Yaman, 4380 grafts, FUE, 21-12-2020

Hello,

ειμαι 38 χρονων και εκανα τελικα μεταμοσχευση στον Yaman στις 21-12-2020. Ημουν μεταξυ Yaman, Cinik kai Karadeniz.
Τοποθετηθηκαν 630 μονα, 2730 διπλα και 1020 πολλαπλα τριχοθυλακια. Κοστος 3250 ευρω.

Δευτερα απογευμα με ειδε ο γιατρος και μου εξηγησε τι θα κανει, ποσα τριχοθυλακια θα μπουν και ποια θα ειναι η hairline.
Τριτη πρωι μου πηραν αιμα και κανανε PRP. Στη συνεχεια ξεκινησε η επεμβαση και κρατησε 9 ωρες.
Τεταρτη πρωι με ειδαν αν ολα ειναι οκ.
Πεμπτη πρωι εγινε το πρωτο λουσιμο, μου εξηγησαν τη διαδικασια λουσιματος και τη φαρμακευτικη αγωγη που θα πρεπει να παιρνω για λιγες μερες. Και στη συνεχεια αναχωρησα.

Η κλινικη ειναι κεντρο οπου γινονται και αλλου ειδους χειρουργια γενικης φυσεως, περα απο τις μεταμοσχευσεις μαλλιων. Μου αφησαν καλη εντυπωση και γενικα ηταν εξυπηρετικοι σε ολα. Φαινονται σοβαροι σε αυτο που κανουν και ελπιζω να ειναι αναλογο και το αποτελεσμα που θα παρω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

φωτογραφιες ακριβως πριν την επεμβαση
 

Συνημμένα

  • IMG-20201224-WA0006.jpg
    IMG-20201224-WA0006.jpg
    164.9 KB · Προβολές: 654
  • IMG-20201224-WA0020.jpg
    IMG-20201224-WA0020.jpg
    175.5 KB · Προβολές: 676
  • IMG-20201224-WA0009.jpg
    IMG-20201224-WA0009.jpg
    157.8 KB · Προβολές: 730
  • IMG-20201224-WA0015.jpg
    IMG-20201224-WA0015.jpg
    110.5 KB · Προβολές: 701
φωτογραφιες 1 μερα μετα την επεμβαση
 

Συνημμένα

  • IMG-20201224-WA0011.jpg
    IMG-20201224-WA0011.jpg
    202.9 KB · Προβολές: 642
  • IMG-20201224-WA0000.jpg
    IMG-20201224-WA0000.jpg
    180.2 KB · Προβολές: 636
  • IMG-20201224-WA0008.jpg
    IMG-20201224-WA0008.jpg
    208.9 KB · Προβολές: 610
  • IMG-20201224-WA0029.jpg
    IMG-20201224-WA0029.jpg
    130.8 KB · Προβολές: 614

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλή επιτυχία!!!
Τολμηρότατο θα έλεγα με αρκετό μαλλάκι και τόσα πολλά μοσχεύματα.
Παλαιότερα έχεις ξανά κάνει μεταμόσχευση? Πίσω υπάρχει ένα ημικύκλιο αραιό σαν strip γι'αυτό ρωτάω.
 
οχι.. καμια επεμβαση στο παρελθον..κανει κορυφη το μαλλι και φαινεται ετσι.. βαζω μινοξιδιλη περιπου 13 χρονια και φιναστιριδη επαιρνα κατα περιοδους αρκετα χρονια..
 

manly_Man

Well-Known Member
Καλη επιτυχια φιλε μου. Απο οτι φαινεται ειναι ρουτινα για τον yaman, να βαζει τοσα grafts σε μια μερα, που γλιτωνεις ετσι και την οποια ταλαιπωρία.

Ευχομαι να παρεις το αποτελεσμα που προσδοκας και να σε δικαιωσει η επιλογη σου!

Κρατα μας ενήμερους για την εξελιξη της μεταμοσχευσης σου.
 

