Xristos87, FUE, 2530g, 21/4/2021

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Ας μη συγκρινουμε Αμερικη με Βουλγαρια και Ουγγαρια.
Βασικα σκεφτειτε τι επικρατουσε πριν 20 χρονια εκει...
Κατα τα αλλα ριχνοντας μια ματια στα βιογραφικα καθηγητων εδω και εκει καταλαβαινεις τι συμβαινει. Το ασπρο μαυρο δεν μπορει να γινει.
Τα κομματα και οι παραταξεις για εμενα αν και τεραστιο προβλημα δεν μπαινουν στην εξισωση της συγκρισης.

Υ.Γ. Αυτο δε σημαινει πως και απο αυτα τα πανεπιστημια δε θα βγουν και καποιοι εξαιρετικοι...
 

witcher

Well-Known Member
Δεν έχουν σχέση τα πανεπιστήμια σε Αμερική με αυτά σε Βουλγαρία-Ρουμανία-Ουγγαρία, είναι εντελώς διαφορετικό το επίπεδο σπουδών.
Σε Βουλγαρίες, Ρουμανίες, Ουγγαρίες κλπ όντως συνηθίζεται να πηγαίνουν παιδιά γιατρών αλλά επιλέγονται αυτά τα πανεπιστήμια όχι επειδή ειναι καλά αλλά λόγω ευκολίας εισαγωγής σε αυτά για οποιονδήποτε ανεξάρτητα από το επίπεδο του, όπως αναφέρθηκε και πιο πριν αυτά τα πανεπιστήμια δεν ζητάνε κάτι σε προϋποθέσεις για να σε πάρουν στην Ιατρική σχολή τους, οπότε αποτελούν μονόδρομο για κάποιον που θέλει να γίνει γιατρός πάση θυσία. Το ποια ειναι καλά πανεπιστήμια αν θέλει να σπουδάσει Ιατρική κάποιος στο εξωτερικό είναι σε συγκεκριμένες χώρες του εξωτερικού όπως αναφέρεται στις σχετικές λίστες με τα university rankings.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Δεν έχω αρκετά λαικ να σου κάνω greg. Το κορυφαίο κομεντ εδώ μέσα. Επειδή έχω παρακολουθήσει ναυτιλιακά σε 3 διαφορετικές σχολές ( Πανεπιστημιο Αιγαιου, ΠΑΠΕΙ και τώρα βοηθώντας τη κοπέλα μου στο τμήμα που άνοιξε Ψαχνά το ΕΚΠΑ ) μπορώ να πω πως σε ΘΕΩΡΗΤΙΚΕΣ γνώσεις είναι 3 επίπεδα πάνω από το Solent του οποίου τα μαθήματα παρακολουθώ εγώ. Εκεί τελειώνουν όμως όλα τα συν. ΠΡΑΚΤΙΚΑ είναι σε πολύ κακό επίπεδο και τα εργαστήρια είναι ότι πιο μέτριο ενώ στο μετέπειτα η διασυνδέσεις που σου δίνουν αυτά συγκριτικά με το αγγλικό η μέρα με τη νύχτα.
Το διδακτικο εργο του τμηματος ναυτιλιακων ειναι πολυ υψηλου επιπεδου οπως επισης και το επιπεδο παραγωγης στελεχων στην ναυτιλιακη βιομηχανια.Ολες οι καιριες θεσεις και τα υψιστης σημασιας ποστα στις ναυτιλιακες στελεχωνονται απο αποφοιτους ναυτιλιακων ΠΑΠΕΙ στο μεγαλυτερο μερος τους.
Ολα ομως εξαρτωνται απο τον βαθμο αφοσιωσης και την διαθεση του νεου επιστημονα να εντρυφησει στην διαδικασια αποκτησης γνωσεων.Απαιτειται δηλαδη η ενεργη συμμετοχη του ατομου στα πανεπιστημιακα δρωμενα,το μερακι,η διψα.Αν η φοιτηση για καποιον σημαινει περναω μαθηματα με σκονακια,παταω 1 φορα στα 2 χρονια και εχω ελαχιστες επαφες τοτε δικαιως η αγορα εργασιας θα αγνοησει την υπαρξη του,αλλωστε στις ακτες της εχουν ξεβραστει πολλοι τετοιοι "επιστημονες".Το πανεπιστημιο θα δωσει σε καποιον τις βασεις να αποκτησει κριτικη σκεψη και επιστημονικη γνωση,το μεγαλυτερο μερος της δουλειας ομως θα πρεπει να γινει απο αυτους,ακεραιη η ευθυνη των απουδαστων και στις δυο περιπτωσεις.Ειδικα το τμημα ναυτιλιακων ΠΑΠΕΙ συνεργαζεται με πολλες ναυτιλιακες οπου ο σπουδαστης εχει την δυνατοτητα να εξελιχθει απο το πρωτο κιολας ετος,απαραιτητη προυποθεση βεβαιως να το επιθυμει.
Αν πεις πως ο συγκεκριμενος οικονομικος κλαδος σου ειναι αδιαφορος θα σε ακουσω και θα ειναι σεβαστη η αποψη σου.Οχι ομως να ακυρωνεις ενα αξιολογο τμημα με τοσο απολυτο τροπο σε λιγες μονο γραμμες.Φιλικα
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Το διδακτικο εργο του τμηματος ναυτιλιακων ειναι πολυ υψηλου επιπεδου οπως επισης και το επιπεδο παραγωγης στελεχων στην ναυτιλιακη βιομηχανια.Ολες οι καιριες θεσεις και τα υψιστης σημασιας ποστα στις ναυτιλιακες στελεχωνονται απο αποφοιτους ναυτιλιακων ΠΑΠΕΙ στο μεγαλυτερο μερος τους.
Ολα ομως εξαρτωνται απο τον βαθμο αφοσιωσης και την διαθεση του νεου επιστημονα να εντρυφησει στην διαδικασια αποκτησης γνωσεων.Απαιτειται δηλαδη η ενεργη συμμετοχη του ατομου στα πανεπιστημιακα δρωμενα,το μερακι,η διψα.Αν η φοιτηση για καποιον σημαινει περναω μαθηματα με σκονακια,παταω 1 φορα στα 2 χρονια και εχω ελαχιστες επαφες τοτε δικαιως η αγορα εργασιας θα αγνοησει την υπαρξη του,αλλωστε στις ακτες της εχουν ξεβραστει πολλοι τετοιοι "επιστημονες".Το πανεπιστημιο θα δωσει σε καποιον τις βασεις να αποκτησει κριτικη σκεψη και επιστημονικη γνωση,το μεγαλυτερο μερος της δουλειας ομως θα πρεπει να γινει απο αυτους,ακεραιη η ευθυνη των απουδαστων και στις δυο περιπτωσεις.Ειδικα το τμημα ναυτιλιακων ΠΑΠΕΙ συνεργαζεται με πολλες ναυτιλιακες οπου ο σπουδαστης εχει την δυνατοτητα να εξελιχθει απο το πρωτο κιολας ετος,απαραιτητη προυποθεση βεβαιως να το επιθυμει.
Αν πεις πως ο συγκεκριμενος οικονομικος κλαδος σου ειναι αδιαφορος θα σε ακουσω και θα ειναι σεβαστη η αποψη σου.Οχι ομως να ακυρωνεις ενα αξιολογο τμημα με τοσο απολυτο τροπο σε λιγες μονο γραμμες.Φιλικα

