Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Hairsick

Active Member
Δεν είχαμε το ίδιο πλάνο,είχαμε ταύτιση απόλυτη στο πλάνο.
Από την πρώτη στιγμή που με είδε ήταν ενθουσιασμένος και μου ανέλυσε όλο το πλάνο του με κάθε ακρίβεια.
Και μετά με ρώτησε τι ζητάω και τα υπόλοιπα πήραν το δρόμο τους.
Στην περίπτωση σου πιστεύω η ταύτιση αφορούσε περισσότερο στις πυκνοτητες, οι περιοχές κάλυψης θεωρώ ότι ήταν οι αναμενόμενες.
 

vlafo

Well-Known Member
Στην περίπτωση σου πιστεύω η ταύτιση αφορούσε περισσότερο στις πυκνοτητες, οι περιοχές κάλυψης θεωρώ ότι ήταν οι αναμενόμενες.
Είπαμε crown κανείς δεν αναλάμβανε.
Σχεδιασμό χερλάιν μου κλείναν οι περισσότεροι κροτάφους,εγώ ήθελα τη νεανική μου όπως ακριβώς ήταν, και φυσικά πυκνότητες.
 

Hairsick

Active Member
Είπαμε crown κανείς δεν αναλάμβανε.
Σχεδιασμό χερλάιν μου κλείναν οι περισσότεροι κροτάφους,εγώ ήθελα τη νεανική μου όπως ακριβώς ήταν, και φυσικά πυκνότητες.
Κομπλέ τότε, μια χαρά σε πάει και γρήγορα. Μόνο η συντήρηση θα σου μείνει από το θέμα, θα συνεχίσεις φίνα και μινο, όσο πάει;
 

vlafo

Well-Known Member
Κομπλέ τότε, μια χαρά σε πάει και γρήγορα. Μόνο η συντήρηση θα σου μείνει από το θέμα, θα συνεχίσεις φίνα και μινο, όσο πάει;
Μίνοξ θα την κόψω μετά το 6μηνο,εξάλλου δεν προσφέρει τίποτα μετά,και σου κάνει και το μαλλί κούτσουρο,εγώ τα θέλω φυσικά όπως είναι.
Φίνα 3 φορές τη βδομάδα όπως κάνω τα τελευταία 5 χρόνια.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Το αποτέλεσμα το συγκεκριμένο θεωρώ προσωπικά πως θα είναι αυτό που λέει η νέα γενιά OVERKILL η ΤΟΥΜΠΑΝΟ....
να ευχηθούμε όλοι στον φίλο μας ολόψυχα να πετύχει και να ξεπεράσει και τις προσδοκίες του γιατί το έψαξε, αφιέρωσε πολλές εργατοώρες με μέθοδο, διάβασμα,υπομονή και το αξιζει.Αν και όταν στο 3μηνο βλέπεις κάτι τέτοιο θυμάσαι και αυτό που έλεγαν οι παλαιότεροι πως η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται ...
Vamos Vlafo !!!!!
 

vlafo

Well-Known Member
Vamos hairlosscursed
Όπως πάντα από τα πιο nice comments.
Με τη νέα γενιά όλοι μαζί πλέον.
Overkill ήταν πάντα ο στόχος εξ αρχής.
 

Georgie

Well-Known Member
Εχω ενα update απο δυο φίλους που μπήκαμε σχεδόν μαζι για μεταμοσχευση στην ίδια κλινική .
Και οι δυο περίπου στα 35 .
Ο ένας έκανε μόνη συνέδρια, πήρε καλο αποτέλεσμα, αλλα χωρις χρήση φιναστεριδης έχασε πολλα στη διάρκεια των δυο χρόνων και ξαναμπαίνει σύντομα, αποφάσισε να βάλει τη φιναστεριδη στη μαχη .
Το ιδιο και για τον άλλον
Πήρε ακομα καλυτερο αποτέλεσμα και με τη χρήση τοπικής φιναστεριδης τον κράτησε αρκετά καλα
Μόλις τη σταμάτησε τον χαιρέτησαν δυστυχώς πολλα .


