Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

seeker

Verified MM member
Ωραίος φίλε vlafo καί όμορφο κλείσιμο του νήματος. Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες, ήταν πολύ χρήσιμη η εμπειρία σου για όσους ακολουθήσαμε και θα ακολουθήσουμε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ronaldo

Well-Known Member
@vlafo πραγματικά χαίρομαι πολύ φίλε μου για σένα που πήρες το αποτέλεσμα που επιθυμούσες που φαίνεται να σε δικαιώνει η επιλογή σου! Εκτός από το αποτέλεσμα που πήρες, χαίρομαι που ήσουν η αιτία να χαλάσεις το αφήγημα σε μερικούς εδώ στο φόρουμ, με την επιλογή σου και έφερες μια...Επανάσταση...ξέρεις εσύ! ;):D
 

vlafo

Well-Known Member
@vlafo πραγματικά χαίρομαι πολύ φίλε μου για σένα που πήρες το αποτέλεσμα που επιθυμούσες! Εκτός από το αποτέλεσμα που πήρες, χαίρομαι που ήσουν η αιτία να χαλάσεις το αφήγημα σε μερικούς με την επιλογή σου και έφερες μια...επανάσταση...ξέρεις εσύ!
Φίλε Ronaldo
Σε ευχαριστώ και χαίρομαι που είσαι από τα μέλη που γνωρίζουν και κρατάνε τις αποστάσεις και βάζουν τα πράγματα στη σωστή τους θέση πάντα.
Επίσης χαίρομαι και για αυτό το λόγο που αναφέρεις,μόνο και μόνο για να αλλάξουν μυαλά κάποιοι και να έρθουν σε μια ισορροπία αν και δεν το βλέπω.
Όπως είναι η αγορά αργά ή γρήγορα σε πετάει έξω αν κάνεις του κεφαλιού σου.
Εύχομαι να επικρατήσουν μόνο οι καλοί.
 
Τελευταία επεξεργασία:

bobby

Well-Known Member
Σε

Ευχαριστώ bobinio
Και στα δικά σου τα καλύτερα που έρχονται.
1)Nw3 καθαρό ήμουν δε με λες δύσκολη περίπτωση αλλά όχι και ιδιαίτερη εύκολη.
Τις πατατιές τις έχεις δει σε αντίστοιχα nw
2)Αυτό ήταν το πρώτο ζητούμενο.
3)Στον κρόταφο είναι φυσικές native δεν είναι μμ.
Μπορεί να τις ξηλώσω δεν ξέρω.
4)Να περιμένω τι ρε συ bobby.
Τώρα είναι η ευκαιρία μας να τα χαρούμε αλλιώς πότε στα 60?
5)Το πιάσες αμέσως,είχα κερδίσει και μπλουζάκι με την Kimki.
Αφιερωμένη σε σένα και τον Legwg.
Νίκη και μόνο που είναι σίγουρη.
Δεν είπα ότι είναι από ΜΜ… κατάλοιπα της original hairline είναι απλά νομίζω πρέπει να τις βγάλεις. Και επειδή τίποτα δεν πρέπει να πάει χαμένο να τις βάλεις λίγο πιο πάνω όταν πας για 2η…;););););););):p:p:p:p:p
 

Petr1991

New Member
Πολλά συγχαρητήρια!!! Να χαίρεσαι το αποτέλεσμα το οποίο κιόλας φαίνεται απίστευτα φυσικό!!! Δεν μαρτυρά κάπου ότι έχει γίνει μεταμόσχευση.Επίσης αυτό που παρατήρησα είναι ότι είχαμε κοινή λίστα επιλογής γιατρού. Σημαντικό είναι να αναφερθεί το ποσό χρήσιμη είναι η χρήση φιναστεριδης μαζί με την μεταμόσχευση.
Και πάλι συγχαρητήρια!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Βλαφο σουπερ το αποτέλεσμα νομίζω! Πηγές εξαιρετικά καλά...
Από τιμή ποσα είχες δώσει? Όντως σκεφτόσουν να κάνεις με το Μιχάλη?
 

vlafo

Well-Known Member
Ευχαριστώ νάσαι καλά Petr 1991.
Η φίνα το έχουμε πει ειναι βασικό όπλο,άλλωστε εγώ είμαι με διαφορά ο πιο παλιός και χρόνιος χρήστης.Απλά χωρίς φίνα θα πρέπει να ξέρεις τις επιλογές σου και που βαδίζεις.
Θα πρέπει εδώ να αναφέρω το εξής.
Εγώ είμαι κλασσικό παράδειγμα για το πως ένα προδιαθετημένο nw7, καταλήγει με πλάνο,στόχο,άριστο πλάνο και γνώσεις να καταλήγει nw0.
Σε βάθος χρόνου.
Για αυτό λέω δεν υπάρχει αα και όποιος το καταλάβει αυτό,τότε θα έχει λύσει οριστικά και το πρόβλημα του.
 