Καταρχάς χρόνια πολλά. Αν διαβάσεις καλύτερα τη συζήτηση θα δεις πως πουθενά δεν ακυρώνω κανένα δημόσιο πανεπιστήμιο. Αυτό που είπα είναι ότι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ στα Ναυτιλιακά , τα δικά μας εδώ υπερέχουν σε ότι έχει να κάνει με τις θεωρητικές γνώσεις με ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά συγκριτικά με το Αγγλικό αλλά υστερούν σε ότι έχει να κάνει με τις μετέπειτα διασυνδέσεις που θα σου ''δώσουν'' όσο και στο πρακτικό κομμάτι κατά τη διάρκεια φοίτησης του εκάστοτε ατόμου εκεί. Αυτό. Το μόνο που θα διόρθωνα στο άνωθεν μήνυμα μου έχει να κάνει με το ΠΑΠΕΙ. Επειδή ΟΛΟΙ οι καθηγητές μου στο Μητροπολιτικό είναι απόφοιτοι του ΠΑΠΕΙ μου έχουν πει το ίδιο πράγμα, ότι δηλαδή έχει ισχυρό χαρτί. Πράγμα που το αναγνωρίζω προφανώς. Πήρες νομίζω το κομμεντ μου αρκετά λάθος φίλε Νίκο. Απλά έβαλα σε μία ζυγαριά με τη λίγη εμπειρία που έχω τα προς και τα κονς του καθενός και τα παρέθεσα σε ένα σχόλιο επιπέδου λαικης. Αυτό. Μη νομίζεις και εγώ μελλοντικά αν δεν είχα σκοπό να μείνω μόνιμα Λίβερπουλ δε θα πήγαινα στη λύση του Σολεντ. Απλά μου ανοίγει μία πόρτα που με ενδιαφέρει πάρα πολύ. Φιλικά προσκείμενος δεν είμαι σε κανέναν παρά στην αλήθεια. Όσα μαθαίνει το πρώτο εξάμηνο του ΕΚΠΑ πολύ πιθανό να μην τα έχουν διδαχθεί τελειόφοιτοι του Σολεντ ( χωρίς υπερβολή ) Θες παράδειγμα ; Μπαίνω 4ο εξάμηνο και ακόμα δεν έχουμε διδαχθεί ΚΑΝΕΝΑ τύπο ολοκλήρωσης ( για εταιρείες ) ενώ στο ΕΚΠΑ με το καλημέρα ξεκίνησαν με αυτό. Να έχεις υγεία!
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Χρονια πολλα φιλε μου,με υγεια πανω απο ολα!
Ολα εχουν να κανουν με την υπαρξη η οχι καποιου βαθμου ενδιαφεροντος για καποιο συγκεκριμενο αντικειμενο.
Το σχολιο μου αφορουσε το τμημα ναυτιλιακων ΠΑΠΕΙ(πρωην συμφοιτητη μου:) ) οπως και Χιου,που ειναι τα μονα πανεπιστημια στην Ελλαδα που φτιαχνουν τα αυριανα στελεχη της ναυτιλιακης βιομηχανιας και δεν εχουν σε τιποτα να ζηλεψουν απο τα αντιστοιχα ξενα τμηματα.Ευκαιριες για αποκτηση πρακτικης εμπειριας υπαρχουν με το τσουβαλι,ας μου επιτραπει η εκφραση,αρκει να το θελεις.Τι εξαμηνο ησουν οταν τα παρατησες;Εκανες κανενα μπαρκο να δεις πως δουλευει το καραβι σαν οικονομικη μοναδα;Προσπαθησες να αποκτησεις διασυνδεσεις με καθηγητες ,νσ δραστηριοποιηθεις και γενικα να αναλαβεις πρωτοβουλιες για εξελιξη;Αν οχι,τοτε μαλλον απλα δεν σε ενδιεφερε ο συγκεκριμενος κλαδος και η προφαση της ελλειψης ευκαιριων που θεωρουσες οτι πασχει το τμημα χρησιμοποιηθηκε ως αλλοθι.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Δεν ξέρω αν οι ιατρικές σε Ουγγαρίες, Ρουμανίες, Βουλγαρίες κλπ είναι καλύτερες ή χειρότερες από τις Ελληνικές ή αν περνάνε τα μαθήματα με «έναν τενεκέ λάδι» αλλά για αυτό με τις εκλογικές παρατάξεις, καταλήψεις, απεργίες κλπ έχει δικιο ο γιατρός. Στο εξωτερικό αυτά δεν υπάρχουν και έτσι θα έπρεπε να είναι και στην Ελλάδα. Τα πανεπιστήμια δεν θα έπρεπε να έχουν σχέση με πολιτική κλπ θα έπρεπε να είναι χώροι αποκλειστικά για την ανάπτυξη της επιστήμης και τίποτε άλλο. Δυστυχώς στην Ελλάδα με το αιτιολογικό της «ελεύθερης διακίνησης ιδεών» τα έχουμε κάνει «άντρο» κομμάτων, αναρχικων και εγκλήματος….. Έχοντας περάσει 8ος Χημ Μηχ στο ΕΜΠ έκατσα 1 χρονο και πήγα σε στρατιωτική σχολή γιατί αυτό που έβλεπα εκεί δεν μου άρεσε, σπούδασα αργότερα και στο ΕΚΠΑ οποτε τα έχω δει από πρώτο χέρι, με αξίωσε ο Θεός να κάνω μεταπτυχιακό Αμερική και εκεί είδα πως πρέπει να είναι τα πανεπιστήμια. Αυτό που έχουμε στην Ελλάδα είναι ντροπή…… και είναι κρίμα γιατί και καλούς καθηγητές έχουμε (όχι όλοι βέβαια..) και εξαίρετους φοιτητές (ως πρώτη ύλη γιατί μετά την εισαγωγή αμφιβάλω για την εξέλιξη…).

