Zelig. FUE, 3822g, 31-07/2021-01/08/2021

alex7

Well-Known Member
Όχι γ
Και εγώ λέω τα 4500 θα μπορούσε να τα πάρει σε 2 μονοήμερες σε διάστημα 6 μηνών, αν ήθελε και ο ασθενής βέβαια να ξαναμπεί πάλι για επέμβαση.
Οχι γιατί πηγαίνοντας σε πιο ήπια εξαγωγή θα χρησιμοποιήσει όλη τη δότρια .Θα ναρκώσει μεγαλύτερη περιοχή και μάλλον δε θα μπορέσει να πάρει 2500 σε μονοήμερη αλλά πολύ λιγότερα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Disco

Well-Known Member
Όχι γ

Οχι γιατί πηγαίνοντας σε πιο ήπια εξαγωγή θα χρησιμοποιήσει όλη τη δότρια .Θα ναρκώσει μεγαλύτερη περιοχή και μάλλον δε θα μπορέσει να πάρει 2500 σε μονοήμερη αλλά πολύ λιγότερα
Π.χ. δεν θα μπορούσε να βγάλει 2250 την πρώτη φορά και 2250 την δεύτερη μετά από 7 μήνες σε 2 μονοήμερες; Μου φαίνεται ευκολο να γίνει.
 

alex7

Well-Known Member
Π.χ. δεν θα μπορούσε να βγάλει 2250 την πρώτη φορά και 2250 την δεύτερη μετά από 7 μήνες σε 2 μονοήμερες; Μου φαίνεται ευκολο να γίνει.
Ο λόγος που βγάζει λιγότερα grafts είναι για να μην τραυματίσει πολύ τη δότρια .Αυτό θα γίνει με manual punch .σε μεγαλύτερη περιοχή και ναρκώνοντας όλο το μήκος και πλάτος της δότριας .Πιο επιλεκτικά .Έτσι δεν μπορεί να πιάσει 2250 την ημέρα .Τώρα αυτό που κάνει είναι : την πρώτη μέρα ναρκώνει τη δεξιά πλευρά και βάζει motorised ( χρησιμοποιεί και manual) .Το ίδιο και τη δεύτερη .Πιάνει μέχρι και 2500 την ημέρα .Η πληγή και η καταπόνηση είναι μεγαλύτερη
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν κατάλαβα, δηλαδή βγάζει τα 2000 από την μια πλευρά την μια μέρα και 2000 την δεύτερη; Δεν μπορεί να αναισθητοποιήσει όλη την δότρια (διαδοχικά) και σε μια μέρα να βγάλει 2000-2250. Εδώ ο Λορενζο με manual βγάζει 2000g την μέρα για πλάκα, κάποιες φορές και 2500.
 

alex7

Well-Known Member
Δεν κατάλαβα, δηλαδή βγάζει τα 2000 από την μια πλευρά την μια μέρα και 2000 την δεύτερη; Δεν μπορεί να αναισθητοποιήσει όλη την δότρια (διαδοχικά) και σε μια μέρα να βγάλει 2000-2250. Εδώ ο Λορενζο με manual βγάζει 2000g την μέρα για πλάκα, κάποιες φορές και 2500.
Τη μια μέρα ναρκώνει τη δεξιά 2200 .Τη δεύτερη την αριστερή 2400 grafts αλλά με συνδυσμο motor και manual .Ο Lorenzo έχει και βοηθούς .Δεν κάνει motor .Μόνο manual .Αν κάνει μόνο manual προφανως δε θα βγάλει τόσα
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αλεξ νομίζω ότι δεν συννενοουμεθα. Ότι μπορείς να κάνεις σε 2 μέρες μπορείς να κάνεις το μισό σε μια με τον ίδιο τρόπο. Δεν υπάρχει καμμία δυσκολία σε αυτό. 4000-4500g σε 2 μέρες, 2000-2250 σε μια ειδικά όταν δουλεύεις κυρίως motorized. Η μόνη διαφορά είναι στο εισόδημα. 1 πελάτης για 2 μέρες είναι καλύτερος από τον ίδιο πελάτη για μια μέρα. Γεμίζεις τα χειρουργεία σου. Αυτό είμαι σαφές.
 

alex7

Well-Known Member
Αλεξ νομίζω ότι δεν συννενοουμεθα. Ότι μπορείς να κάνεις σε 2 μέρες μπορείς να κάνεις το μισό σε μια με τον ίδιο τρόπο. Δεν υπάρχει καμμία δυσκολία σε αυτό. 4000-4500g σε 2 μέρες, 2000-2250 σε μια ειδικά όταν δουλεύεις κυρίως motorized. Η μόνη διαφορά είναι στο εισόδημα. 1 πελάτης για 2 μέρες είναι καλύτερος από τον ίδιο πελάτη για μια μέρα. Γεμίζεις τα χειρουργεία σου. Αυτό είμαι σαφές.
Επιφυλασομαι να ρωτήσω
 