vlafo

Well-Known Member
Βλαφο σουπερ το αποτέλεσμα νομίζω! Πηγές εξαιρετικά καλά...
Από τιμή ποσα είχες δώσει? Όντως σκεφτόσουν να κάνεις με το Μιχάλη?
Σε ευχαριστώ Γιάννης.
Πετύχαμε το καλύτερο.
4k έδωσα.
Ο Μιχάλης ήταν πρώτη επιλογή προτού γνωρίσω τον Σωτήρη.
Θεωρώ είναι με διαφορά οι καλύτεροι γιατροί,και ο Μιχάλης σε λεπτομέρειες δεν έκατσε και δεν πήγα.
Νομίζω όσοι τον ξέρουν,γνωρίζουν τι γιατρός είναι.
 

Petr1991

New Member
Ευχαριστώ νάσαι καλά Petr 1991.
Η φίνα το έχουμε πει ειναι βασικό όπλο,άλλωστε εγώ είμαι με διαφορά ο πιο παλιός και χρόνιος χρήστης.Απλά χωρίς φίνα θα πρέπει να ξέρεις τις επιλογές σου και που βαδίζεις.
Θα πρέπει εδώ να αναφέρω το εξής.
Εγώ είμαι κλασσικό παράδειγμα για το πως ένα προδιαθετημένο nw7, καταλήγει με πλάνο,στόχο,άριστο πλάνο και γνώσεις να καταλήγει nw0.
Σε βάθος χρόνου.
Για αυτό λέω δεν υπάρχει αα και όποιος το καταλάβει αυτό,τότε θα έχει λύσει οριστικά και το πρόβλημα του.

Πολύ σωστά, αν και εγώ ξεκίνησα από το 2018 0,25 φίνα και πλέον είμαι 5mg την εβδομάδα το έχω μετανιώσει που δεν την ξεκίνησα πιο νωρίς, θα είχα πολύ μικρότερο πρόβλημα από ότι έχω τώρα...
 

bobby

Well-Known Member
Πολύ σωστά, αν και εγώ ξεκίνησα από το 2018 0,25 φίνα και πλέον είμαι 5mg την εβδομάδα το έχω μετανιώσει που δεν την ξεκίνησα πιο νωρίς, θα είχα πολύ μικρότερο πρόβλημα από ότι έχω τώρα...
Δεν είσαι ο μόνος…..
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Έκανες μια άριστη επιλογή από κάθε πλευράς και πήρες ένα άριστο αποτέλεσμα! Και χαίρομαι που επιτέλους υπάρχουν και πιο τίμιες επιλογές από Ελλάδα πλευρά που δεν είχε τίποτα άλλο να δείξει μιας και βλέπω πολλά κεφάλια από το 2014 στα συμβουλευτικά του Μιχάλη και κάθε φορά απογοητεύομαι και περισσότερο!

Ευχαριστώ φίλε.
Ο Γεωργίου ήταν η πρώτη επιλογή να ξέρεις αλλά μου γλίστρησε στη γωνία.
 

mike1988

Active Member
Τέλειο αποτέλεσμα αλλά με την γνώση και το σωστό προγραμματισμό και πλάνο που είχες εξ αρχής στο μυαλό σου δεν περίμενα τίποτα λιγότερο!! Συγχαρητήρια και να χαρείς την νέα σου εικόνα στο έπακρο φίλε.
 

vag25

Well-Known Member
Έφτασε το τέλος πλέον.
12 μήνες.
Το αποτέλεσμα έχει διαμορφωθεί από το 9μηνο και η φύτρωση από το 6μηνο.

Το τελικό αποτέλεσμα ήταν αυτό που προσδοκούσα,αυτό που θα προέκυπτε με τη
μέγιστη δυνατή προσπάθεια από την πλευρά του γιατρού με βάση όλα τα χαρακτηριστικά που διέθετα.Και φυσικά με βάση τα νούμερα που γνώριζα και ήξερα ακριβώς τι θα μου δώσουν.
Ήταν ακριβώς αυτό που ήθελα, και ίσως το μοναδικό λάθος που έκανα,ήταν που άργησα μια πενταετία να το κάνω.

