Zelig. FUE, 3822g, 31-07/2021-01/08/2021

oreo

Well-Known Member
Προφανώς και υπάρχει βελτίωση από την αρκετα άσχημη εικόνα του πρώτου μήνα και σίγουρα θα βελτιωθεί και άλλο . Σε σχέση όμως με την προ μμ εικόνα απέχει , φυσικά δεν περιμένουμε η δοτρια να έχει την ίδια πυκνότητα και λογικο είναι αφού αφαιρέθηκαν σχεδόν 4000graft από μια ''προβληματικη'' δοτρια , αλλά βλέπω μια ανομοιογενή δοτρια με μικροκενα σε διάφορα σημεία, πιθανόν οι φωτογραφία να τα υπερτονίζει. Επίσης εκτός από δοτρια , ενα σοκ βλέπω και στα μαμά μαλλιά που υπήρχαν μπροστά.
Πιστεύω πως η μμ αυτή ήταν αρκετά επιθετική και είχε μεγάλο ρίσκο και είναι στην φιλοσοφία του συμπαθεστατου Τυρκαλα αυτό το ρίσκο.
Εξαπατά και το χρώμα πολύ, σχετικά με το σοκ λος που λες στην μπροστινή περιοχή. Μπορεί και να μην υφίσταται.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Βάζω ένα πριν-μετα στους σχεδόν 5 μήνες. Εδώ φαίνεται ότι ήδη το crown και το mid έχουν εμφανή διαφορά με το πριν. Αναμένουμε την εξέλιξη όμως τους επόμενους μήνες.
Προβολή συνημμένου 43826
Ναι εννοείται απλά στην δοτρια δεν είναι τόσο ευδιάκριτο
 

jersey

Well-Known Member
Ναι εννοείται απλά στην δοτρια δεν είναι τόσο ευδιάκριτο
Έχεις δικιο για το χρώμα. Εχει πολλές άσπρες τριχες στη δότρια και αλλού μαύρες. Και με αυτή την αντίθεση θα νομίζει κάποιος οτι έχει κενά εκεί που φαίνονται οι άσπρες. Και το μήκος της δότριας ειναι μικρότερο σε σχέση με της προ μμ φωτογραφίες. Σύγκριση σωστή δεν μπορεί να γίνει.
 

alex7

Well-Known Member
Η δότρια φαινόταν κρανίου τόπος μετά την μμ.Εδώ είχαμε κάνει εκτεταμένη ανάλυση .Καμία σχέση τώρα και θα βελτιωθεί και άλλο
 

zelig

Member
Από μπροστά με hairline δεν έβαλες φωτογραφία. Βάλε και μία τέτοια.
Ναι θα βάλω αύριο! Τράβηξα και σήμερα μία αλλά το αποτέλεσμα από μπροστά φαινόταν υπέρ του δέοντος κολακευτικό λες και έχω μηδενικό πρόβλημα, οπότε θέλω να τραβήξω μια πιο "αποκαλυπτική"
 

zelig

Member
Έχεις δικιο για το χρώμα. Εχει πολλές άσπρες τριχες στη δότρια και αλλού μαύρες. Και με αυτή την αντίθεση θα νομίζει κάποιος οτι έχει κενά εκεί που φαίνονται οι άσπρες. Και το μήκος της δότριας ειναι μικρότερο σε σχέση με της προ μμ φωτογραφίες. Σύγκριση σωστή δεν μπορεί να γίνει.
Ισχύει 100% αυτό που λες. Δυστυχώς το μαλλί μου παρουσιάζει σχεδόν τριχρωμία με σημεία όπου είναι πιο καστανό με πολλές διάχυτες λευκές τρίχες και κάποιες μαύρες (!)
Αύριο μαζί με την μπροστινή φωτό θα βάλω και μια super κοντινή της δοτριας
 

Pan77

Active Member
Η βελτίωση στην δότρια είναι εμφανής. Μακάρι να φτιάξει και άλλο όσο υπάρχουν περιθώρια. Από θέμα φύτρωσης πως το βλέπεις? Έχεις αρχίσει να βλέπεις τρίχες να εμφανίζονται?
 

