Vinnie1978, fue+fut, 1592 grafts+3056 grafts, 9-10/1/2012

n094

Active Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

hair_dreamer είπε:
Διαφωνω για την καρφιτσα μην πειραζεις καθολου την ληπτρια μια χαρα φενεται,αλλα και να δεις οτι φενεται τριχα στο σπυρακι αστην να βγει απο μονη της,δεν ειναι ουτε θετικο ουτε αρνητικο σημαδι τα σπυρακια,ουτε επηρρεαζουν τα μοσχευματα και συνηθως μετα τον τριτο μηνα προκυπτουν σε παρα πολλες περιπτωσεις,μην σ ανησυχει.

Παίδες όταν ανέφερα την καρφίτσα δεν εννοούσα χρήση της στην λήπτρια, αλλά στη δότρια. Αλλωστε τα σπυράκια ο Βινι, στη δότρια αναφέρει ότι τα έχει. Είναι συχνό να δημιουργούνται σπυράκια στη δότρια για τους λόγους που ανέφερα και για τους λόγους που αναφέρει και ο hair dreamer. Την λήπτρια δεν την πειράζουμε!!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Don Corleone είπε:
Τι να κανουμε δηλαδη,Αδριανε?

να μαζευομαστε 50-50 και να χτυπαει ο Γε***ίου εκπτωση?

ετοιμασου για ξεβρακωμα...οπως και εγω.. ??? :'(
Οποιος εχει παει και οποιος δεν εχει δεν παει.Ετσι ειναι στην ζωη.Παντως αν ειναι να σου φτιαξει την ψυχολογια μια μεταμοσχευση,την κανεις..........αν και ενας φιλος μου ειχε πει οτι αν θελεις κατι να σου φτιαξει την ψυχολογια δεν θελεις πλαστικο αλα ψυχολογο.Παντως παιδια κακα τα ψεματα μια μεταμοσχευση κοστιζει σε μια καλη σχετικα κλινικη 5000 ευρο και μετα απο 5 χρονια αλλα τοσα.Με αυτα τα λεφτα στην Αυριανη Ελλαδα κανεις πολυ πιο σημαντικα πραγματα απο το να βαλεις μαλλια.
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

n094 είπε:
Παίδες όταν ανέφερα την καρφίτσα δεν εννοούσα χρήση της στην λήπτρια, αλλά στη δότρια. Αλλωστε τα σπυράκια ο Βινι, στη δότρια αναφέρει ότι τα έχει. Είναι συχνό να δημιουργούνται σπυράκια στη δότρια για τους λόγους που ανέφερα και για τους λόγους που αναφέρει και ο hair dreamer. Την λήπτρια δεν την πειράζουμε!!!!
Σορι φιλε δεν καταλαβα,αλλα ουτως η αλλως σε πολλα site προτεινουν να ελευθερωνεις την τριχα η να σπας τα σπυρακια και στην ληπτρια με αποστειρωμενη βελονα,κατι που κατα την γνωμη μου δεν ειναι απαραιτητο μιας και σπυρακια ειναι,θα κανουν τον κυκλο τους και θα φυγουν..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Καλημερα Παιδια..Λοιπον Ειμαι ετοιμος να παω σε κανα 2 με 3 μηνες για μεταμοσχευση,ηρθε ο καιρος τελικα..Ακομη βεβαια δεν εκλεισα ραντεβου αλλα τις επομενες μερες θα γινει..θα παω κυπρο...που με προτεινεται να παω απο τις δυο κλινικες εκει?Για την Η..C τα εχω διαβασει ολα τα θεματα και εχω μιλησει με καποια ατομα..το θεμα ειναι εαν κανουν την ιδια δουλεια οι γιατροι να χτυπησω λιγο τις τιμες γιατι μετα θα τραβηξω μεγαλο ζορι με την μειωσει τον μισθον που μας εκαναν..Σκεφτομαι για 3000 τριχοθηλακια με στριπ..παραπανω δεν μπορω με τιποτα..εχω προβλημα στο ροξακι,και στο μπροστινο πανω μερος του κεφαλιου αλλα δεν φενομαι τελειος φαλακρος απλα εχω μεγαλες αραιωσεις..τα 3000 θα κανουν τιποτα?
 

MANKAR

Active Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

John_John1 είπε:
Καλημερα Παιδια..Λοιπον Ειμαι ετοιμος να παω σε κανα 2 με 3 μηνες για μεταμοσχευση,ηρθε ο καιρος τελικα..Ακομη βεβαια δεν εκλεισα ραντεβου αλλα τις επομενες μερες θα γινει..θα παω κυπρο...που με προτεινεται να παω απο τις δυο κλινικες εκει?Για την Η..C τα εχω διαβασει ολα τα θεματα και εχω μιλησει με καποια ατομα..το θεμα ειναι εαν κανουν την ιδια δουλεια οι γιατροι να χτυπησω λιγο τις τιμες γιατι μετα θα τραβηξω μεγαλο ζορι με την μειωσει τον μισθον που μας εκαναν..Σκεφτομαι για 3000 τριχοθηλακια με στριπ..παραπανω δεν μπορω με τιποτα..εχω προβλημα στο ροξακι,και στο μπροστινο πανω μερος του κεφαλιου αλλα δεν φενομαι τελειος φαλακρος απλα εχω μεγαλες αραιωσεις..τα 3000 θα κανουν τιποτα?

