Wounding - dermapen, τοπικά και συμπληρώματα.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Gomi μεσα σε αυτη τη θεραπεια δε θα επρεπε να προσθεσουμε και ενα crth2 inhibitor ?
καποια στιγμη ειχα δοκιμασει αυτο https://www.hairlosshelp.com/forums/messageview.cfm?catid=7&threadid=104573
το χρησιμοποιησα τοτε (πριν 3 χρονια) σκετο μεσα στο capillogain.... χωρις αποτελεσματα και χωρις ρολλερ τοτε

2 μήνες το έβαζα κάθε μέρα μαζί με ρολλερ μια φορά την εβδομάδα. Δεν είδα τίποτα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σχετικά με την N2C cream που αναφέρθηκε στις πισω σελίδες.

Είχα απάντηση από Ολλανδία

N2C is not a medicine. It is a cosmetic hair cream based on organic plant extracts
which are boosted by our nano technology
These plant extracts have a positive influence on the collagen production in the (hair) skin
and this will stimulate the (dormant) follikels and increase the growth of vellus- & terminal hair.
However, the plant extracts are not strong enough to really influence this process in an acceptable manner.
This is where our Nano technology kicks in. The nano technology boosts the collagen (type 2) which in turn activates
the hair follikels.

N2C has been successfully tested on volunteers for 1.5 years. N2C has a succes rate of 90% with young men and
women of all ages. Middle aged- and older men still have a good succes rate, but it will take longer for the effects to take place..
The product is absolutely safe. There are no side effects.
The only side effect monitored is that certain people might develop some pimpels on the area where they apply
the N2C cream, but these disappear rapidly.
After about two weeks of usage some people got a shiny scalp and some spiky hair to start with, but
this changes quickly over time.
We haven’t monitored anything else, but we always advice people to check the ingredients and to make sure
that they are not allergic to any of the ingredients.

People suffering from Androgenetic Alopecia (most common form of baldness) will encounter very encouraging
results when using N2C hair cream.
I hope this answers your main questions.

Σε ερώτηση αν η αναφορά παραπάνω σχετικά με αρχικό shiny skin και spiky hair, αν εννοεί shedding, μου απάντησε αυτό

Νo its not shedding. Some people experienced a shiny skin and some spiky hair growth to start with, but after
a few days the shiny skin disappeared and hair growth became normal.

Κόστος

Bottles come in 100ml and last 2-3 months, but this depends on how much skin you need to cover.
This is just an average from our users.
A bottle costs €60 plus shipping.
Shipping to Greece is not cheap, but the shipping costs for one or 2 bottles are the same.
It depends on where you live in Greece, but I guess the costs will be approx. €25
In one week we will also be introducing out N2C shampoo.
Available is also Nail- and Acne cream.
More products will follow soon.

Το ότι μπορεί να δουλέψει στο κολλαγόνο type 2, θα μπορούσε να βοηθήσει αρκετά μαζί με ρολλερ. Το πρόβλημα είναι η τιμή του που είναι υψηλή, αν και φαίνεται να κρατάει για 2 με 3 μήνες ανάλογα με την χρήση.
Τα συστατικά του δεν μπόρεσα να τα αποσπάσω από την επικοινωνία που είχαμε μέσω mail, οπότε παραμένουν άγνωστα.

Nα επισημάνω πως δεν έχει σχέση με το Kelopesia που περιμένουν στην Τουρκία να κυκλοφορήσει τέλη Μαΐου και πρόκειται για λανθασμένη συσχέτιση που έγινε σε αρκετά φόρουμ του εξωτερικού.
 

