Zinc oxide 10%!!!!

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
edyuser1 είπε:
παιδια και εμενα κατι με εκανε το zinc η 15 μινοξ απολυτος τιποτα.καπα η μια 15 μινοξ gainhair εκει στο καπακι ειχε σταξει λες να χαλασε?

δεν χαλασε.
σε λιγους μηνες θα τα εχω κοτσιδα,(εδω γελαμε:p)
οι ερευνες δεν μας τα λενε ολα,εγω στην πραξη βλεπω οτι ο ψευδαργυρος ξεπερναει την μινοξιδιλη,το dual gen15% χανει πανηγυρικα απο το zinco 10%
 

edyuser1

Active Member
ναι εχεις δικιο λοιπον κανω ρολερ και μτα βαζω το ζινκ κροταφους και αυτο οχι καθε μερα και βλεπω οτι υπαρχουν χνουδακια και τριχουλες δλδ πιο χοντρες απο τα χνουδακια αυτα με μινοξ τα ειχα ξεχασει και στο υπολοιπο κεφαλι βαζω κιρκλαντ
 

gianniskritikos2

Active Member
καπα κανεις λαθος οι ερευνες τελικα τα λενε ολα.. διοτι ηταν εφαρμογη απο σαμποοαν και συγκρινοτανε με μινοχ θεωρισαμε οτι υπερβαλουν και περιμεναμε ολοι να δουμε τα αποτελεσματα της ερευνας με λοσιον... μονο που η λοσιον δεν συγκρινεται με σαμποοαν...


περιμεναμε οτι η λοσιον θα ειχε το αποτελεσμα στα μεσα της μινοχ δηλαδει το αποτελεσμα που λεγανε οτι θα κανανε τα σαμποαν με 1% ζινκ.... ομως εμεις μιλαμε για λοσιον αρα πολυ πιθανο οι ερευνες να λεγανε την αληθια οσο κουφο και αν φενεται οτι ναι με ενα σαμποαν μπορει κανεις να δει ρεγκρουθ...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
καπα κανεις λαθος οι ερευνες τελικα τα λενε ολα.. διοτι ηταν εφαρμογη απο σαμποοαν και συγκρινοτανε με μινοχ θεωρισαμε οτι υπερβαλουν και περιμεναμε ολοι να δουμε τα αποτελεσματα της ερευνας με λοσιον... μονο που η λοσιον δεν συγκρινεται με σαμποοαν...


περιμεναμε οτι η λοσιον θα ειχε το αποτελεσμα στα μεσα της μινοχ δηλαδει το αποτελεσμα που λεγανε οτι θα κανανε τα σαμποαν με 1% ζινκ.... ομως εμεις μιλαμε για λοσιον αρα πολυ πιθανο οι ερευνες να λεγανε την αληθια οσο κουφο και αν φενεται οτι ναι με ενα σαμποαν μπορει κανεις να δει ρεγκρουθ...


με αυτην την οπτικη γωνια ναι.
δεν γινανε ερευνες για τον ψευδαργυρο,ουσιαστικα εδω σε αυτο το φορουμ δοκιμαστηκε για πρωτη φορα σε κρεμα,λοσιον.
εμενα μου κανει εντυπωση η αποκρυψη της αληθειας ομως.
ο ψευδαργυρος δινει περισσοτερο regrowth απο την μινοξιδιλη,δεν ξερω ακομα αν δουλευει το ιδιο σε ολους


το therd ειναι μολις δυο μηνων,χρονια μας πολλα
 

gianniskritikos2

Active Member
χρονια πολλα!:) αντε να τα εκατοστισει ετσι θα σημαινει οτι αξηζει πραγματικα τον κοπο καθως για 100 χρονια δεν θα εχει βγει κατι καλυτερο!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
χρονια πολλα!:) αντε να τα εκατοστισει ετσι θα σημαινει οτι αξηζει πραγματικα τον κοπο καθως για 100 χρονια δεν θα εχει βγει κατι καλυτερο!

