες που χαλάνε το φόρουμ. Και κάτι άσχετο για τον ήλιο. Φέτος έκατσα αρκετά στον ήλιο και έκανα φωτολουτρα. Έχω κόψει μινοξ όλο το καλοκαίρι και παίρνω μόνο φινα. Βλέπω πυκνωση τελευταία ενώ δεν παίρνω κανέναν παράγοντα επανεκφυσης.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
@Dimit βλέπω δεν λες να αλλάξεις.. τα ίδια και τα ίδια. Ωραία αφού δεν σε νοιάζει λοιπόν αν φας μόνιμο ban, και αφού το μόνο που σε νοιάζει τελικά εδώ μέσα είναι να τσακώνεσαι και να δημιουργείς εντάσεις, στο καλό και να είσαι καλά.

@One φίλε μας έχεις κουράσει όλους πραγματικά.. δεν λες να το καταλάβεις.. άσε μας ρε άνθρωπε μου και ασχολήσου με την εξεταστική σου. Καλημέρα και στο καλό και πάλι, μαζί και ο "καβάτζα" λογαριασμός σου onewitheverything που έκανες πακέτο χθες ;)
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Προς του υπόλοιπους που δεν κατάλαβαν, ο Gomi για θεραπεία α/α βουρτσίζει το κεφάλι του σε τέτοιο βαθμό που στην αρχή μάτωνε, του πόναγε η κούτρα του και το σκεφτόταν!!!

To μάτωμα αφορούσε το ρολλερ. Σου κάνει εντύπωση προφανώς, αλλά είμαι σίγουρος ότι ο δρόμος ο δικός σου της μεταμόσχευσης, ήταν σίγουρα ένας απλός περίπατος στην εξοχή.

Επομένως gomi θα συμφωνήσω μαζί σου ότι η βλακεία είναι ανίκητη και αυτό είναι επι προσωπικού να ξέρεις!

Η προσωπική επίθεση αγαπητέ μέσα σε ένα απρόσωπο φόρουμ, δείχνει άτομο κομπλεξικό γι αυτό δεν θα στο ανταποδώσω.

Μιλάς εσύ για αφέλεια που βουρτσίζες το κεφάλι σου μέχρι να ματώσει;!! Δεν πάμε καλά εδώ μέσα. Κι αργότερα μου γράφεις ότι ήμουν πλήρως κατευθυνόμενος που έκανα 2 μεταμοσχεύσεις. Εχεις δει φωτος μου μετά τις 2 μεταμοσχεύσεις και το πόσο βελτιωμένος είμαι; Πριν τις μεταμοσχεύσεις το μαλλί μου ήταν ελάχιστα καλύτερο από το δικό σου (όπως το βλέπω σε φωτος στο νήμα σου) και μετά τη φίνα, το μίνοξ και τις μτμ είμαι nw2. Για ποια χειραγώγηση μιλάς και απο ποιους όταν ανέκτησα την αυτοπεποίθηση μου και έχω μαλλί σε σημεία που το είχα χάσει για 6-7 χρόνια; Δες φωτος μου στη σελ.4 του πρώτου νήματος μου να πειστείς.

Δεν χρειάζεται να πεισθώ για τίποτα. Η μεταμόσχευση δεν με ενδιαφέρει και εγώ το όποιο αποτέλεσμα που με κάλυψε το απέκτησα με μόνο 15 ευρώ που έχει μια βούρτσα.
Εσύ με πόσες χιλιάδες ευρώ το απέκτησες? Τι φάρμακα χρειάζεται να παίρνεις για να το συντηρείς? Πόσες μεταμοσχεύσεις θα χρειαστεί να κάνεις ακόμα? Η σύγκρισή σου απέχει όσο η γη απ τον ουρανό.
Μιλάς για μνημόνια που χρειαζόμαστε και βλακείες, αλλά προφανώς δεν σε έχει αγγίξει καθόλου αυτή η κατάσταση και είσαι από τους βολεμένους, γιατί διαφορετικά, αν δεν είχες να φας και έπρεπε να συντηρείς οικογένεια, δεν θα σπαταλούσες χρήματα σε μεταμοσχεύσεις για να καλύψεις τις ανασφάλειές σου.
Και εφόσον μπορούσες και το έκανες, καλώς, αλλά τουλάχιστον μην το παίζεις φιλόσοφος εκ του ασφαλούς στο τι θα κάνει καλό σε έναν ολόκληρο λαό. Έξω απ το χορό πολλά τραγούδια ξέρει.
Τέσπα, ζητώ συγνώμη από τα υπόλοιπα μέλη και τον Chs και δεν θα ξαναποστάρω τίποτα στο παρόν θέμα. Όποιος έχει πρόβλημα μαζί μου μπορεί ελεύθερα να τα εκφράσει μέσω pm.
Από μένα το όλο θέμα, θεωρείται λήξαν.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Τα περισσότερα από τα τελευταία και πάλι ανούσια post διαγράφηκαν και αυτοί που έπρεπε πήραν τον δρόμο τους. Συνεχίστε ομαλά και επί του θέματος παιδιά. Την καλημέρα μου :)
 

