Yorkfin, dr. feller, fut, 3500 grafts, 08/12/2014

yorkifun

Active Member
Xρόνια πολλά σε όλους:)

Tο τελικό αποτέλεσμα μετά από έναν χρόνο..να υπενθυμίσω ότι δεν πήρα και δεν παίρνω κανένα απολύτως βοήθημα..ούτε καν κάποιο ειδικό σαμπουάν δεν χρησιμοποιώ..

Σίγουρα δεν περιμένω κάτι άλλο..αν και μπορώ να πω ότι τους τελευταίους 2 μήνες άλλαξε η τρίχα μου αρκετά..τα μαλλιά μου στρώνουν πολύ πιο εύκολα και η υφή τους πλέον μου αρέσει πιο πολύ..δεν ξέρω αν θα συνεχίσει να καλυτερεύει τους επόμενους μήνες ακόμα περισσότερο αλλά και εδώ να σταμάταγε όπως είναι τώρα είμαι ικανοποιημένος..

Tο αποτέλεσμα από θέμα φυτρωσης είναι σίγουρα πετυχημένο..ότι χρειάζομαι ακόμα 1 με 2 εγχειρησεις ακόμα είναι επίσης σίγουρο..

Όσον αφορά το πως νιώθω..πραγματικά έχει αλλάξει η ψυχολογία μου εντελώς..ok δεν λέω ότι δεν χαιρόμουν την ζωή μου πριν..αλλά όπως και να το κάνεις ήταν διαφορετικά..τώρα χαίρομαι να υπάρχω σε φωτογραφίες:)
Kάπως έτσι πήγα να αλλάξω την φωτογραφία μου στο δίπλωμα οδήγησης και ο άνθρωπος εκεί είχε τρελαθεί και δεν με άφηνε να φύγω χωρίς πρώτα να μάθει όλες τις λεπτομερειες.."δεν σε ξέρω για να σου πω κάτι πολύ καλό η κακό..αλλά πραγματικά βλέπω έναν άνθρωπο 10 χρόνια νεότερο"..και μόνο αυτό αν ακούς είναι μεγάλη ικανοποίηση..

12 του μήνα έχω ραντεβού με τον γιατρό για αξιολόγηση αποτελέσματος..επίσης θα συζητήσουμε πως θα κινηθούμε από εδώ και πέρα..πια είναι η άποψη του και τι πιστεύει ότι είναι το καλύτερο..θα σας ενημερώσω για την κουβεντούλα μας..

Kαλή συνέχεια σε όλους:)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
χρονια πολλα σε ολους...ειναι τεραστια η διαφορα οντως αν φτιαξεις το πισω θα σαι ολοκαινουργιος...εγω θα προτεινα κ το ενδεχομενο να κανεις ενα μικρο κλεισιμο στους κροταφους να δεσει καλυτερα μπροστα
 

dimitris50423

Well-Known Member
Yorki καταλαβαινω ακριβως την ψυχολογια που εχεις αυτη τη στιγμη καθως πολλα απο αυτα που ειπες τα νιωθω και εγω. Η hairline σου ειναι σωστα σχεδιασμενη ωστε τα γκραφτς που εβαλες μπροστα να σου δωσουν μια καλη πυκνοτητα. Γνωμη μου στη δευτερη επεμβαση να βαλεις ελαχιστα γκραφτς εως καθολου μπροστα. Αν γεμισει το πισω θα δεσει ωραια και θα εισαι πολυ ικανοποιημενοε απο την εικονα σου. Αν χρειαστει καποια μικρη διορθωση με fue σε τριτη προσπαθεια μπορεις να πυκνωσεις καποιες περιοχες που μπορει και να μην ασχοληθεις καν. Να χαρεις το αποτελεσμα σου
 

poseidonas77

Well-Known Member
Διαφωνω με το μητσο....
α.β ζωνη φουλ πυκνωση και μια τριτη με οτι περισεψει στο κραουν...νεος εισαι ακομα ...μια πυκνη hairline θα ηταν το καλυτερο...το κραουν ακομα και να μην σου φτασει η δοτρια μπορεις καλιστα να κανεις μιξη graffs απο γενια σωμα και να το πυκνωσεις...ειναι και πισω δεν θα φενεται καμια μεγαλη διαφορα υφης τριχων....
χρονια πολλα σε ολλους!!!!!!!!!
 

