Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

vlafo

Well-Known Member
Εσύ ρε φίλε δεν θες ΜΜ touchup θέλεις...... τι NW 2A μας λέει ο ποιητής, για max 1000 graft είσαι (δηλαδή touchup). Στα 25 μου είχα χειρότερα μαλλιά από τα δικά σου........ Πες το όνομα του μεγαλογιατρού....
Αν πει το όνομα των γιατρών,απλά θα επιβεβαιωθεί όλο αυτό που ξέρω πως γίνεται.
Υπάρχουν βέβαια και οι ελάχιστες εξαιρέσεις.

Ελπίζω να τα ποστάρει όλα ο oreo όταν νιώσει έτοιμος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Καταρχάς εύχομαι όταν με το καλό ξεμπερδέψεις με τις μετ να φαίνονται τουλάχιστον σαν τα δικά μου bob. Το όνομα δεν το λέω ακόμα, αλλά έχω μιλήσει με την αφρόκρεμα γενικότερα. Ο sokofreitas είναι μεγάλος αρτίστας αλλά έχω βρει και κάτι δικές του "παραφωνίες" δυνατές.
Θα ενημερώσω όμως ;)
Αν πας Ισπανία ,σε βλέπω Lorenzo πουθενά αλλού.Τουρκια δεν θα πήγαινες οπότε Λορέντζο στανταρακι
 

oreo

Well-Known Member
Αν πει το όνομα των γιατρών,απλά θα επιβεβαιωθεί όλο αυτό που ξέρω πως γίνεται.
Υπάρχουν βέβαια και οι ελάχιστες εξαιρέσεις.

Ελπίζω να τα ποστάρει όλα ο oreo όταν νιώσει έτοιμος.
Αμα τα ποστάρω θα αρχίσουν οι μεταμοσχευμένοι να ψειρίζουν τα κεφάλια τους σαν τις μαιμούδες και οι αμεταμόσχευτοι θα γίνουν δυσπιστότεροι και απο τον άπιστο Θωμά
 

bobby

Well-Known Member
Καταρχάς εύχομαι όταν με το καλό ξεμπερδέψεις με τις μετ να φαίνονται τουλάχιστον σαν τα δικά μου bob. Το όνομα δεν το λέω ακόμα, αλλά έχω μιλήσει με την αφρόκρεμα γενικότερα. Ο sokofreitas είναι μεγάλος αρτίστας αλλά έχω βρει και κάτι δικές του "παραφωνίες" δυνατές.
Θα ενημερώσω όμως ;)
Άντε, αναμένουμε τα αποτελέσματα της έρευνας!!!!! Μακάρι να φαίνονται σαν τα δικά σου αλλά με 45μm τριχα θα πρέπει να «ρημάξω» όλη την δότρια (8000 graft σύμφωνα με τον Λορεντζο) και να βάλω πυκνότητες >>50 παντού….. Δύσκολο…. Μακάρι με 6000 graft σε έκταση ~150-160 cm2 και με μαμα μαλλιά κανά 3000-4000 graft να με γυρίσω στη κατάσταση που είχα μόνο κροτάφους…… Θα δούμε… το 2022 θα είναι το έτος σταθμός (αφετηρία) και το 2023 θα γίνει ταμείο….ελπίζω….
 

oreo

Well-Known Member

Συνημμένα

  • akter-lorenco-lamas-biografiya-filmi_2.jpg
    akter-lorenco-lamas-biografiya-filmi_2.jpg
    52.6 KB · Προβολές: 220

vlafo

Well-Known Member
Disco
Όταν υπάρχει μια συμφωνία με το γιατρό π.χ για 3000 grafts δε σου λέει κανείς ότι θα μπούνε ακριβώς αυτά που συμφωνήσατε,θα μπούνε 2700 και θα σου πει είσαι οκ με αυτά αν συνυπολογισει και τα 300 που έχασε.
Άρα αυτά που έχασε,φυσικα και πρέπει και δεν τα υπολογίζει μέσα σε αυτά της τοποθέτησης,αλλά είναι θέμα αξιοπιστίας που το ξέρει μόνο αυτός αν τα αντικατέστησε η όχι σύμφωνα με τις πραγματικές σου ανάγκες.
 

bobby

Well-Known Member
Αν πει το όνομα των γιατρών,απλά θα επιβεβαιωθεί όλο αυτό που ξέρω πως γίνεται.
Υπάρχουν βέβαια και οι ελάχιστες εξαιρέσεις.

