Vinnie1978, fue+fut, 1592 grafts+3056 grafts, 9-10/1/2012

ane

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Φίλε καλο κουράγιο και απο μένα. Ευχομαι ολα να πανε καλα!μου αρέσει πολυ ο σχεδιασμός που έκανες με τις μύτες εμπρός.καλο κουράγιο φιλαρακο και κρατά μας ενημερους!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Φίλε vinnie1978 σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλά αποτελέσματα :)
Και τώρα υπομονή ...

Μια φιλική παρατήρηση ... δεν ξέρω πως κόβεις τα μαλλάκια σου αλλά σίγουρα θα είχες πολύ καλύτερη εικόνα αν με μια κουρευτική μηχανή "έπαιρνες"
τις τριχούλες στο σβέρκο.
Πάντως γενικά νομίζω ότι το κοντό μαλλάκι στα πλάγια και πίσω βοηθάει όλους εμάς που δε διαθέτουμε πλούσια κόμη ...
 

vinnie1978

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

@n094 σε ευχαριστω πολυ για τα ομορφα σου λογια και με τη σειρα μου σου ευχομαι και πιστευω ακραδαντα οτι θα εχεις ενα παρα πολυ καλο αποτελεσμα που θα βαλει και τελος στην πολυετη πολυ δυνατη μαχη που δινεις με την τριχοπτωση!
@hair_dreamer απολαμβανω να δεχομαι παρατηρησεις και συμβουλες απο εσενα και σου ευχομαι ολοψυχα ο,τι το καλυτερο! Η αληθεια ειναι οτι προτιμησα να κινηθω συντηρητικα και να επιτυχω μια οσο το δυνατον καλυτερη καλυψη και πυκνωση συνολικα. Και εγω φυσικα θα ηθελα μια πιο νεανικη χερλαιν αλλα θεωρω οτι καλα επραξα και εθεσα τους στοχους αυτους και ελπιζω και αυτη που σχεδιαστηκε να κανει μια καλη διαφορα αισθητικα στο τελος.
@g-tsak ευχαριστω και ανταποδιδω απο καρδιας ευχομενος για εσενα ο,τι μα ο,τι το καλυτερο!
@ane να εισαι καλα, σε ευχαριστω!
@tropheus σε ευχαριστω φιλε και ανταποδιδω πολλαπλα!!! Εισαι ενα εξαιρετικο παιδι με ευαισθησιες και χαιρομαι να δεχομαι παρατηρησεις και συμβουλες σου γιατι η ποιοτητα σου ειναι τετοια που ειναι κατι παραπανω και απο φιλικες, ευεργετικες θα ελεγα. Το κοντο μαλλι πλαγια και πισω οντως βοηθαει εμας που ειμαστε αραιωμενοι και λιγοτερο προικισμενοι, αλλα σε αυτην την κατηγορια δεν πιστευω οτι ανηκεις. Εχεις μια αξιοζηλευτη κομη που ειμαι σιγουρος οτι οταν τελεσφορησει η τελευταια σου επεμβαση θα αγγιξει το ιδανικο! Και παλι σε ευχαριστω, καλη συνεχεια!!!

Παρεπιπτοντως απο εχθες αρχισε το sheding και μαλιστα για τα καλα!
 

vinnie1978

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Παιδια καλημερα! Ανεβαζω φωτογραφιες που τραβηξα σημερα οπου ειμαι κουρεμενος ομοιομορφα με κουρευτικη μηχανη και την σκαλα της ρυθμισμενη στα 7 χιλιοστα. Το shedding εχει ολοκληρωθει, η κοκκινιλα αν και εχει υποχωρησει τελειως στο crown παραμενει στα temporal peaks και στη hairline, καθως επισης και στην ουλη του strip. Επισης παρατηρω σπυρακια στην δοτρια περιοχη της Fue οπου αλλα φευγουν με το λουσιμο, ενω αλλα βγαινουν σε αλλες περιοχες. Λουζομαι με Τζονσονς Baby Shampoo και χρησιμοποιω Regaine 2%, ενω συνεχιζω να περνω καθημερινα 1/5 Proscar. Καλο σαββατοκυριακο σε ολους!
 

xDante

Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

εύχομαι τα καλύτερα ....
φίλε η ουλή έτσι θα φαίνεται η θα βελτιωθεί ? :chinscratch
 