Disco

Well-Known Member
Αλεξ νομίζω ότι δεν συννενοουμεθα. Ότι μπορείς να κάνεις σε 2 μέρες μπορείς να κάνεις το μισό σε μια με τον ίδιο τρόπο. Δεν υπάρχει καμμία δυσκολία σε αυτό. 4000-4500g σε 2 μέρες, 2000-2250 σε μια ειδικά όταν δουλεύεις κυρίως motorized. Η μόνη διαφορά είναι στο εισόδημα. 1 πελάτης για 2 μέρες είναι καλύτερος από τον ίδιο πελάτη για μια μέρα. Γεμίζεις τα χειρουργεία σου. Αυτό είμαι σαφές.
ναι αλλά αν τον πάει τον πελάτη σε 2 μονοήμερες τότε θα έβγαζε περισσότερα από μια διήμερη. Απλά θα τα πάρει σε βάθος χρόνου (6 μηνών) και παράλληλα θα έκλεινε άλλον πελάτη την επόμενη μέρα. Απλά και εγώ δεν καταλαβαίνω που ειναι το πρόβλημα να βγάλει από 2250 κάθε φορά σε 2 μονοήμερες.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
ναι αλλά αν τον πάει τον πελάτη σε 2 μονοήμερες τότε θα έβγαζε περισσότερα από μια διήμερη. Απλά θα τα πάρει σε βάθος χρόνου (6 μηνών) και παράλληλα θα έκλεινε άλλον πελάτη την επόμενη μέρα. Απλά και εγώ δεν καταλαβαίνω που ειναι το πρόβλημα να βγάλει από 2250 κάθε φορά σε 2 μονοήμερες.

Αν υπάρχει άλλος. Αυτό ισχύει αν υπάρχει waiting list. Επίσης αν είναι διατεθιμένος ο πελάτης να το κάνει. Αν πάει σε ανταγωνιστή και τον "ψησει" να του τα βάλει με την μια είναι σαφώς προτιμότερο από την πλευρά της ταλαιπωρίας. Οι αδαείς τσιμπάνε εύκολα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο Τιρκαλάς καλά κάνει και παίρνει ελεγχόμενα ρίσκα και με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο.
Το ρίσκο είναι πάντα μέσα στο πρόγραμμα,όποιος θέλει απόλυτη εξασφάλιση είναι σαν να εθελοτυφλεί.
Και δεν υπάρχει αυτή πουθενά.

Εδώ πιστεύεις ότι ήταν ελεγχόμενο το ρίσκο?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Αν είσαι ακατάλληλο περιστατικό θα στο πει και πάνω στην επέμβαση αν το διαπιστώσει .Τότε θα σταματήσει .Αν βλέπει ότι οριακά μπορεί να τα καταφέρει αναλαμβάνει
 

vlafo

Well-Known Member
Εδώ πιστεύεις ότι ήταν ελεγχόμενο το ρίσκο?
Θεωρώ ότι το εκτιμήσε σωστά.
Ανεξαρτήτως αν φαίνεται μακελειό η δότρια.
Έκανε και με κάμερα ανάλυση,οπότε δε θεωρώ ότι ρίσκαρε χωρίς να το ελέγχει.
Το ελεγχόμενο ρίσκο δεν είσαι ποτέ 100% βέβαιος αλλά 90%.
Άλλωστε τη δότρια την βλέπουμε πάντα στο 12μηνο και την κρίνουμε
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Προφανώς και θα κρίνουμε στο 12μηνο. Δεν εννοώ ως προς την DUPA, εκεί και εγώ θεωρώ ότι αν θα έβλεπε DUPA δεν θα προχώραγε σε μμ, αλλά ως προς την ασφάλεια της δότριας, δηλαδή το πόσο μπορείς να πάρεις από μια δότρια χωρίς να ρισκάρεις υπέρμετρα.
 

alex7

Well-Known Member
Προφανώς και θα κρίνουμε στο 12μηνο. Δεν εννοώ ως προς την DUPA, εκεί και εγώ θεωρώ ότι αν θα έβλεπε DUPA δεν θα προχώραγε σε μμ, αλλά ως προς την ασφάλεια της δότριας, δηλαδή το πόσο μπορείς να πάρεις από μια δότρια χωρίς να ρισκάρεις υπέρμετρα.
Εχει μεγάλη εμπιστοσύνη στο punch που έχει .Το έχει πολύ δοκιμασμένο λέει .Εγώ πάντως θα άφηνα και μια πιθανότητα αβεβαιότητας .Ο Τιρκαλαςκαι η Starks δεν είναι «η Αλίκη στη χώρα των θαυμάτων»
 

vlafo

Well-Known Member
Η δότρια όντως με τόσα πιέστηκε,ίσως δεν θα έπρεπε θα έπρεπε πιθανόν να το σπάσει να το πάει πιο συντηρητικά.
Για να προχωρήσε μάλλον αξιολόγησε το ισοζύγιο θετικό παρόλο την πίεση που δέχτηκε.
Γενικά ξέρει που θα καταλήξει από την αρχή μια δότρια και προχωράει ανάλογα.
Αν αξιολογήσει ότι δεν θα ανακάμψει δεν θα το πάρει το ρίσκο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εμένα πάντως η εμπειρία μου λέει ότι εδώ έχουμε να κάνουμε με μια δότρια πολύ υποδεέστερη από ότι έχουμε δει σε περιστατικά μέχρι τώρα από τον Τιρκάλα. Νομίζω ότι είναι εμφανές στις φώτο πριν. Δεν χρειάζεται να βάλεις μικροσκόπιο για να δεις την πυκνότητα, η κάλυψη φαίνεται από τις φώτο. Μόνο για την DUPA χρειάζεται να το κάνεις. Τα πλαινά πριν την μμ ήδη έχουν θέμα, το crown έχει κατέβει πολύ χαμηλά. Εδώ νομίζω ότι δεν έπαιξε με καλές πιθανότητες. Πάντως τίποτα δεν έχει κριθεί ακόμα, μπορεί να ανακάμψει.
 

zelig

Member
Το επόμενο σ-κ θα ανεβάσω φωτογραφίες που θα είμαι ακριβώς στο τρίμηνο. Μετά το τρίμηνο σκεφτόμουν να ποσταρω ανά μήνα
 
Μπλουζα