kyper

New Member
Γεια και από εμένα . 48 χρονών,άντρας.Καταρχάς τα συγχαρητήρια μου σε GOMI ,KAPA και τους συναυτώ.Διαβάζω το σάιτ εδώ και πολύ καιρό και με έχει βοηθήσει να αποφύγω διάφορες κακοτοπιές.Εχω κανει βαριατρικη ενγχειρηση (μανικι)πριν εξι χρονια.Εχασα 70 κιλα σε 6 μηνες και νομιζω οτι αυτο ηταν και ειναι η αιτια της καταστασης μου.Πολυ μεγαλη αραιωση απο μπροστα μεχρι πισω με σχετικα αραιουσ κροταφους τυπου θαναση βεγγος η σεφερλης στα νιατα τους η γιαννης σαραντακος (δημοσιοφραφος στο Ενικος του χατζηνικολαου) η (ποιο κοντα στη περιπτωση μου απλως ειναι μακρυτερα τα δικα μου)κυριακος βελοπουλος (δημοσιογραφος).Με εχει δει γεωργιου σε συναντηση σε ξενοδοχειο εδω θεσσαλονικη πριν δυο χρονια ,ενδιαφερομουν για πυκνωση κυριως ,δυστυχως δεν θα μπορουσε να γινει τρελλη δουλεια λογω μικρη δοτριας ενω με '' απεκλεισε'' τριχες απο γενεια ,στηθος ,ποδια ,ηβηκη περιοχη γιατι οπως με ειπε οσο ποιο πολυ απομακρυνομαστε απο το κεφαλι τοσο μικροτερα τα ποσοστα διατηρησης των μοσχευματων.Σκεφτομουν prp λογω του οτι η περιπτωση δεν ειναι α/α αν και ο αδερφος του πατερα μου ηταν ακριβως σαν και εμενα στα 60 του.Πηγα σε δερματολογους αλλα ο καθενας ηταν οτι ναναι και διαβαζοντας στο σαιτ καθε αλλο παρα μονος θα πρεπει να νιωθω.Εκανα διαφορες αγωγες αλλα τιποτα .Σε μια περιπτωση μια απο αυτες περιειχε ρογκεν αλλα πηραμε ολα τα στραβα της .Πρησμενο προσωπο ,σακκουλες κατω απο τα ματια (μας εμεινε χαλαρο δερμα) αρυθμιες ,ταχυκαρδιες, ισως λιγο βυζακι δεν ειμαι και πολυ σιγουρος .Παντως τις διαφορες εξετασεις που ζητατε εδω μεσα τις εχω κανει και δεν δειχνουν καποιο προβλημα.Υποψην οτι αν την σταματησα στο μηνα και κατι το μουσι ειχε γινει μαυρο απο ασπρο που ειναι τωρα. Τα μαλλια ειναι σχεδον ασπρα και ισια πλεον απο ανοιχτα καστανοξανθα και σπαστα .Σκεφτομαι πολυ τον τραυματισμο μηπως και ενεργοποιησουμε τιποτα. Οπως ο GOMI με δερμαπεν, ρολλερ αλλα και μεντα , αγριο σκορδο τζοτζομπα η κατι λεπτοτερο για οχημα η ελαιο βασης. Ολες οι αποψεις και οι γνωμες δεκτες. Καλως σας βρηκα και καλες μας φυτρωσεις.
ΥΓ. Δεν εχω υπολογιστη και γραφω απο ιντερνετ καφε
ΥΓ2.Για φωτο θα προσπαθησω αν και κινητο μου γιαυτη τη δουλεια ειναι μαπα .Και παλι καλες μας φυτρωσεις.
 

Rick

Member
Bayonet είναι η κεφαλή που παίρνει ναι. Η screw δεν κουμπώνει καν. Το δικό μου δεν κάνει σωστά την παλίνδρομη κίνηση, περισσότερο ως δόνηση συμπεριφέρεται. Νομίζω κάποια άλλα μέλη που το πήραν δεν είχαν αυτό το πρόβλημα. Μπορεί να έτυχα σε ελαττωματικό.
Gomi Καλημέρα! To dermapen έφθασε από Γερμανία και τα 36 needles cartridges από Κίνα με διαφορά 1 ημέρας. Ετοιμάζομαι για την πρώτη δοκιμαστική χρήση! Θα ήθελα να σε ρωτήσω: α) αν κάνεις κάποια προεργασία στο δέρμα με κάποια κρέμα λιδοκαϊνης-ξυλοκαϊνης ώστε να μην πονάς, β) εφόσον η κεφαλή αντέχει και για άλλη χρήση πως την απολυμαίνεις και γ) πόση διάρκεια πρέπει να έχει η εφαρμογή και σε ποια ταχύτητα - ένδειξη led πρέπει να δουλεύει; Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου.
 

leas

Well-Known Member
Σίγουρα κάποια δεν θα χρειάζονται, αλλά τα χωρίζω σε 2 κατηγορίες. Αυτά που χρειάστηκαν ίσως μόνο στην αρχή (πχ πρώτο 3μηνο) και σε αυτά που ίσως να μην χρειάστηκαν καθόλου. Αυτά όπως καταλαβαίνεις δεν μπορώ να τα ξεχωρίσω ακόμα.