Stratos

Well-Known Member
χαίρομαι που κάποιοι ακολούθησαν το παράδειγμα μου και πήγαν στο Yaman.
και εγώ έχω κλείσει για το Πάσχα για 2η μμ (μέση και crown αν βρουμε τα grafts)
Πώς είναι η κατάσταση στην Πόλη και στο αεροδρόμιο?
μάσκες φοράνε? τι μέτρα έχουν?
σου ζήτησαν χαρτί όταν μπήκες, έφυγες από Πόλη και Αθήνα?
έκανες πολύ καλή επιλογή, γιατρός που μπαίνει ανάμεσα σε υπάρχοντα μαλλιά,
σωστή hairline, καλός χειρισμός δότριας, μεγάλος αριθμός grafts σε μία ημέρα, τιμή δε συζητάμε...
καλό αποτέλεσμα, να προσέχεις με τα λουσίματα και με το κεφάλι.
 

vlafo

Well-Known Member
Εδώ μιλάμε για καθολική πύκνωση σε όλο το κεφάλι που ήταν πολύ σωστή προσέγγιση.Με τόσο μαλλί που ήταν αρκετό θα πρέπει το αποτέλεσμα να είναι αν μη τι άλλο εντυπωσιακό.
Μερικά στοιχεία αν μπορείς να παραθέσεις,πόσα έβαλες χερλάιν,πόσα crown κ.λ.π.

Πάντως βλέποντας την όλη επούλωση του Yaman στα περιστατικά,δεν μου αρέσει καθόλου και δείχνει πάντα πολύ ερεθισμένη και η λήπτρια και η δότρια(άλλο αν στο τέλος δεν φαίνεται να υπάρχει θέμα).
Αν τη συγκρίνεις με άλλους καταλαβαίνεις τη διαφορά.Δεν ξέρω τι εργαλεία χρησιμοποιεί.

Σε κάθε περίπτωση καλή φύτρωση και καλή χρονιά να έχεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stratos

Well-Known Member
Εδώ μιλάμε για καθολική πύκνωση σε όλο το κεφάλι που ήταν πολύ σωστή προσέγγιση.Με τόσο μαλλί που ήταν αρκετό θα πρέπει το αποτέλεσμα να είναι αν μη τι άλλο εντυπωσιακό.
Μερικά στοιχεία αν μπορείς να παραθέσεις,πόσα έβαλες χερλάιν,πόσα crown κ.λ.π.

Πάντως βλέποντας την όλη επούλωση του Yaman στα περιστατικά,δεν μου αρέσει καθόλου και δείχνει πάντα πολύ ερεθισμένη και η λήπτρια και η δότρια(άλλο αν στο τέλος δεν φαίνεται να υπάρχει θέμα).
Αν τη συγκρίνεις με άλλους καταλαβαίνεις τη διαφορά.Δεν ξέρω τι εργαλεία χρησιμοποιεί.

Σε κάθε περίπτωση καλή φύτρωση και καλή χρονιά να έχεις.
η εξαγωγή γίνεται με μηχάνημα και στο περιστατικό έβγαλε και έβαλε 4380grafts με implanter.
 

vlafo

Well-Known Member
η εξαγωγή γίνεται με μηχάνημα και στο περιστατικό έβγαλε και έβαλε 4380grafts? πώς να φαινόταν?
Δεν είναι μονο η ποσότητα των g που εξήγαγε,σε όλα τα περιστατικά του η δότρια και η λήπτρια είναι πολύ ερεθισμένη.
 

manly_Man

Well-Known Member
Δεν είναι μονο η ποσότητα των g που εξήγαγε,σε όλα τα περιστατικά του η δότρια και η λήπτρια είναι πολύ ερεθισμένη.
5η μερα ειναι vlafo, δηλαδη τι σημασια εχει αν καποιος εχει επούλωση στην 5η μερα; Εδω εχω δει αλλα περιστατικα απο αλλους γιατρους που η ληπτρια ειναι ερεθισμενη και κοκκινη για μηνες μετα την επεμβαση...και εδω μας φαινεται παραξενο στην 5η μερα;
 