Flosk

Well-Known Member
Νομιζω το αποτέλεσμα σου ειναι εξαιρετικό και οι φωτογραφίες άριστες απ´την άποψη ότι εχεις βάλει και κολακευτικές και καθημερινες και κάποιες που μαρτυρούν τα κενάκια που δεν γίνεται να μην υπάρξουν μετα απο μια μμ. Πολύ τιμια κατάθεση εκ μέρους σου για μια ακόμα φορά πολλα μπράβο απο μένα.
 

Mizerix

Active Member
Χρονια Πολλα Yorki και σε ευχαριστουμε για τις ενημερωσεις και για ολες τις φωτογραφιες....Νομιζω με αλλη μια crown καθαρισες!!!!!!Οσον αφορα την πυκνοτητα εγω βλεπω οτι σε συνθηκες στεγνου μαλλιου εισαι παρα πολυ καλος!!!!!!!Δεν θεωρω οτι πρεπει να κανεις πυκνωση Α ζωνη....Λιγο κροουν και εισαι τελειος!!!!!!!
 

yorkifun

Active Member
Yorki καταλαβαινω ακριβως την ψυχολογια που εχεις αυτη τη στιγμη καθως πολλα απο αυτα που ειπες τα νιωθω και εγω. Η hairline σου ειναι σωστα σχεδιασμενη ωστε τα γκραφτς που εβαλες μπροστα να σου δωσουν μια καλη πυκνοτητα. Γνωμη μου στη δευτερη επεμβαση να βαλεις ελαχιστα γκραφτς εως καθολου μπροστα. Αν γεμισει το πισω θα δεσει ωραια και θα εισαι πολυ ικανοποιημενοε απο την εικονα σου. Αν χρειαστει καποια μικρη διορθωση με fue σε τριτη προσπαθεια μπορεις να πυκνωσεις καποιες περιοχες που μπορει και να μην ασχοληθεις καν. Να χαρεις το αποτελεσμα σου

σε ευχαριστώ πολύ δημήτρη..ξέρω ότι με καταλαβαίνεις γιατί βλέπω και την δική σου αλλαγή και είμαι σίγουρος ότι νιώθουμε το ίδιο:) καλά περιττό να σου πω ότι το αποτέλεσμα σου είναι απίστευτο!
σίγουρα το μεγάλο μου πρόβλημα αυτή τη στιγμή είναι το πίσω μέρος..αλλά και μπροστά χρειάζεται λίγο δουλίτσα..οποτε θα δούμε με το ραντεβού που έχω τι θα μου πει και ο γιατρός..

Διαφωνω με το μητσο....
α.β ζωνη φουλ πυκνωση και μια τριτη με οτι περισεψει στο κραουν...νεος εισαι ακομα ...μια πυκνη hairline θα ηταν το καλυτερο...το κραουν ακομα και να μην σου φτασει η δοτρια μπορεις καλιστα να κανεις μιξη graffs απο γενια σωμα και να το πυκνωσεις...ειναι και πισω δεν θα φενεται καμια μεγαλη διαφορα υφης τριχων....
χρονια πολλα σε ολλους!!!!!!!!!

νομίζω ότι αυτή είναι η αλήθεια..και συμφωνώ με αυτή τη προσέγγιση..θα ακούσω σύντομα και την άποψη του γιατρού και θα σας πω..όσον αφορά την δότρια με τα λεγόμενα του Feller δεν έχω ανάγκη να ανησυχώ καθόλου! έχω ακόμα για 4 γεμάτες..
 

yorkifun

Active Member
Νομιζω το αποτέλεσμα σου ειναι εξαιρετικό και οι φωτογραφίες άριστες απ´την άποψη ότι εχεις βάλει και κολακευτικές και καθημερινες και κάποιες που μαρτυρούν τα κενάκια που δεν γίνεται να μην υπάρξουν μετα απο μια μμ. Πολύ τιμια κατάθεση εκ μέρους σου για μια ακόμα φορά πολλα μπράβο απο μένα.

