Tulkas, FUE 4010 grafts, 6-7/08/21

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Ο Ερντογάν θα splitαριζε,θα την μηδενίζε
όλη την δοτρια και θα έφτανε την χερλαιν στα φρύδια αδελφέ
Επειδή είσαι πιο νέος στο Forum να σου πω λοιπόν ότι οι παλιότεροι έχουμε δει περιστατικά του Ερντο που δεν πήγαν καλά στο θέμα της φυτρωσης και μάλλον αιτία ήταν το splitting .Η φυτρωση ειναι η σημαντικότερη παράμετρος .
 

kharmacoma

Well-Known Member
Φίλε Tulkas, να σε ρωτήσω. Είπες εσύ στο Τυρκαλά να χτίσει πολύ πυκνή hairline και πίσω πιο αραιά ή το έκανε μόνος του? Γιατί γενικά η τοποθέτηση δεν μου θυμίζει τη κλασικη του Σωτήρη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Tulkas

Member
Φίλε Tulkas, να σε ρωτήσω. Είπες εσύ στο Τυρκαλά να χτίσει πολύ πυκνή hairline και πίσω πιο αραιά ή το έκανε μόνος του? Γιατί γενικά η τοποθέτηση δεν μου θυμίζει τη κλασσικη του Σωτήρη.
Εγώ το ζήτησα να τοποθετηθούν έτσι επειδή πίσω δεν είχα τόσο σοβαρό θέμα όσο μπροστά και ο Σωτήρης συμφώνησε.
 

makis25

Well-Known Member
στη hairline εξαιρετικα δυσκολο . Οι φωτο των 17 ημερων ειναι αναξιοπιστες γιατι γνωμη μ ειναι πως ηδη εχουν πεσει μοσχευματα . Οι φωτο μετα την μεταμοσχευση θελουν παλι εναν ελεγχο αλλα δε γινεται να μετρηθει η hairline διχως αρκετα λαθη . Αυτο που μπορει να μετρηθει ειναι το υπολοιπο κεφαλι ομως απο τις φωτο μετα την τοποθετηση
 

makis25

Well-Known Member
metrisi - Copy.jpg
 

makis25

Well-Known Member
Δε θα πω τον αριθμο που μετρησα προς το παρον . Προφανως εχω κανει καποιο λαθος .Εχω μετρησει αυτα που βλεπετε διχως το μεγαλο μερος της hairline . Παρακαλω ολους που εχουν πολυ μεγαλυτερη εμπειρια απο εμενα , να κατεβασουν τη φωτο απ τη πρωτη σελιδα, να την βαλουν σε ενα προγραμμα ζωγραφικης οποιο θελουν και να μετρησουν μονοι τους . Δυσκολευομαι να βρω τα λαθη μου, σιγουρα μου εχουν ξεφυγει καποια ομως οχι τοσα ωστε να βλεπω αυτες τις αποκλισεις . Μια εξηγηση απλη ειναι πως οσα λειπουν ειναι στο τμημα που δεν εχω μετρησει .
 

jersey

Well-Known Member
Δε θα πω τον αριθμο που μετρησα προς το παρον . Προφανως εχω κανει καποιο λαθος .Εχω μετρησει αυτα που βλεπετε διχως το μεγαλο μερος της hairline . Παρακαλω ολους που εχουν πολυ μεγαλυτερη εμπειρια απο εμενα , να κατεβασουν τη φωτο απ τη πρωτη σελιδα, να την βαλουν σε ενα προγραμμα ζωγραφικης οποιο θελουν και να μετρησουν μονοι τους . Δυσκολευομαι να βρω τα λαθη μου, σιγουρα μου εχουν ξεφυγει καποια ομως οχι τοσα ωστε να βλεπω αυτες τις αποκλισεις . Μια εξηγηση απλη ειναι πως οσα λειπουν ειναι στο τμημα που δεν εχω μετρησει .

Νομίζω δεν έχουν μπει κουκκίδες σε αρκετά μοσχεύματα που φαίνονται στην ευρύτερη περιοχή. Έχει πάει και πιο πίσω η τοποθέτηση στο crown και δεν μέτρησες εκεί και στα πλάγια επίσης είναι μεγαλύτερο το εύρος...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
μπορεις να κατεβασεις τη φωτο και να δεις μονος σου και αν ειναι δυνατον να τσεκαρεις με διαφορετικο χρωμα οσα μου ξεφυγαν απο κραουν ως μπροστα. Εκ των υστερων βρηκα λιγοτερα απο 30 που να μην εχω τσεκαρει . Απ το κραουν ως μπροστα . Λιγοτερα απο 30. Δεν βλεπω να υπαρχουν δεξια αριστερα και πιο πισω μοσχευματα που δεν φαινονται . Απλα δεν υπαρχουν οσο και να φωτησα τη φωτογραφια. Αν υπαρχουν και μου ξεφευγουν παρακαλω δειξτε τα . Επισης καποια , αρκετα ισως , να ειναι διπλα μετρημενα ενω να ηταν ενα μοσχευμα στην πραγματικοτητα . Πχ σε περιπτωσεις οπου ενα μοσχευμα ηταν πολυτριχο και φαινοταν πολυ πλατυ και επειδη δεν ημουν βεβαιος το μετρουσα για δυο ασχετα αν ηταν ενα . Ολα αυτα τα τοποθετω στο ποσοστο λαθους που εκανα .
 

witcher

Well-Known Member
Καλή φύτρωση tulkas. Φαίνεται καθαρή δουλειά. Είχες μεγάλο θέμα από οτι φαίνεται.... διάχυτη αραίωση σε εύρος NW5.
Λογικά θα χρειαστείς και άλλη μια για πύκνωση. Το συζητήσατε με τον γιατρό αυτό;
 

Tulkas

Member
στη hairline εξαιρετικα δυσκολο . Οι φωτο των 17 ημερων ειναι αναξιοπιστες γιατι γνωμη μ ειναι πως ηδη εχουν πεσει μοσχευματα . Οι φωτο μετα την μεταμοσχευση θελουν παλι εναν ελεγχο αλλα δε γινεται να μετρηθει η hairline διχως αρκετα λαθη . Αυτο που μπορει να μετρηθει ειναι το υπολοιπο κεφαλι ομως απο τις φωτο μετα την τοποθετηση
makis25 προσωπικά ούτε έχω δει να πέφτει, ούτε να λείπει κάποιο μόσχευμα ακόμη. Όπως κ να έχει ευχαριστώ για το χρόνο που διαθέτεις να ασχοληθείς με την περίπτωση μου!
 