Ελπίζω να τα ποστάρει όλα ο oreo όταν νιώσει έτοιμος.
Για αυτό είναι το φορουμ… η πληροφορία θα πρέπει να διαχέεται…. Θα μας νοιάξει αν «πληγωθεί» κανένας γιατρός;; Πάνω από όλα η ασφάλεια και το αποτέλεσμα στο κεφάλι μας μας νοιάζει… όλα τα υπόλοιπα έπονται.
 

oreo

Well-Known Member
Άντε, αναμένουμε τα αποτελέσματα της έρευνας!!!!! Μακάρι να φαίνονται σαν τα δικά σου αλλά με 45μm τριχα θα πρέπει να «ρημάξω» όλη την δότρια (8000 graft σύμφωνα με τον Λορεντζο) και να βάλω πυκνότητες >>50 παντού….. Δύσκολο…. Μακάρι με 6000 graft σε έκταση ~150-160 cm2 και με μαμα μαλλιά κανά 3000-4000 graft να με γυρίσω στη κατάσταση που είχα μόνο κροτάφους…… Θα δούμε… το 2022 θα είναι το έτος σταθμός (αφετηρία) και το 2023 θα γίνει ταμείο….ελπίζω….
Σε βλέπω το 2023 να κάνεις reweding την καλή σου :cool:
 

Disco

Well-Known Member
Disco
Όταν υπάρχει μια συμφωνία με το γιατρό π.χ για 3000 grafts δε σου λέει κανείς ότι θα μπούνε ακριβώς αυτά που συμφωνήσατε,θα μπούνε 2700 και θα σου πει είσαι οκ με αυτά αν συνυπολογισει και τα 300 που έχασε.
Άρα αυτά που έχασε,φυσικα και πρέπει και δεν τα υπολογίζει μέσα σε αυτά της τοποθέτησης,αλλά είναι θέμα αξιοπιστίας που το ξέρει μόνο αυτός αν τα αντικατέστησε η όχι σύμφωνα με τις πραγματικές σου ανάγκες.
Όχι θα βγάλει περισσότερα για να καταλήξει στα 3000 που χρειάζεσαι. Τα υπόλοιπα ειναι το total transection και δεν χρειάζεται να το αντικαταστήσει. Οι τρύπες στην δότρια για να σ βάλει 3000 καθαρά θα ειναι ας πούμε 3300.
 

Gianney

Well-Known Member
Disco
Όταν υπάρχει μια συμφωνία με το γιατρό π.χ για 3000 grafts δε σου λέει κανείς ότι θα μπούνε ακριβώς αυτά που συμφωνήσατε,θα μπούνε 2700 και θα σου πει είσαι οκ με αυτά αν συνυπολογισει και τα 300 που έχασε.
Άρα αυτά που έχασε,φυσικα και πρέπει και δεν τα υπολογίζει μέσα σε αυτά της τοποθέτησης,αλλά είναι θέμα αξιοπιστίας που το ξέρει μόνο αυτός αν τα αντικατέστησε η όχι σύμφωνα με τις πραγματικές σου ανάγκες.
Πολύ σωστά το πες.
 

bobby

Well-Known Member
Σε βλέπω το 2023 να κάνεις reweding την καλή σου :cool:
Την έχω παντρευτεί δυο φορές ήδη…. Μια πολιτικό το 2000 και θρησκευτικό το 2007…. Αν την παντρευτώ και τρίτη θα είναι σύμφωνο συμβίωσης…. Να τα έχουμε κάνει όλα…..:D:D:D:p:p:p:p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Όχι θα βγάλει περισσότερα για να καταλήξει στα 3000 που χρειάζεσαι. Τα υπόλοιπα ειναι το total transection και δεν χρειάζεται να το αντικαταστήσει. Οι τρύπες στην δότρια για να σ βάλει 3000 καθαρά θα ειναι ας πούμε 3300.
Με πόσα άφησες όμως την δοτρια;Θα το μάθεις;
 

vlafo

Well-Known Member
Όχι θα βγάλει περισσότερα για να καταλήξει στα 3000 που χρειάζεσαι. Τα υπόλοιπα ειναι το total transection και δεν χρειάζεται να το αντικαταστήσει. Οι τρύπες στην δότρια για να σ βάλει 3000 καθαρά θα ειναι ας πούμε 3300.
Είσαι σίγουρος ότι αυτό που είναι το ορθό γίνεται?
Πως το διασταυρώνεις αυτό?
Μου εξηγείς συνέχεια αυτό που πρέπει να εκτελείται.
Γίνεται?
 