Επίσης σε 2 μέρη χωρίζεται και γενικότερα η όλη προσέγγιση. Η μια που αφορά καθαρά το μαλλί και η άλλη που αφορά το δέρμα. (όπως και στα φυτά - εδώ μαλλιά, το υπόστρωμα, χώμα - εδώ δέρμα) παίζει καθοριστικό ρόλο.

Άρα θα σου πω τι θεωρώ (πάντα υποθετικά) απαραίτητα για το μαλλί και τι για το δέρμα. (για συχνότητες και εφαρμογή όπως τα έχω περιγράψει στην αρχική σελίδα)

Για το μαλλί:

- Dermapen. Τον πρώτο μήνα κάθε εβδομάδα, με δυνατό και ουσιαστικό τραυματισμό. Μετά χαλαρώνεις με ρολλερ ανά εβδομάδα 25λεπτου στυλ για άλλον ένα μήνα. Η συνέχεια εδώ εξαρτάται από το αν έχουν υπάρξει αποτελέσματα ή όχι.

- Stemoxydine + vpa. (Τo vpa είναι φάρμακο, οπότε δεν μπορώ να επιμείνω. Έχει πολυποίκιλο τρόπο δράσης πάντως. Μικρό nw χωρίς εμφανή αραίωση, μπορείς να το αποφύγεις)

- Castor oil+menthol+dmso

- Black seed oil + borage virgin oil + rosemary + dmso (dmso σε πολύ μικρότερο ποσοστό απ ότι στο castor oil)

- AAPE (επίσης μπορείς να το αποφύγεις αν δεν υπάρχει εμφανή αραίωση)

- PROPOLINE Hair Loss Treatment

Για το δέρμα:

- Folligen solution therapy spray
- Tamanu oil (επειδή είναι πολύ δύσκολο να βρεις καλή ποιότητα, το αφήνεις απ έξω για αρχή)
- Μια καλή ενυδατική ή πχ Bepanthol+aloe vera
- Βούρτσα για απολέπιση

Συμπληρώματα:

- Betaglucan
- Castor oil
- Colostrum (αν και καλό θα ήταν να γνωρίζεις πριν τα επίπεδα igf1 μέσω εξέτασης)

Γενικότερα όπως έχω ξαναπεί, αν το δέρμα μου αντέξει (γιατί δεν το ταλαιπωρεί μόνο το dermapen, αλλά και το dmso και τα αιθέρια έλαια) μέσα Φλεβάρη θα έχω επιπλέον διαφορές που θα φαίνεται και σε φοτο την οποία και θα ανεβάσω.
Αλλά με την κατάσταση του δέρματός μου, έχω προβληματιστεί πολύ....

Φίλε gomi μετα την πάροδο σχεδόν 5 μηνών θα ήθελα να μάθω, αν έχεις βγάλει κάποιο συμπέρασμα παραπάνω όσον αφορά τα όπλα σου.. Έχει ξεκαθαρίσει ίσως λίγο παραπάνω το τοπίο στο ποια σκευάσματα είναι must ή ποιά δεν ήταν τελικά αναγκάια Ή τέλος κάποιο γενικότερη παρατήρηση με την πορεία της θεραπείας;
 

SinsemillaGR

New Member
Gomi Καλημέρα! To dermapen έφθασε από Γερμανία και τα 36 needles cartridges από Κίνα με διαφορά 1 ημέρας. Ετοιμάζομαι για την πρώτη δοκιμαστική χρήση! Θα ήθελα να σε ρωτήσω: α) αν κάνεις κάποια προεργασία στο δέρμα με κάποια κρέμα λιδοκαϊνης-ξυλοκαϊνης ώστε να μην πονάς, β) εφόσον η κεφαλή αντέχει και για άλλη χρήση πως την απολυμαίνεις και γ) πόση διάρκεια πρέπει να έχει η εφαρμογή και σε ποια ταχύτητα - ένδειξη led πρέπει να δουλεύει; Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου.

