Vayero, fue+fut, 1781 grafts+1820 grafts, 13-14/1/2014

elmajiko

Member
tropheus είπε:
elmajiko είπε:
tropheus είπε:
vayero είπε:
Λείπει στην Ισπανία και άφησα μνμ στην βοηθό. Δεν ξέρω γιατί πήγε έτσι. Τι φταίει;

Σίγουρα δε φταις εσύ φίλε vayero, ούτε το fugoral, ούτε και ο ανάδρομος Ερμής...


Ποιος φταιει φιλε Τροφεα εν τελει?

Η κλινική και ο γιατρός. Ποιος άλλος;;;

Δηλαδη με την εμπειρια σου θεωρεις οτι εχει φτασει ο Vayero στο τελικο αποτελεσμα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
RE: M*RC fue1781&strip1820 13-14-1-2014

elmajiko είπε:
Δηλαδη με την εμπειρια σου θεωρεις οτι εχει φτασει ο Vayero στο τελικο αποτελεσμα?

Όταν παιδί λέει :

"Περίπου 4 1/2 μήνες μετά διακρίνω ότι τον τελευταίο μήνα είδα μεγαλύτερη αραίωση, κυρίως στην μπροστινή γραμμή αντί να κλείνει δημιουργεί κενά."

που θα έπρεπε σε αυτό ακριβώς το σημείο να συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο τι να υποθέσω;

Ότι έχει ευοίωνο μέλλον;;;
 

elmajiko

Member
RE: M*RC fue1781&strip1820 13-14-1-2014

Νομιζω οτι εξαπτεσαι χωρις λογο.... Νευριαζεις και δε μου απαντας στην ερωτηση που τεθηκε...

Ειναι αυτο θεωρεις το τελικο αποτελεσμα ή να σταυρωσουμε απο τωρα τη κλινικη και το γιατρο?

Επισης ανυπομονω να δω και το δικο σου νημα διοτι ειμαι περιεργος να δω τη προοδο σου...
 

Physio40

Member
RE: M*RC fue1781&strip1820 13-14-1-2014

Είναι νωρίς για συμπεράσματα νομίζω ρε παιδιά. Σε 2 μηνάκια θα έχεις καλύτερη εικόνα φίλε μου.
 

vayero

Member
M*RC fue1781&strip1820 13-14-1-2014

elmajiko κατανοώ την λογική της υπομονής και του χρόνου που πρέπει να περάσει για το τελικό αποτέλεσμα. Ωστόσο η πρόοδος των μμ έχει δείξει ότι οι επιτυχημένες μμ έχουν σταθερή πύκνωση με την πάροδο του χρόνου. Στην δική μου περίπτωση πως την εξηγείς; Σίγουρα θα μου πεις είναι νωρίς, συμφωνώ κι εγώ, όμως είχες απώλεια ξαφνικά στον 4ο και μετα μήνα;


Να σημειώσω ότι απώλεια είχα αρχικά και μετα ξεκίνησε η πύκνωση, μέχρι που αντιστράφηκε πάλι.
 

elmajiko

Member
Physio40 είπε:
Είναι νωρίς για συμπεράσματα νομίζω ρε παιδιά. Σε 2 μηνάκια θα έχεις καλύτερη εικόνα φίλε μου.

+1


vayero είπε:
elmajiko κατανοώ την λογική της υπομονής και του χρόνου που πρέπει να περάσει για το τελικό αποτέλεσμα. Ωστόσο η πρόοδος των μμ έχει δείξει ότι οι επιτυχημένες μμ έχουν σταθερή πύκνωση με την πάροδο του χρόνου. Στην δική μου περίπτωση πως την εξηγείς; Σίγουρα θα μου πεις είναι νωρίς, συμφωνώ κι εγώ, όμως είχες απώλεια ξαφνικά στον 4ο και μετα μήνα;


Να σημειώσω ότι απώλεια είχα αρχικά και μετα ξεκίνησε η πύκνωση, μέχρι που αντιστράφηκε πάλι.



Δεν μπορω να δωσω εξηγηση διοτι απλα συμπασχω παρα ειμαι γιατρος.

Ενα θα σου πω πως η υπομονη ειναι αρετη και θα πρεπει να επιδειξεις αρκετη μεχρι τον 7ο μηνα τουλαχιστον ωστε να βγουν πιο ασφαλη συμπερασματα.

Μην υποκυπτεις στις προωρες κακεντρεχεις αρνητικες κριτικες διοτι υπονομευουν αλλοτριους σκοπους κανοντας θυσια την ψυχολογια σου στο βωμο των βραχυπροθεσμου, καιροσκοπικου οφελους...
 

tropheus

Well-Known Member
RE: M*RC fue1781&strip1820 13-14-1-2014

elmajiko είπε:
Νομιζω οτι εξαπτεσαι χωρις λογο.... Νευριαζεις και δε μου απαντας στην ερωτηση που τεθηκε...

Ειναι αυτο θεωρεις το τελικο αποτελεσμα ή να σταυρωσουμε απο τωρα τη κλινικη και το γιατρο?

Επισης ανυπομονω να δω και το δικο σου νημα διοτι ειμαι περιεργος να δω τη προοδο σου...

Καταρχήν φίλε elmajiko ούτε εξάπτομαι ούτε νευριάζω και να είσαι απόλυτα βεβαιος για αυτό.
Προσωπικά δε σταυρώνω και δεν καταδικάζω κανέναν. Δεν εξετάζω που έκανε την επέμβαση στον vayero. Εγώ εστιάζω στο αποτέλεσμα το οποίο δεν είναι αυτό που θα έπρεπε να είναι σε αυτή τη φάση και για να απαντήσω ευθέως (προσπάθησα να είμαι πιο κομψός) πιστεύω ότι μπορεί να βελτιωθεί λίγο μέσα στους επόμενους μήνες αλλά στο τέλος δε θα είναι αυτό που θα έπρεπε.

Όσο αφορά το δικό μου νήμα αποφάσισα να μην το ανεβάσω γιατί πέρα από το ότι θα αποκτήσω πολλούς "εχθρούς" θα ανοίξει ένας "πόλεμος" που μάλλον κακό θα κάνει παρά καλό στο φόρουμ.
 

elmajiko

Member
RE: M*RC fue1781&strip1820 13-14-1-2014

tropheus είπε:
elmajiko είπε:
Νομιζω οτι εξαπτεσαι χωρις λογο.... Νευριαζεις και δε μου απαντας στην ερωτηση που τεθηκε...

Ειναι αυτο θεωρεις το τελικο αποτελεσμα ή να σταυρωσουμε απο τωρα τη κλινικη και το γιατρο?

Επισης ανυπομονω να δω και το δικο σου νημα διοτι ειμαι περιεργος να δω τη προοδο σου...

Καταρχήν φίλε elmajiko ούτε εξάπτομαι ούτε νευριάζω και να είσαι απόλυτα βεβαιος για αυτό.
Προσωπικά δε σταυρώνω και δεν καταδικάζω κανέναν. Δεν εξετάζω που έκανε την επέμβαση στον vayero. Εγώ εστιάζω στο αποτέλεσμα το οποίο δεν είναι αυτό που θα έπρεπε να είναι σε αυτή τη φάση και για να απαντήσω ευθέως (προσπάθησα να είμαι πιο κομψός) πιστεύω ότι μπορεί να βελτιωθεί λίγο μέσα στους επόμενους μήνες αλλά στο τέλος δε θα είναι αυτό που θα έπρεπε.

Όσο αφορά το δικό μου νήμα αποφάσισα να μην το ανεβάσω γιατί πέρα από το ότι θα αποκτήσω πολλούς "εχθρούς" θα ανοίξει ένας "πόλεμος" που μάλλον κακό θα κάνει παρά καλό στο φόρουμ.


Δηλαδη προδικαζεις το αποτελεσμα του ασθενη ως αλλος γιατρος ή προφητης....

Νομιζω δεν ειναι δικαιο προς τη ψυχολογια του ασθενη, το γιατρο, τη κλινικη και ολης τη κοινοτητα κατ' επεκταση!!!
Ας ειμαστε λιγο πιο εγκρατεις και να χειροκροτησουμε ή να αποδοκιμασουμε την εκβαση της μμ οταν θα ειμαστε σε μια χρονικη περιοδο ασφαλη για τελικα συμπερασματα.
Σεβαστειτε το φιλο που εχει υποστει την υψιστη ταλαιπωρια.

Οσο αφορα το δικο σου νημα νομιζω οτι αυτα ειναι φθηνες δικαιολογιες και υπεκφυγες, συγνωμη που το αναφερω αλλα αυτο πιστευω...
Γνωριζεις οτι το μεγαλυτερο μερος της κοινοτητας θα ηθελε να δει μια εμπεριστατωμενη τοποθετηση στη δικη σου προοδο απο εσενα τον ιδιο...

Τον "γκουρου" του φορουμ....
 

giwrgos athina

Active Member
Dωσε λιγο χρονο ακομα διωρεια vayero..Και εγω πιστευω θα βελτιωθεις αλλα δεν θα ειναι αυτο που περιμενες..Το ποιος φταιει για αυτο δεν το ξερω θα σου πουν τα εμπειρα μελοι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
RE: M*RC fue1781&strip1820 13-14-1-2014

Ας μην κάνουμε τις κασσάνδρες και ας μην τρομοκρατούμε τον άνθρωπο. Τα σημάδια δεν ειναι αισιόδοξα σίγουρα αλλά η περίπτωση του παιδιού δύσκολη με βεβαρυμένο κεφάλι. Να μιλήσει σε πρώτη φάση με τον γιατρό και μετά να δώσει χρόνο. Το ποιός φταίει ακόμη κανείς δεν ξέρει και καταρχάς για να φταίει κάποιος, ή ο ασθενής ή ο γιατρός ή μια αστάθμητη παράμετρος, πρέπει να κλειδώσει πρώτα το όποιο αποτέλεσμα και μετά να γίνει ΕΔΕ για να βγεί πόρισμα, αλλά βλέπω εδώ όλοι έγιναν γιατροί και δικαστές. Ευχηθείτε στο παιδί καλή τύχη και μην τον επηρεάζεται αρνητικά και ας δούμε σε λίγο καιρό τι θα γίνει. Αν θυμάμαι καλά μου είχε πει το παιδί πως τα έχασε αρκετά αργά τα μοσχεύματα, οπότε ίσως ακολουθεί άλλο κύκλο φύτρωσης + σοκ λος που ίσως επανέλθει ή οχι. Σε κάθε περίπτωση, υπεύθυνος ειναι ο γιατρός και θα λογοτήσει αυστηρα ειδικά αν η κατάληξη δεν ειναι ευτυχής που δεν το εύχομαι αλλά και δεν το νομίζω στο βαθμό που διαφαίνεται τώρα.

Φίλε τροφέα εγώ θα έλεγα να τα γράψεις όλα ωμά, άλλωστε τα ξέρω και εγώ και θα τα σχολιάσουμε παρέα, και ας δυσαρεστηθούν μερικοί με τις ωμές αλήθειες.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
athenian είπε:
Τι φταίει όμως, κακή εξαγωγή ή κακή εισαγωγή? Μήπως καταστροφή των μοσχευματων κατά την αναμονή?

θα ξαναπω κ παλι την αποψη μου.η Μεταμοσχευση μεχρι τον 3-4 μηνα φαινεται κατα 80% πως θα παει.Τροφεας el majiko k dance world εχουν καλα αποτελεσματα λογω φιναστεριδης κ ντουταστεριδης.Εμεις οι υπολοιποι ξεκιναμε με τουλαχιστον ενα 20-30% λιγοτερες προσδοκιες.Εχει αντιρηση κανεις σε αυτο???παντως το αποκλειω το να φυτρωσαν κ να επεσα τον 4ο μηνα.Την δευτερα θα το ρωτησω ομως για να δω τι θα μου πουν.Παντως ειναι περιεργο οτι και ο κρητικος κ ο vayero επαθαν ακριβως το ιδιο.
 

elmajiko

Member
RE: M*RC fue1781&strip1820 13-14-1-2014

ΜΙΚΕΣ είπε:
athenian είπε:
Τι φταίει όμως, κακή εξαγωγή ή κακή εισαγωγή? Μήπως καταστροφή των μοσχευματων κατά την αναμονή?

θα ξαναπω κ παλι την αποψη μου.η Μεταμοσχευση μεχρι τον 3-4 μηνα φαινεται κατα 80% πως θα παει.Τροφεας el majiko k dance world εχουν καλα αποτελεσματα λογω φιναστεριδης κ ντουταστεριδης.Εμεις οι υπολοιποι ξεκιναμε με τουλαχιστον ενα 20-30% λιγοτερες προσδοκιες.Εχει αντιρηση κανεις σε αυτο???παντως το αποκλειω το να φυτρωσαν κ να επεσα τον 4ο μηνα.Την δευτερα θα το ρωτησω ομως για να δω τι θα μου πουν.Παντως ειναι περιεργο οτι και ο κρητικος κ ο vayero επαθαν ακριβως το ιδιο.

Μικε καλά θα κάνεις να είσαι πιο προσεκτικός, εγω δεν παίρνω φιναστεριδη και ειμαι ενάντια στη λήψη αυτης καθώς και σκληροτερων φαρμάκων κατα τις τριχόπτωσης οπως η ντουταστεριδη.

Χρησιμοποιώ μετά τις 2 τελευταιες μμ μονο μινοξιδιλη 5%.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: M*RC fue1781&strip1820 13-14-1-2014

ΟΚ φιλε συνγχωρεσε με, ειχα δει οτι παλαιοτερα επαιρνες κ ειχα αυτη την εντυπωση.Καλα κανεις κ το λες παντως.Πιστευω να συμφωνεις με αυτο που γραφω.....
 

giwrgos athina

Active Member
RE: M*RC fue1781&strip1820 13-14-1-2014

vayero παρατηρησες εσυ να σου βγαινουν τα μεταμοσχευμενα μαλλακια και στην πορεια να πεφτουν?????
 

vayero

Member
M*RC fue1781&strip1820 13-14-1-2014

Μέχρι τους 2 πρώτους μήνες περίπου αραιωσαν αρκετά επανω, υπέθεσα ότι είναι το αναμενόμενο. Άλλωστε και γνωστοί μου που το γνώριζαν το θέμα, κι έχοντας δει πως ήμουν μόλις επέστρεψα από Κύπρο, μου είπαν ότι υπήρξε τότε μια αραίωση συγκριτικά με την εικόνα αμέσως μετα την μμ. Δεν ανησύχησα και μάλιστα τους ανέφερα ότι πρέπει να γίνει ένας κύκλος όπου θα βγουν νέα. Το Πάσχα που κουρευτηκα θυμάμαι και τον κομμωτή που συζητούσαμε και μου είπε ότι αν παει έτσι θα είναι πολύ καλά, είχε μαυρίσει αρκετά το μπροστινό μέρος ειδικά αλλα και πάνω. Σταδιακά μετα το Πάσχα ξεκίνησε μια αραίωση και όταν έφτασε στο σημείο της μπροστινής γραμμής, φάνηκε παλι το κρανίο, δηλαδή κενά πίσω από την hairline, αυτο που ουσιαστικά είχε αρχίσει να κλείνει και μπορώ να πω ότι μου είχε αλλάξει και την ψυχολογία αφού ένιωθα σαν να γύριζα μερικά χρόνια πίσω, θα μου πεις από τωρα να δεις αποτέλεσμα; Είναι συνετό όπως προαναφέραμε όλοι να περιμένω, όμως δεν μπορώ να μιλήσω για θετική εξέλιξη γιατί πρώτα από όλα οφείλω σεβασμό στον εαυτό μου, για την ψυχολογική και σωματική καταπονηση όλα αυτά τα χρόνια, για τα πρόσωπα που με αγαπάνε και μου έχουν συμπαρασταθεί. Φυσικά δεν πρέπει να προς περάσω και την οικονομική στέρηση, που ο,τι είχα τα έδωσα εκεί, ούτε σε αυτοκίνητα ούτε οπουδήποτε αλλού. Ωστόσο οφείλω να μοιραστώ κάποιες σκέψεις μου μαζί σας κι ας κρίνει όπως νομίζει ο καθένας. Θεωρητικά είναι ένας χώρος το φόρουμ όπου-εγώ τουλάχιστον αυτο πιστεψα αρχικά-προσφέρουμε γνώση, βοήθεια, συμπαράσταση με οποίο τροπο μπορούμε για ένα και μοναδικό θέμα που-θεωρητικά όλοι-συμπασχουμε! Από νωρίς είχα καταλάβει ότι η ανδρική τριχόπτωση είναι η απόλυτη εκμετάλλευση για πολλούς κερδοσκόπους! Ένας άνισος αγώνας, μόνο που πίστεψα ότι θα άλλαζε η ανισότητα αυτη, θεωρώντας ότι θα έβρισκα κοινές αξίες! Για τις μμ που έχω κάνει, έχω ξαναπεί ότι όχι μόνο δεν απεφεραν τα υποσχόμενα αποτέλεσματα αλλα ούτε και ένα έστω αξιοπρεπές αποτέλεσμα! Στον αντίποδα η καλοστημένη επιχειρηματολογία και τα κόλπα των χασαπογιατρων! Κρίμα που δεν υπάρχει ένας φορέας, ένα υγιές κράτος για να τους κυνηγήσει! Ένας επαγγελματίας που γνωρίζει πραγματικά αυτο που κάνει δεν φοβάται και δεν θα ζητήσει από το χέρι που θα τον πληρώσει αδρά να υπογράψει κωλοχαρτα που θα τον απαλλάσσουν από κάθε ευθύνη! Ένας σωστός επαγγελματίας θα δείχνει ενδιαφέρον από μόνος του για την εξέλιξη του πελάτη του ή τουλάχιστον θα απαντά όταν αυτός τον καλεί "και οχι κάνοντας τον γύρο του κόσμου σε 88 μέρες" !
Ο καθένας κάνει τις επιλογές του, έτσι κι εγώ, οπότε όταν... "αδειάσει" η υπομονή, στο ξεκίνημα του 2015 θα ξέρω την αξία του αγώνα μου... οχι το αποτέλεσμα!!!
 

geroksouras

Active Member
RE: M*RC fue1781&strip1820 13-14-1-2014

vayero,εχεις απολυτο δικιο σε αυτα που γραφεις και ειμαι μαζι σου 100%
μην ξεχνας ομως οτι μπορει να εχουμε υπογραψει χαρτια,αλλα το site αυτο εχει την δυναμη της διαφημισης αλλα και της δυσφημισης.και αυτο το γνωριζουν πολυ καλα οι κλινικες
οπως και να χει ευχομαι να αλλαξει πορεια και να βελτιωθει η μτχ σου
περιμενε στο 10μηνο να κανεις σουμα και τοτε αποφασιζεις για το μετα
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Φίλε μου καλέ, νομίζω δεν διαβάζεις προσεκτικά και δημιουργείς παραπληροφόρηση. 80% στον 4ο μήνα δεν παίζει με την καμία. Ο ελματζικο δεν παίρνει φάρμακα μόνο μινόξ, σιγά την βαρια αγωγή. Εγώ κάνω και εννοείτε βοηθάει πάρα πολύ στο αποτέλεσμα και έτσι πρέπει. Αντίρηση καμία στο χάντικαπ όσων δεν κάνουν μμ. Πάντως σε εντελώς καραφλές περιοχές που έχω χάσει μαλλιά απο τα 22 και ντουτα να πάρω τρίχα δεν θα βγει, εκεί ειναι 100% αποτέλεσμα μμ.

Τέλος, βαγιερο και κρητικός δεν έπαθαν το ίδιο. Ο κρητικός κάτι αλλόκοτο χωρίς προηγούμενο, βγήκαν όλαν στο 6μηνο τέλεια και μετά άρχισε να τα χάνει σταδιακά, το άλλο το παιδί δεν είχε ποτέ φύτρωση ίσως κάποιο σοκ λος σε υφιστάμενα. Εσύ που βλέπεις την ολόιδια περίπτωση?

ΜΙΚΕΣ είπε:
athenian είπε:
Τι φταίει όμως, κακή εξαγωγή ή κακή εισαγωγή? Μήπως καταστροφή των μοσχευματων κατά την αναμονή?

θα ξαναπω κ παλι την αποψη μου.η Μεταμοσχευση μεχρι τον 3-4 μηνα φαινεται κατα 80% πως θα παει.Τροφεας el majiko k dance world εχουν καλα αποτελεσματα λογω φιναστεριδης κ ντουταστεριδης.Εμεις οι υπολοιποι ξεκιναμε με τουλαχιστον ενα 20-30% λιγοτερες προσδοκιες.Εχει αντιρηση κανεις σε αυτο???παντως το αποκλειω το να φυτρωσαν κ να επεσα τον 4ο μηνα.Την δευτερα θα το ρωτησω ομως για να δω τι θα μου πουν.Παντως ειναι περιεργο οτι και ο κρητικος κ ο vayero επαθαν ακριβως το ιδιο.


Ακριβώς οτι είπε ο φίλος συμφωνώ βαγιέρο. Περιμένεις, δικάζεις και καταδικάζεις σε εύλογο χρονικό διάστημα και οι ευθύνες θα αποδωθούν στους αρμόδιους χωρίς οίκτο.

geroksouras είπε:
vayero,εχεις απολυτο δικιο σε αυτα που γραφεις και ειμαι μαζι σου 100%
μην ξεχνας ομως οτι μπορει να εχουμε υπογραψει χαρτια,αλλα το site αυτο εχει την δυναμη της διαφημισης αλλα και της δυσφημισης.και αυτο το γνωριζουν πολυ καλα οι κλινικες
οπως και να χει ευχομαι να αλλαξει πορεια και να βελτιωθει η μτχ σου
περιμενε στο 10μηνο να κανεις σουμα και τοτε αποφασιζεις για το μετα
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: M*RC fue1781&strip1820 13-14-1-2014

ο vayero τα ειπε ολα.......-ΑΝΙΣΟς ΑΓΩΝΑς-.....Πραγματικα ετσι ειναι.Φιλε vayero απο τα καλυτερα post που εχω δει.Συμφωνω σχεδον σε ολα.Το μονο που διαφωνω και το ξαναλεω αν κ κατανταω κουραστικος ειναι οτι αν δεν σου εχει δειξει κατι καλο η μεταμοσχευση μεχρι αντε τον 5ο μηνα μετα ειναι δωρον αδωρον να περιμενεις.
 
Μπλουζα