Οταν αποφοιτησα το 1998, το Semmelweis University Medical School of Budapest ήταν στην θεση 104 παγκοσμίως στις ιατρικές σχολές
Δυστυχως, η Ιατρική Αθηνων ήταν στην θέση 242 και η Θεσσαλονικής στις 219. Τοτε.
Εχω καπου εκτυπωμενο το αρθρο από το Βημα της εποχής... Θα το βρω να το ανεβασω, ειχε γινει χαμος!
Καποιες φορες μεχρι πριν από 20+ χρόνια το έδειξα σε καποιους που έλεγαν τα δικα τους αλλα ΠΡΟΦΑΝΩΣ η απαντηση ήταν πως "δεν ισχυει, κατι παιζει, αποκλειεται"κτλ.
Οπως προαναεφερα, εχω ακούσει ΟΛΕΣ τις ...προσβολες και τα "επιχειρηματα" που εκτοξευονται ΠΑΝΤΟΤΕ για συγκεκριμενους λογους και ΠΑΝΤΟΤΕ με συγκεκριμενη μεταμφίεση...
Και ποτε απο καποιον που δεν φθονει...

Απλα θέλω να δω τι άλλο θα βρουν καποιοι που του ΄εχει παρει ολος ο κοσμος χαμπαρι.
Αν θελετε να σας αναρτησω με σβησμενα ονοματα pm που σας βριζουν συμφορουμιτες και σας υποστηριζω εγω! :oops::oops:

Εδω την πατησανε καποιοι
Ειναι κατι σαν αυτο που καποιος με έλεγε "σφιχτη" σε καποιο παλιότερο ποστ/
Κατι για το οποιο ειμαι περηφανος, διοτι προυποθετει καθημερινή δουλεια, θυσιες, πειθαρχεια, στερησεις, focus κ.α., καποιος που ειναι προφανες οτι δεν έχει αυτες τις αρετες, το λοιδορει. (Γιατι οποιος τις έχει, ξερει και εκτιμα, ακομα και αν σε αντιπαθει για άλλους λογους)
Το ιδιο ακριβως και εδω.
Μαντεψε ποιος προσβάλλεται....

Ελπίζω να βρειτε κατι ακομα πιο γελοιο την επόμενη φορα καποιοι.:cool:
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Συνηθως στην Ουγγαρια και Βουλγαρια πηγαιναν και πανε παιδια γιατρων προκειμενου να συνεχισουν το επαγγελμα των γονεων τους.
Ηταν επισης συνηθες πολλοι να παιρνουν μεταγραφη και επειδη γνωριζω περιστατικα επαιζε ΚΑΙ το μεσον... Ναι και το μεσον!!!
Ο @CVIAL θα γνωριζει οτι και πολλοι μηχανικοι βγηκαν απο την Ιταλια στο παρελθον και αρκετοι τα πτυχια τα πηραν και απο ΕΜΠ ή Αριστοτελειο.

Εαν ρωτησεις ατομα στα νοσοκομεια για γιατρους απο Βουλγαρια θα γελασουν...Η διαφορα επιπεδου φαινεται στις ειδικοτητες. Στο παρελθον ηταν χαοτικη..
Προσωπικα ξερω και εξαιρεσεις.
Γενικοτερα οποιος εχει το μερακι φαινεται...Γνωριζω ατομα , αθλητες που μπηκαν χωρις πανελληνιες Ιατρικη και μεσα ειναι εξαιρετικοι.
Οι πανελληνιες θεωρω δεν ειναι για ολους.

Επισης μη ξεχνατε οτι καποιος αν το χει τοσο καημο μπορει να δωσει και πανω απο μια φορα και να περασει.

Εδω γιναν τα ΤΕΙ πανεποστημια και απο τα ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΟΛΕΓΙΑ εχεις πτυχιο μηχανικου.. Τι να συζητησουμε τωρα...