Τελικά σε νεαρή ηλικια και κατω απο τα 45
FUE & FIN ειναι μονόδρομος παιδια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Εχω ενα update απο δυο φίλους που μπήκαμε σχεδόν μαζι για μεταμοσχευση στην ίδια κλινική .
Και οι δυο περίπου στα 35 .
Ο ένας έκανε μόνη συνέδρια, πήρε καλο αποτέλεσμα, αλλα χωρις χρήση φιναστεριδης έχασε πολλα στη διάρκεια των δυο χρόνων και ξαναμπαίνει σύντομα, αποφάσισε να βάλει τη φιναστεριδη στη μαχη .
Το ιδιο και για τον άλλον
Πήρε ακομα καλυτερο αποτέλεσμα και με τη χρήση τοπικής φιναστεριδης τον κράτησε αρκετά καλα
Μόλις τη σταμάτησε τον χαιρέτησαν δυστυχώς πολλα .


Τελικά σε νεαρή ηλικια και κατω απο τα 45
FUE & FIN ειναι μονόδρομος παιδια

Όντως μονόδρομος.
Τι τοπική φιναστερίδη χρησιμοποιεί ο δεύτερος;
Επειδή κυκλοφορούν διάφορα γενικά.
Και γω στα 33 προς 34 χρησιμοποιώ τοπική φιναστερίδη μαζί με μινοξιδίλη τους τελευταίους 9 σχεδόν μήνες, φρενάρει κάπως την κατρακύλα, προς το παρόν. Αν με πάει ακόμη 1-1.5 χρόνο χωρίς να επισπέυσω τη ΜΜ θα είναι καλά.
 

Georgie

Well-Known Member
Όντως μονόδρομος.
Τι τοπική φιναστερίδη χρησιμοποιεί ο δεύτερος;
Επειδή κυκλοφορούν διάφορα γενικά.
Και γω στα 33 προς 34 χρησιμοποιώ τοπική φιναστερίδη μαζί με μινοξιδίλη τους τελευταίους 9 σχεδόν μήνες, φρενάρει κάπως την κατρακύλα, προς το παρόν. Αν με πάει ακόμη 1-1.5 χρόνο χωρίς να επισπέυσω τη ΜΜ θα είναι καλά.
Αυτη που δίνει η Advanced
 

vlafo

Well-Known Member
Αύριο κλείνω 4 μήνες και ανεβάζω τις υπόλοιπες φώτο.
Μικρή ανασκόπηση κάνω.
Κανένας πόνος η οτιδήποτε μετά το 20ημερο στη δότρια, τα περισσότερα μοσχεύματα είχανε πέσει στο μήνα και πρέπει να κράτησα μερικά στο crown.

Με το κλείσιμο του 3μηνου ξεκίνησε δυνατά η φύτρωση και μέσα σε αυτό το μήνα έχει δώσει ότι βλέπετε στις φώτο.
Παρατηρήσεις:Τι μου αρέσει.

Χερλάιν νεανική πάλι όπως στα 30μου,φυσικότητα άψογη,το κλείσιμο με τα temples είναι αριστοτεχνικό,ο δεξιός κρόταφος έκλεισε ήδη,ο αριστερός έχει δουλειά ακόμα αλλά έχει οριοθετηθει το δέσιμο,πύκνωση προσδοκώ τώρα να δώσει αρκετή στην Α ζώνη και νομίζω θα είμαι οκ.
Δότρια μια χαρά και την έχω ξυρίσει 3 φορές σε αυτό το διάστημα.

Έχω ένα πολύ δυνατό 2μηνο ακόμα.

Όπως βλέπω στις φώτο και το είχα επίσημάνει από την αρχή,οι temporal περιοχές στρεσσαρίστηκαν αρκετά και φαίνεται,αλλά μόνο στις φώτο,θεωρώ θα κλείσουν εντελώς σε λίγο καιρό.
Αυτό θεωρώ ότι είναι απόρροια του εργαλείου 1.00 μια και εκεί αυτές οι περιοχές που έχουν τα μονότριχα είναι ιδιαίτερα ευαίσθητες.
 