Φίλε Rick ποιο derma pen επέλεξες? Μπορείς να στείλεις λινκ?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@kyper φαίνεται λίγο μπερδεμένο το όλο θέμα από αυτά που γράφεις, αλλά σίγουρα μια φοτο θα βοηθούσε για κάποιο αρχικό συμπέρασμα.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Gomi Καλημέρα! To dermapen έφθασε από Γερμανία και τα 36 needles cartridges από Κίνα με διαφορά 1 ημέρας. Ετοιμάζομαι για την πρώτη δοκιμαστική χρήση! Θα ήθελα να σε ρωτήσω: α) αν κάνεις κάποια προεργασία στο δέρμα με κάποια κρέμα λιδοκαϊνης-ξυλοκαϊνης ώστε να μην πονάς, β) εφόσον η κεφαλή αντέχει και για άλλη χρήση πως την απολυμαίνεις και γ) πόση διάρκεια πρέπει να έχει η εφαρμογή και σε ποια ταχύτητα - ένδειξη led πρέπει να δουλεύει; Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου.

Οι βελόνες στην αρχή δεν πονάνε τόσο, σε σχέση βέβαια με το ρολλερ, οπότε ο όποιος πόνος είναι υποφερτός και δεν βάζω τίποτα, παρά μόνο περνάω λίγο με ένα βαμβάκι betadine το κεφάλι και μετά από 5 λεπτά ξεκινάω δίχως να ξεβγάλω. Μετά την δεύτερη- τρίτη χρήση, πονάει περισσότερο λόγω του ότι οι βελόνες έχουν κάπως φθαρεί. Συνήθως μετά την 3η εφαρμογή, τις αλλάζω.
Αν αντέχεις τον πόνο, θα σου πρότεινα να μην βάζεις τίποτα για αναισθητικό. Δες το πως παει και ξαναμιλάμε.

Απολύμανση την αφήνω για κανένα 10λεπτο μέσα σε betadine (με προσοχή να μην ακουμπάνε κάπου οι βελόνες) και μετά ξεπλένω με ζεστό νερό και λίγο οινόπνευμα. Την αφήνεις κάπου να στεγνώσει και μετά την αποθηκεύεις.

Ξεκινάς για 1 λεπτό στο χαμηλό led, και σιγά σιγά αυξάνεις μέχρι να φτάσεις στο τέρμα. (κόκκινο) Χρόνο συνολικό δεν κρατάω, αρκεί να έχω τραυματίσει αρκετά όλο το κεφάλι. (Περίπου κανένα 10 λεπτό συνολικά)
Μετά περνάς με μια μπατονέτα με λίγο οξυζενέ 3% στις πληγές και μετά βάζεις τα υπόλοιπα που έχεις επιλέξει.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φίλε gomi μετα την πάροδο σχεδόν 5 μηνών θα ήθελα να μάθω, αν έχεις βγάλει κάποιο συμπέρασμα παραπάνω όσον αφορά τα όπλα σου.. Έχει ξεκαθαρίσει ίσως λίγο παραπάνω το τοπίο στο ποια σκευάσματα είναι must ή ποιά δεν ήταν τελικά αναγκάια Ή τέλος κάποιο γενικότερη παρατήρηση με την πορεία της θεραπείας;

Τα βασικά που έχω κρατήσει είναι οξυζενέ 3% μετά το ρολλερ μαζί με depakine+stemoxydine. Αυτά ως βασικά σε ότι αφορά το μαλλί. Για το δέρμα σίγουρα κάποια έλαια τουλάχιστον 2 φορές την εβδομάδα. Τα υπόλοιπα προαιρετικά.
Όραλ συμπληρώματα τα έχω σταματήσει καιρό τώρα, λόγω του ότι κάνω αυξητική ορμόνη που προς το παρόν καλύπτει όλες τις εκδοχές πλήρως. Διαφορετικά θα έπαιρνα μεγάλες δόσεις colostrum (10gr την ημέρα)
 