nikosgf7

New Member
Καλησπερα και απο εμενα μετα απο πολυ καιρο!!!
Καταρχας φιλε Kos καλωσηρθες και παλι στην παρεα μας αφου η αληθεια ειναι οτι εσυ και καποιοι αλλοι που μας δινεται τα φωτα σας εχουν λειψει εδω και καποιο διαστημα απο το φορουμ...
Η αληθεια ειναι οτι πριν κανα χρονο και με τον κος ειχαμε επικοινωνια μεσω πμ γτ τοτε με βοηθουσε με το ρυ που ειχα τοτε ξεκινησει και μου ελυσε πολλες αποριες και προβληματισμους και σε καμια περιπτωση δν μπορω να πω οτι υπεπεσε στην αντιληψη μου οτι ειναι βαλτος εδω μεσα χωρις ομως να βαζω και το χερι μου στην φωτια(σορρυ φιλε αλλα δν το κανω για κανεναν πλεον:angel:).
Απο τν αλλη σαν κοινοτητα θα πρεπει να αναρωτηθουμε γτ ατομα σαν τον κος ή σαν τν καπα και αλλοι παλαιοτεροι εχουν απομακρυνθει απο τα δρωμενα του φορουμ αυτου???
Τσπ ελπιζω το εγχειρημα σου αυτο να στεφθει απο επιτυχια για να ωφελιηθουμε ολοι μας απο αυτο αν και εχω μαθει να κραταω μικρο καλαθι μετα απο τοσα χρονια ενασχολησης μου με την ραφλα:down
 

Gio

New Member
nikosgf7 είπε:
Καλησπερα και απο εμενα μετα απο πολυ καιρο!!!
Καταρχας φιλε Kos καλωσηρθες και παλι στην παρεα μας αφου η αληθεια ειναι οτι εσυ και καποιοι αλλοι που μας δινεται τα φωτα σας εχουν λειψει εδω και καποιο διαστημα απο το φορουμ...
Η αληθεια ειναι οτι πριν κανα χρονο και με τον κος ειχαμε επικοινωνια μεσω πμ γτ τοτε με βοηθουσε με το ρυ που ειχα τοτε ξεκινησει και μου ελυσε πολλες αποριες και προβληματισμους και σε καμια περιπτωση δν μπορω να πω οτι υπεπεσε στην αντιληψη μου οτι ειναι βαλτος εδω μεσα χωρις ομως να βαζω και το χερι μου στην φωτια(σορρυ φιλε αλλα δν το κανω για κανεναν πλεον:angel:).
Απο τν αλλη σαν κοινοτητα θα πρεπει να αναρωτηθουμε γτ ατομα σαν τον κος ή σαν τν καπα και αλλοι παλαιοτεροι εχουν απομακρυνθει απο τα δρωμενα του φορουμ αυτου???
Τσπ ελπιζω το εγχειρημα σου αυτο να στεφθει απο επιτυχια για να ωφελιηθουμε ολοι μας απο αυτο αν και εχω μαθει να κραταω μικρο καλαθι μετα απο τοσα χρονια ενασχολησης μου με την ραφλα:down

Ένας άνθρωπος μπορεί να λήψει απο οπουδήποτε, για οποιονδήποτε λόγο. Άλλωστε η ζωή βρίσκεται εκτός διαδικτύου και αυτό το γνωρίζουμε όλοι μας. Πολλοί απο εμας άλλωστε βρισκόμαστε εδώ ΚΑΙ για αυτό τον λόγο. Για να βελτιώσουμε την ζωή μας..

Δεν γνωρίζω τον Kos1987 προσωπικά, ούτε τι επαγγέλλεται , ούτε με τι ασχολείται. Ωστόσο, αν πράγματι θέλει να προσφέρει στην κοινότητα με τις ενέργειες του, εγώ θα είμαι ο πρώτος που θα χειροκροτήσει την προσπάθεια και θα του πει ενα μεγάλο μπράβο. Ελπίζω, και θέλω να πιστεύω (αφού εσείς τον γνωρίζεται καλύτερα) οτι πράγματι κάτι καλο πάει να γίνει.. Μέχρι τότε υπομονή, και προσευχή!
 