καλη συνεχεια και σου ευχομαι να εχεις το καλυτερο αποτελεσμα !!
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

John_John1 είπε:
Καλημερα Παιδια..Λοιπον Ειμαι ετοιμος να παω σε κανα 2 με 3 μηνες για μεταμοσχευση,ηρθε ο καιρος τελικα..Ακομη βεβαια δεν εκλεισα ραντεβου αλλα τις επομενες μερες θα γινει..θα παω κυπρο...που με προτεινεται να παω απο τις δυο κλινικες εκει?Για την Η..C τα εχω διαβασει ολα τα θεματα και εχω μιλησει με καποια ατομα..το θεμα ειναι εαν κανουν την ιδια δουλεια οι γιατροι να χτυπησω λιγο τις τιμες γιατι μετα θα τραβηξω μεγαλο ζορι με την μειωσει τον μισθον που μας εκαναν..Σκεφτομαι για 3000 τριχοθηλακια με στριπ..παραπανω δεν μπορω με τιποτα..εχω προβλημα στο ροξακι,και στο μπροστινο πανω μερος του κεφαλιου αλλα δεν φενομαι τελειος φαλακρος απλα εχω μεγαλες αραιωσεις..τα 3000 θα κανουν τιποτα?
Φιλε και εγω σκεφτομαι για καποια μεταμοσχευση,αν κ ακομα δεν εχω μεγαλο προβλημα.Προς Κυπρο σκεφτομαι κ εγω.Θα σου ελεγα να περιμενεις λιγο ομως για 2 λογους.1ον σε 2 -3 μηνες θα ειναι καλοκαιρι κ ειναι δυσκολη περιοδος κ 2ον οι τιμες ειναι πολυ ψηλα ακομα.Θα σου φυγει ενα 10ρικο ...........παρα πολλα!!!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Φιλε Μικε γιατι 10000? 3000 τριχοθηλακια =7500 παει στην Η....οσο αφορα την επεμβαση που λεω να την κανω Μαιο δεν συμφωνητε?λογο καλοκαιριου?δεν εχω σκοπο να παω θαλλασα..
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

νομιζω ειναι 3,25 το graft.Και παλι ομως ειναι πολλα λεφτα.Σιγουρα αλλιως το βλεπει ο καθενας μας........σε καποιον φαινεται καλη η τιμη σε καποιον αλλον μετρια κ σε καποιον αλλον ονειρο ζωης.Σιγουρα ομως για την Ελλαδα του σημερα ειναι παρα πολλα.Περιμενε λιγο.Η υπομονη ειναι αρετη ελεγαν οι αρχαιοι.Και να φανταστεις εγω γενικα ειμαι ανυπομονος.......τι κανουν οι καταστασεις?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Οχι 7500 ευρω βγαινει μπες στο site να δεις..φιλε μου περιμενω 4 χρονια αυτην την στιγμη..βεβαια τα λεφτα ειναι πολλα και για μενα..ξερω το καλοκαιρι δεν ειναι και οτι καλυτερο να γινει αλλα τι να κανω να περιμενω αλλο ενα 6 μηνο εως τον σεπτεβριο?και αν γυρισουμε σε καμια δραχμη παιζει να χαθουν και τα λεφτα στην τραπεζα..δουλεια που ειναι να γινει τωρα μην την αφηνεις για υστερα..
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Φιλε σου ευχομαι καλη επιτυχια και να ενημερωνεις για την προοδο σου κ φυσικα την εμπειρια σου σε ολους εμας που ειμαστε ενα βημα πριν απο εσενα.Ευτυχως που υπαρχει το site και εχει γλυτωσει πολυ κοσμο απο σφαχτες που ειναι ασχετοι απο μεταμοσχευσεις επειδη εχουν τροπο στο να σε πειθουν παιζουν με το προβλημα μας.
 

koskar

Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

John_John1 είπε:
Φιλε Μικε γιατι 10000? 3000 τριχοθηλακια =7500 παει στην Η....οσο αφορα την επεμβαση που λεω να την κανω Μαιο δεν συμφωνητε?λογο καλοκαιριου?δεν εχω σκοπο να παω θαλλασα..
Φιλε οχι μονο στην θάλασσα δεν θα μπορεις νας πας, αλλά χωρίς καπέλο δεν θα μπορεις να βγαινεις εξω ουτε στιγμή γιατί υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο να βλάψεις τα μεταμοσχευμένα grafts. Πάντως εάν δεν έχεις πρόβλημα με το καπελο μπορεις να την κάνεις το Μαιο αλλά θα χρειαστει προσοχή μην ξεχαστεις καμια φορά και βγεις στον ήλιο χωρίς προστασία.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koskar

Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Adriano είπε:
Mods μπορώ να ανεβάσω το site για να μην παλεύετε τσάμπα???
www.M**Clinic.com
Από λίγο που είδα το site δεν με ικανοποιησε η πληροφορία που περιέχει, καθώς δεν έχει καθόλου αναφορά σε τιμές ή παροχές.
Θα πρέπει σύντομα να ενταχθούν και αυτά για να έχουμε το επίσημο συγκριτικό με άλλες κλινικές, τουλάχιστον στο οικονομικό σκέλος της μεταμόσχευσης.
Θα προτιμούσα επίσης να πει και η Ελληνική γλώσσα...
 