SinsemillaGR

New Member
Τα βασικά που έχω κρατήσει είναι οξυζενέ 3% μετά το ρολλερ μαζί με depakine+stemoxydine. Αυτά ως βασικά σε ότι αφορά το μαλλί. Για το δέρμα σίγουρα κάποια έλαια τουλάχιστον 2 φορές την εβδομάδα. Τα υπόλοιπα προαιρετικά.
Όραλ συμπληρώματα τα έχω σταματήσει καιρό τώρα, λόγω του ότι κάνω αυξητική ορμόνη που προς το παρόν καλύπτει όλες τις εκδοχές πλήρως. Διαφορετικά θα έπαιρνα μεγάλες δόσεις colostrum (10gr την ημέρα)

Από Ελλάδα ποιο colostrum θα επέλεγες gomi?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lalakis

Active Member
γκομι το depakine το ενεκατεβεις με το serioxyl στις αναλογιες π χες πει; η το βαζεις ξεχωριστα;αμα το βαζω ξεχωριστα στο κεφαί σε σχετικα μεγαλη ποσοτητα υπαρχει περιπτωση να φερει τριχοπτωση;
 

kyper

New Member
@kyper φαίνεται λίγο μπερδεμένο το όλο θέμα από αυτά που γράφεις, αλλά σίγουρα μια φοτο θα βοηθούσε για κάποιο αρχικό συμπέρασμα.
Και ομως δεν ειναι. Τα μαλλια μου οπως ειναι εδω και εναμιση χρονο ειναι τα ιδια πλεον με τον αδερφο του πατερα μου οπως ειναι στα 65 του. Τα μαλλια μου πριν το sleeve δεν ειχαν ιδιαιτερο προβλημα, μετα αρχισαν να πεφτουν και να μην ξαναβγαινουν.Το ρογκεν με μαυρισε το μουσι και με σκουρινε λιγο τα μαλλια, ενω με εκανε χαλια στα υπολοιπα. Παρολα
αυτα οι εξετασεις που αναφερονται στο σαιτ κατα καιρους ,εχουν γινει και δεν δειχνουν τιποτα ιδιαιτερο (με συνεστησαν μονο να πινω περισσοτερο νερο). Για φοτο οπως ειπα θα προσπαθησω αλλα θα πρεπει να αξιζει κιολας. Παντως το μαλλι του π.χ.βελοπουλου που αναφερω πιο πανω ειναι το ιδιο με το δικο μου.
 

Rick

Member
Οι βελόνες στην αρχή δεν πονάνε τόσο, σε σχέση βέβαια με το ρολλερ, οπότε ο όποιος πόνος είναι υποφερτός και δεν βάζω τίποτα, παρά μόνο περνάω λίγο με ένα βαμβάκι betadine το κεφάλι και μετά από 5 λεπτά ξεκινάω δίχως να ξεβγάλω. Μετά την δεύτερη- τρίτη χρήση, πονάει περισσότερο λόγω του ότι οι βελόνες έχουν κάπως φθαρεί. Συνήθως μετά την 3η εφαρμογή, τις αλλάζω.
Αν αντέχεις τον πόνο, θα σου πρότεινα να μην βάζεις τίποτα για αναισθητικό. Δες το πως παει και ξαναμιλάμε.

Απολύμανση την αφήνω για κανένα 10λεπτο μέσα σε betadine (με προσοχή να μην ακουμπάνε κάπου οι βελόνες) και μετά ξεπλένω με ζεστό νερό και λίγο οινόπνευμα. Την αφήνεις κάπου να στεγνώσει και μετά την αποθηκεύεις.

Ξεκινάς για 1 λεπτό στο χαμηλό led, και σιγά σιγά αυξάνεις μέχρι να φτάσεις στο τέρμα. (κόκκινο) Χρόνο συνολικό δεν κρατάω, αρκεί να έχω τραυματίσει αρκετά όλο το κεφάλι. (Περίπου κανένα 10 λεπτό συνολικά)
Μετά περνάς με μια μπατονέτα με λίγο οξυζενέ 3% στις πληγές και μετά βάζεις τα υπόλοιπα που έχεις επιλέξει.
Ευχαριστώ Gomi!
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και ομως δεν ειναι. Τα μαλλια μου οπως ειναι εδω και εναμιση χρονο ειναι τα ιδια πλεον με τον αδερφο του πατερα μου οπως ειναι στα 65 του. Τα μαλλια μου πριν το sleeve δεν ειχαν ιδιαιτερο προβλημα, μετα αρχισαν να πεφτουν και να μην ξαναβγαινουν.Το ρογκεν με μαυρισε το μουσι και με σκουρινε λιγο τα μαλλια, ενω με εκανε χαλια στα υπολοιπα. Παρολα
αυτα οι εξετασεις που αναφερονται στο σαιτ κατα καιρους ,εχουν γινει και δεν δειχνουν τιποτα ιδιαιτερο (με συνεστησαν μονο να πινω περισσοτερο νερο). Για φοτο οπως ειπα θα προσπαθησω αλλα θα πρεπει να αξιζει κιολας. Παντως το μαλλι του π.χ.βελοπουλου που αναφερω πιο πανω ειναι το ιδιο με το δικο μου.