στον εκτο μηνα θα εχουμε σαφη οικονα,θα οργανωσουμε συνεδρεια οπως κανουν οι ερευνητες(θα παιζουμε ταβλι και σκακι δηλαδη) :5m:
θα προωθουμε θεραπειες των χιλιαδων ευρω:18m:
θα εχουμε σπονσορες:21m:
τριχες:1m:
 

thimios72

Member
kapa είπε:
edyuser1 είπε:
παιδια και εμενα κατι με εκανε το zinc η 15 μινοξ απολυτος τιποτα.καπα η μια 15 μινοξ gainhair εκει στο καπακι ειχε σταξει λες να χαλασε?

δεν χαλασε.
σε λιγους μηνες θα τα εχω κοτσιδα,(εδω γελαμε:p)
οι ερευνες δεν μας τα λενε ολα,εγω στην πραξη βλεπω οτι ο ψευδαργυρος ξεπερναει την μινοξιδιλη,το dual gen15% χανει πανηγυρικα απο το zinco 10%
καπα ξεκιναω σημερα ρολλερ 0,75mm μαζι με κρεμα και ρεβιβο, οι κινησεις στο ρολλερ οπως λες στην πρωτη σελιδα?
Και με τη το αποστειρωνεις?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
thimios72 είπε:
καπα ξεκιναω σημερα ρολλερ 0,75mm μαζι με κρεμα και ρεβιβο, οι κινησεις στο ρολλερ οπως λες στην πρωτη σελιδα?
Και με τη το αποστειρωνεις?
πολυ ζεστο νερο απο την βρυση,ενα περασμα με οινοπνευμα,τιναγμα
 

gianniskritikos2

Active Member
ζητω συγνωμη αν ειμαι τελειως ακυρος ψαχναμε για μια λοσιον που να περιεει χαλκο για να βαζουμε σε τοπικο τον χαλκο οπως με τον ζινκ ... το tricomin χρισιμοποιει πεπτιδια χαλκου και θεωριτε ος regrowth stimuland αμα δινει ρεγκ δινει και ο ζινκ και ειναι και μπλεκερ τοτε μαλλον λογικα δεν θα πρεπε να ειναι τοπ θεραπια η το τρικομιν δεν εχει να κανει με αυτο που θελουμε?
 
gianniskritikos2 είπε:
ζητω συγνωμη αν ειμαι τελειως ακυρος ψαχναμε για μια λοσιον που να περιεει χαλκο για να βαζουμε σε τοπικο τον χαλκο οπως με τον ζινκ ... το tricomin χρισιμοποιει πεπτιδια χαλκου και θεωριτε ος regrowth stimuland αμα δινει ρεγκ δινει και ο ζινκ και ειναι και μπλεκερ τοτε μαλλον λογικα δεν θα πρεπε να ειναι τοπ θεραπια η το τρικομιν δεν εχει να κανει με αυτο που θελουμε?

Αν ισχυει αυτο που λες ειμαστε κομπλε...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Turbobox

New Member
Πήγα να πάρω οινόπνευμα για την αραίωση κι είχε το μπλε, το αλκοολούχο και καθαρό . Πήρα το καθαρό και πάω στο ταμείο και μου λέει 10 ευρώ... WTF? το έδωσα πίσω..
 

orestis

Member
Turbobox είπε:
Πήγα να πάρω οινόπνευμα για την αραίωση κι είχε το μπλε, το αλκοολούχο και καθαρό . Πήρα το καθαρό και πάω στο ταμείο και μου λέει 10 ευρώ... WTF? το έδωσα πίσω..

Το καθαρο οινοπνευμα ειναι πανακριβο. Εγω ειχα παει να παρω στο super market και ειχε ενα μικρο μπουκαλακι 19 ευρω αν θυμαμαι καλα. Εννοειτε οτι δεν το πηρα.
 

Turbobox

New Member
gianniskritikos2 είπε:
πηγεναι σε φαρμακιο


πρεπει να χει κανα 3ευρο νομιζω εκει



Τι οινόπνευμα είναι αυτό; και τόση διαφορά στη τιμή;

orestis είπε:
Το καθαρο οινοπνευμα ειναι πανακριβο. Εγω ειχα παει να παρω στο super market και ειχε ενα μικρο μπουκαλακι 19 ευρω αν θυμαμαι καλα. Εννοειτε οτι δεν το πηρα.