Disco

Well-Known Member
Είσαι σίγουρος ότι αυτό που είναι το ορθό γίνεται?
Πως το διασταυρώνεις αυτό?
Μου εξηγείς συνέχεια αυτό που πρέπει να εκτελείται.
Γίνεται?
Έτσι λειτουργούν γενικά. Δεν μετράνε τα total transected grafts αλλά αυτά που ειναι προς τοποθέτηση όπου και τα διαχωρίζουν ανα τρίχες μονά διπλά τριπλα κτλπ. Τώρα για τίποτα δεν μπορείς να είσαι σίγουρος όμως. Εγώ θα φρόντιζα να το ξεκαθαρίσω από πριν αυτό πάντως.
 

Disco

Well-Known Member
Disco τρελιάρη, πότε πας για ρεκτιφιέ εσυ?
Προς το παρόν το παλεύω ακόμα με θεραπείες φίλε oreo. Όσο περιμένεις εξελίσσονται και τα πράγματα, από οτι βλέπω. Οπότε αφού με παίρνει το καθυστερώ όσο μπορώ.
 

vlafo

Well-Known Member
Έτσι λειτουργούν γενικά. Δεν μετράνε τα total transected grafts αλλά αυτά που ειναι προς τοποθέτηση όπου και τα διαχωρίζουν ανα τρίχες μονά διπλά τριπλα κτλπ. Τώρα για τίποτα δεν μπορείς να είσαι σίγουρος όμως. Εγώ θα φρόντιζα να το ξεκαθαρίσω από πριν αυτό πάντως.
Disco
Δύσκολα το εξακριβώνεις αυτό.
Είναι από τα μαύρα σημεία της επέμβασης αυτά.
 

oreo

Well-Known Member
Προς το παρόν το παλεύω ακόμα με θεραπείες φίλε oreo. Όσο περιμένεις εξελίσσονται και τα πράγματα, από οτι βλέπω. Οπότε αφού με παίρνει το καθυστερώ όσο μπορώ.
Αν έχεις το νεαρό της ηλικίας με το μέρος σου και μπόλικο μαλλί για να κρατήσεις καλά κάνεις. Αν βρίσκεσαι σε κατάλληλη ηλικία όμως, δεν βλέπω καμμιά ραγδαία εξέλιξη, απλά περισσότερη πληροφόρηση για να αποκλείσεις και να καταλήξεις ευκολότερα εκεί που θες.
 

vlafo

Well-Known Member
Προτελευταίος μήνας λοιπόν,και παραθέτω εικόνες πομαδιασμένα όλα (αναγκαστικά,)χωρίς που φαίνεται από το βάρος πλέον και το μήκος πως δεν κάθονται,και είμαι σαν τρελλός,σε φως ημέρας,και σε κανονικές συνθήκες.
Ουσιαστικά δεν τα έχω κουρέψει μπροστά για 1 χρόνο σχεδόν.
Η τελευταία φώτο δείχνει ακριβώς στο crown-middle και τόν όγκο που απουσιάζει σε σχέση με το υπόλοιπο μισό κεφάλι.
Αυτό πρέπει να έρθει σε μια απόλυτη ισορροπία και νομίζω θα είμαστε οκ.
Αναμένεται κούρεμα και θα παραθέσω φώτο.
 

Συνημμένα

  • 20211208_134647.jpg
    20211208_134647.jpg
    522.1 KB · Προβολές: 231
  • 20211208_134814.jpg
    20211208_134814.jpg
    590.6 KB · Προβολές: 227
  • 20211208_134836.jpg
    20211208_134836.jpg
    923.2 KB · Προβολές: 229
  • 20211208_134905.jpg
    20211208_134905.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 225
  • 20211208_134942.jpg
    20211208_134942.jpg
    915.9 KB · Προβολές: 240
  • 20211208_135040.jpg
    20211208_135040.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 229

sp75

Active Member
Προτελευταίος μήνας λοιπόν,και παραθέτω εικόνες πομαδιασμένα όλα (αναγκαστικά,)χωρίς που φαίνεται από το βάρος πλέον και το μήκος πως δεν κάθονται,και είμαι σαν τρελλός,σε φως ημέρας,και σε κανονικές συνθήκες.
Ουσιαστικά δεν τα έχω κουρέψει μπροστά για 1 χρόνο σχεδόν.
Η τελευταία φώτο δείχνει ακριβώς στο crown-middle και τόν όγκο που απουσιάζει σε σχέση με το υπόλοιπο μισό κεφάλι.
Αυτό πρέπει να έρθει σε μια απόλυτη ισορροπία και νομίζω θα είμαστε οκ.
Αναμένεται κούρεμα και θα παραθέσω φώτο.

super μαλλί !!! Να το χαίρεσαι vlafo. Ερώτηση: γιατί δεν έχεις κουρέψει τη λήπτρια έως τώρα; Θέμα προστασίας (συμβουλή γιατρού) ή γούστου; Θυμάμαι τη δότρια την έχεις κουρέψει
 
Μπλουζα