Tulkas

Member
Καλή φύτρωση tulkas. Φαίνεται καθαρή δουλειά. Είχες μεγάλο θέμα από οτι φαίνεται.... διάχυτη αραίωση σε εύρος NW5.
Λογικά θα χρειαστείς και άλλη μια για πύκνωση. Το συζητήσατε με τον γιατρό αυτό;
Ναι το συζητήσαμε για μελλοντικά. Θα εξαρτηθεί από τη διάρκεια ζωής αυτής της μμ.
 

makis25

Well-Known Member
επειδη δεν βλεπω να κανουν οι φιλοι κανενα σχολιο εδω , και το καταλαβαινω γιατι ειναι δυσκολο να βγαλεις συμπερασμα . Οι κουκιδες που μετρησα ειναι 1800 . Αυτα που βλεπετε μετρημενα ειναι 1800 graft . Που σημαινει πως το κομματι της hairline που αφησα ( γιατι μετρησα και λιγα εκει ) πρεπει να εχει 2200+ grafts ωστε να φτασουμε τα 4010 . Ποσα τετραγωνικα εκατοστα πιστευετε πως ειναι το κομματι αυτο που αφησα; Ζηταω τη βοηθεια απο εμπειρα μελη με καλο ματι οπως ο τολ ο αερατος ο βλαφο , που πολλες φορες ποσταρουν μεγαλες φωτο απο περιστατικα και ελεγχουν λεπτομεριες και αλλοτε κανουν σφοδρη κριτικη που πολυ καλα κανουν και την κανουν . Προφανως εχω κανει καπου λαθος , βοηθηστε εδω να βρουμε τα λαθη μου διοτι ειμαι προβληματισμενος. Το ιδανικο θα ηταν να βρεθει ακομη ενας δυο , να παρουν τις original φωτο να μετρησουν και αυτοι γιατι βλεπω πως κατι μου ξεφευγει αριθμητικα και δε βγαινω , αλλα απο τη φωτο οπτικα ολα φαινονται οπως τα μετραω. Η μεταμοσχευση στις 17 μερες φαινεται πολυ ωραια και μπραβο . Απλα απο αυτο που βλεπω , δυσκολευομαι να βρω τα 4000+ grafts . Αν κανω λαθος ευχαριστως να σβησω το ποστ και να ζητησω συγνωμη .
 
Τελευταία επεξεργασία:

alex7

Well-Known Member
επειδη δεν βλεπω να κανουν οι φιλοι κανενα σχολιο εδω , και το καταλαβαινω γιατι ειναι δυσκολο να βγαλεις συμπερασμα . Οι κουκιδες που μετρησα ειναι 1800 . Αυτα που βλεπετε μετρημετα ειναι 1800 graft . Που σημαινει πως το κομματι της hairline που αφησα ( γιατι μετρησα και λιγα εκει ) πρεπει να εχει 2200+ grafts ωστε να φτασουμε τα 4010 . Ποσα τετραγωνικα εκατοστα πιστευετε πως ειναι το κομματι αυτο που αφησα; Ζηταω τη βοηθεια απο εμπειρα μελη με καλο ματι οπως ο τολ ο αερατος ο βλαφο , που πολλες φορες ποσταρουν μεγαλες φωτο απο περιστατικα και ελεγχουν λεπτομεριες και αλλωτε κανουν σφοδρη κριτικη που πολυ καλα κανουν και την κανουν . Προφανως εχω κανει καπου λαθος , βοηθηστε εδω να βρουμε τα λαθη μου διοτι ειμαι προβληματισμενος. Το ιδανικο θα ηταν να βρεθει ακομη ενας δυο , να παρουν τις original φωτο να μετρησουν και αυτοι γιατι βλεπω πως κατι μου ξεφευγει αριθμητικα και δε βγαινω , αλλα απο τη φωτο οπτικα ολα φαινονται οπως τα μετραω. Η μεταμοσχευση στις 17 μερες φαινεται πολυ ωραια και μπραβο . Απλα απο αυτο που βλεπω , δυσκολευομαι να βρω τα 4000+ grafts . Αν κανω λαθος ευχαριστως να σβησω το ποστ και να ζητησω συγνωμη .
Εγώ σήμερα μίλησα με τον Τιρκαλα γιαυτο το θέμα και μου είπε ότι στον ασθενή θα δίνονται φωτό και τα δισκάκια με τα grafts δηλαδή και το δίχτυ μου είπε .Κοντεύει να πάθει εγκεφαλικό με αυτά που γράφετε εδώ
 

makis25

Well-Known Member
εγω δε θελω να παθει κανενας εγκεφαλικο . Εγω μια διαπιστωση εκανα και εξαρχης δηλωσα πως θα χω κανει λαθος εγω. Ωστοσο αδυνατω να βρω το λαθος . Οι μετρησεις μου ειναι σε μια καθαρη φωτο .
 
Μπλουζα