Wounding - dermapen, τοπικά και συμπληρώματα.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Βρηκατε καπου να την αγορασουμε;?;εγω λεω να δοκιμασω!!!

Όλες οι διαθέσιμες επαφές που είχαν ανακοινώσει για διάθεση international, είναι πεσμένες (ακόμα και η σελίδα τους στο Fb)...Tο κόβω για ναυάγιο...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lalakis

Active Member
gomi τωρα πια το βαζεις μετα το ρολαρισμα τοdepakine?ρε παιδια οταν λετε παρενεργειες με το depakine πως τι καταλαβαινετε ;εχετε ενοχληση πουθενα;
 
Τελευταία επεξεργασία:

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
gomi τωρα πια το βαζεις μετα το ρολαρισμα τοdepakine?ρε παιδια οταν λετε παρενεργειες με το depakine πως τι καταλαβαινετε ;εχετε ενοχληση πουθενα;

Μια φορά μόνο την εβδομάδα, αμέσως μετά το ρολλερ. Αδιάλυτο όπως είναι από το μπουκαλάκι με μπατονέτα.
Θα κάνω αργότερα και ένα μικρό off topic update που αφορά εξετάσεις ορμονολογικές που πήρα σήμερα γιατί έχει ενδιαφέρον μιας και πήγα πολύ εύκολα και γρήγορα (3 εβδομάδες σχεδόν) στα ίδια καλά επίπεδα που ήμουν πριν σταματήσω την θεραπεία για 1,5 μήνα.) Σε ότι αφορά το μαλλί πάντα.
 

lalakis

Active Member
γιατι τι βαζεις με μπατονετα εγω βρεχω το χαρτι κουζινας με οξυζενε 6% και το βαζω στο ξεφαλι μ
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
όχι 6% ρε συ, είναι πολύ και κάνει κακό. Εκτός αυτού ξεβάφει το μαλλί γι αυτό το βάζω μόνο στις πληγές ελεγχόμενα με μπατονέτα και περιεκτικότητα 3%.
Το πολύ μόνο κακό κάνει. Στις πίσω σελίδες έχω περιγράψει τον μηχανισμό του και το όλο σκεπτικό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lalakis

Active Member
γκομι πως νατο κανουμε με μπατονετα .αμα πιασουμε ολο το κεφαλι με μπατονετα θα χρειαζτει 3 ωρες
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
GOMI oleuropein σκονη διαλυεται μες στο serioxyl ? κανει δουλεια ή δεν εισαι σιγουρος ακομη

Ναι, διαλύεται, αλλά σε εμφάνιση γίνεται σαν χυμός λαχανικών. Βάζε σιγά σιγά μην σου γίνει πηλός. Εγώ το προτιμώ ξεχωριστά, αλλά ότι σε βολεύει.
Πιστεύω ότι δουλεύει, αλλά έχω και την αυξητική από πίσω και δεν μπορώ να είμαι σίγουρος. Το μαλλί μου είναι στα καλυτερά του πάντως.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
γκομι πως νατο κανουμε με μπατονετα .αμα πιασουμε ολο το κεφαλι με μπατονετα θα χρειαζτει 3 ωρες

Ούτε 1 λεπτό δεν μου παίρνει. Βουτάς στο μείγμα και βάζεις στις πληγές, ίσα ίσα. Αυτό που είναι να κάνει θα το κάνει. Δεν θέλει ποσότητα.
 

dk1984

Member
Ναι, διαλύεται, αλλά σε εμφάνιση γίνεται σαν χυμός λαχανικών. Βάζε σιγά σιγά μην σου γίνει πηλός. Εγώ το προτιμώ ξεχωριστά, αλλά ότι σε βολεύει.
Πιστεύω ότι δουλεύει, αλλά έχω και την αυξητική από πίσω και δεν μπορώ να είμαι σίγουρος. Το μαλλί μου είναι στα καλυτερά του πάντως.
thnaks GOMI ολευροπεινη παραγγειλα οποτε σε καμια 10 μερες θα την εχω και θα ενημερωσω πως παει..... Mε το tannic acid πιστευεις κατεφερνει να το απορροφησει το δερμα αξιζει δοκιμη ? Αυξητικη επαιρνες καιρο αν δε κανω λαθος παιζει απο μονη της αυτη να boostare το μαλλια?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
thnaks GOMI ολευροπεινη παραγγειλα οποτε σε καμια 10 μερες θα την εχω και θα ενημερωσω πως παει..... Mε το tannic acid πιστευεις κατεφερνει να το απορροφησει το δερμα αξιζει δοκιμη ? Αυξητικη επαιρνες καιρο αν δε κανω λαθος παιζει απο μονη της αυτη να boostare το μαλλια?

Το tannic acid το βάζω κατευθείαν σε ανοιχτή πληγή αραιωνοντάς το με οινόπνευμα 70% και 2 σταγόνες dmso. Όλο και κάτι θα απορροφάται...
Αυξητική κάνω περίπου 1,5 μήνα. Ναι, ειδικά με τραυματισμό, μπορεί από μόνη της και μόνο να κάνει πολλά πράγματα μιας και μιλάμε για κινητοποίηση όλων των αυξητικών παραγόντων. Το μόνο που δεν ξέρω, είναι κατά πόσο μπορεί να λειτουργήσει τόσο σύντομα, αλλά αν κρίνω από τα αποτελέσματα των εξετάσεων που πήρα πριν μια εβδομάδα, ο igf-1 από 186 που ήταν ανέβηκε στο 385 και αναγκάστηκα να ρίξω την δόση στο 1,8 iu με 2 ημέρες μέσα στην εβδομάδα off.
Αν δεν ήταν πανάκριβη και φυσικά επικίνδυνη, θα ήταν από τις βασικότερες προσθήκες με το όλο πρωτόκολλο, ειδικά σε ηλικίες άνω των 35 και σε όσους δεν έχουν καλή ποιότητα ύπνου.
 

dk1984

Member
Gomi μεσα σε αυτη τη θεραπεια δε θα επρεπε να προσθεσουμε και ενα crth2 inhibitor ?
καποια στιγμη ειχα δοκιμασει αυτο https://www.hairlosshelp.com/forums/messageview.cfm?catid=7&threadid=104573
το χρησιμοποιησα τοτε (πριν 3 χρονια) σκετο μεσα στο capillogain.... χωρις αποτελεσματα και χωρις ρολλερ τοτε
 
Μπλουζα