nikosgf7

New Member
Gio είπε:
nikosgf7 είπε:
Καλησπερα και απο εμενα μετα απο πολυ καιρο!!!
Καταρχας φιλε Kos καλωσηρθες και παλι στην παρεα μας αφου η αληθεια ειναι οτι εσυ και καποιοι αλλοι που μας δινεται τα φωτα σας εχουν λειψει εδω και καποιο διαστημα απο το φορουμ...
Η αληθεια ειναι οτι πριν κανα χρονο και με τον κος ειχαμε επικοινωνια μεσω πμ γτ τοτε με βοηθουσε με το ρυ που ειχα τοτε ξεκινησει και μου ελυσε πολλες αποριες και προβληματισμους και σε καμια περιπτωση δν μπορω να πω οτι υπεπεσε στην αντιληψη μου οτι ειναι βαλτος εδω μεσα χωρις ομως να βαζω και το χερι μου στην φωτια(σορρυ φιλε αλλα δν το κανω για κανεναν πλεον:angel:).
Απο τν αλλη σαν κοινοτητα θα πρεπει να αναρωτηθουμε γτ ατομα σαν τον κος ή σαν τν καπα και αλλοι παλαιοτεροι εχουν απομακρυνθει απο τα δρωμενα του φορουμ αυτου???
Τσπ ελπιζω το εγχειρημα σου αυτο να στεφθει απο επιτυχια για να ωφελιηθουμε ολοι μας απο αυτο αν και εχω μαθει να κραταω μικρο καλαθι μετα απο τοσα χρονια ενασχολησης μου με την ραφλα:down

Ένας άνθρωπος μπορεί να λήψει απο οπουδήποτε, για οποιονδήποτε λόγο. Άλλωστε η ζωή βρίσκεται εκτός διαδικτύου και αυτό το γνωρίζουμε όλοι μας. Πολλοί απο εμας άλλωστε βρισκόμαστε εδώ ΚΑΙ για αυτό τον λόγο. Για να βελτιώσουμε την ζωή μας..

Δεν γνωρίζω τον Kos1987 προσωπικά, ούτε τι επαγγέλλεται , ούτε με τι ασχολείται. Ωστόσο, αν πράγματι θέλει να προσφέρει στην κοινότητα με τις ενέργειες του, εγώ θα είμαι ο πρώτος που θα χειροκροτήσει την προσπάθεια και θα του πει ενα μεγάλο μπράβο. Ελπίζω, και θέλω να πιστεύω (αφού εσείς τον γνωρίζεται καλύτερα) οτι πράγματι κάτι καλο πάει να γίνει.. Μέχρι τότε υπομονή, και προσευχή!

Φυσικα και για οποιοδηποτε αλλο λογο μπορει να λειψει αλλα να εχεις υποψη σ φιλε οτι τοσο εγω οσο και 2 αλλα ατομα απο το φορουμ π συνομιλω απεχουμε για καιρο και παρακολουθουμε σιωπηλα το φορουμ πλεον γτ εχει αλλαξει ρωτα...
Το ιδιο πιστεθω οτι κανουν και αλλα ατομα παλια κεφαλια εδω μεσα που πλεον στρεφομαστε σε ξενα φορουμ....
Τσπ δν θελω να χαλαω αλλο το νημα με εκτος θεματος συζητησεις....
 

Gio

New Member
Φίλε Νίκο, εγω παρακολουθούσα σιωπηλά το φόρουμ εδώ και 5 χρόνια και το αποτέλεσμα είναι να είμαι χειρότερα απο πριν όσον αφορά την κατάσταση των μαλλιών μου, γιατί δεν συμμετείχα ενεργά. Αν ρωτούσα, ή αν τολμούσα ίσως τα πράγματα να είναι ήταν διαφορετικά. Η διστακτικότητα φέρνει την έλλειψη δράσεως. Αποφάσισα λοιπόν να προσφέρω και εγω -με οτι γνώσεις έχω σε αυτή την άνιση μάχη- για να βοηθηθεί περισσότερος κόσμος.

Το "έχει αλλάξει ρώτα" δεν το καταλαβαίνω, και θα σε παρακαλούσα να μου το αναλύσεις, αν δεν θέλεις δημόσια τότε σε pm. Ακόμα και αν έτσι είναι όμως, δεν αποτελεί καμία δικαιολογία για αποχή. Η οπισθοχώρηση ανθρώπων που γνωρίζουν το αντικείμενο, δίνει χώρο και χρόνο σε άτομα παντελώς άσχετα να μπουν απο το "παράθυρο" και να δημιουργούν προβλήματα.

Ας γίνουμε όλοι μια γροθιά λοιπόν, και ας αγκαλιάσουμε την προσπάθεια. Οι ξένοι δεν είναι καλύτεροι απο εμας..
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
nikosgf7 είπε:
Απο τν αλλη σαν κοινοτητα θα πρεπει να αναρωτηθουμε γτ ατομα σαν τον κος ή σαν τν καπα και αλλοι παλαιοτεροι εχουν απομακρυνθει απο τα δρωμενα του φορουμ αυτου???

Να σου λύσω την απορία:

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=l6g14jhG4MA[/video]
 
Μπλουζα