Εικαζω οτι οταν γεννηθηκες, ημουν ηδη 5ο ετος. (1997)
Ειναι λιγο "καπως" να έχεις τοσο ισχυρο στατιστικό δειγμα που να έχεις και κανονα για το ποιοι πηγαιναν στο εξωτερικό ΤΟΤΕ, διότι ΤΟΤΕ που πηγα εγω και οι υπολοιποι, ησουν χροναι αγεννητος και αυτα άλλαζουν μεσα σε 1-2 δεκετιες που ΕΣΥ απέκτησες άποψη, με ή χωρις τεκμήρια.
Η Ουγγαρια και η Τσεχια δεν είχαν σχεση με τις ΤΟΤΕ σχολες Βουλγαριας, Ρουμανιας, Πρωην Γιουγκοσλαβικών χωρων κτλ.
Αυτα που γραφουν καποιοι, ΟΝΤΩΣ ισχυαν σε αυτες. τα μαθαιναμε από πρωην φιλους που κοπήκαν σε εμας και πηγαν εκει.
(οι περισσοτεροι ειτε δεν τελειωσαν ποτε, οπου και να πηγαν, ειτε δεν πηραν ποτε αναγνωριση, ειτε δεν τελειωσαν ποτε ειδικότητα, ειτε δεν ασχολουνται πλεον καν με Ιατρική. Το "συστημα" έχει απειρουρ τροπους να "ξεκαθαρισει", και ακομα πιο πολλούς έχει η αγορα! Ουτε ένασ ελλειπης ιατρός ακομα και απο αυτες τις χώρες δεν πρεπει να υπάρχει πλεον που να έχει δουλεια ή που να μην έμαθε έστω και μετα να μην ειναι επικινδυνος, για όσους ...νοιαζονται. Το "συστημα" τους εχει πεταξει εξω, κυριως μεσω της ντροπής!)
Ουγγαρια και Τσεχια ήταν ΑΛΛΗ φαση.
Πλεον, ΟΛΕΣ οι σχολες ειναι καλές και ΟΛΕΣ ειναι καλυτερες από τις Ελληνικές. Δυστυχως.
Εχω παραδοσει διαλέξεις σε ολες αυτες τις χωρες, εχω δει τα curriculum, τις εγκαταστασει και την ΚΟΥΛΤΟΥΡΑ και ειναι ...αστο!
Εχουν περασει 30 χρόνια.
Ειναι ΠΑΡΑ πολυ σημαντικο για αυτούς να επανα-καταξιωθούν ακαδημαικα μετα την τεραστια βλαβη που πρκάλεσαν τα καθεστωτα τους σε καθε δομή της χωρας.

Το ακριβως αντιθετο με εμας δλδ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kostas97

Well-Known Member
Εικαζω οτι οταν γεννηθηκες, ημουν ηδη 5ο ετος. (1997)
Ειναι λιγο "καπως" να έχεις τοσο ισχυρο στατιστικό δειγμα που να έχεις και κανονα για το ποιοι πηγαιναν στο εξωτερικό ΤΟΤΕ, διότι ΤΟΤΕ που πηγα εγω και οι υπολοιποι, ησουν χροναι αγεννητος και αυτα άλλαζουν μεσα σε 1-2 δεκετιες που ΕΣΥ απέκτησες άποψη, με ή χωρις τεκμήρια.
Η Ουγγαρια και η Τσεχια δεν είχαν σχεση με τις ΤΟΤΕ σχολες Βουλγαριας, Ρουμανιας, Πρωην Γιουγκοσλαβικών χωρων κτλ.
Αυτα που γραφουν καποιοι, ΟΝΤΩΣ ισχυαν σε αυτες. τα μαθαιναμε από πρωην φιλους που κοπήκαν σε εμας και πηγαν εκει.
(οι περισσοτεροι ειτε δεν τελειωσαν ποτε, οπου και να πηγαν, ειτε δεν πηραν ποτε αναγνωριση, ειτε δεν τελειωσαν ποτε ειδικότητα, ειτε δεν ασχολουνται πλεον καν με Ιατρική. Το "συστημα" έχει απειρουρ τροπους να "ξεκαθαρισει", και ακομα πιο πολλούς έχει η αγορα! Ουτε ένασ ελλειπης ιατρός ακομα και απο αυτες τις χώρες δεν πρεπει να υπάρχει πλεον που να έχει δουλεια ή που να μην έμαθε έστω και μετα να μην ειναι επικινδυνος, για όσους ...νοιαζονται. Το "συστημα" τους εχει πεταξει εξω, κυριως μεσω της ντροπής!)
Ουγγαρια και Τσεχια ήταν ΑΛΛΗ φαση.
Πλεον, ΟΛΕΣ οι σχολες ειναι καλές και ΟΛΕΣ ειναι καλυτερες από τις Ελληνικές. Δυστυχως.
Εχω παραδοσει διαλέξεις σε ολες αυτες τις χωρες, εχω δει τα curriculum, τις εγκαταστασει και την ΚΟΥΛΤΟΥΡΑ και ειναι ...αστο!
Εχουν περασει 30 χρόνια.
Ειναι ΠΑΡΑ πολυ σημαντικο για αυτούς να επανα-καταξιωθούν ακαδημαικα μετα την τεραστια βλαβη που πρκάλεσαν τα καθεστωτα τους σε καθε δομή της χωρας.

Το ακριβως αντιθετο με εμας δλδ.
Για την Ουγγαρια προσωπικα δεν γνωριζω,πολυ καλα λογια εχει πει και ο κ. Τουλιατος που αν δεν λανθανω ησασταν και μαζι.Εκεινος εκθιασε τη σχολη αυτη χωρις να εχει και καποιο λογο αφου τελειωσε στην Αθηνα εν τελη.
Εγω τα εχω απομυθοποιησει τα περι μοριων και σχολων. Οποιος ειναι ικανος θα προοδευσει ,τουλαχιστον στον ιδιωτικο τομεα.