n094

Active Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Vinnie, τα σπυράκια μπορεί να οφείλονται σε μοσχεύματα που κόπηκαν αλλά τελικά δεν κατάφεραν να τα βγάλουν (συμβαίνει συχνά αυτό, το έχω διαβάσει και σε άλλα φόρουμ το έχω δει και σε μένα, κυρίως στο στήθος). Πολλές φορές λοιπόν, αυτές οι τρίχες αναπτύσσονται αρχικά «υποδερμικά» (αν μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτόν τον όρο) και προκαλούν σπυράκια. Προσπάθησε να παρατηρήσεις αν στα σπυράκια υπάρχει τρίχα εσωτερικά, θα το καταλάβεις από μια μικρή μαυρίλα μια διαφορετικού χρώματος κουκίδα. Αν ναι, θα μπορούσες με μια καρφίτσα να απελευθερώσεις την τρίχα και αν θες μπορείς να βάλεις και λίγο φουσιντιν (αντιβιοτική κρέμα). Επίσης υπάρχουν και σπυράκια που βγαίνουν ως αντίδραση στην επούλωση της δότριας…. και τα δύο είναι φυσιολογικά και δεν πρέπει να σε τρομάζουν. Καλό θα ήταν να χρησιμοποιήσεις λοσιόν Αλόης…. εμένα με έχει βοηθήσει πολύ…
Όσο για τις εικόνες…. είναι ακόμα πολύ νωρίς για να κρίνουμε είτε το αποτέλεσμα, είτε την ουλή. Πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά… και όπως λέει και ο hair dreamer καλύτερα shedding νωρίς παρά αργά….
 
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

ν094 τι γινεται με τα σπυρακια που βγαινουν στην λήπτρια?Τα θεωρείς καλό σημάδι?ότι δηλαδή αρχίζουν να βγαίνουν οι τρίχες κτλ..
 

PANOS101

Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Καλα αποτελέσματα και απο μένα ξανα
Θεωρείς ότι αν δεν κουρευεσ τα μαλλια σου
Όπως είπες,θα φαινόταν η ουλη;
Συνήθως σε 3-4 εβδομάδες εξαρτάται βέβαια
Δεν φαίνεται καθόλου και σε σενα έχουν περάσει 40 μέρες
Και φαίνεται καθαρά
Νομίζω ότι αν δεν τα κούρευες δεν θα ξεχώριζε
Δεν θα ήθελες να κυκλοφορεις χωρις καπέλο(τουλάχιστον βράδυ)
Μετα απο τόσες μέρες;
 

n094

Active Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

marmaromenos είπε:
ν094 τι γινεται με τα σπυρακια που βγαινουν στην λήπτρια?Τα θεωρείς καλό σημάδι?ότι δηλαδή αρχίζουν να βγαίνουν οι τρίχες κτλ..
Δε γνωρίζω να σου απαντήσω σε αυτό. Σε εμένα εμφανίστηκαν δύο σπυράκια στη λήπτρια, το ένα το 2006 και το άλλο στο 2011 (αρκετά μεγάλα και με πύον, για να έχεις μια εικόνα, περίπου έκτασης όσο καλύπτουν 3-4 μοσχεύματα) νομίζω πάντως ότι δεν έκαναν ζημιά στην περιοχή.
 

Mouratidis

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Φιλε vinnie καλησπερα και απο μενα :) Ειναι θετικο που ολοκληρωθηκε το shedding γρηγορα γιατι σχετικα γρηγορα θα αρχισεις να βλεπεις και τα αποτελεσματα τα οποια σου ευχομαι ολοψυχα να εκπληρωνουν τις προσδοκιες σου. Οσον αφορα τα σπυρακια ειναι καλο σημαδι αφου δειχνουν κινητικοτητα στην περιοχη και δεν πρεπει να σε ανησυχουν καθολου. Ειχα και εγω στην φαση που εισαι εσυ τωρα πολλα τετοια. Εκτος απο τις ευστοχες συμβουλες του n094 θα σου προτεινα να χρησιμοποιουσες και ενα σαμπουαν που περιεχει την ουσια piroctone olamine που καταπολεμα και την πυτιριδα. Σε εμενα βοηθησε και στα σπυρακια.
Οσον αφορα την ουλη, ειναι πολυ νωρις για να την κρινουμε και το γεγονος οτι ειναι ακομη ερυθρη την κανει πιο ευδιακριτη. Πιστευω οτι σε λιγους μηνες οταν αναπτυχθουν μαλλια και εκει και η κοκκινιλα υποχωρησει θα ειναι αρκετα δυσδιακριτη και δεν θα σε περιοριζει καθολου.
Καλη συνεχεια φιλε μου!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hair_dreamer