σε ευχαριστώ πολύ:) οι φωτογραφίες μου δεν είναι άριστες αλλά σίγουρα είναι τίμιες..για παράδειγμα άριστες είναι του CVIAL και όχι μόνο αλλά πραγματικά του συγκεκριμένου είναι απίστευτες ..είπα από την αρχή ότι το θέμα μου δεν είναι ούτε η διαφήμιση κάποιου γιατρού μιας και πλήρωσα στο ακέραιο ότι μου ζητήθηκε και δεν μου έκανε όπως και δεν έκανα σε κανέναν χάρη..οπότε θέλω να δείξω το αποτέλεσμα μου χωρίς κρυφούς λόγους..όποιος έρθει μια βόλτα και από νέα υόρκη ευχαρίστως να με δει και από κοντά:)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Yorki, η άποψη μου, στο εχω ξαναπεί, ειναι οτι θα κανείς άλλες 2. Μια για πύκνωση hairline και την αλλη για το crown. Τίποτα δεν συγκρίνεται με μια αποτελεσματική πυκνότητα στην hairline και αφού εχεις τον καλό γιατρό δίπλα που μπορει να το κανει και είσαι διατεθειμένος να "επενδύσεις" ούτε να το σκέφτεσαι...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Πιστευω πως με αλλη μια, αναλογη με την πρωτη, strip εχεις καθαρισει...θα φτασουν κ για τη hairline εφοσον θελησεις να την ενισχυσεις, γνωμη μου το χρειαζεσαι, εννοειται δε συζητας για αλλο γιατρο...μια επιτυχημενη επιλογη δεν την αλλαζουμε!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
Εγώ στη θέση σου δεν θα πείραζα το μπροστά (ίσως να έβαζα λίγα μοσχεύματα διάσπαρτα για να σπάσει το ίσιο που έχει η χερλαιν και φαίνεται λίγο "αφύσικη") θα έδινα βάση στο υπόλοιπο κομμάτι πίσω και θα προσπαθούσα να φτιάξω μια ενιαία εικόνα, ακόμα και αν αυτή είναι πιο αραιή από έναν φουλ μαλλιά. Άλλωστε από ότι μαθαίνω (διαβάζοντας) πίσω, λόγω του μειωμένου illusion τα μοσχεύματα που χρειάζονται είναι πολύ περισσότερα από ότι μπροστά για να πετύχεις το ίδιο οπτικά, αποτέλεσμα.
 

yorkifun

Active Member
IMG_4996.JPG
IMG_5003.JPG
IMG_5005.JPG
IMG_5086.JPG
IMG_5131.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία:

yorkifun

Active Member
Kαλησπέρα σε όλους!!

Ξέρω άργησα λίγο αλλα άλλαξαν πολλά πολλά στην ζωή μου και λίγο η αδιαφορία λίγο το απίστευτο τρέξιμο με άφησαν πίσω από την ενημέρωση..

Oι φωτογραφίες είναι από διάφορα στάδια..άλλες καλές άλλες κακές άλλες πιο πραγματικές άλλες λιγότερο αλλά νομίζω ότι σε γενικές γραμμές είναι για όλα τα γούστα..

Λίγα λόγια για το πως αισθάνομαι..η αλήθεια είναι ότι είμαι άλλος άνθρωπος...σε φωτογραφίες πλέον απλά δεν είμαι εγώ..υπάρχει διαφορά προς το καλύτερο 1000%
Στην πραγματικότητα σίγουρα η διαφορά είναι πολύ πολύ μικρότερη..σίγουρα έχω κενά σίγουρα δεν είναι ένα κεφάλι 18χρόνου..αλλα σίγουρα δεν ήταν και αυτή η προσδοκία..πλέον έχω κερδίσει αρκετό χρόνο και με μια ακόμα μεταμόσχευση αν πάει έστω το ίδιο με την πρώτη θα μιλάμε για ένα ικανοποιητικό κεφάλι για την ηλικία μου και για το που ήμουν και πως έγινα...
 

Flosk

Well-Known Member
Ναι ρε Yorkifun, μην το συζητας.. πολυ μεγαλη αλλαγη εχεις. Μπραβο που ανεβασες και δεν χαθηκες. Ολα θα ειναι πολυ καλυτερα για την αυτοπεποιθηση σου τωρα σιγουρα. Σχεδιαζεις για 2η μμ στο crown?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Σιγουρα δεν εισαι οπως πριν αλλα για τοσα grafts που εβαλες και τοσα λεφτα που εδωσες ειναι ενα αποτελεσμα που δεν σε ενθουσιαζει ιδιαιτερα.Και ερχομαι στα λογια μου της πρωτης σου σελιδα στην αρχη του νηματος.
Ενω φαινεται ομορφη δουλεια στην αρχη στις φωτο ειναι σαν να μην ειχες μεγαλο ποσοστο φυτρωσης.
 
Μπλουζα