Έχοντας αφήσει μια τελευταία εκκρεμότητα όσο αφορά τα g λέω.
Από την πρώτη στιγμή ο γιατρός είχε ενοχληθεί και αμέσως με είχε φωνάξει να το συζητήσουμε να δούμε τι ακριβώς έχει συμβεί.
Πράγματι υπήρχε απόκλιση 500g η οποία τη διασταυρώσαμε με βάση τα αρχεία που κρατούσε και κάναμε και αντιπαραβολλή με τα στατιστικά που είχα παραλάβει.
Αυτά είχα ζητήσει εγώ από τη νοσηλεύτρια να μου τα αντιγράψει για να τα έχω σε έντυπη μορφή γιατί το πρωτότυπο το κρατάει ο γιατρός,και όταν τα είδαμε όντως είχε κάνει ένα λάθος στην αντιγραφή και κυρίως στα μονότριχα.
Αντί για 515 ήταν 115 και είχε κάνει και άλλο ένα μικρό.
Επίσης το διασταυρώσαμε και αλλιώς μεσα απο το αρχείο του γιστρού.Ταλαιπωρηθήκαμε λίγο αλλά το κάναμε.Επίσης για να γίνει αντιληπτό πόσο εύκολα μπορεί να γίνει ένα λάθος,ανακάλυψα και άλλο ένα τελευταία στα τρίτριχα στο γινόμενο,που δεν επηρεάζει φυσικά το αποτέλεσμα αλλά δείχνει την ευκολία που μπορεί να συμβεί.
Εκ κατακλείδι το συνολικό νούμερο που μπήκανε ήταν στα 3600,που ήταν και ή αρχική εκτίμηση του γιατρού στα cons που είχαμε κάνει(από 3500-3600) αλλά και από το απόθεμα που πλέον έχω στη δότρια 4000g (αρχικό 7500) όπου σύμφωνα με το γιατρό αρχικά ήταν να τοποθετηθούν 500-600 στο crown αλλά τελικά μπήκαν γύρω στα 800.
Τα υπόλοιπα μπροστά όλα,και μετρήσαμε ακριβώς πάλι την επιφάνεια η οποία ήταν σχεδόν ίδια με την αρχική μέτρηση,λίγο παραπάνω στα 65τμ.

Παραθέτω πάλι το αρχικό χαρτί των στατιστικών για το λάθος στο γινόμενο που είχε γίνει χωρίς όμως να επηρεάζει, και φωτογραφίες τελικές.
Βρεγμένα,με πομάδα, και κοντοκουρεμένα.

Ότι θέλετε για τα τελικά σχόλια είναι ανοικτό το νήμα προτού δώσω εντολή να κλειδωθεί.

Αυτό που θα ήθελα να καταλήξω,είναι πως τη σημερινή ημέρα δεν υπάρχει αα,εάν είσαι σωστά ενημερωμένος και καταρτισμένος, το τελικό αποτέλεσμα που επιθυμείς θα το πάρεις.
Και γίνονται όντως θαύματα αρκεί να ξέρεις πως να τα πάρεις.
Τη σήμερον ημέρα δεν δικαιολoγείται κακή μμ και στην Ελλάδα.
Όλοι πρέπει να παίρνουν ένα αρκετά καλό αποτέλεσμα,που κάλιστα μπορεί να διαφοροποιηθεί σε άριστο εάν και εφόσον πληρούνται κάποιες ελάχιστες προϋποθέσεις.

Ευχαριστώ τα περισσότερα παιδιά εδώ μέσα,τον mod για την πολύτιμη βοήθεια και τις εποικοδομητικές συζητήσεις μας,και ελπίζω να βοήθησα όσους μπορούσαν να κερδίσουν από την παρουσίαση μου.

ενταξει πεσαμε λιγο εξω στην πλευρα της χωριστρας (και στο χρωμα, εχεις μελλον ακομα). :D:D:D

gettyimages-969403912.jpg



Tα εχουμε ξαναπει, αψογο το αποτελεσμα!
 

giannis1991

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ Γιάννης.
Πετύχαμε το καλύτερο.
4k έδωσα.
Ο Μιχάλης ήταν πρώτη επιλογή προτού γνωρίσω τον Σωτήρη.
Θεωρώ είναι με διαφορά οι καλύτεροι γιατροί,και ο Μιχάλης σε λεπτομέρειες δεν έκατσε και δεν πήγα.
Νομίζω όσοι τον ξέρουν,γνωρίζουν τι γιατρός είναι.

Άρα σε χρέωσε με τη 2ημερη που κάνει και την κοστολογει στα 4000?
 
Μπλουζα