vlafo

Well-Known Member
5η μερα ειναι vlafo, δηλαδη τι σημασια εχει αν καποιος εχει επούλωση στην 5η μερα; Εδω εχω δει αλλα περιστατικα απο αλλους γιατρους που η ληπτρια ειναι ερεθισμενη και κοκκινη για μηνες μετα την επεμβαση...και εδω μας φαινεται παραξενο στην 5η μερα;
Δεν είπα για επούλωση την 5 μέρα ,ούτε για τελικό αποτέλεσμα που δεν θα έχει κάποιο πρόβλημα ο φίλος και δεν θα το επηρεάσει,αλλά κοίτα την HDC π.χ και θα καταλάβεις τη χαοτική διαφορά.
Εμένα με ενοχλεί να είμαι σαν πυγολαμπίδα και να μην φαίνομαι νορμάλ.
 

manly_Man

Well-Known Member
Δεν είπα για επούλωση την 5 μέρα ,ούτε για τελικό αποτέλεσμα που δεν θα έχει κάποιο πρόβλημα ο φίλος και δεν θα το επηρεάσει,αλλά κοίτα την HDC π.χ και θα καταλάβεις τη χαοτική διαφορά.
Εμένα με ενοχλεί να είμαι σαν πυγολαμπίδα και να μην φαίνομαι νορμάλ.
Συνηθως δεν ανεβαζει η HDC, την ληπτρια στις 5 μερες ωστε να κρινουμε. Το εχει κανει σε λιγα περιστατικα αυτο στις 7 ημερες. Συνηθως ανεβαζει Πριν-Μετα την Επέμβαση και μετα απο 6 ή 8μηνες....

Καταλαβα τι εννοεις, απλα λεω οτι εχω δει απο περιστατικα σε ελληνικες κλινικες να παραμενει πολλους μηνες ερεθισμενη η ληπτρια, που ισως να ειναι και αναλογα την οργανισμο του καθενος....

Εξαλλου τον πρωτο καιρο μεχρι να αρχισει η φυτρωση, δεν νομιζω οτι ειναι οτι πιο ωραιο να κυκλοφορεις χωρις καπελο, καθως θα εχουν πέσει τα περισσοτερα grafts και δεν θα φαινεται ωραια η εικονα ούτως ή αλλως....
 

vlafo

Well-Known Member
Συνηθως δεν ανεβαζει η HDC, την ληπτρια στις 5 μερες ωστε να κρινουμε. Το εχει κανει σε λιγα περιστατικα αυτο στις 7 ημερες. Συνηθως ανεβαζει Πριν-Μετα την Επέμβαση και μετα απο 6 ή 8μηνες....

Καταλαβα τι εννοεις, απλα λεω οτι εχω δει απο περιστατικα σε ελληνικες κλινικες να παραμενει πολλους μηνες ερεθισμενη η ληπτρια, που ισως να ειναι και αναλογα την οργανισμο του καθενος....

Εξαλλου τον πρωτο καιρο μεχρι να αρχισει η φυτρωση, δεν νομιζω οτι ειναι οτι πιο ωραιο να κυκλοφορεις χωρις καπελο, καθως θα εχουν πέσει τα περισσοτερα grafts και δεν θα φαινεται ωραια η εικονα ούτως ή αλλως....
Σωστό τι 5 τι 7 ημέρες,αλλά κοίτα στο τελευταίο περιστατικό της HDC στις 7 ημέρες,τέλεια επούλωση σαν να είναι κοντοξυρισμένος.
Ο ερεθισμός όντως εξαρτάται από τον οργανισμό και μπορεί να διαρκέσει μήνες αλλά μιλάω όπως κατάλαβες μόνο για το αρχικό διάστημα.

Αν τα ξυρίζεις όλα και δεν έχεις τόσο έντονη ερυθρότητα μην νομίζεις ότι γίνεται αντιληπτό,μόνο από εμάς εδώ που κοιτάμε την παραμικρή λεπτομέρεια και την τρίχα την κάνουμε τριχιά.
Ούτως συ άλλως καπέλο μετά τις 20 ημέρες μπορείς να φορέσεις οπότε αν έχει κλείσει-επουλωθεί σωστά και γρήγορα ούτε αυτό χρειάζεται.
 
Μπλουζα