Τωρα οσον εχει να κανει με το δημοσιο, και το τοτε πτυχιο Βουλγαριας οπως λετε ιδιο με το πτυχιο το δικο σας ή των εδω πανεπιστημιων ηταν.
Ηταν ομως μη σου τυχει ο συγκεκριμενος γιατρος. :D
 

bobby

Well-Known Member
Οταν αποφοιτησα το 1998, το Semmelweis University Medical School of Budapest ήταν στην θεση 104 παγκοσμίως στις ιατρικές σχολές
Δυστυχως, η Ιατρική Αθηνων ήταν στην θέση 242 και η Θεσσαλονικής στις 219. Τοτε.
Εχω καπου εκτυπωμενο το αρθρο από το Βημα της εποχής... Θα το βρω να το ανεβασω, ειχε γινει χαμος!
Καποιες φορες μεχρι πριν από 20+ χρόνια το έδειξα σε καποιους που έλεγαν τα δικα τους αλλα ΠΡΟΦΑΝΩΣ η απαντηση ήταν πως "δεν ισχυει, κατι παιζει, αποκλειεται"κτλ.
Οπως προαναεφερα, εχω ακούσει ΟΛΕΣ τις ...προσβολες και τα "επιχειρηματα" που εκτοξευονται ΠΑΝΤΟΤΕ για συγκεκριμενους λογους και ΠΑΝΤΟΤΕ με συγκεκριμενη μεταμφίεση...
Και ποτε απο καποιον που δεν φθονει...

Απλα θέλω να δω τι άλλο θα βρουν καποιοι που του ΄εχει παρει ολος ο κοσμος χαμπαρι.
Αν θελετε να σας αναρτησω με σβησμενα ονοματα pm που σας βριζουν συμφορουμιτες και σας υποστηριζω εγω! :oops::oops:

Εδω την πατησανε καποιοι
Ειναι κατι σαν αυτο που καποιος με έλεγε "σφιχτη" σε καποιο παλιότερο ποστ/
Κατι για το οποιο ειμαι περηφανος, διοτι προυποθετει καθημερινή δουλεια, θυσιες, πειθαρχεια, στερησεις, focus κ.α., καποιος που ειναι προφανες οτι δεν έχει αυτες τις αρετες, το λοιδορει. (Γιατι οποιος τις έχει, ξερει και εκτιμα, ακομα και αν σε αντιπαθει για άλλους λογους)
Το ιδιο ακριβως και εδω.
Μαντεψε ποιος προσβάλλεται....

Ελπίζω να βρειτε κατι ακομα πιο γελοιο την επόμενη φορα καποιοι.:cool:

Δεν έχω κανένα λόγο να μην σας πιστέψω γιατρέ και δεν θα μου έκανε καμία εντύπωση να είναι όντως καλύτερες από τις Ελληνικές, όχι λόγω καθηγητών ή φοιτητών αλλά λόγω οργάνωσης και νοοτροπίας στην Ελλάδα.

Το σχολείο και η σχολή είναι μια ένδειξη αλλά στην ουσία μετραει το τι έχει κάνει ο καθένας και τι εμπειρία έχει, οποτε τι να τον κάνω τον «άβρεχτο» από το Χαρβαρντ σε σχέση με τον μπαρουτοκαπνισμένο ενός όχι διάσημου πανεπιστημίου.

Από εκεί και πέρα γιατρέ πιστεύω ότι πρέπει να χαλαρώσετε λίγο γιατί νομίζω βλέπετε εχθρούς εκεί που δεν υπάρχουν και τελικά με την επίθεση που κάνετε (δίκαια ή άδικα δεν έχει σημασία) δημιουργείτε αντιπάθεια χωρίς λόγο.

Προς Θεού δεν λέω να είστε «ναι σε όλα» και «όλοι είμαστε μια παρέα» και «όλοι είναι καλά παιδια» αλλά δεν είναι όλοι, όσοι έχουν αντίθετη άποψη ή σχολιάζουν αρνητικά κάτι που προσωπικά δεν τους αρέσει (είτε έχουν γνώσεις είτε όχι) στις δουλειές σας, εχθροί.

Νομίζω ότι σε τέτοιες φάσεις αν απλά εξηγήσετε το σκεπτικό σας ή την προσέγγιση σας είναι αρκετό. Πάντα κάποιοι θα διαφωνούν είναι στην φύση του ανθρώπου.

Αυτούς που βρίζουν συμφορουμιτες από πίσω για εμένα καλό είναι να τους ονοματίσετε αν έχετε αποδείξεις. Οποίος το κάνει αυτό, δεν φοράει παντελόνια και του αξίζει ξεμπρόστιασμα.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Για την Ουγγαρια προσωπικα δεν γνωριζω,πολυ καλα λογια εχει πει και ο κ. Τουλιατος που αν δεν λανθανω ησασταν και μαζι.Εκεινος εκθιασε τη σχολη αυτη χωρις να εχει και καποιο λογο αφου τελειωσε στην Αθηνα εν τελη.
Εγω τα εχω απομυθοποιησει τα περι μοριων και σχολων. Οποιος ειναι ικανος θα προοδευσει ,τουλαχιστον στον ιδιωτικο τομεα.

