Zelig. FUE, 3822g, 31-07/2021-01/08/2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

zelig

Member
Ακριβώς 90 μέρες μετά τη μεταμόσχευση
90_Days_Photo1.jpg
90_Days_Photo2.jpg
90_Days_Photo3.jpg
90_Days_Photo4.jpg
90_Days_Photo5.jpg
 

alex7

Well-Known Member
Αν και ακόμα έχει να βελτιωθεί τους επόμενους μήνες η δότρια καλό είναι να μπει η τωρινή της εικόνα της δίπλα σε φωτό όπως ήταν πριν την μμ
 

zelig

Member
Αν και ακόμα έχει να βελτιωθεί τους επόμενους μήνες η δότρια καλό είναι να μπει η τωρινή της εικόνα της δίπλα σε φωτό όπως ήταν πριν την μμ
Έχω βάλει στην αρχή του thread φωτό με το πώς ήταν - αν κάποιος φίλος μπορεί να τις παραθέσει side to side θα ήταν super.
Φωτογραφίες β(γ)άζω πάντα με φυσική πηγή φωτός τον ήλιο, full resolution και όσο πιο ξεγυμνωτικες γίνεται. Κανένα φίλτρο, εφέ κτλ, 100% raw
 

vlafo

Well-Known Member
Η τωρινή ειναι και πιο φωτεινή κιόλας. Το δέρμα του φαίνεται σκούρο στο πριν και πιο λευκό στο μετά.
Εννοείται αλλά υπάρχει μεγάλη βελτίωση και από δω και πέρα θα επανέρχεται θα είναι πολύ πιο γρήγορη η επούλωση.
 

zelig

Member
Η τωρινή ειναι και πιο φωτεινή κιόλας. Το δέρμα του φαίνεται σκούρο στο πριν και πιο λευκό στο μετά.
Ισχύει αυτό. Στις δικές μου φωτογραφίες φαίνεται πολύ πιο αποκαλυπτικό το αποτέλεσμα σε σχέση με τι βλέπει το ανθρώπινο μάτι ή με τη λήψη σε ελεγχόμενο περιβάλλον (μιας κλινικής για παράδειγμα). Δεν συζητάμε καν για το bird view με το φως να χτυπάει πάνω. Αλλά το έκανα κυρίως για να φαίνονται περισσότερο οι λεπτομέρειες
 

jersey

Well-Known Member
Ισχύει αυτό. Στις δικές μου φωτογραφίες φαίνεται πολύ πιο αποκαλυπτικό το αποτέλεσμα σε σχέση με τι βλέπει το ανθρώπινο μάτι ή με τη λήψη σε ελεγχόμενο περιβάλλον (μιας κλινικής για παράδειγμα). Δεν συζητάμε καν για το bird view με το φως να χτυπάει πάνω. Αλλά το έκανα κυρίως για να φαίνονται περισσότερο οι λεπτομέρειες
Ναι ισχύει. Συνήθως κιόλας οι κλινικές δεν βάζουν λήψεις "bird view"καθώς ειναι πολύ αποκαλυπτικές και δείχνουν τις ατέλειες. Καλά έκανες και δεν προσπαθείς να κρύψεις κάτι. Απλά για να συγκρίνεις και πριν-μετά θα πρέπει να βρίσκεται περίπου στον ίδιο φωτισμό για να υπάρχει σωστή σύγκριση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

zelig

Member
Καλή χρονιά παιδιά σε όλους. Εύχομαι να σας βρει το '22 με υγεία και να κυλήσει με χαρά για όλους μας. Ή τελοσπάντων με λιγότερα προβλήματα.
Παραθέτω μερικές φωτογραφίες έχοντας συμπληρώσει 150 μέρες (περίπου 5 μήνες) από τη μεταμόσχευσή μου.
150_Days_Photo1.jpg

150_Days_Photo2.jpg

150_Days_Photo3.jpg

150_Days_Photo4.jpg

PhotoProgress.jpg
 

alex7

Well-Known Member
Καλή χρονιά παιδιά σε όλους. Εύχομαι να σας βρει το '22 με υγεία και να κυλήσει με χαρά για όλους μας. Ή τελοσπάντων με λιγότερα προβλήματα.
Παραθέτω μερικές φωτογραφίες έχοντας συμπληρώσει 150 μέρες (περίπου 5 μήνες) από τη μεταμόσχευσή μου.
Προβολή συνημμένου 43806
Προβολή συνημμένου 43807
Προβολή συνημμένου 43808
Προβολή συνημμένου 43809
Προβολή συνημμένου 43810
Σαφέστατη μεγάλη βελτίωση της δότριας .Είχε γίνει μεγάλο θέμα στην αρχή αν θυμάμαι καλά
 

zelig

Member
Σαφέστατη μεγάλη βελτίωση της δότριας .Είχε γίνει μεγάλο θέμα στην αρχή αν θυμάμαι καλά

Ναι όντως, βέβαια ήταν αρκετά αρχή για να βγάλει κάποιος επαρκή συμπεράσματα αλλά θα συμφωνήσω, μου φαίνεται κι εμένα σε καλύτερη κατάσταση. Επίσης πριν 3 ημέρες κουρεύτηκα, και στα πλαϊνά και πίσω μου τα πήραν πολύ κοντά με τη μηχανή - αναφορικά με το crown, ήδη έχω δει βελτίωση σε σχέση με το πώς ήμουν - σχεδόν είχα αδειάσει πίσω, για να δούμε όμως, περιμένω αρκετά καλύτερα πράγματα στη συνέχεια δεδομένου ότι η φύτρωση στο crown είναι συνήθως πιο αργή διαδικασία
 

alex7

Well-Known Member
Ναι όντως, βέβαια ήταν αρκετά αρχή για να βγάλει κάποιος επαρκή συμπεράσματα αλλά θα συμφωνήσω, μου φαίνεται κι εμένα σε καλύτερη κατάσταση. Επίσης πριν 3 ημέρες κουρεύτηκα, και στα πλαϊνά και πίσω μου τα πήραν πολύ κοντά με τη μηχανή - αναφορικά με το crown, ήδη έχω δει βελτίωση σε σχέση με το πώς ήμουν - σχεδόν είχα αδειάσει πίσω, για να δούμε όμως, περιμένω αρκετά καλύτερα πράγματα στη συνέχεια δεδομένου ότι η φύτρωση στο crown είναι συνήθως πιο αργή διαδικασία
Μα τώρα αρχίζει το «θαύμα»
 

jersey

Well-Known Member
Καλή χρονιά παιδιά σε όλους. Εύχομαι να σας βρει το '22 με υγεία και να κυλήσει με χαρά για όλους μας. Ή τελοσπάντων με λιγότερα προβλήματα.
Παραθέτω μερικές φωτογραφίες έχοντας συμπληρώσει 150 μέρες (περίπου 5 μήνες) από τη μεταμόσχευσή μου.
Προβολή συνημμένου 43806
Προβολή συνημμένου 43807
Προβολή συνημμένου 43808
Προβολή συνημμένου 43809
Προβολή συνημμένου 43810
Από μπροστά με hairline δεν έβαλες φωτογραφία. Βάλε και μία τέτοια.
 

jersey

Well-Known Member
Παντως και λόγω χρώματος μαλλιού δεν μπορείς εύκολα να διακρίνεις
Βάζω ένα πριν-μετα στους σχεδόν 5 μήνες. Εδώ φαίνεται ότι ήδη το crown και το mid έχουν εμφανή διαφορά με το πριν. Αναμένουμε την εξέλιξη όμως τους επόμενους μήνες.
πριν-μετα.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
Προφανώς και υπάρχει βελτίωση από την αρκετα άσχημη εικόνα του πρώτου μήνα και σίγουρα θα βελτιωθεί και άλλο . Σε σχέση όμως με την προ μμ εικόνα απέχει , φυσικά δεν περιμένουμε η δοτρια να έχει την ίδια πυκνότητα και λογικο είναι αφού αφαιρέθηκαν σχεδόν 4000graft από μια ''προβληματικη'' δοτρια , αλλά βλέπω μια ανομοιογενή δοτρια με μικροκενα σε διάφορα σημεία, πιθανόν οι φωτογραφία να τα υπερτονίζει. Επίσης εκτός από δοτρια , ενα σοκ βλέπω και στα μαμά μαλλιά που υπήρχαν μπροστά.
Πιστεύω πως η μμ αυτή ήταν αρκετά επιθετική και είχε μεγάλο ρίσκο και είναι στην φιλοσοφία του συμπαθεστατου Τυρκαλα αυτό το ρίσκο.
 
Μπλουζα