Tα παραδείγματα Σαραντάκου και Βελόπουλου, είναι ανθρώπων που έχουν κλασσική ΑΑ. Πως είσαι τόσο σίγουρος πως η δική σου περίπτωση λοιπόν διαφέρει?
Αν μιλήσουμε εντελώς υποθετικά, θα μπορούσε απλά να υπήρχε το κληρονομικό υπόβαθρο (όπως πχ ο αδερφός του πατέρα σου) και με την τόσο μεγάλη απώλεια λίπους, το οποίο ήταν εστία δέσμευσης της τεστοστερόνης σε οιστρογόνα, η πλάστιγγα πλέον να γέρνει προς τους υποδοχείς ανδρογόνων. Δεν αναφέρομαι σε serum estrogen - androgen που μπορούν να δείξουν διαφορές σε εξέταση αίματος, αλλά στο κλασσικό binding των υποδοχέων.

Οπότε, παρόλο που ένας σύντομος κύκλος telogen effluvium είναι λογικό να προκληθεί από το στρες που περνάει ο οργανισμός μετά από μια τέτοια εγχείριση, η μη ανάκαμψη των θυλάκων μετά το 6μηνο, θα μπορούσε κάλλιστα να αφορά καθαρά γονιδιακό υπόβαθρο με χαρακτηριστικά ΑΓΑ που ακολουθεί το κλασσικό pattern.
 

kyper

New Member
Αγαπητέ gomi, δεν είπα ότι η περίπτωση μου διαφέρει η όχι από αυτούς γιατί ακόμα δεν έχω κατασταλάξει πλήρως για τον λόγο που είμαι εγώ έτσι. Απλά είπα ότι οπτικά είμαι σαν αυτούς επειδή δεν μπορώ (προσπάθησα, θα ξαναπροσπαθήσω) να ανεβάσω φωτογραφίες. Οσον αφορά την υπόλοιπη απάντηση σου δυστυχώς και εγώ αυτής της άποψης ήμουν και είμαι :(:(.Ότι δηλαδή, απ' ότι φαίνεται, βρήκαν ευκαιρία οι ρουφιάνες:D να την κοπανήσουν νωρίτερα απ' ότι έπρεπε:(:(:mad::mad:. Απλά επειδή, σύμφωνα με τον νόμο των μαθηματικών, πάντα υπάρχει τουλάχιστον μία πιθανότητα για οτιδήποτε τρελλό η όχι και επειδή όπως υπονόησα στο πρώτο μου μήνυμα, εσάς εδώ μέσα και ιδιαίτερα τα ψαγμένα άτομα όπως εσύ η σαν και εσένα σας έχω λόγω των εμπειριών και των απεκτημένων γνώσεων σας, περισσότερο έως πολύ περισσότερο εμπιστοσύνη από ότι κάτι γιατρούς ,το '' γιατρούς'' τόσο εντός όσο και εκτός εισαγωγικών, και επειδή η αρχική αιτία για την πτώση δεν ήταν γονιδιακή αλλά το sleeve το οποίο την τριχόπτωση την έχει σαν μετεγχειρητική επιπλοκή, έλεγα μήπως καμιά ιδέα η κάποια γνώση, αντιμετώπισημης η όχι ,περίπτωσης σαν τη δική μου. Πάντως σε ότι έχω πετύχει σε σάιτ παχυσαρκίας που έμπαινα, τα μαλλιά που έπεφταν ξαναβγαίναν. Όλοι αυτοί, άνδρες και γύναικες και ανεξαρτήτως ηλικιάς, να μην είχαν είχαν γονιδιακό υπόβαθρο? Λες να είμαι τόσο άτυχος? Επίσης προς αποφυγήν οποιαδήποτε παρεξηγήσεως και επείδη έχω πετύχει τέτοια άτομα έδω μέσα, μην θεώρησεις ότι σε φορτόνομαι.Εξηγούμαι για να μη παρεξήγουμαι.
 