Τωρα οσον εχει να κανει με το δημοσιο, και το τοτε πτυχιο Βουλγαριας οπως λετε ιδιο με το πτυχιο το δικο σας ή των εδω πανεπιστημιων ηταν.
Ηταν ομως μη σου τυχει ο συγκεκριμενος γιατρος. :D

Δεν είπα ποτε κατι τετοιο, δεν ξερω πως βγηκε αυτο το συμπερασμα. Ουτε καν!
Αλλα δεν πειραζει, η κουβεντα ειναι ασκοπη διοτι αφορα θεματα 25ετιας που δεν εχουν νοημα..
Εχω παω από 50 πρωην συμφοιτητες που μπορουν να σου επιβεβαιωσουν αυτα που λες οτι ειπε ο Γιωργος, ο οποιος δεν μασαει τα λογια του και ασχετα με τις οποιες παραξενιες του καταλογιζουν ειναι εξαιρετικός ανθρωπος, αθλητης και επιστημονας.
Αυτο που λες για την ικανοτητα και τη προοδο ειαι αξιωμα, συμφωνω απολυτως
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jacksmith

Active Member
@Xristos87 στο γράφω εδώ για να μην μπερδευόμαστε μέσα στα νήματα και με αφορμή την κρίση σου, ότι η κλινική δεν ευθύνεται για το αποτέλεσμα της μεταμόσχευσης μου.
Θα μου επιτρέψεις να κάνω και γω μια κριτική στο αποτέλεσμά σου μιας και ανέφερες κάπου την λέξη ''φαπ'' . Θεωρώ λοιπόν και γω ότι η περιπτωσή σου κατά κάποιο τρόποι ''εκθέτει'' τη κλινική. Πολλάκις έχουμε ακούσει την κλινική να ψέγει τα μέλη ότι αντιπαραβάλλουν και αναφέρουν κάποια περιστατικά συνήθως από Ισπανία τα οποία είναι συγκεκριμένες περιπτώσεις, όλα με χρήση φίνας και εντυπωσιακά χαρακτηριστικά δότριας ( Couto, Freitas κ.τ.λ. ) τα οποία έχουν εντυπωσιακότατα αποτελέσματα.
Να λοιπόν που δόθηκε στην κλινική η ευκαιρία να διαχειριστεί μια τέτοια περίπτωση. Δότρια υγιέστατη και σε διαστάσεις μαμούθ, τρίχα σπαστή και μεγάλου πάχους, χρήση φίνας και μικρή σχετικά έκταση κάλυψης. Αποτέλεσμα ήταν από αυτή την τεράστια δότρια να βγεί ένας συμπαθητικός λόγος 2,3 και ένα καλό αποτέλεσμα που πάσχει όμως εμφανέστατα όπως φαίνεται στις φωτογραφίες και στα βίντεο. Θέλω να πώ ότι και εσύ και κάποιοι άλλοι ( π.χ. Vlafo, Οreo,) έχετε τις προυποθέσεις να πάρετε το τέλειο, το ιδανικό. Αντί αυτού εσύ κατά την γνώμη μου πήρες ένα καλό μέν, ελλιπές δε, αποτέλεσμα. Και για να το ξαναπούμε άλλη μια φορά. Για αυτούς εκεί έξω το αποτέλεσμά σου είναι μια χαρά. Σχεδόν τέλειο. Για το φόρουμ, το αποτέλεσμα σου θα μπορούσε να είναι καλύτερο ακόμα.
 

tol

Well-Known Member
@Xristos87 στο γράφω εδώ για να μην μπερδευόμαστε μέσα στα νήματα και με αφορμή την κρίση σου, ότι η κλινική δεν ευθύνεται για το αποτέλεσμα της μεταμόσχευσης μου.
Θα μου επιτρέψεις να κάνω και γω μια κριτική στο αποτέλεσμά σου μιας και ανέφερες κάπου την λέξη ''φαπ'' . Θεωρώ λοιπόν και γω ότι η περιπτωσή σου κατά κάποιο τρόποι ''εκθέτει'' τη κλινική. Πολλάκις έχουμε ακούσει την κλινική να ψέγει τα μέλη ότι αντιπαραβάλλουν και αναφέρουν κάποια περιστατικά συνήθως από Ισπανία τα οποία είναι συγκεκριμένες περιπτώσεις, όλα με χρήση φίνας και εντυπωσιακά χαρακτηριστικά δότριας ( Couto, Freitas κ.τ.λ. ) τα οποία έχουν εντυπωσιακότατα αποτελέσματα.
Να λοιπόν που δόθηκε στην κλινική η ευκαιρία να διαχειριστεί μια τέτοια περίπτωση. Δότρια υγιέστατη και σε διαστάσεις μαμούθ, τρίχα σπαστή και μεγάλου πάχους, χρήση φίνας και μικρή σχετικά έκταση κάλυψης. Αποτέλεσμα ήταν από αυτή την τεράστια δότρια να βγεί ένας συμπαθητικός λόγος 2,3 και ένα καλό αποτέλεσμα που πάσχει όμως εμφανέστατα όπως φαίνεται στις φωτογραφίες και στα βίντεο. Θέλω να πώ ότι και εσύ και κάποιοι άλλοι ( π.χ. Vlafo, Οreo,) έχετε τις προυποθέσεις να πάρετε το τέλειο, το ιδανικό. Αντί αυτού εσύ κατά την γνώμη μου πήρες ένα καλό μέν, ελλιπές δε, αποτέλεσμα. Και για να το ξαναπούμε άλλη μια φορά. Για αυτούς εκεί έξω το αποτέλεσμά σου είναι μια χαρά. Σχεδόν τέλειο. Για το φόρουμ, το αποτέλεσμα σου θα μπορούσε να είναι καλύτερο ακόμα.

Αψογο σχολιο.

Τα εχω γραψει και εγω στο παρελθον.

Ο φιλος Χρηστος ειχε ολες τις προϋποθεσεις να παρει ενα αψογο αποτελεσμα.