Ναι κι εγώ σε super market πήγα μια σταλιά μπουκαλάκι και λέω άντε κάνα 2 ευρώ να κάνει και μου λέει 10..
 

gianniskritikos2

Active Member
καθαρο οινοπνευμα ειναι συγκεκριμενα το συγκεκριμενο το ειχε ανεβασει η ο καπα η ο weznμε τα προιοντα για να φτιαχτει η λοδιον μισο να το βρω


http://www.hairlossgr.com/forum/thread-7919.html?highlight=zink με ροζ γραμματα φαρμεκεφτικο οινοπνευμα
 

3746741

Member
ερωτηση προς τον καπα!

ξερω οτι ειναι οφτοπικ,αλλα δεν ηξερα που να την γραψω.....

θυμαμαι παλιοτερα που ειχες βαλει μια φωτο με ερεθισμο που ειχες στο χερι σου.....

αν θυμαμαι καλα στο ειχε προκαλεσει η προπυλενγλυκολη......

πως το αντιμετωπισες???

εβαλες καποια αλοιφη??

εχω βγαλει κ εγω εδω κ 1/1,5 μηνα κ καθε μερα παει κ χειροτερα.....
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
3746741 είπε:
ερωτηση προς τον καπα!

ξερω οτι ειναι οφτοπικ,αλλα δεν ηξερα που να την γραψω.....

θυμαμαι παλιοτερα που ειχες βαλει μια φωτο με ερεθισμο που ειχες στο χερι σου.....

αν θυμαμαι καλα στο ειχε προκαλεσει η προπυλενγλυκολη......

πως το αντιμετωπισες???

εβαλες καποια αλοιφη??

εχω βγαλει κ εγω εδω κ 1/1,5 μηνα κ καθε μερα παει κ χειροτερα.....
ηταν απο την προπυλαινογλυκολη της μινοξιδιλης,δεν το ειχα καταλαβει στην αρχη απο τι το επαθα,εβαλα κρεμα fungoral με απεορο ελαχιστα αποτελεσματα,πολυ καλη δουλεια εκανε η daktodor.
οταν καταλαβα απο τι ειναι εβαλα λαστιχενιο γαντι μιας χρησης και σε λιγες μερες υποχωρησε
 

3746741

Member
kapa είπε:
3746741 είπε:
ερωτηση προς τον καπα!

ξερω οτι ειναι οφτοπικ,αλλα δεν ηξερα που να την γραψω.....

θυμαμαι παλιοτερα που ειχες βαλει μια φωτο με ερεθισμο που ειχες στο χερι σου.....

αν θυμαμαι καλα στο ειχε προκαλεσει η προπυλενγλυκολη......

πως το αντιμετωπισες???

εβαλες καποια αλοιφη??

εχω βγαλει κ εγω εδω κ 1/1,5 μηνα κ καθε μερα παει κ χειροτερα.....
ηταν απο την προπυλαινογλυκολη της μινοξιδιλης,δεν το ειχα καταλαβει στην αρχη απο τι το επαθα,εβαλα κρεμα fungoral με απεορο ελαχιστα αποτελεσματα,πολυ καλη δουλεια εκανε η daktodor.
οταν καταλαβα απο τι ειναι εβαλα λαστιχενιο γαντι μιας χρησης και σε λιγες μερες υποχωρησε

εβαλα κ εγω λαστιχενιο γαντι κ δεν υποχωρει....εχω που βαζω μινοξ με γαντι 15 μερες κ τιποτα....
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
3746741 είπε:
εβαλα κ εγω λαστιχενιο γαντι κ δεν υποχωρει....εχω που βαζω μινοξ με γαντι 15 μερες κ τιποτα....
βαλε διπλο και χρησιμοποιησε daktodor στον ερεθισμο,ειναι πολυ αποτελεσματικη σε τετοιες καταστασεις.
δες αυτην http://genhair.com/index.php?route=product/product&path=4&product_id=11 την μινοξιδιλη.
χωρις pg και super τιμη
 
Μπλουζα