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Mια χαρα δειχνει και η δοτρια και η ληπτρια επισης.Η τομη λογικο ειναι να ειναι κοκκινη ακομα και για τους επομενους 3-4 μηνες,μπορει ακομα να υπαρξει στην περιοχη γυρω απο το ραμμα ενα προσωρινο shock loss το οποιο θα αποκατασταθει μεχρι τον 5-6 μηνα σιγουρα,γιατι σ εκεινη την περιοχη οι τριχες ειναι απο την σταθερη ζωνη τριχοφυιας και δεν υπαρχει περιπτωση να μην αντεξουν το shock αν τυχον επηλθε.
Συμφωνω με τον Μουρατιδη και τον n094 για το sheding στην ληπτρια το οποιο οσο παραδοξο και αν ακουγεται ειναι θετικο οτι εγινε νωρις.Οσον αφορα τα σπυρακια πανε πακετο τις περισσοτερες φορες με την επεμβαση, που μπορει να ειναι ειτε καποια τριχα που παει να ελευθερωθει οπως σωστα ειπε ο n094 ειτε μπορει να ειναι κυστη απο λιπος της επιδερμιδας (αν ειναι λιπαρη) ειτε απο αλλους λογους.Οποτε κατα την γνωμη μου vinnie μην τα δινεις καν σημασια,εκτος αν παρατηρησεις ν αλλαζει χρωμα,να γινεται σιχαμερο κτλ,επικοινωνησε με τον γιατρο σου να σου δωσει συμβουλες η καποια αλοιφη για να προλαβεις καποια μολυνση (αν και δυσκολο καλο ειναι να τα προλαβαινεις).Διαφωνω για την καρφιτσα μην πειραζεις καθολου την ληπτρια μια χαρα φενεται,αλλα και να δεις οτι φενεται τριχα στο σπυρακι αστην να βγει απο μονη της,δεν ειναι ουτε θετικο ουτε αρνητικο σημαδι τα σπυρακια,ουτε επηρρεαζουν τα μοσχευματα και συνηθως μετα τον τριτο μηνα προκυπτουν σε παρα πολλες περιπτωσεις,μην σ ανησυχει.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Καλησπέρα φίλε Vinnie!! Για μια ακόμη φορά συγχαρητήρια για το αποτέλεσμα αλλά και για την τόλμη σου. Επέλεξες εναν πολύ δυνατό γιατρό και είμαι σίγουρος πως θα δικαιωθείς!! Η δουλειά φαίνεται καλή, θετικό που το shedding ήρθε νωρίς γιατί θα έρθει και το τελικό αποτέλεσμα ακόμη πιο νωρίς. Για τα σπυράκια, κοκκινίλες κτλ δεν ειμαι αρμόδιος να απαντήσω, καλό ειναι να ρωτάς και τον γιατρό να σου δίνει οδηγίες σε τέτοια θέματα. Η ουλή λογικό να φαίνεται με τέτοια ξούρα, ελπίζω να επέλθει μεγαλύτερη επούλωση που σε συνδυασμός με το κούρεμα που θα επιλέξεις τότε θα σου δώσει μια άριστη εικόνα!! Στην χειρότερη αν σε χαλάει μια μικρή fue αν και εκτιμώ πως αν κρίνουμε και απο τον mouratidi που τον εκανε ο ίδιος γιατρός θα έχεις καλό αποτέλεσμα και στην φύτρωση και στην επούλωση της ουλής. Πάντα βέβαια να μην ξεχνάς BIG 3 ο μεγαλύτερος σύμμαχος σου!!!

Αλήθεια έχεις μιλήσει με τον Μιχάλη? Τελικά ανέβασε site γιατι το ψάχνω και δεν το είδα πουθενά ούτε καν σαν domain.
 

Adriano

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Mods μπορώ να ανεβάσω το site για να μην παλεύετε τσάμπα???

www.mhrclinic.com

Δεν κάνω διαφήμιση το τονίζω..Μην μου πρήξει κανείς τα ούμπαλα...Απλά διευκολύνω τον κόσμο εδώ μέσα.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Ευχαριστώ ρε λεβεντιά!! Τα αστεράκια που λείπουν να υποθέσω ειναι HR?

Michalis Hair Restoration Clinic λογικά.

Adriano είπε:
Mods μπορώ να ανεβάσω το site για να μην παλεύετε τσάμπα???

www.M**Clinic.com

Δεν κάνω διαφήμιση το τονίζω..Μην μου πρήξει κανείς τα ούμπαλα...Απλά διευκολύνω τον κόσμο εδώ μέσα.
 

agchrist

Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Adriano είπε:
Mods μπορώ να ανεβάσω το site για να μην παλεύετε τσάμπα???

www.M**Clinic.com

Δεν κάνω διαφήμιση το τονίζω..Μην μου πρήξει κανείς τα ούμπαλα...Απλά διευκολύνω τον κόσμο εδώ μέσα.

Αυτό το link δεν ανοίγει φίλε
 

Adriano

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

agchrist είπε:
Αυτό το link δεν ανοίγει φίλε

Μάλλον δεν είσαι advanced internet user!!!Πλακίτσα κάνω..Ανοίγεις το link σε ένα tab του brοwser σου και αλλάζεις τα αστεράκια σε H και R. Και δουλεύει κανονικά.
 

Lord Raflas

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

στην Κυπρο δεν ειναι η κλινικη?γιατι γραφει Σεβιλλη,Ισπανια?
 

Adriano

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Από ότι κατάλαβα έχει ανοίξει και μια στην Ισπανία(πολλά λεφτά ο τύπος)!!!Έλα ρε μάγκες ας κάνουμε τίποτα να πέσουν οι τιμές να πάμε να βάλουμε μαλλάκι να τελειώνουμε και με αυτό σιγά σιγά.
 

Lord Raflas

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Τι να κανουμε δηλαδη,Αδριανε?

να μαζευομαστε 50-50 και να χτυπαει ο Γεωργιου εκπτωση?

ετοιμασου για ξεβρακωμα...οπως και εγω.. ??? :'(
 
Μπλουζα