Συνημμένα

  • 20210508_130851.jpg
    20210508_130851.jpg
    103.7 KB · Προβολές: 266
  • 20210508_130348.jpg
    20210508_130348.jpg
    77.5 KB · Προβολές: 272
  • 20210508_130055.jpg
    20210508_130055.jpg
    111.2 KB · Προβολές: 285
  • IMG-bce51822768cddc9e542994f27aaa539-V.jpg
    IMG-bce51822768cddc9e542994f27aaa539-V.jpg
    148.2 KB · Προβολές: 266

makis25

Well-Known Member
πρεπει να χεις καμια 1000 χτυπηματα με punch 1mm σε καθε τεμποραλ περιοχη . Με 0,9 τα 1000 χτυπηματα θα ταν σαν περιπου 800 με 1mm . Ειναι αρκετα μεγαλη διαφορα
 

Aris81

Well-Known Member
Εχω ενα update απο δυο φίλους που μπήκαμε σχεδόν μαζι για μεταμοσχευση στην ίδια κλινική .
Και οι δυο περίπου στα 35 .
Ο ένας έκανε μόνη συνέδρια, πήρε καλο αποτέλεσμα, αλλα χωρις χρήση φιναστεριδης έχασε πολλα στη διάρκεια των δυο χρόνων και ξαναμπαίνει σύντομα, αποφάσισε να βάλει τη φιναστεριδη στη μαχη .
Το ιδιο και για τον άλλον
Πήρε ακομα καλυτερο αποτέλεσμα και με τη χρήση τοπικής φιναστεριδης τον κράτησε αρκετά καλα
Μόλις τη σταμάτησε τον χαιρέτησαν δυστυχώς πολλα .


Τελικά σε νεαρή ηλικια και κατω απο τα 45
FUE & FIN ειναι μονόδρομος παιδια

Φωτιές μου άναψες τώρα...
Βλέπω και ποιοι έχουν κάνει like στο μήνυμά σου..
Εγώ την έκανα φέτος στα 39,καλά πάω και δεν είχα κατά νου ότι υπάρχει περίπτωση να χάσω κάτι τουλάχιστον τα επόμενα 5-10χρόνια.
Διαβάζω τώρα τι είναι αυτή η τοπική φιναστερίδη,θα ρωτήσω και την κλινική μου...
 

Aris81

Well-Known Member
@vlafo Όσο αγορά το οπτικό αποτέλεσμα και τη φύτρωση,
που είμαι σε θέση να κρίνω,είναι από τα καλύτερα που έχω δει εδώ μέσα
και έχει ακόμη να δώσει.
Πολύ καλή και η νεανική hairline,είσαι ζωντανό παράδειγμα του τι μπορεί να πάρει κάποιος που είναι διαβασμένος και βρίσκει γιατρό ικανό να υλοποιήσει το project.
Ανυπομονούμε να σε δούμε στο 6μηνο
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Φωτιές μου άναψες τώρα...
Βλέπω και ποιοι έχουν κάνει like στο μήνυμά σου..
Εγώ την έκανα φέτος στα 39,καλά πάω και δεν είχα κατά νου ότι υπάρχει περίπτωση να χάσω κάτι τουλάχιστον τα επόμενα 5-10χρόνια.
Διαβάζω τώρα τι είναι αυτή η τοπική φιναστερίδη,θα ρωτήσω και την κλινική μου...
Σίγουρα η oral φίνα είναι η καλύτερη.
Αλλά εγώ προσωπικά δε θα έπαιρνα oral όχι μόνο για τους γνωστούς λόγους (λίμπιντο), αλλά και πιθανές συγκρούσεις με άλλα φάρμακα στο μέλλον, και καμιά διαταραχή στο στομάχι με τα χρόνια.
Αλλά η τοπική φίνα με την μινοξιδίλη θεωρώ ότι κάτι θα μπορεί να προσφέρει σε σύγκριση ασφαλώς με το να μην παίρνει κανείς καθόλου φίνα.
 
Μπλουζα