Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

pablopaolinio

Active Member
Εκεί είναι το καλύτερο κομμάτι.
Να μαυρίσω πιο πολύ?
Για ρίξε ιδέες.
Η δωρεάν διαφήμιση πάει τουλάχιστον σε κάποιον που το αξίζει,και για μένα αυτό μετράει πολύ πέρα από το προσωπικό όφελος.
Δες τι πυκνη και μαυρη τριχα εχεις εκει, συγκριτικα με την υπολοιπη occupital.. ειναι και το καλυτερο κομματι των μαλλιων.. Επειδη, εισαι τελειομανης και θα κανεις κατι ξανα.. να διαλεξεις τις μαυρες απο εκει και να τις βαλεις εκει που θα σε εψηνε πιο πολυ! Δηλαδη, ως τελειομανης σκεψου το και ετσι.. πηγες 10 χρονια πισω, θα πας και αλλη μια 5ετια με τις μαυρες.. Πιπινι δηλαδη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Βλέπεις πολύ καλα,όταν μεταμοσχεύονται γίνονται μαύρες.
Μπροστά είναι μαύρα πλέον όπως κάποτε.

Απιστευτο. 1η φορά το βλέπω αυτό. Έχοντας ψάξει πολλές ώρες για την ανατομία του θύλακα δε μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να συμβαίνει αυτό. Ίσως λόγω διαφορετικής ποσότητας αιμάτωσης τα μελανοκύτταρα να δίνουν άλλο χρώμα και να μιμούνται τα διπλανά τους ( αν δεν είχες γκριζάρει τόσο πάνω ). Πολύ παράξενο.
 

vlafo

Well-Known Member
Ισχυει οντως αυτο…;;;
Για κάποιο λόγο ναι και το έχω δει ζωντανά και το έχω διαβάσει και κάπου το είχε αναφέρει και ο Ισπανός αν θυμάμαι καλά.

Πάντως αυτές από την occipital θα μπούνε μπροστά το έχω σκεφτεί μην ανησυχείς το έχω υπόψιν μου.
Είναι αυτές οι μικρές λεπτομέρειες που θέλω να συζητήσω.
Γενικά με το φωτισμό παίζει πολύ το πως δείχνει η τρίχα.
Άλλες φορές νομίζω ειμαι κατάμαυρος και άλλες φορές νομίζω κάτασπρος.
 

vlafo

Well-Known Member
Απιστευτο. 1η φορά το βλέπω αυτό. Έχοντας ψάξει πολλές ώρες για την ανατομία του θύλακα δε μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να συμβαίνει αυτό. Ίσως λόγω διαφορετικής ποσότητας αιμάτωσης τα μελανοκύτταρα να δίνουν άλλο χρώμα και να μιμούνται τα διπλανά τους ( αν δεν είχες γκριζάρει τόσο πάνω ). Πολύ παράξενο.
Είχα διαβάσει κάπου πως στο κυκλοφοριακό από κάτω όταν γίνεται η ένωση και δημιουργείται το νέο δίκτυο,υπερισχύουν για κάποιο λόγο χρωματικά αυτά που είναι καλύτερα αιματωμένα.
Αν το βρω θα το ποστάρω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

oreo

Well-Known Member
Έτσι λέω και εγώ,θεωρώ με τη 2η θα σε φθάσω και θα μπορώ να κάτσω δίπλα σου άνετα.
Μην ψαρώνεις είναι φανταστικό το αποτέλεσμα ως έχει. Στην δεύτερη αν κάνεις θα πρέπει να σε γράψουμε στα λυκόπουλα μετά.
Η hairline κεντάει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Τέλειο το αποτέλεσμα φίλε, να το χαίρεσαι για άλλα 60 χρόνια!!!

Εκεί το υπολογίζω. :) :)

Μαθουσαλας ο vlafo!!!

Φιλαρακι vlafo, να χαιρεσαι το μαλλι σου. Αν και κατα καιρους γραφεις οτι το στρωσιμο του μαλλιου δεν σε ικανοποιει, προσωπικα θεωρω οτι το styling ειναι πολυ ωραιο. Και το σπαστο μαλλι φαινεται οτι σου ταιριαζει.
 

vlafo

Well-Known Member
Μαθουσαλας ο vlafo!!!

Φιλαρακι vlafo, να χαιρεσαι το μαλλι σου. Αν και κατα καιρους γραφεις οτι το στρωσιμο του μαλλιου δεν σε ικανοποιει, προσωπικα θεωρω οτι το styling ειναι πολυ ωραιο. Και το σπαστο μαλλι φαινεται οτι σου ταιριαζει.
Φίλε tol που είσαι?
Στην αριθμητική θα πέσουμε λίγο έξω,αλλά καλό είναι να ονειροβατούμε κάποιες φορές.
Μια χαρά είναι αλλά κάθεται με πομάδα αν και τελευταία από το βάρος κάπως καλύτερα στρώνει.
Αυτό ουσιαστικά είναι το φυσικό μου αλλά όχι η μπούκλα που κάνει αν δε βάλω κάτι.
Να σε ακούμε πιο συχνά φίλε όχι μόνο βάρη. :)
 
  • Like
Reactions: tol

Gianney

Well-Known Member
10 μήνες και οδεύουμε προς το τέλος.
Με βρεγμένα,στεγνά,νυχτερινή φώτο και σε φως ημέρας.
Τέλειος.Σε πυκνότητες πόσο θα θελες να φτάσεις μπροστά μέση και Κράουν;Να πω για παράδειγμα μπροστά κάνα 60 μέση 45 Κράουν 40
 

vlafo

Well-Known Member
Τέλειος.Σε πυκνότητες πόσο θα θελες να φτάσεις μπροστά μέση και Κράουν;Να πω για παράδειγμα μπροστά κάνα 60 μέση 45 Κράουν 40
Με ακρίβεια την κατανομή ακόμα δεν την εχω κάνει,αλλά μπροστά το ελάχιστο είναι 60g με σαφή αύξηση προς τα 70 εκεί θα κινηθώ(ήδη είμαι 52),μέση εκεί περίπου όχι παραπάνω και crown 40 με ελαφριά τάση προς τα κάτω.
Σε γενικές γραμμές όμως εκεί θα είμαι.
Μην ξεχνάς middle και cworn θέλει τεράστιους λόγους για κάλυψη όχι g γιατί τα μαλλιά πέφτουν μπροστά.
 

Gianney

Well-Known Member
Με ακρίβεια την κατανομή ακόμα δεν την εχω κάνει,αλλά μπροστά το ελάχιστο είναι 60g με σαφή αύξηση προς τα 70 εκεί θα κινηθώ(ήδη είμαι 52),μέση εκεί περίπου όχι παραπάνω και crown 40 με ελαφριά τάση προς τα κάτω.
Σε γενικές γραμμές όμως εκεί θα είμαι.
Μην ξεχνάς middle και cworn θέλει τεράστιους λόγους για κάλυψη όχι g γιατί τα μαλλιά πέφτουν μπροστά.
Ωραίος.Και εγώ προς τα εκεί κλείνω με βάση όσα έχω δει και διαβάσει μέχρι τώρα.Πας για σούπερρρρρρρρρρρρρ
 
Μπλουζα