Adriano

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

koskar είπε:
Από λίγο που είδα το site δεν με ικανοποιησε η πληροφορία που περιέχει, καθώς δεν έχει καθόλου αναφορά σε τιμές ή παροχές.
Θα πρέπει σύντομα να ενταχθούν και αυτά για να έχουμε το επίσημο συγκριτικό με άλλες κλινικές, τουλάχιστον στο οικονομικό σκέλος της μεταμόσχευσης.
Θα προτιμούσα επίσης να πει και η Ελληνική γλώσσα...

Ναι καλά αυτό εννοείται.Το site όντως είναι πολύ χαμηλού επιπέδου...Εγώ αυτό το site το φτιάχνω πολύ καλύτερα...Έχει πολλά προβλήματα και σε εμφάνιση και σε σχεδίαση...
 

koskar

Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Adriano είπε:
Ναι καλά αυτό εννοείται.Το site όντως είναι πολύ χαμηλού επιπέδου...Εγώ αυτό το site το φτιάχνω πολύ καλύτερα...Έχει πολλά προβλήματα και σε εμφάνιση και σε σχεδίαση...
Συμφωνω, ελπιζω σύντομα να εμπλουτιστεί καθώς είναι το κύριο κανάλι επικοινωνίας/ενημέρωσης για όλους εμάς.
 

kastrinos

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Γεια σας παιδια, ειναι ευκολο να μου στειλει καποιος το email του dr.Μιχαλη?? επειδη στο site του υπαρχει ενα γενικο email και βλεπω και κατι ισπανικα...και δεν τους μπορω τους ισπανους 8) αρα αν μπορει καποιος να μου το δωσει για να μιλησω απευθειας μαζι του θα ηταν πολυ χρησιμο. thanks in advance!
 

koskar

Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

vinnie1978 είπε:
Παιδια καλημερα! Ανεβαζω φωτογραφιες που τραβηξα σημερα οπου ειμαι κουρεμενος ομοιομορφα με κουρευτικη μηχανη και την σκαλα της ρυθμισμενη στα 7 χιλιοστα. Το shedding εχει ολοκληρωθει, η κοκκινιλα αν και εχει υποχωρησει τελειως στο crown παραμενει στα temporal peaks και στη hairline, καθως επισης και στην ουλη του strip. Επισης παρατηρω σπυρακια στην δοτρια περιοχη της Fue οπου αλλα φευγουν με το λουσιμο, ενω αλλα βγαινουν σε αλλες περιοχες. Λουζομαι με Τζονσονς Baby Shampoo και χρησιμοποιω Regaine 2%, ενω συνεχιζω να περνω καθημερινα 1/5 Proscar. Καλο σαββατοκυριακο σε ολους!
Vinnie ελπίζω να μην μας ξεχάσεις και να ποσταρεις φωτογραφίες (θα ήταν ιδανικό ανά μήνα) από την εξέλιξή σου καθως είσαι ουσιαστικά το πρώτο αποτέλεσμα από τη νέα κλινική του Γεωργίου.
 

koskar

Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

vinnie1978 είπε:
Παιδια καλημερα! Ανεβαζω φωτογραφιες που τραβηξα σημερα οπου ειμαι κουρεμενος ομοιομορφα με κουρευτικη μηχανη και την σκαλα της ρυθμισμενη στα 7 χιλιοστα. Το shedding εχει ολοκληρωθει, η κοκκινιλα αν και εχει υποχωρησει τελειως στο crown παραμενει στα temporal peaks και στη hairline, καθως επισης και στην ουλη του strip. Επισης παρατηρω σπυρακια στην δοτρια περιοχη της Fue οπου αλλα φευγουν με το λουσιμο, ενω αλλα βγαινουν σε αλλες περιοχες. Λουζομαι με Τζονσονς Baby Shampoo και χρησιμοποιω Regaine 2%, ενω συνεχιζω να περνω καθημερινα 1/5 Proscar. Καλο σαββατοκυριακο σε ολους!
Vinnie από τον κοινωνικο σου περιγυρω σε ρωτούν για την ουλή, είναι δηλαδή εμφανής;;;
 

drakator

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

καλησπερα μηπως θα μπορουσε καποιος να πει για ποιον Dr μιλατε και για ποια κλινικη σε πμ? συγνωμη επειδη ειμαι καινουριος στο φορουμ δεν εχω καταλαβει για ποιον μιλατε. ::)
 
Μπλουζα