Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
@vlafo βρηκα την πληροφορια σε 2 ξενα φορουμ ,σε ερωτησεις περι χρεωσεων αναφερθηκαν στην τιμη του και ηταν 3.5ευρω.
Και αν το καλοσκεφτουμε βγαζει πιο πολυ νοημα να χρεωνει 3.5 και οχι 2.5,λογω του ονοματος του
Πιθανόν να ακρίβυνε την τιμή του γιατί εγώ όταν είχαμε μιλήσει πριν 2 χρόνια τόσο ήταν και την τελευταία φορά δεν ξαναρώτησα πόσο είναι.
Πάντως και έτσι να είναι τα αξίζει και με το παραπάνω.
Αυτό που μου αρέσει και με τραβηξε από την αρχή,είναι πως χωρίς κανένα δισταγμό με το pen μπαίνει παντού μέσα στα μαμά και πετυχαίνει τέτοιες πυκνότητες.
 

vlafo

Well-Known Member
Ο dr Freitas χρεωνει 3.5ευρω/graft.
Ο John εχει ανεβασει περιστατικα απο HDC που εχουν επεμβει αναμεσα σε μαμα μαλλια,ειδικα ενα περιστατικο σε crown που το ανεβασε προσφατα και εχει γινει τρομερη δουλεια,προσωπικο αγαπημενο μου.Σιγουρα η επεμβαση αναμεσα σε μαμα μαλλια προυποθετει την επιλογη skillful γιατρου και εννοειται οχι φορτωμα grafts αλλα ενα μικρο συνετο αριθμο ,πχ σε ενα παλιο περιστατικο του Γεωργιου θυμαμαι που μπηκε crown και δεν πηγε καλα και απο οτι καταλαβα ειχε να κανει με τον υψηλο αριθμο απο grafts που φορτωσε ενα crown με existing hairs.
Να ξέρεις Nik πως οι Ισπανοί γενικά φορτώνουν με πολλά για να είναι ομοιόμορφα δεν έχουν τέτοια θέματα.
Το crown ναι, αλλά στις άλλες ζώνες μπαίνουν και τα οργώνουν όσο πάει στο όριο.
Εδώ αυτά δε γίνονται από κανέναν.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Ναι φιλε vlafo ισχυει.Προσωπικα δεν εχω ασχοληθει σχεδον καθολου με την ισπανικη σχολη λογω του οτι απουσιαζει η fut,αλλα ο ατιμος ο freitas ειναι απο αλλον πλανητη.Προσωπικα θεωρω Lorenzo και Freitas τους καλυτερους ,για Couto συγκριτικα με τους 2 πρωτους,διατηρω καποιες αμφιβολιες(χωρις αυτο να σημαινει οτι αμφιβαλλω για τις ικανοτητες του γιατρου).
 

vlafo

Well-Known Member
Αυτοί οι δύο είναι πράγματι από άλλο πλανήτη,ο Couto που τον έχω μελετήσει με χαλάει γιατί επιλέγει τα περιστατικά μέχρι nw3 και δεν τσαλακώνεται και αυτό μου δημιουργεί πολλές αμφιβολίες,αλλά ο Freitas και nw5 και bht για αυτό το πόσταρα αυτό το περιστατικό.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πολύ σωστές οι παρατηρήσεις για τον Couto, τα έχω πει και εγώ πολλές φορές, είναι πολύ επιλεγμένα και «περιποιημένα» αυτά που ποστάρει. Πάντως μακάρι να πάει κάποια στιγμή κάποιος δικός μας και σε κάποιον άλλο (πλην Λορενζο) στην Ισπανία. Τα πραγματικά, ανεξάρτητα, περιστατικά δίνουν την σωστή εικόνα και ειδικά για γιατρούς που φροντίζουν πάντα την δημόσια εικόνα τους με επιλεγμένες παρουσιάσεις.
 

vlafo

Well-Known Member
Εγώ θα έκανα την αρχή για τον Freitas αλλά κατέληξα αλλού.
Όπως και να χει έδωσα το έναυσμα για τον Τιρκαλά.
Άλλος τώρα τη σκυτάλη για τον Freitas.
 

bobby

Well-Known Member
@bobby
H κλινική δεν αποφεύγει σαν ο διάολος το λιβάνι αποφεύγει αρνητικούς χαρακτήρες και περίεργες συμπεριφορές που κρίνω εγώ και ο Κ. Φιουρης ο υπεύθυνος διαχείρισης ασθενών. Μας ενδιαφέρει να καταλάβει κάποια πράγματα ο ασθενής εξ'αρχης και αν λέει τα δικά του τότε απορρίπτεται.
Κρατάμε μια μικρή επιφύλαξη για να μην έχουμε παρατραγουδα στην πορεία και δεν εξαρτάται ότι ο γιατρός δεν έχει ικανότητα να μπει.
Μια χαρά ικανότητα έχει και δεν ξεμένει από περιστατικά.
Βάζω ένα παράδειγμα σε τι μαλλιά μπαίνουμε και μπορώ να σε βρω και άλλα πάρα δείγματα εξωτερικού.
Αν ενοχλεί τον vlafo η φώτο την μεταφέρω σε άλλο νήμα με το ποστ διότι είναι σε νήμα με άλλη κλινική.