dk1984

Member
Τα βασικά που έχω κρατήσει είναι οξυζενέ 3% μετά το ρολλερ μαζί με depakine+stemoxydine. Αυτά ως βασικά σε ότι αφορά το μαλλί. Για το δέρμα σίγουρα κάποια έλαια τουλάχιστον 2 φορές την εβδομάδα. Τα υπόλοιπα προαιρετικά.
Όραλ συμπληρώματα τα έχω σταματήσει καιρό τώρα, λόγω του ότι κάνω αυξητική ορμόνη που προς το παρόν καλύπτει όλες τις εκδοχές πλήρως. Διαφορετικά θα έπαιρνα μεγάλες δόσεις colostrum (10gr την ημέρα)
απο ελαια Gοmi τελικα ποια κρατησες ?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αγαπητέ gomi, δεν είπα ότι η περίπτωση μου διαφέρει η όχι από αυτούς γιατί ακόμα δεν έχω κατασταλάξει πλήρως για τον λόγο που είμαι εγώ έτσι. Απλά είπα ότι οπτικά είμαι σαν αυτούς επειδή δεν μπορώ (προσπάθησα, θα ξαναπροσπαθήσω) να ανεβάσω φωτογραφίες. Οσον αφορά την υπόλοιπη απάντηση σου δυστυχώς και εγώ αυτής της άποψης ήμουν και είμαι :(:(.Ότι δηλαδή, απ' ότι φαίνεται, βρήκαν ευκαιρία οι ρουφιάνες:D να την κοπανήσουν νωρίτερα απ' ότι έπρεπε:(:(:mad::mad:. Απλά επειδή, σύμφωνα με τον νόμο των μαθηματικών, πάντα υπάρχει τουλάχιστον μία πιθανότητα για οτιδήποτε τρελλό η όχι και επειδή όπως υπονόησα στο πρώτο μου μήνυμα, εσάς εδώ μέσα και ιδιαίτερα τα ψαγμένα άτομα όπως εσύ η σαν και εσένα σας έχω λόγω των εμπειριών και των απεκτημένων γνώσεων σας, περισσότερο έως πολύ περισσότερο εμπιστοσύνη από ότι κάτι γιατρούς ,το '' γιατρούς'' τόσο εντός όσο και εκτός εισαγωγικών, και επειδή η αρχική αιτία για την πτώση δεν ήταν γονιδιακή αλλά το sleeve το οποίο την τριχόπτωση την έχει σαν μετεγχειρητική επιπλοκή, έλεγα μήπως καμιά ιδέα η κάποια γνώση, αντιμετώπισημης η όχι ,περίπτωσης σαν τη δική μου. Πάντως σε ότι έχω πετύχει σε σάιτ παχυσαρκίας που έμπαινα, τα μαλλιά που έπεφταν ξαναβγαίναν. Όλοι αυτοί, άνδρες και γύναικες και ανεξαρτήτως ηλικιάς, να μην είχαν είχαν γονιδιακό υπόβαθρο? Λες να είμαι τόσο άτυχος? Επίσης προς αποφυγήν οποιαδήποτε παρεξηγήσεως και επείδη έχω πετύχει τέτοια άτομα έδω μέσα, μην θεώρησεις ότι σε φορτόνομαι.Εξηγούμαι για να μη παρεξήγουμαι.

Θίγεις πολλά θέματα που σηκώνουν μεγάλη συζήτηση, όπως πχ για το αν και πως μια περίπτωση TE μπορεί να καταλήξει σε ΑΓΑ, τι ρόλο παίζει η ηλικία, το ορμονικό προφίλ, το κολλαγόνο, η κληρονομικότητα κλπ...

Δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς περί παρεξηγήσεων...
 
Μπλουζα