Αντ' αυτου... Γουλιμης.!!!


 

bobby

Well-Known Member
Αψογο σχολιο.

Τα εχω γραψει και εγω στο παρελθον.

Ο φιλος Χρηστος ειχε ολες τις προϋποθεσεις να παρει ενα αψογο αποτελεσμα.

Αντ' αυτου... Γουλιμης.!!!


Ανθ´ ημών Γουλιμής…… χαχαχαχα καλό!!!!!!!!
 
  • Like
Reactions: tol

Xristos87

Well-Known Member
@Xristos87 στο γράφω εδώ για να μην μπερδευόμαστε μέσα στα νήματα και με αφορμή την κρίση σου, ότι η κλινική δεν ευθύνεται για το αποτέλεσμα της μεταμόσχευσης μου.
Θα μου επιτρέψεις να κάνω και γω μια κριτική στο αποτέλεσμά σου μιας και ανέφερες κάπου την λέξη ''φαπ'' . Θεωρώ λοιπόν και γω ότι η περιπτωσή σου κατά κάποιο τρόποι ''εκθέτει'' τη κλινική. Πολλάκις έχουμε ακούσει την κλινική να ψέγει τα μέλη ότι αντιπαραβάλλουν και αναφέρουν κάποια περιστατικά συνήθως από Ισπανία τα οποία είναι συγκεκριμένες περιπτώσεις, όλα με χρήση φίνας και εντυπωσιακά χαρακτηριστικά δότριας ( Couto, Freitas κ.τ.λ. ) τα οποία έχουν εντυπωσιακότατα αποτελέσματα.
Να λοιπόν που δόθηκε στην κλινική η ευκαιρία να διαχειριστεί μια τέτοια περίπτωση. Δότρια υγιέστατη και σε διαστάσεις μαμούθ, τρίχα σπαστή και μεγάλου πάχους, χρήση φίνας και μικρή σχετικά έκταση κάλυψης. Αποτέλεσμα ήταν από αυτή την τεράστια δότρια να βγεί ένας συμπαθητικός λόγος 2,3 και ένα καλό αποτέλεσμα που πάσχει όμως εμφανέστατα όπως φαίνεται στις φωτογραφίες και στα βίντεο. Θέλω να πώ ότι και εσύ και κάποιοι άλλοι ( π.χ. Vlafo, Οreo,) έχετε τις προυποθέσεις να πάρετε το τέλειο, το ιδανικό. Αντί αυτού εσύ κατά την γνώμη μου πήρες ένα καλό μέν, ελλιπές δε, αποτέλεσμα. Και για να το ξαναπούμε άλλη μια φορά. Για αυτούς εκεί έξω το αποτέλεσμά σου είναι μια χαρά. Σχεδόν τέλειο. Για το φόρουμ, το αποτέλεσμα σου θα μπορούσε να είναι καλύτερο ακόμα.
τζακ, soory ρε φιλε αλλα εσυ στη φωτογραφια μου, αυτην π τραβηξα μπροστα στον Ηλιο κ εκανε σκια το ΚΙΝΗΤΟ μ σε ενα μερος του κεφαλιου-τριχωτου υπονοησες οτι εγω επαιξα με τη φωτογραφια για να σε κοροιδεψω. Δλδ δεν καταφερες να καταλαβεις μια σκια τοσο απλη, αν θες ανετρεξε να θυμηθεις(αν δεν θυμασε) κ τωρα μ λες οτι εχεις ναι καλο αποτελεσμα εχεις αλλα ΘΑ μπορουσε να παρεις ενα καλυτερο....χαιρω πολυ χαιροπουλος.

στο 12 μηνο θα ανεβασω βιντεο. εκει θα κριθει το τελικο αποτελεσμα.
στο 12μηνο ελα να γραψεις τι θα μπορουσε να παει καλυτερα. γιατι ως τωρα ακομη κ επικριτες ειπαν οτι ειναι πολυ καλο!
 

jacksmith

Active Member
Παρατήρησε τις φωτογραφίες σου και σύγκρινε την ποιότητα και την καθαρότητα της εικόνας. Ναι, πέρνωντας έναυσμα από κάποιον που είπε ότι είναι εύκολο να επεξεργαστείς φωτογραφίες μου έκανε εντύπωση η διαφορετική ποιότητα των φωτογραφιών. Εδώ είναι ηλίου φαεινότερο πόσο διαφορετικό είναι το αποτέλεσμα ποιοτικά. Εσύ δεν το βλέπεις? Δεν βλέπεις ότι η δεύτερη φωτό με τον ζελέ,είναι λες και έχεις απλώσει βερνίκι μαλλιών πάνω στο κεφάλι? Μήπως το έκανες εσκεμμένα? Για μένα έτσι έγραψε η κλινική....Ρητορικό το ερώτημα. Μην απαντήσεις.
Η ουσία βέβαια της αναρτησής μου δεν ήταν αυτή. Παρολα αυτά χαίρομαι που καταλαβαίνεις ότι δεν έχεις πάρει το ιδανικό αποτέλεσμα που σου αρμόζει. Βέβαια αμέσως μετά λες να περιμένουμε το 12άμηνο. Μακάρι να καλυφθούν τα εμφανή κενά που έχεις στο 12μηνο.
 