Προβολή συνημμένου 32612
Φίλε John ελπίζω να μην πήρες αρνητικά την έκφραση «σαν ο διάολος το λιβάνι» γιατί δεν την είπα ως μομφή ή παρατήρηση για την κλινική. Νομίζω οι περισσότεροι εδώ είμαστε «μεγάλα» παιδιά και καταλαβαίνουμε ποιες κλινικές αξίζουν (μεταξύ των οποίων και η δικιά σας). Απλά (και διόρθωσε με αν κάνω λάθος) εκτός από crown γενικά φαίνεται να προτιμάτε «καθαρές» περιοχές για επέμβαση. Βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος, σε κάθε περίπτωση πάντως ελπίζω να μην το παίρνεις αρνητικά γιατί δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου. Προσωπικά αντιπαθώ τις αντιπαραθέσεις, ιδιαίτερα τις απρόσωπες μέσω Διαδικτύου και δεν θα έμπαινα σε τέτοιες όπως αυτές μεταξύ πρώην εκπροσώπου Αναστασάκη και πολλών μελών ή αυτές για την φίνα μεταξύ μελών. Μέχρι ένα (μικρό) σημείο μπορεί να έχουν ενδιαφέρον αλλά καταντάνε κουραστικές και αλλοιώνουν το σκοπό του φόρουμ που είναι η ενημέρωση.
Αν λοιπόν έχεις και αλλά τέτοια περιστατικά στείλε link με pm για να μην φορτώνουμε το νήμα του ανθρώπου. Κυρίως με ενδιαφέρουν περιπτώσεις DUPA.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Tol
Εγώ είμαι ακόμα μικρός και φαίνομαι για μικρός,αλλά εδώ είχε δίκιο ο οreos σαν μπάρμπας φαΐνεται.
Είδες πώς σε βλέπουν τα νιάτα των 20???
Φυσικά και είσαι νέος στα 50 και άνετα μπορείς να είσαι προσεγμένος και να φυσάς. Εγώ είμαι 40, απλά ανήκω στους τυχερούς και το μαλλί είναι ακόμα έβενος με ελάχιστες άσπρες τρίχες, γεγονός που οπτικά με ρίχνει 10 -12 χρόνια κατω απο την ηλικία μου.
 

bobby

Well-Known Member
Ειδικά ο Freitas σε πυκνότητες δεν έχει αντίπαλο κανένα και από Ισπανία είναι ο καλύτερος σε αυτό.
Αλλά σε μαμά μπαίνει παντού και πυκνώνει τα πάντα σε μέγιστο βαθμό με απόλυτη ασφάλεια.
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια αλλά να σου πω,πως σε εμένα στο crown δέν έμπαινε κανένας μόνο οι Ισπανοί,ο Ερντογάν και ο κ Τιρκαλάς.
Και μέχρι τώρα δεν έπαθα κανένα shock loss και όλα βαίνουν καλώς.
Ελπίζω στην πύκνωση που έγινε να φυτρώσουν όλα για να το κλείσω εντελώς.

Αν είσαι ίδιο pattern,Freitas τον προτείνω ανεπιφύλακτα είναι ότι καλύτερο για επαναφορές από nw4 σε nw1 με πυκνότητες μαμά μαλλιών.

Ευχαριστώ πολύ φίλε vlafo!
Θα περιμένω πρώτα να δω πως θα πάει η φίνα και κατά το καλοκαίρι του 22 (μιας και είμαι εκτός Ελλάδος αλλά θα γυρίσω) θα κάνω τα cons μου και θα δω.
Από εκεί και πέρα πάντως (κατά σειρά προτεραιότητας) από εξωτερικό θα κοίταγα τον Freitas (με οικονομική υπέρβαση προφανώς), από Κύπρο HDC και Γεωργίου και από Ελλάδα Τυρκαλά (ελπίζω οι τόσες πολλές ανεξάρτητες παρουσιάσεις να πάνε όλες καλά), Αναστασάκη, BHR και Βεκρή.
Αυτά βέβαια λαμβάνοντας υπόψη την παρούσα κατάσταση των κλινικών, μπορεί σε αυτό το διάστημα να έχουμε και κάτι νέο (όπως πχ ο Τυρκαλάς τώρα).
 

vlafo

Well-Known Member
Άσπρες μετά τα 45 έβγαλα πολλές.
Μέχρι τα 40 μια χαρά ήμουν.
Κοίτα φώτο και θα καταλάβεις.
Σε ένα χρόνο μπορεί να απρίσεις και τώρα έχω αρκετές πλέον αλλά όχι πάρα πολλές.
 

Συνημμένα

  • 20210307_173423.jpg
    20210307_173423.jpg
    568.8 KB · Προβολές: 148

Nik.Mos

Well-Known Member
Φίλε John ελπίζω να μην πήρες αρνητικά την έκφραση «σαν ο διάολος το λιβάνι» γιατί δεν την είπα ως μομφή ή παρατήρηση για την κλινική. Νομίζω οι περισσότεροι εδώ είμαστε «μεγάλα» παιδιά και καταλαβαίνουμε ποιες κλινικές αξίζουν (μεταξύ των οποίων και η δικιά σας). Απλά (και διόρθωσε με αν κάνω λάθος) εκτός από crown γενικά φαίνεται να προτιμάτε «καθαρές» περιοχές για επέμβαση. Βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος, σε κάθε περίπτωση πάντως ελπίζω να μην το παίρνεις αρνητικά γιατί δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου. Προσωπικά αντιπαθώ τις αντιπαραθέσεις, ιδιαίτερα τις απρόσωπες μέσω Διαδικτύου και δεν θα έμπαινα σε τέτοιες όπως αυτές μεταξύ πρώην εκπροσώπου Αναστασάκη και πολλών μελών ή αυτές για την φίνα μεταξύ μελών. Μέχρι ένα (μικρό) σημείο μπορεί να έχουν ενδιαφέρον αλλά καταντάνε κουραστικές και αλλοιώνουν το σκοπό του φόρουμ που είναι η ενημέρωση.
Αν λοιπόν έχεις και αλλά τέτοια περιστατικά στείλε link με pm για να μην φορτώνουμε το νήμα του ανθρώπου. Κυρίως με ενδιαφέρουν περιπτώσεις DUPA.
Φιλε Bobby,δειγμα απο δουλειες περιστατικων με dupa μονο απο Lorenzo,ειναι ο μονος που ασχολειται με τετοιες περιπτωσεις.Και φυσικα για επεμβαση σε ασθενη με dupa η ληψη φινας θεωρειται δεδομενη,αλλιως...
Δες το βιντεο του Λορεντζο ,αν δεν το εχεις δει ,που εχει ανεβασει στο φορουμ ο CVIAL σχετικα με dupa περιστατικα,εχει πολυ ενδιαφερον.
 

bobby

Well-Known Member
Φιλε Bobby,δειγμα απο δουλειες περιστατικων με dupa μονο απο Lorenzo,ειναι ο μονος που ασχολειται με τετοιες περιπτωσεις.Και φυσικα για επεμβαση σε ασθενη με dupa η ληψη φινας θεωρειται δεδομενη,αλλιως...
Δες το βιντεο του Λορεντζο ,αν δεν το εχεις δει ,που εχει ανεβασει στο φορουμ ο CVIAL σχετικα με dupa περιστατικα,εχει πολυ ενδιαφερον.
Ευχαριστώ φίλε! Φίνα παίρνω εδώ και 2,5 μήνες θα αφήσω 1,5 χρόνο να δω πως θα πάει και μετά θα πάρω τις αποφάσεις μου.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Ευχαριστώ φίλε! Φίνα παίρνω εδώ και 2,5 μήνες θα αφήσω 1,5 χρόνο να δω πως θα πάει και μετά θα πάρω τις αποφάσεις μου.
Ορθως το σκεφτεσαι φιλε bobby,δεν ξερω τι ειδους προβλημα αντιμετωπιζεις και τι βαθμο δυσκολιας παρουσιαζει,αλλα ξεκινας με τα σωστα βηματα και αυτο ειναι πολυ θετικο.
 

oreo

Well-Known Member
Άσπρες μετά τα 45 έβγαλα πολλές.
Μέχρι τα 40 μια χαρά ήμουν.
Κοίτα φώτο και θα καταλάβεις.
Σε ένα χρόνο μπορεί να απρίσεις και τώρα έχω αρκετές πλέον αλλά όχι πάρα πολλές.
Η κόμη να είναι στην θέση της και καλοδεχούμενες οι άσπρες. Σε βλέπω και εσένα μαυροτσούκαλο ήσουν στα 40 ;)
 

vlafo

Well-Known Member
Η κόμη να είναι στην θέση της και καλοδεχούμενες οι άσπρες. Σε βλέπω και εσένα μαυροτσούκαλο ήσουν στα 40 ;)
Εννοείται η κόμη μόνομετράει.
Ναι αυτό λέω,ξεκίνησε στα 43 το άσπρισμα σιγά σιγά και αρκετά μετά τα 45.
Μόνο οι Κινέζοι δεν γερνάνε ποτέ και είναι κατάμαυροι.
 
Μπλουζα