Neverwinter

Active Member
Καλή χρόνια φίλε Ζελιγκ ,
Πολύ μεγάλη διαφορά από τις 90 μέρες , μπράβο ! Πάνω κάτω και εγώ στην ίδια φάση είμαι και είμαι σίγουρος όταν βλέπεις τον καθρέφτη και χαμογελάς !!! Εύχομαι και η συνέχεια να πάει το ίδιο καλά !!!

Καλή χρονιά παιδιά σε όλους. Εύχομαι να σας βρει το '22 με υγεία και να κυλήσει με χαρά για όλους μας. Ή τελοσπάντων με λιγότερα προβλήματα.
Παραθέτω μερικές φωτογραφίες έχοντας συμπληρώσει 150 μέρες (περίπου 5 μήνες) από τη μεταμόσχευσή μου.
Προβολή συνημμένου 43806
Προβολή συνημμένου 43807
Προβολή συνημμένου 43808
Προβολή συνημμένου 43809
Προβολή συνημμένου 43810
 

zelig

Member
Η βελτίωση στην δότρια είναι εμφανής. Μακάρι να φτιάξει και άλλο όσο υπάρχουν περιθώρια. Από θέμα φύτρωσης πως το βλέπεις? Έχεις αρχίσει να βλέπεις τρίχες να εμφανίζονται?
Η φυτρωση μου έχει ξεκινήσει αρκετά νωρίς ειδικά μπροστά. Στο crown είχα σημεία που το κεφάλι κυριολεκτικά γυαλιζε. Είχε αδειάσει. Θα υπάρξει όμως περαιτέρω εξέλιξη αν όλα πάνε καλά
 

zelig

Member
Καλή χρόνια φίλε Ζελιγκ ,
Πολύ μεγάλη διαφορά από τις 90 μέρες , μπράβο ! Πάνω κάτω και εγώ στην ίδια φάση είμαι και είμαι σίγουρος όταν βλέπεις τον καθρέφτη και χαμογελάς !!! Εύχομαι και η συνέχεια να πάει το ίδιο καλά !!!
Χαίρομαι που μας πάει καλά φίλε μου. Είναι μεγάλο boost στην αυτοπεποίθηση, κακά τα ψέματα. Όταν βλέπεις ένα σχεδόν άδειο σημείο σιγά σιγά να κλείνει. Φυσικά περιμένω το 12μηνο για να κάνω ταμείο, αλλά πιστεύω μέχρι τον 8ο μήνα θα μπορώ να έχω πιο σφαιρική άποψη.
 

andy.k

Active member
Το χρώμα της τρίχας καθιστά πολύ δύσκολο να καταλάβουμε πόσο έχει πυκνώσει η περιοχή, αλλά σίγουρα εχει τεράστια διαφορά το crown με την προ μμ εικόνα. Νομίζω πας πολύ καλά. Όπως είπες και εσύ σε ένα τρίμηνο θα έχεις πιο ολοκληρωμένη εικόνα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Zelig
Είσαι ήδη νωρίς και φαίνεται εντυπωσιακή η διαφορά.
Μπορείς να βάλεις καλύτερες φώτο γιατί μπερδεύει πολύ η τρίχα?
 

zelig

Member
Update με φωτογραφίες 7μηνου - για την ακρίβεια 7 μήνες και 2 βδομάδες. Όλες οι φωτό δίπλα στο τζάμι με τον ήλιο να πέφτει πάνω στο κεφάλι μου με αποτέλεσμα αυτό που βλέπετε να είναι τελείως ξεγυμνωτικό.
PSX_20220313_115916.jpg

PSX_20220313_115840.jpg
PSX_20220313_115916.jpg

IMG_20220313_093258.jpg

IMG_20220313_093251.jpg

IMG_20220313_093243.jpg
 

Bigk

Well-Known Member
Μηδέν εις το πηλίκο. Ποια είναι η άποψή σου;
Όχι και μηδέν εις το πηλίκον ρε φίλε... μια χαρά είναι το αποτέλεσμα του και έχει ακόμα να δώσει .. η τριχα δεν έχει πάρει ακόμα την τελική της μορφή. Είδες την αρχική κατασταση?? Σε ένα εντελώς άδειο καφαλι ο άνθρωπος πλέον έχει μαλλί.. σε σκληρές συνθήκες φωτισμού.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Όχι και μηδέν εις το πηλίκον ρε φίλε... μια χαρά είναι το αποτέλεσμα του και έχει ακόμα να δώσει .. η τριχα δεν έχει πάρει ακόμα την τελική της μορφή. Είδες την αρχική κατασταση?? Σε ένα εντελώς άδειο καφαλι ο άνθρωπος πλέον έχει μαλλί.. σε σκληρές συνθήκες φωτισμού.

Εντάξει, να μην πω μηδέν που όντως είναι υπερβολικό, να πω 30 εις το πηλίκο; Μακάρι να έχει να δώσει ακόμα πλέον των 7 μηνών. Δεν μου αρέσει η δουλειά που έχει γίνει πάντως στο πίσω μέρος του κεφαλιού. Ίσως βέβαια φταίει ο φωτισμός που είναι υπερβολικός. Ας μας απαντήσει ο φίλος που το βλέπει κάθε μέρα σε όλες τις εκφάνσεις του.
 

Neverwinter

Active Member
Εντάξει, να μην πω μηδέν που όντως είναι υπερβολικό, να πω 30 εις το πηλίκο; Μακάρι να έχει να δώσει ακόμα πλέον των 7 μηνών. Δεν μου αρέσει η δουλειά που έχει γίνει πάντως στο πίσω μέρος του κεφαλιού. Ίσως βέβαια φταίει ο φωτισμός που είναι υπερβολικός. Ας μας απαντήσει ο φίλος που το βλέπει κάθε μέρα σε όλες τις εκφάνσεις του.
Εγώ πιστεύω έχει δίκιο ο Bigk , αν δεις τις πρώτες φωτογραφίες πίσω δεν είχε τίποτα , και τώρα λίγο το χτένισμα που έχουν κολλήσει τρίχες μεταξύ τους λίγο το φως που είναι από πάνω δεν δείχνει πραγματικά όπως είναι το αποτέλεσμα , αν κουρευτεί λίγο και δεν είναι κολλημένα τα μαλλιά μεταξύ τους θα δείχνει πολύ διαφορετικό !
 

tasos33

Well-Known Member
Με την ευκαιρία θα κάνω μια τοποθέτηση σχετικά με την κλινική και την εμπειρία που είχα από την εκεί επίσκεψη μου πριν μερικούς μήνες .

Θα αποφύγω τα ...πόσο καλός είναι ο τυρκάλας και η κλινική, τα έχουμε πει αυτά.

Για το cons δεν θα επεκταθω , ήταν άστοχο από οποία μεριά και αν το δουμε , όλα τα μετρήσιμα στοιχεία ήταν εκτός πραγματικότητας.
Θα μείνω στο θέμα της μμ και της προσέγγισης που εισέπραξα.

Η φιλοσοφία λοιπόν ήταν η εξής, αφού από πάνω είσαι άδειος τι να την κάνεις την δοτρια. Ας την εξαντλήσουμε , ας πάρουμε ότι μπορούμε εξαρχής και μετά ότι έχει μείνει κάνουμε μια διορθωτικη. Φουλ επίθεση δηλαδή.
Η επίθεση όμως σε μια περιορισμένη σε εύρος δοτρια με ανύπαρκτα πλαϊνά λόγω ρετρό όπως η δικιά μου, τα 4000plus που θα έβγαζα θα προκαλούσαν μεγάλη καταπόνηση στην περιοχή ακόμα και αν η εξαγωγή γινόταν με 0.9 που τελευταίως χρησιμοποιεί η κλινική, αυξημένο το ρίσκο λοιπόν..
Αυτό έγινε και στον φίλο εδώ , επίθεση σε μια δοτρια που με το μάτι έδειχνε προβληματική εξαρχής, πιστεύω πως με τέτοιες προσεγγίσεις δε θα αργήσουμε να δούμε και άλλα παρόμοια περιστατικά.
 
Μπλουζα