Συνημμένα

  • xristos1.jpg
    xristos1.jpg
    708.3 KB · Προβολές: 137
  • xristos2.jpg
    xristos2.jpg
    549.9 KB · Προβολές: 139

oreo

Well-Known Member
@Xristos87 στο γράφω εδώ για να μην μπερδευόμαστε μέσα στα νήματα και με αφορμή την κρίση σου, ότι η κλινική δεν ευθύνεται για το αποτέλεσμα της μεταμόσχευσης μου.
Θα μου επιτρέψεις να κάνω και γω μια κριτική στο αποτέλεσμά σου μιας και ανέφερες κάπου την λέξη ''φαπ'' . Θεωρώ λοιπόν και γω ότι η περιπτωσή σου κατά κάποιο τρόποι ''εκθέτει'' τη κλινική. Πολλάκις έχουμε ακούσει την κλινική να ψέγει τα μέλη ότι αντιπαραβάλλουν και αναφέρουν κάποια περιστατικά συνήθως από Ισπανία τα οποία είναι συγκεκριμένες περιπτώσεις, όλα με χρήση φίνας και εντυπωσιακά χαρακτηριστικά δότριας ( Couto, Freitas κ.τ.λ. ) τα οποία έχουν εντυπωσιακότατα αποτελέσματα.
Να λοιπόν που δόθηκε στην κλινική η ευκαιρία να διαχειριστεί μια τέτοια περίπτωση. Δότρια υγιέστατη και σε διαστάσεις μαμούθ, τρίχα σπαστή και μεγάλου πάχους, χρήση φίνας και μικρή σχετικά έκταση κάλυψης. Αποτέλεσμα ήταν από αυτή την τεράστια δότρια να βγεί ένας συμπαθητικός λόγος 2,3 και ένα καλό αποτέλεσμα που πάσχει όμως εμφανέστατα όπως φαίνεται στις φωτογραφίες και στα βίντεο. Θέλω να πώ ότι και εσύ και κάποιοι άλλοι ( π.χ. Vlafo, Οreo,) έχετε τις προυποθέσεις να πάρετε το τέλειο, το ιδανικό. Αντί αυτού εσύ κατά την γνώμη μου πήρες ένα καλό μέν, ελλιπές δε, αποτέλεσμα. Και για να το ξαναπούμε άλλη μια φορά. Για αυτούς εκεί έξω το αποτέλεσμά σου είναι μια χαρά. Σχεδόν τέλειο. Για το φόρουμ, το αποτέλεσμα σου θα μπορούσε να είναι καλύτερο ακόμα.
Θαυμάζω την αυτοσυγκράτηση σου φίλε και την πραότητα στις τοποθετήσεις σου
 

oreo

Well-Known Member
Αψογο σχολιο.

Τα εχω γραψει και εγω στο παρελθον.

Ο φιλος Χρηστος ειχε ολες τις προϋποθεσεις να παρει ενα αψογο αποτελεσμα.

Αντ' αυτου... Γουλιμης.!!!


Εδώ δάσκαλε σαν συνέχεια των πεπραγμένων μου ταιριάζει και ο μύθος του Αισώπου για τον "Ανήρ τον Κομπαστή"

Σύμφωνα με το μύθο, ένας αθλητής καυχιόνταν συνέχεια ότι σε αγώνες στην Ρόδο είχε πραγματοποιήσει ένα τεράστιο άλμα. Κανείς δεν τον πίστευε όμως κι έτσι ο αθλητής καλούσε τους Αθηναίους να πάνε στη Ρόδο και να ρωτήσουν τους θεατές των αγώνων. Φυσικά ένα τέτοιο ταξίδι δεν ήταν καθόλου εύκολο την εποχή εκείνη κι έτσι ο αθλητής βάσιμα πίστευε ότι το ψέμα του θα γινόταν πιστευτό.

Τότε ένας Αθηναίος πήγε στο σκάμμα και με το χέρι έγραψε πάνω στην άμμο τη λέξη «Ρόδος».

Κατόπιν γύρισε προς τον καυχησιάρη αθλητή και του είπε: «Αυτού γαρ και Ρόδος και πήδημα», το οποίο έχει μείνει ως «ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα».
 

Xristos87

Well-Known Member
Παρατήρησε τις φωτογραφίες σου και σύγκρινε την ποιότητα και την καθαρότητα της εικόνας. Ναι, πέρνωντας έναυσμα από κάποιον που είπε ότι είναι εύκολο να επεξεργαστείς φωτογραφίες μου έκανε εντύπωση η διαφορετική ποιότητα των φωτογραφιών. Εδώ είναι ηλίου φαεινότερο πόσο διαφορετικό είναι το αποτέλεσμα ποιοτικά. Εσύ δεν το βλέπεις? Δεν βλέπεις ότι η δεύτερη φωτό με τον ζελέ,είναι λες και έχεις απλώσει βερνίκι μαλλιών πάνω στο κεφάλι? Μήπως το έκανες εσκεμμένα? Για μένα έτσι έγραψε η κλινική....Ρητορικό το ερώτημα. Μην απαντήσεις.
Η ουσία βέβαια της αναρτησής μου δεν ήταν αυτή. Παρολα αυτά χαίρομαι που καταλαβαίνεις ότι δεν έχεις πάρει το ιδανικό αποτέλεσμα που σου αρμόζει. Βέβαια αμέσως μετά λες να περιμένουμε το 12άμηνο. Μακάρι να καλυφθούν τα εμφανή κενά που έχεις στο 12μηνο.
η μια φωτο με την αλλη απεχει καποιο διαστημα...επισης εχει κ το ζελε π λες...

τα κενα ΔΕΝ πιστευω οτι θα καλυφθουν. καθοτι δεν μπηκαμε εκει....
 

panos1234

Well-Known Member
η μια φωτο με την αλλη απεχει καποιο διαστημα...επισης εχει κ το ζελε π λες...

τα κενα ΔΕΝ πιστευω οτι θα καλυφθουν. καθοτι δεν μπηκαμε εκει....

Δεν μπήκατε εκεί??
Και τι φτιάξατε δηλαδή?
Εσύ είσαι ευχαριστημένος Χρήστο?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα