Vayero, fue+fut, 1781 grafts+1820 grafts, 13-14/1/2014

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
Πολλα grafts.. Μακαρι να ειχαν ολοι τοσο μικρο προβλημα σαν των παιδιων κ´να μπορουσαν να βαζουν τοσα πολλα σε τοσο μικρες περιοχες.
 

Δημητρης38

Active Member
RE: M*RC fue1781&strip1820 13-14-1-2014

Ενω χθες εντυπωσιαστηκα απο φωτογραφιες 2-3 χρηστων που με κανανε να αλλαξω γνωμη για τα αποτελεσματα των Μ/Μ... σημερα ωωωωωωωωωππ !!! Νατος ο vayero !!!!!

Αδερφε μην στεναχωριεσαι για τιποτα.
Ελπιζω τελικα να εχεις το αποτελεσμα που εσυ επιθυμεις.
Θα σε παρακαλουσα οταν δεις το μηνυμα μου, αν μπορεις και θελεις, να ανεβασεις φωτογραφια με προσωπικα σου σχολια για το αν εισαι ικανοποιημενος με το τελικο αποτελεσμα και αν υπηρχε διαφορά σε σχεση με τις προηγουμενες 2 που εκανες στην Ελλαδα.

Θα ηθελα μονο να σου πω, διαβαζοντας ημερολογιακα τις σκεψεις σου.. οτι πολυ κακως ρωτουσες χρηστες εδω μεσα για το αν πρεπει να παρεις φαρμακα ή οχι.
Εχεις πληρωσει ενα κάρο λεφτα στον Γιατρο σου και αυτον μονο θα πρεπει να εμπιστευεσαι !!
 

Stripar

Established Member
Δημητρης38 είπε:
Θα σε παρακαλουσα οταν δεις το μηνυμα μου, να ανεβασεις φωτογραφια

πολυ κακως ρωτουσες χρηστες εδω μεσα για το αν πρεπει να παρεις φαρμακα ή οχι.

Εχεις πληρωσει ενα κάρο λεφτα στον Γιατρο σου και αυτον μονο θα πρεπει να εμπιστευεσαι !!

:21m:
 

giwrgos athina

Active Member
Vayero που εξαφανιστηκες??πολυ θα θελα να μαθω την πορεια σου και αν τελικα εσενα σου πεφτουν μεταμοσχευμενα μαλλια.
 

vayero

Member
RE: M*RC fue1781&strip1820 13-14-1-2014

Να μαι πάλι. Προσπάθησα κάποια στιγμή να ποστάρω ένα ολοκληρο κείμενο μέσω tapatalk iOS και όλο με πέταγε!
Αύριο θα ποστάρω φωτό και θα σχολιάσουμε τη μμ η οποία δεν είναι θετική!
 

Δημητρης38

Active Member
vayero είπε:
Να μαι πάλι. Προσπάθησα κάποια στιγμή να ποστάρω ένα ολοκληρο κείμενο μέσω tapatalk iOS και όλο με πέταγε!
Αύριο θα ποστάρω φωτό και θα σχολιάσουμε τη μμ η οποία δεν είναι θετική!

Εχεις Σ.Δ. φιλε !!!
Το εγραψα και σε αλλο Θρεντ οτι οσοι εχουν την συγκεκριμενη φλεγμονη δεν εχουν αναλογα αποτελεσματα επιτυχιας στις επεμβασεις που κανουνε !!!

Το ειπες στο Γιατρο σου ?
Αν ναι και σε εβαλε χειρουργειο...επρεπε να σε προειδοποιησει πρωτα !!!!
Για βγαλε τις φωτογραφιες να δουμε το αποτελεσμα !!!!

------------------------------------------------------------------------------------------------
Εγω σου εγραψα να μην Ρωτας τους χρηστες για το Προβλημα που εχεις παρα μονο τον Γιατρο σου....
Τωρα σε συμβουλευω να τον ρωτησεις τι πρεπει να κανεις για να μην χασεις τα μοσχευματα που φυτρωσανε λογω της δερματοπαθειας που εχεις ....
Επισης ρωτησε τον στους 4,5 μηνες που αραιωσε το μαλλι σου αν οφειλεται στην μινοξιδιλη που εβαζες ....
 

giwrgos athina

Active Member
Vayero περιμρνουμε φοτο σου..Εχω μεγαλη αγωνια να δωβτο αποτελεσμα και αν εχουν αρχισει να σου πεφτουν μεταμοσχευμενα.
 

vayero

Member
RE: M*RC fue1781&strip1820 13-14-1-2014

Λοιπόν για να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα, στον γιατρό είχα κάνει τέτοια ερωτήματα, αν υπήρχε γενικά κάποιο πρόβλημα προ μμ που να οδηγούσε σε αποτυχημένη μμ, επίσης αν είχα κάποιο πρόβλημα ΣΔ. Οι απαντήσεις ήταν καθυσηχαστικες ότι δεν είχα πρόβλημα. Προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί του. Δεν απάντησε. Έστειλα μνμ με φωτό για κάποιες ενοχλήσεις (τσούξιμο κυρίως) σε σημεία της μπροστινής περιοχής όπου έγινε μμ. Απάντηση επίσης δεν πήρα. Παρακαλώ αν κάποιοι βγουν να υποστηρίξουν τον γιατρό ή να τον κατηγορισουν λέγοντας ότι υπάρχουν καλύτεροι εδώ ή άλλου στο εξωτερικό, δεν θα χρειαστεί να απαντήσω, πρώτα γιατί τέτοιες κοροϊδίες μου φέρνουν αηδία και δεύτερο γιατί έχω καταλάβει ότι υπάρχει μεγάλο στήσιμο του σφαγείου μμ με απανταχού δορυφόρους συνεργάτες. Και κάτι τελευταίο, τα λιγοστά μαλλάκια που είχα ήταν όλα μα όλα μμ, αυτό δεν μπορεί να βγει κανένας φωστήρας να το αλλάξει όσο και να θέλει για δικές του σκοπιμότητες γιατί έτσι είναι από μόνο του. Αυτά τα λίγα σε ευγενικό πλαίσιο γιατί έχω εκνευριστεί με το καλοστημένο θέατρο και τους ηθοποιούς (μέσα κι έξω από εδώ) που μόλις τσιμπήσουν τα οφέλη τους, σε πέταξαν στον... γκρεμό!
 

zotrix

Active Member
RE: M*RC fue1781&strip1820 13-14-1-2014

Ελεγα να μη το πω, αλλά θα το πω: Παρατηρήσατε ότι 2 τυπάκια που εκθείαζαν την έκαναν λίαν προσφατως από το φόρουμ, με αστείες δικαιολογίες κιόλας;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bouklas

Well-Known Member
vayero είπε:
Λοιπόν για να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα, στον γιατρό είχα κάνει τέτοια ερωτήματα, αν υπήρχε γενικά κάποιο πρόβλημα προ μμ που να οδηγούσε σε αποτυχημένη μμ, επίσης αν είχα κάποιο πρόβλημα ΣΔ. Οι απαντήσεις ήταν καθυσηχαστικες ότι δεν είχα πρόβλημα. Προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί του. Δεν απάντησε. Έστειλα μνμ με φωτό για κάποιες ενοχλήσεις (τσούξιμο κυρίως) σε σημεία της μπροστινής περιοχής όπου έγινε μμ. Απάντηση επίσης δεν πήρα.
Φιλε πως είναι η κατάσταση σου αυτή την στιγμή, τι αποτέλεσμα έχεις? Επίσης έχεις καιρό που προσπαθείς να επικοινωνήσεις μαζί του?

vayero είπε:
Παρακαλώ αν κάποιοι βγουν να υποστηρίξουν τον γιατρό ή να τον κατηγορισουν λέγοντας ότι υπάρχουν καλύτεροι εδώ ή άλλου στο εξωτερικό, δεν θα χρειαστεί να απαντήσω, πρώτα γιατί τέτοιες κοροϊδίες μου φέρνουν αηδία και δεύτερο γιατί έχω καταλάβει ότι υπάρχει μεγάλο στήσιμο του σφαγείου μμ με απανταχού δορυφόρους συνεργάτες. Και κάτι τελευταίο, τα λιγοστά μαλλάκια που είχα ήταν όλα μα όλα μμ, αυτό δεν μπορεί να βγει κανένας φωστήρας να το αλλάξει όσο και να θέλει για δικές του σκοπιμότητες γιατί έτσι είναι από μόνο του. Αυτά τα λίγα σε ευγενικό πλαίσιο γιατί έχω εκνευριστεί με το καλοστημένο θέατρο και τους ηθοποιούς (μέσα κι έξω από εδώ) που μόλις τσιμπήσουν τα οφέλη τους, σε πέταξαν στον... γκρεμό!
+1!
 

poseidonas77

Well-Known Member
RE: M*RC fue1781&strip1820 13-14-1-2014

παντως ρε σεις κατι συμβαινει δε μπορει...δεν γινεται ο γιατρος να ειναι τοσο ασχετος η στημενος....και τα παιδια που ειχαν πετυχημενα αποτελεσματα
εχουν μια ιστορια στο φορουμ...και στο κατω κατω ο συγκεκριμενος γιατρος δεν ηταν στο team της h...c??δηλαδη ανοιξε δικια του κλινικη με σκοπο
να χαλασει το ονομα του ???και στον boukla τα αποτελεσματα στους πρωτους μηνες ηταν καταπληκτικα...ολλοι τα βλεπαμε και τα θαυμαζαμε...μετα εχασε καποια αλλα ακομα και τωρα το αποτελεσμα του για μενα ειναι κορυφαιο!!!
βεβαια οταν εισαι εξω απο το χορο λες πολλα...και εγω εαν ημουν στη θεση
των παιδιων θα ειχα παθει καταθλιψη....αλλα ειναι θεμα που μας αφορα ολλους ακομα και τις περισοτερες κλινικες ....
και να πω οτι αν βγουν τωρα παιδια που εκανα στην d..i με καλο αποτελεσμα και κραζουν για εμενα θα εχουν ενμερει δικιο....δεν ακουνε και λιγα .....
 

Δημητρης38

Active Member
vayero είπε:
Λοιπόν για να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα, στον γιατρό είχα κάνει τέτοια ερωτήματα, αν υπήρχε γενικά κάποιο πρόβλημα προ μμ που να οδηγούσε σε αποτυχημένη μμ, επίσης αν είχα κάποιο πρόβλημα ΣΔ. Οι απαντήσεις ήταν καθυσηχαστικες ότι δεν είχα πρόβλημα. Προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί του. Δεν απάντησε. Έστειλα μνμ με φωτό για κάποιες ενοχλήσεις (τσούξιμο κυρίως) σε σημεία της μπροστινής περιοχής όπου έγινε μμ. Απάντηση επίσης δεν πήρα. Παρακαλώ αν κάποιοι βγουν να υποστηρίξουν τον γιατρό ή να τον κατηγορισουν λέγοντας ότι υπάρχουν καλύτεροι εδώ ή άλλου στο εξωτερικό, δεν θα χρειαστεί να απαντήσω, πρώτα γιατί τέτοιες κοροϊδίες μου φέρνουν αηδία και δεύτερο γιατί έχω καταλάβει ότι υπάρχει μεγάλο στήσιμο του σφαγείου μμ με απανταχού δορυφόρους συνεργάτες. Και κάτι τελευταίο, τα λιγοστά μαλλάκια που είχα ήταν όλα μα όλα μμ, αυτό δεν μπορεί να βγει κανένας φωστήρας να το αλλάξει όσο και να θέλει για δικές του σκοπιμότητες γιατί έτσι είναι από μόνο του. Αυτά τα λίγα σε ευγενικό πλαίσιο γιατί έχω εκνευριστεί με το καλοστημένο θέατρο και τους ηθοποιούς (μέσα κι έξω από εδώ) που μόλις τσιμπήσουν τα οφέλη τους, σε πέταξαν στον... γκρεμό!


Aδερφε ο Γιατρος σου θα επρεπε να εχει δερματολογο πριν σε βαλει χειρουργειο να το βρει μονος του. Το οτι δεν επικοινωνει μαζι σου, δεν τον τιμαει ιδιαιτερα !!!

----------------------------------------------------------------------
Η Σ.Δ. ειναι υπευθυνη για delayed growth λογω κακης αιματωσης της περιοχης. Σε ποιον μηνα απο την επεμβαση εισαι ?

Επισης να ξερεις οτι δεν εισαι αμοιρος ευθυνων...γιατι ειχες κανει ηδη 3 μ/μ με χαμηλα ποσοστα φυτρωσης.... ηξερες οτι εχεις Σ.Δ.... και ησουν συνεχεια στο Φορουμ να ρωτας τους Χρηστες (Αντι να μιλησεις με Κανεναν Γιατρο) για το αν πρεπει να παιρνεις Φινα (για ποιον λογο αφου τα μαλλια σου ολα ειναι μεταμοσχευμενα?) και μινοξιδιλι υγρη σε περιοχη με Φλεγμονη (Εισαι Τρελος?).
Αν δεν μπορεις να προστατευσεις εσυ ο ιδιος την επενδυση που εκανες, μην περιμενεις απο κανεναν !!!
 

petrospap

Active Member
RE: M*RC fue1781&strip1820 13-14-1-2014

Αν βέβαια ήσουν υποψήφιος για μ.μ και το email που έστελνες ήταν με ερώτησεις για grafts, μέρες που είναι διαθέσιμος κτλ η απάντηση θα ερχόταν μέσα σε λίγες ώρες...τωρα δεν παίρνεις απάντηση ούτε με προεδρικό διάταγμα
 

giwrgos athina

Active Member
Aναιβασε αν θες καμοια φοτο σου..Παντος αν ο λογος που δεν εμεινες ευχαριστημενος ειναι η φυτρωση θα σε συμβουλευς να ζητησεις τα λεφτα σου πισω απο το γιατρο..
 

traccas

Active Member
RE: M*RC fue1781&strip1820 13-14-1-2014

Παιδιά όλα αυτά που διαβάζω δεδομένου ότι αύριο κατεβαίνω Κύπρο για μμ στο συγκεκριμένο γιατρό δε μου είναι καθόλου ευχάριστα και με αγχώνουν αρκετά. Μάλιστα τον γιατρό αυτόν τον έμαθα και τον επέλεξα όταν οι περισσότεροι στο φόρουμ τον εκθείαζαν- και επειδή κέρδισε και την εμπιστοσύνη μου στη συναντησή μας- και τώρα υπάρχει ένα τελείως αρνητικό κλίμα απέναντί του. Τι έκανε ο γιατρός πριν 6 μήνες που δεν το κάνει τώρα; Πόλλοι έλεγαν ότι ο Γε***ιου είναι πάνω από όλα άνθρωπος, προσιτός με ενδιαφέρον και κατανόηση. Τόσο πολύ άλλαξε; Μπορεί ένας καλός επιστήμονας και άνθρωπος να αλλάξει τόσο εύκολά;


poseidonas7 είπε:
παντως ρε σεις κατι συμβαινει δε μπορει...δεν γινεται ο γιατρος να ειναι τοσο ασχετος η στημενος....και τα παιδια που ειχαν πετυχημενα αποτελεσματα
εχουν μια ιστορια στο φορουμ...και στο κατω κατω ο συγκεκριμενος γιατρος δεν ηταν στο team της h...c??δηλαδη ανοιξε δικια του κλινικη με σκοπο
να χαλασει το ονομα του ???και στον boukla τα αποτελεσματα στους πρωτους μηνες ηταν καταπληκτικα...ολλοι τα βλεπαμε και τα θαυμαζαμε...μετα εχασε καποια αλλα ακομα και τωρα το αποτελεσμα του για μενα ειναι κορυφαιο!!!
βεβαια οταν εισαι εξω απο το χορο λες πολλα...και εγω εαν ημουν στη θεση
των παιδιων θα ειχα παθει καταθλιψη....αλλα ειναι θεμα που μας αφορα ολλους ακομα και τις περισοτερες κλινικες ....
και να πω οτι αν βγουν τωρα παιδια που εκανα στην d..i με καλο αποτελεσμα και κραζουν για εμενα θα εχουν ενμερει δικιο....δεν ακουνε και λιγα .....
Συμφωνώ μαζί σου φίλε μου!


zotrix είπε:
Ελεγα να μη το πω, αλλά θα το πω: Παρατηρήσατε ότι 2 τυπάκια που εκθείαζαν την έκαναν λίαν προσφατως από το φόρουμ, με αστείες δικαιολογίες κιόλας;
Φίλε μου αυτά τα 2 τυπάκια αν ήθελαν να υποστηρίξουν το γιατρό θα ανέβαζαν συνέχεια φώτο τους μιας και τα αποτελέσματά τους είναι άψογα. Εξάλλου είχαν πολύ επιτυχημένες επεμβάσεις και έχουν κάθε δικαίωμα να τον υποστηρίζουν όπως βέβαια και έχουν κάθε δικαίωμα να τον κατηγορούν όσοι δεν είχαν. Αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να έρχονται σε αντιπαραθέσεις για να πείσουν οι μεν τους δε, αφού οι φώτο μιλούν από μόνες του.
 

zotrix

Active Member
traccas είπε:
Φίλε μου αυτά τα 2 τυπάκια αν ήθελαν να υποστηρίξουν το γιατρό θα ανέβαζαν συνέχεια φώτο τους μιας και τα αποτελέσματά τους είναι άψογα. Εξάλλου είχαν πολύ επιτυχημένες επεμβάσεις και έχουν κάθε δικαίωμα να τον υποστηρίζουν όπως βέβαια και έχουν κάθε δικαίωμα να τον κατηγορούν όσοι δεν είχαν. Αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να έρχονται σε αντιπαραθέσεις για να πείσουν οι μεν τους δε, αφού οι φώτο μιλούν από μόνες του.

Δεν είπα ότι τα αποτελέσματα τους δεν ήταν καλά. Απεναντίας. Αλλά ξαφνικά σταμάτησαν να εκθειάζουν και να γράφουν και οι 2. Μύγα τους τσίμπησε; Παρεπιπτοντως καλή επιτυχία για την επικείμενη μεταμόσχευση σου.

Εγώ θεωρώ ότι είναι καλός γιατρός (σαφως καλύτερος απο τον οποιοδήποτε στην Ελλάδα, δεν το συζητάμε αυτό) και επίσης δεν μπορώ να καταλάβω τι πήγε στραβά με τα παιδιά, γιατί όντως έχει δείξει και πολύ καλά αποτέλεσματα ο συγκεκριμένος. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
RE: M*RC fue1781&strip1820 13-14-1-2014

Αν εννοεις φιλε zotrix εμενα οτι εξαφανιστηκα, να σου επισημανω πως εδω ειμαι και διαβαζω απλα δεν πολυγραφω γιατι δεν εχω καμια ορεξη για αντιπαραθεσεις και τσακωμους. Ημουν και ειμαι υπερ ευχαριστημενος με την επιλογη μου και τον γιατρο μου αλλα οταν βλεπω πως αλλοι δεν ειναι οφειλω να το σεβαστω και να το δεχτω. Το ολο θεμα με τα παιδια αυτα με εχει δυσαρεστησει πολυ και οσοι εμπνευστηκαν απο την δικη μου μμ και πηγαν εκει και απετυχαν, αυτο με θλιβει ακομη περισσοτερο. Σε καποια δεδομενη στιγμη ο γιατρος αυτος μαλλον ειχε πολυ δουλεια και δεν μπορεσε να την διαχειριστει με αποτελεσμα αυτο που βλεπουμε σε παραπλησια χρονικα περιστατικα. Βεβαια το θεμα σηκωνει και περισσοτερη αναλυση αλλα θα γινει αλλη ωρα αλλου. Φιλε τρακα πιστευω θα πας καλα και ευχομαι καλη τυχη. Δεν νομιζω να γινουν ξανα τα ιδια λαθη. Το θεμα ειναι με τα πληγεντα παιδια τι γινεται. Πιστευω θα λαβουν υποστηριξη απο τον γιατρο αλλα το κακο εχει γινει στην δοτρια. Περιμενω και περισσοτερα νεα άπο τον βαγιερο που ακομη δεν μας ειπε με λεπτομερειες που βρισκεται.
 

zotrix

Active Member
RE: M*RC fue1781&strip1820 13-14-1-2014

Φίλε danceworld δεν νομίζω ότι φταις εσύ για την επιλογή τους. Πέραν τούτου μου έκανε εντύπωση οτι ενώ έγραφες ασταμάτητα, ξαφνικα μετά τη μεταμόσχευση σταμάτησες. Τσακωμοί υπήρχαν και πριν την μεταμόσχευση σου, κοιτώντας το ιστορικό των νηματων, ακόμη και πριν 2-3 χρόνια. Αλλά σταματησες μετά την μεταμόσχευση που κάπως προβληματίζει και το ίδιο και ενα άλλο παιδί. Κατά τα άλλα δε σε θεωρώ υπεύθυνο για την επιλογή των παιδιών.
 
Μπλουζα